Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Σχολική ηλικία (απο 6 ετών)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 05-02-09, 16:09   #1
ζιζελ

Περιοχή: αθηνα
ζιζελ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΠΡΟΤΥΠΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ-ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΣ

Μηπως καποιος απο εσας εχει ψαχτει για τα προτυπα δημοτικα σχολεια τυπου ΜΑΡΑΛΕΙΟΣ.Αν ξερει οτιδηποτε καποιος παρακαλω αν μπορει να με ενημερωσει.Ευχαριστω.
Ο χρήστης ζιζελ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-02-09, 02:12   #2
ζιζελ

Περιοχή: αθηνα
ζιζελ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γνωριζει καποιος κατι??????παρακαλω απαντηστε μου....
Ο χρήστης ζιζελ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-01-11, 14:15   #3
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να ρωτησω και εγω κατι για την Μαρασλειο ... ελπιζω να θεμα να ανεβει και να το δειτε... Πηγαινει καποιας μανουλα το παιδακι εκει και επισης αν υπαρχει γυμνασιο και λυκειο

Ο χρήστης ΣΩΤΗΡΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-01-11, 15:48   #4
Ellemphriem

Το avatar του χρήστη Ellemphriem

Περιοχή: Dreamland.....
Ellemphriem χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΣΩΤΗΡΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτησω και εγω κατι για την Μαρασλειο ... ελπιζω να θεμα να ανεβει και να το δειτε... Πηγαινει καποιας μανουλα το παιδακι εκει και επισης αν υπαρχει γυμνασιο και λυκειο
Μαρασλειος στο κολωνακι λες? Εκει πηγαινε η ξαδερφη μου και ηταν να παω εγω αλλα με εστειλαν ιδιωτικο. Εχει γυμνασιο λυκειο. Τι αλλο θες για αυτο? (αν αυτη την Μαρασλειο λες).........εκει θα παει και η μπεμπα οταν ερθει η ωρα....
Παλιά 10-01-11, 20:10   #5
vesta

Περιοχή: Αθήνα
vesta ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το Μαράσλειο είναι δημοτικό σχολείο. Βρίσκεται στην οδό Μαρασλή (κοντά στον Ευαγγελισμό). Λειτουργεί ως πειραματικό (δηλαδή κάνουν πρακτικές οι φοιτητές του παιδαγωγικού) και παίρνει μαθητές με κλήρωση από όλη την Αθήνα.
Δίπλα στο δημοτικό σχολείο (Μαρασλή και Σουηδίας) υπάρχει το 26ο Γυμνάσιο και Λύκειο Αθηνών που συνηθίζεται να λέγεται Μαράσλειο λόγω της τοποθεσίας στην οποία βρίσκεται. Φυσικά, δεν έχει κάποια σύνδεση με το διπλανό δημοτικό (όπως κανένα δημόσιο δημοτικό στην Ελλάδα δεν "έχει" Γυμνάσιο και Λύκειο)...
Ο χρήστης vesta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-11, 09:04   #6
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστω κοριτσια μου. Δουλευω στον Ευαγγελισμο και αν και νωρις σκεφτομαι να παω αυριο μεθαυριο τα μικρα μου εκει. Διαβασα και το βλεπω κιολας οτι τα πηγαινοφερνει πουλμαν. Αυτο ομως που δεν ξερω και δεν το λεει στο σαιτ ειναι για γυμνασιο -λυκειο. Γραφει μονο οτι ειναι για δημοτικο. Εφοσον ειναι ενα καλο σχετικα δημοτικο θα ηταν αδικια να το πηγαινα σε ενα μετριο γυμνασιο -λυκειο εως κακο της γειοτνιας μου εκει που πηγαινα και εγω δηλαδη.

Παλιά 11-01-11, 11:44   #7
marlen

Το avatar του χρήστη marlen

Περιοχή: αθήνα
marlen χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

το θέμα όμως έιναι πώς είσαι σίγουρη ότι θα στα πάρουν εκεί αφού είναι με κλήσωση;
νηπιαγωγείο δεν έχει; μάλλον όχι ε;

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Ο χρήστης marlen δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-11, 11:52   #8
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marlen Εμφάνιση μηνυμάτων
το θέμα όμως έιναι πώς είσαι σίγουρη ότι θα στα πάρουν εκεί αφού είναι με κλήσωση;
νηπιαγωγείο δεν έχει; μάλλον όχι ε;
εχει νηπιαγωγειο!

Παλιά 11-01-11, 11:58   #9
marlen

marlen χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

τι μου λες; τωρα διαβασα τη σελιδα τους κ δεν το πηρα ειδηση.
να υποθεσω κ εδω ισχυει η κληρωση ε;

Παλιά 11-01-11, 12:01   #10
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
τι μου λες; τωρα διαβασα τη σελιδα τους κ δεν το πηρα ειδηση.
να υποθεσω κ εδω ισχυει η κληρωση ε;
ε ναι βεβαια.... και το καλο ειναι αυτο δεν το ηξερα οτι υπαρχουν πουλμαν που πηγαινοφερνουν τα παιδια

Παλιά 11-01-11, 12:08   #11
marlen

marlen χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

βασικα ολα ακουγονται καλα μ΄αυτο το σχολειο!! ιδιαιτερα αν το συγκρινεις με τα δημοσια γυρω μας, ειδικα σε περιοχες γυρω απο το κεντρο της αθηνας που τα ποσοστα ελληνων μαθητων ειναι η τραγικη μειοψηφια!!!

αλλα φανταζομαι οι αιτησεις θα ειναι πολλες κ οι θεσεις λιγες!

Παλιά 11-01-11, 12:11   #12
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
βασικα ολα ακουγονται καλα μ΄αυτο το σχολειο!! ιδιαιτερα αν το συγκρινεις με τα δημοσια γυρω μας, ειδικα σε περιοχες γυρω απο το κεντρο της αθηνας που τα ποσοστα ελληνων μαθητων ειναι η τραγικη μειοψηφια!!!

αλλα φανταζομαι οι αιτησεις θα ειναι πολλες κ οι θεσεις λιγες!
γι αυτο ακριβως θελω πολυ να το παω αλλα ειναι με κληρωση και αν εχει μεσο φανταζομαι...

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 12-01-11, 01:21   #13
Ellemphriem

Το avatar του χρήστη Ellemphriem

Περιοχή: Dreamland.....
Ellemphriem χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Σας ευχαριστω κοριτσια μου. Δουλευω στον Ευαγγελισμο και αν και νωρις σκεφτομαι να παω αυριο μεθαυριο τα μικρα μου εκει. Διαβασα και το βλεπω κιολας οτι τα πηγαινοφερνει πουλμαν. Αυτο ομως που δεν ξερω και δεν το λεει στο σαιτ ειναι για γυμνασιο -λυκειο. Γραφει μονο οτι ειναι για δημοτικο. Εφοσον ειναι ενα καλο σχετικα δημοτικο θα ηταν αδικια να το πηγαινα σε ενα μετριο γυμνασιο -λυκειο εως κακο της γειοτνιας μου εκει που πηγαινα και εγω δηλαδη.
Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα εισαι 5 δρομους κατω απο το σπιτι μου.....πολλα λεω αλλα τες πα......
Παλιά 12-01-11, 09:18   #14
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ellemphriem Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα εισαι 5 δρομους κατω απο το σπιτι μου.....πολλα λεω αλλα τες πα......
αληθεια ?

Παλιά 17-01-11, 01:38   #15
TXARA

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
TXARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
εχει νηπιαγωγειο!
Καλα που το γραφει πτι εχει νηπιαγωγειο?Γαιτι διαβαζω και ξαναδιαβαζω το site και δε βλεπω κατι για νηπιαγωγειο.Πηρες τηλεφωνο και στο ειπανε?
Παλιά 17-01-11, 21:00   #16
agelika

agelika ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιπόν η κόρη μου πηγαίνει στην δευτέρα τάξη του δημοτικού στο Μαράσλειο.Είναι πραγματικά με κλήρωση και παίρνουν κάθε χρόνο 50 περίπου παιδάκια για την πρώτη τάξη και πολύ λίγα για τις άλλες τάξεις όπου υπάρχουν καινές θέσεις.'Οταν κληρώθηκε η κόρη μου ήταν 220 περίπου αιτήσεις. Από τα 50 παιδάκια που θα πάρουν κάποιες θέσεις είναι για τα παιδιά των δασκάλων. Δεν υπάρχει μέσο, η κλήρωση γίνεται παρουσία των γονεων και συνήθων τραβάνε κλήρους παιδάκια.
Ο χρήστης agelika δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-01-11, 01:28   #17
TXARA

TXARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επειδη ενδιαφερομαι ιδιαιτερως για πες μου εαν θελεις περισσοτερες πληροφοριες.Για το παιδαγωγικο συστημα,την αποδοση της και γενικοτερα εαν εισαι ευχαριστημενη?Οτιδηποτε πιστευεις οτι ειναι χρησιμο για να σχηματισω μια πιο ολοκληρωμενη γνωμη.Ευχαριστω
Παλιά 18-01-11, 15:00   #18
agelika

agelika ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η μεγαλύτερη διαφορά από τα άλλα δημόσια σχολεία πιστεύω πως είναι το επίπεδο όλων των παιδιών σε αυτό το σχολείο. Ολόκληρη η τάξη αποτελείται από πολύ έως αρκετά καλούς μαθητές επί το πλείστον και παιδιά χωρίς ανταγωνισμό όπως λέει ο δάσκαλός τους.
Με τα μαθήματα πάει αρκετά καλά δεν τα φορτώνουν, τα παιδιά κάνουν αρκετά πράγματα στο σχολείο. Τα παιδιά της πρώτης και της δευτέρας δημοτικού κάνουν και μια ώρα δημιουργική απασχόληση με θεατρικό παιχνιδι, μουσική αγωγή και χορό επειδή τελειώνουν μία ώρα νωρίτερα και πρέπει να φύγουν με το λεωφορείο μια ώρα μετά.
Υπάρχει πρόβλημα βέβαια με τις ώρες που χάνει το παιδί στον δρόμο γιατί μιλάμε για 2 με 3 ώρες την ημέρα και πολλές φορές αναρωτιέσαι άν αξίζει τον κόπο όμως στο δικό μας σχολείο στην δική μου περιοχή τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά. Πριν πάρω την απόφαση να μπω στην διαδικασία της κλήρωσης είχα ρωτήσει για το σχολείο εδώ στην περιοχή και μου είχαν πει κάποιοι γονείς ότι πολλά παιδιά δυσκολεύονται λόγω το ότι η μητρική τους γλώσσα δεν είναι η ελληνική και έτσι όλη η τάξη μένει πίσω. Τώρα ανάλογα που μένεις και τι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για το δικό σου παιδί .
Παλιά 19-01-11, 12:34   #19
agelika

agelika ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ξέχασα να γράψω ότι το νηπιαγωγείο είναι του 15ου δημοτικού που στεγάζεται μέσα στο Μαράσλειο. Γι'αυτό τον λόγο δεν αναφέρεται στο site.
Παλιά 19-01-11, 12:38   #20
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο agelika Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέχασα να γράψω ότι το νηπιαγωγείο είναι του 15ου δημοτικού που στεγάζεται μέσα στο Μαράσλειο. Γι'αυτό τον λόγο δεν αναφέρεται στο site.
Α...μαλιστα δηλαδη τα παιδια μας μπορουμε να τα γραψουμε και στο νηπιαγωγειο? Και εκει γινεται με κληρωση?

Παλιά 19-01-11, 16:46   #21
agelika

agelika ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Όχι. Το νηπιαγωγείο είναι μαζί με το 15ο δημοτικό του κολωνακίου. Υποθέτω ότι πάνε τα παιδάκια που μένουν στο κολωνάκι. Δεν ανήκει στο πειραματικό.
Παλιά 19-01-11, 19:08   #22
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Όχι. Το νηπιαγωγείο είναι μαζί με το 15ο δημοτικό του κολωνακίου. Υποθέτω ότι πάνε τα παιδάκια που μένουν στο κολωνάκι. Δεν ανήκει στο πειραματικό.
Α...μαλιστα

Παλιά 20-01-11, 00:40   #23
TXARA

TXARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Η μεγαλύτερη διαφορά από τα άλλα δημόσια σχολεία πιστεύω πως είναι το επίπεδο όλων των παιδιών σε αυτό το σχολείο. Ολόκληρη η τάξη αποτελείται από πολύ έως αρκετά καλούς μαθητές επί το πλείστον και παιδιά χωρίς ανταγωνισμό όπως λέει ο δάσκαλός τους.
Με τα μαθήματα πάει αρκετά καλά δεν τα φορτώνουν, τα παιδιά κάνουν αρκετά πράγματα στο σχολείο. Τα παιδιά της πρώτης και της δευτέρας δημοτικού κάνουν και μια ώρα δημιουργική απασχόληση με θεατρικό παιχνιδι, μουσική αγωγή και χορό επειδή τελειώνουν μία ώρα νωρίτερα και πρέπει να φύγουν με το λεωφορείο μια ώρα μετά.
Υπάρχει πρόβλημα βέβαια με τις ώρες που χάνει το παιδί στον δρόμο γιατί μιλάμε για 2 με 3 ώρες την ημέρα και πολλές φορές αναρωτιέσαι άν αξίζει τον κόπο όμως στο δικό μας σχολείο στην δική μου περιοχή τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά. Πριν πάρω την απόφαση να μπω στην διαδικασία της κλήρωσης είχα ρωτήσει για το σχολείο εδώ στην περιοχή και μου είχαν πει κάποιοι γονείς ότι πολλά παιδιά δυσκολεύονται λόγω το ότι η μητρική τους γλώσσα δεν είναι η ελληνική και έτσι όλη η τάξη μένει πίσω. Τώρα ανάλογα που μένεις και τι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για το δικό σου παιδί .
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ήσουνα πάρα πολύ κατατοπιστική.Το θετικό με μας είναι ότι μένω αρκετά κοντά ,από τις διαδρομές που είδα μια στάση πριν το σχολείο.
Παλιά 20-01-11, 00:42   #24
TXARA

TXARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και κάτι ακόμα τι σκέφτεσαι για το Γυμνάσιο,τώρα το πάω πολύ μακριά.Έχεις ακούσει από συζητήσεις που πηγαίνουν συνήθως τα περισσότερα παιδιά?
Παλιά 20-01-11, 19:33   #25
agelika

agelika ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα. Πολλά από τα παιδιά πάνε στο διπλανό Γυμνάσιο Λύκειο στο κολωνάκι. Κάποια παιδιά έχω ακούσει ότι μπαίνουν και πάλι στην διαδικασία της κλήρωσης για το πειραματικό Γυμνάσιο Λύκειο των Αμπελοκήπων. Υπάρχει και το πειραματικό Πλάκας. Τώρα θα δούμε , όταν η μικρή πάει Τετάρτη θα το ψάξω περισσότερο. Έχω άλλη μια κόρη οπότε θα πρέπει να το δω και αυτό. Είναι βέβαια μόνο τριών ακόμα. Μπορώ να πώ ότι μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη από το σχολείο. Ελπίζω να βοήθησα.
Παλιά 20-01-11, 21:00   #26
TXARA

TXARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.Ειλικρινά είναι πολύ χρήσιμες.
Παλιά 22-01-11, 01:23   #27
TXARA

TXARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Άλλη μια ερώτηση φαντάζομαι ότι το αδελφάκι δε χρειάζεται να μπει στην διαδικασία της κλήρωσης?
Παλιά 25-01-11, 19:50   #28
agelika

agelika ουδετερη μηδέν
Smile

Καλησπέρα, τώρα μόλις είδα την ερώτησή σου. Από ότι ξέρω τα αδελφάκια μπαίνουν και αυτά στην κλήρωση και άν δεν κληρωθούν ξαναμπαίνουν σε μία δεύτερη κλήρωση για 10 νομίζω αδελφάκια. Τώρα άν δεν κληρωθούν φαντάζομαι πως ίσως μπορεί να γίνει κάτι από την διεύθυνση. Όταν κληρώθηκε η κόρη μου ήταν ο άντρας μου εκεί και μου είχε πει πως 2 αδελφάκια που δεν μπήκαν έκλαιγαν και κάποιος τους είπε ότι μπορεί να γίνουν ακυρώσεις άν όχι κάτι θα γίνει. Αυτά ξέρω, φαντάζομαι πως δεν αφήνουν απ'έξω τα αδελφάκια όμως δεν ξέρω σε περίπτωση που είναι πολλά τί γίνεται.
Παλιά 26-01-11, 00:28   #29
TXARA

TXARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Ευχομαι να τα καταφερουμε.
Παλιά 11-03-13, 22:29   #30
Αννικο

Το avatar του χρήστη Αννικο

Περιοχή: Υμηττος - Δάφνη
Αννικο ουδετερη μηδέν
Question Ποιος ξέρει το ΜΑΡΑΣΛΕΙΟ

Ποιές μαμάδες ξέρετε το ΜΑΡΑΣΛΕΙΟ;
Θα ήθελα να μάθω κάθε πληροφορία που σχετίζεται με το Μαράσλειο αρνητική ή θετική.
Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν που να ξέρει
Ευχαριστώ πολύυυυυυ
Ο χρήστης Αννικο δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-13, 07:52   #31
neogenitaki

neogenitaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

το μαράσλειο δημοτικό γυμνάσιο ή λύκειο;;;;γιατί αν πρόκειται για γυμνάσιο και λύκειο οι εντυπώσεις είναι οι χειρότερες.Εκτός του ότι το κτίριο είναι αρχαίο. οι συνθήκες εκεί είναι απαίσιες και επίσης υπάρχει πολύ ''αλητεία'' σε σχέση με άλλα συνοικιακά σχολεία.Για το δημοτικό δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αν και πριν μερικά χρόνια είχα ακούσει καλά λόγια-ίσως το δημοτικό να είναι και πρότυπο ή πειραματικό.Δεν είμαι σίγουρη όμως.
Ο χρήστης neogenitaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-13, 09:05   #32
Αννικο

Το avatar του χρήστη Αννικο

Περιοχή: Υμηττος - Δάφνη
Αννικο ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες . Ενδιαφέρομαι για το δημοτικο
Ο χρήστης Αννικο δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-13, 11:39   #33
cleo

Περιοχή: Αθήνα
cleo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εγώ για το δημοτικό ενδιαφέρομαι, αν και δεν ξέρω τελικά τι θα κάνω.
Το Μαράσλειο δημοτικό είναι πειραματικό. Το γυμνάσιο και το λύκειο, όπως και το άλλο δημοτικό που βρίσκεται δίπλα, όχι.
Συγκεκριμένες πληροφορίες δεν έχω και εγώ, μόνο κάποια "σκόρπια" θετικά σχόλια, από γνωστούς, που έχουν ακουστά από άλλους γνωστούς που στέλνουν τα παιδιά τους εκεί κλπ.
Ξέρω ότι κάπου μέσα στον Μάιο θα γίνουν οι αιτήσεις για εγγραφές στην πρώτη δημοτικού και μέχρι αρχές Ιούνη η κλήρωση. Σκέφτομαι μήπως κάνω αίτηση, αλλά το "πρόβλημά" μου είναι το δεύτερο μου παιδί, που ακολουθεί δυο χρόνια μετά.
Πες ότι το πρώτο κληρώνεται, εντάξει. Υποτίθεται ότι για το δεύτερο παιδί δεν είναι "αυτονόητο" ότι θα πάει στο ίδιο σχολείο, αλλά πρέπει να μπει σε διαδικασία κλήρωσης. Και λέω εγώ, αν δεν κληρωθεί, τι θα γίνει; Είναι αδύνατο να έχω δύο παιδιά δημοτικού, σε δύο διαφορετικά σχολεία, που δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Εκτός αν "διακτινιζόμαστε" για να τα καταφέρουμε...
Γι' αυτό προβληματίζομαι και δεν ξέρω τελικά αν θα κάνω αίτηση ή όχι...
Ο χρήστης cleo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-06-13, 09:17   #34
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επανέρχομαι στο θέμα .... το γυμνάσιο και λύκειο που είναι δίπλα στην Μαράσλειο είναι καλά? έχει καμια μαμά εμπειρία ?

Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές