Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία

Notices

Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία Εδώ θα βρείτε πληροφορίες για θέματα όπως ο αυτισμός, ο παιδικός διαβήτης, εμβόλια και πολλά άλλα σημαντικά θέματα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 04-02-09, 16:07   #1
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην ΕΛΛΗ
Προεπιλογή ΕΝΧΕΙΡΗΣΗ ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ

Αυτο το μηνα θα κανω την ενχειρηση στο Βενιζελιο Ηρακλειου με γιατρο τον Σημαντηρακη.Αν υπαρχει καποια κοπελα που να εχει ενχειρηστει μ'αυτο τον γιατρο θα ηθελα τη γνωμη της,και γενικος ολες οσες εχετε κανει αυτη την ενχειρηση........

Ο χρήστης ΕΛΛΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 04-02-09, 17:06   #2
maryp

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλή επιτυχία ΕΛΛΗ.
μάλλον κι εγώ για αφαίρεση πάω (θα ξέρω την Παρασκευή). Στην Αθήνα όμως, οπότε δεν ξέρω τίποτα να σου πω για γιατρούς στην πόλη σου (αν ξέρει καμία τον χειρουργό Γούση ας με ενημερώσει)
Να σε ρωτήσω: έχεις όζους και πρέπει να τον αφαιρέσεις??

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.
Ο χρήστης maryp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-09, 20:49   #3
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maryp
καλή επιτυχία ΕΛΛΗ.
μάλλον κι εγώ για αφαίρεση πάω (θα ξέρω την Παρασκευή). Στην Αθήνα όμως, οπότε δεν ξέρω τίποτα να σου πω για γιατρούς στην πόλη σου (αν ξέρει καμία τον χειρουργό Γούση ας με ενημερώσει)
Δυστηχως ναι.Πριν 1 χρονο βρηκαμε εναν 1,2εκ,και αυτη τη στιγμη ειναι 2.5εκ.Πριν ενα μηνα ομως βγηκε αλλος ενας 1.5εκ.Δεν εχουμε αλλη επιλογη.Θα γινει αφαιρεση και ο Θεος βοηθος.....Εσυ?εχεις οζους΄?

Παλιά 04-02-09, 20:52   #4
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ναι, έχω. Ο ένας όμως, ΙΣΩΣ μου δημιουργήσει προβλήματα. Στην προτελευταία παρακέντηση προέκυψαν κάποια άτυπα κύτταρα και χτες έκανα άλλη μία γιατί την ζητησε ο χειρουργός για να είναι σίγουρος ότι πρέπει να τον αφαιρέσει...

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.
Παλιά 04-02-09, 21:56   #5
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν πειραζει!!!Δεν ημαστε ουτε οι πρωτες ουτε οι τελευταιες.Να τους βγαλουμε να γλιτωσουμε!!!!!Ευχομαι να πανε και για τις δυο μας ολα καλα

Παλιά 04-02-09, 22:01   #6
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλή επιτυχία!

Παλιά 11-02-09, 18:45   #7
fairytale

fairytale ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maryp
καλή επιτυχία ΕΛΛΗ.
mary καλησπέρα....
επειδή πολύ κοντινό μου πρόσωπο έχει ραντεβού στο metropolitan, Παρασκευή πρωί για αφαίρεση θυρεοειδούς και την επέμβαση θα την κάνει ο Γούσης, απο Δευτέρα θα σου πω εντυπώσεις.
Πάντως, εμάς μας τον σύστησαν ως πάρα πολύ καλό και κάνει την αφαίρεση χωρίς τομές και ράμματα, απ'οτι είπε. (Είχαμε πάει στο ιατρείο του την προηγούμενη εβδομάδα).

Ο χρήστης fairytale δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-09, 14:32   #8
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστώ Sofiavl! καλή επιτυχία εύχομαι!

Παλιά 13-02-09, 18:28   #9
zouzou

zouzou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΥΣΗ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΣ
ΟΛΙΚΗ ΑΦΑΙΡΕΣΗ Η ΤΟΜΗ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ . ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ
Ο χρήστης zouzou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-09, 08:59   #10
Afroditi D

Το avatar του χρήστη Afroditi D

Afroditi D ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημέρα
αναρωτιέμαι αν υπάρχει κληρονομικότητα στο θυροειδή , σε περίπτωση που η μαμά είναι έγκυος ...
γνωρίζει κάποια κάτι ;
επίσης τι αγωγή ακολουθήτε σε περίπτωση εγκυνοσύνης ;
Παλιά 14-02-09, 09:26   #11
daffy

Το avatar του χρήστη daffy

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
daffy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα.

Αφροδιτη υπάρχει κληρονομικότητα, πχ στην περίπτωση μου και οι δύο μου γονείς έχουν και έχω και εγώ.Μάλιστα εγώ το ανακάλυψα στην δεύτερη εγκυμοσύνη και έκανα την θεραπεία κανονικά κατά την διάρκεια της και μετά.
Ο χρήστης daffy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-09, 09:33   #12
zouzou

zouzou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ακολουθεις την ιδια αγωγη που παιρνεις και πριν την εγκυμοσυνη ,ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι παιδια που οι μαμαδες επαιρναν θυροξινη
κατα τη διαρκεια της εγκ/νης συμφωνα με αμερικανικη ερευνα ειχαν υψηλο ΙQ.Οι περισσοτερες ασθενειες ειναι κληρονομικες, και στα νεογνα
οι πρωτες αιματολογικες εξετασεις που γινονται η μια ειναι για υποθειροειδισμο, εγω & η γιατρος μου ειχαμε ζητησει η μικρη να της κανει
ολες γιατο θυροειδη για να ειμαστε σιγουρες
Ο χρήστης zouzou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-09, 09:55   #13
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αφροδίτη δεν ξέρω για την εγκυμοσύνη, αλλά η ενδοκρινολόγος μού είπε να κάνω εξετάσεις και στα παιδιά... άρα... κληρονομικότητα...

Παλιά 16-02-09, 10:44   #14
fairytale

fairytale ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maryp
ευχαριστώ Sofiavl! καλή επιτυχία εύχομαι!
maryp καλημέρα!

Λοιπόν...η εγχείρηση έγινε την Παρασκευή το πρωί απο τον κύριο Γούση. Όλα πήγαν πάρα πολύ καλά και ευτυχώς για την κοπέλα που ήταν η ασθενής, ο αριστερός λοβός της ήταν καθαρός οπότε της αφαίρεσε μόνο τον δεξί ώστε να μη χρειαστεί να παίρνει φάρμακα για όλη της τη ζωή.
Πάμε στα πρακτικά τώρα. Η κοπέλα είχε ιδιωτική ασφάλεια η οποία της κάλυψε το κόστος (παραπάνω λεπτομέρειες μπορώ na σου δώσω μόνο μέσω pm). Πάντως απο τον γιατρό έμεινε πολύ ευχαριστημένη αλλά δε μπορεί να πει το ίδιο για το νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου. Οι περισσότερες νοσοκόμες ήταν απο αδιάφορες έως αγενείς αλλά ο Γούσης μόλις αντιλήφθηκε οτι παρέβλεψαν κάποιες απο τις οδηγίες που τους είχε δώσει, τις σήκωσε στον αέρα! Μιλάμε οτι οι νοσοκόμες δεν πήγαιναν να βάλουν θερμόμετρο, ξέχασαν(!) να ρίξουν στην κοπέλα παυσίπονες ενέσεις και διάφορα τέτοια.Ο γιατρός όμως πολύ αυστηρός ώστε να είναι όλα στην εντέλεια.
Η τομή είναι πάρα πολύ μικρή και μια εβδομάδα μετά την εγχείρηση πας για να σου κόψει τα ράμματα και να σου δώσει και τα αποτελέσματα της βιοψίας. Πάντως απ'οτι είπε η μέθοδος που χρησιμοποιεί για την αφαίρεση είναι κάποια μέθοδος με υπερήχους. Δε γνωρίζω κάτι παραπάνω γιαυτό.
Απ'οτι μου είπε δεν πονάει ιδιαίτερα, μιλάει κανονικότατα απο τη στιγμή που βγήκε απο το χειρουργείο και η μόνη στιγμή που πόνεσε ήταν όταν της αφαίρεσε τον καθετήρα απο την τομή για να φύγει απο το νοσοκομείο.
Δεν ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου....αν θες κάτι παραπάνω να ρωτήσεις, εδώ είμαι!!!

Ο χρήστης fairytale δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-02-09, 15:09   #15
BABE

BABE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

θα ηθελα ενα ειναι ευκολο να μου στείλεις περισσόρτερες λεπτομέριες εγω θα κανω τον ΜΑΙΟ ακομα δεν εχω βρει γιατρο Την παρασκευη θα ξέρω μου ειπαν να με στείλουν στο Παπαδημητρίου αλλα εχω ακούσει για το Κ. Γούση και θα ηθελα να μαθω
ευχαριστω
Ο χρήστης BABE δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-03-09, 23:29   #16
annamarkella

Περιοχή: βολος
annamarkella ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια σημερα βγηκα απο την κλινικη αγιος λουκας την παρασκευη εκανα ολικη αφαιρεση πηγαν ολα καλα αν θελετε κατι να με ρωτησετε ειμαι στη διαθεση σας
Ο χρήστης annamarkella δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-03-09, 15:46   #17
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο annamarkella
κοριτσια σημερα βγηκα απο την κλινικη αγιος λουκας την παρασκευη εκανα ολικη αφαιρεση πηγαν ολα καλα αν θελετε κατι να με ρωτησετε ειμαι στη διαθεση σας
Χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα!!!Εγω τελικα θα την κανω στις 27 του μηνα.Θα ηθελα να σε ρωτησω πονεσες καθολου?Η φωνη σου πως ειναι??και γενικος τα απαραιτητα.....σημερα που μου ειπε οτι τελικα θα με βαλει στις 27 με επιασε ανχος

Παλιά 04-03-09, 22:21   #18
annamarkella

Προεπιλογή

μην ανχωνεσαι την πρωτη μερα θα πονας ελαχιστα αλλα με τις παυσιπονες θα ανακουφιζεσαι οσο γιατι τη φωνη και εμενα μου ειχαν πει οτι δεν θα μπορω να μιλησω αλλα καμια σχεση εγω βγηκα απο το χειρουργειο και τραγουδουσα βεβαια εχει να κανει και με το ποιος θα κανει την επεμβαση ο δικος μου θεωρειται η κορυφη στη θεσσαλονικη για αυτο αλλωστε πηρε και τοσα λεφτα κατα τα αλλα ολα καλα εγω σημερα πηγα και για δουλεια 5 μερες μετα το χειρουργειο
Παλιά 04-03-09, 22:25   #19
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπράβο annamarkella! Σιδερένια!

να σε ρωτήσω... πόση ώρα σε έχουν κοιμισμένη??

Παλιά 05-03-09, 14:17   #20
annamarkella

Προεπιλογή

δυο ωρες κοιμισμενη και μιση ωρα στη μοναδα αυξημενης φροντιδας οπου ημουν μετα αφου ξυπνησα μεχρι να συνελθω
Παλιά 07-03-09, 19:25   #21
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΛΗ
Παράθεση:
Χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα!!!Εγω τελικα θα την κανω στις 27 του μηνα.Θα ηθελα να σε ρωτησω πονεσες καθολου?Η φωνη σου πως ειναι??και γενικος τα απαραιτητα.....σημερα που μου ειπε οτι τελικα θα με βαλει στις 27 με επιασε ανχος
ΕΛΛΗ χτες χειρουργήθηκα εγώ! Ολα πήγαν καλά, με κοιμήσανε στις 9.45πμ και όταν άνοιξα τα μάτια μου στην ανάνηψη ήταν 11.45. Η φωνή λίγο "Αντζελα Δημητρίου" αλλά οκ στρώνει σιγά σιγά. Δεν πονάει ιδιαίτερα η τομή, στο λέω εγώ που με τον πόνο έχω τσακωθεί, δεν τον αντέχω!
Ολα θα πάνε καλά και για σένα! Μην αγχώνεσαι! Καλή επιτυχία!

Παλιά 09-03-09, 13:30   #22
BABE

BABE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω τελικά θα κάνω την εγχείριση στο ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΟΥ ικα στα μελισσία εαν δεν κάνω λαθος εχει κανει καμια κοπελα εκει η ξέρει καποιον?
Παλιά 09-03-09, 13:40   #23
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ την έκανα στο Μετροπόλιταν με τον κ.Γούση

Παλιά 09-03-09, 15:49   #24
BABE

BABE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΙ εγω σκεφτόμουνα να την κάνω ιδιωτικά αλλα ειναι πανάκριβα ειμαι ασφαλισμένη μεσω του άνρα μου ιδιωτικά μου καλυπτουν το 80 % ποσο πηγε η εγχείριση κορίτσια ενα μπορειται στελτε μου πμ ιδιωτικα?
σκεφτομε να την κανω στο Παπαδημητρίου καθαρα για οικονομικούσ λόγους!Ιδιωτικά εχω στο ΥΓΕΙΑ τον κ. ΛΙΝΟ.......
Παλιά 10-03-09, 14:59   #25
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maryp
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΛΗ
Παράθεση:
ΕΛΛΗ χτες χειρουργήθηκα εγώ! Ολα πήγαν καλά, με κοιμήσανε στις 9.45πμ και όταν άνοιξα τα μάτια μου στην ανάνηψη ήταν 11.45. Η φωνή λίγο "Αντζελα Δημητρίου" αλλά οκ στρώνει σιγά σιγά. Δεν πονάει ιδιαίτερα η τομή, στο λέω εγώ που με τον πόνο έχω τσακωθεί, δεν τον αντέχω!
Ολα θα πάνε καλά και για σένα! Μην αγχώνεσαι! Καλή επιτυχία!
Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα!!!!Περαστικα σου!!Τωρα νιωθεις το κενο στο λαιμο??Ειμαι περιεργη να δω πως θα αισθανομαι εκεινο το σημειο......
Θα ηθελα να ρωτησω κοριτσια αν ξερετε η ασφαλεια δινει τιποτα????Εγω εχω ΤΕΒΕ και ιδιωτικη ασφαλεια....τι γινεται????

Παλιά 10-03-09, 15:05   #26
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν πας σε κλινική που είναι συμβεβλημένη με την ιδιωτική σου ασφάλεια, σου πληρώνει όλο το ποσό του γιατρού και ανάλογα το συμβόλαιό σου μπορεί να σου πληρώσει και όλα τα έξοδα της κλινικής. Για το ΤΕΒΕ ξέρω ότι δίνει ψίχουλα... θα το διαπιστώσω όταν πάω να τα εισπράξω (σιγά μην τους τα αφήσω...).
Οσο για το κενό, μόνο κενό δεν νιώθεις. Πώς είσαι όταν έχεις πονόλαιμο? Έτσι!

Παλιά 10-03-09, 15:53   #27
BABE

BABE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω τελικα θα την κάνω στο Παπαδημητρίου με τον κ πριμυκηρή βαιο το ικα θα δωσει λογικα εξτρα χρήματα λογω εγχείρισης ξέρετε?την παρασκευη εχω ραντεβου μαζι του για να μιλήσουμε......
Παλιά 10-03-09, 16:02   #28
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΤΕΒΕ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΨΙΧΟΥΛΑ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ....(ΘΕΛΕΙ ΧΑΡΤΙ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ-ΓΙΑΤΡΟΥ-Κ.Τ.Λ)ΑΠ΄ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ ΜΟΥ...ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΤΙ ΠΟΣΟ ΜΙΛΑΕΙ.ΓΙ¶ΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΝΑ ΔΩ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΒΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ.....ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

Παλιά 10-03-09, 22:40   #29
annamarkella

Προεπιλογή

κοριτσια εγω που εχω τεβε και πηγα σε ιδιωτικη κλινικη πληρωσα το γιατρο ενα πολυ μεγαλο ποσο και την κλινικη μου πληρωσε το τεβε τα δυο τριτα και τα υπολοιπα εγω που ηταν βεβαια και αυτα πολλα λεφτα
Παλιά 10-03-09, 23:01   #30
evita

Το avatar του χρήστη evita

evita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ πήγα σε ιδιωτική κλινική. Έδωσα ένα σκασμό λεφτά αλλά έχοντας ακούσει για κίνδυνο αφωνίας ή βλάβης στους παραθυρεοειδείς αδένες πήγα σε γιατρό που ήξερα. Ξέρω είμαι μάλλον θύμα αλλά ο άτιμος ο φόβος δεν παλεύεται. Πάντως πραγματικά συγκρίνοντας τη μετεγχειρητική μου κατάσταση με άλλες που έχω δει, παρηγορούμαι.
Παλιά 10-03-09, 23:07   #31
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γνωστός μου γιατρός στον Ευαγγελισμό, μου είπε για έναν χειρουργό που μου συστήσανε για να πάω για την επέμβαση ότι είχε να κάνει χειρουργείο σε μία κοπέλα 26 ετών. θα της αφαιρούσε τους δύο παραθυρεοειδείς λόγω κακοήθειας. Ε! κατάφερε ο άχρηστος και της αφαίρεσε τους γερούς παραθυρεοειδείς.... πας στον Ευαγγελισμό? δεν πας!!!!!!

επίσης για έναν άλλον χειρουργό εδώ στην Αθήνα, γνωστό όνομα, μεγάλο, η παιδίατρός μας (όταν έψαχνα για χειρουργό την είχα ρωτήσει μιας κι έχει κάνει την ίδια επέμβαση) μου είπε ότι ο τάδε επειδή είναι μεγάλος πια σε ηλικία (τι τα θέλει τα χειρουργεία ο παππούς...) και δεν μπορεί να σταθεί όρθιος πολλή ώρα, τα κάνει πολύ βιαστικά και καμιά φορά μπορεί να γίνουν λάθη... πας στο μεγάλο όνομα??? δεν πας!!!!!

Παλιά 11-03-09, 10:14   #32
BABE

BABE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τι να κανω βρε κορίτσια για Παπαδημητρίου δεν εχετε ακουσει απο οτι κατακλαβαινω?
Παλιά 11-03-09, 15:47   #33
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καμια βρε παιδια που να την εχει κανει με τον Σημαντηρακη στο Ηρακλειο??????

Παλιά 11-03-09, 17:36   #34
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ψάξατε καθόλου στον γούγλη τα ονόματά τους?

Παλιά 14-03-09, 20:17   #35
BABE

BABE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Συναντήθηκα με τον χειρούργο και μου ειπε οτι κανει χειριυργειο σε τρεια νοσοκομέια ιασω τζενεραλ παπαδημητριου και λευκοσ σταρός στα ιλίσια?στο ΙΑΣΩ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 3100 ολα μαζι δωμάτιο +αμοιβή χειρούργου-Το παπαδημητρίου ειναι στα μελίσσια αρκετα παλιεσ εγκαταστάσεισ δεν εχει τουαλέτα στο δωμάτιο κλπ το μόνο που δινεις ειναι απο οτι μου είπε 250 για τους αναισθησιολόγους 300 στους βοηθούς και οτι θέλω σε αυτόν καταλαβαίνεται Δημόσιο forever ...και η τυρίτη λύση είναι ο Λευκόσ Σταυρός που μου καλύπτεται ευτυχώα απο την ασφάλεια του συζήγου μου το 80% μου βγαίνει να δώσω περίπου 480.........τη λέτε βρε κορίτσια ??
Παλιά 15-03-09, 09:46   #36
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εξαρτάται από το οικονομικό δλδ καθαρά αφού μιλάμε για τον ίδιο γιατρό και το δικό του τιμ. Ο Λευκός Σταυρός φαίνεται μια καλή επιλογή σε αυτή την περίπτωση. Ενα βράδυ θα μείνεις μέσα? Δεν θα 'χεις κάποιο πρόβλημα αυτό το βράδυ, πόνου κλπ αλλά... να μην έχεις τουαλέτα?.... Απ' την άλλη το ΙΑΣΩ τι παραπάνω προσφέρει δλδ από τον Λευκό Σταυρό... (τίποτα λογικά...)

Παλιά 16-03-09, 09:31   #37
BABE

BABE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα
ενοείται πως δεν προσφέρει απολυτως τίποτα....θα παρω τησ ασφαλιστικη σήμερα να ρωτήσω τι μου καλυπτει να ειμαι 100% σίγουρη.
θα παω πρωι θα χειρουργηθώ μεσημέρι και την επομένη μεχρι το μεσημέρι θα έχω βγεί..θα πάρω τώρα τηλ και θα σας πω σε λίγο!!!
Παλιά 18-03-09, 11:59   #38
BABE

BABE ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα τελικα η ασφαλιστική δεν με καλύπτει και ετσι πηγα σημερα μιλησα με τον χειρουργο και θα την κάνω Παπαδημητρίο!!!!!!!
Παλιά 18-03-09, 14:39   #39
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλή επιτυχία! Ολα θα πάνε καλά!

Παλιά 27-03-09, 20:44   #40
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σήμερα δεν ήταν να κάνει την επέμβαση η ΕΛΛΗ???
Να της ευχηθούμε καλή ανάρρωση!

Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές