Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

D.M.S.A


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑ ΝΕΦΡΩΝ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΓΕΝΗΣΕΙ. Η ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΗΣΥΧΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΠΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ? ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ, ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ?ΜΑΚΑΡΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?

line_flow_rose_beg_minie_time_1206158400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gifdev117prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ.ΤΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 1 24ΩΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.Κ ΜΕ ΠΟΛΥ ΗΛΙΚΕΙΟΜΕΝΟΥΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΣΥΧΗ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΧΟΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΡΕ Κ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σπινθηρογραφημα νεφρων (εγω) οταν το παιδι μου ηταν 4 μηνων. Μου ειχαν πει τοτε για ενα 24ωρο να μην πλησιαζω το παιδι μου. Πηρε ο αντρας μου αδεια απο τη δουλεια εκεινη τη μερα και το βραδυ (επειδη ηταν διπλα μας σε καλαθουνα) κοιμηθηκα σε αλλο δωματιο. Γνωμη μου, μην εισαι μεσα στο σπινθηρογραφημα και βαλε καποιον αλλον να φροντισει το παιδι ή μην το πλησιασεις σε αποσταση 2 μετρων. Αυτες τις οδηγιες ειχα παρει εγω εκεινη τη μερα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ.ΤΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 1 24ΩΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.Κ ΜΕ ΠΟΛΥ ΗΛΙΚΕΙΟΜΕΝΟΥΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΣΥΧΗ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΧΟΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΡΕ Κ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ.

 

 

Και εμένα αυτό μου είχαν πει. 'Οταν έκανε ο μικρός μπυ είχαν πει αν είμαι έγκυος -δεν ήμουν- για 24 ώρες να μην πλησιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου είχε κάνει σπινθηρογράφημα όταν ήμουν έγκυος και της ειπαν να μην έρθουμε κοντά για 2 μέρες. Δεν την είδα για 1 βδομαδα αν και αυτό ίσως ήταν υπερβολικό.

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσο περίπου κοστίζει ένα σπινθηρογράφημα?

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

 

 

σου απάντησα και αλλού, αλλά όχι για το σπινθηρογράφημα. Για να πας μέσω ασφαλειάς σου πχ Ικα θα πρέπει να στο γράψει το ΙΚΑ και μετά να κλείσεις στο Αλεξάνδρας γιατί μόνο εκεί έχουν αυτό το μηχάνημα. Και σε ένα ιδιωτικό έχουν αλλά νομίζω πληρώνεις πολλά.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 24/24ΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.

line_flow_rose_beg_minie_time_1206158400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gifdev117prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να επαιρνε άδεια ο άντρας σου και να κανόνιζε μετά την εξέταση κάτι όπως λουνα παρκ, βολτίτσα, ψώνια κλπ κλπ τουλάχιστον να παιρνούσαν κάποιες ώρες ή να το έπαιζες άρρωστη και να απομωνονοσουν στο δωμάτιο σου. Λέω εγώ τώρα :roll:

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να επαιρνε άδεια ο άντρας σου και να κανόνιζε μετά την εξέταση κάτι όπως λουνα παρκ, βολτίτσα, ψώνια κλπ κλπ τουλάχιστον να παιρνούσαν κάποιες ώρες ή να το έπαιζες άρρωστη και να απομωνονοσουν στο δωμάτιο σου. Λέω εγώ τώρα :roll:

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

 

θα ειναι μονο 11 μηνων η μικρη μου οποτε το θεμα δεν ειναι αν θα την ξεγελασουμε μετα.

line_flow_rose_beg_minie_time_1206158400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gifdev117prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το σπινθιρογράφημα το κάναμε σε ιδιωτικό κέντρο και ήμουν μαζί με το παιδί και έπειτα γύρισα σπίτι κανονικά όπου με περίμενε η 7 μηνών τότε κορούλα μου. Δεν μας είπε κανείς αν και τι έπρεπε να προσέξουμε (καλώς ή κακώς αναριωτιέμαι;;;;) Τον Δεκέμβριο του 2007 πληρώσαμε 40 ? για συμμετοχή δεν ξέρω την αρχική τιμή. Γιατί δεν πέρνεις τηλ. σε ένα κέντρο να ρωτήσεις;

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Να εμενες στην μητερα σου ή καπου αλλου εκεινη την μερα γινεται? Ειναι πιο ευκολο να λειπεις μια μερα παρα να εισαι σπιτι και να μην μπορει να πλησιασει. Ειναι και η κατασταση σου τωρα τετοια που θα σε επηρεασει αρνητικα.

Οσο για το τι θα περασει θα ηθελα να σε ξεαγχωσω με το να σου πω οτι δεν ειναι επωδυνο (λογικα εχει κανει και κυστεογραφια πριν οποτε αυτο ειναι παιχνιδακι μπροστα του).

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΗΡΕΜΗΣΑ ΛΙΓΟ. ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΕΙΝΑΙ 45?.

line_flow_rose_beg_minie_time_1206158400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gifdev117prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ.ΤΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 1 24ΩΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.Κ ΜΕ ΠΟΛΥ ΗΛΙΚΕΙΟΜΕΝΟΥΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΣΥΧΗ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΧΟΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΡΕ Κ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ.

kalispera!

πριν απο 2 εβδομαδες συναντησα μια θεια μου που ειχε κανει σπυνθηρογραφημμα και την αγκαλιασα και την φιλησα. σιγουρα δεν το ειχε κανει εκεινη την μερα αλλα δεν ξερο ποτε ακριβως μπορει και την προηγουμενη. τωρα εχω 4 μερες καθηστερηση και αντι να χαιρομαι με εχει πιασει αγχος.

Link to comment
Share on other sites

kalispera!

πριν απο 2 εβδομαδες συναντησα μια θεια μου που ειχε κανει σπυνθηρογραφημμα και την αγκαλιασα και την φιλησα. σιγουρα δεν το ειχε κανει εκεινη την μερα αλλα δεν ξερο ποτε ακριβως μπορει και την προηγουμενη. τωρα εχω 4 μερες καθηστερηση και αντι να χαιρομαι με εχει πιασει αγχος.

 

 

καλημέρα, μην αγχώνεσε καθόλου. εμένα που έκανε η κόρη μου και ήμουν και 7 μηνών έγκυος ήμουν μέσα και μου ειπάν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα. γι αυτό χαλάρωσε και απόλαυσε το.

line_flow_rose_beg_minie_time_1206158400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gifdev117prs__.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera!

πριν απο 2 εβδομαδες συναντησα μια θεια μου που ειχε κανει σπυνθηρογραφημμα και την αγκαλιασα και την φιλησα. σιγουρα δεν το ειχε κανει εκεινη την μερα αλλα δεν ξερο ποτε ακριβως μπορει και την προηγουμενη. τωρα εχω 4 μερες καθηστερηση και αντι να χαιρομαι με εχει πιασει αγχος.

 

 

καλημέρα, μην αγχώνεσε καθόλου. εμένα που έκανε η κόρη μου και ήμουν και 7 μηνών έγκυος ήμουν μέσα και μου ειπάν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα. γι αυτό χαλάρωσε και απόλαυσε το.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ που ενδιαφερθηκες αλλα δυστυχως μετα απο εξι μερες καθηστερησης ηρθε η ατιμη η περιοδος!!!!

Δεν πειραζει ερχετε και ο Απριλης!

Και παλι σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
στην θεσσαλονικη που κανατε σπινθηρογράφημα?

πηρατε καποια επιστροφη απο το ικα ?

εμεις καναμε καθε χρονο στο ιπποκρατειο με ραντεβου.δεν πληρωνουμε τιποτα.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις καναμε καθε χρονο στο ιπποκρατειο με ραντεβου.δεν πληρωνουμε τιποτα.

τι ασφαλεια εχεις? εμεις καναμε κυστογραφια στο ιπ[ποκρατειο και δεν πληρωσαμε (μεσω ικα) αλλα τωρα που εχουμε να κανουμε dmsa μας ειπν οτι δεν ειναι συμβεβλημενοι με το ικα, πληρωνουμε κανονικα και θα παρουμε καποια επιστροφη απο το ικα (!)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...