Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Σπίτι μου Σπιτάκι μου!

Notices

Σπίτι μου Σπιτάκι μου! Πρακτικές ιδέες και χρήσιμες συμβουλές για το σπίτι, αρχειοθέτηση & οργάνωση σπιτιού, επισκευές, ηλεκτρικά, καθαριότητα σπιτιού κλπ.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 06-01-09, 00:03   #1
ΝΑΝΤΙΑ1

ΝΑΝΤΙΑ1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΜΙΚΡΑ ΝΟΥΜΕΡΑ-ΨΩΝΙΑ -ΝΕΥΡΑ

ΒΓΗΚΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ.ΒΑΣΙΚΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΑΝ. ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΧΧL ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ.Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ.ΓΥΡΙΖΩ ΣΤΗΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΑΛΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑΤΗΣ ΛΕΩ ΓΙΑ ΦΑΛΑΙΝΕΣ ΕΧΕΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ?ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΝ ΟΛΟΙ.ΑΜΕΣΩΣ ΕΤΡΕΧΑΝ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ.ΚΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΜΑΙ 80ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?
Ο χρήστης ΝΑΝΤΙΑ1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-01-09, 00:25   #2
anthula

anthula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να ΄ξερες πως σε καταλαβαίνω.
Σε λίγο καιρό θα αρχίσω να ψάχνω ρούχα για την βάφτιση και δεν χαίρομαι καθόλου γι΄ αυτό.
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να σου αρέσουν διάφορα ρούχα και τελικά να μην σε παίρνουν τα νούμερα.
Παλιά 06-01-09, 00:36   #3
ssttaa

Το avatar του χρήστη ssttaa

Περιοχή: νικαια πειραια
ssttaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

To τραγικό είναι ότι μιά μέση εύσωμη δεν βρίσκει ούτε στα μαγαζιά για εύσωμες! Στην ulla popking βρίσκω τώρα που είμαι σαν ροτόντα και πάλι τα "μικρά νούμερα" φεύγουν πρώτα. Εκεί είσαι άνετη αν τα έχεις τα 120 κιλά Το ίδιο και στο "φαινόμενο" (καλά εκεί είναι και λίγο κίτσ τα περισσότερα). Έχει χαθεί το μέτρο νομίζω!
Παλιά 06-01-09, 00:59   #4
ΝΑΝΤΙΑ1

ΝΑΝΤΙΑ1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ.ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΦΑΤΣΕΣ ΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΦΑΛΑΙΝΕΣ ΕΧΕΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ?ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΧΑΛΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ 40 ΚΙΛΑ ?ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ....
Παλιά 06-01-09, 01:04   #5
antu

antu ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τωρα τι μου θυμησες πριν καμποσο καιρο πηγα σε ενα εμπορικο κεντρο το cosmos και φυσικα εφυγα με αδεια χερια (ολα ηταν για τις κοκκαλιαρες ) ενταξει και εγω 76 κιλα ειμαι αλλα και 1,75 και δεν μου εμπενε τιποτα περισυ που ημουν εγγυος και ημουν 85 κιλα πως εβρισκα μια χαρα ρουχαλακια στα μαγαζια Εκτος απο αυτο μου την εδωσε και ενας αγενεστατος οποιος μου ειπε ε, τι να να κανουμε one size ειναι κυρια μου? Περιττο να σου πω οτι καθε φορα που περναω απο το μαγαζι του θελω να του το σπασω
Παλιά 06-01-09, 01:19   #6
ΝΑΝΤΙΑ1

ΝΑΝΤΙΑ1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΠΑΓΑΝΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ?ΕΛΑ ΜΩΡΑ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ONE SIZE?ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 40-55 ΚΙΛΑ?ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΟΥΜΕ?
Παλιά 06-01-09, 01:30   #7
antu

antu ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μα συγνωμη οι φυσιολογικοι ανθρωποι δεν ειναι 40 κιλα. Ασε που αρχιζω να πιστευω οτι θα εχουμε προβλημα οπως καποτε οι ''χοντρουλες'' . Δεν θεωρουμαστε ουτε μανεκεν αλλα ουτε χοντρες απλως φυσιολογικες που δεν μπορουν να ψωνισουν γιατι για καποιους ειμαστε υπερβαρες και για καποιους πολυ αδυνατες
Παλιά 06-01-09, 01:45   #8
ΝΑΝΤΙΑ1

ΝΑΝΤΙΑ1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΛΛΙΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΣ ΜΙΑ ΑΝΩ ΤΟΝ 80 ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΙΑ ΤΟΝ 50.ΤΟ ΕΧΩ ΒΙΩΣΗ .ΥΠΗΡΞΑ ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ(50).ΚΑΙ ΠΡΙΝ 4ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ 60 ΚΙΛΑ.ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ .ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΜΜΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΔΥΝΑΤΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΜΟΔΑ ΜΕ ΠΑΧΟΥΛΕΣ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΑ ΦΟΡΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΔΥΝΑΤΕΣ
Παλιά 06-01-09, 09:03   #9
ELENA1974

Περιοχή: ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
ELENA1974 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ναντια για ν ηρεμησεις θα σου προτεινω τα ρουχα mat-fashion. Μοντερνα ρουχα για νεες γυναικες. Ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα θα τα ευχαριστηθεις. Καμια σχεση με φαινομενα
Παλιά 06-01-09, 09:16   #10
roulaki71

Το avatar του χρήστη roulaki71

Περιοχή: ΤΡΙΚΑΛΑ
roulaki71 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ομοιοπαθουσα.... Και γιατι να μην υπαρχουν ολα τα ρουχα σε ολα τα νουμερα σε ολα τα μαγαζια και να υπαρχει αυτο το ρατσιστικο: μοδα για παχουλες.
Παλιά 06-01-09, 09:50   #11
Μαμά Ελένης και Χριστίνας

Μαμά Ελένης και Χριστίνας ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Μαμά Ελένης και Χριστίνας Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Μαμά Ελένης και Χριστίνας
Προεπιλογή

Καλημερα , αφρατοκομψες -- και εγω μεσα !!!
Ακουστε---περυσι αυτα--- ..... μπαινω σε '' καλο'' μαγαζι με 500 ευρω στην τσεπη ζεστα-ζεστα να τα ακουμπησω για την ομορφια μου

Με το που ανοιγω την πορτα τσακιζεται να ερθει κοντα μου μια πατσογρια που εχει το μαγαζι , ξερετε 70 χρ με πλατινε μαλλι , 60 κιλα , καπρι 12ποντες γοβες και δε συμμαζευεται .Καλημερα , μου λεει , ξερετε δεν εχουμε κατι στο νουμερο σας

Και που ξερεις μωρη καμπια αν το θελω για μενα , τις λεω και φευγω
γιατι ειχε κοσμο και δεν ηθελα να κανω φασαρια ....

Φετος ...............ΕΚΛΕΙΣΕ

ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Παλιά 06-01-09, 09:55   #12
roulaki71

Το avatar του χρήστη roulaki71

Περιοχή: ΤΡΙΚΑΛΑ
roulaki71 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η κουμπαρα μου ειχε παει με την πεθερα της να της παρει μαγιο. Η πεθερα xxl. Σε καθε μαγαζι που εμπαιναν και ζητουσαν μαγιο ολοι κοιτουσαν την κουμπαρα μου που ειναι 60 κιλα.

Για εσας ειναι
Οχι για μενα ειπε η πεθερα
Λυπαμαι δεν εχουμε στο νουμερο σας

Αφου πηγαν σε μερικα μαγαζια και δεν εβρισκαν στο τελευταιο τα παιρνει στο κρανιο η πεθερα και λεει στη πωλητρια:

ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΗ ΜΟΔΑ ΟΙ ΧΟΝΤΡΕΣ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΕΤΕ!!!

Παλιά 06-01-09, 12:07   #13
Μαμά του Ωρίων

Περιοχή: Περιστέρι
Μαμά του Ωρίων ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

όσες έχουν παραπάνω κιλάκια αλλά δεν ειναι και ulla popking μέγεθος, να ψάξετε να βρείτε τα καταστήματα ΜΑΤ
έχω βρει την υγειά μου!!!!!!
Πάω ψωνίζω ΥΠΕΡΟΧΑ ρούχα μοντερνα και είμαι πλέον άνθρωπος
Είμαι 90 κιλά και νιώθω μια χαρά!
Καμία ανορεκική πωλήτρια δε με κοιτάει στραβά!

Πλέον πάω κατευθείαν εκεί, δεν μπαίνω στη διαδικασία να ψάξω αλλου
Βρίσκω ότι θέλω
Μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές αλλά τουλάχιστον δε μου ισοπεδώνει κανένας την ψυχολογία
Φεύγω απ το μαγαζί ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ με μια τσάντα ρούχα

ρίξτε μια ματιά
http://www.matfashion.com/

ΥΓ εννοείται ότι εκεί βρήκα και το φόρεμα για τη βάφτιση του γιου μου
Παλιά 06-01-09, 15:45   #14
yls

Το avatar του χρήστη yls

yls ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ssttaa
To τραγικό είναι ότι μιά μέση εύσωμη δεν βρίσκει ούτε στα μαγαζιά για εύσωμες! Στην ulla popking βρίσκω τώρα που είμαι σαν ροτόντα και πάλι τα "μικρά νούμερα" φεύγουν πρώτα. Εκεί είσαι άνετη αν τα έχεις τα 120 κιλά Το ίδιο και στο "φαινόμενο" (καλά εκεί είναι και λίγο κίτσ τα περισσότερα). Έχει χαθεί το μέτρο νομίζω!
Και γω από τα ULLA POPKEN ψωνίζω! Το μικρότερο νούμερο!

Αγοράζω τον Οκτώβριο τα χειμερινά μου και τον Μαίο τα καλοκαιρινά. Για εκπτώσεις ούτε λόγος. Δεν βρίσκω τίποτα!
Παλιά 06-01-09, 16:03   #15
ssttaa

ssttaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Eγώ πρίν μείνω έγκυος στα Γερμανικά νούμερα φορούσα 42-44. Στην ulla αυτά τα νούμερα είναι δυσεύρετα! Τώρα όσα έχω είναι 50-52 που τα αγόρασα στον 6ο και ακόμα μου είναι φαρδιά! Στη γιορτή μου μού έφεραν συνολάκι νούμερο 60! Είχε πολύ πλάκα... Να μην αξιώνει !!!! Γενικά αν είσαι στο 42 σε κοιτάνε λοξά! Τα mat πάλι δεν τα ήξερα και από ότι είδα μόλις, έχουν πολύ θηλυκή γραμμή. Ελπίζω να ντυθώ έτσι το Πάσχα! Επίσης τα marks & spenser έχουν (είχαν πέρισυ) κάποια σοβαρά νούμερα σε λογικές τιμές!
Παλιά 06-01-09, 16:08   #16
yls

Το avatar του χρήστη yls

yls ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τα ίδια νούμερα φοράμε ssttaa!
Παλιά 06-01-09, 16:12   #17
ssttaa

ssttaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μια χαρά κούκλες είμαστε!!! οι άλλες είναι καχεκτικές
Παλιά 06-01-09, 16:43   #18
yls

Το avatar του χρήστη yls

yls ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σωστή!! Δεν κινδυνεύουμε και από οστεοπόρωση!
Παλιά 06-01-09, 17:11   #19
ilonka19

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
ilonka19 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νομίζω οτι εκτός από πρόβλημα με τα μεγέθη υπάρχει πρόβλημα και με το κόψιμο των ρούχων. Αν και είμαι αρκετά αδύτατη (50 κιλά 1,60 υψος) δυσκολεύομαι να βρώ τζιν που να μην είναι πολύ χαμηλοκάβαλο και να μπορώ να κάθομαι χωρις να φαινεται τιποτα από πισω . Ακόμα και αν βρω κατι που να χωράνε τα ποδια μου στη μέση ειναι φαρδύ και χωράει άλλος μισός άνθρωπος. Αν δοκιμάσω 10 παντελόνια ζητημα αν θα στρωνουν 2-3. Απορώ και εγω για ποιο σωματότυπο τα ράβουν.
Ο χρήστης ilonka19 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-01-09, 17:20   #20
Skybeam

Το avatar του χρήστη Skybeam

Περιοχή: Athens downtown
Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγώ έτσι ilonka, δυστυχώς δεν υπάρχουν ρούχα για μεσογειακές σιλουέτες πια (παλιότερα νομίζω υπήρχαν). Τώρα ολα είναι για πολύ λεπτές κοπέλες με στενή λεκάνη
Παλιά 06-01-09, 17:42   #21
elachl

Το avatar του χρήστη elachl

Περιοχή: ΜΥΤΙΛΗΝΗ
elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω εδω στη μυτιληνη δεν βρισκω τιποτα σε κινεζους και σε μαγαζια που ειναι σολη την ελλαδα.για να ντυθω πρεπει να παω σε μπουτικ που ειναι πανακριβα και δεν αντεχει η τσεπη μου.ενα παλτο ψαχνω τωρα και ολοι μου λενε 150ευρω.ανοιξε ενα μαγαζι για ευσωμες πανακριβο κι αυτο.ουτε μαγιο δεν βρισκω γιατι φοραω σουτιεν 90dd.καλα που δεν παω πουθενα οποτε δεν χρειαζεται να ψωνιζω συνεχεια.καποτε ειχα ενα σωματακι τελειο.ευτυχως εχω την υγεια μου.
Ο χρήστης elachl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-01-09, 17:44   #22
Skybeam

Το avatar του χρήστη Skybeam

Περιοχή: Athens downtown
Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eleni achlati
ευτυχως εχω την υγεια μου.
Αυτό ξαναπέστο! Ευτυχώς έχουμε την υγεία μας κοριτσια και με λίγη αυτοσυγκράτηση θα αποκτήσουμε και το σώμα που θέλουμε!
Παλιά 06-01-09, 18:14   #23
livinath

Το avatar του χρήστη livinath

Περιοχή: Αθήνα
livinath ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρε κοριτσάκια να ρωτήσω κάτι κι εγώ;; Μαγιό ολόσωμο με μπανέλα και cup DD ή E και να μην είναι για την γιαγιά μου, που θα βρω;; Ξέρετε κανένα μαγαζί; Όχι τίποτα άλλο, αλλά με παραπέμπουν πάντα ή σε μπικίνι ή σε κάτι μαγιό που είναι γριουλέ...! Λες και αν ήμουν για μπικίνι θα φόραγα τέτοιο νούμερο σουτιέν!!! Έλεος!!
Παλιά 06-01-09, 18:16   #24
elachl

Το avatar του χρήστη elachl

Περιοχή: ΜΥΤΙΛΗΝΗ
elachl ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τα ιδια τραβαω και γω και φευγω με κατι μουρες μεχρι κατω.ετσι επαψα να κανω μπανιο.πηρα ενα μαγιο απο το λιντ για εκτακτες πςριπτωσεις.εδω δεν εχουμε πολλες απολογες.ακομα και για εσωρουχα πρεπει να δψσω μια περιουσια.
Ο χρήστης elachl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 06-01-09, 20:26   #25
ssttaa

ssttaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ θέλω και αθλητικό γιατί πηγαίνω κολυμβητήριο! Το 44 γερμανικό στο στήθος μου είναι πραγματικά σέξυ (πρίν μείνω έγκυος εννοείται) και είναι τόσο σπάνιο που αν βρω 44 το αγοράζω ακόμα κι αν έχει πανω του αρκουδάκια και λαγοπόδαρα Στο Βερολίνο που είχα πάει πρίν δύο χρόνια τα κανονικά μαγαζιά αθλητικών έχουν μέχρι και νούμερο 60! Ακόμα τη βγάζω με τα μαγιώ που είχα πάρει τότε. Για κανονικά μαγιώ θαλάσσης ψωνίζω απο την aldipa τα πιό ουδέτερα σχέδια στις αρχές του καλοκαιριού. Είναι και ακριβά και λίγο γεροντίστικα αλλά τι να γίνει! Πάντως δεν είμαι διατεθιμένη να θυσιάσω το μπάνιο επειδη δεν βρίσκω εύκολα μαγιώ!
Παλιά 06-01-09, 21:04   #26
livinath

livinath ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το ακριβά δεν με πειράζει. Έτσι κι αλλιώς το'χω πάρει απόφαση, αν δεν είσαι κάτω από 60 κιλά πρέπει να τα σκάσεις για να ντυθείς αξιοπρεπώς. Αλλά θέλω οπωσδήποτε να έχει μπανέλα το μαγιό...! Το στήθος μου είναι βαρύ και χωρίς μπανέλα με ταλαιπωρεί αφάνταστα, για να μη σχολιάσω και την αισθητική μεριά του πράγματος... Αλλά όταν λες γεροντίστικο, δηλαδή η πλάτη του μαγιο σταματάει λίγο πιο κάτω από το κόκαλο της ωμοπλάτης και το μπούστο μοιάζει με ζιβάγκο;; Όχι ότι θέλω να τα πετάω έξω στην παραλία αλλά να μπορώ να φοράω και καμιά μπλούζα ή φόρεμα με τιράντα χωρίς να φαίνονται τα σημάδια του μαγιό, με πιάνεις;;
Παλιά 06-01-09, 21:56   #27
ssttaa

ssttaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

E ναι οι τιράντες είναι κάπως έντονες! Τα ολόσωμα δεν το συζητώ, έχουν εκείνη την ενίσχυση που κάνει μία ώρα να στεγνώσει... Νομίζω ότι το μπικίνι ταιριάζει καλύτερα σε παχουλοκομψές με κοιλίτσα σαν κι εμένα. Φέτος όμως δεν ξέρω τι κοιλίτσα θα έχω... Θα είναι κοιλίτσα ή σαμπρελίτσα Μπές στο site να τα δείς. Είναι το www.aldipa.gr
Παλιά 07-01-09, 03:19   #28
zouzounitsa79

Το avatar του χρήστη zouzounitsa79

Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτη
zouzounitsa79 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zouzounitsa79
Προεπιλογή

Καλησπερίζω τις συναδελφους :P :P εμενα παλι το νουμερο μου ειναι ενα μυστηριο πραγμα...εχω παντελονι Ν. 52 και φορεμα βραδυνο Ν. 60 + Ν. 56 δλδ αρτζι μπουρτζι και λουλας!! Δεν πτοουμεθα ομως :P :P :P
Εχω εντοπισει καταλογο που παραγγελνεις ρουχα με αντικαταβολη
Εχει πολυ ωραια ρουχα και οτι νουμερο τραβαει η ψυχη σας ακομα και εσωρουχα και μαγιο Οι τιμες του ειναι σούπερ
www.bonprix.gr το μονο που με ενοχλισε ειναι οτι τα στειλανε σε τρεις δόσεις τα ρουχα...ειχανε ελειψη λεει !! τεσπα εχει παντως ωραια κομματια και οικονομικα!!

Μαρικακι 12/1/2007
Λενιώ 26/5/2009
Ο χρήστης zouzounitsa79 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-09, 09:13   #29
livinath

livinath ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!! ssttaa τα μαγιό που έχει το συγκεκριμένο μαγαζί είναι πολύ ωραία, καθόλου γεροντίστικα δεν τα βρήκα...! Ειδικά τα tankini είναι πολύ ωραία....! Ευχαριστώ και πάλι!!
Παλιά 07-01-09, 09:34   #30
Μαμά Ελένης και Χριστίνας

Μαμά Ελένης και Χριστίνας ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Μαμά Ελένης και Χριστίνας Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Μαμά Ελένης και Χριστίνας
Προεπιλογή

girls , καλημερα

εγω πηρα εδω και 3 χρονια (2006-7- ενα μαγιω LA MEDUSE(σωστα?)
Φανταστικο μαυρο - το ειχε και σε κοκκινο ) ντραπε στην κοιλια , παρτό και σφικτο στα πλευρα , στραπλες αλλα εχει δυο τιραντακια που αν θελεις τα δενεις στο λαιμο. Ειναι απο ενα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ εξωτερικο υφασμα - απο το ιδιο ειναι οι τιραντες και εχει μια εσωτερικη επενδυση .
Το πληρωσα βεβαια 140 γιουρια αλλα θα το βαλω 2 ακομα χρονια . Την εκανα την αποσβεση .
Και αν το δειτε ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ . Και κανω περιπου 45 μπανια ολο το καλοκαιρι .

Οσο για το νουμερο , φορω 52 και αλλες φορες 54 αναλογα το υφασμα .

Καμια φορα βρισκω στα SPRIDER αλλες φορες στα RAXEVSKY (πολυ καλα ρουχα , νορμαλ νουμερα και φοβερη ποιοτητα .) Tα ΜΑΤ δεν τα βρισκω εδω στο τερμα Θεου , αλλα εχει στα Γιαννενα .
Παλιά 07-01-09, 12:03   #31
Γατουλα

Το avatar του χρήστη Γατουλα

Περιοχή: Ανατολικα
Γατουλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εγω ψηφιζω ΜΑΤ. Αλλα οσες ειναι και κοντα στο Π.Φαληρο, θα κανω μια διαφημισουλα. Δε θυμαμαι ακριβως διευθυνση, ειναι στο δρομο της Ν Σμυρνης οπως παει το Τραμ προς Φαληρο, εκει που στριβει και φευγει απο Βενιζελου προς Αχιλλεως. Ειναι ενα πολυκαταστημα. Εκει βρισκονται δυο καταστηματα με πολυ ωραια κομματια για παχουλες. Οχι φτηνα αλλα αξιζουν τα λεφτα τους. Το ενα λεγεται Ηλιοτρ.... το αλλο δε θυμαμαι. Φυσικα και δεν εχω καμια σχεση μαζι τους, απλα οποτε θελω να βρω κατι παω κατα κει ψαχνω κανα 2ωρο και γυριζω με ρουχαλακια. Χρονο δεν εχω περισσοτερο για ψαξιμα ας οψονται τα διδυμα
Παλιά 07-01-09, 14:53   #32
ELENA1974

Περιοχή: ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
ELENA1974 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Που ακριβως εχει ΜΑΤ στα γιαννενα?
Παλιά 07-01-09, 15:58   #33
resident

Περιοχή: Β.ΕΛΛΑΔΑ
resident ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εχουν ιστοσελιδα που δειχνει την κολεξιον και λεει που υπαρχουν καταστηματα δικα τους ή συνεργαζομενα:http://www.matfashion.com/
Ο χρήστης resident δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-09, 21:54   #34
ΝΑΝΤΙΑ1

ΝΑΝΤΙΑ1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι.μπηκα να δω τα ρουχα αλλα δεν βρηκα να εχουν τιμες .μηπως περιπου εσεις που εχετε ψωνισει να μας λεγατε τι τιμες εχουν?
Παλιά 08-01-09, 02:46   #35
ANABELA

ANABELA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

να ζησει η ζαρειφη!!!!
Ο χρήστης ANABELA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-01-09, 00:29   #36
resident

resident ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΝΤΙΑ1
βρε κοριτσια να ρωτησω κατι.μπηκα να δω τα ρουχα αλλα δεν βρηκα να εχουν τιμες .μηπως περιπου εσεις που εχετε ψωνισει να μας λεγατε τι τιμες εχουν?
κοιταξε,δεν ειναι κι οι τιμες του ζαρα.Οπως ολα τα ρουχα σε μεγαλυτερα νουμερα ειναι λιγο πιο ακριβα.Μια μπλουζα π.χ. ειναι γυρω στα 60 ευρω.Ελπιζω στις εκπτωσεις να τα κατεβασουν .Παρεμπιπτοντως ποτε αρχιζουν;ξερει κανεις;
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-01-09, 00:46   #37
christiana08

Το avatar του χρήστη christiana08

Περιοχή: Archive keeper!!!!!
christiana08 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

15 Ιανουαριου,κουκλα μου.
Ο χρήστης christiana08 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-01-09, 00:48   #38
resident

resident ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μμμ,πρεπει να βγω για ερευνα αγορας τοτε!
Παλιά 10-01-09, 01:50   #39
mor@ki_K

Το avatar του χρήστη mor@ki_K

mor@ki_K ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια, αφήστε τώρα πιάσατε φλέβα που πονάει!!!
Και το χειρότερο είναι πως ξεκινάνε οι εκπτώσεις, θα βγω στην αγορα όπως η φίλη μας η Νάντια και θα γυρίσω πάλι μες τα νεύρα

Πολύ ωραία μπλουζάκια και μοντέρνα βρίσκω στο Berska, νεανικά και με σούρα που να κρύβουν την κοιλιά.(βέβαια μέχρι 75 κιλά καλύπτουν τα μεγέθη τους)
Τα mat τα περισσότερα είναι πολύ ωραία αλλά πολύ τσιμπιμένα!!!
Φορούσα μερικά σχέδια όταν είμουν έγκυος αλλά το καβάλο στα παντελόνια είναι πολύ κάτω από το κανονικό(εκτός αν είσαι πολύ γεμάτη).
Στη Θεσσαλονίκη έχει πάνω στην Ερμού με Αγ.Σοφίας το "΄Σπυροπούλου xxl" το οποίο έχει άνετα και ωραία ρούχα με μεγάλα μεγέθη.
Επίσης οι κινέζοι έχουν πολύ ωραία μπλουζοφορέματα με 12 και 15 ευρώ, μοντέρνα, φαρδιά και σούπερ τιμή για καθημερινό ντύσιμο!!!
Το πρόβλημά μου όμως είναι που μπορώ να βρω ωραία ελλαστικά τζιν που να μην είναι όμως χαμηλοκάβαλα, να μην σκύβεις και να φαίνεται όλος ο κ***ς σου!
Γνωρίζεται κανένα μαγαζί?
Άμα σας πω βολεύτηκα σε ένα στη Δράμα! Όμως δεν πάμε συχνα εκεί για να αγοράζω συνέχεια!

Ο χρήστης mor@ki_K δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-09, 11:43   #40
livinath

livinath ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mor@ki_K
Γεια σας κορίτσια, αφήστε τώρα πιάσατε φλέβα που πονάει!!!
Και το χειρότερο είναι πως ξεκινάνε οι εκπτώσεις, θα βγω στην αγορα όπως η φίλη μας η Νάντια και θα γυρίσω πάλι μες τα νεύρα

Πολύ ωραία μπλουζάκια και μοντέρνα βρίσκω στο Berska, νεανικά και με σούρα που να κρύβουν την κοιλιά.(βέβαια μέχρι 75 κιλά καλύπτουν τα μεγέθη τους)
Τα mat τα περισσότερα είναι πολύ ωραία αλλά πολύ τσιμπιμένα!!!
Φορούσα μερικά σχέδια όταν είμουν έγκυος αλλά το καβάλο στα παντελόνια είναι πολύ κάτω από το κανονικό(εκτός αν είσαι πολύ γεμάτη).
Στη Θεσσαλονίκη έχει πάνω στην Ερμού με Αγ.Σοφίας το "΄Σπυροπούλου xxl" το οποίο έχει άνετα και ωραία ρούχα με μεγάλα μεγέθη.
Επίσης οι κινέζοι έχουν πολύ ωραία μπλουζοφορέματα με 12 και 15 ευρώ, μοντέρνα, φαρδιά και σούπερ τιμή για καθημερινό ντύσιμο!!!
Το πρόβλημά μου όμως είναι που μπορώ να βρω ωραία ελλαστικά τζιν που να μην είναι όμως χαμηλοκάβαλα, να μην σκύβεις και να φαίνεται όλος ο κ***ς σου!
Γνωρίζεται κανένα μαγαζί?
Άμα σας πω βολεύτηκα σε ένα στη Δράμα! Όμως δεν πάμε συχνα εκεί για να αγοράζω συνέχεια!
Ωραία τζιν, σε διάφορες φόρμες (ίσια γραμμή, bootcut, κολλητά κοκ), αρκετά καλές τιμές (από 25€) και φυσικά νούμερα που καλύπτουν μέχρι πολλά πολλά κιλά (εγώ είμαι σχεδόν 80 και 1.60 ύψος και φοράω 16 και είναι και άνετο και τα νούμερα φτάνουν μέχρι 24 και ανεβαίνουν ανά 2) έχουν τα Marks&Spencer. Θα βρείς και πολλά άλλα φυσικά αλλά τζιν εγώ παίρνω από κει τα τελευταία χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη....!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές