Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΝΑΧΙ & ΒΡΑΧΝΗ ΦΩΝΗ


Recommended Posts

Ίσως είμαι υπερβολική αλλά εδώ και 7 μέρες το μικρό μου έχει συνάχι και μπούκωμα (παρόλο που τραβάω τις μύξούλες με το οτριζαλίν) και έχει και βραχνή φωνή αλλά πυρετό δεν κάνει.

Η γιατρός όταν τον είδε δεν είχε ακόμα βραχνάδα (αν και από την επόμενη έκανε) και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και να του βάλω στη μύτη του ένα διαλυμα από οτριβίν και κάποιο γκαραμαντ (κάτι σαν κολύριο) για 2-3 μέρες κάτι που δεν του έκανε τίποτα. Όταν την ξαναπήρα για να της πω ότι συνεχίζεται το κρυωματάκι με έκανε να νιωσω υπερβολική και ότι δεν είναι κάτι (ίσως επειδή τηλεφώνησα Σάββατο βράδυ) και ότι το επόμενο βήμα θα ήταν αντιβιωση. ΄Να πάρουμε όμως αντιβιωση χωρίς πυρετό?

Μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά ως νεα μαμά και μιας που είναι η πρωτη μας αρρώστια φοβάμαι αφού τα συμπτώματα συνεχίζονται και ο μικρός ταλαιπωρείται. Τί λέτε να του κάνω ΄μπας και γίνουμε καλά καμμια στιγμή?

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και περαστικα!

Γιατρος δεν ειμαι αλλά γνωμη μου ειναι να μην παρετε αντιβιωση χωρις λογο.

Δυστυχως τα ζουζουνια μας ταλαιπωρουνται πολυ οταν αρρωσταινουν αλλά και αυτα μες στο προγραμμα ειναι.

Εμεις ειχαμε μυξες χωρις πυρετο το Σπτεμβρη για 15 μερες,υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

Ααα ξεχασα!Θηλαζεις;Αν ναι,μπορεις να του βαλεις λιγο γαλατακι στην μυτουλα,θα βοηθησει πολυ! :wink:

Εγω 15 μερες που ειχε μυξες δεν της εδωσα κανενα φαρμακο,μονο θαλασσινο νερο για να κατεβαινουν οι μυξουλες και οτρισαλιν για να τις ρουφαω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν θηλάζω. Την προηγούμενη φορά που είχε βραχνάδα με το θηλασμό του έφυγε μεσα σε 1-2 μέρες. Το μητρικό γάλα κάνει θαύματα. όταν λες θαλασσινό νερό τί εννοείς? Πού το βρήκες? Και πού το έβαζες?

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

σαν το φυσιολογικο ορο ειναι περιπου.Βαζεις τετοιον ε;

Στο φαρμακειο εχει,ζητα ενα ειδικο για βρεφη.

Γενικα η πρωτη φορα που αρρωσταινουν παθαινεις ενα σοκ,μετα σιγα σιγα συνηθιζεις!

Περαστικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...