Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΑΤΑ'Ι'ΣΤΟ!!!!!


Recommended Posts

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΤΑΙΖΑ ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΝΗ ΝΥΧΤΑ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΑΝΤΕΧΕΙ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΤΙΣ 12,00 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΣΤΙΣ 9.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΜΕ....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΦΑΕΙ!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΑΤΑΙΣΤΕΙ????

ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕ!!!ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΑ!!!!!ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν το έλεγες στον δικό μου παιδίατρο θα σου έλεγε μπράβο. Δεν ξέρω τι ισχύει στα πρόωρα αλλά αφού το βάρος είναι κανονικό γιατί να το ξυπνάς; Η κόρη μου σταμάτησε να ξυπνάει από 30 ημερών και κοιμόταν από τις 11 το βράδυ έως τις 9-10 το πρωί όταν ήταν 2 μηνών. Πάντα τα κιλά της ήταν πάνω από το κανονικό.

 

Και πάλι λέω, δεν ξέρω τι ισχύει για τα πρόωρα.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

[

quote="Pipi]Αν το έλεγες στον δικό μου παιδίατρο θα σου έλεγε μπράβο. Δεν ξέρω τι ισχύει στα πρόωρα αλλά αφού το βάρος είναι κανονικό γιατί να το ξυπνάς; Η κόρη μου σταμάτησε να ξυπνάει από 30 ημερών και κοιμόταν από τις 11 το βράδυ έως τις 9-10 το πρωί όταν ήταν 2 μηνών. Πάντα τα κιλά της ήταν πάνω από το κανονικό.

 

Και πάλι λέω, δεν ξέρω τι ισχύει για τα πρόωρα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΕΝΝΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΑΚΟΜΑ,ΘΑ ΜΕ ΣΚΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στα προωρα ειναι σημαντικο να μην μενουν πανω απο 6 ωρες νηστικα το βραδυ γιατι κατι παιζει με το επιπεδο γλυκοζης στο αιμα anyway δεν θυμαμαι καλα, μου το ειχε εξηγησει η παιδιατρος μου τοτε... Να το ταϊζεις το μωρο, ειναι μικρο για να μενει αταιστο 9 ωρες σερι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμεις στις 35 μερες φτιαξαμε τον υπνο μας αλλα μιας και ειναι προωρο ισως πρεπει να ακουσεις την παιδιατρο.

αν εδινες ενα γευμα στις 4 ας πουμε μετα δε θα ξανακοιμοταν?

εμενα ο μικρος μου ακομα τρωτει τελευταιο γευμα στις 8 το βραδυ και ξανα το πρωι στις 6 αλλα ξανακοιμαται αμεσως μεχρι τις 9 περιπου.αν το δοκιμαζες?

η παιιδιατρος τι αου προτεινει?ποσα γευματα στο ενδιαμεσο?

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμεις στις 35 μερες φτιαξαμε τον υπνο μας αλλα μιας και ειναι προωρο ισως πρεπει να ακουσεις την παιδιατρο.

αν εδινες ενα γευμα στις 4 ας πουμε μετα δε θα ξανακοιμοταν?

εμενα ο μικρος μου ακομα τρωτει τελευταιο γευμα στις 8 το βραδυ και ξανα το πρωι στις 6 αλλα ξανακοιμαται αμεσως μεχρι τις 9 περιπου.αν το δοκιμαζες?

η παιιδιατρος τι αου προτεινει?ποσα γευματα στο ενδιαμεσο[

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΑΤΑΙΣΤΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ,ΜΟΥ ΛΕΕΙ !!!!ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΩ :idea:

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

xrysanthi26 καλησπέρα

και το δικό μου μωράκι σταμάτησε να ξυπνάει από τις 33 μέρες και δεν έδωσα παραπάνω σημασία με αποτέλεσμα να μου αφυδατωθεί και να κάνει κοκκινοροζ τσίσα!!!

Καλό θα ήταν κατά την γνώμη μου να το ταΐζεις άλλες 1 με 2 φορές το βράδυ. Επίσης πρέπει να προσέξεις γιατί μπορεί το μωράκι σου να μην ξυπνάει επιδί δεν μπορεί να ξυπνήσει από την αδυναμία (στην δικιά μου συνέβαινε αυτό και το κατάλαβα γιατί από τότε που άρχισα να την ταΐζω στης 1 το βράδυ μου ξυπνάει κατά 2 ώρες νωρίτερα το πρωί από ότι μου ξύπναγε πριν αρχίσω να την ταΐζω). Για όλα αυτά με συμβούλεψε ή Αγλαΐα (να είναι καλά) γιατί ο τότε παιδίατρος μου έλεγε ότι τα τσίσα της είναι έτσι γιατί κάνει πού καλή απορρόφηση των ουσιών από τα ούρα και έτσι στα ούρα μένουν μόνο οι κρύσταλλοι που έχουν τέτοιο κοκκινοροζ χρώμα!!!!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

ο υπνος ειναι πολύ σημαντικός για τα παιδιά."ο ύπνος θρέφει τα παιδιά και..." λεει ενα ρητο και οχι αδικως. Αν παιρνει κανονικό βάρος γιατί το άμοιρο να το ξυπνάς;;;και αλλα μωρακια το κανουν αυτο στο μηνα ή στις 40 μερες, ειναι κατι συνηθισμενο!εμας που ηταν μικρουλη, οχι προωρο μας ειπε τις πρωτες μονο μερες (γιατι το θηλαζα και δεν ετρωγε και δεν το καταλαβα ) να το ξυπναμε εμεις αλλα μονο για τις πρωτες μερες και μετα μας απαγορευσε να το ξυπναμε! μην αγχωνεσαι ιδιαιτερα αν παιρνει κανονικα βαρος

Καλη χρονια

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

γιατί ο τότε παιδίατρος μου έλεγε ότι τα τσίσα της είναι έτσι γιατί κάνει πού καλή απορρόφηση των ουσιών από τα ούρα και έτσι στα ούρα μένουν μόνο οι κρύσταλλοι που έχουν τέτοιο κοκκινοροζ χρώμα!!!!

 

Εχω μεινει με το στομα ανοιχτο!! :shock::shock::shock: Ο τυπος ειναι επικινδυνος, ετσι;;;;; :twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο υπνος ειναι πολύ σημαντικός για τα παιδιά."ο ύπνος θρέφει τα παιδιά και..." λεει ενα ρητο και οχι αδικως. Αν παιρνει κανονικό βάρος γιατί το άμοιρο να το ξυπνάς;;;και αλλα μωρακια το κανουν αυτο στο μηνα ή στις 40 μερες, ειναι κατι συνηθισμενο!εμας που ηταν μικρουλη, οχι προωρο μας ειπε τις πρωτες μονο μερες (γιατι το θηλαζα και δεν ετρωγε και δεν το καταλαβα ) να το ξυπναμε εμεις αλλα μονο για τις πρωτες μερες και μετα μας απαγορευσε να το ξυπναμε! μην αγχωνεσαι ιδιαιτερα αν παιρνει κανονικα βαρος

Καλη χρονια[/ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΣΤΙΣ 6 ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΑΕΙ ΦΑΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ, ΦΤΑΣΑΜΕ ΑΙΣΙΟΣ ΤΑ 5 ΚΙΛΑ]

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου παιδια σταματησαν να ξυπνουν το βραδυ για γευμα στις 40 ημερες περιπου.

Η Jean σιγουρα ξερει καλυτερα το θεμα πρωοροτητας αλλα αν πρεπει να δινεις ενα γευμα πιο συντομα γιατι δεν δοκιμαζεις μετα το τελευταιο γευμα στις 12.00 ενα το πρωι στις 07.00?

Παντως γεγονος ειναι οτι μερικα παιδια δεν χανουν γευμα και μερικα ειναι λιγοφαγα γιαυτο χρειαζεται να τηρεις ενα προγραμμα στη δευτερη περιπτωση.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

τον σταυρο σου :D:D

πιστευω οτι αυτο με τα πρωορα ισχυει τις 1ες μερες. Ο παιδιατρος μου θα χειροκροτουσε :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

[

quote="marilia12]Τα δικα μου παιδια σταματησαν να ξυπνουν το βραδυ για γευμα στις 40 ημερες περιπου.

Η Jean σιγουρα ξερει καλυτερα το θεμα πρωοροτητας αλλα αν πρεπει να δινεις ενα γευμα πιο συντομα γιατι δεν δοκιμαζεις μετα το τελευταιο γευμα στις 12.00 ενα το πρωι στις 07.00?

Παντως γεγονος ειναι οτι μερικα παιδια δεν χανουν γευμα και μερικα ειναι λιγοφαγα γιαυτο χρειαζεται να τηρεις ενα προγραμμα στη

δευτερη περιπτωση.

αθτο εκανα σημερα τις εδωσα ενα γευμα στισ 7 και το ηπιε ολο της το γαλα,ενω οταν ξυπνουσε στις εννεα αν και ηταν νηστικη ολο το βραδυ δεν ηταν ορεξατη......ευχαριστω κοριτσια και παλι

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ξυπναγαν ουτως η αλλως πολυ συχνα.και τη νυχτα και οχι παντα ταυτοχρονα!το εχω ξαναγραψει καπου στο φορουμ.μεσα σε 3 24ωρα ειχα κοιμηθει 3 1/2 ωρες!!!κουρελι!!

αλλα στο θεμα φαγητου, μας ειχε πει η παιδιατρος, το πολυ 3 ωρες αταιστο.μετα το ξυπναμε και το ταιζουμε...δεν ξερω βεβαια που εμενα ηταν προωρουλια τα δικα μου και πολυ μικρα.παντως και στους 3 μηνες που την ρωτησα τι να κανω με το βραδυνο, δεν αντεχω αλλο......μου ειχε πει το εξης.''υπομονη!πεινανε , κλαινε, τους ταιζετε οπωσδηποτε!θα το κοψουν μεχρι τους 7-8 μηνες.απο μονα τους.''

βεβαια εγω δεν χρειαστηκε να τα ξυπνησω και πολλες φορες.εκλαιγαν απο μονα τους η αληθεια ειναι. :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...