Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τριχούλες......


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα παρατήρησα στο μπεμπούλη μου ότι στα γεννητικά του όργανα και συγκεκριμένα στους όρχεις του ,έχει ένα χνούδι σαν τριχούλες περισσότερο μοιάζουν. Όταν γεννήθηκε ήταν χνουδωτός σαν μα’ι’μουδάκι ήταν αλλά σιγά σιγά υποχώρησαν ,εκεί δεν είχα προσέξει ποτέ τίποτα ,ούτε η παιδίατρος είχε δει κάτι ,σήμερα όπως του άλλαζα την πάνα και τον χτύπησε το φως του ήλιου το είδα, είναι 6 μηνών και 1 εβδομάδας . Σας έχει τύχει σε καμία κάτι τέτοιο ? μήπως είναι κάποιο ορμονικό πρόβλημα? Θα πάρω τηλ και την παιδίατρο βέβαια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ αυτοί οι άνδρες τι μας κάνουν βρε παιδάκι μου. Και εγώ την ίδια απορία είχα και ακόμα την έχω δηλαδή αλλά μου είπαν πως δεν είναι κάτι και πως είναι νορμάλ. Εμένα έχει και στους ώμους χνουδάκι δεν πειράζει μωρέ θα γίνουν βαρβάτοι άνδρες χι χι χι. πλάκα κάνω πες μου και εμένα τι θα σου πει ο γιατρός γιατί το έχω αμελήσει. :)

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν και εμείς είμαστε κοριτσάκια έχουμε και εμείς χνουδάκι!

Την ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα.

Επέμενα και μετά που έδειξε φωτο όταν πράγματι υπάρχει θέμα και ησύχασα!

 

Οπότε γλυκά μου κορίτσια do not worry!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου ειχε χνουδακι και στα πτερυγια των αυτιων της :shock: ... Τελικα επεσε ολο, δεν υπαρχει τιποτα πια...

 

Κι εγω οταν ειχα γεννηθει ημουν πολυ χνουδωτη και με πολλα μαλλια :oops:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΑΛΟ ΧΝΟΥΔΙ ΚΟΝΤΑ 3 ΜΗΝΩΝ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 8/5 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 7-8 ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ.ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Κ ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΥΧΟ ΝΕΦΡΩΝ ΕΠΙ ΝΕΦΡΙΔΙΩΝ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΑ ΝΕΦΡΑ Κ ΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΟΓΚΟ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΓΗΚΕ ΚΑΘΑΡΗ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΒΓΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ.ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΠΑΔΟΕΝΔΟΚΡΗΝΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ.ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΠΑΙΞΕ ΜΑΛΛΟΝ ΡΟΛΟ Κ Ο ΘΥΡΟΗΔΗΣ ΜΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΗΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

χαιρετω τους γονεις..ειμαι μια νεαρη μητερα που πριν 30 μερες μπηκα στο κλαμπ των μαμαδων.εχω ενα αγορακι 1 μηνων που οταν γεννηθηκε προσεξα εκτος απο το ποσο ομορφο ηταν οτι ειχαμε λιγο περισσοτερο χνουδακι απο το κανονικο..δηλαδη στις γαμπες,στα χερακια κ το μετωπο και στη πλατη..καταλαβαινω οτι ειναι αγορακι κ ισως ειναι φυσιολογικο αλλα δεν θα ηθελα το μωρο μου να ειναι τριχωτο!δεν μιλησα καθολου με το παιδιατρο αλλα μου ειπαν οι γονεις μου και διαφοροι φιλοι οτι θα πεσουν με την παραδο του χρονου..οποτε θα περιμενουμε και εμεις :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...