Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Η κόρη μου έχει βγάλει σπυράκια στον ποπό εδώ και δυο μέρες. Στην αρχή ήταν λίγο κόκκινος και στη συνέχεια έγιναν σπυράκια με πύον τα οποία εξαπλώθηκαν προς τα πίσω. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μήπως είναι αλλεργία ίσως το αβγό,ή τα παμπερς ή ακόμα και τα μωρομαντηλα? Να σημειώσω ότι δεν μου έχει συγκαεί ποτέ μέχρι τώρα και είναι 10 μηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι κρεμα βαζεις??μαλλον για συγκαμα μου μοιαζει σε αυτη τη περιπτωση

δε θελει μωρομαντηλα (εγω δε χρησιμοποιησα ποτε) αλλα συχνη αλλαγη,πλυσιμο με νερο χλιαρο (οσο δεν την ενοχλει),και να την αφηνεις οσο μπορεις χωρις πανα να αεριζεται...σαφως και μια πολυ καλη κρεμα....εγω χρησιμοποιω σε τετοια περιπτωση την sudocream ....ayta μου ειχε πει φαντασου η μαια να κανω και με ειχαν σωσει...ρωτα και την παιδιατρο αλλα το πιο λογικο να ειναι μονο συγκαμα που εχει προχωρησει....αν ητανε αλλεργια θα ειχε σπυρακια και αλλου οχι μονο εκει

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Τι επαφές είχατε με άλλα παιδάκια;

Στο σχολείο του ανιψιού μου παρουσιάστηκαν μερικά τέτοια περιστατικά ταυτόχρονα και ήταν μόλυνση.

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τι αλλαξες .. για μολυνση μου κανει το ειχαμε παθει καποια στιγμη οταν αλλαξαμε μαρκα πανας!! τουλαχιστον ετσι οπως το περιγραφεις κατι μου θυμιζει απο το δικο μας ....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τι αλλαξες .. για μολυνση μου κανει το ειχαμε παθει καποια στιγμη οταν αλλαξαμε μαρκα πανας!! τουλαχιστον ετσι οπως το περιγραφεις κατι μου θυμιζει απο το δικο μας ....

 

Κορίτσια και εμένα έχει βγάλει τέτοια σπυράκια στον πωπό λίγες μέρες τώρα.Χρησιμοποιώ απο την αρχή Sudocream ,δεν έχω αλλάξει μάρκα πάνας απο την αρχή επίσης.Απλά τρώει στερεές 3 εβδομάδες τώρα(7 μηνών) και τα κακά έχουν στερεοποιηθεί αρκετά.Αύριο θα πάρω την παιδίατρο.Πάντως δεν φαίνεται να τον πονάει εκεί και μου κάνει εντύπωση με τέτοια σπυράκια...Θα δούμε.

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω κι εγω με την Athoa γιατι κι εμενα απο τοτε που αρχισε να τρωει στερεες τροφες εμφανιζει κοκινιλες στην περιοχη και μερικες φορες πολυ μικρα σπυρακια. Ο παιδιατρος μου επισης μου ειχε πει οτι το αυγο θα το προσθεσουμε τελευταιο στη διατροφη του γιατι δημιουργει αλλεργιες.

Μηπως λοιπον ευθυνεται αυτο; Athoa τι κανεις κοριτσακι μου; Διαβασες το ΓΑΤΟΥΛΑ ΜΑΙΑ που εχω ανοιξει στο ''Ας γνωριστουμε '';

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχαμε καμία επαφή με άλλα παιδάκια. Μωρομάντιλα χρησιμοποιούσαμε από την αρχη.Οσο αναφορά τα παμπερς αυτά παίρναμε από την αρχή. Κάποια στιγμή δοκίμασα τα lidl ήταν καλά και αποφάσισα να τα ξαναπάρω και τα ξεκίνησα αυτή την εβδομάδα που εμφανίστηκαν τα σπυράκια.Επίσης συμβαίνει και με το αβγο.

Link to comment
Share on other sites

τέτοια σπυράκια εμφάνισε και η μικρή μου όταν αλλάξαμε μάρκα πάνας και πήραμε lidl. σε μας έφταιγε η πάνα, γιατί με όταν επιστρέψαμε στα Libero μέσα σε 2-3 μέρες εξαφανίστηκαν τα σπυράκια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πήρα τηλέφωνο την παιδίατρο.Μου είπε να βάζω Dactarin(σκόνη)και Dactador(κρέμα)εναλλάξ σε κάθε άλλαγμα και μέχρι 3 φορές το καθένα και αν επιμείνουν βλέπουμε.Άντε να δούμε..

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Emena to zoyzoynaki moy einai 5 hnwn kai ayto to exei pa8ei arketes fores...Enai san mylhtes....Evaza daktarin kai dactodor kai sthn synexeia sudocrem...Kai akoma eimaste me galatai...Oi allergies apo ta faghta exoyn alles endei3eis synh8ws se alla shmeia troy swmatos...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...