Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υπέρηχος στομάχου για παλινδρόμηση


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω που έχετε κάνει (όσοι έχετε κάνει) τον υπέρηχο στομάχου για την γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση. Μιλάω για Αθήνα.

Εμάς ο γιατρός μας μας σύστησε τον Παπανικολάου αλλά πήρα για ραντεβού και έχουν δυό μήνες μετά. :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς την πήγαμε στην Βιοϊατρική στο Χαϊδάρι (Λ. Καβάλας) και την κάναμε άμεσα και απο μια πολύ εξειδικευμένη γιατρό. Εμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. (το 2006)

Link to comment
Share on other sites

Ο Παπανικολάου είναι ο καλύτερος αλλά έχει αυτό το πρόβλημα με τα ραντεβού. Εμείς το πήγαμε σε έναν άλλο πάλι πίσω από το Χίλτον, πρώην διευθυντής του Παίδων νομίζω είναι, μου διαφεύγει το όνομα τώρα αλλά μόλις πάω στο σπίτι θα το δώ στα χαρτιά και θα το ψάξω. Νομίζω Παπαδόγιαννης. Θα σου πώ αργότερα. Πάντως είναι εξαιρετικός. Συστημένος από πολύ καλή παιδίατρο του Παίδων. Ωστόσο και στον Παπανικολάου δοκίμασε να πείς οτι είναι εξαιρετικά επείγον. Για την Βιοιατρική δεν ξέρω, μου είπανε οτι είναι σε ποιον θα πέσεις και αν θα είναι όντως εξειδικευμένος στα μωρά. Οπότε είναι ίσως λίγο ρίσκο αν δεν πάς σε κάποιον συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Οντως στην βιοϊατρική με έστειλε συστημένη η παιδίατρος σε γιατρό που είχε ειδίκευση στα μωρά/παιδιά και ήταν πολύ καλή αλλά κάναμε την εξέταση το 2006...

Εβλεπα καθαρά τη γουλίτσα να πηγαίνει πάνω κάτω (σαν σε φλιπεράκι) στον οισοφάγο του μωρού μου.... Γι'αυτό υπέφερε το καημένο τόσο... :(

Επίσης η ίδια μας έκανε υπέρηχο για στένωση πυλωρού αν και πριν κάνει τη εξέταση μας απέκλεισε το ενδεχόμενο αυτό και οτι τσάμπα μας έστειλε "η παιδίατρος" και είχε απόλυτο δίκιο η κοπέλα....

Link to comment
Share on other sites

ο Παπανικολαου ειναι κορυφη,θα ξανα παρεις τηλ κ θα πεις οτι ειναι επειγον κ θα σε βαλουν το πολυ μετα απο 2-3μερες,για μενα πρεπει να το κανεις εκει γιατι ειναι ο μοναδικος ειδικευμενος σε μωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Παπαδόγιαννης είναι και στο Μητέρα; Εγώ στο ιατρείο του την Μιχαλακοπούλου πήγα. Ελπίζω να μιλάμε για τον ίδιο. Δεν μπορώ να βρώ τα χαρτιά για να σου πώ ακριβώς. Θα ξαναπροσπαθήσω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Παπαδόγιαννης είναι και στο Μητέρα; Εγώ στο ιατρείο του την Μιχαλακοπούλου πήγα. Ελπίζω να μιλάμε για τον ίδιο. Δεν μπορώ να βρώ τα χαρτιά για να σου πώ ακριβώς. Θα ξαναπροσπαθήσω σήμερα.

 

Ναι, Παπαδόγιαννης Μιχαήλ. Και εμάς τότε παιδίατρος του Παίδων μας τον είχε συστήσει.

Βέβαια δεν θεωρώ ότι πάντα βγάζεις άκρη μόνο και μόνο με τις συστάσεις, γιατί οι γιατροί είναι κλίκες, πάντα έχουν κάποιο να σου συστήσουν.

m3uIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Παπανικολάου είναι ο καλύτερος αλλά έχει αυτό το πρόβλημα με τα ραντεβού. Εμείς το πήγαμε σε έναν άλλο πάλι πίσω από το Χίλτον, πρώην διευθυντής του Παίδων νομίζω είναι, μου διαφεύγει το όνομα τώρα αλλά μόλις πάω στο σπίτι θα το δώ στα χαρτιά και θα το ψάξω. Νομίζω Παπαδόγιαννης. Θα σου πώ αργότερα. Πάντως είναι εξαιρετικός. Συστημένος από πολύ καλή παιδίατρο του Παίδων. Ωστόσο και στον Παπανικολάου δοκίμασε να πείς οτι είναι εξαιρετικά επείγον. Για την Βιοιατρική δεν ξέρω, μου είπανε οτι είναι σε ποιον θα πέσεις και αν θα είναι όντως εξειδικευμένος στα μωρά. Οπότε είναι ίσως λίγο ρίσκο αν δεν πάς σε κάποιον συγκεκριμένο.

 

Ο Παπαδόγιαννης σε ποιό νοσοκομείο είναι κορίτσια;

Μήπως έχετε τηέφωνα;

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα η παιδιατρος μου συστησε ή τον παπανικολαου ή τον παπαδογιαννη μιχαηλ.

το τηλεφωνο του παπαδογιαννη θα το βρεις στις πληροφοριες ως υπερηχολογος και εγω ετσι το ειχα βρει νομιζω περιοχη ιλισια.

μου ειπε η γιατρος οτι και οι δυο ειναι το ιδιο εξαιρετικοι.

και οι δυο γιατροι του παιδων.

αν δεν το βρεις πες να ψαξω στα κιταπια μου.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα η παιδιατρος μου συστησε ή τον παπανικολαου ή τον παπαδογιαννη μιχαηλ.

το τηλεφωνο του παπαδογιαννη θα το βρεις στις πληροφοριες ως υπερηχολογος και εγω ετσι το ειχα βρει νομιζω περιοχη ιλισια.

μου ειπε η γιατρος οτι και οι δυο ειναι το ιδιο εξαιρετικοι.

και οι δυο γιατροι του παιδων.

αν δεν το βρεις πες να ψαξω στα κιταπια μου.

 

Είναι και οι δύο στο ΠΑΙΔΩΝ και έχουν και οι δυο ιατρείο έξω;

Αν πάρω στο ΠΑΙΔΩΝ μπορώ να ζητήσω να κλείσω ραντεβού με κάποιον από τους δύο;

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα η παιδιατρος μου συστησε ή τον παπανικολαου ή τον παπαδογιαννη μιχαηλ.

το τηλεφωνο του παπαδογιαννη θα το βρεις στις πληροφοριες ως υπερηχολογος και εγω ετσι το ειχα βρει νομιζω περιοχη ιλισια.

μου ειπε η γιατρος οτι και οι δυο ειναι το ιδιο εξαιρετικοι.

και οι δυο γιατροι του παιδων.

αν δεν το βρεις πες να ψαξω στα κιταπια μου.

Καλημέρα και απο εμένα. Μήπως γνωρίζετε για Θεσ/νίκη που μπορώ να κάνω το μωρό υπέρηχο στομάχου?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω που έχετε κάνει (όσοι έχετε κάνει) τον υπέρηχο στομάχου για την γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση. Μιλάω για Αθήνα.

Εμάς ο γιατρός μας μας σύστησε τον Παπανικολάου αλλά πήρα για ραντεβού και έχουν δυό μήνες μετά. :shock::shock::shock:

 

Μας επισκέφθηκε ο γιατρός μας πριν λίγες μέρες για το εμβόλιο και μας είπε τα παρακάτω αφού τον εξέτασε-ζύγισε-μέτρησε κτλ.:

 

-Το παιδί έχει παλινδρόμηση και αυτό φαίνεται (όσο ήταν εδώ ο γιατρός "έβγαλε" γάλα 3 φορές), άρα ο υπέρηχος δεν είναι αναγκαίος.

-Το ότι κλαίει σε πολλά γεύματα σημαίνει ότι πιθανόν έχει κάνει μια μικρή οισοφαγίτιδα αλλά εφόσον δεν το κάνει σε όλα τα γεύματα και αφού το βάρος του είναι μια χαρά σημαίνει ότι δε χρειάζεται δραστική αντιμετώπιση.

-Υπάρχει φάρμακο που θα μπορούσε να γράψει αλλά προτιμά να μην το δίνει γιατί έχει άλλες παρενέργειες και γενικά είναι κατά των φαρμάκων.

-Το καλύτερο φάρμακο για το πεπτικό σύστημα του μωρού είναι το μητρικό γάλα, το οποίο του το δίνω ήδη.

-Επειδή θηλάζω αποκλειστικά και του ζήτησα να μου φέρει δείγματα γάλακτος για τις περιπτώσεις που πρέπει να λείψω για κάποιες ώρες και δεν έχω προλάβει να αντλήσω με το θήλαστρο μου είπε ότι δεν έχει δείγματα στο ιατρείο του και αν θέλω να πάρω το frisolac comfort που είναι αντιαναγωγικό.

-Μου πρότεινε να κάνουμε υπομονή λίγους μήνες μέχρι να αρχίσουμε τις κρέμες. (Αυτό είναι το πιο δύσκολο ειδικά τις μέρες που το μωρό έχει τέτοιες κρίσεις πόνου)

 

----------------------

Θα ακολουθήσω κι εγώ τις συμβουλές του προς το παρόν.

Ευχαριστώ όσα κορίτσια απάντησαν στο αρχικό μου ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα τα ίδια μου είχε πει ο γιατρός μου και μου είχε πει να πάρουμε το epadoren γιατί είχε ήδη οισοφαγίτιδα και δεν έπινε ούτε γουλιά. Άλλωστε το φάρμακο αυτό δεν έχει καμία παρενέργεια, είναι απλώς αντιόξινο. Δηλ. δεν θα σταματήσει την παλινδρόμηση, απλώς τα οξέα του στομάχου που ανεβαίνουν δεν καίνε τον οισοφάγο του μωρού. Ωστόσο, μία συγγενής παιδίατρος πολύ καλή (δεν δέχεται επισκέψεις και εξειδικεύεται στον καρκίνο, γιαυτό πηγαίνω την μικρή σε άλλο παιδίατρο) μου είπε οτι γιατί να θεωρήσεις δεδομένο κάτι χωρίς να κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις; Μου είπε μάλιστα να κάνω και εξέταση μήπως η μικρή είναι αλλεργική στη λακτόζη, γιατί και αυτό πολλές φορές προκαλεί παλινδρόμηση. Και πραγματικά, επειδή έχει δίκιο οτι καλύτερα να ξέρουμε ακριβώς τί γίνεται έτσι έκανα. Τελικά πράγματι είχε παλινδρόμηση (όπως είχε πει με σιγουριά ο γιατρός) αλλά δεν ήταν αλλεργική (αντίθετα απότι είχε πει με σιγουριά ο γιατρός). Οπότε γλιτώσαμε το να την υποβάλλω στο να πιεί απαίσια αντιαλλεργικά γάλατα και ξέραμε σίγουρα τί να αντιμετωπίζουμε. Και ήμουνα και ήσυχη οτι δεν έχει σθένωση πυλωρού.

Τα λέω όλα αυτά για να καταλήξω οτι καλό είναι για να γίνεται μία διάγνωση να γίνουν οι κατάλληλες εξετάσεις. Άλλωστε ο υπέρηχος δεν ταλαιπωρεί καθόλου το μωρό. Εμένα η δικιά μου κατά τη διάρκεια χασκογέλαγε με τα αστεία που της έκανε ο Παπαδόγιαννης (που όπως είπα ήταν εξαιρετικός)

Link to comment
Share on other sites

Α, όσο για το epadoren, φυσικά και είναι καλύτερα να μην παίρνουν τα μωρά κανένα φάρμακο, αλλά ραφού η μπέμπα μου το χρειάζεται (με το που κάνω να της το κόψω παθαίνει οισοφαγίτιδα) ρώτησα και έναν πολύ καλό γαστρεντερολόγο, ο οποίος μου είπε να μην το φοβάμαι γιατί είναι ακίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κάναμε υπέρηχο στομάχου-οισοφάγου στο μωρό στην Ευρωκλινική Παίδων. Οι υπόλοιποι μας κλείναν αργά ραντεβού. Ο Παπανικολαου όταν του μιλήσαμε για επείγον μας είπε ελάτε σε 2 μέρες αλλά δεν ξέρω πόσο θα περιμένετε. Τελικά έμεινα ευχαριστημένη κι από τη γιατρό στην κλινική κι ας ήταν τρίτη επιλογή της παιδιάτρου μας.

Εγώ τον θηλάζω, προσπάθησα να αποφύγω το σιρόπι αλλά τελικά το έδωσα πριν μια βδομάδα γιατί το παιδί υπέφερε για 1-2 μέρες. Νομίζω πως πάει καλύτερα.

qcvQp3.pngy83hp2.png
Link to comment
Share on other sites

-Το παιδί έχει παλινδρόμηση και αυτό φαίνεται (όσο ήταν εδώ ο γιατρός "έβγαλε" γάλα 3 φορές), άρα ο υπέρηχος δεν είναι αναγκαίος.

-Το ότι κλαίει σε πολλά γεύματα σημαίνει ότι πιθανόν έχει κάνει μια μικρή οισοφαγίτιδα αλλά εφόσον δεν το κάνει σε όλα τα γεύματα και αφού το βάρος του είναι μια χαρά σημαίνει ότι δε χρειάζεται δραστική αντιμετώπιση.

 

 

Και εμάς έβγαζε συνέχεια γάλα και ακόμα βγάζει αλλά αυτο δε σημαίνει ότι έχει παλλινδρόμηση. Εμείς του κάναμε υπερηχο 40 ημερών.

 

 

-

Επειδή θηλάζω αποκλειστικά και του ζήτησα να μου φέρει δείγματα γάλακτος για τις περιπτώσεις που πρέπει να λείψω για κάποιες ώρες και δεν έχω προλάβει να αντλήσω με το θήλαστρο μου είπε ότι δεν έχει δείγματα στο ιατρείο του και αν θέλω να πάρω το frisolac comfort που είναι αντιαναγωγικό.

 

Αν και θήλαζα του εδινα ορισμένες φορές αντιαναγωγικό γάλα αλλά και πάλι έβγαζε.

 

-Μου πρότεινε να κάνουμε υπομονή λίγους μήνες μέχρι να αρχίσουμε τις κρέμες.

 

Επαναλαμβάνω ότι ο μικρός μας ακόμα βγάζει, όχι βέβαια όσο στην αρχή αλλά φαντασου βγάζει γουλιές από κρέμα!

----------------------

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Και εμείς έχουμε πρόβλημα. Κάνει συνέχεια εμετούς και κλαίει. Ταλαιπωρείται γενικά. Μας είπε τώρα ο παιδίατρος να κάνουμε έναν υπέρηχο στομάχου να δούμε εάν έχει ΓΟΠ. Θα μπορούσε κανείς να μου στείλει το τηλέφωνο του Παπανικολάου? Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Νομιζω οτι θα τρελαθω!!!Η μπεμπα μου σε μια βδομαδα θα γινει 2 μηνων..στις 40μερες λογ μαστιτιδας σταματησα να θηλαζω...ΚΑΙ με τον θηλασμο αλλα ΚΑΙ με το ξενο γαλα, μετα το φαγητο εβγαζε αρκετη ποσοτητα γαλακτος...βαρος παιρνει κανονικα!!!Στην αρχη η παιδιατρος μας ειπε να το παρακολουθησουμε...ομως η κατασταση συνεχιζοταν με αποτελεσμα να μας δωσει και αντιαναγωγικο γαλα..μισο μισο με το κανονικο( φρεζιλακ και φρεζιλαρ ΑR)...Τωρα την μικρη την επιασαν κολικοι--κλαματα-αερια-σφιξιματα κ πονοι!!!Μας ειπε να της δινουμε το γαλα σε χαμομηλονερο για να μην δωσουμε σκετο χαμομηλι κ της κοψουμε γευμα....Η μικρη μου κλαιει κ πονα απιστευτα πολυ καθε βραδυ ειδικα...Μεχρι πριν καποιες μερες ηταν ενα χαρουμενο μωρακι....Μας ειπε η γιατρος οτι η παλινδρομηση μπορει να προκαλειται απο αλλεργια στο αγελαδινο γαλα κ επιβαρυνει τους κολικους με το να σφιγγεται το μωρο...Μας ειπε να παμε για υπερηχο στον Παπανικολαου στο χιλτον( αθηνα)....Καπου ειδα οτι αργουν τα ραντεβου ομως η γιατρος θελει να κανουμε αμεσα την εξεταση να δει τι γινεται μηπως και της δωσουμε ενα υποαλλεργικο γαλα να ηρεμησει πια!!!Δεν αντεχω να βλεπω αλλο το μωρο μου ετσι....Δεν κοιμομαστε καθολου, εγω δεν τρωω απο τη στενοχωρια μου...Θα προσπαθησω αυριο να τηλεφωνησω για ραντεβου αλλα μια λυση πρεπει να βρεθει γρηγορα---το μωρο υποφερει απο πονους κολικων κ νιωθω ανικανη να το βοηθησω...Σας παρακαλω...αν εχετε παραπανω πληροφοριες για τον κο παπανικολαου στειλτε μου εστω ενα πμ....Ειχε καποια κοπελα αναλογη με εμενα εμπειρια???Ευχαριστω...και ελπιζω γρηγορα το μωρακι μου να γινει παλι ευτυχισμενο!

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να γνωρίζω ότι ο γιατρός είναι εκτός Αθηνών. Και νομίζω ότι θα λείπει και αυτήν την βδομάδα, αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Αν πάρεις τηλ και τους πεις ότι είναι επειγον νομίζω ότι θα σε βάλουν έστω τελευταίο ραντεβού (θα περιμένεις να τελειώσουν όλοι οι υπόλοιποι).

 

Μήπως να δώσεις υποαλλεργικό γάλα? Αλφαρέ, αλθέρα? Συζήτα το με την παιδίατρο σου..

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι θα τρελαθω!!!Η μπεμπα μου σε μια βδομαδα θα γινει 2 μηνων..στις 40μερες λογ μαστιτιδας σταματησα να θηλαζω...ΚΑΙ με τον θηλασμο αλλα ΚΑΙ με το ξενο γαλα, μετα το φαγητο εβγαζε αρκετη ποσοτητα γαλακτος...βαρος παιρνει κανονικα!!!Στην αρχη η παιδιατρος μας ειπε να το παρακολουθησουμε...ομως η κατασταση συνεχιζοταν με αποτελεσμα να μας δωσει και αντιαναγωγικο γαλα..μισο μισο με το κανονικο( φρεζιλακ και φρεζιλαρ ΑR)...Τωρα την μικρη την επιασαν κολικοι--κλαματα-αερια-σφιξιματα κ πονοι!!!Μας ειπε να της δινουμε το γαλα σε χαμομηλονερο για να μην δωσουμε σκετο χαμομηλι κ της κοψουμε γευμα....Η μικρη μου κλαιει κ πονα απιστευτα πολυ καθε βραδυ ειδικα...Μεχρι πριν καποιες μερες ηταν ενα χαρουμενο μωρακι....Μας ειπε η γιατρος οτι η παλινδρομηση μπορει να προκαλειται απο αλλεργια στο αγελαδινο γαλα κ επιβαρυνει τους κολικους με το να σφιγγεται το μωρο...Μας ειπε να παμε για υπερηχο στον Παπανικολαου στο χιλτον( αθηνα)....Καπου ειδα οτι αργουν τα ραντεβου ομως η γιατρος θελει να κανουμε αμεσα την εξεταση να δει τι γινεται μηπως και της δωσουμε ενα υποαλλεργικο γαλα να ηρεμησει πια!!!Δεν αντεχω να βλεπω αλλο το μωρο μου ετσι....Δεν κοιμομαστε καθολου, εγω δεν τρωω απο τη στενοχωρια μου...Θα προσπαθησω αυριο να τηλεφωνησω για ραντεβου αλλα μια λυση πρεπει να βρεθει γρηγορα---το μωρο υποφερει απο πονους κολικων κ νιωθω ανικανη να το βοηθησω...Σας παρακαλω...αν εχετε παραπανω πληροφοριες για τον κο παπανικολαου στειλτε μου εστω ενα πμ....Ειχε καποια κοπελα αναλογη με εμενα εμπειρια???Ευχαριστω...και ελπιζω γρηγορα το μωρακι μου να γινει παλι ευτυχισμενο!

 

καταρχάς ηρέμησε...ειμαστε ακριβώς στην ίδια θέση με σένα ... και μένα η μικρή έχει ΓΟΠ. λοιπόν πρώτον άλλαξε άμεσα γάλα.. είχα και εγώ το fresolac και το μωρό είχε απίστευτους κολικούς όταν άλλαξα γάλα ηρέμησε και το μωράκι μου. εμένα έκανε εμετό σε κάθε γεύμα και ποσότητα της πήρα αντιαναγωγικό σταμάτησαν οι εμετοί αλλα σφίχτηκαν τα κακά ... τώρα κάνω αυτόν τον συνδυασμό μισο-μισό μαζί με χαμομήλι και ηρεμήσαμε... μου κάνει πάλι εμετουλάκια αλλά πλέον φυσιολογικά και όχι σε κάθε γέυμα. εγώ σαν γάλα θα σου πρότεινα της μιλούπα το απταμίλ και το απταμιλ αρ. εμείς με αυτά βολευτηκάμε.. να ξέρεις πολλές φορές μπορεί να αλλάξει γάλα στο παιδί μέχρι να δεις ποιο του τερειάζει εγώ άλλαξα 4 γάλατα μέχρι να καταλήξω,.. δοκίμασε πρώτα να αλλάξεις γάλα και βλέπεις. κλείσε και ραντεβού να δεις τι γίνεται με το στομαχάκι του και εύχομαι να πάνε όλα καλά...

α μην το ξεχάσω η γιατρός μου έχει δώσει και κάτι φυτικές σταγόνες μπίο γκάϊα λέγονται και την βοηθάνε στο ενέργημα. είναι όμως λίγο τσιμπιμένη η τιμή τους.

ευχομαι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι

Link to comment
Share on other sites

Eμάς ο μικρός μας (και έχοντας εμπειρία από το μεγάλο μας, που είχε παλλινδρόμηση) κατάλαβα στις 50 ημέρες ότι πρέπει να είχε παλλινδρόμηση. Τον πήγα στη Βιοδιαγνωστική στο Πειραιά αλλά ο υπέρηχος δεν έδειξε τίποτα, ώσπου στο χρόνο επάνω κάνουμε πάλι υπέρηχο σε ένα πολύ καλό διαγνωστικό στο Κερατσίνι και έδειξε όντως παλλινδρόμηση. Έτσι ξεκινήσαμε το γνωστό σιροπάκι Εpadoren και έχουμε ηρεμήσει πααααάρα πολύ!

Ο υπέρηχος για τη παλλινδρόμηση πρέπει να κρατάει τουλάχιστον 10 λεπτά και όχι λιγότερο, και δεν σημαίνει ότι σε κάθε γεύμα το παιδί κάνει παλλίνδρόμηση. Εμάς στο μικρούλη μας δεν μας ταλαιπωρούσε τόσο εμετός πιο πολύ δυσπεψία είχε.

Επίσης το χειμώνα αρρώστησε με πολλά ακροαστικά και μου είπε η παιδίατρος ότι καμμιά φορά, όταν υπάρχει παλλινδρόμηση το υγρό δεν βγαίνει ως γουλίτσα αλλά απορροφάνε οι πνεύμονες κάποια ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω....οντως ο Παπανικολαου λειπει εκτος κ θα ερθει την αλλη βδομαδα...τελικα κλεισαμε στην βιοιατρικη αμπελοκηπων αλλα την παρασκευη---μα να μην μπορεις να βρεις πουθενα ραντεβου!!!!----με μια παιδοακτινολογο που ξερει η γιατρος μας...υπομονη ως τοτε....η παιδιατρος μας θελει να δει τι θα δειξει η εξεταση κ τοτε θα μας αλλαξει γαλα....το βλεπω να αλλαζουμε κ καλυτερα να ηρεμησει το μωρο πια!!!Παντως κ ο συζυγος μου εχει ενα θεμα με το γαλα---αμα πιει πολυ κ καθε μερα τον πιανουν κολικοι κ μας ειπε η γιατρος οτι παιζει ρολο κ η κληρονομικοτητα!!!!Και παλι σας ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...