Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 18-11-08, 23:48   #1
natasa22

Περιοχή: κορωπι
natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή αχ αυτες οι γονιμες μερες!

Θελω να ξεκινησω λεγοντας ενα μεγαλο ευχαριστω για την δημιουργια αυτης της σελιδας γιατι πιστευω οτι βοηθατε πολυ κοσμο. λοιπον,χρειαζομαι βοηθεια για να υπολογισω τις γονιμες μου μερες εχω ακουσει πολλες αποψεις και η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει. ειμαι 22 χρονων και ο κυκλος μου ειναι λιγο περιεργος για την ακριβεια τον οκτωμβριο αδιαθετησα στις 4 η περιοδος μου κρατησε 5 μερες (οπως παντα) και μετα στις 25 οκτωμβριου παλι αυτο γινεται καθε μηνα περιπου το ιδιο πανω κατω καθε 23 με 24 ημερες αδιαθετω και κραταει 5 μερες θα ηθελα να μου εξηγησετε πως θα βρω τις γονιμες μου ημερες γιατι εχω ξεκινησει προσπαθειες για ενα μωρακι! ξεχασα να σας πω οτι εχουμε ξεκινησει προσπαθειες και η πρωτη μας προσπαθεια ηταν στις 8 νοεμβριου ελπιζω να πεσαμε μεσα στις γονιμες μερες! αχ σας παρακαλω αν ξερει καποιος ας μου πει! το καλο ειναι οτι τωρα εχω καθυστερηση 2 ημερων και παμε για τριτη!!!! μακαρι να τα εχουμε καταφερει!
Παλιά 18-11-08, 23:59   #2
christy28

Το avatar του χρήστη christy28

Περιοχή: Πειραιάς
christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: αχ αυτες οι γονιμες μερες!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο natasa22
Θελω να ξεκινησω λεγοντας ενα μεγαλο ευχαριστω για την δημιουργια αυτης της σελιδας γιατι πιστευω οτι βοηθατε πολυ κοσμο. λοιπον,χρειαζομαι βοηθεια για να υπολογισω τις γονιμες μου μερες εχω ακουσει πολλες αποψεις και η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει. ειμαι 22 χρονων και ο κυκλος μου ειναι λιγο περιεργος για την ακριβεια τον οκτωμβριο αδιαθετησα στις 4 η περιοδος μου κρατησε 5 μερες (οπως παντα) και μετα στις 25 οκτωμβριου παλι αυτο γινεται καθε μηνα περιπου το ιδιο πανω κατω καθε 23 με 24 ημερες αδιαθετω και κραταει 5 μερες θα ηθελα να μου εξηγησετε πως θα βρω τις γονιμες μου ημερες γιατι εχω ξεκινησει προσπαθειες για ενα μωρακι! ξεχασα να σας πω οτι εχουμε ξεκινησει προσπαθειες και η πρωτη μας προσπαθεια ηταν στις 8 νοεμβριου ελπιζω να πεσαμε μεσα στις γονιμες μερες! αχ σας παρακαλω αν ξερει καποιος ας μου πει! το καλο ειναι οτι τωρα εχω καθυστερηση 2 ημερων και παμε για τριτη!!!! μακαρι να τα εχουμε καταφερει!
δεν έχει σημασία πόσες μέρες κρατάει η περίοδος. Εάν έχεις σταθερό κύκλο υπολογίζεις 14 μέρες πριν την επόμενη περίοδο. δηλαδή σε ένα κύκλο 24 ημερών σαν τον δικό σου η ωορηξία γίνεται την 14η μέρα μετά την πρώτη μέρα της περιόδου. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι ήδη έγκυος και να μην χρειαστεί να μετράς τις γόνιμες!!!!!!!!!!
Ο χρήστης christy28 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-11-08, 00:03   #3
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή σε ευχαριστω πολυ!

Ησουν πολυ κατατοπιστικη σε ευχαριστω παρα πολυ μακαρι! το θελουμε πολυ να κανουμε ενα αγγελουδι.
Παλιά 19-11-08, 00:06   #4
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: σε ευχαριστω πολυ!

Παράθεση:
Ησουν πολυ κατατοπιστικη σε ευχαριστω παρα πολυ μακαρι! το θελουμε πολυ να κανουμε ενα αγγελουδι.
Αφού έχεις ήδη καθυστέρηση γιατί δεν κάνεις τεστ?
Παλιά 19-11-08, 00:08   #5
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γιατι νομιζω οτι απο την πεμπτη μερα καθυστερησης μπορεις να κανεις τεστ και να σου δειξει αν εισαι η δεν εισαι εγκυος
Παλιά 19-11-08, 00:10   #6
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γιατι νομιζω οτι απο την πεμπτη μερα καθυστερησης μπορεις να κανεις τεστ και να σου δειξει αν εισαι η δεν εισαι εγκυος
μπορείς από την πρώτη μέρα της καθυστέρησης να κάνεις το τεστ του φαρμακείου. πιο νωρίς μπορεί να φανεί στην β χοριακή στο αίμα.
Παλιά 19-11-08, 00:12   #7
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αληθεια??? δεν το ηξερα νομιζα απο την την πεμπτη μερα και μετραγα τις μερες σαν τον φανταρο!!!!!!!
Παλιά 19-11-08, 00:17   #8
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[quote="natasa22"]Αληθεια??? δεν το ηξερα νομιζα απο την την πεμπτη μερα και μετραγα τις μερες σαν τον φανταρο!!!!!!![/quote

Καλά αποτελέσματα λοιπόν, που λογικά θα τα έχεις εάν είχες σταθερό κύκλό!!!!!
Σου εύχομαι πρώτα να είσαι έγκυος και έπειτα να έχεις καλή εγκυμοσύνη!
Παλιά 19-11-08, 00:20   #9
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πραγματικα σε ευχαριστω αυριο κιολας θα κανω τεστ
Παλιά 19-11-08, 00:20   #10
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
πραγματικα σε ευχαριστω αυριο κιολας θα κανω τεστ
περιμένω νέα σου!!!!!
Παλιά 19-11-08, 00:24   #11
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ok μολις μαθω θα το ανακοινωσω ελπιζω να ειναι θετικα τα πραγματα και να μην εχω καθυστερηση απο το αγχος μου!
Παλιά 19-11-08, 00:26   #12
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ok μολις μαθω θα το ανακοινωσω ελπιζω να ειναι θετικα τα πραγματα και να μην εχω καθυστερηση απο το αγχος μου!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 19-11-08, 00:36   #13
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γελας εεε!!!! ενα θα σου πω οτι εδω και 3 μερες ποναει το στομαχι μου απο το αγχος σαν να μου εχουν τραβηξει μπουνιες!!!!!
Παλιά 19-11-08, 00:38   #14
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γελας εεε!!!! ενα θα σου πω οτι εδω και 3 μερες ποναει το στομαχι μου απο το αγχος σαν να μου εχουν τραβηξει μπουνιες!!!!!
έχεις άλλα συμπτώματα? εκτός από τον πόνο στο στομάχι??????
Παλιά 19-11-08, 00:40   #15
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εχω πονο στην μεση και γενικα τα κοκκαλα μου οχι καποιο ιδιαιτερο συμπτωμα
Παλιά 19-11-08, 00:43   #16
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
εχω πονο στην μεση και γενικα τα κοκκαλα μου οχι καποιο ιδιαιτερο συμπτωμα
θα σου πω τι συμπτώματα είχα εγώ από τις πρώτες μέρες τις σύλληψης μήπως σου λένε κάτι.
απίστευτη όρεξη για άσχετα μέχρι τότε φαγητά κάθε βράδυ σχεδόν. τρομερή υπνηλία σε σημείο να κοιμάμαι όπου βρω!
σιχαίνόμουν τον αγαπημένο μου καφέ και έιχα λίγες καούρες.

κάποιες φίλες μου είχαν πόνο στην μέση οπως στην περίοδο.
Παλιά 19-11-08, 00:50   #17
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αυτο με την ορεξη και τον υπνο το εχω και εγω αλλα ειναι συμπτωματα αυτα?καλα η ορεξη ομως με φοβιζει μηπως ειναι επειδη πλησιαζει περιοδος το αλλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι νιωθω μια γαληνη μια ηρεμια και δεν τσαντιζομαι πλεον οπως τσαντιζομουν εχω ηρεμησει πολυ χωρις να εχει αλλαξει καποιος αλλος παραγοντας στην ζωη μου και χωρις να μου εχει συμβει κατι ευχαριστο
Παλιά 19-11-08, 00:54   #18
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ από αυτά το υποψιάστηκα. Α! είχα πρήξιμο στο στήθος και πόναγε πολύ, δεν μπορούσα να βάλω σιουτιέν.
και εγώ ήρεμη ήμουν ίσως γιατί το ένστικτό μου, μου έλεγε ότι ήμουν έγκυος.
Παλιά 19-11-08, 00:58   #19
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμενα εχει πρηστει η κοιλια μου ισως απο το αγχος δεν ξερω τι γινεται ενα θα σου πω παντως! για πιπι παω με φοβο δεν θελω να δω αιμα ειναι απιστευτο το συναισθημα να θες ενα μωρο και να ξερεις οτι αν δεις κοκκινα τα πραγματα ηταν μονο ενα ονειρο
Παλιά 19-11-08, 01:03   #20
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
εμενα εχει πρηστει η κοιλια μου ισως απο το αγχος δεν ξερω τι γινεται ενα θα σου πω παντως! για πιπι παω με φοβο δεν θελω να δω αιμα ειναι απιστευτο το συναισθημα να θες ενα μωρο και να ξερεις οτι αν δεις κοκκινα τα πραγματα ηταν μονο ενα ονειρο
κι εγλω είχα ένα ψυχολογικό με την τουαλέτα αλλά για άλλο λόγο. είχα μία αποβολή και την επόμενη φορά φοβόμουν ότι θα ξανασυμβεί. Τελικά παλινδρόμισε!!!!!!!!!!!!!!!!!
πόσο καιρό προσπαθείς και πόσο χρονών είσαι?
Παλιά 19-11-08, 01:06   #21
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ειμαι 22 και τωρα ετοιμαζομαι για γαμο ειμαι αρραβωνιασμενη προσπαθουμε απο τις 8 νοεμβριου
Παλιά 19-11-08, 01:09   #22
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ειμαι 22 και τωρα ετοιμαζομαι για γαμο ειμαι αρραβωνιασμενη προσπαθουμε απο τις 8 νοεμβριου
μην αγχώνεσαι!!! είσαι πολύ μικρή και μπορεί να μην πιάσεις από τον πρώτο μήνα. φίλες που είχαν φυσιολογικές εγκυμοσύνες και γερά παιδιά έπιασαν μετά από 4-5 μήνες. εγώ που έπιανα από τον πρώτο μήνα είχα δυό αποτυχίες.
Παλιά 19-11-08, 01:14   #23
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Φανταζομαι ηταν ασχημη εμπειρια
Παλιά 19-11-08, 01:27   #24
christy28

christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Φανταζομαι ηταν ασχημη εμπειρια
ήταν αλλά έχω πεισμώσει και θα τα καταφέρω. αυτό τον καιρό κάνω ένα σωρό εξετάσεις μπας και βρω την αιτία.
πάντως μην αγχώνεσαι από τον πρώτο μήνα προσπαθειών.
θέλει επιμονή και υπομονή!!!!
Παλιά 19-11-08, 23:55   #25
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τελικα τσαμπα οι προσπαθειες σημερα εγινε αυτο που φοβομουν νιωθω πολυ θλιμενη
Παλιά 20-11-08, 00:00   #26
Dinaki

Το avatar του χρήστη Dinaki

Dinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΘΛΙΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΜΟΝΟ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ...
Ο χρήστης Dinaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-11-08, 00:06   #27
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ξερω οτι ειναι λαθος μου να αγχωνομαι και να στεναχωριεμαι αλλα δεν μπορω να το ελεγξω νιωθω κενη και φοβαμαι μηπως εχω καποιο προβλημα και δεν μπορω να κανω παιδια
Παλιά 20-11-08, 00:12   #28
Dinaki

Dinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΟΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΣ ΠΛΕΟΝ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ...Κ'ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΑΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ,ΦΟΒΑΜΑΙ,ΟΛΟ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΣΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΚΑΙ ΛΕΠΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΔΙΠΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΜΕΙΣ ΗΡΕΜΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΟ ΓΑΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΔΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 ΚΑΙ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕ ΧΑΖΟΥΛΑ?
Παλιά 20-11-08, 00:24   #29
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ σε ευχαριστω πολυ ηδη με εκανες να νιωσω καλυτερα
Παλιά 26-11-08, 21:05   #30
κωνκων

Περιοχή: Αθήνα
κωνκων ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: αχ αυτες οι γονιμες μερες!

Παράθεση:
Ο γιατρός μου μου είχε πεί για γόνιμες μέρες 13η 15η και 17η υπογίζοντας απο την 1η μέρα περιόδου. Εγώ έκανα μόνο την 13η και ιδού τα αποτελέσματα!!! Προσπαθούσα μισό χρόνο αλλά μάλλον ποτέ σε γόνιμη μέρα! natasa22 όλα καλά θα πάνε και κοίτα να το απολαύσεις, όχι άγχος!
Παλιά 26-11-08, 23:00   #31
mikio

Το avatar του χρήστη mikio

Περιοχή: Χανιά
mikio ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσάκι θα σε μαλώσω! Αλλά προτού σε μαλώσω έχω να σου δηλώσω ότι θεωρώ ότι η Κρίστι δεν τα υπολόγισε και τόσο σωστά και σε συμβούλευσε λανθασμένα να έρχεσαι σε επαφή την 14η μέρα του κύκλου σου. Σε ένα σταθερό κύκλο 28 ημερών αφαιρείς 14 ημέρες και βρίσκεις την πλέον γόνιμη που είναι η 14η ημέρα του κύκλου. Στο δικό σου κύκλο που είναι 23-24 ημερών αν αφαιρέσεις το 14 βρίσκεις... 10. Άρα από την πρώτη μέρα που θα αδιαθετήσεις αρχίζεις και μετράς. Μόλις φτάσεις στη 10η μέρα μετά την έναρξη της περιόδου (πολύ σωστά είπε η φίλη μας ότι δεν έχει σημασία πόσες μέρες κρατάει) βρίσκεσαι στην πιο ευνοϊκή μέρα για μωρό. Φυσικά έρχεσαι σε επαφή τριγύρω-γύρω από εκείνη την ημερομηνία και πάντα με μέτρο. Για σιγουριά όμως είναι καλό να συνεχίσεις τις επαφές κάθε 2-3 μέρες ακόμα κι αν δεν πιστεύεις ότι είσαι πλέον στις γόνιμες μέρες. Ποτέ δεν ξέρεις. Μερικά μυστικά που ελπίζω να βοηθήσουν. Κατά πρώτον σιγουρεύεσαι ότι είσαι υγιής. Τρέφεσαι και ζεις υγιεινά. Κάνεις προγεννητικό έλεγχο οπωσδήποτε (αν δεν έχεις κάνει σπεύσε) όπου μέσω εξετάσεων αίματος ελέγχεις (στίγμα μεσογειακής αναιμίας, τοξόπλασμα, μυκόπλασμα, έιτζ, ηπατίτιδα, ανοσία στις παιδικές ασθένειες, χίλια δυο άλλα που δεν τα θυμάμαι και φυσικά θυρεοειδή τον οποίο τον ελέγχεις και με υπέρηχο γιατί αν έχεις πρόβλημα με τον θυρεοειδή έχεις κύκλους χωρίς ωορρηξία οπότε τζίφος! Αλλά για αυτό υπάρχουν και τα φάρμακα δόξα τω Θεώ. Μετά τεστ παπ και έναν απλό γυναικολογικό έλεγχο, υπέρηχο κλπ. και φυσικά συμβουλές γυναικολόγου οπωσδήποτε (ρώτα τον να σου γράψει φυλλικό οξύ απαραίτητη βιταμίνη πριν και κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης για την ανάπτυξη του νευρικού συστήματος του μωρού. Έπειτα αφού όλα είναι καλά γιατί είναι. ΧΑΛΑΡΩΩΩΩΩΩΝΕΙΣ. Δεν θες να κάνεις μωρό. Απλά αν έρθει εσύ είσαι υγιής και έτοιμη να το υποδεχθείς! Μετά αγοράζεις έναν τόνο σέξυ εσώρουχα, πετάς τα λιπαντικά (μερικά έχουν κακή επίδραση στα "σποράκια" σας) αγοράσεις αρωματικά κεριά σατέν σεντόνια, το κάμα σούτρα και απολαμβάνεις τον έρωτα με τον αντρούλη σου. Το απολαμβάνεις!! Έχει σημασία!! Εκ των υστέρων ξαπλώνεις στην αγκαλίτσα του και κοιμάσαι όσο πιο γλυκά μπορείς! Με δυο λόγια δεν σκέφτεσαι "Λες να έμεινα έγκυος τώρα;"
Και τώρα θα σε μαλώσω που έλεγα......
Δεν το γλιτώνεις το πετροβόλημα αν σε διαβάσουν και άλλες κοπέλες εδώ μέσα. Κοπέλες που προσπαθούν ένα (plus) και δύο χρόνια. Και είναι και πολύ μεγαλύτερες από εσένα. Και εσύ που είσαι μόλις 22 χρονών στεναχωριέσαι τόσο πολύ που δεν έμεινες με την πρώτη; Αν αγχώνεσαι τόσο πολύ από την αρχή να μου σφυρίξεις κλέφτικα αν μείνεις έγκυος! Απόβαλε το άγχος σου. Εγώ είμαι 27 ο άντρας μου 32 και προσπαθούμε μόνο 6 μήνες. Εννοείται ότι δεν αγχώνομαι και δεν στεναχωριέμαι όταν μου έρχεται τελικά περίοδος. Η γιατρός μου και όλοι οι γιατροί λένε ότι κάθε μήνα οι πιθανότητες να συλλάβει μια γυναίκα είναι μικρότερες από 20%!!! Αν σε ένα χρόνο δεν έχεις συλλάβει τότε αρχίζεις να ψάχνεσαι και ίσως να ανησυχείς αλλά και πάλι η επιστήμη έχει λύσεις για κάθε εμπόδιο στη σύλληψη. Αλλά εσύ δεν έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι. Ποιος στο καλό ήθελα να ήξερα περνάει το μήνυμα ότι τα παιδιά συλλαμβάνονται με τη μία; Πού ξανακούστηκε; Αυτά που σε αγχώνουν τώρα θα τα θυμάσαι όταν μεγαλώσεις λίγο ακόμα και θα γελάς και θα αυτοσαρκάζεσαι. Θα λες: "Τι χαζό που ήμουνα" (με την καλή έννοια)
Ο χρήστης mikio δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-08, 23:36   #32
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ σε ευχαριστω πολυ και να σου ζησει το αγγελουδι σου!!!!! Θα ακολουθησω την συμβουλη σου και θα προσπαθησω να τα κανω ολα χωρις αγχος!
Παλιά 26-11-08, 23:42   #33
natasa22

natasa22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δασκαλα εχεις απολυτο δικιο για το θεμα αγχους και σε ευχαριστω που με ενημερωσες για τις μερες να ξερεις εσυ και ολες οι υπολοιπες κοπελες εδω οτι θα δοκιμασω ολες σας τις συμβουλες
Παλιά 26-11-08, 23:50   #34
milver

Το avatar του χρήστη milver

milver ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

daskala μια που συμφωνώ σε όσα είπες στο τελευταίο ποστ και σε βρίσκω τόσο ενημερωμένη,λύσε μου και τις δικές μου απορίες

Εχω 24 μέρες σταθερό κύκλο.Ημέρα ωορρηξίας στις 18/11.Ηρθα σε επαφή με το σύζυγο στις 16/11,17/11,19/11,21/11.Την ημέρα της ωορρηξίας δηλ 18/11 δεν βρεθήκαμε. Απο τις 17/11 που βρεθήκαμε και μετά στις 19/11 υπήρχει μία δίαφορά 2 εικοσιτετραωρα.Τώρα τί σημαίνει αυτό,έχασα την ωορρηξία? .
Πάνε οι ελπίδες μου και γι αυτό το μήνα???
Παλιά 26-11-08, 23:53   #35
ioanna21

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ioanna21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πραγματικά το μόνο που δεν θέλει είναι ΑΓΧΟΣ. Εγώ ξεκίνησα πέρυσι τον Νοέμβριο και πίστευα ότι με την πρώτη θα μείνω κιόλας..... Με το πολύ μυαλό!!! Τελικά έμεινα τον Μάρτιο του 08 και πραγματικά δεν το περίμενα γιατί ήταν ο μόνος μήνας που είπα οτι είναι να γίνει θα γίνει. Να φανταστείς ότι από τον Φεβρουάριο κανόνισα με φίλες να πάμε στην Τήνο για την 25η Μαρτίου και έλεγα κρίμα γιατί στις γόνιμες μέρες θα ήμουν εκεί.. έλα όμως που η καλή Παναγίτσα έκανε το θαυμα της και όλα μου ήρθαν τέλεια!!!!!!!!!!! Με το που γύρισα έμεινα έγκυος!!!!! και τώρα περιμενω το λουκουμάκι μου μέχρι τα Χριστούγεννα!!!!!!!
Υπομονή!!!!! και όλα θα γίνουν!!!
Ο χρήστης ioanna21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-08, 00:02   #36
Dinaki

Dinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

milver πως ξέρεις πως είχες ωορηξία στις 18/11?μου φαινεται λιγο αργά σε κύκλο 24 ημερών να εχεις γόνιμη την 18η λογικά θα έπρεπε νωρίτερα...
Παλιά 27-11-08, 00:03   #37
Dinaki

Dinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

συγνωμη λαθος καταλαβα τωρα το ειδα καλυτερα
Παλιά 27-11-08, 00:04   #38
Dinaki

Dinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

παντως δεν νομιζω οτι εχασες την ωορηξια.......το σπερμα ζει εως και 72 ωρες 3 ημερες...
Παλιά 27-11-08, 00:12   #39
milver

Το avatar του χρήστη milver

milver ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dinaki
παντως δεν νομιζω οτι εχασες την ωορηξια.......το σπερμα ζει εως και 72 ωρες 3 ημερες...
Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!!!

Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί.Αλλοι υποστηρίζουν πως ζει 36 ώρες άλλοι 24 ώρες και άλλοι αυτό που λες και σύ.Μήπως παίζει ρόλο και η ηλικία του άνδρα.Ο σύζυγός μου είναι 45 χρονών.
Παλιά 27-11-08, 09:56   #40
zeta

zeta ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσακι μου καλημερα σας . Με κυκλο παντα σταθερο 26-με 27 οι γονιμες ειναι 11η με 14η .βοηθηστε με γιατι ειμαι αγχωμενη και νομιζω οτι κανω λαθος .
Ο χρήστης zeta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές