Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Αγορές! > Οι πρώτες αγορές & Online καταστήματα e-shop

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 29-03-11, 20:13   #22841
gata21

Το avatar του χρήστη gata21

Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ...
gata21 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια
αφού μου ανοίξατε τα ματια με τις αγορές μεσω internet και το παράκανα(αν δεί ο σύζυγος πόσα εχω βάλει στην κάρτα την εχω βάψει) τώρα θέλω να αγοράσω και ενα 2ο καρότσι, εχω βρει αυτο http://www.bambinoworld.de/de/sportw...olly-pink.html ,
http://cgi.ebay.co.uk/BAMBINO-WORLD-...item51974bb09d
απο το εβαυ θα το πάρω
Εχει ψωνήσει καποια απο εκει καροτσι; Στην αναζήτηση μονο μια καρέκλα ειδα οτι αγοράσατε. ξέρετε αν αξίζει; ή ειναι πεταμένα λεφτά;
θέλω κατι οικονομικό.
ευχαριστώ

13/11/2004
16/8/2007
Ο χρήστης gata21 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 20:25   #22842
miamama

Περιοχή: Malmö,Sweden
miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο good luck Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσακια μου κλειστε τον υπολογιστη!!!
Μου το υποσχεστε; Oχι τιποτ'άλλο αλλα θα πλουτισει και ο e-dikigoros!!!
ΣΗΜΕΡΑ εχει σε επιλεγμενα ρουχα 50% και επιπλεον 25% στο Gymboree.
τι ήταν αυτό που είδαν τα ματάκια μου!!!!!!!!
μπαίνω να δω και σήμερα παρέλαβα από αυτούς,πολύ ωραία ρουχαλάκια και τα παπουτσάκια μια χαρά...για τα χρήματα τους κι ας μην είναι δερμάτινα!!

Ο χρήστης miamama δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 20:48   #22843
chatzico

Το avatar του χρήστη chatzico

Περιοχή: Πειραιάς, Παιανία and all around Athens !!
chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marsolan Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο την κοπελα που λεει η chatzico οτι ειχε προτεινει η mariahn ψωνισα εγω προσφατα!!
το μεηλ της ειναι dreamshopping.gr@gmail.com
(kalamaraki...θα στο στειλω αμεσα σε πμ...γιατι μεχρι τωρα ολο το λεω κι ολο το ξεχναω)
Όχι ότι δεν εμπιστεύομαι την mariahn αλλά άλλη μια εμπειρία είναι χρήσιμη. Τι έκανε για σένα, μόνο την διεύθυνσή της έδωσες ή ψώνισε και για σένα ? Από χρεώσεις ? Για πες, γιατί το MUM μου παίζει τα νεύρα, ας όψεται η ετήσια συνδρομή που έσπευσα να πληρώσω..........

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ
Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ
Ο χρήστης chatzico δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 21:15   #22844
good luck

good luck χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Σας παρακολουθω τοσο καιρο που λετε για τις εταιριες αυτες τυπου MUM ή personal shoppers.
Την αντιστοιχη Ελληνικη υπηρεσια την εχετε χρησιμοποιησει;
Αν ναι,έχετε μεινει ικανοποιημενες;
Γιατι οπως και να το κανουμε,αλλιως ειναι να περιμενεις τον Αγγλο να σου απαντησει οποτε του καπνισει και αλλιως ειναι να σηκωνεις το τηλεφωνο να συννενοεισαι στη γλωσσα σου.
Ο χρήστης good luck δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 21:17   #22845
good luck

good luck χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο miamama Εμφάνιση μηνυμάτων
τι ήταν αυτό που είδαν τα ματάκια μου!!!!!!!!
μπαίνω να δω και σήμερα παρέλαβα από αυτούς,πολύ ωραία ρουχαλάκια και τα παπουτσάκια μια χαρά...για τα χρήματα τους κι ας μην είναι δερμάτινα!!
Μαμα μου ,
οχι οτι ειχα σκοπο να ψωνισω αλλα ετσι να μου φυγει ο καημος, εβαλα καποια πραγματα στο καλαθι. Μεχρι να προσθεσω κατι, το προηγουμενο ειχε εξαφανιστει!!!
Τελειωναν σε χρονο dt!!!
Δεν ξερω τι εμεινε!
Ο χρήστης good luck δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 21:28   #22846
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο good luck Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας παρακολουθω τοσο καιρο που λετε για τις εταιριες αυτες τυπου MUM ή personal shoppers.
Την αντιστοιχη Ελληνικη υπηρεσια την εχετε χρησιμοποιησει;
Αν ναι,έχετε μεινει ικανοποιημενες;
Γιατι οπως και να το κανουμε,αλλιως ειναι να περιμενεις τον Αγγλο να σου απαντησει οποτε του καπνισει και αλλιως ειναι να σηκωνεις το τηλεφωνο να συννενοεισαι στη γλωσσα σου.
Ποιά Ελληνικη υπηρεσια εννοείς ? Τις τύπου σαλοπέτα ?

Παλιά 29-03-11, 21:34   #22847
katinaki

Το avatar του χρήστη katinaki

Περιοχή: Αθήνα
katinaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα καλησπέρα!!!

Οι βλάχοι στο ΜUM ξύπνησαν...αφου τους ξετίναξα τι δέμα είναι απο που μέχρι το tracking number μου εξακρίβωσαν (οχι για να μην λένε μετά δεν παραδώθηκε και δεν είναι και δικά μου πράγματα)
Μετά μου στέλνουν χρέωση 39,7....στην αρχή νόμιζα πως είναι αύξηση αλλά με χρέωσαν 2 λίρες το τρίτο δέμα..
εδώ την άλλη φορά είχα 10 και δεν με χρέωσαν επιπλέον...
Μάλιστα!!!!
τουλάχιστον αυτή τη φορά θα είμαι σίγουρη..

Ποια Ελληνική υπηρεσία?????
Ο χρήστης katinaki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 21:41   #22848
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katinaki Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα καλησπέρα!!!

Οι βλάχοι στο ΜUM ξύπνησαν...αφου τους ξετίναξα τι δέμα είναι απο που μέχρι το tracking number μου εξακρίβωσαν (οχι για να μην λένε μετά δεν παραδώθηκε και δεν είναι και δικά μου πράγματα)
Μετά μου στέλνουν χρέωση 39,7....στην αρχή νόμιζα πως είναι αύξηση αλλά με χρέωσαν 2 λίρες το τρίτο δέμα..
εδώ την άλλη φορά είχα 10 και δεν με χρέωσαν επιπλέον...
Μάλιστα!!!!
τουλάχιστον αυτή τη φορά θα είμαι σίγουρη..

Ποια Ελληνική υπηρεσία?????
Αυτό με τις κούτες και τις χρεώσεις, ομολογώ ότι ΑΚΟΜΑ δεν το έχω εμπεδώσει. Δηλαδή οι δύο κούτες, ήταν στα 30 κιλά (ογκομετρικά ή δεν ξέρω τί) και προέκυψε και μια τρίτη - βάρους ? - την οποία την χρέωσαν 2 λίρες ?

Οι κούτες πάντως είναι ότι βρεθεί ? Γιατί εμένα έτσι ήταν, δεν είχαν δικές τους στάνταρ όγκου, οπότε πως υπολογίζουν βρε παιδιά ? Όταν τους ρώτησα, δεν κατάλαβα νιεντε........

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 29-03-11, 21:44   #22849
katinaki

Το avatar του χρήστη katinaki

katinaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chatzico Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό με τις κούτες και τις χρεώσεις, ομολογώ ότι ΑΚΟΜΑ δεν το έχω εμπεδώσει. Δηλαδή οι δύο κούτες, ήταν στα 30 κιλά (ογκομετρικά ή δεν ξέρω τί) και προέκυψε και μια τρίτη - βάρους ? - την οποία την χρέωσαν 2 λίρες ?

Οι κούτες πάντως είναι ότι βρεθεί ? Γιατί εμένα έτσι ήταν, δεν είχαν δικές τους στάνταρ όγκου, οπότε πως υπολογίζουν βρε παιδιά ? Όταν τους ρώτησα, δεν κατάλαβα νιεντε........
οχι οχι...
αν στείλεις απο 2 καταστήματα εκει δλδ 2 δέματα το να κάνουν το συμάζεμα και να το στείλουν είναι δωρεάν.
Αν στείλεις απα 3 4 ή 5 καταστήματα το κάθε δέμα το χρεώνουν απο 2λίρες.
δλδ αν έχουν να πακετάρουν 5δέματα είναι 6 λίρες επιπλέον των μεταφορικών.
Αυτό δεν το τειρούσαν μας χρέωναν μόνο τα μεταφορικά.
Τώρα που στριμόχτικάν θυμήθηκαν και την χρέωση...
Ο χρήστης katinaki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 22:24   #22850
fragola

fragola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

maanton, στις 4/4 έχει στο λιντλ αρτοπαρασκευαστή με 50 ευρώ, έχω ακούσει καλά λόγια: http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_10225.htm και κάνει και μεγαλύτερη φρατζόλα (1250 γρ). Εγώ έχω κένγουντ πάνω από 3 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά από τότε που τον πήρα έχω βάλει... κιλά!
Παλιά 29-03-11, 22:25   #22851
Σοφία17

Σοφία17 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Όχι ότι δεν εμπιστεύομαι την mariahn αλλά άλλη μια εμπειρία είναι χρήσιμη. Τι έκανε για σένα, μόνο την διεύθυνσή της έδωσες ή ψώνισε και για σένα ? Από χρεώσεις ? Για πες, γιατί το MUM μου παίζει τα νεύρα, ας όψεται η ετήσια συνδρομή που έσπευσα να πληρώσω..........
και εγώ θα ήθελα να μάθω τι χρεώνει μιας που πρεπει να ετοιμάσω το δωμάτιο του μωρου
Παλιά 29-03-11, 22:29   #22852
marsolan

marsolan χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
προχθες εβαλα την δευτερη παραγγελια...βλεπεις μολις ειδα τα καλοκαιρινα του Νεξτ...λιγωθηκα λεμε!!!Ηθελα και κατι δωρακια....
Λοιπον...για παραγγελια 200 λιρες εδωσα 20 λιρες αμοιβη,τα εξοδα αποστολης του νεξτ 4 λιρες(δεν εχει δωρεαν οπως το μαδερ),το κουριερ 27 λιρες(μεχρι 6 κιλα) και τα εξοδα παυπαλ..(που δεν θυμαμαι ποσα βγηκαν).

Η κοπελα προθυμοποιηθηκε να παει να τα παρει κι απο το καταστημα για να γλυτωσω εστω κι αυτες τις 4 λιρες αλλα δυστυχως το νεξτ δεν εχει τετοια διευκολυνση!
Με ενημερωσε αμεσα για το ποτε θα βαλει την παραγγελια και ποτε θα μου τα στειλει..Γενικα και τις δυο φορες εμεινα ευχαριστημενη απο την συνεργασια!
Ααα...επισης εχει και option να τα στειλει και με απλο ταχυδρομειο αλλα εκει πλεον ρισκαρεις εσυ ως πελατης!

Εγω γενικα δεν ψωνιζω σε μηνιαια βαση...κανω μεγαλες παραγγελιες σε αλλαγη σεζον...οποτε με εξυπηρετει αυτη η φαση..
Παλιά 29-03-11, 22:36   #22853
maanton

Το avatar του χρήστη maanton

maanton ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fragola Εμφάνιση μηνυμάτων
maanton, στις 4/4 έχει στο λιντλ αρτοπαρασκευαστή με 50 ευρώ, έχω ακούσει καλά λόγια: http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_10225.htm και κάνει και μεγαλύτερη φρατζόλα (1250 γρ). Εγώ έχω κένγουντ πάνω από 3 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά από τότε που τον πήρα έχω βάλει... κιλά!
Σε ευχαριστώ πολύ, το είδα στο λινκ. Επειδή αυτός κάνει 50€ και ο kenwood στο amazon 61€, εσύ που έχεις την εμπειρία kenwood, ποιόν θα έπαιρνες;

Φιλενάδες, είμαι πολύ στεναχωρημένη... Είχα μπανίσει για τον μεγάλο μου την κάμερα kidizoom στα 28 λιρόνια και σήμερα πήγε 35. Τέλος πάντων, δε χάθηκε ο κόσμος λέω, θα δώσω 10€ παραπάνω.
Έλα που και το smart trike της ανηψούλας μου με πωλητή το amazon και 40 λίρες, σήμερα δεν είναι πλέον διαθέσιμο με πωλητή amazon...Ήταν να βάλω την παραγγελία απόψε.
Έχω καταστεναχωρηθεί και το ηθικό δίδαγμα...μην αναβάλεις ποτέ για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα
Παλιά 29-03-11, 22:37   #22854
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
προχθες εβαλα την δευτερη παραγγελια...βλεπεις μολις ειδα τα καλοκαιρινα του Νεξτ...λιγωθηκα λεμε!!!Ηθελα και κατι δωρακια....
Λοιπον...για παραγγελια 200 λιρες εδωσα 20 λιρες αμοιβη,τα εξοδα αποστολης του νεξτ 4 λιρες(δεν εχει δωρεαν οπως το μαδερ),το κουριερ 27 λιρες(μεχρι 6 κιλα) και τα εξοδα παυπαλ..(που δεν θυμαμαι ποσα βγηκαν).

Η κοπελα προθυμοποιηθηκε να παει να τα παρει κι απο το καταστημα για να γλυτωσω εστω κι αυτες τις 4 λιρες αλλα δυστυχως το νεξτ δεν εχει τετοια διευκολυνση!
Με ενημερωσε αμεσα για το ποτε θα βαλει την παραγγελια και ποτε θα μου τα στειλει..Γενικα και τις δυο φορες εμεινα ευχαριστημενη απο την συνεργασια!
Ααα...επισης εχει και option να τα στειλει και με απλο ταχυδρομειο αλλα εκει πλεον ρισκαρεις εσυ ως πελατης!

Εγω γενικα δεν ψωνιζω σε μηνιαια βαση...κανω μεγαλες παραγγελιες σε αλλαγη σεζον...οποτε με εξυπηρετει αυτη η φαση..
Άρα την χρησιμοποίησες και σαν personnal shopper. Η αμοιβή της ήταν σε αυτήν την περίπτωση, 10% επί των αγορών. Αν απλώς στείλεις την διεύθυνσή της, τι θα χρέωνε ?

Το κούριερ που λες 6 κιλά, εννοείς 6 κιλά κανονικά ή ογκομετρικά ?

Αν είναι απλά κιλά, δεν συμφέρει για πάνες. Μόνο για ρούχα ........

Παλιά 29-03-11, 22:44   #22855
marsolan

Προεπιλογή

Παράθεση:
Άρα την χρησιμοποίησες και σαν personnal shopper. Η αμοιβή της ήταν σε αυτήν την περίπτωση, 10% επί των αγορών. Αν απλώς στείλεις την διεύθυνσή της, τι θα χρέωνε ?

Το κούριερ που λες 6 κιλά, εννοείς 6 κιλά κανονικά ή ογκομετρικά ?

Αν είναι απλά κιλά, δεν συμφέρει για πάνες. Μόνο για ρούχα ........
εννοειται δεν συμφερει για πανες...εγω για ρουχα την χρησιμοποιω και για αλλα μικροαντικειμενα!!Βασικα πλεον πανες αγοραζω μονο απο Λιντλ κι ετσι δεν το ψαχνω καθολου!!
Το κουριερ ειναι 6 κιλα ζυγισμενα,κανονικα...οχι ογκομετρικα...τα στελνει με parcelforce οποτε μπορω κι εγω να δω τις χρεωσεις!

Δεν την ρωτησα αν ειναι να χρησιμοποιησω μονο την διευθυνση της γιατι δεν μου περασε απο τον νου αλλα και παλι το γεγονος οτι θα μπει στην διαδικασια να πακεταρει ξανα και να στειλει με καποιο τροπο αυτο που εγω αγορασα λογικα δεν απαιτει χρονο??Αρα πιθανολογω οτι θα χρεωνει και γι αυτο!!
Παλιά 29-03-11, 22:48   #22856
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
εννοειται δεν συμφερει για πανες... εγω για ρουχα την χρησιμοποιω και για αλλα μικροαντικειμενα!!Βασικα πλεον πανες αγοραζω μονο απο Λιντλ κι ετσι δεν το ψαχνω καθολου!!
Το κουριερ ειναι 6 κιλα ζυγισμενα,κανονικα...οχι ογκομετρικα...τα στελνει με parcelforce οποτε μπορω κι εγω να δω τις χρεωσεις!

Δεν την ρωτησα αν ειναι να χρησιμοποιησω μονο την διευθυνση της γιατι δεν μου περασε απο τον νου αλλα και παλι το γεγονος οτι θα μπει στην διαδικασια να πακεταρει ξανα και να στειλει με καποιο τροπο αυτο που εγω αγορασα λογικα δεν απαιτει χρονο??Αρα πιθανολογω οτι θα χρεωνει και γι αυτο!!
Εννοείται ότι θα χρεώνει, τι τζάμπα θα κάνει η κοπέλα την δουλειά ? Απλώς σκέφτομαι ότι άλλη δουλειά είναι να βάλεις παραγγελία και να παραλάβεις και άλλη απλώς να παραλάβεις. Για το ύψος της χρέωσης εννοώ.

Πάντως και πάλι, 20 λίρες αμοιβή + 27 λίρες κούριερ + πειπαλ, πιο πολύ βγαίνει από το MUM, χώρια που σε αυτούς τους αντιπαθητικούς, μπορείς να στείλεις και καμιά πάνα, γιατί τα ρούχα μόνο είναι σχετικά ελαφριά. Άρα ........

Παλιά 29-03-11, 22:50   #22857
roni

roni χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maanton Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Έλα που και το smart trike της ανηψούλας μου με πωλητή το amazon και 40 λίρες, σήμερα δεν είναι πλέον διαθέσιμο με πωλητή amazon...Ήταν να βάλω την παραγγελία απόψε...

maanton, το smart trike της mookie τι διαφορά έχει από αυτό
http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-...424401&sr=1-11

που είναι με πωλητή το Amazon?
Ο χρήστης roni δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 22:55   #22858
marsolan

Προεπιλογή

ναι,γι αυτην την παραγγελια βγηκε 57 λιρες περιπου αλλα οπως ανεφερα εγω τουλαχιστον δεν κανω αγορες σε μηνιαια βαση...τωρα θα ξαναβαλω παραγγελια και μαλιστα οχι ιδιαιτερα μεγαλη τον Οκτωβρη για χειμωνιατικα...οποτε δεν μου φαινεται!!

Αν ηθελα να ψωνιζω πιο συχνα μπορει κι εγω να κοιταζα κατι πιο συμφερον!
Παλιά 29-03-11, 23:05   #22859
maanton

maanton ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο roni Εμφάνιση μηνυμάτων
maanton, το smart trike της mookie τι διαφορά έχει από αυτό
http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-...424401&sr=1-11

που είναι με πωλητή το Amazon?
Αυτό που έβαλες είναι το ίδιο αλλά το plus. Έχει κουκούλα και 14 λίρες επιπλέον. Με τους φόρους υπολογίζω να δώσω κανα 20άρι παραπάνω από αυτά που υπολόγιζα...

Από την εμπειρία σας κορίτσια όταν παρακολουθείτε ένα αντικείμενο στο άμαζον...όταν βγει εκτός στοκ με πωλητή άμαζον, επανέρχεται σύντομα ή εις μάτην η αναμονή;
Για ένα πορτοφόλι kipling πάντως που παρακολουθώ, εδώ και ένα μήνα δεν έχει ξαναμπει πωλητής το άμαζον.
Παλιά 29-03-11, 23:12   #22860
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ναι,γι αυτην την παραγγελια βγηκε 57 λιρες περιπου αλλα οπως ανεφερα εγω τουλαχιστον δεν κανω αγορες σε μηνιαια βαση...τωρα θα ξαναβαλω παραγγελια και μαλιστα οχι ιδιαιτερα μεγαλη τον Οκτωβρη για χειμωνιατικα...οποτε δεν μου φαινεται!!

Αν ηθελα να ψωνιζω πιο συχνα μπορει κι εγω να κοιταζα κατι πιο συμφερον!
Σωστό μου φαίνεται, στις πάνες ψιλοκολλάω μόνο, ευελπιστώ ότι το καλοκαίρι ο πιτσιρίκος θα μπεί στην φάση σώβρακου, οπότε θα τελειώσει το επεισόδιο 'πάνες'.
Αν θες μόνο ρούχα, ναι πιο καλά έτσι, γλυτώνεις και τα νεύρα με τους ανεγκέφαλους Άγγλους. Στο φινάλε, γιατί να δίνεις τα ωραία σου λεφτά σε αυτούς και όχι σε μια ελληνίδα ? Ιδιαίτερα μάλιστα, αν είναι και συνεπής. Αυτό είναι που με φοβίζει λίγο, είναι το να πληρώνεις χωρίς ασφάλεια π.χ. πειπαλ, RBS, κάποια που δεν γνωρίζεις.
Από την άλλη, τι στο καλό ? Όλες που ψωνίζετε έτσι, είστε ευχαριστημένες και μόνο εγώ θα την πατήσω ? Είναι βέβαια και ο νόμος του Μέρφυ.
Και η επικοινωνία είναι βασικό θέμα εν τέλει. Θα ήθελα πολύ να τους πατήσω λίγο κάτω αυτούς του MUM, αλλά ας όψονται οι πάνες.
Με έναν πρόχειρο υπολογισμό, τα 3 τζάμπο πακς παμπερς ακτιβ φιτ νο 5 (124*3), βγαίνουν με τα μεταφορικά 27 λεπτά η πάνα, τη στιγμή που εδώ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ βγαίνουν 40 λεπτά η πάνα..........

Παλιά 29-03-11, 23:26   #22861
Active Member

Το avatar του χρήστη Active Member

Active Member χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

chatzico, σωστο ειναι αυτο που λες με τις πανες....βγαινει μια καποια διαφορα, αλλα πρεπει να σκεφτεις και το γεγονος οτι μεσω MUM πρεπει να δωσεις μαζεμενα καποια χρηματα (ενα σεβαστο ποσο) ενω απο ελλαδα τα δινεις λιγα λιγα. Κι εγω συμφωνω με τη Μαρσυ....δεν παιρνω lidl παιρνω carrefour και ειμαι super ευχαριστημενη!
Ο χρήστης Active Member δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 23:34   #22862
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Active Member Εμφάνιση μηνυμάτων
chatzico, σωστο ειναι αυτο που λες με τις πανες....βγαινει μια καποια διαφορα, αλλα πρεπει να σκεφτεις και το γεγονος οτι μεσω MUM πρεπει να δωσεις μαζεμενα καποια χρηματα (ενα σεβαστο ποσο) ενω απο ελλαδα τα δινεις λιγα λιγα. Κι εγω συμφωνω με τη Μαρσυ....δεν παιρνω lidl παιρνω carrefour και ειμαι super ευχαριστημενη!
Κοίτα, όσο τα σκέφτομαι και τα υπολογίζω, καταλήγω ότι μόνο αν έχεις σκοπό να καλύψεις τις ανάγκες σου σε πάνες για το επόμενο τρίμηνο αξίζει το MUM. Τώρα μάλιστα που το ΑΜΑΖΟΝ τις ακρίβυνε σημαντικά (από 15,61 σε 21 σχεδόν τώρα), υπολόγισα ότι στην ουσία (με τα μεταφορικά συνυπολογισμένα) κερδίζεις 1,5 συσκευασία ελληνική στα 3 τζάμπο πακς. Ίσως δεν συμφέρει αν έχεις κουπόνια ή βρεις προσφορά και κουπόνια μαζί. Απλά με δαιμονίζει η διαφορά τιμής, αλλά αν τα τρως στα μεταφορικά............. Προς το παρόν είμαι καλυμμένη από πάνες μέχρι τον Μάιο. Μετά θα δω τι θα κάνω. Θα δω και στα ΒΟΟΤS και θα πράξω ανάλογα.

Και για το λίγα λίγα έχεις δίκιο φυσικά. Απλά εγώ ήθελα να στοκάρω, γιατί δεν μου είναι εύκολο το ΣΜ κάθε τρεις και λίγο. Έχω βαρεθεί να κουβαλώ όλα τα οικογενειακά βάρη....

Παλιά 29-03-11, 23:36   #22863
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρε ACTIVE MEMBER, έχεις δίκιο μάλλον.

Παλιά 29-03-11, 23:41   #22864
roni

roni χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αυτό που έβαλες είναι το ίδιο αλλά το plus. Έχει κουκούλα και 14 λίρες επιπλέον. Με τους φόρους υπολογίζω να δώσω κανα 20άρι παραπάνω από αυτά που υπολόγιζα...

Από την εμπειρία σας κορίτσια όταν παρακολουθείτε ένα αντικείμενο στο άμαζον...όταν βγει εκτός στοκ με πωλητή άμαζον, επανέρχεται σύντομα ή εις μάτην η αναμονή;
Για ένα πορτοφόλι kipling πάντως που παρακολουθώ, εδώ και ένα μήνα δεν έχει ξαναμπει πωλητής το άμαζον.
Μάλλον πριν είχε άλλη τιμή, γιατί τώρα το plus βλέπω βγαίνει 4 λίρες φθηνότερο. Πάντως μπορεί αν περιμένεις να το ξαναβάλει το Amazon (εμένα μου έχει συμβεί δύο τρεις φορές να το ξαναβάλει) απλά δεν είναι σίγουρο πόσο καιρό θα κάνει, και αν το βιάζεσαι....
Ο χρήστης roni δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 23:42   #22865
marsolan

Προεπιλογή

Μα γιατι νομιζεις οτι κατεληξα κι εγω στα Λιντλ....Βαρεθηκα να ψαχνω τις προσφορες κι οταν πηγαινω να εχουν τελειωσει τα παντα απο τα ραφια

Τωρα στην πολη μας ηρθε και καρφουρ οποτε θα δοκιμασω κι εκεινες τις πανες οποτε ο,τι με βολευει καθε φορα!

Και κατι ακομη...σχετικα με τα ταχυδρομεια!!Μην νομιζετε οτι και το royal mail ειναι καλυτερο!!Μου ελεγε η κοπελα σε συζητηση που ειχαμε σχετικα με τροπο αποστολης οτι ενα δεμα που περιμενε για λογαριασμο μιας πελατισσας απο αμαζον...δεν το εβρισκε με τιποτε!!Τους εστειλε μεηλ και η απαντηση ηταν "το αφησαμε διπλα στο ποδηλατο". Μα εγω λεει δεν εχω ποδηλατοΝα μην τα πολυλογω...βρηκε το πακετο πεταμενο διπλα στον φραχτη...το ειχαν παρατησει εκει χωρις καν να ειδοποιησουν και φαντασου να ειχε μεσα και ευθραστα αντικειμενα
Παλιά 29-03-11, 23:43   #22866
marsolan

Προεπιλογή

edit!!!
Παλιά 29-03-11, 23:47   #22867
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Και κατι ακομη...σχετικα με τα ταχυδρομεια!!Μην νομιζετε οτι και το royal mail ειναι καλυτερο!!
Το είπα, είναι πρώτο ξαδερφάκι των ΕΛΤΑ. Δεν περίμενα εγώ την πτυχιακή μου από την Αγγλία, διορθωμένη για να κάνω τις τελευταίες αλλαγές και να την υποβάλω, και έκανε 1,5 μήνα να έρθει ? Στο μεταξύ έτρεχαν οι προθεσμίες και άντε να συνεννοηθείς με τον Ινδό supervisor μου - Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ που τον λούστηκα και σαν επιτηρητή πτυχιακής, δράμα Ξανθόπουλος και Μάρθα Βούρτση μαζί, δεν καταλάβαινε τίποτα σας λέω - ότι δεν έχω λάβει τις αλλαγές και σας παρακαλώ δώστε λίγο χρόνο ακόμα.

Παλιά 29-03-11, 23:47   #22868
miamama

Περιοχή: Malmö,Sweden
miamama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μπορεί να έτυχε,το royal mail στην αγγλία είναι φανταστικό ταχυδρομείο, 6 χρόνια αγγλία δεν είχα κανένα πρόβλημα...
έστελνα απόγευμα κάρτα από portsmouth και το πρωί ήταν liverpool στον άντρα μου...μιλάμε για 900χμ!!!!
στέλναμε κάθε μέρα κάρτες,γράμματα,δωράκια ....
είχα δει πρόσφατα μια εκπομπή για το πόσο γρήγορο είναι το ταχυδρομείο τους...

Ο χρήστης miamama δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-03-11, 23:50   #22869
maanton

maanton ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο roni Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον πριν είχε άλλη τιμή, γιατί τώρα το plus βλέπω βγαίνει 4 λίρες φθηνότερο. Πάντως μπορεί αν περιμένεις να το ξαναβάλει το Amazon (εμένα μου έχει συμβεί δύο τρεις φορές να το ξαναβάλει) απλά δεν είναι σίγουρο πόσο καιρό θα κάνει, και αν το βιάζεσαι....
Ναι, γιατί το απλό το βλέπεις ακριβό, μέχρι χτες που το είχε πωλητής το άμαζον είχε 39,99 λίρες...
Για το Πάσχα το θέλω και επειδή λογικά με royal mail θα το στείλουν, τα φοβάμαι τα ΕΛΤΑ πασχαλιάτικα...25 μέρες μείνανε...
Παλιά 30-03-11, 00:02   #22870
chatzico

chatzico ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο miamama Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορεί να έτυχε,το royal mail στην αγγλία είναι φανταστικό ταχυδρομείο, 6 χρόνια αγγλία δεν είχα κανένα πρόβλημα...
έστελνα απόγευμα κάρτα από portsmouth και το πρωί ήταν liverpool στον άντρα μου...μιλάμε για 900χμ!!!!
στέλναμε κάθε μέρα κάρτες,γράμματα,δωράκια ....
είχα δει πρόσφατα μια εκπομπή για το πόσο γρήγορο είναι το ταχυδρομείο τους...
Αν στείλεις first class, αν κάνεις το λάθος και δεν στείλεις έτσι, κλάφτα. Παρεμπιπτόντως, εν έτει 1997 μου είχαν ψαχουλέψει και δέμα μου, αυτοί και διαπιστωμένα, μείον τα τίμπερλαντ και κάτι ψιλά χαρτζιλίκι από την μανούλα μου. Μόνο κάτι τόνους ριο μάρε που άφησαν (είχα ένα κάτι με τον ρίο μάρε τότε, μην βαράτε)...............

Παλιά 30-03-11, 00:09   #22871
Sonia28

Το avatar του χρήστη Sonia28

Sonia28 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια χρειάζομαι την βοήθεια σας.
Εχω κάποιον που ζει Λονδίνο και θα έρθει για το Πάσχα και μπορεί να μου φέρει πράγματα για τον μικρό. Θα ήθελα να του πάρω πέδιλα για το καλοκαίρι και ρουχάκια για κάθε μέρα πιο πολύ. Από που μου προτείνετε να δώ?
Και κάτι ακόμα. Κάποια κοπέλα είχε δώσει ένα σαιτ ,από Αμερική νομίζω, που είχε τέστ ωορηξίας. Το είχα δεί αλλά κάπου το έχασα. Μήπως το θυμάστε?
Ευχαριστώ
Παλιά 30-03-11, 00:11   #22872
female

Το avatar του χρήστη female

Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
female ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Όχι, πράγματι δεν έχω ιδέα από αρτοπαρασκευαστές, αλλά θέλω να σταματήσω να ψωνίζω ετοιματζίδικο ψωμί. Το σκεπτικό μου είναι ότι επειδή ακριβώς είναι πιό συμπαγές, το 1 κιλό θα φτάνει μια χαρά για δύο μέρες (θα στουμπώνουμε με λιγότερη ποσότητα εννοώ σε σχέση με τον αφρό του φούρνου) και λέω, υποθέτω δηλαδή, ότι ίσως να τον χρησιμοποιώ κάθε τρίτη μέρα.
Στα reviews λέει ότι ο συγκεκριμένος αρτοπαρασκευαστής είναι από τους λίγους που κάνουν το ψωμί κάπως πιο μακρόστενο από τους υπόλοιπους.
Το σκέφτομαι ακόμα αλλά μάλλον με βλέπω να τον παραγγέλνω. Αυτός που μου πρότεινες εσύ δεν υπάρχει στο άμαζον και σιγά να μη δώσω ένα σκασμό λεφτά να τον πάρω από εδώ.
Αν δεις ξανά το αρχικό μου μήνυμα σου σύστησα να πάρεις kenwood, όχι tefal. Απλά ο tefal ζυμώνει μέχρι 1,5 κιλό και σου πρότεινα να πάρεις έναν τέτοιο, που να ζυμώνει 1,5 κιλό αλλά kenwood. Δεν υπάρχει κάποιος? Εννοείται δεν θα τον πάρεις από εδώ. Εγώ τον ακριβοπλήρωσα 120Ευρώ πριν 3 χρόνια!

Ο χρήστης female δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 30-03-11, 00:18   #22873
female

Το avatar του χρήστη female

Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
female ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο AGE Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα κοριτσάκια !!!
μόλις παρέλαβα την παραγγελία μου από το eastendcosmetics και τα έχω πάρει κρανίο, οι οδοντόκρεμες Colgate που μου έστειλαν, έχουν ημερομηνία λήξης 04/11 εσείς που παραγγείλατε οδοντόκρεμες την ημερομηνία την τσεκάρατε ??? γρρρρρρρρρρρρρρρρ γενικώς τις ημερομηνίες λήξης τις τσεκάρατε ????
Που αναγράφεται η ημερομηνία λήξης? Κοίταξα αυτές που πήρα εγώ αλλά δεν βρήκα την ΗμΛηξ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση εμένα είναι ό,τι επάνω η συσκευασία αναγράφει μια περίεργει γλώσσα. Τούρκικα ίσως? Πάντως όχι Αγγλικά!

Αχ τώρα είδα ό,τι μιλάς για οδοντόκρεμες. Εγώ πήρα οδοντόβουρτες!

Ο χρήστης female δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 30-03-11, 00:25   #22874
maanton

maanton ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο female Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεις ξανά το αρχικό μου μήνυμα σου σύστησα να πάρεις kenwood, όχι tefal. Απλά ο tefal ζυμώνει μέχρι 1,5 κιλό και σου πρότεινα να πάρεις έναν τέτοιο, που να ζυμώνει 1,5 κιλό αλλά kenwood. Δεν υπάρχει κάποιος? Εννοείται δεν θα τον πάρεις από εδώ. Εγώ τον ακριβοπλήρωσα 120Ευρώ πριν 3 χρόνια!
Ναι καλέ, για τον Kenwood Λέω ότι μου πρότεινες.
Έχει 2-3 ακόμη το άμαζον αλλά δεν αναφέρει το μέγιστο βάρος που ψήνουν και η τιμή βγαίνει πάω από 100 ευρώ.
Εν τω μεταξύ, έχω βγει ήδη εκτός μπατζετ με κάτι πράγματα που δεν πρόλαβα στο άμαζον και το ένα ευρώ τώρα το σκέπτομαι. Θα πήγαινα να δω και του καρφουρ, αλλά δεν υπάρχει στο σαιτ τους και προφανώς δεν τον έχουν διαθέσιμο τώρα.
Και έχω λυσσάξει να ψωνίσω, άντε μην τον χάσω και αυτόν όπως και τα άλλα πραγματάκια μου
Παλιά 30-03-11, 00:28   #22875
Access

Το avatar του χρήστη Access

Περιοχή: Χαλάνδρι
Access ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο female Εμφάνιση μηνυμάτων
Που αναγράφεται η ημερομηνία λήξης? Κοίταξα αυτές που πήρα εγώ αλλά δεν βρήκα την ΗμΛηξ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση εμένα είναι ό,τι επάνω η συσκευασία αναγράφει μια περίεργει γλώσσα. Τούρκικα ίσως? Πάντως όχι Αγγλικά!
στο χάρτινο κουτί τους έχει ημερομηνία παραγωγής και λήξης (στην μικρή πλευρά) και πάνω στην οδοντόκρεμα είναι χτυπημένο στο πλαστικό εκεί που είναι η "ραφή"
Αραβικά είναι νομίζω ναι το είδα και εγώ

Ο χρήστης Access δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 30-03-11, 00:30   #22876
maanton

maanton ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Α, και επιπλέον έχασα και τα pediped στο νούμερο που ήθελα. Εχτές προσπαθούσα να παραγγείλω και έβγαζε πρόβλημα το pediped.com κατά την υποβολή παραγγελίας. Σήμερα που το φτιάξανε άφαντα τα παπουτσάκια μου.
Γμτ ό, τι θέλω να ψωνίσω δε μου έχει κάτσει. Άμα το ζώδιο δίπλα στα αισθηματικά και εργασιακά είχε και ιντερνετικές αγορές, με ανάδρομο ερμή θα ήμουν
Παλιά 30-03-11, 00:32   #22877
maanton

maanton ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο AGE Εμφάνιση μηνυμάτων
στο χάρτινο κουτί τους έχει ημερομηνία παραγωγής και λήξης (στην μικρή πλευρά) και πάνω στην οδοντόκρεμα είναι χτυπημένο στο πλαστικό εκεί που είναι η "ραφή"
Αραβικά είναι νομίζω ναι το είδα και εγώ
Εμένα πάλι την οδοντόκρεμα δε μου τη στείλανε καθόλου, μου έβαλαν όμως ένα κραγιονάκι επιπλέον και γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένη με τα καλλυντικά που πήρα, την ταχύτητα και τη συσκευασία.
Πάντως, καλά που το αναφέρετε, οδοντόκρεμα δεν ξαναπαραγγέλνω από εκεί.
Παλιά 30-03-11, 00:36   #22878
Access

Το avatar του χρήστη Access

Περιοχή: Χαλάνδρι
Access ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι καλέ, για τον Kenwood Λέω ότι μου πρότεινες.
Έχει 2-3 ακόμη το άμαζον αλλά δεν αναφέρει το μέγιστο βάρος που ψήνουν και η τιμή βγαίνει πάω από 100 ευρώ.
Εν τω μεταξύ, έχω βγει ήδη εκτός μπατζετ με κάτι πράγματα που δεν πρόλαβα στο άμαζον και το ένα ευρώ τώρα το σκέπτομαι. Θα πήγαινα να δω και του καρφουρ, αλλά δεν υπάρχει στο σαιτ τους και προφανώς δεν τον έχουν διαθέσιμο τώρα.
Και έχω λυσσάξει να ψωνίσω, άντε μην τον χάσω και αυτόν όπως και τα άλλα πραγματάκια μου
maanton ο αρτοπαρασκευαστής του καρφουρ είναι ακριβώς ίδιος με αυτόν εδώ μόνο που γράφει άλλη μάρκα επάνω του (και η διαφορά στην τιμή φυσικά)
http://www.telemarketing.gr/default....m=13756&ct=337
εγώ είχα πάρει αυτόν απο το τελεμαρκετινγκ πριν κανα 7-8 χρόνια και μου έχει βγει σκυλί (από ότι βλέπω η τιμή του ακόμα ίδια είναι στο τελεμαρκετινγκ, πόσο κορόιδο νοιώθω μερικές φορές)
τι ήθελα να πω ?? α .......ναι δεν έχει σημασία που δεν τον δείχνει στο σιτε τους τα καρφουρ (δεν μπορούν να τα έχουν όλα) πάρε ένα τηλέφωνο στο υποκατάστημα που θα πας για να ρωτήσεις πρίν

Ο χρήστης Access δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 30-03-11, 00:45   #22879
maanton

maanton ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

AGE μου ευχαριστώ, θα δοιμάσω να πάρω τηλ να δω. Ως αύριο πρέπει να αποφασίσω, με τη γκίνια που με δέρνει, αυτά που θέλω να ψωνίσω θα εξαντληθούν τα μισά και τα υπόλοιπα θα αυξηθούν κατακόρυφα. Όσο για το κορόιδο, εγώ να δεις...
Πάντως έχω αρχίσει με το μπιρι μπίρι να ξυπνάω και άλλους. Ζήτησα τη διεύθυνση της νύφης μου για να στείλω το ποδηλατάκι της ανηψιάς κατευθείαν στην πόρτα τους και μου λέει, δε βάζεις και εκείνο το θερμομετράκι μέσα (αυτό της braun του αυτιού), αυτό ντε, που εδώ έχει 75 και συ το πήρες απτα Λονδίνα μισή τιμή;;;
Αχαχαχαχα
Παλιά 30-03-11, 00:48   #22880
aggelomarios

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
aggelomarios χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πες τα πες τα!!! Και μενα με κοροιδευουνε και σημερα μου λεει η κουμπαρα μου 'να'ρθω να μου δειξεις πως ψωνιζεις στο ebay γιατι βρηκα κατι ωραια παπουτσακια για τα παιδια'...αμ πως!!!!

Fragola thanks για το lidl!! Ηθελα να αγορασω φορμα για κεικ και μου ηρθε κουτι...

Αντε κοριτσια...πειτε μας για την ημερομηνια ληξης στις οδοντοκρεμες να ξερουμε κι εμεις τι θα κανομε...

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές