Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παπαιωάννου Κώστας-Βίνσμαν Σαμπίνα


honey

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ειναι γυναικολόγος μου, (η Βινσμαν)

ξέρω και άλλες μαμαδες που γέννησαν μαζί της!

 

δεν ξερω αν εχεις παει στο ιατρείο αλλά η αντιμετώπιση είναι καταπληκτική

και τα εργαλεία υπερσύγχρονα.

 

 

μια μητέρα που γνωρίζω έκανε μαζί της 2 γέννες φυσιολογικές , άλλη μαμα εκανε καισαρική..κτλ. ειναι πάντως πολύ επαγγελματίας (έτσι λέω) και μακάρι να μην χρειαζόταν να την αλλάξω. Δεν έχω γεννήσει ακόμα όμως οπότε δεν εχω αυτή την εμπειρία η ίδια.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ και μένα το οικονομικό με τρόμαξε, αν παίρνει τόσο τώρα, σε εγκυμοσύνη και γέννα τι θα γίνει.....

Το ότι είναι μόνο στο Λητώ γιατί σε αποτρέπει?

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

βρε κοριτσια αλλα λεφτα θα σου παρει ο γυναικολογος οταν πας για μια εξεταση και αλλα οταν προκειται για γεννα και εγκυμοσυνη...εμενα με το που εμεινα εγκυος δε μου επαιρνε λεφτα σε καθε επισκεψη (λογω γνωριμιας)..(ειδικα τους τελευταιους 2 μηνες πηγαινα συνεχεια λογω επιπλοκων)...πηρε την αμοιβη του απλα στο τελος....και λογικη αμοιβη πηρε....στις γυναικες που ητανε εγκυες επαιρνε πολυ λιγοτερα απο οσα σε μια απλη επισκεψη τα μισα περιπου απο οτι συνηθως....

 

 

παντως μια γνωμη...επειδη μου την ειχαν πεσει ολοι που θα γενναγα σε ιδιωτικο μιας και εκει ητανε ο γιατρος που εμπιστευομουνα(εκτος του αντρα μου)...μη κοιτας τοσο το κοστος αλλα να εχεις ενα γιατρο που να εμπιστευεσαι....

 

αυτο τους ελεγα ασχετα οτι μουρμουραγανε ολοι....αποδειχτηκε οτι ειχα δικιο ....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
βρε κοριτσια αλλα λεφτα θα σου παρει ο γυναικολογος οταν πας για μια εξεταση και αλλα οταν προκειται για γεννα και εγκυμοσυνη...εμενα με το που εμεινα εγκυος δε μου επαιρνε λεφτα σε καθε επισκεψη (λογω γνωριμιας)..(ειδικα τους τελευταιους 2 μηνες πηγαινα συνεχεια λογω επιπλοκων)...πηρε την αμοιβη του απλα στο τελος....και λογικη αμοιβη πηρε....στις γυναικες που ητανε εγκυες επαιρνε πολυ λιγοτερα απο οσα σε μια απλη επισκεψη τα μισα περιπου απο οτι συνηθως....

 

 

παντως μια γνωμη...επειδη μου την ειχαν πεσει ολοι που θα γενναγα σε ιδιωτικο μιας και εκει ητανε ο γιατρος που εμπιστευομουνα(εκτος του αντρα μου)...μη κοιτας τοσο το κοστος αλλα να εχεις ενα γιατρο που να εμπιστευεσαι....

 

αυτο τους ελεγα ασχετα οτι μουρμουραγανε ολοι....αποδειχτηκε οτι ειχα δικιο ....

 

Εμενα παντως ο γιατρος μου τα ιδια λεφτα μου παιρνει και για ραντεβου κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και εκτος εγκυμοσυνης.. Ο καθενας εχει δικο του συστημα...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν εχει καμμια σας την Βινσμαν??

 

Λιζάκι, εγώ δεν την έχω τελικά, έχω τον Παπαιωάννου.

Ξέρω όμως τα καλύτερα γι'αυτήν από γνωστή μου αναισθησιολόγο που κάνει επισκληρίδιο και δουλεύει μαζί της στο Ιασώ. Λέει ότι είναι εξαιρετική. Απλά ακριβή, δε ξέρω πόσο, αλλά γενικά είναι ακριβή στο ιατρείο της.

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν οτι παιρνει γυρω στα 3500....ειναι οντως ακριβη. Ομως παω για καισαρικη και ψαχνω τον/την καλυτερο/η....

Εχω παει ηδη στον Χασιακο και δεν τον απερριψα αλλα εχω προβληματα γιατι ενω ειναι καταπλητικος γιατρος, ειναι παρα μα παρα μα παρα πολυ απασχολημενος και δεν νιωθεις την ανεση να του τηλ οποτε χρειαζεται, και σε μια πρωτοτοκη αυτο μπορει να συμβει συχνα δυστηχως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ο δικος μου γιατρος (λητω κ αυτος) μου πηρε 5000 για την καισαρικη περιπου κ σε καθε επισκεψη (κ κατα την εγκυμοσυνη κ την υπολοιπη περιοδο) 70 ευρω. Κ επισης ολες τις εξετασεις κ τα παντα τα εκανα στο Λητω, το οπιο βεβαια οπως καταλαβαινετε ειναι αρκετα ακριβο, με αποτελεσμα καθε επισκεψη να μου πηγαινει τουλαχιστον 130. Πολλα λεφτα, αλλα με το συγκεκριμενο γιατρο αισθανομαι ασφαλεια κ του εχω απολυτη εμπιστοσυνη. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι επειδη με τετοια θεματα δεν παιζουμε κ επισης ειναι πολυ σημαντικο να αισθανεσαι καλα με το γιατρο σου, αν βεβαια εχεις κ την δυνατοτητα να τα δινεις, αν εσυ θες αυτην την γιατρο τοτε πηγαινε ασχετα απο το οικονομικο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο δικος μου γιατρος (λητω κ αυτος) μου πηρε 5000 για την καισαρικη περιπου κ σε καθε επισκεψη (κ κατα την εγκυμοσυνη κ την υπολοιπη περιοδο) 70 ευρω. Κ επισης ολες τις εξετασεις κ τα παντα τα εκανα στο Λητω, το οπιο βεβαια οπως καταλαβαινετε ειναι αρκετα ακριβο, με αποτελεσμα καθε επισκεψη να μου πηγαινει τουλαχιστον 130. Πολλα λεφτα, αλλα με το συγκεκριμενο γιατρο αισθανομαι ασφαλεια κ του εχω απολυτη εμπιστοσυνη. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι επειδη με τετοια θεματα δεν παιζουμε κ επισης ειναι πολυ σημαντικο να αισθανεσαι καλα με το γιατρο σου, αν βεβαια εχεις κ την δυνατοτητα να τα δινεις, αν εσυ θες αυτην την γιατρο τοτε πηγαινε ασχετα απο το οικονομικο.

 

5000????? Πολλά δεν είναι?? Τι δωμάτιο πήρες??

 

Λιζάκι ρώτησα την αναισθησιολόγο που σου έλεγα και λέει πως είναι πολύ καλή γιατρός, τη συστήνει σε όλες τις γνωστές της. Εγώ δε πήγα απλά επειδή έχω κολλήσει από παλιά με τον γιατρό μου. Η κολλητή μου με αυτήν θα γεννήσει, αλλά εσύ είσαι προηγείσαι πολύ!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...