Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΑΜΑΤΑ ΣΕ ΝΕΟΓΝΟ?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

πριν δύο μέρες πήγα να δω το μωράκι μιας φίλης :D Ήταν ενός μηνός ακριβώς και κουκλί :D

Πρώτη φορά όμως άκουσα και είδα φυσικά το εξής : το μωρό είχε 4 ράματα δίπλα από το ματάκι του προς το μέτωπο :shock: και ξέρετε γιατι!έκανε καισαρική η μαμά και την ώρα που την έκοβε ο γιατρός πήρε λίγο και το μωράκι!!!Της είπαν στην κλινική αυτά συμβαίνουν συχνά ,στο αυτάκι,στα πόδια , στα χέρια!!!Πρώτη φορά το άκουσα αυτό!!!και η μαμά του το άκουσε πρώτη φορά , φανταστείται το σοκ που έπαθε!!!

Εσείς το ξέρατε αυτό, το έχετε ξανακούσει???

Και ύστερα σου λένε η καισαρική είναι ασφαλής για το μωρό!!!

 

Υ.Γ.Δεν άνοιξα το θέμα στη στήλη με τοκετούς μην τρομάξω καμία μέλουσα μανούλα :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ αυτό με το μάτι!!!... Ήταν η πρώτη σκέψη που έκανα κι εγώ, αλλά δεν το είπα στη μαμά.Η καημένη μου έλεγε οι νοσοκόμες κοιτούσαν κάθε φορά το βραχιολάκι στο χέρι του μωρού να τσεκάρουν πως της πάνε το σωστό μωρό και αυτή τους έλεγε......τί κοιτάτε...το δικό μου είναι το μόνο σημαδεμένο εκεί μέσα...με τόση τεράστια γάζα που είχε...

:shock:

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξανα ακουσει και ξερω παιδι που το κοψανε λιγο στον πισινο και ενα αλλο στην φτερνα.κοριτσια συμβαινει.φανταστειτε οτι οταν κοβουν την μητρα ακριβως απο κατω ειναι το μωρο.δεν ειναι απιθανο να κουνηθει αποτομα εκεινη την ωρα και να κοπει καπου.σιγουρα ειναι επικυνδινο αλλα συμβαινει.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera και εγώ μετά από δύο καισαρικές πρώτη φορά το ακούω, αλλά μου φαντάζει πιθανό όχι λόγω γιατρού ίσως λόγω απότομης κίνησης του μωρού;;;

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δύστυχώς έχω δει και νεογέννητο με το πόδι στο γύψο: ο γιατρός του έσπασε το μηρό του μωρού την ώρα που το έβγαζε.....

 

:shock::shock::shock: ... Ε, μετα, θα του εβαζα στο γυψο και το δικο του :evil:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...