Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ


rani

Recommended Posts

Γεια σας μαμαδες και μπαμπαδες. Μεχρι τωρα εχω αλλαξει 2 παιδιατρους και ο λογος ειναι κυριως οτι ειναι ασχετοι με το θηλασμο και δεν μπορουν να με στηριξουν. Μηπως υπαρχει καποιος να μου συστησει παιδιατρο στη Ν.Σμυρνη κατα προτιμηση ή σε κοντινο προαστιο που να εχει θηλαζουσες μαμαδες και να ειναι ενημερωμενος ?Θα ειναι πολυτιμη η βοηθεια σας.Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η δική μου παιδίατρος είναι στο Άλιμο, είναι πολύ υποστηρικτική στο θηλασμό, η ίδια έχει θηλάσει τα παιδιά της από 9 μήνες. Έρχεται στη Νέα Σμύρνη, επειδή όμως θα πηγαίνεις κι εσύ στο ιατρείο της, δεν ξέρω αν σε βολεύει ο Άλιμος. Αν, ναι, στείλε μου πμ να σου γράψω τα στοιχεία της.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ Ν.ΚΟΣΜΟΥ .ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 60 ΚΑΙΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ 3 ΠΑΙΔΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ. ΕΚΕΙΝΗ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απιστευτη γνωστη μου παιδιατρο στη Νεα Σμυρνη,ειναι φιλη και συναδελφς της μητερας μου.Λεγεται Δελλα ΚΟρρα,αν θες πες μου να σου στειλω τα στοιχεια της με pm.

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.Επειδη ηταν αρρωστουλα την πηγα σε μια παιδιατρο που μου συστησαν(ηταν επειγον),οποτε παραμενουμε σε αυτη μεχρι νεοτερας. :wink:

Και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ Ν.ΚΟΣΜΟΥ .ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 60 ΚΑΙΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ 3 ΠΑΙΔΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ. ΕΚΕΙΝΗ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.

 

Μια παιδίατρος που συστήνει βραδινό συμπλήρωμα σε μια θηλάζουσα μαμά, δεν είναι υποστηρικτική προς το θηλασμό - προφανώς ούτε και κατάλληλα ενημερωμένη, αν συμφώνησε μαζί σου οτι από το μαιευτήριο δεν είχες γάλα.

 

rani, μπορείς να πας στην ενότητα του Θηλασμού και να ζητήσεις πληροφορίες για παιδίατρο που να σε υποστηρίζει κατάλληλα.

 

Καλή συνέχεια :)

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
:PΚορίτσια ειμαι νέα μανουλα μένω Ν.Σμύρνη (Αθήνα)και θέλω να μου συστήσετε μια παιδίατρο που να γνωρίζει για το μητρικό θηλασμό και να είναι συζητήσιμη . Ευχαριστω περιμένω απαντηση
Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Γεια σας ! Ειναι πολυ επείγον να βρω καλό /ή παιδίατρο περιοχή νέα σμυρνη. Τα τελευταία δυο χρονια είμαι πολυ απογοητευμένη. Ιδανικό θα ήταν να έχει εοπυ καθώς δεν ξέρω πως την έχουν δει και ζητάνε το λιγότερο 40€. Μόνο όταν εμενα Κορωπι ήμουν ευχαριστημένη 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει καλα λογια για την Κα Φωτια Σοφια. Δεν εχω προσωπικη εμπειρια. 

Εγω γνωριζω μια καλη στην Καλλιθεα και εναν στον Φλοισβο,αν σε ενδιαφερει. Ερχονται και στο σπιτι. 

Δεν γνωριζω ομως αν εχουν εοπυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημερα σε ολους!! Εχω γινει προσφατα μαμα εχω ενα 11 μηνων αγορακι και ακομα δεν εχουμε βρει τον ιδανικο παιδιατρο. Μενουμε Νεα σμυρνη και μεχρι στιγμης αλλαξαμε 5 παιδιατρους. Παμε και πιο μακρια αμα χρειαστει..Αυτα που θελουμε ειναι να σηκωνει τηλεφωνα, να μην δινει με το παραμικρο αντιβιωση και να δεχεται να καθυστερουμε τα εμβολια...αααα και να μην βιαζεται στην εξεταση επειδη εχει παρα πολυ κοσμο!!γνωριζεται καποιον;; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δείτε και εδώ 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Antouanetatzitzi είπε:

Καλημερα σε ολους!! Εχω γινει προσφατα μαμα εχω ενα 11 μηνων αγορακι και ακομα δεν εχουμε βρει τον ιδανικο παιδιατρο. Μενουμε Νεα σμυρνη και μεχρι στιγμης αλλαξαμε 5 παιδιατρους. Παμε και πιο μακρια αμα χρειαστει..Αυτα που θελουμε ειναι να σηκωνει τηλεφωνα, να μην δινει με το παραμικρο αντιβιωση και να δεχεται να καθυστερουμε τα εμβολια...αααα και να μην βιαζεται στην εξεταση επειδη εχει παρα πολυ κοσμο!!γνωριζεται καποιον;; Ευχαριστω

Εγω πηγαινω στην Κα Φωτια και πληροι τις προυποθεσεις που θετεις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...