Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος στη Νέα Μάκρη


IRINARI

Recommended Posts

Επειδή σε λίγο καιρό θα μετακομίσουμε στη Νέα Μάκρη, θα ήθελα όποια κοπέλα μένει εκεί ή κάπου κοντά (Ζούμπερι, Ραφήνα) να μου συστήσει τον παιδίατρο της.Αυτό που με ενδιαφέρει πέρα από το να είναι καλός γιατρός(αυτονόητο) είναι το να απαντά στο τηλέφωνο του και αν είναι δυνατόν να έρχεται και σπίτι.

Επίσης όποια έχει πληροφορίες και για παιδικούς σταθμούς της περιοχής, ακόμα καλύτερα!!!

Άντε.. και με όποια μένει εκεί, όταν έρθουμε θα είναι και εύκολο να γνωριστούμε και από κοντά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


IRINARI μου εμεις μένουμε στη Ν.Μάκρη , ο παιδίατρος μας μένει στο Ν.Βουτσά και έρχεται κάθε φορά στο σπίτι. Θα τον ρωτήσω αν μπορώ να δώσω το τηλ και θα σου πω.

 

Από βρεφονηπιακούς έχει ένα καινούριο δημόσιο και ένα ιδιωτικό που τα παίρνει τα παιδάκια από 18 μηνών. Οι πληροφορίες μου σταματάνε εκεί γιατι τη δικιά μου την κρατάει κοπέλα.

 

Καλημέρα και καλή συνέχεια.

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ bon-bon! :D Και για τις πληροφορίες και για την άμεση απάντηση.Και αφού μένεις και Νέα Μάκρη μάλλον θα σε ρωτάω για διάφορα της περιοχής να με κατατοπίζεις.

Περιμένω νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το θεμα,τι τυχερες που ειστε που μενετε νεα μακρη.μ αρεσει πολυ.εχω μεινει παλιοτερα εκει 4 χρονια.δουλευα με τον αντρα μου.πιναμε καφεδακι στο monaco στην παραλια

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε μου elena32 να με εμψυχώνεις!!

Να σου πω την αλήθεια εγώ λίγο το σκέφτομαι γιατί είναι μεγάλη αλλαγή, ελπίζω προς το καλό.

Βασικά το σκεφτήκαμε για το μωρό, για να μεγαλώσει σε ένα περιβάλλον με λιγότερο καυσαέριο και πιο κοντά στη φύση (εξοχή, θάλασσα).

Την άνοιξη και το καλοκαίρι θα είναι ωραία, το χειμώνα σκέφτομαι που θα είναι λίγο ερημιά.Αλλά σιγά-σιγά φαντάζομαι θα την βρούμε την άκρη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Έχω εξοχικό στη Ν. Μάκρη πολλά χρόνια τώρα. Είναι πολύ καλά. Απο άνοιξη και μετά ειδικά. Να μην ανησυχείς και για το χειμώνα γιατί απ ότι έχω προσέξει έχει αυξηθεί δραματικά ο αριθμός των μονίμων κατοίκων! Ελπίζω να περάσεις καλά.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
τον Παπαιωαννου στη Μαραθωνος τον εχετε ακουσει?

 

 

και εμεις νεα μακρη μενουμε ,και παμε στον παπαιωαννου,δεν μπορω να πω οτι ειχα καποιο προβλημα μεχρι προσφατα,αλλα δεν μου εχει τυχει κατι επειγον για να δω και πως αντιδρα...οποτε δεν ξερω να σου πω.

στο κεντρο υγειας εχει μια πολυ καλη παιδιατρο ομως ,οικονομοπουλου λεγεται αν δεν κανω λαθος,αυτη μου εχει κανει πολυ καλη εντυπωση και δεν δινει φαρμακα με το παραμικρο! αυτο ειναι σημαντικο για μενα/

Link to comment
Share on other sites

και εμεις νεα μακρη μενουμε ,και παμε στον παπαιωαννου,δεν μπορω να πω οτι ειχα καποιο προβλημα μεχρι προσφατα,αλλα δεν μου εχει τυχει κατι επειγον για να δω και πως αντιδρα...οποτε δεν ξερω να σου πω.

στο κεντρο υγειας εχει μια πολυ καλη παιδιατρο ομως ,οικονομοπουλου λεγεται αν δεν κανω λαθος,αυτη μου εχει κανει πολυ καλη εντυπωση και δεν δινει φαρμακα με το παραμικρο! αυτο ειναι σημαντικο για μενα/

 

 

ο Παπαιωαννου δινει φαρμακα με το παραμικρο?ρωταω γιατι η γυναικα του εχει και το φαρμακειο απο κατω..στο κεντρο υγειας αυτη ειναι με ραντεβου?

bmH9p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η δική μας παιδίατρος λέγεται Χόνδρου. Είναι πολύ καλή, φάρμακα πολύ δύσκολα και γενικά είναι άνθρωπος που σε καθησυχάζει, δε σε αγχώνει και αυτό μου αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

η δική μας παιδίατρος λέγεται Χόνδρου. Είναι πολύ καλή, φάρμακα πολύ δύσκολα και γενικά είναι άνθρωπος που σε καθησυχάζει, δε σε αγχώνει και αυτό μου αρέσει πολύ.

 

 

ναι την ξερω,ειχε ερθει την πρωτη φορα σπιτι,πιστευω ειναι καλυτερη επιλογη αν δεν σε ενδιαφερει να ειναι συμβεβλημενος γιατρος με το ταμειο του παιδιου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

6944826419

 

ευχαριστω τα κοριτσια που μου τη συστησαν!ειναι φοβερη!με συνεχιζει με αποκλειστικο θηλασμο ενθαρρυνοντας με και ουτε κουβεντα για συμπληρωματα!κατευχαριστημενη!

bmH9p2.png
Link to comment
Share on other sites

6944826419

 

ευχαριστω τα κοριτσια που μου τη συστησαν!ειναι φοβερη!με συνεχιζει με αποκλειστικο θηλασμο ενθαρρυνοντας με και ουτε κουβεντα για συμπληρωματα!κατευχαριστημενη!

 

αχ χαιρομαι για σενα!!εγω παντως τελικα δεν τη βρηκα παρολο που της εκανα περιπου εξι αναπαντητες δεν το σηκωσε και δε με πηρε και εκεινη...ευχαριστω και δημοσια τη MARIAEVA διοτι μου εδωσε την εναλλακτικη του γιατρου Ζαχαρη..τον βρηκα αμεσως, ηρθε μετα απο μια ωρα, με καλεσε εκεινος για να δει τι κανουμε και να μου πει οτι ειναι στη διαθεση μας για τη νυχτα...βεβαια λιγο ευκολος με τα φαρμακα μου φανηκε και επειδη του εξεφρασα την ανησυχια μου γιατι ενα τοσο μικρο μωρο να παρει τοσα, προσπαθησε να με τρομοκρατησει με λογια του τυπου..η ωτιτιδα μπορει να χτυπησει μηνιγγιτιδα και τετοια...τελοσπαντων και αυτο ς ειναι καλη επιλογη αν σκεφτεις οτι ειναι Παλληνη και ερχεται αμεσως και μου φανηκε και καλος γιατρος στη διαγνωση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. Μήπως θα μπορούσε κάποια να μου στείλει πληροφορίες (τηλ και εντυπώσεις) σχετικά με τη Μαρία Τοπούζη στο Μαραθώνα? Μετακόμισα στην περιοχή πρόσφατα και ψάχνω απεγνωσμένα καλό παιδίατρο. Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μήπως θα μπορούσε κάποια να μου στείλει πληροφορίες (τηλ και εντυπώσεις) σχετικά με τη Μαρία Τοπούζη στο Μαραθώνα? Μετακόμισα στην περιοχή πρόσφατα και ψάχνω απεγνωσμένα καλό παιδίατρο. Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

εννοεις μηπως αυτη στην κεντρικη πλατεια του Μαραθωνα, διπλα στο φαρμεκειο???δυστυχως δεν την ξερω, αλλα σκρφτομαι να παμε να τη ει τον μπεμπη μας να δουμε και τι παιζει με ωαυτη. γιατι και εμεις ειμαστε νεαρουδια στην περιοχη...αν λεμε την ιδια, θα επανελθω με εντυπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω την ίδια λέμε, spyni. Αν την δεις, πες μου σε παρακαλώ αν σου άρεσε και αν έμεινες ευχαριστημένη. Δυστυχώς απ' ό,τι έχω καταλάβει είναι δυσκολο εδω που μενουμε να βρούμε καλό γιατρο που να 'ναι και κοντά, και διαθεσιμος οποτε τον χρειαζόμαστε...

 

Υ.Γ. Ο μπεμπουλης σου είναι καλύτερα τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω την ίδια λέμε, spyni. Αν την δεις, πες μου σε παρακαλώ αν σου άρεσε και αν έμεινες ευχαριστημένη. Δυστυχώς απ' ό,τι έχω καταλάβει είναι δυσκολο εδω που μενουμε να βρούμε καλό γιατρο που να 'ναι και κοντά, και διαθεσιμος οποτε τον χρειαζόμαστε...

 

Υ.Γ. Ο μπεμπουλης σου είναι καλύτερα τώρα?

 

ναι, σε ευχαριστω!!ο μπεμπουλης μας ειναι δοξα το θεο καλα!!μολις παω θα σου πω εντυπωσεις κουκλα!!!εμεις ειχαμε εναν σουπερ στη Ν. Πεντελη αλλα εχει μια περιπετεια με την υγεια του, οποτε ψαχνουμε κατι κοντα μας πια....

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλησπερα κοριτσια ειμαι στον μηνα μου και ψαχνω ενα παιδιατρο στην ευρυτερη περιοχη του μαραθωνα. Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ειναι χρησιμη. Αν θελετε μπορειτε να μου στειλετε και πμ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...