Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Χορηγία επικοινωνίας:

6η Επιστημονική - Ενημερωτική Ημερίδα για τον Μητρικό Θηλασμό! 

Η ημερίδα απευθύνεται σε γονείς, επαγγελματίες υγείας  και σε κάθε ενδιαφερόμενο για τον μητρικό θηλασμό!

• ΑΘΗΝΑ: Κυριακή 12/10, NJV ATHENS PLAZA HOTEL, Πλατεία συντάγματος 

Η είσοδος είναι ελεύθερη και ΔΩΡΕΑΝ για όλους! 

Η ημερίδα διοργανώνεται απο το Mitrikosthilasmos.com , τελεί υπό την αιγίδα της 
Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής Unicef ενώ χαίρει της Ευγενούς Στήριξης του Συλλόγου Πιστοποιημένων Συμβούλων Γαλουχίας (ΙΒCLC) Ελλάδος “Γαλαξίας”του Συλλόγου Επιστημόνων Μαιών Μαιευτών Αθήνας (ΣΕΜΜΑ), της Ελληνικής Ψυχοπροφυλακτικής Εταιρείας,  του Παγκύπριου Συνδέσμου Μητρικού Θηλασμού “Δώρο Ζωής".    

Περισσότερα εδώ

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 14-10-08, 11:28   #1
gena

Περιοχή: επαρχία
gena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή γ-σφαιρίνη- natural killers- αντισώματα

κορίτσια γεια σας!!
μετα από 2 παλίνδρομες είμαι στη διαδικασία να ξεκινήσω θεραπεία με γαμα-σφαιρίνη για να κατασταλουν τα natural killers κύτταρα που καταστέλλουν-φονεύουν το εμβρυο..ξέρετε ίσως...
τα φάρμακα όμως κοστίζουν για αγορά μερικές χιλιάδες ευρω!! θα ήθελε όποια έκανε τετοιου είδους θεραπεία , να με ενημερώσει πως κατάφερε να προμηθευτεί..βιβλιάριο δημοσίου μπορώ να εξασφαλίσω.. πολύ χρονοβόρες διαδικασίες και ανησυχω, βρε κορίτσια..φεύγει ο καιρος και νιώθω εγκλωβισμενη...please, help me out, aw soon as possible!!''
ευχαριστώ προκαταβολικά!!
Ο χρήστης gena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-10-08, 12:21   #2
natasaZ

natasaZ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν ξερω κατα πόσο μπορω να σε βοηθήσω. Εγω κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ειχα κολλησει τον κυτταρομεγαλοϊο και ξεκίνησα θεραπεία με γ-σφαιρίνη για να αποκτησω αντισωματα. Μου τη χορηγούσαν ενδοφλέβια μια φορά το μήνα στο νοσοκομείο.
Ο γιατρος σου τι λεει?

Ο χρήστης natasaZ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-10-08, 12:28   #3
αλικη

Περιοχή: αθηνα
αλικη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σου...και μενα μου προτειναν στο ιασω γ-σφαιρινη....εφυγα τρεχοντας ...πανακριβη θεραπεια...τωρα κανω εμβολιο αντιπατρικο ....με ενα γιατρο που μου ειπε να μην την κανω αυτη τη θεραπεια ....ελπιζω να εχω αποτελεσμα....αυτος μου εδειξε τα φαρμακα της σφαιρινης στο ιατρειο του μου ειπε θες να στα χαρισω? ...εγω συνιστω τα αντιπατρικα μου ειπε...τα συμπερασματα δικα σου ...ο γιατρος μου εχει αποτελεσματα με γυναικες που ειχαν αποβολες και τον εμπιστευομαι....
Ο χρήστης αλικη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-09, 17:20   #4
christinaki

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
christinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή NATURAL KILLERS - ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Καλησπέρα κορίτσια. Μετά από 4 αποβολές-όπως έχω γράψει και σε άλλο σημείο-και πολλές εξετάσεις βρήκαμε ότι έχω τα ΝΚ αυξημένα (τιμή 19). Αυριο θα ξεκινήσω θεραπεία με ανοσοσφαιρίνη στο νοσοκομείο. Αν κάποιες κοπέλες έχουν παρόμοια εμπειρια ας την καταγράψουν αν θέλουν εδώ.......
Παλιά 22-02-09, 17:55   #5
Skybeam

Το avatar του χρήστη Skybeam

Περιοχή: Athens downtown
Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τι είναι βρε παιδία τα natural killers?
Παλιά 22-02-09, 18:06   #6
christinaki

Προεπιλογή

Καλησπέρα skybeam. Τα ΝΚ είναι αντισώματα που αναπτύσσονται κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και "σκοτώνουν" το έμβρυο γιατί το αντιλαμβάνονται σαν ξένο σώμα......
Παλιά 22-02-09, 23:32   #7
gena

gena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σου Χριστινάκι.Διαβασα το μήνυμα σου και βιάστηκα να σου απαντήσω γιατί έχω περάσει μ αυτο΄το θέμα αρκετό αγχοσ. εγώ ειχα 2 αποβολές και έκανα ενα σωρο, εξαντλητικεσ οικονομικά και χρονοβόρεσ-γιατι δεν ηξερα- εξετάσεισ.Βρέθηκα κι εγώ με υψηλη τιμή στα ΝΚ, και καποια άλλα ευρήματα, θρομβοφιλίας, ευτυχώς αντμετωπίσιμα
Αν συλλαμβάνεις εύκολα, γιατι εγω ειμαι ευτυχωσ τυχερη σ αυτο, όλα θα πάνε καλά. που θα κανεισ θεραπεία. Εγω ερχομουνα απο επαρχια στην αθηνα, στο ιασω. Ειμαι δοξα τω θεω πάλι εγκυος, συνεχίζω τη θεραπεία με γ σφαιρίνη για τα νκ,κάνω ενέσεισ και χάπια για τη θρμβοφιλία και θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πανε καλά! ειμαι συγκρατημένα μεν, αλλά αισιόδοξη.
Κοστίζει η θεραπεία με τη σφαιρίνη, αλλα είναι ιερόσ ο σκοπόσ και είπαμα θα κάνουμε τα πάντα. ευχομαι να πάνε όλα καλά.
θα χαρώ να μαθω νέα σου
Παλιά 24-02-09, 07:33   #8
christinaki

Προεπιλογή

Gena καλημέρα. Εχθές έκανα και εγώ την γ-σφαιρίνη στι Ιασώ. Ολα καλά πήγαν. Σε 21 ημέρες θα την επαναλάβω. Μετά θα κάνω επανάληψη της εξετασης για τα ΝΚ και θα δούμε αν εχει πέσει η τιμή τους. Μου λές σε παρακαλώ μετά απο πόσο καιρό σου επέτρεψε ο γιατρός να ξαναπροσπαθήσεις για παιδάκι;
Παλιά 25-02-09, 10:51   #9
nora

nora ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα,
ειχα και εγω ΝΚ αυξημενα και εκανα Γ-σφαιρινη
στην δικη μου περιπτωση εκανα 3 φορες σφιαρινη και εφτασε στο επιθυμητο οριο, αρχισαμε προσπαθειες για παιδι και με το που επιασα ξαναεκανα αλλες 3 φορες σφαιρινη στην διαρκεια της εγκυμοσυνης.

μην ανησυχεις θα πανε ολα καλα, μπορει τα εξοδα να ειναι πολλα.. αλλα οπως προαναφερθηκε ειναι ιερος ο σκοπος,

και για να δωσω κουραγιο στις υπολοιπες κοπελες που ειχαν ΝΚ αυξημενα,
αυτη τι στιγμη ειμαι εγγγυος και δεν χρειαστηκα ανοσοσφαιρινες διοτι τα ΝΚ μου ηταν σε φυσιολογικα πλαισια, ο οργανισμος μου καμια σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη, βεβαια τις αντιπηκτικες δεν τις γλυτωσα ουτε αυτη τη φορα.
Παλιά 25-02-09, 12:59   #10
christinaki

Προεπιλογή

Nora μου καλημέρα. Εκανες 3 φορές πριν την εγκυμοσύνη ε;Νόμιζα πως με 2 φορές ξεμπέρδευες....... Μετά από πόσες μέρες μετά την τελευταία σφαιρίνη σου είπε ο γιατρός οτι μπορείς να προσπαθήσεις για παιδί;
Παλιά 25-02-09, 23:31   #11
gena

gena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σου χριστινάκι και πάλι.εγω έχω κάνει 5 φορές γ-σφαιρίνη, την τελευταία την προηγούμενη τετάρτη. ξεκίνησα με ποσοστο 10,8 και έχω φτασει 5,6. το φυσιολογικό είναι από 3,5 μέχρι 12,5. την τελευταία μου αποβολή είχα τον περασμένο απρίλιο,έκανα εξετάσεις το καλοκαίρι, ο γιατρόσ μου με εστειλε στη τζανάτου στο ιασώ και ξεκίνησα τισ σφαιρινεσ τέλοσ οκτωβρίου. μέχρι τα χριστούγεννα δεν προσπαθούσαμε, μετά όμωσ ναι, και τώρα όπωσ σου ειπα είμαι εγκυοσ στην 8η εβδομάδα.
Τρέμει η ψυχή μου όμωσ συνέχεισ, μέχρι να φτάσω στην 12η-13η εβδομάδα. Εμεις όταν είδαμε τα φυσιολογικά ποσοστά, δεν περιμέναμε το οκ απο τη τζανατου, πυρ κατα βούλησιν! εφόσον κατάλαβα μια φορα που είχα καθυστέρηση, ότι δεν είναι προσ θάνατον αν ειμαι εγκυοσ. έτσι κατάλαβα από τουσ 2 γιατρούσ, τζανάτου και το γυναικολόγο μου.
Μπαίνει και λίγο και η δικια μας θέληση νατ ο πω..ένστικτο..δεν ξέρω..μακάρι να πάνε για όλεσ μασ καλά τα πραγματα,τι να πω..εύχομαι και προσεύχομαι!
Παλιά 26-02-09, 01:43   #12
christy28

Το avatar του χρήστη christy28

Περιοχή: Πειραιάς
christy28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια.
Είχα και εγώ 2 αποβολές και μέχρι στιγμής έχω βρει τα εξής : μικρού βαθμού υποθυρεοειδισμό και παίρνω χάπι, αρνητικά αντιπατρικά και έκανα θεραπεία και γενετική προδιάθεση για θρομβοφίλια και θα κάνω αντιπηκτικές όταν μείνω έγκυος.
Σε κάποια εξέταση που είχα κάνει μου είχαν βρει άυξηση των ΝΚ χωρίς όμως να γράφει ποσοστό, ο γιατρός μου συνέστησε πριν αρχίσω προσπάθειες να ξανάκανω σε άλλο κέντρο την εξέταση για ΝΚ και αν χρειαστεί θα μου δώσει ένα φάρμακο. Μπορεί η θεραπεία να γίνει κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης ή πρέπει να κάνω προετοιμασία όπως στα αντιπατρικά?
Σας ρωτώ γιατί μου έχει δώσει το ΟΚ να ξεκινήσω προσπάθειες μετά την εξέταση.
Παλιά 26-02-09, 07:19   #13
christinaki

Προεπιλογή

Christy καλημέρα. Αν τα ΝΚ ειναι αυξημένα οπωσδήποτε πριν προσπαθησεις για παιδάκι θα πρέπει να παρεις αγωγή!!!! Εγω ήμουν εγκυος όταν ανακάλυψα οτι τα είχα αυξημένα και το απέβαλλα.
Παλιά 26-02-09, 07:24   #14
christinaki

Προεπιλογή

Gena μου καλημέρα. Και εγώ στη Τζανάτου πηγαίνω. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και ννα έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!! Δεν είχες ομως αυξημένα τα ΝΚ. Το 10 με φυσιολογικές τιμές 3-12 δεν είναι μια χαρά;Γιατί μπήκες στην διαδικασία της ανοσοσφαιρίνης;
Παλιά 26-02-09, 10:20   #15
Kidman

Περιοχή: greece
Kidman ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει η θεραπεία με γ-σφαιρίνη?καλύπτεται από κάποιο ταμείο?Εγώ έχω αυξημένα ΝΚ κύτταρα 17 % και μου προτιναν να κάνω το εμβόλιο.
Ο χρήστης Kidman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-02-09, 11:07   #16
nora

nora ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα
νομιζω αν θυμαμαι καλα οτι μας ειχε πει ν αξεκινησουμε προσπαθειες οταν ειδαμε οτι το αποτελεσμα ηταν στα φυσιολογικα πλαισια,
για τη Τζανατου το φυσιολογικο εινια κατω του 10 απο οσο εχω καταλαβει , οταν εμεινα εγγυος τα ΝΚ ειχαν παει και παλι στο 17 και καναμε γ σφαιρινη ενοειτε για να κατεβουν.

το κοστος ειναι αναλογα του ποσα μπουκαλακια χρειαζεσαι ως οργανισμος με βαση τα κιλα σου, εγω ας πουμε ως " βαρυκοκαλη" χρειαζομουνα της συγκεκριμενης μαρκας που επερνα 8 μπουκαλακια που αν τα πληρωνα κανονικα θα χρειαζομουνα γυρω στα 2,500 ευρο τη φορα, + τα εξοδα στο ιασω που καθε φορα μαζι με την εξεταση και καρδιογραφημα πηγαινανε απο 300 μεχρι 500 ευρω,
για καλη μου τυχη μπορουσα και τα εγραφα σε βιβλιαριο δημοσιου οπου ευτυχως δεν πληρωνα τις σφιαρινες,
νομιζω βεβαια οτι δικαιολογει και το ικα τις σφαιρινες , αλλα πρεπει να εχεις πριν 3 αποβολες για να μπορεις να τα δικαιολογησεις.......
Παλιά 26-02-09, 12:03   #17
kanasta

kanasta ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια πως λεγεται η εξεταση που κανατε για τα ΝΚ?
Ο χρήστης kanasta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-02-09, 12:47   #18
christinaki

Προεπιλογή

Νora μου δηλαδή με το που έμεινες έγκυος τα ΝΚ έφτασαν στο 17;;;; Ειχαν μειωθεί και ανέβηκαν τοσο ψηλά με τη μία;;
Παλιά 26-02-09, 14:22   #19
nora

nora ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

yeap... εφτασαν τοσο ψηλα...
Παλιά 26-02-09, 15:46   #20
christinaki

Προεπιλογή

Τωρα λιγάκι απογοητεύτηκα noraki.....Γιατί αν ανεβαίνει τόσο πολύ, ποιος ο λόγος να κάνουμε απο πριν αυτή τη θεραπεία αφου με την εγκυμοσύνη θα φτάσει στο Θεο.
Παλιά 27-02-09, 17:42   #21
gena

gena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κατα την κα Τζανάτου το ποσοστό των νκ θα πρέπει να τείνει στο 3,5, γιατι μεσα στην εγκυμοσύνη αυξάνονται κατακόρυφα. εγώ τώρα που είμαι εγκυος στην 8η εβδομάδα,εχω ποσοστό 5,6 αλλά θα συνεχίσω μέχρι και την 12η εβδομάδα.μέχρι τότε είναι επικίνδυνο να κινδυνεύσει το εμβρυο
Οσο δε για τη θεραπεία, κορίτσια τα πραγματα είναι δύσκολα ως προσ τα οικονομικά.Ευτυχώσ γράφω τη σφαιρίνη στο βιβλιάριο τησ μαμας μου, του δημμοσίου,διαφορετικά με κοστοσ γύρω στις 3000Ευρό τη φορα δεν ξέρω τι θα καταφέρναμε..
Εγω ένα ξέρω..τίποτα δεν είναι τυχαίο..αν θέλει ο θεούλης θα τα καταφέρουμε..μέχρι τότε θα κάνουμε ότι είναι ανθρωπίνωσ δυνατον..σα φιλά όλεσ..και περιμένω νέα..
Παλιά 03-10-09, 19:57   #22
mammy30

Περιοχή: Αθήνα
mammy30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια,μπορείτε να μου πείτε αν κι εγώ έχω πρόβλημα στα ΝΚ μου πριν τα δει ο γιατρός γιατί έχω αγωνία??
Αποτελέσματα:
Ολικά λεμφοκύτταρα:
ΝΚ (CD3,CD16,CD56): 5,1%
ΝΚ like T κυττ. (CD3,CD16,CD56): 6,7%
Ανάλυση επί των ΝΚ κυττάρων:
CD56+ CD16+ 77%
CD56+ CD16- 3,1%
CD56- CD16+ 19,9%
Συμπέρασμα:Δεν παρατηρείται αύξηση συγκέντρωσης ΝΚ κυττάρων στο περιφερικό αίμα,ενώ παρατηρείται ελάττωση της αναλογίας ενδομητρικού τύπου ΝΚ???????????τι σημαίνει όλο αυτό??
Ο χρήστης mammy30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-09, 22:14   #23
panan

Περιοχή: ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
panan χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

evi 26.το ιδιο συμπερασμα μου ειχαν πει κι εμενα.εγω εκανα ενα εμβολιο ανοσοποιησης.δεν ξαναεκανα εξετασεις,απλα τωρα θα παμε για εξωσωματικη.λετε να τις ξανακανω?
Ο χρήστης panan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-09, 00:30   #24
mammy30

Περιοχή: Αθήνα
mammy30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Panan μου,ρώτησα μία κοπέλα που ξέρει από ΝΚ και μου είπε ότι οι τιμές μου είναι φυσιολογικές και ότι γενικά αυτή η εξέταση δεν είναι αποδεκτή...Λέω να μην κάνω τίποτα...Κι εγώ για εξωσωματική πάω στο τέλος του μήνα!!Καλή επιτυχία και σε σένα!!
Ο χρήστης mammy30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 15-11-09, 19:53   #25
patata77

patata77 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Natural killers

Καλησπέρα σε όλες!
Είμαι νεα στο forum σας διαβάζω αρκετό καιρό, αλλά τώρα είπα να σας γράψω. Μετά απο 2 παλίνδομες και ενα κάρο εξετάσεις, ανακαλύψαμε οτι είναι αρκετά αυξημένα τα natural killers like. Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει και κάποια άλλη που μα έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα.
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
Ο χρήστης patata77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-10, 17:39   #26
απογοητευση

απογοητευση χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

[QUOTE=gena;473074]κορίτσια γεια σας!!
μετα από 2 παλίνδρομες είμαι στη διαδικασία να ξεκινήσω θεραπεία με γαμα-σφαιρίνη για να κατασταλουν τα natural killers κύτταρα που καταστέλλουν-φονεύουν το εμβρυο..ξέρετε ίσως...
τα φάρμακα όμως κοστίζουν για αγορά μερικές χιλιάδες ευρω!! θα ήθελε όποια έκανε τετοιου είδους θεραπεία , να με ενημερώσει πως κατάφερε να προμηθευτεί..βιβλιάριο δημοσίου μπορώ να εξασφαλίσω.. πολύ χρονοβόρες διαδικασίες και ανησυχω, βρε κορίτσια..φεύγει ο καιρος και νιώθω εγκλωβισμενη...please, help me out, aw soon as possible!!''
ευχαριστώ προκαταβολικά!![/QUOTκαλησπερα,γραφω πρωτη φορα και δε ξερω αν τα καταφερνω.εγω ειχα μια παλινδρονη και μια αποβολη.και εμενα μου προτειναν γ-σφαιρινεσ γιατι τα ΝΚ ειναι αυξημενα αν και ειναι φυσιολογικα.8,6 στη πρωτη εξεταση και 11,4 στη δευτερη.το δημοσιο τα γραφει.τα παιρνεισ σε δυο μερεσ.εγω θα τα ξεκινησω αυτη τη βδομαδα.εσυ τα εκανεσ?
Ο χρήστης απογοητευση δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-02-10, 17:52   #27
απογοητευση

απογοητευση χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και εμενα μου βρηκαν αυξημενα τα nk αν και οι τιμες ειναι μεσα ορα ορια.8,4 τη πρωτη και 11,6 τη δευτερη.θα ξεκινησω θεραπεια με γ-σφαιρινες.εσενα τι σου προτειναν , που και ποιος?
Ο χρήστης απογοητευση δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-10-10, 20:41   #28
new parents

new parents χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια, καλησπέρα! Μετά από παλίνδρομη κύηση έκανα εξετάσεις οι οποίες έδειξαν ολίγη θρομβοφιλία και αυξημένα ΝΚ. Μου προτάθηκε θεραπεία με γ-σφαιρίνη. Γνωρίζει καμία ποιο είναι το κόστος για την αγορά των σκευασμάτων, γράφονται σε βιβλιάριο, πληρώνεις συμμετοχή και ποιό το κόστος για τη μονοήμερη νοσηλεία στο Ιασώ?
Ο χρήστης new parents δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-11-13, 17:36   #29
renaki1

renaki1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια μετα απο μια μεγαλη απωλεια του παιδιου απο λαθος γιατρων αποφασησα να προσπαθησω να ξανα κανω ενα παιδι και να αλλαξει η ψυχολογια μου. μετα τα 3 χρονια εχω 2 παλιδρομες κυησης ολες η εξετασεις βγηκαν καθαρες. μετα απο συμβουλες πολλων πηγα σε μια ιδικη γιατρο και μου πρτεινε τισ γ-σφαιρινες. οχι οτι εχω καποιο προβλημα απο οτι μου ειπε στην 2 κυηση επειδη η β χοριακη μου δεν πολλαπλασιαζοταν απλα ανεβαινε κατα 1000 μοναδες ισως χρειαζοταν κατι τετοιο (βοηθεια ) δλδ. προσπαθω λοιπον να βρω πως μπορω να γραψω και ποιος γιατρος ειναι ιδικος και δεν μπορω να βγαλω ακρη ειπα να ρωτησω μηπως ξερετε να μου πειτε ευχαριστω
Ο χρήστης renaki1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές