Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γαστρεντερολογος για παιδια στην Θεσσαλονικη;


bebarakos

Recommended Posts

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ο μικρουλης μου ειναι 3 μηνων και εμφανιζει εντονη παλινδρομηση. Ο παιδιατρος προσπαθει να με καθησυχασει ομως εγω πραγματικα ανησυχω αφου τις τελευταιες μερες δεν τρωει. Ξερετε κανενα καλο παιδογαστρεντερολογο στη θεσσαλονικη;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ο μικρουλης μου ειναι 3 μηνων και εμφανιζει εντονη παλινδρομηση. Ο παιδιατρος προσπαθει να με καθησυχασει ομως εγω πραγματικα ανησυχω αφου τις τελευταιες μερες δεν τρωει. Ξερετε κανενα καλο παιδογαστρεντερολογο στη θεσσαλονικη

 

ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ.

ΠΡΩΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ, ΣΤΗΝ κα ΚΑΡΥΔΑ ΡΟΥΛΑ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2008. ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΟΙΚΩΝΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ 27/8/2008, ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ

ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟ, ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΗΓΑΜΕ.

ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΓΛΟΥ ΘΩΜΑΙΣ, ΣΤΗΝ ΕΘ.ΑΜΥΝΗΣ 14, ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΚΛΙΝ.ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΤΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ 80 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ 60.

ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ , ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΗΚΕ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ, ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ έιχα ένα πρόβλημα με τη μικρή μου στην ηλικία περίπου των 2 ετών.Παρουσίασε αλλεργία στο γάλα αλλά εμφανίστηκε με ύπουλο τρόπο δηλ. με μετεωρισμό.Η παιδίατρος μας σύστησε την Καραγκιόζογλου ως παιδογαστρεντερολόγο.Η αλήθεια είναι πως εγώ δεν την συμπάθησα και ιδιαίτερα όμως αυτό που με ενδιέφερε ήταν πως ήταν πολύ σωστή γιατρός.Ακολουθόντας κατά γράμμα τις οδηγίες της καταφέραμε και το ξεπεράσαμε σε 1 χρόνο τη στιγμή που άλλα παιδάκια ταλαιπωρούνται για χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας. Επειγομαι να βρω παιδογαστρεντερολογο για το μικρό μου. Ειναι 2 χρονων και μετα απο εξετασεις που του καναμε βρεθηκε κατι και πρεπει να το ψαξουμε. Μου συνεστησαν την Μαρία Φωτουλάκη.Ειναι επίκου καθ. στο ΑΠΘ. Την ξέρει κανένας σας? Εχετε να μου προτείνεται κάποιον άλλο?

Η Κατερίνα και τα δυο ζουζουνάκια της

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σου απαντώ λίγο καθυστερημένα, αλλά μόλις τώρα είδα το topic. Εμείς τα δίδυμα στη Φωτουλάκη τα πηγαίνουμε λόγω αλλεργίας στο γάλα και στο ρύζι. Είμαι πολύ ικανοποιημένη και είναι από τους ελάχιστους γιατρούς που συμπαθώ, μέχρι τώρα τουλάχιστον. Περαστικά στο μικρούλη σου.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Λόγω δουλειάς (ιατρικός επισκέπτης που βλέπει αρκετά χρόνια γαστρεντερολόγους) αλλά και λόγω ενός προβλήματος που είχαμε και δυστυχώς εξακολουθούμε να έχουμε με τον μικρό μου γιο, ξέρω καλά όλους τους παιδογαστρεντερολόγους στη Θεσσαλονίκη. Τα ονόματα που αναφέρθηκαν είναι μερικά από τα καλύτερα που υπάρχουν, αν και εγώ θα έμενα μακριά από Καραγκιόζογλου, ενώ αντίθετα θα προτιμούσα Καρύδα και Φωτουλάκη (με αυτή τη σειρά). Τέλος να σας πω πως υπάρχουν κι άλλοι αξιόλογοι αν δε σας καλύπτουν αυτοί, και πως αν το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε με τα παιδιά σας είναι σχετικά απλό, είναι προτιμότερο να απευθυνθείτε σε κανονικό γαστρεντερολόγο (όπου οι επιλογές είναι περισσότερες). Άλλωστε οι παιδογαστρεντερολόγοι δεν είναι ειδικότητα, είναι παιδίατροι συνήθως με εξειδίκευση γαστρεντερολογίας, εκτός αν έχουν σπουδάσει έξω. Για όποιον χρειαστεί, υπάρχουν διαθέσιμα τηλέφωνα και διευθύνσεις.

tz4j7wbv0xnj1ski.png

 

q2ae9jipn6ctee3f.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λόγω δουλειάς (ιατρικός επισκέπτης που βλέπει αρκετά χρόνια γαστρεντερολόγους) αλλά και λόγω ενός προβλήματος που είχαμε και δυστυχώς εξακολουθούμε να έχουμε με τον μικρό μου γιο, ξέρω καλά όλους τους παιδογαστρεντερολόγους στη Θεσσαλονίκη. Τα ονόματα που αναφέρθηκαν είναι μερικά από τα καλύτερα που υπάρχουν, αν και εγώ θα έμενα μακριά από Καραγκιόζογλου, ενώ αντίθετα θα προτιμούσα Καρύδα και Φωτουλάκη (με αυτή τη σειρά). Τέλος να σας πω πως υπάρχουν κι άλλοι αξιόλογοι αν δε σας καλύπτουν αυτοί, και πως αν το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε με τα παιδιά σας είναι σχετικά απλό, είναι προτιμότερο να απευθυνθείτε σε κανονικό γαστρεντερολόγο (όπου οι επιλογές είναι περισσότερες). Άλλωστε οι παιδογαστρεντερολόγοι δεν είναι ειδικότητα, είναι παιδίατροι συνήθως με εξειδίκευση γαστρεντερολογίας, εκτός αν έχουν σπουδάσει έξω. Για όποιον χρειαστεί, υπάρχουν διαθέσιμα τηλέφωνα και διευθύνσεις.

 

 

 

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή Ανάσταση.

Πήγα για ένα παρόμοιο θέμα τον 2 και 1/2 μικρούλη μου στην Καραγκιόζογλου :? αλλά θέλω να τον πάω και αλλού, όπως στον Καρύδα και Φωτουλάκη. Δεν βρίσκω όμως τα τηλέφωνα των Ιατρείων τους.

Μήπως τα έχετε? είναι ανάγκη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

καλημερα

εγω εχω θεμα με τον μικρο με χαμηλη αναπτυξη και αλλεργια στο αγελαδινο η οποια προκαλεσε τρομερη δυσκοιλιοτητα.

πηγα στην καραγκιοζογλου και ειμαι πολυ ευχαριστημενη...ειναι λιγο αποτομη να το πω... αλλα ειναι πολυ καλη και με απανταει παντα στο κινητο ελευθερα για τυχον αποριες διατροφης..

γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι μου εδωσε σαφης και σωστες οδηγιες και ο μικρος ιεναι ηδη(μια εβδομαδα μετα)πολυ πολυ καλυτερα!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας.Η μικρή μας ειναι 6 μηνων και απο 1 μηνός πίνει υποαλλεργικό γάλα Almiron pepti mct επειδή σύμφωνα με την παιδίατρο εχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα.Βεβαια, αλλη παιδίατρος, παλαιοτερη στον χώρο είναι βέβαιη πως δεν εχει τίποτε το παιδί.Τωρα πρέπει να παμε σε κάποιον παιδογαστρεντερολόγο για να μας δώσει γνωμάτευση ωστε να μας επιστραφούν χρήματα για το γάλα που αγοράζουμε.Το θέμα είναι πως δεν θέλουμε απλά ένα χαρτί αλλα να το εξετάσει κιόλας το παιδί για να μας πει αν οντως υπάρχει προβλημα καθώς 5 μηνες τώρα ζούμε με την αμφιβολία.Η παιδίατρος μας συν΄.εστησε τους Ξυνιά, Καρύδα, Φωτουλάκη απο τους οποίους οι δυο πρώτοι δεν κάνον Απογευματινα και πρωινά υπάρχουν για μετά απο τρεις μηνες και για την Φωτουλάκη δεν κατάφερα να βρω άκρη.Αν γνωρίζετε και κάποιον που ιδιωτεύει, καλοδεχούμενος αφού δεν μας ενδιαφέρει μόνο η γνωμάτευση.

Link to comment
Share on other sites

φωτουλακη σε αυτη ειχαμε παει γιατι φοβομασταν για αλλεργια,ειναι επικουρος καθηγητρια στο παπαγεωργιου αλλα εχει και ιατρειο!!!!!!

ειχαμε παει για ακριβως τους ιδιους λογους!!!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ikaniretak δεν ειχα δει που ρωτησες..

εγω απλα θελω να πω πως μετην καραγκιοζογλου το παιδι μου εχει παρει τα πανω του..παιδευομαστε τον τελευταιο χρονο με παιδιατρους και κανενας δεν ξερει την τυφλα του σε ειδικα θεματα..το ανα εχει αλλεργια η οχι καλο ειναι να το πει ειδικος..εχω ακουσει εγω...

 

λοιπον πηγαινω απο 1 ιουνιου..μεχρι εχθες εχει απει το παιδι απο 10400 που ητανε 29μηνων παιδι εχει παει μεχρι τωρα 11700!!!!!!!!!!!!!! ειναι πολυ γλυκια και η μονη γιατρος που ο μικρος παει με χαρα και δεν θελει να φυγει(!!!!!!!!!!!!!!!!)

 

ειλικρινα πολυ να ειναι αποτομη και αυστηρη στις αποψεις της αλλα ειναι καταπληκτικη γιατρος και πολυ καλη με τον μικρο..

 

ελπιζω να βγαλατε καποια ακρη μεχρι τωρα..αν οχι την συστηνω ανεπιφυλακτα!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα θα ηθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε καποιον καλο παιδογαστρεντερολογο στη θεσσαλονικη γιατι ο μικρος μου 2,5 μηνων τωρα και εχει παλινδρομηση και αλλεργια στο γαλα και θα ηθελα να παρω την αποψη καποιου ειδικου.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 χρόνια μετά...

Ψαχνω καποιον εξαιρετικα καλο γαστρεντερολογο στη Θεσσαλονικη, ειναι επειγουσα η κατασταση, οποιος γνωριζει παρακαλω ας γραψει!!!

 

Ευχαριστω!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

πολύ καλός γαστρεντερολόγος στη Θεσσαλονίκη είναι ο κ. Παναγιώτη Ξιάρχος στην Παπαναστασιου, πολύ καλός άνθρωπος και τα εξηγεί πολύ αναλυτικά και είναι πολύ ήρεμος, τον βρήκα τυχαία στο Ίντερνετ (είχε πολύ καλές κριτικές) γιατί με ενδιέφερε να βρω γιατρό που θα κάλυπτε το ασφαλιστικό μου ταμείο (ΙΚΑ) αλλά δέχεται και σαν εξωτερικό ιατρείο. Εγώ πήγα μετά από αίμα στα κόπρανα γιατί είχα φοβηθεί πολύ και αφού με εξεταςε δεν είδε τίποτα, αλλά παρόλ αυτά μου είπε πως αν θέλω να κάνω και ορθοσκοπιση για να μου φύγει η υποψια και όπως και έκανα και τελικά όλα ο.κ. Σημασια έχει πως οτιδήποτε μας συμβαίνει θα πρέπει να συμβουλευόμαστε πρώτα το γιατρό και να μην αγχωνόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν ξερω αν χρειαζεστε ακομα, μιας και το ειδα αργα το θεμα, αλλα για μενα ο κ. Πουλοπουλος Γεωργιος ειναι κορυφη... Ειναι αναλυτικος, πολυ καλος επιστημονας και πανω απο ολα Ανθρωπος!!!!!!!!!!!! Με μια ανζητηση θα βρεις τα στοιχεια του!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Μανούλες και μπαμπάδες καλημέρα!

γράφτηκα στο site για να μοιραστώ μαζί σας κάποιες σκέψεις μου από πρόσφατη επίσκεψή μου σε (παιδογαστρεντερολόγο) παιδίατρο στη Θεσσαλονίκη. Χωρίς πολλά πολλά μου πρότεινε σκέυασμα για το μωρό (Μακρογόλη) λέγοντάς μου ότι η διατροφή δεν κάνει και "τόση ... δουλειά"... θέλω να σας πω πως αν δοκιμάσετε την κατάλληλη διατροφή έχει αποτέλεσμα όπως και στη δική μας περίπτωση. επίσης να σας επιστήσω την προσοχή στο θέμα της απόδειξης... η τιμή όπως μου είπε στο τηλ ήταν 50 ευρώ! όταν ζήτησα απόδειξη φυσικά η τιμή εκτοξεύτηκε στα 70 ευρώ!!! να προσέχουμε απλά τα παιδάκια μας ήθελα να σας πω και να σεβόμαστε όσους μας σέβονται.

Καλή συνέχεια,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 3/21/2017 at 0:29 ΠΜ, Νανακι είπε:

Απο τον προηγουμενο μαιο η μικρη μου 2.5 ετων εχει εντονη δυσκοιλιοτητα εχουμε επισκεφθει 5 παιδογαστρεντερολογους στην θεσααλονικη εχουμε ακουσει ισαριθμα σεναρια κ οτι μπορει να φανταστει ο νους του ανθρωπου οποιος θελει πληροφοριες για γιατρους μπορω να σας πω την εμπειρια κ τη γνωμη μου δνε σκοπευουμε να παμε σε αλλον εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ 

Νανακι,καλησπέρα.Μπορείς να μου δώσεις κάποιες πληροφοριες για τους γιατρούς που επισκεφτηκες και από ποιον έμεινες ευχαριστημένη??Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον γιο μου 2,5 ετών επίσης και σκέφτομαι να επισκεφτώ κάποιον παιδογαστρεντερολογο στην Θεσσαλονίκη άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...