Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 10-05-11, 09:34   #41
maria-agg

maria-agg ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σε ευχαριστω πολυ !!!!! ναι το δευτερο ειναι αλλα εχω πιο πολυ ανχος απο οτι ειχα στο πρωτο. φοβαμαι μηπως δεν παει κατι καλα. τωρα ειδα οτι εισαι απο το ηρακλειο κρητης εσυ ποιο γιατρο εχεις?
Ο χρήστης maria-agg δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-05-11, 09:56   #42
mariamanos

Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
mariamanos ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

απο το ηρακλειο εισαι και εσυ?να σου στειλω πμ να σου πω για το ονομα της γιατρου ? δε ξερω επιτρεπεται να λεμε ετσι τα ονοματα εδω στο forum?
Ο χρήστης mariamanos δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-05-11, 10:08   #43
maria-agg

maria-agg ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ναι απο το ηρακλειο ειμαι !!!!!!!!!!! ααα δεν ξερω αν επιτρεπετε να γραφουμε ονοματα. το πμ τι ειναι γιατι ειμαι νεα στο φορουμ και ακομα δεν τα ξερω.
Ο χρήστης maria-agg δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-05-11, 10:12   #44
mariamanos

Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
mariamanos ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειναι προσωπικο μηνυμα..θα σου στειλω τωρα ενα για να το λαβεις..πανω ψηλα θα δεις στο προφιλ σου λεει προσωπικα μηνυματα...
Ο χρήστης mariamanos δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-05-11, 10:35   #45
spr

Το avatar του χρήστη spr

Περιοχή: πανεμορφη επαρχια!
spr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια.ξερει καμια μετα απο ποσες μερες καθυστερηση ειναι σωστο να κανουμε β χοριακη?
Παλιά 10-05-11, 10:44   #46
mairoulaki...

Περιοχή: βορεια ελλαδα
mairoulaki... ουδετερη μηδέν
Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο spr Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια.ξερει καμια μετα απο ποσες μερες καθυστερηση ειναι σωστο να κανουμε β χοριακη?
καλημερα κοριτσι.χοριακη μπορεις να κανεις και 1-2 μερες πριν την καθυστερηση.οποτε εαν εσυ τωρα εχεις καθυστερηση τρεξε γρηγορα.σου θα δειξει σιγουρα.καλη επιτυχια σου ευχομαι....

Ο χρήστης mairoulaki... δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-05-11, 10:51   #47
spr

Το avatar του χρήστη spr

spr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mairoulaki... Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσι.χοριακη μπορεις να κανεις και 1-2 μερες πριν την καθυστερηση.οποτε εαν εσυ τωρα εχεις καθυστερηση τρεξε γρηγορα.σου θα δειξει σιγουρα.καλη επιτυχια σου ευχομαι....
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
το θεμα ειναι οτι οταν ημουν ηδη στην 7η μερα καθυστερησης εκανα μια χοριακη κ εδειξε 0,8!
αρα αρνητικη.
ομως σημερα ειμαι στην 10η μερα καθυστερησης κ ενω το στηθος μου ειναι πολυ πρησμενο δεν εχω αλλο συμπτωμα περιοδου.
υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?
σκοτσεζικο ντους αυτη η περιοδος!
Παλιά 10-05-11, 11:11   #48
mairoulaki...

Προεπιλογή

καλη μου χωρις να θελω να σε απογοητευσω αλλα λιγο δυσκολα.στην 7η ημερα θα ειχε δειξει η χοριακη. εγω στην 5η ημερα καθυστερησης ειχα 1500 χοριακη ασχετα αν δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη.κανε λιγο υπομονη και θα ερθει.και πανω απ'ολα οχι αγχος...φιλακια.

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 10-05-11, 11:19   #49
spr

Το avatar του χρήστη spr

spr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλη μου χωρις να θελω να σε απογοητευσω αλλα λιγο δυσκολα.στην 7η ημερα θα ειχε δειξει η χοριακη. εγω στην 5η ημερα καθυστερησης ειχα 1500 χοριακη ασχετα αν δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη.κανε λιγο υπομονη και θα ερθει.και πανω απ'ολα οχι αγχος...φιλακια.
ante na doyme...
οταν βγηκε η χοριακη αρνητικη το πηρα αποφαση οτι δεν ειμαι εγκυος.εκλαψα κ μου περασε.
κ περιμενα την περιοδο. ομως με εβαλαν παλι σε σκεψεις οταν μου ειπαν οτι μπορει να ειχα κ δευτερη ωορρηξια μια δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.
κ γι αυτο να βγηκε αρνητικη η χοριακη....
Παλιά 10-05-11, 11:55   #50
mairoulaki...

Προεπιλογή

τι να σου πω...πολλα μπορουν να συμβουν.ναι παιζει κι αυτο δεν το σκεφτηκα.συγνωμη αν σε απογοητευσα...δεν το 'θελα.ξερω ποσο δυσκολο ειναι να ελπιζεις και να γκεμιζονται μετα ολα...παντως οπως και να εχει μη χανεις την πιστη σου και συνεχισε δυναμικα...η πιστη κανει θαυματα....καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ο,τι κιαν κανεις.ενημερωσε μας για οποιαδηποτε εξελιξη...

Παλιά 10-05-11, 12:05   #51
spr

Το avatar του χρήστη spr

spr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
τι να σου πω...πολλα μπορουν να συμβουν.ναι παιζει κι αυτο δεν το σκεφτηκα.συγνωμη αν σε απογοητευσα...δεν το 'θελα.ξερω ποσο δυσκολο ειναι να ελπιζεις και να γκεμιζονται μετα ολα...παντως οπως και να εχει μη χανεις την πιστη σου και συνεχισε δυναμικα...η πιστη κανει θαυματα....καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ο,τι κιαν κανεις.ενημερωσε μας για οποιαδηποτε εξελιξη...
μην ανησυχεις καθολου. δε με απογοητευσες...
ασε που μολις ειδα τα πρωτα σημαδια περιοδου...
να εισαι καλα που μου απαντησες!
φιλια!!!
Παλιά 11-05-11, 11:59   #52
Eirinoulipapa

Eirinoulipapa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλημέρα. Είμαι καινούργια. Οι γόνιμες μέρες μου ήταν 30/04 με 01/05 όπου ήρθα σε επαφή με τον άντρα μου. Περιμένω να μου έρθει περίοδος 15-17/05. Έχω κάποιες ανακατοσούρες διάφορες ώρες της ημέρας και κούραση. Επίσης έχω και ζαλάδες. Από χθες έχω πόνο στη κοιλιά, στη μέση και στο κεφάλι. Όλα αυτά τα έχω σχεδόν πάντα πριν αδιαθετήσω αλλά είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης. Το σκέφτομαι συνέχεια. Λέτε να είμαι έγκυός??? Πότε μπορώ να κάνω τη χωριακή???
Ο χρήστης Eirinoulipapa δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-05-11, 14:23   #53
mairoulaki...

Προεπιλογή

γεια σου κοπελια...τι να σου πω,τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι τα ιδια με της περιοδου,το μονο διαφορετικο ειναι η καθυστερηση....ολα παιζονται.κανε 2-3 μερες υπομονη και θα δειξει.τη χοριακη μπορεις να την κανεις και 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο...καλη επιτυχια...ενημερωσε για οποιαδηποτε εκβαση...

Παλιά 11-05-11, 18:37   #54
dimmi

dimmi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

maria-agg ειχες κάποιο νέο?
Παλιά 12-05-11, 15:56   #55
agapoula2

agapoula2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

koritsia kalispera.thelw na rwtisw kati.den exw akoma nea perimenw mexri tin kuriaki na dw an tha mou erthei kanonika h periodos an kai den exw sumptwmata periodou katholou toulaxiston oxi akoma.alla xtes anakalupsa oli katholi ti diarkeia tis imeras h thermokrasia mou itan 37,2 kai simera pou to parakolouthw einai pali ta idia.episis niwthw to swma prismeno edw kai 5-6 peripou.ektos apo to stithos mou.den kserw ti na skeftw.thetika h arnitika.den antexw allo auti tin anamoni.an kanw simera h astw aurio ena test lete na diksei tipota?
Ο χρήστης agapoula2 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-05-11, 10:01   #56
Eirinoulipapa

Eirinoulipapa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
γεια σου κοπελια...τι να σου πω,τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι τα ιδια με της περιοδου,το μονο διαφορετικο ειναι η καθυστερηση....ολα παιζονται.κανε 2-3 μερες υπομονη και θα δειξει.τη χοριακη μπορεις να την κανεις και 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο...καλη επιτυχια...ενημερωσε για οποιαδηποτε εκβαση...
Έκανα χθες και σήμερα τεστ και βγήκαν θετικά!!!!! εξακολουθώ να έχω ανακατοσούρες και τώρα έχω και αυπνίες. Σήμερα ξύπνησα στις 4 και δε ξανακοιμήθηκα! Τη Δευτέρα θα κάνω μάλλον και τη χωριακή και θα μιλήσω με τον γιατρό μου. Ευχαριστώ!!!
Ο χρήστης Eirinoulipapa δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 15-05-12, 16:40   #57
dimitraleni

dimitraleni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

kalispera eimai kainouria se afto to site.exei 1,5 evdomada pou exoume valei xana bros k ithela na rotiso an einai dinaton toso grigora na noitho koposi k zalades k xalasmeno stomaxi...mipos eimai ipervoliki noris den einai ?
Ο χρήστης dimitraleni δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 30-01-13, 15:05   #58
giotaa

giotaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα και απο μενα.ρε κοριτσια για βοηθηστε και μενα γιατι μου συμβαινει κατι περιεργο.ειχα τελευταια περιοδο στις 7/1. ο κυκλος μου ειναι 26-28 μερες.ξεκινησα απο την 10 μερα να κανω ελευθερα με τον αντρα μου ολες τις μερες της ωορρηξιας και λιγο αργοτερα.3 μερες μετα την ωορρηξια αρχισε να πρηζεται το στηθος μου να με ποναει η μεση μου και ξεκινησε ενας πονος σταθερος αριστερα χαμηλα στην κοιλια μου.μεχρι σημερα εχω πονακια περιοδου οχι συχνα το στηθος μου με ποναει λιγοτερο και σημερα το πρωι ειχα ταση ειχα ξυνιλες.να σας πω και λιγο το ιστορικο μου για να καταλαβετε πιο πολλα..ειμαι 37 χρονων και εχω ηδη μια εξωμητρια κυηση με αφαιρεση μιας σαλπιγγας και 2 παλινδρομες.μετα την τελευταια παλινδρομη εγκυμοσυνη ανακαλυψα οτι εχω εναν πολυποδα ο οποιος μαλλον ηταν η αιτια για την παλινδρομη κυηση.πριν 3 μηνες εκανα αφαιρεση πολυποδα και σαλπιγγογραφια και ειμαι μια χαρα.υπαρχει περιπτωση αυτα τα συμπτωματα να ειναι εγκυμοσυνης;
Ο χρήστης giotaa δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 30-01-13, 15:09   #59
Ειρηνη Μ

Ειρηνη Μ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου το εύχομαι. Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχες συλλάβει εύκολα ?
Παλιά 30-01-13, 15:22   #60
giotaa

giotaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω ειρηνη μου..αν και δεν το πιστευω γιατι εχω παρατηρησει οτι οταν ξεκιναμε προσπαθειες για παιδι κατι παθαινει ο κυκλος και χαλαει...στις 2 πρωτες επιασα στους 7 μηνες.στην τελευταια παρολο που εχω μια σαλπιγγα μεσα σε εναν μηνα...
Παλιά 30-01-13, 15:30   #61
Ειρηνη Μ

Ειρηνη Μ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ δεν το θεωρώ απίθανο αφού ήρθες σε επαφή κατά την ωορρηξία.
Δηλαδή τώρα περιμένεις γύρω στις 4/2 . Υπομονή μια βδομαδούλα και βουρ για τεστ ... Σου εύχομαι να τους ξαναδείς τους Ρώσσους σε κανα 9μηνο από τώρα...
Παλιά 30-01-13, 15:39   #62
giotaa

giotaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μακαρι..απ το στομα σου και στης χοριακης το αυτι...
Παλιά 30-01-13, 15:49   #63
lolipop

lolipop ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giotaa Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα και απο μενα.ρε κοριτσια για βοηθηστε και μενα γιατι μου συμβαινει κατι περιεργο.ειχα τελευταια περιοδο στις 7/1. ο κυκλος μου ειναι 26-28 μερες.ξεκινησα απο την 10 μερα να κανω ελευθερα με τον αντρα μου ολες τις μερες της ωορρηξιας και λιγο αργοτερα.3 μερες μετα την ωορρηξια αρχισε να πρηζεται το στηθος μου να με ποναει η μεση μου και ξεκινησε ενας πονος σταθερος αριστερα χαμηλα στην κοιλια μου.μεχρι σημερα εχω πονακια περιοδου οχι συχνα το στηθος μου με ποναει λιγοτερο και σημερα το πρωι ειχα ταση ειχα ξυνιλες.να σας πω και λιγο το ιστορικο μου για να καταλαβετε πιο πολλα..ειμαι 37 χρονων και εχω ηδη μια εξωμητρια κυηση με αφαιρεση μιας σαλπιγγας και 2 παλινδρομες.μετα την τελευταια παλινδρομη εγκυμοσυνη ανακαλυψα οτι εχω εναν πολυποδα ο οποιος μαλλον ηταν η αιτια για την παλινδρομη κυηση.πριν 3 μηνες εκανα αφαιρεση πολυποδα και σαλπιγγογραφια και ειμαι μια χαρα.υπαρχει περιπτωση αυτα τα συμπτωματα να ειναι εγκυμοσυνης;
Kαλησπέρα!!! Και εγώ μαζί σου είχα τελευταία περίοδο στις 7/1... Ευχομαι να έχουμε ταυτόχρονα ευχάριστα νέα!!!!
Παλιά 30-01-13, 15:52   #64
giotaa

giotaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μακαρι στο ευχομαι lolipop...εσυ εχεις τιποτα ''συμπτωματα'';;
Παλιά 30-01-13, 16:31   #65
veti

Το avatar του χρήστη veti

veti χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσακια καλησπερα και απο εμενα
Αυτο με τα συμπτωματα ειναι λιγο σχετικο και μερικες φορες μπορει να μας
μπερδεψει.
Εγω εχω μεινει δυο φορες εγκυος,ασχετως αν δεν πηγε καλα και τις δυο φορες
αισθανομουν πονους περιοδου και πολυ πονο στο στηθος οπως οταν περιμενουμε
να αδιαθετησουμε.
Επισης ενιωθα κοπωση και αδυναμια οπως οταν μας περιτριγυριζει καποια ιωση.
Ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι για ολες μας τυχερος και να ειμαστε εγκυουλες.
Εγω περιμενω 5 φεβρουαριου την ακατανομαστη και ευχομαι να μην ερθει!!!!!!
Ο χρήστης veti δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 30-01-13, 21:17   #66
lolipop

lolipop ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giotaa Εμφάνιση μηνυμάτων
μακαρι στο ευχομαι lolipop...εσυ εχεις τιποτα ''συμπτωματα'';;
Ναι εχω βάρος κάτω χαμηλά και τσιμπηματάκια...Στο στήθος δεν νιώθω κατι ιδιαίτερο αλλά δεν ένιωθα ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου...Στη λοχεια κατάλαβα το πρήξιμο.
Παλιά 30-01-13, 21:48   #67
NGN1980

NGN1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα και από μένα.
Και εγώ αυτόν τον μήνα προσπαθώ για παιδάκι με τον άντρα μου
και έχω εδώ και μέρες πονάκια μόνιμα χαμηλά στην κοιλιά.
Περιμένω περίοδο στις 8/2. Στο στήθος δεν έχω καμία ευαισθησία
παρόλο που στις προηγούμενες 2 εγκυμοσύνες μου είχα.
Αχ κορίτσια εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν σε όλες μας
και να αργήσουμε πολύ να ξαναδούμε περίοδο!!!

Ο χρήστης NGN1980 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-01-13, 00:18   #68
lolipop

lolipop ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο NGN1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και από μένα.
Και εγώ αυτόν τον μήνα προσπαθώ για παιδάκι με τον άντρα μου
και έχω εδώ και μέρες πονάκια μόνιμα χαμηλά στην κοιλιά.
Περιμένω περίοδο στις 8/2. Στο στήθος δεν έχω καμία ευαισθησία
παρόλο που στις προηγούμενες 2 εγκυμοσύνες μου είχα.
Αχ κορίτσια εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν σε όλες μας
και να αργήσουμε πολύ να ξαναδούμε περίοδο!!!
Καλησπέρα και καλωσόρισες!!! Τελικά μαζευτήκαμε αρκετες που η επόμενη εβδομάδα είναι κρίσιμη!!! Αντε να ακούω για καθυστερήσεις την άλλη βδομάδα και να αλλάξουμε θέμα στο φορουμ!!!
Παλιά 31-01-13, 05:21   #69
giotaa

giotaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο lolipop Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και καλωσόρισες!!! Τελικά μαζευτήκαμε αρκετες που η επόμενη εβδομάδα είναι κρίσιμη!!! Αντε να ακούω για καθυστερήσεις την άλλη βδομάδα και να αλλάξουμε θέμα στο φορουμ!!!
παντως μια κοπελα στη δουλεια μου που ειναι εγκυοσ 1,5 μηνων ετσι ποναγε χαμηλα στην κοιλια και πολυ μαλιστα 2 βδομαδες πριν την περιοδο της και θυμαμαι εκλαιγε γιατι νομιζε οτι θα αδιαθετησει και τελικα ειναι εγκυος.
και γω παντως και στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες μου το στηθος μου ειχε πρηστει πολυ νωριτερα περιπου 2 βδομαδες πριν την περιοδο..τι να πω...η φυση μας παιζει περιεργα παιχνιδια..
Παλιά 31-01-13, 17:28   #70
ayra

ayra χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια Καλησπέρα!!!εγω αυριο περιμένω και μακαρι να μην ερθει..κουραστηκα να φανταζομαι συμπτωματα..
οπως φαινεται θα ερθει όμως γιατι εχω τα ενοχλητικά τσιμπήματα στην κοιλιά και καθολου πρησμενο στηθος κατι που ειχα στην προηγουμενη εγυυμοσύνη μου..ειχα επισης το γνωστο πονικεφαλο μια εβδομαδα πριν..
Καλά αποτελέσματα σε όλεεεεςςςς
Ο χρήστης ayra δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-01-13, 17:44   #71
rosy

Περιοχή: αθήνα
rosy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπέρα κι από μένα. Περιμένω κι εγώ στισ 10/2 να μην αδιαθετίσω, κι έχω αυτά τα πονάκια χαμηλά κυρίως από τη δεξιά πλευρά αλλά κι
έναν ελαφρύ πόνο στη μέση. Να σας πω την αλήθεια δε δίνω πολύ σημασία στα συμπτώματα γιατί με έχουν διαψεύσει στο παρελθόν. Εχω όμως ένα πολύ έντονο συναίσθημα αυτό το μήνα. Ευχομαι να μην είναι η φαντασία μου....!!!! καλά αποτελέσματα σε όλες!!!!!!
Ο χρήστης rosy δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-01-13, 21:10   #72
vily

vily ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλά αποτελέσμαα σε όλες. Μαζί σας κι εγω, θελω πολυ να μην εμφανιστει η ακατανομαστη κατα τις 9-10/02. Οσο για συμπτωματα σχεδον καθε μηνα πρησμενο στηθος, πονος στην μεση, πονακια χαμηλα αλλα οχι συνεχεια και πολλες φορες απο τις μυρωδιες ανακατευομαι. ΑΛΛΑ παντα ειναι συπωματα ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!! Γι αυτο κι εγω προσπαθω να τα προσπερνω.
Ο χρήστης vily δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-02-13, 08:19   #73
ayra

ayra χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημερα και καλό μηνα!ξυπνησα το πρωι με τον φοβο της ακατανομαστης , ακόμα δεν ήρθε μακαρι να μην ερθει..με το ζορι κρατηθηκα να μη κανω τεστ ουφ..
Βεβαια βηχο και φοβαμαι μηπως καθυστερει απο αυτό..θα με φαει το αγχος αλλα θα περιμενω ακομα
Παλιά 01-02-13, 10:13   #74
rosy

rosy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημέρα κι απο μένα!Αυτό το μήνα έχω φοβερό αγχος.Δεν μπορώ να καταλάβω καν αν είχα ωορηξία....πόσο μάλλον για συμπτώματα.τελοσ παντων εμείς προσπάθούμε κι ότι γίνει.....ayra σου εύχομαι ολόψυχα να μη δεις την ακατανόμαστη για τους επόμενους 9 μήνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 01-02-13, 10:17   #75
ayra

ayra χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κι εγώ δεν καταλαβαίνω ποτε την ωορηξία μου..ουτε πονακια ουτε υγρά..
Παλιά 01-02-13, 10:20   #76
rosy

rosy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ούτε εγω εχω πολλά υγρά αλλά συνήθως τη μέρα της ωορηξίας βλεπω αυτά τα διάφανα. Αυτό το μήνα τίποτα, ούτε καν το στήθος έχει πρηστεί.Μόνο θερμοκρασία έχω ανεβασμένη κι αισθάνομαι πονάκια χαμηλά. πόσο καιρό προσπαθείτε?
Παλιά 01-02-13, 11:03   #77
ayra

ayra χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

προσπαθουμε κανα 5μηνο αλλα τωρα ειναι η τελευταια ευκαιρία για καποιους λόγους για να ξανακανω ..εχω ενα παιδι 3 χρονων-
Αλλα δεν το βλεπω, η θερμοκρασια μου ειναι πολυ χαμηλή και οι πόνοι δυναμωνουν..
Παλιά 01-02-13, 11:07   #78
rosy

rosy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

να χαιρεσαι το παιδάκι σου!!!!!Πάντως έχω ακούσει πολλές φορές ότι τα παιδιά έρχονται εκεί που δεν το περιμένεις. Ευχομαι να χαρίσεις ένα αδερφάκι στο παιδάκι σου!!!!!!!!!!Μην απογοητεύεσαι.....
Παλιά 01-02-13, 11:13   #79
annat29

Περιοχή: ευοσμος θεσσαλονικη
annat29 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα κ απο εμενα περιμενω να αδιαθετησω 06/02 με 08/02 με ωορρηξια 24/01. η αληθεια ειναι οτι κ εγω εχω κατι πονακια αριστερα κ δεξια κ ενα ελαφρυ πονο στη μεση σημερα το πρωι ξυπνησα με μια εντονη αναγουλα.
δν θελω να παρασυρομαι απο αυτα γιατι στο παρελθον νομιζα οτι ειμαι εγκυος κ τελικα δν ηταν τπτ.
Ο χρήστης annat29 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-02-13, 11:20   #80
rosy

rosy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ πιστύεω ότι αν δεν είχαμε την υποψία αλλά και την επιθυμία μιας εγκυμοσύνης δε θα δίναμε καν σημασία σε αυτά. Θέλει πολύ υπομονή αλλά που να τη βρείς????? Το διαστημα 10 ημερών πριν την ακατανόμαστη είναι φοβερά δύσκολο και αγχωτικό. Από τότε που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μώρο συνέχεια πιάνω τον εαυτό μου να προσπάθει να διαβάσει το σώμα μου και να βρεί τα σημάδια της πολυπόθητης εγκυμοσύνης.......αλλά μόνο ένα + θα μας πείσει....!!!!!!!
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές