Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ (Ανατολικά προάστια)


koukounaki

Recommended Posts

Καλησπερα στις μελλουσες και νυν μαμαδες. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Πρωτα ο Θεος θα γεννησω μεχρι 11 Γεναρη. Μενω στην Αθηνα και συγκεκριμενα ανατολικα προαστια. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι απο το φιλικο μου περιβαλλον δεν εχω βρει καποιον καλο παιδιατρο. Εσεις εχετε να μου προτεινετε καποιον-α? Βασικοι παραγοντες επιλογης ειναι να ειναι συζητησιμος-η και να μπορω να επικοινωνω μαζι του/της ανα πασα στιγμη χωρις να το σκεφτομαι αν ενοχληθει. Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχάς με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

Για το θέμα του παιδιάτρου η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να βρείς κάποιον στη γειτονιά σου για να μην χάνεις χρόνο σε μετακινήσεις.

Όπότε μια καλή αρχή είναι να ρωτήσεις γείτονες που έχουν παιδιά.

Επίσης στο μαιευτήριο (ειδικά στο ιδιωτικά), θα σε επισκευτούν παιδίατροι οι οποίοι "κατα σύμπτωση" έχουν ιατρεία κοντά στην περιοχή σου.

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι καλύτερα είναι να βρεις κάποιον κοντά σου για να γλυτώσεις τα πολλά δρομολόγια. Ο δικός μου είναι Παγκράτι αν σου κάνει. Μου τον πρότεινε κάποια γνωστή με τρία παιδάκια. Είναι πολύ καλός και συζητήσιμος και με πολύ αγάπη στα παιδάκια αφού κι αυτός έχει τρία.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σημαντικό το ιατρείο του παιδιάτρου να είναι κοντά στο σπίτι σου, όπως επίσης σημαντικό είναι να έρχεται τουλάχιστον το 1ο εξάμηνο σπίτι και όχι να πηγαίνετε εσείς στο ιατρείο για να μην έρχεται το μωρό σε επαφή με άρρωστα παιδάκια. Οντως στα μαιευτήρια σε επισκέπτονται παιδίατροι για να σε ενημερώσουν για το μωρό και σίγουρα κάποιος θα είναι απο την περιοχή σου. Εγώ έτσι επέλεξα τον παιδίατρο, ήταν ο πρώτος που με επισκέφθηκε στο μαιευτήριο για να με ενημερώσει για την υγεία του παιδιού μου και να μου δώσει τις πρώτες οδηγίες και "συμπτωματικά" είχε ιατρείο στην περιοχή μου. Ξεκίνησα με αυτόν και τον έχω πλέον 8 χρόνια, είναι πάρα πολύ καλός. Μάλιστα όταν γεννήθηκε το 2ο παιδί μου του ζήτησα και ήταν από το πρώτο λεπτό που γεννήθηκε μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Καλησπερα στις μελλουσες και νυν μαμαδες. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Πρωτα ο Θεος θα γεννησω μεχρι 11 Γεναρη. Μενω στην Αθηνα και συγκεκριμενα ανατολικα προαστια. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι απο το φιλικο μου περιβαλλον δεν εχω βρει καποιον καλο παιδιατρο. Εσεις εχετε να μου προτεινετε καποιον-α? Βασικοι παραγοντες επιλογης ειναι να ειναι συζητησιμος-η και να μπορω να επικοινωνω μαζι του/της ανα πασα στιγμη χωρις να το σκεφτομαι αν ενοχληθει. Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

 

Τελικά βρήκες καλό παιδίατρο που να έρχεται και σπίτι στην περιοχή σου να μου πεις κι εμένα?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια, καλησπέρα!!!

Επειδή μετακόμισα πρόσφατα στην περιοχή της Ανατολικής Αττικής, ψάχνω σε Ραφήνα, Αρτέμιδα, Παλλήνη, Πικέρμι, Σπάτα, έναν καλό παιδίατρο για το παιδάκι μου.

Με ενδιαφέρει να είναι φιλικός κι ευγενής με το παιδί, συζητήσιμος με την αγχωμένη μαμά και να είναι διαθέσιμος σε κάποια δύσκολη ώρα, δηλαδή να απαντάει σε σταθερό ή κινητό ή, τέλος πάντων, να αφήνω μήνυμα και να με καλεί πίσω σε εύλογο διάστημα.

Εάν συνεργάζεται με το Ι.Κ.Α., θα με εξυπηρετούσε, αλλιώς ιδιωτικά.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Η σύζυγος του πρώην δημάρχου, του Κασίμη στην Αρτέμιδα; Εχω ακούσει τα καλύτερα και έχω σκοπό να πάω κι εγώ εκεί όταν με το καλό γεννήσω. Ολες οι φίλες μου την έχουν κι είναι πολύ ικανοποιημένες. Πάνω απ' όλα άνθρωπος και αγαπά πολύ τα παιδιά.

 

ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ - αλλά απ' όλες ακούω ότι εκει πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Η σύζυγος του πρώην δημάρχου, του Κασίμη στην Αρτέμιδα; Εχω ακούσει τα καλύτερα και έχω σκοπό να πάω κι εγώ εκεί όταν με το καλό γεννήσω. Ολες οι φίλες μου την έχουν κι είναι πολύ ικανοποιημένες. Πάνω απ' όλα άνθρωπος και αγαπά πολύ τα παιδιά.

 

ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ - αλλά απ' όλες ακούω ότι εκει πάνε.

 

Με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου. Και σε εμένα, αυτήν μου έχουν προτείνει. Αλλά καταλαβαίνεις τώρα, ψάχνω και για δεύτερες και τρίτες γνώμες.

Όμως, δεν έχω ούτε όνομα ούτε τηλέφωνο ούτε διεύθυνση. Μου λένε αυτό ακριβώς: "η σύζυγος του πρώην δημάρχου". Οπότε, εάν έχεις όνομα, τηλέφωνο και διεύθυνση, θα με εξυπηρετούσες.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλησπέρα!!!

Επειδή μετακόμισα πρόσφατα στην περιοχή της Ανατολικής Αττικής, ψάχνω σε Ραφήνα, Αρτέμιδα, Παλλήνη, Πικέρμι, Σπάτα, έναν καλό παιδίατρο για το παιδάκι μου.

Με ενδιαφέρει να είναι φιλικός κι ευγενής με το παιδί, συζητήσιμος με την αγχωμένη μαμά και να είναι διαθέσιμος σε κάποια δύσκολη ώρα, δηλαδή να απαντάει σε σταθερό ή κινητό ή, τέλος πάντων, να αφήνω μήνυμα και να με καλεί πίσω σε εύλογο διάστημα.

Εάν συνεργάζεται με το Ι.Κ.Α., θα με εξυπηρετούσε, αλλιώς ιδιωτικά.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Εγώ σου προτείνω την παιδίατρο του γιου μου που δυστυχώς τώρα που μεγάλωσε θα την αποχωριστούμε, αν και προσπαθώ να εξαντλήσω μέχρι τέλους το όριο ηλικίας για παιδίατρο (βρήκαμε βέβαια και καλό παθολόγο για την συνέχεια και σου έχω στείλει τα στοιχεία του στο άλλο σου μνμ)...

 

Βασιλάκου Βίκυ - Γέρακας

210 6047300

 

Δεν ξέρω αν είναι όμως με το ΙΚΑ γιατί εμείς πηγαίναμε με άλλο βιβλιάριο υγείας.... επίσης κάποιες ώρες πρωινές είναι και στο δημοτικό ιατρείο του Γέρακα.... Οποτε την χρειάστηκα την βρήκα.... την έχω πετύχει και εξωτερικό κάποια στιγμή, στις διακοπές της και πάντα απαντάει στο κινητο, πάντα με εξυπηρετούσε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...