Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΓΛΥΚΑΚΙ???? ΕΠΕΙΓΟΜΑΙ!


ΝΕΝΙΝΚ

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ:

ΣΩΣΤΕ ΜΕ! ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 28/9

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΓΛΥΚΑ, ΜΟΝΟ ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ 3-4 ΖΑΧ/ΣΤΕΙΑ

ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΠΑΣΤΑΚΙ, ΣΕ ΧΑΡΤΙΝΟ ΚΟΥΤΑΚΙ, ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1,30 ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ, ΕΧΩ ΩΣΤΟΣΟ 250 ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ..

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?????

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα ΝΕΝΙΝΚ,

που μενεις?Αν εισαι θεσ/νικη εγω τα εκανα με 0,80ευρω

(προφιτερολ).Τα κλασσικα παστακια τα εχει 0,70.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

μια καλη λυση ειναι τα γλυκακια του κουταλιου ή μελι με καρυδι μαζι με μπομπονιερα δλδ 2 σε 1 δες εδω http://www.sintagigiagias.gr

και επισης μαρζιπαν(αμυγδαλωτα )σε πολυ παιδικα σχεδια και χρωματα http://www.relkon.gr

επισης στη relkon υπαρχουν και μεγαλα καλαθια με 6 διαφορετικες γευσεις τρουφακια σοκολατας σε πολυ καλη τιμη δες στο σαιτ τους.

με το καλο!!!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΟΥΤ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΘΕΛΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ, ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΡΣΙΠΑΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 1,5 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ, ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ, ΕΤΣΙ ΣΚΕΤΑ???

ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΑ...

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

οχι στη relkon τις φιγουρες ,μωρακια,ζωακια,φατσουλες ,αυτοκινητακι κτλ (επειδη πηγα και τα ειδα)τα δινουν 0,80 σε χαρτακι γλυκου και 1,35 σε κουτακι με κρδελακι κτλ....οι δε τρουφες ειναι καταπληκτικες και βγαινουν περιπου 400 κομματια με 100 ευρω.δες καλα ολες τις σελιδες στο σαιτ και παρε τηλεφωνο να ενημερωθεις αν σε ενδιαφερουν....

βρηκα και κανα δυο ζαχαροπλαστεια που φτιαχνουν μικρα προφιτερολακια σε μεγεθος παστακι να φανταστεις δλδ μικροτερα απο τα κανονικα της βαφτισης προς 1 ευρω το κομματι και ειναι πολυ περιποιημενα ενα απο αυτα τα ζαχαροπλαστεια ειναι ο κωστης στο ν.κοσμο.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι στη relkon τις φιγουρες ,μωρακια,ζωακια,φατσουλες ,αυτοκινητακι κτλ (επειδη πηγα και τα ειδα)τα δινουν 0,80 σε χαρτακι γλυκου και 1,35 σε κουτακι με κρδελακι κτλ....οι δε τρουφες ειναι καταπληκτικες και βγαινουν περιπου 400 κομματια με 100 ευρω.δες καλα ολες τις σελιδες στο σαιτ και παρε τηλεφωνο να ενημερωθεις αν σε ενδιαφερουν....

βρηκα και κανα δυο ζαχαροπλαστεια που φτιαχνουν μικρα προφιτερολακια σε μεγεθος παστακι να φανταστεις δλδ μικροτερα απο τα κανονικα της βαφτισης προς 1 ευρω το κομματι και ειναι πολυ περιποιημενα ενα απο αυτα τα ζαχαροπλαστεια ειναι ο κωστης στο ν.κοσμο.

 

Επειδή γνωρίζω χρόνια το Ζαχαροπλαστείο ΚΩΣΤΗΣ στο Νέο Κόσμο αναμφισβήτητα η ποιότητά του είναι πολύ καλή, αλλά είναι κομματάκι τσιμπημένος και φυσικά ούτε λόγος για καλύτερη τιμή! Εγώ είχα κάνει και την τούρτα του γάμου μου εκεί! Τελικά μετά από έρευνα στην περιοχή παράγγειλα τα γλυκά (και ακριβώς έτσι όπως ήθελα, όχι όπως μου επέβαλε ο ΚΩΣΤΗΣ) στο Ζαχαραπλαστείο ΔΑΦΝΗ που είναι στην οδό Εθνάρχου Μακαρίου στη Δάφνη (δίπλα από τον Τζιβελέκα)

Λοιπόν εγώ ζητούσα από τον Κωστή γλυκό τύπου πάστα με το μονόγραμμα και ήθελε 1,80 το τεμάχιο! Στη ΔΑΦΝΗ για το ίδιο πράγμα μου χρεώνει 1,15 το τεμάχιο! :wink: Και με γεύση cookies που δοκίμασα και είναι απίθανη. Έχει και τα κλασικά προφιτερόλ και ότι θέλεις σου φτιάχνει! Πες αν θέλεις να σε συστήσω!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ!

ΔΕΝ ΕΛΙΩΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΡΕΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΛΥ!

ΤΑ ΠΑΡΕΙΓΓΕΙΛΛΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ. 200 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΑΝ 120€

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ!

ΔΕΝ ΕΛΙΩΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΡΕΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΛΥ!

ΤΑ ΠΑΡΕΙΓΓΕΙΛΛΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ. 200 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΑΝ 120€

 

Πραγματικά, το Σαββάτο σε Βάφτιση που πήγα είχαν ένα ολόφρεσκο, τραγανό, λαχταριστό ταρτάκι μέσα σε ροζ κουτάκι for ever friends και όλοι το καταευχαριστηθήκαμε :lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι στη relkon τις φιγουρες ,μωρακια,ζωακια,φατσουλες ,αυτοκινητακι κτλ (επειδη πηγα και τα ειδα)τα δινουν 0,80 σε χαρτακι γλυκου και 1,35 σε κουτακι με κρδελακι κτλ....οι δε τρουφες ειναι καταπληκτικες και βγαινουν περιπου 400 κομματια με 100 ευρω.δες καλα ολες τις σελιδες στο σαιτ και παρε τηλεφωνο να ενημερωθεις αν σε ενδιαφερουν....

βρηκα και κανα δυο ζαχαροπλαστεια που φτιαχνουν μικρα προφιτερολακια σε μεγεθος παστακι να φανταστεις δλδ μικροτερα απο τα κανονικα της βαφτισης προς 1 ευρω το κομματι και ειναι πολυ περιποιημενα ενα απο αυτα τα ζαχαροπλαστεια ειναι ο κωστης στο ν.κοσμο.

 

Επειδή γνωρίζω χρόνια το Ζαχαροπλαστείο ΚΩΣΤΗΣ στο Νέο Κόσμο αναμφισβήτητα η ποιότητά του είναι πολύ καλή, αλλά είναι κομματάκι τσιμπημένος και φυσικά ούτε λόγος για καλύτερη τιμή! Εγώ είχα κάνει και την τούρτα του γάμου μου εκεί! Τελικά μετά από έρευνα στην περιοχή παράγγειλα τα γλυκά (και ακριβώς έτσι όπως ήθελα, όχι όπως μου επέβαλε ο ΚΩΣΤΗΣ) στο Ζαχαραπλαστείο ΔΑΦΝΗ που είναι στην οδό Εθνάρχου Μακαρίου στη Δάφνη (δίπλα από τον Τζιβελέκα)

Λοιπόν εγώ ζητούσα από τον Κωστή γλυκό τύπου πάστα με το μονόγραμμα και ήθελε 1,80 το τεμάχιο! Στη ΔΑΦΝΗ για το ίδιο πράγμα μου χρεώνει 1,15 το τεμάχιο! :wink: Και με γεύση cookies που δοκίμασα και είναι απίθανη. Έχει και τα κλασικά προφιτερόλ και ότι θέλεις σου φτιάχνει! Πες αν θέλεις να σε συστήσω!

 

Επειδή τυγχάνει και στο αμέσως από κάτω στενό είναι το πατρικό του άντρα μου και μένουν εκεί τώρα τα πεθερικά μου, συχνά πυκνά επισκεπτόμαστε το ζαχαροπλαστείο ΔΑΦΝΗ. Απλά να προσθέσω ότι πάντα έχει φρέσκα πράγματα και πολύ καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που μπορεις να κανεις και μαλιστα με τα χερακια σου ειναι το εξης:πανε στο σουπερ μαρκετ ή στο lidl παρε καποια (οικονομικη) πλακα σοκαλατας σε οσα τεμαχια χρειαζεσαι,βγαλε το περιτυλιγμα και ασε το ασημοχαρτο και τυλιξε το με χαρτι αφης και με μια ομορφη κορδελα στα χρωματα της βαφτισης σου και εισαι ετοιμη.Το εχουν προτεινει και αλλες κοπελες εδω μεσα και το βρισκω εξαιρετικη ιδεα χωρις πολυ κοστος και κοπο!

Link to comment
Share on other sites

NENINK εγώ έκανα μπισκότα από το princess taste με 1€ και όλοι ξετρελάθηκαν!

Τα φτιάχνει η Νίκη Νταιφώτη με αγνά υλικά και είναι πεντανόστιμα!

Μπορείς να επιλέξεις διάφορα σχέδια και είναι πολύ πρωτότυπα.

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να δώσω τα τηλέφωνά της.

 

να τα μπισκοτάκια μας...

13-08-08_1630-1.jpg15-08-08_2002.jpg

 

13-08-08_1629-1-1.jpg

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παρει προφιτερολ σε κυπελλακι forever friends πριν απο 1 χρονο 1?. Το ζαχαροπλαστειο ειναι στο Π.Φαληρο και το εργαστηριο στο Ελληνικο. Αν ενδιαφερεσαι στειλε μου πμ να μεσολαβησω εγω!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να σας ρωτησω....

πραγματικα η νικη νταιφωτη ειναι καταπληκτικη την πηρα λοιπον τηλεφωνο προ ημερων για μπισκοτα αυυτοκινητακι οχι μεγαλα μεσαιου μεγεθους και ξερετε ποσο μου ειπε και μαλιστα δια τηλεφωνου?2,80 σε σακουλακι οπως της loulou και 3,80 σε κουτακι..δεν ειναι εξωφρενικη τιμη????ή εμενα μου φανηκαν πανακριβα..εντωμεταξυ ειχα δει και αλλα κοριτσια που ειχαν φτιαξει και ξεσηκωθηκα ...και δεν ηταν κια λιγη η ποσοτητα που ηθελα τουλαχιστον 250 τεμαχια οποτε και το αφησα...

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έκανα λάθος!!!

Τα μπισκότα μου είχαν 1,50 € το ένα!.........αυτό που έχει 1€, είναι ένα στρογγυλό μπισκότο πιο μικρό απ'το βατραχάκι, πάνω στο οποίο σου ζωγραφίζει το μονόγραμμα που θες!

 

Ρίτα το αυτοκινητάκι είναι αρκετά μεγαλύτερο απ'το βατραχάκι.

Είναι πολύ όμορφο αλλά πράγματι ακριβό.

Ανάλογα με το μέγεθος πάει κι η τιμή.

Εμένα μου άρεσε μια κορώνα, που ταίριαζε με το θέμα μου αλλά είχε 4€ - ήταν το μεγαλύτερο μπισκότο που έχω δει , αλλά σιγά μην έδινα τόσα λεφτά!!! (ήθελα 250 κομμάτια)

Προτίμησα το βατραχάκι γιατί ταίριαζε με τις παιδικές μου μπομπονιέρες και ήταν πολύ φθηνότερο.

 

Πάντως κορίτσια, οι καλεσμένοι μου ακόμα μου λένε για τα μπισκότα που τους κέρασα στην εκκλησία....κι όσο σκέφτομαι το άγχος μου, μήπως τους φαινότανε "κάπως" το μπισκότο μου έρχονται γέλια. :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

LOULOU ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕ ΛΕΙ Α !!!

ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Η ΡΙΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑ??

ΠΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕ 1 € ??

ΑΛΛΟ 1 € ΚΑΙ ΑΛΛΟ 2,80 €

ΜΆΡΕΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ

ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΤΑ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ...

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΝΙΝΚ θέλεις κάτι οικονομικό και προτότυπο;;;'πάρε όποια γεμιστά μπισκότα σου αρέσουν κάρφωσέτα πάνω σε καλαμάκι από σουβλάκι και δέσε φιογκάκια κορδελάκια στα χρώματα της βάφτισης!! :wink:

 

τα είχα δει σε μαγαζί με βαφτιστικά και ήθελε 1 ευρώ το κομμάτι!!!!

 

αν θέλεις σε είδη συσκευασίας θα βρείς κουτάκι φράχτη με βάση πλαστικό χόρτο να τα καρφώσεις πάνω όλα μαζί!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

LOULOU ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕ ΛΕΙ Α !!!

ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Η ΡΙΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑ??

ΠΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕ 1 € ??

ΑΛΛΟ 1 € ΚΑΙ ΑΛΛΟ 2,80 €

ΜΆΡΕΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ

ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΤΑ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ...

ΝΕΝΙΝΚ έγραψα πιο πάνω αλλά μάλλον δεν το είδες πως έκανα λάθος......τα μπισκότα μου είχαν 1,50€ το ένα. Τα έκανα τον Ιούνιο.

 

Έχει όμως μπισκότο στρογγυλό , μικρότερο από το δικό μου , πάνω στο οποίο βάζει το μονόγραμμα που θέλεις με 1€.

Αυτό το ξέρω πολύ καλά γιατί είχα σκεφτεί να το κάνω αλλά τελικά προτίμησα το βατραχάκι.

Το μπισκότο αυτ/το της Ρίτας ήταν μεγαλύτερο από το δικό μου και γι αυτό έχει 2,80€.

Να συμπληρώσω πως η τιμή που σου κάνει αν πας από εκεί είναι καλύτερη απ'την τηλεφωνική τιμή,

ειδικά αν είναι πολλά τα κομμάτια που θες.:wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.

ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΑΛΥΣΙΔΑ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΩΝ ΣΕΡΑΪΚΟ:ΑΠΟ Ο,80-1,20 ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ

ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΤΑΚΙΑ ΜΕ ΖΑΧΑΡΩΤΗ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕ 1 ΕΥΡΩ

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ

as1cCvM0g410010ODU4ODM4amR8NzQ2MTU5ZHxNWSBBTkdFTCxNWSBUUkVBU1VSRSBJUw.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...