Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλημέρα...επέστρεψα κι εγώ από το χωριό και έχω και πάλι μιά απορρία!

Οι αναλογίες που γράφουνε στα κουτιά π.χ. 2 μηνών πίνει τόσο γάλα...3 μηνών τόσο είναι απλά για να ΄χαμε να λέγαμε; Ο δικός μου πάντως τρώει περισσότερη ποσότητα από την επιτρεπόμενη που γράφει στο κουτί...είναι κακό αυτό;;; :?:?

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν τον ρώτησα κάτι γιαυτό το θέμα γιατι εχθές μου ήρθε :lol::lol:

το μωρό παίρνει κανονικά βάρος κι έτσι δεν μου είπε κάτι...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Για να πινει παραπανω το αστερακι σου παει να πει οτι τοσο χρειαζεται.

Εκεινο ξερει καλυτερα και ο παιδιατρος.

Αυτα που λενε τα κουτια ειναι μαλλον ενδειτικα και δεν νομιζω οτι πρεπει σε καμια περιπτωση να τα ακολουθουμε.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου ΧΡΥΣΑ κι εγώ έτσι νομίζω απλά είπα να ρωτήσω μήπως και το παραταίζω το μωράκι μου, αλλά μάλλον υπερβάλλω :D

Έπινε πρώτα όσο λένε και τα κουτιά αλλά σε κάποια φάση μόλις τελείωνε το μπουκάλι άρχιζε κι αυτός το κλάμα οπότε του αύξησα την ποσότητα :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sardelaki άσε το μωρό να τρώει ΟΣΟ θέλει!

(το έμαθα καλά αυτό πλέον :oops::lol: )

 

μην κοιτάς τι λένε τα κουτιά... είναι ο μέσος όρος και αυτό... πιασ' το αυγό και κούρευτο!

 

 

στο μπουκάλι πρέπει να μένει ΠΑΝΤΑ λίγο γάλα! ΚΑΝΟΝΑΣ!

Δε θα το λυπάσαι που θα πρέπει να πετάξεις 10-20-30 μλ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια δεν λυπάμαι και να το πετάξω...σιγά το πράγμα...αρκεί ο μπόμπιράς μου να χορταίνει...

πλέον πίνουμε 210μλ κι ο γιατρός το χάρηκε πολύ επειδή γεννήθηκε μινιατούρα και δεν έτρωγα καθόλου καλά τον πρώτο μήνα... :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΤΟΥ!!!!!Βρε σαρδελάκι μου σιγά μην είναι πρόβλημα που τρώει πιο πολύ. Θα πρέπει να πετάς απ'τη χαρά σου. Άλλωστε δεν του το δίνεις με το ζόρι,αφού τόσο θέλει να φάει ο μικρούλης, να τον αφήνεις να το τρώει. Ρώτα και μένα που αν τυχόν η μικρή φάει 150 κάνουμε πάρτυ για 2 μέρες και με τρώει το άγχος...Να μην προβληματίζεσαι καθόλου.

Απλά ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ :lol::lol::lol:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΤΟΥ!!!!!Βρε σαρδελάκι μου σιγά μην είναι πρόβλημα που τρώει πιο πολύ. Θα πρέπει να πετάς απ'τη χαρά σου. Άλλωστε δεν του το δίνεις με το ζόρι,αφού τόσο θέλει να φάει ο μικρούλης, να τον αφήνεις να το τρώει. Ρώτα και μένα που αν τυχόν η μικρή φάει 150 κάνουμε πάρτυ για 2 μέρες και με τρώει το άγχος...Να μην προβληματίζεσαι καθόλου.

Απλά ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ :lol::lol::lol:

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΡΜΑ ΜΟΥ!ΣΑΡΔΕΛΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!! ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΛΕΩΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΦΑΓΑΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sardelaki να κάνεις το σταυρό σου!!Εμείς είμαστε 6 μηνών σχεδόν κ με το ζόρι πίνουμε 160 γρ. στην καλύτερη..Αστο το παιδάκι, το δικό του στομάχι ξέρει καλύτερα..Μεγαλύτερο άγχος είναι να μην τρώει παρά αυτό...Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

αν μπορείτε επιλέξτε κάποιο απο τα θέματα που βρίσκονται εδώ και ξαναδημοσιεύστε την ερώτησή σας σε κάποιο απο αυτά τα θέματα.

 

ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ απο 40 ημερών μεχρι και 18 μηνών Γάλα Φρουτόκρεμα

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=7556

 

 

 

το θέμα κλειδώνεται για να συνεχιστεί η συζήτηση σε κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα.

 

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες σελίδες της κατηγορίας

 

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια δεν λυπάμαι και να το πετάξω...σιγά το πράγμα...αρκεί ο μπόμπιράς μου να χορταίνει...

πλέον πίνουμε 210μλ κι ο γιατρός το χάρηκε πολύ επειδή γεννήθηκε μινιατούρα και δεν έτρωγα καθόλου καλά τον πρώτο μήνα... :D

 

παιδια θα τρελαθω.πινει 210 μλ.ανα τριωρο και ειναι 3 μηνων.

εμενα ειναι 9 μηνων και πινει 120μλ.το πρωι και 120 μλ το βραδυ και κοιμαται ολο το βραδυ,αλλα και πριν αρχισουμε της κρεμες και φαγητο επινε 120μλ ανα τριωρο.μηπως του δινω λιγο γαλα?

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites

κι ο δικός μου ήταν πολύ μίζερος στο φαγητό...τώρα έχει κανέναν μήνα που άρχισε να τρώει τόσο χα χα και με πολύ όρεξη! :lol:

 

ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ σου απάντησα στο παραπάνω θέμα που μας παράπεμψε ο moderator :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...