Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 13-01-10, 13:46   #1801
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eirinaki0609 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Pegg! Πιστευω οτι η εξωσωματικη ειναι η σιγουρη για τη δικη μἆς περιπτωση. Να εισαι σιγουρη οτι το Μαρτιο θα εισαι εγκυος... Φιλακια

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΑΛΛΑ:

1.ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΑΚΡΙΑ Ο ΜΑΡΤΙΟΣ
2.ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙ.ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΦΟΒΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑ???

ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΣΤΑΔΙΟ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ?
Ο χρήστης pegg δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-01-10, 13:54   #1802
isidora

isidora χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pegg Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!ΛΕΩ ΓΙΑ ΜΑΡΤΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 28 Η 29 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΩΟΛΗΨΙΑ
Peggaki ο Γερμανός εξωσωματικός θα δώσει τη λύση είμαι σίγουρη. Μ' αρέσεις που δεν το βάζεις κάτω! Μπράβο σου. Το πιστεύω πραγματικά ότι αυτή η ψυχική σου δύναμη θα ανταμοιφθεί στο τέλος!
Ο χρήστης isidora δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-01-10, 14:00   #1803
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο isidora Εμφάνιση μηνυμάτων
Peggaki ο Γερμανός εξωσωματικός θα δώσει τη λύση είμαι σίγουρη. Μ' αρέσεις που δεν το βάζεις κάτω! Μπράβο σου. Το πιστεύω πραγματικά ότι αυτή η ψυχική σου δύναμη θα ανταμοιφθεί στο τέλος!
AX ISIDORAKI ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝΩ!!!ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ.ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ!!!ΥΠΟΜΟΝΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΧΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ
Παλιά 13-01-10, 14:10   #1804
vanessa@

Περιοχή: athens
vanessa@ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Pegg μου κι εγώ μετά από 5 αποτυχίες, από τον επόμενο μήνα ξεκινάω εξωσωματική. ΣΤις 26 γενάρη θα κάνω υστεροσκόπηση διαγνωστική...Πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότερες επιτυχίες στη σπερματέγχυση, γίνονται όταν το πρόβλημα είναι στην ωορρηξία της γυναίκας, αν το πρόβλημα είναι στο σπέρμα του άντρα, σκούρα τα πράγματα, όπως στην περίπτωσή μου... Έκανε και κατάτμηση DNA ο άντρας μου και το αποτέλεσμα κεραμύδα!! 44%. Οπότε υπομονή!!
Ο χρήστης vanessa@ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-01-10, 14:14   #1805
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vanessa@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Pegg μου κι εγώ μετά από 5 αποτυχίες, από τον επόμενο μήνα ξεκινάω εξωσωματική. ΣΤις 26 γενάρη θα κάνω υστεροσκόπηση διαγνωστική...Πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότερες επιτυχίες στη σπερματέγχυση, γίνονται όταν το πρόβλημα είναι στην ωορρηξία της γυναίκας, αν το πρόβλημα είναι στο σπέρμα του άντρα, σκούρα τα πράγματα, όπως στην περίπτωσή μου... Έκανε και κατάτμηση DNA ο άντρας μου και το αποτέλεσμα κεραμύδα!! 44%. Οπότε υπομονή!!
ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΔΕ ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΝΕΙΣ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..........ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ!!!ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΛΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥΚΑΙ ΜΕΤΑ.........ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟΤΕΡΕΣ ΜΑΝΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Παλιά 13-01-10, 14:17   #1806
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια κουράγιο!!

Βανέσα μου κι εμένα ο άνδρας μου την πρώτη φορά που έκανε κατάτμηση αυτό το ποσοστό είχε... χάλια δηλαδή. Τώρα σε λίγες μέρες τελειώνει την τρίμηνη θεραπεία του και την άλλη Τετάρτη θα κάνει επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και κατάτμηση να δούμε που βρισκόμαστε..

Πέγκ μου,

κουράγιο κορίτσι μου, αφού όλα έχουν μπει στο πρόγραμμα σίγουρα θα'ρθει και το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Ο χρήστης domnina δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-01-10, 14:34   #1807
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vanessa@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού θα μπεις στην διαδικασία να κάνεις υστεροσκόπηση γιατί δεν κάνεις και λαπαροσκόπηση ταυτόχρονα για να δεις μήπως υπάρχει και τίποτε άλλο που μπορεί να διορθωθεί;
Εγώ έτσι έκανα και απέφυγα τελικά την εξωσωματική και έμεινα έγκυος φυσιολογικά στον 2ο μήνα προσπαθειών!
Απλά είχα ζητήσει ότι βρουν να το διορθώσουν. Κι ετσι κι έγινε..και τι δεν βρήκαν...άσε...
Φυσικά όλα στους υπέρηχους έδειχναν φυσιολογικά κι όμως είχα προβλήματα που δεν φαίνονται στον υπέρηχο παρά μόνο μέσω της λαπαροσκόπησης..
Καλή επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσεις!!!

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!
Ο χρήστης MARILYN δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-01-10, 14:46   #1808
vanessa@

Προεπιλογή

Έχω κάνει χειρουργείο πριν 3 χρόνια και ήλεγξαν τα πάντα. Ούτε ενδομητρίωση ούτε τίποτα. Σαλπιγγογραφία, ορμονικές παρακολούθηση ωορρηξίας όλα τέλεια. Το σπέρμα είναι το πρόβλημα.. Είναι τεμπέλικο...
Παλιά 13-01-10, 14:48   #1809
vanessa@

Προεπιλογή

domnina μου σκέψου ότι ο άντρας μου έχει κατάτμηση 44%, ενώ έπαιρνε ήδη για 9 μήνες βιταμίνη C, E, και καρνιτίνη... Που να μην έπαιρνε δηλαδή...
Παλιά 13-01-10, 14:56   #1810
amelie@

Το avatar του χρήστη amelie@

amelie@ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Βρε κορίτσια τι είναι η κατάτμηση δεν το έχω ακούσει.
Την κάνεις και αν το σπέρμα είναι καλό;

Pegg μου κάνε ένα κόπο να μου στείλεις πμ το γιατρό σου αφού είναι Θεσσαλονίκη.
Πάντως μην ανησυχείς για την εξωσωματική, εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη, να δεις που θα τα καταφέρουμε!!
Ο χρήστης amelie@ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-01-10, 15:34   #1811
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Vanessa μου,

ο δικός μου το μόνο που παίρνει είναι καρνιτίνη και ένα ένζυμο το Qoenzyme Q10. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έχει ήδη ένα παιδάκι από τον πρώτο του γάμο και δεν έχει κιρσοκήλη. Έτσι ο γιατρός μας έδωσε μεγάλες πιθανότητες να φτιάξει... τώρα τι να σου πω.. αν σου πω ότι δεν θα έχω αγωνία μέχρι να βγουν τα επαναληπτικά αποτελέσματα ψέμματα θα σου πω.

Αμελί,

η κατάτμση δείχνει κατά πόσο η αλυσίδα του dna που περιέχεται σε κάθε ένα σπερματοζωάριο είναι ολόκληρη ή κατακερματισμένη. Αν είναι ολόκληρη είναι ένα υγιές σπερματοζωάριο με υγιή δυνατότητα για γονιμοποίηση. Αν δεν είναι ολόκληρη η αλυσίδα τότε το σπερματοζωάριο δεν γονιμοποιεί φυσιολογικά με συνέπεια να υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αποβολής του εμβρύου ή και καθόλου γονιμοποίηση.

Αν το σπερμοδιάγραμμα είναι σε φυσιολογικά όρια και οι μορφές του σπέρματος είναι φυσιολογικές τότε δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το κάνεις. Αλλά δεν χάνεις τίποτε να ρωτήσεις το γιατρό σου.

Μην απογοητεύεστε! όταν υπάρχει θέληση όλα γίνονται!
Παλιά 13-01-10, 16:09   #1812
LEUKOULI

LEUKOULI χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

koritsakia ti kanete?eimai polu provlimatismeni...ti gnomi exete gia ta test self blue??einai ayta pou deixnoun 5 meres meta tin sullipsi...ekana simera pou logika an exo meinei egkuos einai i 6 mera kai edeikse arnitiko..apogoiteutika!kanonika o giatros mou eipe na kano xoriaki tin deutera kai oti diabasa i xoriaki fainetai prota sto aima k meta sta oura..lete na exo elpida i oxi??
Ο χρήστης LEUKOULI δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 13-01-10, 16:17   #1813
argiro

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
argiro ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο LEUKOULI Εμφάνιση μηνυμάτων
koritsakia ti kanete?eimai polu provlimatismeni...ti gnomi exete gia ta test self blue??einai ayta pou deixnoun 5 meres meta tin sullipsi...ekana simera pou logika an exo meinei egkuos einai i 6 mera kai edeikse arnitiko..apogoiteutika!kanonika o giatros mou eipe na kano xoriaki tin deutera kai oti diabasa i xoriaki fainetai prota sto aima k meta sta oura..lete na exo elpida i oxi??
είναι πολύ νωρίς κοπέλα μου.... περίμενες όσο πρέπει κ μετά κάνε αιματολογική, δείχνει πριν το τεστ...
Παλιά 13-01-10, 21:26   #1814
ΓεωργιαΠ

Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
ΓεωργιαΠ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσια καλησπερα!!!!εχω καιρο να σας γραψω, ελειπα......διαβασα τα νεα σας.Pegg μου με αισιοδοξια και υπομονη και ολα θα γινουν ...ετσι κανω και εγω και ελπιζω ....Τα νεα μου ειναι οτι πηγα στο γιατρο την Δευτερα να συζητησουμε τι θα κανουμε απο δω και περα εφοσον δεν πετυχε η σπερματενχυση και φυσικα η απαντηση του ηταν και για αλλη μια εξωσωματικη.Θα το αφησω λιγο καιρο ακομα γιατι θελω να ανεβει λιγο το ποσοστο του σπερματος του συζυγου μου..για να εχω καλυτερα ποσοστα.Σημερα με ειδε και ειχα και ωορηξια (χωρις φαρμακα παρακαλω..μπραβο μου!!!) ...εδωσε στο συζυγο μου τα παρει καποιες βιταμινες τις selerium και μετα απο 2 μηνες θα κανει παλι σπερματοδιαγραμμα...Ελπιζω για το καλυτερο...Ρωτουσα επιμονα αν υπαρχει κατι αλλο και μου ελεγε πως οχι και οτι ειναι οι καλυτερες...Μηπως κοριτσια μπορειτε να μου γραψετε αν υπαρχει κατι αλλο που να εχουν παρει οι δικοι σας συζυγοι?(για ασθενοσπερμια)
Ο χρήστης ΓεωργιαΠ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-01-10, 23:25   #1815
TSA

Το avatar του χρήστη TSA

Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
TSA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γειά σας κορίτσια σας εύχομαι καλή χρονιά να είστε πάντα καλά και όσες δεν είναι μανούλες ακόμα να γίνουν αυτόν τον χρόνο!!! Έχω πολύ καιρό να σας γράψω αλλά πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο γιατί έχω να σας πω πολύ καλά νέα! Επιτέλους είμαι έγκυος και εγώ μου χτύπησε την πόρτα ο πελαργός και μου το φύλαγε δώρο για να μου το δώσει τώρα με την νέα χρονιά! Αυτή την στιγμή που μιλάμε είμαι 4 εβδομάδων αφού το λέω και ανατριχιάζω ολόκληρη δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό που αισθάνομαι δεν περιγράφεται με λέξεις πετάω στα ουράνια... Αυτή η σελίδα μου έφερε γούρι!!!Θα τα λέμε από'δω και στο εξής συχνά σας φιλώ γλυκά...
Ο χρήστης TSA δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-01-10, 01:04   #1816
Μαρια Σ

Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μαρια Σ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα σας!! μολις γραφτηκα στο φορουμ!!!σκεφτομαι να μπω στην διαδικασια της σπερματενχυσης μετα απο μια αποβολη που ειχα στον εκτο μηνα πριν δυο χρονια.δεν προεκυψε εγκυμοσυνη απο τοτε.ειμαι εφτα χρονια παντρεμενη και το μονο που μου λειπει ειναι ενα παιδακι!!θα ηθελα να μου προτεινετε εναν καλο γυναικολογο στην θεσσαλονικη η καποια κλινικη που θα μπορεσω να απευθυνθω για την σπερματενχυση. τι ποσοστα επιτυχιας υπαρχουν? ευχαριστω
Ο χρήστης Μαρια Σ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-01-10, 09:10   #1817
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!!TSA TI ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΒΡΕ?ΑΝΤΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 20% ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΑΛΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!
Παλιά 14-01-10, 11:36   #1818
Moments

Το avatar του χρήστη Moments

Moments χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα και από μενα κορίτσια!!! TSA καταπληκτικά τα νέα σου!!! Τελειόμηνη και ανώδυνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και σε 8 μήνες με το μωράκι σου αγκαλιά!!! Επειδή δεν θυμάμαι να ξανάμιλήσαμε με σπερματέγχυση έμεινες έγκυος ή με φυσικό τρόπο; Αχ! Πολύ χαίρομαι να ακούω ευχάριστα νέα στο φόρουμ μας!!!
Μαρία Σ καλωσόρισες στην παρέα μας. Συμφωνώ με την pegg. Δύσκολο να σου συστήσει κάποιος γιατρό επειδή είναι όλα σχετικά. Για κάποια ο γιατρός μπορεί να είναι τέλειος και να είχε επιτυχία μαζί του, κάποια άλλη όμως μπορεί να πιστεύει ακριβώς το αντίθετο! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε δεν ξέρω κάποιο γιατρό να σου προτείνω, όμως σου εύχομαι κάθε επιτυχία και να αποκτήσεις σύντομα ένα μωράκι που τόσο επιθυμείς!!!
Παλιά 14-01-10, 16:20   #1819
amelie@

Το avatar του χρήστη amelie@

amelie@ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Tsa συγχαρητήρια!!!!!!!

Με το καλό το μωράκι σου.
Έκανες σπερματέγχυση;

Μαρία ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.parents.gr/forum/showthre...EF%ED%E9%EA%E7

και γω πάντως στο ψάξιμο είμαι.
Ο χρήστης amelie@ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-01-10, 19:01   #1820
katerinaN

katerinaN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια. Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Προσπαθουμε εδω κ 1 χρονο για παιδακι αλλα δυστυχως τιποτα ακομα. Οι εξετασεισ του συζυγου καλες, οι δικες μου το ιδιο. Ξεκινησα τριμηνη θεραπεια με Clomiphene.
Ο χρήστης katerinaN δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-01-10, 19:20   #1821
TSA

Το avatar του χρήστη TSA

TSA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο amelie@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Tsa συγχαρητήρια!!!!!!!

Με το καλό το μωράκι σου.
Έκανες σπερματέγχυση;

Μαρία ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.parents.gr/forum/showthre...EF%ED%E9%EA%E7

και γω πάντως στο ψάξιμο είμαι.
Γεια σου amelieευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι και σε σένα με το καλό ένα μωράκι και όσο γίνεται σύντομα. Με τον φυσικό τρόπο έγινε η σύλληψη εμείς κάναμε μια προσπάθεια με την σπερματέγχυση τον Νοέμβριο αλλά δεν μας έκατσε και αφού χαλαρώσαμε και είπαμε δεν πειράζει όποτε είναι να έρθει θα έρθει μας έκανε το χατήρι και ήρθε από μόνο του τον επόμενο μήνα.Ελπίζω όλα να μας πάνε καλά
Παλιά 14-01-10, 19:26   #1822
TSA

Το avatar του χρήστη TSA

TSA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Moments Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και από μενα κορίτσια!!! TSA καταπληκτικά τα νέα σου!!! Τελειόμηνη και ανώδυνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και σε 8 μήνες με το μωράκι σου αγκαλιά!!! Επειδή δεν θυμάμαι να ξανάμιλήσαμε με σπερματέγχυση έμεινες έγκυος ή με φυσικό τρόπο; Αχ! Πολύ χαίρομαι να ακούω ευχάριστα νέα στο φόρουμ μας!!!
Μαρία Σ καλωσόρισες στην παρέα μας. Συμφωνώ με την pegg. Δύσκολο να σου συστήσει κάποιος γιατρό επειδή είναι όλα σχετικά. Για κάποια ο γιατρός μπορεί να είναι τέλειος και να είχε επιτυχία μαζί του, κάποια άλλη όμως μπορεί να πιστεύει ακριβώς το αντίθετο! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε δεν ξέρω κάποιο γιατρό να σου προτείνω, όμως σου εύχομαι κάθε επιτυχία και να αποκτήσεις σύντομα ένα μωράκι που τόσο επιθυμείς!!!
Ευχαριστώ πολύ moments! Σου εύχομαι και σένα ότι καλύτερο και εννοείται με ένα μωράκι στην αγκαλιά Έχουμε ξαναμιλήσει στο παρελθόν η σύλληψη έγινε εντελώς τυχαία με τον φυσικό τρόπο ενώ τον Νοέμβριο είχαμε κάνει μια προσπάθεια με σπερματέγχυση η οποία απέτυχε. Αυτό που θέλω να σας πω κορίτσια είναι να μην αγχώνεστε και όλα θα γίνουν μόλις το κατάφερα να το κάνω και εγώ αυτό έμεινα αμέσως έγκυος Όλα θα πάνε καλά
Παλιά 14-01-10, 19:28   #1823
TSA

Το avatar του χρήστη TSA

TSA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!!TSA TI ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΒΡΕ?ΑΝΤΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 20% ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΑΛΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!

Ευχαριστώ πολύ pegg να είσαι καλά σου εύχομαι και σένα ότι ποθείς! Το συντομότερο με ένα μωράκι
Παλιά 14-01-10, 19:35   #1824
TSA

Το avatar του χρήστη TSA

TSA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katerinaN Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα κοριτσια. Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Προσπαθουμε εδω κ 1 χρονο για παιδακι αλλα δυστυχως τιποτα ακομα. Οι εξετασεισ του συζυγου καλες, οι δικες μου το ιδιο. Ξεκινησα τριμηνη θεραπεια με Clomiphene.
Καλώς ήρθες στο forum katerinaN μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά πραγματικά θα δεις αποτέλεσμα με τα clomiphene κάνουν την δουλειά τους αρκετά καλά! Βέβαια έχει να κάνει με τον οργανισμό του κάθε ανθρώπου. Εμένα τα έπαιρνα ο σύζυγος μου και με αυτά κατάφερα και έμεινα έγκυος
Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις καλή επιτυχία και από την στιγμή που οι εξετάσεις είναι καλές είναι θέμα χρόνου
Παλιά 14-01-10, 20:32   #1825
katerinaN

katerinaN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ TSA. Εχω ξεκινησει κ απογοητευομαι. Ο γιατρος που πηγα τωρα (στην Αθηνα) μου ειπε να ξεκινησω 3μηνη θεραπεια με climiphene κ μετα βλεπουμε. Δεν μου ειπε να κανω σαλπιγγογραφια προφανως μετα το 3μηνο θα μπω σε αυτη τη διαδικασια . Οι ορμονολογικες μου "τελειες" μου ειπε.
Ο χρήστης katerinaN δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-01-10, 21:07   #1826
klery

Περιοχή: GREECE
klery χωρίς αξιολόγηση
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην klery
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ...
ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ 11-01 ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 12-01 ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΥΠΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ....
Ο χρήστης klery δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-01-10, 22:53   #1827
Moments

Moments χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο klery Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ...
ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ 11-01 ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 12-01 ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΥΠΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ....
Γεια σου klery μου. Είχε μέρες να ακούσουμε νέα σου...Λοιπόν σου εύχομαι καλή επιτυχία!!! Μακάρι να πήγαν όλα καλά αυτή τη φορά! Καλά κάνετε για να προχωρήσετε σε εξωσωματική σε περίπτωση αποτυχίας! Αλλά δεν θα σκεφτόμαστε αυτό το ενδεχόμενο τώρα!!! Το μυαλό μας μόνο στις 25-26 του μήνα που θα κάνεις τη χοριακή!!!!
Παλιά 14-01-10, 22:55   #1828
Moments

Moments χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katerinaN Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλωσόρισες στην παρέα!!! Εύχομαι να βοηθήσουν τα clomiphene!!! Σύντομα εύχομαι να πετύχεις το στόχο σου και να αποκτήσεις ένα μωράκι!!!
Παλιά 14-01-10, 22:57   #1829
Moments

Moments χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

TARSHOU όλα καλά; Πώς είσαι;
Παλιά 15-01-10, 04:02   #1830
tarshou

Το avatar του χρήστη tarshou

Περιοχή: Αγία Παρασκευή
tarshou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Moments Εμφάνιση μηνυμάτων
TARSHOU όλα καλά; Πώς είσαι;
Έλα, κοριτσάκι. Μια χαρά είμαι. Αν εξαιρέσεις ότι τρέχω πίσω από δυο μικρά και μαζεύω σπασμένα κεφάλια Εσύ τι κάνεις;
Παλιά 15-01-10, 09:21   #1831
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ.ΕΚΑΝΕ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ 12% ΤΑΧΕΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ 17%ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ (ΠΕΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ 30%ΤΑΧΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΡΣΟΚΟΙΛΗ).ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΕΒΓΑΖΕ 3% ΤΑΧΕΙΑ ΚΑΙ 14% ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΩΡΑ???ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ.Ο ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ 30% ΞΑΦΝΙΚΑ 3%.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ 12%?
Παλιά 15-01-10, 10:52   #1832
eirinaki0609

eirinaki0609 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:

Γεια σας κοριτσια! Ελειπα 2 μερες και εχασα επεισοδια απ΄οτι βλεπω. Συγχαρητηρια TSA και σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη. ΜΑΡΙΑ ψαξε για τον γιατρο σου αναμεσα σε αυτους που συνεργαζονται με κλινικες εξωσωματικης. Pegg μου συμφωνω οτι ο Μαρτιος φαινεται λιγο μακρυνος αλλα καλυτερα να σε αναλαβει καποιος τοτε με μεγαλυτερη εμπειρια (Γερμανος). Οσο για το σπερμα εκτος του οτι μπορει να υπαρχει διαφορα απο μερα σε μερα, μηπως ο γυναικολογος σου υπολογισε μονο την προωθητικη κινητικοτητα, ενω ο ανδρολογος υπολογιζει προωθητικη και νωθρη μαζι? Βρε κοριτσια εκανα περυσι σαλπιγγογραφια και ηταν οι σαλπιγγες διαβατες. Φετος λογω ενος μικροβιου που εντοπιστηκε στην καλλιεργεια ανησυχω μηπως επηρεασε τις σαλπιγγες μου. Λετε να ξανακανω σαλπιγγογραφια ή ανησυχω χωρις λογο?
Ο χρήστης eirinaki0609 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 15-01-10, 11:09   #1833
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο eirinaki0609 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κοριτσια! Ελειπα 2 μερες και εχασα επεισοδια απ΄οτι βλεπω. Συγχαρητηρια TSA και σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη. ΜΑΡΙΑ ψαξε για τον γιατρο σου αναμεσα σε αυτους που συνεργαζονται με κλινικες εξωσωματικης. Pegg μου συμφωνω οτι ο Μαρτιος φαινεται λιγο μακρυνος αλλα καλυτερα να σε αναλαβει καποιος τοτε με μεγαλυτερη εμπειρια (Γερμανος). Οσο για το σπερμα εκτος του οτι μπορει να υπαρχει διαφορα απο μερα σε μερα, μηπως ο γυναικολογος σου υπολογισε μονο την προωθητικη κινητικοτητα, ενω ο ανδρολογος υπολογιζει προωθητικη και νωθρη μαζι? Βρε κοριτσια εκανα περυσι σαλπιγγογραφια και ηταν οι σαλπιγγες διαβατες. Φετος λογω ενος μικροβιου που εντοπιστηκε στην καλλιεργεια ανησυχω μηπως επηρεασε τις σαλπιγγες μου. Λετε να ξανακανω σαλπιγγογραφια ή ανησυχω χωρις λογο?
eirinaki μου δυστηχώς όλα είναι υπολογισμένα με ταχεία κινητικότητα.
Παλιά 15-01-10, 12:43   #1834
Ellika

Το avatar του χρήστη Ellika

Ellika χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ.ΕΚΑΝΕ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ 12% ΤΑΧΕΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ 17%ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ (ΠΕΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ 30%ΤΑΧΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΡΣΟΚΟΙΛΗ).ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΕΒΓΑΖΕ 3% ΤΑΧΕΙΑ ΚΑΙ 14% ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΩΡΑ???ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ.Ο ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ 30% ΞΑΦΝΙΚΑ 3%.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ 12%?
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΠΕΓΚ ΜΟΥ, ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ. ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ 3 ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΙΑ ΤΑ 3 ΧΑΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΕΙΧΕ ΑΠΛΩΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010.
Ο χρήστης Ellika δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 15-01-10, 12:52   #1835
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ellika Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΠΕΓΚ ΜΟΥ, ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ. ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ 3 ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΙΑ ΤΑ 3 ΧΑΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΕΙΧΕ ΑΠΛΩΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010.
KANAME ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ
Παλιά 15-01-10, 13:05   #1836
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πέγκ μου,

όταν συζητήσαμε αυτό το θέμα με το δικό μας ουρολόγο (τη διαφορά αποτελεσμάτων μεταξύ δύο σπερμοδιαγραμμάτων) μας είπε ότι πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο. Π.χ. μπορεί να είχε περάσει κάποιο κρυωματάκι μερικές μέρες πριν την εξέταση, μπορεί το προηγούμενο βράδυ να μην είχε κοιμηθεί καλά, μπορεί οτιδήποτε..

κι εμένα θα κάνει επαναληπτικές εξετάσεις την άλλη βδομάδα και να σου πω την αλήθεια φοβάμαι τι θα δείξουν τα αποτελέσματα.. θέλω τόσο πολύ να είναι καλύτερα.. Εμείς έχουμε 6% ταχεία, 21% νωθρή, 98% μη φυσιολογικές μορφές!!! και επιβίωση σπέρματος μόλις 15 ώρες..
Παλιά 15-01-10, 13:21   #1837
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο domnina Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέγκ μου,

όταν συζητήσαμε αυτό το θέμα με το δικό μας ουρολόγο (τη διαφορά αποτελεσμάτων μεταξύ δύο σπερμοδιαγραμμάτων) μας είπε ότι πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο. Π.χ. μπορεί να είχε περάσει κάποιο κρυωματάκι μερικές μέρες πριν την εξέταση, μπορεί το προηγούμενο βράδυ να μην είχε κοιμηθεί καλά, μπορεί οτιδήποτε..

κι εμένα θα κάνει επαναληπτικές εξετάσεις την άλλη βδομάδα και να σου πω την αλήθεια φοβάμαι τι θα δείξουν τα αποτελέσματα.. θέλω τόσο πολύ να είναι καλύτερα.. Εμείς έχουμε 6% ταχεία, 21% νωθρή, 98% μη φυσιολογικές μορφές!!! και επιβίωση σπέρματος μόλις 15 ώρες..
ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΙΓΑΚΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΚΥΡΣΟΚΟΙΛΗ ΟΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΑΣ ΤΗ ΠΗΡΑΜΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ
Παλιά 15-01-10, 13:26   #1838
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μακάρι Πέγκ μου να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας!

Εμείς παλεύουμε να φτιάξουμε τη μορφολογία γιατί με 2% μόλις φυσιολογικές μορφές καταλαβαίνεις ότι υπάρχει περίπτωση να κάνουμε μικρογονιμοποίηση..

Τέλος πάντων.. προσεύχομαι να είναι όλα καλά αυτή τη φορά. Μόλις έχω τα αποτελέσματα θα σας τα πω..

Εσύ τώρα πρέπει να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τον ανδρούλη σου χωρίς δεσμεύσεις και που ξέρεις.. μπορεί να γίνει το θαύμα από μόνο του!
Παλιά 15-01-10, 13:33   #1839
pegg

pegg χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο domnina Εμφάνιση μηνυμάτων
Μακάρι Πέγκ μου να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας!

Εμείς παλεύουμε να φτιάξουμε τη μορφολογία γιατί με 2% μόλις φυσιολογικές μορφές καταλαβαίνεις ότι υπάρχει περίπτωση να κάνουμε μικρογονιμοποίηση..

Τέλος πάντων.. προσεύχομαι να είναι όλα καλά αυτή τη φορά. Μόλις έχω τα αποτελέσματα θα σας τα πω..

Εσύ τώρα πρέπει να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τον ανδρούλη σου χωρίς δεσμεύσεις και που ξέρεις.. μπορεί να γίνει το θαύμα από μόνο του!
ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ!!!ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΟΥΦ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ Ν ΔΕ ΠΙΑΣΕΙ...........ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ
Παλιά 15-01-10, 13:36   #1840
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Θα πιάσει, θα πιάσει!!

Είμαι σίγουρη ότι ο καλός Θεούλης αφού βλέπει πόσο πολύ το θέλουμε δεν θα μας αφήσει παραπονεμένες. Αργά ή γρήγορα θα χουμε το νινί αγκαλιά!

Ούτε εγώ έχω άγχος τώρα που υπάρχει ένα πρόγραμμα το οποίο θα μας οδηγήσει το επιθυμητό αποτέλεσμα! Και ο χρόνος κυλάει σα νερό.. ένα ανοιγόκλειμα των ματιών και ήρθε ο Μάρτιος!!
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές