Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Κοινωνικοποίηση, Εκπαίδευση: τα πρώτα βήματα > Παιδικοί σταθμοί, Βρεφικοί σταθμοί & Babysitter > Αναζήτηση παιδικών σταθμών ανά περιοχή

Notices

Ποτέ πια μόνα - γνωμοδότηση ΣτΠ κόλαφος ! 

Γνωμοδότηση Συνήγορου του Πολίτη/Παιδιού σχετικά με απομάκρυνση γονέων από το δωμάτιο κατά την διάρκεια ιατρικών πράξεων στα παιδιών τους!   

Επιτέλους δικαίωση για τους γονείς που παλεύουν για το αυτονόητο! Ένα βήμα πιο κοντά βρίσκονται οι γονείς που υποστηρίζουν το αυτονόητο, να είναι παρόντες σε κάθε ιατρική πράξη, στην οποία το παιδί έχει τις αισθήσεις του, εφόσον δεν υπάρχει άλλος συγκεκριμένος λόγος που να δικαιολογεί την απομάκρυνσή τους.

Η εμπεριστατωμένη εισήγηση με βιβλιογραφία και όλα τα σχετικά παραρτήματα, δίνει βάση στο αίτημα όλων αυτών των γονέων, που προσπαθούν εδώ και χρόνια να πείσουν τους επαγγελματίες υγείας να δρούν υπέρ του συμφέροντος του παιδιού.

Αναδεικνύει το προφανές, ότι δηλαδή η παρουσία του γονέα θα πρέπει να επιτρέπεται και να ενθαρρύνεται! Επίσης αναφέρεται και στην περίπτωση των εφήβων των οποίων η ανάγκη για παρουσία του γονέα, επίσης θα πρέπει να γίνεται σεβαστή. Όπως αναφέρει, η απομάκρυνση εάν είναι απαραίτητη θα πρέπει να έχει ειδική κατά περίπτωση αξιολόγηση. Ελπίζουμε εδώ να υπάρξει ειδική αναφορά στις περιπτώσεις που μπορούν να δικαιολογούν μια τέτοια "κατά περίπτωση" απομάκρυνση, πχ σε περιπτώσεις ψυχικών ασθενειών του γονέα, ή υποψίας κακοποίησης (έλειπε αυτή η περίπτωση απο την ετυμηγορία) κα.

Η απόφαση, πολύ ευγενικά, αλλά ξεκάθαρα, υποδεικνύει ότι είναι απαραίτητο να θεσμοθετηθεί ειδική οδηγία, η οποία θα οδηγήσει και σε καλύτερη εκπαίδευση των ειδικών, στο να παρέχουν αυτό που οφείλουν, το οποίο όπως αναφέρει ο συνήγορος του πολίτη, δεν είναι μόνο η παροχή ιατρικής φροντίδας αλλά και η ορθή μεταχείριση του ασθενούς. Το αυτονόητο δηλαδή.  

• Διαδώστε την είδηση στα μέσα δικτύωσης έτσι ώστε να ακουστεί δυνατά!
    Link του άρθρου:http://parents.org.gr/health/a568
    .

Αναζήτηση παιδικών σταθμών ανά περιοχή ΠΡΟΣΟΧΗ: όταν περιγράφετε παιδικούς σταθμούς, νηπιαγωγεία κτλ. είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να μην συνοδεύεται το κείμενο που δημοσιεύετε απο αρνητικούς χαρακτηρισμούς όπως "ανεύθυνοι", "αναίσθητοι" ή άλλους παρόμοιους χαρακτηρισμούς, ειδικά όταν αναφέρετε και επωνυμία επιχείρισης. Κάτι τέτοιο είναι δυσφημιστικό και μπορεί να θεωρηθεί νομικά δυσφήμιση δια του τύπου. Χρήστες οι οποίοι περιγράφουν με τέτοιους χαρακτηρισμούς, παιδικούς σταθμούς και νηπιαγωγεία θα θεωρείται αυτόματα ότι παραβαίνουν τους κανονισμούς του φόρουμ και ενδέχεται να αποκλείονται προσωρινά μέχρι συμμόρφωσης με το ισχύον νομικό πλαίσιο. Έτσι ώστε να είναι ενημερωτικές οι δημοσιεύσεις, πάντα να περιγράφετε τα πραγματικά περιστατικά χωρίς χαρακτηρισμούς και να περιορίζεστε μόνο σε αυτά τα οποία οι ίδιοι μπορείτε να πιστοποιήσετε. Δεκτές θα γίνονται ΜΟΝΟ δημοσιεύσεις οι οποίες περιγράφουν περιστατικά ή καταστάσεις, ΧΩΡΙΣ να περιλαμβάνουν χαρακτηρισμούς. !!! ΕΠΙΣΗΣ: όταν αναφέρεστε στην καθαριότητα ενός χώρου να έχετε υπόψη σας ότι ένας χώρος όπου τα παιδιά απασχολούνται με ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ δραστηριότητες, είναι λογικό να μην είναι πεντακάθαρος όλες τις στιγμές. Θα ήταν αφύσικο σε ένα χώρο όπου μπαινοβγαίνουν δεκάδες παιδιά να μην υπάρχει κόκκος/σταγόνα πηλού, άμμου, αλευριού, χρώματος, στο πάτωμα στις καρέκλες και στους τοίχους. Δείτε εδώ κάποια κριτήρια επιλογής για παιδικούς σταθμούς: http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=19378 ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Πριν ανοίξετε νέο θέμα ρίξτε μια ματιά στο θέμα που βρίσκεται πάνω πάνω σε αυτή την ενότητα, με τίτλο "ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΟΙΓΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ" στο οποίο υπάρχει κατάλογος θεμάτων που έχουν ήδη ανοιχτεί για αναζήτηση παιδικών ή βρεφονηπιακών σταθμών, ταξινομημένα ανά περιοχή!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 04-06-10, 10:05   #81
leol

leol χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

πηγαινουμε στο καλαμακι κ φετοσ αποφοιτουμε ...το καλο ειναι οτι αξιζε ο κοποσ
Ο χρήστης leol δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-10, 12:41   #82
konka

Περιοχή: Heraklion
konka χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγώ ρώτησα στον παιδικό που είναι ακριβώς δίπλα στο σπίτι μου και θα με βόλευε αφάνταστα και μου είπαν 340 το μήνα. Όταν τους ρώτησα πόσο θα κατέβει η τιμή χωρίς το σχολικό...μου είπαν ότι δεν έχει καμία διαφορά!!!!! Κουφό?????
Και το νηπιαγωγίο που πάει το βαφτιστήρι μου στον ίδιο σταθμό πληρώνει 450 και χωρίς σχολικό αφού και αυτό μένει παραδίπλα!!
Τσαντίστηκα και προτίμησα για φέτος τουλάχιστον να έρθει η γιαγιά στο σπίτι και τώρα ψάχνω για σταθμό του δήμου!
Ο χρήστης konka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-10, 18:46   #83
Gkap

Περιοχή: Καλαμαριά
Gkap χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο konka Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ ρώτησα στον παιδικό που είναι ακριβώς δίπλα στο σπίτι μου και θα με βόλευε αφάνταστα και μου είπαν 340 το μήνα. Όταν τους ρώτησα πόσο θα κατέβει η τιμή χωρίς το σχολικό...μου είπαν ότι δεν έχει καμία διαφορά!!!!! Κουφό?????
Και το νηπιαγωγίο που πάει το βαφτιστήρι μου στον ίδιο σταθμό πληρώνει 450 και χωρίς σχολικό αφού και αυτό μένει παραδίπλα!!
Τσαντίστηκα και προτίμησα για φέτος τουλάχιστον να έρθει η γιαγιά στο σπίτι και τώρα ψάχνω για σταθμό του δήμου!
Καλησπέρα, και εδω Θεσσαλονίκη σε καποιους Φιρματους και με ΟΝΟΜΑ παιδικούς, η Διευθύντρια πρωτα ρωτάει ΤΙ επάγγελμα κάνει ο γονιος και μετά λεει την ΤΙΜΗ. Σε φίλο μου και στον κουμπάρο του περνανε 50ευρω διαφορά. Οταν το κατάλαβα εγινε χαμος.
Δυστηχως καποιοι παιδικοι ειναι ποιο business απο οτι θα επρεπε..
Ο χρήστης Gkap δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-10, 21:55   #84
21-03-1979

21-03-1979 χωρίς αξιολόγηση
καλησπερα

εμεις πληρνουμε 440 το μηνα χωρις σχολικο αλλα ειμαστε ευχαριστημενοι.για τη νεα χρονια ειναι 400 το μηνα διοτι πλεον ειναι σε προπρονηπιο κ οχι βρεφικο τμημα.παντως ενας αξιοπρεπης σταθμος εκει κυμαινεται.
Ο χρήστης 21-03-1979 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 27-06-10, 00:28   #85
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ70

Περιοχή: ΠΕΡΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ70 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο 21-03-1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα

εμεις πληρνουμε 440 το μηνα χωρις σχολικο αλλα ειμαστε ευχαριστημενοι.για τη νεα χρονια ειναι 400 το μηνα διοτι πλεον ειναι σε προπρονηπιο κ οχι βρεφικο τμημα.παντως ενας αξιοπρεπης σταθμος εκει κυμαινεται.
Εμεις παντος στις ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ είμαστε ευχαριστημένη με τιμή σταθερη με 200 e
και ο σταθμός είναι αξιοπρεπής που λες είναι μόλις η 3η χρονιά που λειτουργεί , και το καλό είναι οτι την τιμή που έχουν είναι χαμηλή με όλα τα προσόντα που έχει ένας νέος παιδικός σταθμός .Πάντως στην γιορτή που έκαναν περάσαμε υπέροχα , τα παιδιά ήταν πολύ χαρούμενα με την προσπάθεια που έκαναν ,μετά είχαν ταχυδακτυλουργό και κλόουν για τα παιδιά και στο τέλος είχαν και βεγγαλικά .Παντός αυτό που έκανα ήταν να ρωτήσω και τους άλλους γονείς πια ήταν η γνώμη τους για τον παιδικό , από όλους πήρα την ιδια σχεδόν απάντηση με χαμόγελο οτι θα έφερναν και το άλλο παιδί τους γιατι ένιωθαν εμπιστοσύνη και ασφάλεια στον παιδικό, νομίζω είναι ενα αίσθημα που ειναι σημαντικό
Ο χρήστης ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ70 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-06-10, 08:44   #86
MUMSOFIA

Το avatar του χρήστη MUMSOFIA

Περιοχή: ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
MUMSOFIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμεις τωρα που θα το γράψουμε το μικρο είναι 340 το μήνα και 80 εγγραφή.. Αυτά τα λεφτά είναι με το σχολικό και το φαγητο.. ( εκτός αν θέλουμε κάτι έχτρα να του δίνουμε )- οι πάνες είναι δικές μας.

Το φαγητό από ότι μου είπαν θα μας δίνεται γραπτως - έτσι αν δεν του αρέσει κάτι να του στέελνουμε το δικό μας

Από ότι είδα για πρώτη εντύπωση καλώς μου φάνηκε- ta kyklamina - θα σας πω και αλλές λεπτομέρειες άυριο που θα πάω για την εγγραφή
Παλιά 28-06-10, 09:11   #87
antonia2008

antonia2008 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

που ειναι αυτος ο παιδικος με 200 το μηνα και τοσο καλες συστασεις βρε παιδια?
Ο χρήστης antonia2008 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-06-10, 09:50   #88
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ70

Περιοχή: ΠΕΡΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ70 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο antonia2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
που ειναι αυτος ο παιδικος με 200 το μηνα και τοσο καλες συστασεις βρε παιδια?

ΚΑΛHΜΕΡΑ ο παιδικός ειναι στην Περαία θεσσαλονικης διπλά στο lidl εχω και το τηλ. 2392 111 698
Ο χρήστης ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ70 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-08-10, 02:13   #89
aris71

aris71 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

390 ειναι πολλα η λιγα? τι λετε? χωρις σχολικο!
Ο χρήστης aris71 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-08-10, 08:52   #90
culte

Το avatar του χρήστη culte

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
culte ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ δίνω 360 με το σχολικό...αλλά θεωρώ φτηνό τον δικό μας...
Παλιά 31-08-10, 09:36   #91
MUMSOFIA

MUMSOFIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω δίνω 340 με το σχολικό και το φαγητό
Παλιά 31-08-10, 09:42   #92
ΧΡΗΣΤΟΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αγ. Παρασκευή-Χαλάνδρι-Γέρακα και πέριξ κάτω από 410 (χωρίς το σχολικό, με αυτό έχει επιπλέον επιβάρυνση κανά 70-80άρι ευρώ) δεν βρίσκεις. Κολυμβητήριο επιπλέον επίσης. Εγγραφές από 200 ευρώ έως 400 (Μόνο σε έναν δεν μου ζήτησαν εγγραφή με μηνιαία δίδακτρα χωρίς σχολικό τα 480 ευρώ).

Πολύ ακριβά και πιστεύω πως πρέπει να πέσουν οι τιμές.

Δυο κοριτσια φωτιζουν την ζωη μου. Η Ελενη και η Αναστασια .
Ο χρήστης ΧΡΗΣΤΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-08-10, 09:47   #93
ismeni

Το avatar του χρήστη ismeni

Περιοχή: βύρωνας
ismeni ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ismeni
Προεπιλογή

340 χωρις σχολικό, στον βύρωνα

Ο χρήστης ismeni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-08-10, 17:28   #94
tonia2

tonia2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας, ξερετε απο τιμες τι παιζει στη περιοχη και απο ποσο ετων παιρνουν?
Ο χρήστης tonia2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-08-10, 22:20   #95
ismeni

Το avatar του χρήστη ismeni

Περιοχή: βύρωνας
ismeni ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ismeni
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tonia2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας, ξερετε απο τιμες τι παιζει στη περιοχη και απο ποσο ετων παιρνουν?
εκανες σημερα εγγραφη και ολες οι καταχωρήσεις σου ειανι για τις τιμές των παιδικών σταθμών σε ολες τις περιοχές της αθήνας; παντού θα πάει το παιδί σου;

Ο χρήστης ismeni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-10-10, 12:27   #96
mama-chris

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
mama-chris χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙ?? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ "ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ?"
Ο χρήστης mama-chris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-02-11, 00:48   #97
ΦΑΤΣΟΝΙ

ΦΑΤΣΟΝΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μου κανει εντυπωση τα ποσά που γράφετε γιατι εγω σε 2 σταθμους στη Γλυφάδα που ρώτησα το κοστος ειναι 600 με μισό σχολικό,ή 580 μέχρι το μεσημέρι.Δεν εχω δει πουθενά 350 ευρω.Επεσα στην περίπτωσή?
Ο χρήστης ΦΑΤΣΟΝΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-02-11, 10:20   #98
culte

Το avatar του χρήστη culte

culte ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στη γλυφάδα δαγκώνουν λιγο...

εμείς εδώ στη Βάρη 360 με φαγητό και σχολικό.......
Παλιά 26-02-11, 15:42   #99
natassa2

natassa2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Τιμες Ιδιωτικων Παιδικων Σταθμων

Καλησπερα και απο μενα..Εγω θα σου προτεινα να επισκεφθεισ τησ ΜΙΚΡΕΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ στον Αλιμο.πολυ καλεσ τιμεσ.
Ο χρήστης natassa2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-02-11, 19:30   #100
MUMSOFIA

MUMSOFIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Είναι ανάλογα με την περιοχή, και οι τιμές στους παιδικούς σταθμούς!!!
Παλιά 26-02-11, 22:21   #101
beba09

Το avatar του χρήστη beba09

beba09 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΦΑΤΣΟΝΙ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου κανει εντυπωση τα ποσά που γράφετε γιατι εγω σε 2 σταθμους στη Γλυφάδα που ρώτησα το κοστος ειναι 600 με μισό σχολικό,ή 580 μέχρι το μεσημέρι.Δεν εχω δει πουθενά 350 ευρω.Επεσα στην περίπτωσή?
Έμενα γλυφάδα, και είχα ρωτήσει. Καλή τιμή έχει η Εριέττα (κάτω γλυφάδα) αν δεν κάνω λάθος και άλλο ένα στην άνω Γλυφάδα η Διάπλαση Χίου 49 - Γλυφάδα 210.89.47.039
Ο χρήστης beba09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-11, 10:28   #102
Maria P

Το avatar του χρήστη Maria P

Περιοχή: Athens
Maria P ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα. και εγω γραφω πρωτη φορα.
Στην περιοχη Δάσος-Χαϊδαρι υπαρχουν αρκετοι ποαιδικοι σταθμοι και ολοι οσοι εχω ρωτησει κυμαινονται από 5000 εως 6000€. πέρυσι έστειλα τον μικρό μου σtο "σπιτάκι στο δάσος" που ειναι πολυ κοντά στο σπίτι μου, αλλά λόγω ανωτερας βίας μετα από 1 μήνα διακόψαμε. όσο πηγε πάντως έμεινα ευχαριστημένη. Φέτος (θα είναι 3μιση ετών όταν θα πάει τον Σεπτέμβριο)δεν ξέρω αν θα τον στείλω πάλι εκεί ή σε κάποιον άλλο όπου με 300 ευρω παραπάνω καλύπτει μια μεγάλη γκάμα δραστηριοτήτων. Δεν ειναι θέμα χρημάτων φυσικά, τα 300 ευρώ, αλλά θέμα κατεύθυνσης. ...
Ο χρήστης Maria P δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-02-12, 19:00   #103
Bianca76

Το avatar του χρήστη Bianca76

Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Bianca76 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα!Μηπως γνωριζει κανεις τιμες απο βρεφονηπιακους σταθμους στην Αλεξανδρουπολη???εχω ενα αγορακι 8 μηνων και λογω κρισης λεω να κοιταξω για ημιαπασχοληση τις πρωινες ωρες...
Παλιά 21-02-12, 15:26   #104
ilektra

Το avatar του χρήστη ilektra

Περιοχή: Αthens
ilektra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ "ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΤΕΓΗ "
/ Εργατική Παιδική Στέγη Ελληνικής Βιομηχανίας,
Π. Τσαλδάρη 21, 12134 Περιστέρι,
τηλ.: 210 5711015

200 ΕΥΡΩ / ΜΗΝΑ (*12 ΜΗΝΕΣ = 2400) και ειμαι πολυ-πολυ ευχαριστημενη και απο το προσωπικο και απο τους χωρους.
Παλιά 22-02-12, 22:49   #105
ελληηη

Περιοχή: πειραια
ελληηη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

παντως κοιταξα τς ημερομηνιες κ τα ποσα για 2 χρονια πριν ειναι εξωφρενικα πολλα...φανταζομαι οτι για να δινεται 400 κ 450 ευρω τα περεχουν σχεδον ολα!!!πολυ ακριβα μ φαινονται!!εγω δινω 300 ευρω με σχολικο χ12 μηνες κ 150 ευρω εγγραφη για γραφικη υλη,μωρομαντηλα κρεμες κ τετοια..ειμαι ικανοποιημενη απο τ ποσο που δινω..μονο που αν συνεχισουν αυτε τς περικοπες στς μισ8ους μας δεν ξερω τι 8α κανω..πφφφφφφφφφ..
Ο χρήστης ελληηη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-03-12, 22:28   #106
Helen@

Το avatar του χρήστη Helen@

Περιοχή: Αθήνα
Helen@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ρε παιδιά είναι πολλά τα χρήματα..... δηλαδή εγω που απο 5-6 μηνών πρέπει να το πάω σε βρεφονηπιακό σταθμό πόσα θα πληρώνω??????κ με αυτές τις μειώσεις που μας κάνουν δεν μπορούμε να τα βγάζουμε πέρα..... απίστευτο λέμε.... μα καλά κ με όλες αυτές τις μειώσεις μισθών, αυτοί δεν ρίχνουν κ λίγο τις τιμές τους????
Ο χρήστης Helen@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-04-12, 14:03   #107
liai

Περιοχή: πειραιας
liai χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

gia part tme ston peiraia jerete ti times paizoun me to autokinhto?
Ο χρήστης liai δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-12, 17:03   #108
yogini

Το avatar του χρήστη yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορυδαλλό που έχουμε κοιτάξει δύο κυμάινονται από 280 έως 350 με το σχολικό. Αντε χωρίς το σχολικό να ειναι μείον 20-40. Αυτό που με καίει και δεν εχω μάθει ειναι ο τρόπος πληρωμής γιατι αν πρέπει να τα σκάσω εξ' αρχής έστω και τα μισά ούτε για πλάκα! Καλύτερα να πάει κατευθείαν νήπιο!!!
Ο χρήστης yogini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-12, 17:29   #109
KONSTANTINA.NIDINA

KONSTANTINA.NIDINA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΣΠΑ...3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ Κ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΠΟΤΑ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΣΠΑ......ΡΩΤΗΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ..ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ ΗΜΙΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ Κ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΟΡΙΑ Κ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΑΝΕΡΓΗ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑΝΕ Κ ΕΧΩ ΓΛΥΤΩΣΕΙ........ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΠΕΙ 490 ΓΙΑ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ.....ΤΟΣΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕΟΥΤΕ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΜΟΥ.....ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....Α,ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΕΠΑΡΧΙΑ ),ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟ.....ΑΥΤΑ.......ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ....
Ο χρήστης KONSTANTINA.NIDINA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-05-14, 18:20   #110
anastasia s

anastasia s ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στην Κερκυρα σε ιδωτικο παιδικο για 2 παιδια 20 κ 38 μηνων ξερετε τιμες? Χωρις σχολικο..
Ευχαριστω
Παλιά 07-05-14, 00:16   #111
LILI_MAM

Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑ,ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ
LILI_MAM ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΜΕΝΩ ΓΕΡΑΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ, 15 ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ...Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ, ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟΣ....470 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΗ ΤΙΜΗ . ΟΠΟΤΕ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΣΤΑΘΜΟ.... ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΅ΜΙΚΡΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ¨ ΚΑΙ ΓΙΑ ΅ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ΅. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
Ο χρήστης LILI_MAM δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές