Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Οικογένεια > Γονείς > Ψυχολογία του γονέα

Notices

Ποτέ πια μόνα - γνωμοδότηση ΣτΠ κόλαφος ! 

Γνωμοδότηση Συνήγορου του Πολίτη/Παιδιού σχετικά με απομάκρυνση γονέων από το δωμάτιο κατά την διάρκεια ιατρικών πράξεων στα παιδιών τους!   

Επιτέλους δικαίωση για τους γονείς που παλεύουν για το αυτονόητο! Ένα βήμα πιο κοντά βρίσκονται οι γονείς που υποστηρίζουν το αυτονόητο, να είναι παρόντες σε κάθε ιατρική πράξη, στην οποία το παιδί έχει τις αισθήσεις του, εφόσον δεν υπάρχει άλλος συγκεκριμένος λόγος που να δικαιολογεί την απομάκρυνσή τους.

Η εμπεριστατωμένη εισήγηση με βιβλιογραφία και όλα τα σχετικά παραρτήματα, δίνει βάση στο αίτημα όλων αυτών των γονέων, που προσπαθούν εδώ και χρόνια να πείσουν τους επαγγελματίες υγείας να δρούν υπέρ του συμφέροντος του παιδιού.

Αναδεικνύει το προφανές, ότι δηλαδή η παρουσία του γονέα θα πρέπει να επιτρέπεται και να ενθαρρύνεται! Επίσης αναφέρεται και στην περίπτωση των εφήβων των οποίων η ανάγκη για παρουσία του γονέα, επίσης θα πρέπει να γίνεται σεβαστή. Όπως αναφέρει, η απομάκρυνση εάν είναι απαραίτητη θα πρέπει να έχει ειδική κατά περίπτωση αξιολόγηση. Ελπίζουμε εδώ να υπάρξει ειδική αναφορά στις περιπτώσεις που μπορούν να δικαιολογούν μια τέτοια "κατά περίπτωση" απομάκρυνση, πχ σε περιπτώσεις ψυχικών ασθενειών του γονέα, ή υποψίας κακοποίησης (έλειπε αυτή η περίπτωση απο την ετυμηγορία) κα.

Η απόφαση, πολύ ευγενικά, αλλά ξεκάθαρα, υποδεικνύει ότι είναι απαραίτητο να θεσμοθετηθεί ειδική οδηγία, η οποία θα οδηγήσει και σε καλύτερη εκπαίδευση των ειδικών, στο να παρέχουν αυτό που οφείλουν, το οποίο όπως αναφέρει ο συνήγορος του πολίτη, δεν είναι μόνο η παροχή ιατρικής φροντίδας αλλά και η ορθή μεταχείριση του ασθενούς. Το αυτονόητο δηλαδή.  

• Διαδώστε την είδηση στα μέσα δικτύωσης έτσι ώστε να ακουστεί δυνατά!
    Link του άρθρου:http://parents.org.gr/health/a568
    .

Ψυχολογία του γονέα Η ενότητα αυτή είναι ορατή μόνο στα συνεδεμένα μέλη του φόρουμ.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 13-09-08, 15:49   #41
katerina24

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
katerina24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fistikaki
το οτι για 2 μερες βαζαμε με τον αντρα μου στο μωρο τη πανα αναποδα, μετραει? νομιζαμε οτι τα σχεδιακια πανε πισω και τα χρατς χρατς κουμπωνουν κοντα στη πλατουλα

για να μην το ματιαζουν το κανατε????
να σας ζησει!!!
Παλιά 13-09-08, 17:54   #42
mata

Το avatar του χρήστη mata

mata ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Έχω ρίξει απίστευτο γέλιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλά είστε φοβερές κορίτσια!!!!Μα τί μας κάνει η μητρότητα τέλος πάντων!!!

Ο γιος μου είναι 6 χρονών και τα πράγματα έχουν ηρεμήσει μπορώ να πώ, όπως επίσης μειώθηκαν τα κουφά που έκανα στο παρελθόν.
Έβαζα πράγματα σε λάθος μέρη, ρούχα αναποδα, έφευγα με παντόφλες από το σπίτι, φιλούσα τον μικρό και τον χαιρετούσα ενώ ήθελα να χαιρετήσω τους δικούς μου που έφευγαν από το σπίτι και άλλα πολλά!

Θα σας πώ ένα από τα προσφατα κουφά που έκανα. Είμασταν έξω βράδυ και ο μικρός έτρωγε καλαμπόκι. Εκείνες τις μέρες κουνιόταν έν δοντάκι του. Ξαφνικά εκεί που τρώει μου δίνει στο χέρι κάτι μικρό που μου έμοιασε για σπυρί από καλαμπόκι. Τον ευχαριστώ για την ευγενική του κίνηση που θέλησε να μου δώσει να δοκιμάσω το καλαμπόκι και το βάζω το στόμα. Η γεύση του όμως δεν ήταν ίδια με του καλαμποκιού!!!!!!!! Ευτυχώς δεν το καταπια, γιατί ξανθιά μάνα που καταπίνει το δόντι του παιδιού της βγαίνει απευθείας σε ανέκδοτο στο ίντερνετ!!!!!!!!!!!Αν και τώρα που το αναφέρω,μπορεί να μην το γλιτώσω το ανέκδοτο!!!
Το παιδί φυσικά έμεινε άγαλμα να με κοιτάει!!!!!Μά τρώνε οι μαμάδες τα δόντια των παιδιών τους;;;;;;;; θα σκέφτηκε.....
Από εσάς ξεθάρεψα, αλλιώς μην νομίζετε ότι το πολυαναφέρω!!!!

Ο χρήστης mata δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-09-08, 00:26   #43
kati

Το avatar του χρήστη kati

Περιοχή: Β. Ελλάδα
kati ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
το οτι για 2 μερες βαζαμε με τον αντρα μου στο μωρο τη πανα αναποδα, μετραει? νομιζαμε οτι τα σχεδιακια πανε πισω και τα χρατς χρατς κουμπωνουν κοντα στη πλατουλα
Παλιά 14-09-08, 00:37   #44
starlight

Το avatar του χρήστη starlight

starlight ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ είπα στο γιο μου ότι στον αγιασμό ο παπάς θα μας ρίξει αγιασμό με ένα ματσάκι... μαϊντανό!!!

Μετράει???
Παλιά 14-09-08, 00:38   #45
gavrias

Το avatar του χρήστη gavrias

Περιοχή: Αθήνα
gavrias ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην gavrias
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο starlight
Εγώ είπα στο γιο μου ότι στον αγιασμό ο παπάς θα μας ρίξει αγιασμό με ένα ματσάκι... μαϊντανό!!!

Μετράει???
Αν και μπορεί να θυμώσει ο δυόσμος...μετράει

Κέντρο Υγείας του Παιδιού Καισαριανής

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι
Ο χρήστης gavrias δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-09-08, 00:41   #46
starlight

starlight ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gavrias
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο starlight

Μετράει???
Αν και μπορεί να θυμώσει ο δυόσμος...μετράει
Γιατί να θυμώσει???
Έχουμε και του χρόνου αγιασμό!!!!!
Παλιά 14-09-08, 00:44   #47
Sam

Sam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

χμ βασιλικό δεν χρησιμοποιούν πια τον έχουν καταργήσει?
Παλιά 14-09-08, 00:45   #48
Νινεττα

Νινεττα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γελαω τρελα(και σημερα το'χα πραγματικα αναγκη)
ΤΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 14-09-08, 00:47   #49
gavrias

Το avatar του χρήστη gavrias

Περιοχή: Αθήνα
gavrias ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην gavrias
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Νινεττα

Κι εσύ μαιντανό σκέφτηκες Νινέττα???

Κέντρο Υγείας του Παιδιού Καισαριανής

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι
Ο χρήστης gavrias δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-09-08, 00:49   #50
helen18

Το avatar του χρήστη helen18

helen18 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ κάνω γκάφες και μετά δεν τις θυμάμαι....
Δεν θυμάμαι να σας πω καμμιά.
Λέτε είναι σοβαρό...μπα!

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06
Ο χρήστης helen18 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-09-08, 00:51   #51
starlight

starlight ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

η μόνη???
η μόνη???
Η ΜΟΝΗ??????
Παλιά 14-09-08, 00:56   #52
starlight

starlight ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο helen18
Εγώ κάνω γκάφες και μετά δεν τις θυμάμαι....
Δεν θυμάμαι να σας πω καμμιά.
Λέτε είναι σοβαρό...μπα!
Μπαααα
Παλιά 14-09-08, 01:02   #53
Νινεττα

Νινεττα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αυτο οχι
Μα γενικα ξεχναω τι θελω να πω....Γυριζω το σπιτι και ψαχνω διαφορα που ορκιζομαι πως τα'δα πριν ενα λεπτο...
Εχω φτιαξει κρεμα με γαλα-σκονη και εψαχνα να βρω γιατι ειναι νερουλη...
Εχω ξεχασει την τσαντα του μικρου....
Τα κλειδια του αυτοκινητου στο περιπτερο πανω στις τσιχλες....
Εχω βαλει το κινητο στο ντουλαπακι του μπανιου,χτυπαει και τρομαζω.
Εχω αλλαξει κατα λαθος τον ηχο στο κινητο μου,μολις εχω μπει στο σπιτι και ακουω καποιον ηχο στο σπιτι.Η πρωτη μου σκεψη ειναι οτι εχει μπει κλεφτης,εχει κρυφτει και χτυπαει το δικο του κινητο....
Παλιά 14-09-08, 01:06   #54
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εχω αλλαξει κατα λαθος τον ηχο στο κινητο μου,μολις εχω μπει στο σπιτι και ακουω καποιον ηχο στο σπιτι.Η πρωτη μου σκεψη ειναι οτι εχει μπει κλεφτης,εχει κρυφτει και χτυπαει το δικο του κινητο....
και εχει παραγγειλει και πιτσα και οπου να ναι θα σκασει μυτη και ο ντελιβερας με το φαγητο!!!! χιχιχιχιχιχιχιχι
Ο χρήστης fistikaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-09-08, 16:11   #55
nano

Το avatar του χρήστη nano

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
nano ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Παράθεση:
και εχει παραγγειλει και πιτσα και οπου να ναι θα σκασει μυτη και ο ντελιβερας με το φαγητο!!!! χιχιχιχιχιχιχιχι
... ΣΕ ΚΑΛΟ ΣΑΣ !!!
Παλιά 14-09-08, 16:31   #56
NTINAT

NTINAT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Sam
χμ βασιλικό δεν χρησιμοποιούν πια τον έχουν καταργήσει?

...οχι Sam βασιλικο χρησιμοποιουν..ακομα...
Ο χρήστης NTINAT δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-09-08, 12:02   #57
ΜΑΡΥ.Τ

ΜΑΡΥ.Τ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλά είμαι στην δουλειά και γελάω σαν την χαζή......προσπαθώ να μην με βλέπουν κιόλας γιατί θα με περάσουν για το τρελοκομείο......

Ευτυχώς πάντως που δεν είμαι μόνη μου......γιατί είχα αρχίσει να προβληματίζομαι.
Για να σας πω και την αλήθεια δεν θυμάμαι να σας πω κάτι αυτή την στιγμή....απο τα δικά μου κουφα
Παλιά 15-09-08, 14:40   #58
jodido

Το avatar του χρήστη jodido

Περιοχή: Ξάνθη
jodido ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mata
Θα σας πώ ένα από τα προσφατα κουφά που έκανα. Είμασταν έξω βράδυ και ο μικρός έτρωγε καλαμπόκι. Εκείνες τις μέρες κουνιόταν έν δοντάκι του. Ξαφνικά εκεί που τρώει μου δίνει στο χέρι κάτι μικρό που μου έμοιασε για σπυρί από καλαμπόκι. Τον ευχαριστώ για την ευγενική του κίνηση που θέλησε να μου δώσει να δοκιμάσω το καλαμπόκι και το βάζω το στόμα. Η γεύση του όμως δεν ήταν ίδια με του καλαμποκιού!!!!!!!! Ευτυχώς δεν το καταπια, γιατί ξανθιά μάνα που καταπίνει το δόντι του παιδιού της βγαίνει απευθείας σε ανέκδοτο στο ίντερνετ!!!!!!!!!!!

Καλά εεεε έχω σκάσει στα γέλια.....
Απο τις πιο αστείες γκάφες που έχω ακούσει

Εχώ όταν γέννησα και ήρθε στο νοσοκομείο ο παιδίατρος για να δεί τον μικρό μου ζήτησε να τον ξεντύσω.

Τον ξεντύνω και εγώ και τον αφήνω με την πάνα όπως ακριβώς μου είχει ζητηθεί.

Πλησιάζει ο παιδίατρος κοιτάει τον μικρό, χαμογελάει και με ρωτάει.

-Το πρώτο σας παιδάκι είναι; σωστά;

Εγώ ξαφνιασμένη με τις μαντικές ικανότητες του παιδιάτρου

-Σωστά!!!!!! Μα καλά πως το καταλάβατε;

- Βάλατε την πάνα ανάποδα.

Ντόιγκ

Ο χρήστης jodido δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-09-08, 17:11   #59
Angiek

Angiek ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Όταν γεννήθηκε το μωρό, αποφασίσαμε πως ήταν επιτέλους καιρός να βγάλουμε τη μικρή από το μικρό κρεββατάκι και να της αγοράσουμε καινούργιο. Πήγαμε λοιπόν όλη η οικογένεια (4 άτομα!!) στο κατάστημα παιδικών επίπλων, αποθέσαμε σε μια άκρη το μωρό με το καθισματάκι αυτοκινήτου για να μην ενοχλεί, διαλέξαμε το καινούργιο κρεββάτι της μικρής και φύγαμε....3 άτομα!!!!!(δεν είχαμε συνηθίσει ακόμη την παρουσία του νέου μέλους ) Βάλαμε μπρος, έτοιμοι να ξεκινήσουμε όταν ήρθε πανικόβλητη η πωλήτρια και μας λέει: "μήπως ξεχάσατε μέσα ...ένα μωρό?" Κόκκαλο εμείς!!!
Παλιά 16-09-08, 15:46   #60
koutsoumummy

koutsoumummy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχαχχαχχααχαχχα

πολλά ήθελα να σας γράψω κι εγω αλλά.....
τα ξέχασα....χεχεχε

(έχουν καεί πολλά εγκεφαλικά κύτταρα από τότε που γένννησα)..
Ο χρήστης koutsoumummy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 16-09-08, 16:01   #61
Jean
Απενεργοποιημένος member request

Jean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σαββατο πρωι παμε με τον αντρα μου και το παιδι στο σουπερμαρκετ, εχω το μωρο στο καροτσακι του σουπερμαρκετ και περιδιαβαινω τους διαδρομους προσπαθωντας να θυμηθω τι αλλο επρεπε να παρω. Η μικρη ηταν πολυ ησυχη και εγω απορροφηθηκα στο διλημμα μεταξυ μαγιονεζας λαιτ ή κανονικης. Ξαφνικα βλεπω τον αντρα μου να προπορευεται ανετος και ωραιος και αρχιζω να κοιταω γυρω, πισω μου, διπλα μου (αλλα οχι μπροστα μου ). Με λουζει κρυος ιδρωτας και πανικοβλητη του φωναζω: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;;;;;;;;; Γυρναει, με κοιταει και μου λεει: Το ανταλλαξα με μια κουτα μπυρες! Τον κοιταω ετοιμη να μπηξω τις φωνες που με δουλευε οταν μου δειχνει το παιδι πανω στο καροτσι...
Ο χρήστης Jean δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-09-08, 16:06   #62
hara

Το avatar του χρήστη hara

Περιοχή: Ν.Ιωνία, Αθήνα
hara ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πολύ γέλιο!!
Καλά επειδή είμαι μύωπας και φοράω γυαλιά όλα αυτά που περιγράψατε τα έχω κάνει άπειρες φορές!!

Το κλασσικό μου επίσης είναι να βάλω το μπρίκι στο μάτι να ζεστάνω γάλα για τα παιδιά και να το ξεχάσω.....μα μονίμως το ξεχνάω!!!

ή επίσης να βάλω το φαγητό στη χύτρα και μετά να ανρωτιέμαι τί ώρα σφύριξε η χύτρα για να υπολογίσω (ποτέ δεν θυμάμαι..ποτέ)!

Στο σπίτι αντί για κλειδιά να βγάζω κάρτα της δουλειάς ή το ανάποδο (ευτυχώς ποιό σπάνιο αυτό).
Παλιά 16-09-08, 16:54   #63
ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ

Το avatar του χρήστη ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ

Περιοχή: KΡΗΤΗ
ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ
Προεπιλογή

εβαλα στο μπρικι νερο να βρασω αυγο του γιου μου και το ξεχασα,και σε καποια στιγμη ακουω ενα μπαμ
παω στη κουζινα,και τι να δω
το αυγο ειχε πεταχτει στο ταβανι
εσκασε και γεμισε οοοοολλη η κουζινα αυγα
και να εχω και το γιο μου να κλαιει να ουρλιαζει και να φωναζει
(ε νεχω τωλα αβο)ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ (δεν εχω τωρα αυγο)
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ

Ο χρήστης ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-09-08, 18:05   #64
ELENA1974

Περιοχή: ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
ELENA1974 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω το προλαβα πριν την εκτοξευση
Παλιά 16-09-08, 23:37   #65
renata

Περιοχή: θεσσαλονικη
renata ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Aυτό που έχω κάνει εγώ ξεπερνάει κάθε όριο βλακείας.Πρίν απο εναμιση χρόνο περίπου και στη διάρκεια που μετακόμιζα και είχα πολλά στο κεφάλι μου ξεκινάω ένα χαρούμενο ανοιξιάτικο πρωινό να πάρω μπουγάτσα στην κόρη μου και στο σπίτι μένει η μητέρα μου να την προσέχει.Παόρνω λοιπόν το ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ και πάω και αγοράζω την μπουγάτσα.Γυρνάω σπίτι και μετα απο μία ώρα με παίρνει ο πατέρας μου τηλέφωνο και μου λέει τρέχα γρήγορα σου κλέψανε το αυτοκίνητο και μάλιστα αυτος που το κλεψε με κλείνει γιατι διπλοπάρκαρε τρέχα γρήγορα μου λέει.Μα του λέω αποκλείεται εγώ τωρα μολις ήρθα με το αυτοκίνητο και ταυτόχρονα ενώ του μιλάω συνειδητοποιώ οτι είχα διπλοπαρκάρει και έκλεινα κάποιον δεν είδα ποιόν και όταν βγήκα απο το μαγαζί έφυγα με τα πόδια.Και τονίζω οτι δεν ειμαι ξανθιά
Ο χρήστης renata δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-09-08, 12:42   #66
ΚατερίναΦ

Περιοχή: Θεσσαλονικη
ΚατερίναΦ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εχω την μπέμπα 10 ημερών και τον μεγάλο 20 μηνών στο σπίτι μόνη μου. Ο άντρας μου δούλευε, το προηγούμενο βράδυ δεν κοιμηθήκαμε σχεδόν καθόλου, ημουν πτώμα με δυο μωρά και δεν πρόλαβα να μαγειρέψω.Γυρνάει ο άντρας μου απ΄τη δουλειά και του λέω
'Πάνε να κοιμηθεις καμια ωρίτσα και μετά παραγγέλνουμε κάτι να φάμε'. Κατα τις 6 τ'απόγευμα έρχεται ο γιος μου και μου ζητάει να φάει...Του λέω ¨'καλά μωρό μου τώρα ήπιες γάλα πάλι πεινάς και μου λεει ΄μαμά η μπέμπα έφαγε όχι εγώ' και συνειδητοποιώ οτι΄΄ηταν νηστικος όλη μέρα.... Του φτιάχνω ένα τοστ και του λέω ''οταν κρυώσει θα σε φωνάξω να το φας'. Αλλαζα τη μπέμπα και φωνάζω" Μωρό μου πάνε να φας το τοστ τώρα που κρύωσε" και ακούω μια βραχνή φωνή" Σέυχαριστώ μωρό μου. Καλό ήταν αλλά πεινάω ακόμα Τι να παραγγείλω να φάμε?'' Είχε φάει το τοστ ο μπαμπας του. Λυθήκαμε στο γέλιο κια προσπαθούσαμε να παρηγορήσουμε τον μεγαλο που έκλεγε γιατί πεινούσε
Παλιά 20-09-08, 16:21   #67
dora

Περιοχή: Περαμα
dora ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλα τις παμπολες φορες που πηγα το παιδι στο σχολειο δεν το συζητω..
Ευτυχως που ειμαι προνοητικη με την αφηρημαδα μου και παντα ειχα ενα σετακι ρουχα στο αυτοκινητο για ωρα αναγκης..
Εχω αφησει το μωρο παρα πολλες φορες νηστικο, γιατι απλα εχω ξεχασει να το ταισω.. και αυτο το καημενο δεν διαμαρτυρεται ποτε ωστε να το παρω χαμπαρι..
Για το οτι τακτοποιω τα πραγματα για να μην χαθουν και μετα δεν ξερω που τα εβαλα δεν το συζητω.. αυτο το ειχα απο παντα..
Εχω κανει και αλλα τα οποια δενθυμαμαι γιατι θα θεωρω τοσο συνηθισμενα πλεον που δεν δινω σημασια..

Πιστευω ομως το βραβειο της πιο αφηρημενης (κι ας μην εχει παιδια ακομα) το παιρνει η αδελφη μου..

Ξεκιναει ενα πρωι να παει στη δουλεια με το αυτοκινητο..
Το μεσημερι λοιπον με παιρνει καλιγοντας να παω να την παρω γιατι της κλεψανε το αυτοκινητο..
Την παει ενας συναδελφος της στην αστυνομια, καταγγελει οτι της κλεψαν το αυτοκινητο (ενα σαραβαλο του 92 που ειναι να απορει κανεις γιατι το κλεψανε)
τη γυρναω σπιτι και αφου περνανε καποιες ωρες με ξαναπαιρνει τηλεφωνο..
Μου λεει.."ελα θα σου πω ενα ευχαριστο νεο.. αλλα δεν θα γελασεις ουτε θα με βρισεις.."
Ελα ρε της λεω βρεθηκε το αυτοκινητο? Τι εννοεις να μην σε βρισω?
Βρηκα το αυτοκινητο μου λεει..
το ειχα Λ. Καβαλας τοτε και συνηθιζε να παρκαρει εξω απο τη δουλεια της.. Επειδη εκεινη την μερα ηθελε να παει μετα Αθηνα κεντρο δεν το γυρισε για να μην κανει κυκλους και πολυ απλα ξεχασε οτι το ειχε παρκαρει απεναντι..
Στην αστυνομια ειπε οτι το ειχε παρει ενας ξαδελφος μου να του αλλαξει λαδια οπως ειχαν συνεννοηθει μερες πριν και οτι αυτον ξεχασε να την ειδοποιησει ..

Ο χρήστης dora δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-09-08, 16:34   #68
Fivi

Το avatar του χρήστη Fivi

Fivi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dora
το ειχα Λ. Καβαλας τοτε και συνηθιζε να παρκαρει εξω απο τη δουλεια της.. Επειδη εκεινη την μερα ηθελε να παει μετα Αθηνα κεντρο δεν το γυρισε για να μην κανει κυκλους και πολυ απλα ξεχασε οτι το ειχε παρκαρει απεναντι..
Στην αστυνομια ειπε οτι το ειχε παρει ενας ξαδελφος μου να του αλλαξει λαδια οπως ειχαν συνεννοηθει μερες πριν και οτι αυτον ξεχασε να την ειδοποιησει ..

Και ομως συμβαινουν!!!!!! Ευτυχως που βρεθηκε....
Ο χρήστης Fivi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-09-08, 19:56   #69
fotinip

fotinip ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να ΄στε καλά κορίτσια.. Με κάνατε και γέλασα...
Αυθτό με το ξυδόνερο στον βραστήρα το έκανα και εγώ...
Επίσης :
Μια μέρα ξεμείναμε από τσιγάρα και λεμόνια.Στέλνω το σύζυγο να αγοράσει. Αγοράζει 2 πακέτα και λεμόνια και τα βάζει όλα μαζί στη σακούλα.Μου αφήνει τη σακούλα στην πόρτα καθώς έπρεπε να φύγει.
Παίρνω ένα λεμόνι από τη σακούλα για να φτιάξω το φαγητό και το ένα πακέτο και αφηρημένη τη βάζω όπως ήταν στο ψυγείο..
Αφού καπνίσαμε το πακέτο και τελείωσαν τα τσιγάρα του λέων την άλλη μέρα να ξαναφέρει..
Καλά κάπνισες 2 πακέτα σε μια μέρα? μου λέει..Έγώ χαμπάρι ότι το άλλο ήταν στο ψυγείο και δεν το άνοιξα καν... Γίνεται μια μικροπαρεξήγηση γιατί πάντα λέει ότι καπνίζω πολύ..
Μετά φύγαμε για διακοπές..Λείψαμε πολύ καιρό και όταν γυρίσαμε και χρειάστηκα λεμόνια, έκπληκτη βρήκα και 1 πακέτο τσιγάρα που είχα ξεχάσει πριν 1 1/2 μήνα.....
Ο χρήστης fotinip δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-09-08, 13:13   #70
Lilly

Το avatar του χρήστη Lilly

Lilly ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dora
Καλα τις παμπολες φορες που πηγα το παιδι στο σχολειο δεν το συζητω..
Ευτυχως που ειμαι προνοητικη με την αφηρημαδα μου και παντα ειχα ενα σετακι ρουχα στο αυτοκινητο για ωρα αναγκης..
Εχω αφησει το μωρο παρα πολλες φορες νηστικο, γιατι απλα εχω ξεχασει να το ταισω.. και αυτο το καημενο δεν διαμαρτυρεται ποτε ωστε να το παρω χαμπαρι..
Για το οτι τακτοποιω τα πραγματα για να μην χαθουν και μετα δεν ξερω που τα εβαλα δεν το συζητω.. αυτο το ειχα απο παντα..
Εχω κανει και αλλα τα οποια δενθυμαμαι γιατι θα θεωρω τοσο συνηθισμενα πλεον που δεν δινω σημασια..

Πιστευω ομως το βραβειο της πιο αφηρημενης (κι ας μην εχει παιδια ακομα) το παιρνει η αδελφη μου..

Ξεκιναει ενα πρωι να παει στη δουλεια με το αυτοκινητο..
Το μεσημερι λοιπον με παιρνει καλιγοντας να παω να την παρω γιατι της κλεψανε το αυτοκινητο..
Την παει ενας συναδελφος της στην αστυνομια, καταγγελει οτι της κλεψαν το αυτοκινητο (ενα σαραβαλο του 92 που ειναι να απορει κανεις γιατι το κλεψανε)
τη γυρναω σπιτι και αφου περνανε καποιες ωρες με ξαναπαιρνει τηλεφωνο..
Μου λεει.."ελα θα σου πω ενα ευχαριστο νεο.. αλλα δεν θα γελασεις ουτε θα με βρισεις.."
Ελα ρε της λεω βρεθηκε το αυτοκινητο? Τι εννοεις να μην σε βρισω?
Αυτό το έχω κάνει κι εγώ...
Έψαχνα να παρκάρω κοντά στο μετρό για να πάω στη δουλειά, δεν βρήκα και τελικά το άφησα σε άσχετο μέρος...
Μετά έψαχνα στα σημεία όπου το άφηνα συνήθως, δεν το βρήκα φυσικά, και μετά από μία ώρα ποδαρόδρομο στα στενάκια ψάχνοντας (έριχνε και ψιλόβροχο), πήρα τηλ. τον αδερφό μου κλαίγοντας ότι μου έκλεψαν το αυτοκίνητο... Ήρθε να με μαζέψει, και μόλις κάναμε 50 μέτρα γυρνάει και μου λέει "βρε ηλίθιο πλάσμα, ΑΥΤΟ εκεί δεν είναι το αυτοκίνητό σου";
Άλλαξα 100 χρώματα... ρεζίλι...
Ο χρήστης Lilly δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-09-08, 13:25   #71
fistikaki

fistikaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πφφφφφφφφφ σιγα!! αυτα ειναι πταισματα!!

εχω ταξει 2 φορες φανουροπιτα για να βρω τ αμαξι μου!!! τη μια φορα το ειχα παρατησει "καπου στη Μιχαλακοπουλου" (τρεχα,γυρευε), και την αλλη ειχαμε βγει κοριτσοπαρεα στα μπαρακια πισω απο το Χιλτον, και οταν βγηκαμε (λιωμα) να παρουμε τ αμαξι, το μονο που θυμομασταν ηταν, πως ειχαμε παρκαρει "μπροστα απο ενα ωραιο γκομενο με audi TT"... καλα κρασια!!

Μεγαλη η χαρη του Αγιου Φανουριου!
Ο χρήστης fistikaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-08, 15:55   #72
NANA

Το avatar του χρήστη NANA

NANA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΑΧ!!! ΝΑ 'ΣΤΕ ΚΑΛΑ...ΓΕΛΑΣΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.
ΓΕΛΑΣΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΘΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΩ...ΦΕΥΓΩ ΜΕ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ, ΦΟΡΩΝΤΑΣ ΑΝΑΠΟΔΑ ΡΟΥΧΑ. ΕΔΩΣΑ ΞΙΔΟΓΑΛΟ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ....

ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ ΗΜΟΥΝ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗ....

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09
Ο χρήστης NANA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 22-09-08, 17:33   #73
petalouda

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
petalouda ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

KAI H ANIA ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!!!
ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ.!!ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΣΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ. ΒΓΑΙΝΩ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΟΦΗΜΕΝΗ ΣΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ Κ ΤΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΓΡΑΦΕ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ. ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΟ ΤΟΥ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!! ''ΑΝΤΕ, ΞΕΚΙΝΑ!!'' ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΔΩ. ΕΝΑΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ. ΚΟΙΤΑΩ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΤΑΣΟ Κ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ, ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ '''ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ'' ΛΕΩΚΑΙ 'ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ'' ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΕΛΩΝΤΑΣ ''ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ''. ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΙΣΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΙΔΙΟ ΧΡΩΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ, Ο ΤΑΣΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΗ.
ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΚΙ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΑΦΗΝΩ ΤΟΝ ΤΑΣΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ (ΒΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΥΡΙΣΕΙ!!!!! ΕΞΟΥ Κ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ). ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΠΑΡΚΑΡΩ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΜΑΣ Κ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΝΑ ΠΑΩ SUPER. ΓΥΡΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΙ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΣΑΝΤΕΣ Κ ΕΧΩ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ ΤΣΑΝΤΕΣ ΜΕΣΑ!!!! ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΤΟ ΣΟΚ. ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΒΡΩΚ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!
ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ Η ΝΑ ΚΛΑΨΩ!!
ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΤΑΣΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ Χ Α Β Α Η!!!
Ο χρήστης petalouda δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-08, 18:38   #74
κατερινα Ν+Χ

Περιοχή: θεσσαλονικη
κατερινα Ν+Χ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ,βρε κορίτσια πολύ γέλασα.
Πραγματικά απιστευτα και όμως αληθινά
Πριν τέσσερις μέρες έβρασα μοσχαράκι και ξεχώρισα δύο μερίδες για τον Χαρούλη μου επειδή ακόμα του μαγειρεύω ξεχωριστά....
Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω μια σούπα μιας και ο καιρός χάλασε , όταν τελείωσε και καθήσαμε με τον Νικόλα να φάμε (ο άνδρας μου αργεί να σχολασε)κάτι δεν μου κολλούσε, το παιδί φυσικά δεν έφαγε γιατί στο αβγολέμονο δεν είχα βάλει λεμόνι,ούτε λάδι είχα βάλει ,ούτε και αλάτι ....

στις 14 Σεπτέμβρη βαφτίσαμε τον Χάρη,άφου τελείωσε η χαιρετούρα μπήκαμε στο αυτοκίνητο να φύγουμε,φτάσαμε στην ταβέρνα και μόλις κατέβηκα απο το αυτοκίνητο έντρομη συνειδητοποίησα ότι το παιδί έλειπε .... ευτυχώς δίπλα είχε παρκάρει η μαμά μου και τον είδα που τον κρατούσε στην αγκαλιά της και γελούσε με την τρομάρα μας.
Ο χρήστης κατερινα Ν+Χ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-08, 16:31   #75
ΙΡΙΝΙ

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΙΡΙΝΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

απιστευτεσ ελληνιδεσ μητερεσ........ ποσα κομματια πια να γινουμε? παλι δεν θα φτανουμε...........
Παλιά 26-09-08, 12:23   #76
rit@

Περιοχή: corfu
rit@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

προσπαθώ να μάθω τον Σπυράκη να μην φοράει πάνα και όταν κοιμάται. Ξεκινάω από το μεσημέρι όπου τα ψιλοκαταφέρνει. Ηταν κουρασμένος από το σχολείο είχε γκρίνια και βήχα. Αποφασίζει να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας. Με τον βήχα του φεύγουνε και ξηπνάει έντρομος. Δεν τον τρομάζω τον αλάζω και ξανακοιμάται δίπλα στην δική μου την μεριά. Εγώ μέσα στη βιασύνη μου ξαναστρώνω το κρεβάτι και πάω στο μωρό. Το βράδυ έχω ήδη ξαπλώσει πτώμα αφού έχω κοιμίσει τα παιδιά στα κρεβάτια τους και όλα καλά. Σε λίγο ξαπλώνει ο σύζηγος και τον ακούω έντρομο να με ρωτάει "γιατί έγινα μούσκεμα?" καλά το γέλιο, όχι δεν άλαξα το κρεβάτι αλλά το σκέπασα κιόλας και πότισε στο στρώμα, μες την νύστα μου το γέλιο που έριξα δεν λέγεται.
Παλιά 26-09-08, 12:30   #77
katd

katd ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το κορυφαιο που κανω εγω ειναι να φωναζω τον σκυλο "Πετρο" και το κακομοιρο το παιδακι μου με κοιταει με απορια οπως επισης και ο σκυλος!!!
Παλιά 26-09-08, 12:51   #78
bebimaster

Το avatar του χρήστη bebimaster

bebimaster ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τα τελευταία δύο βράδυα βγάζω το φωτάκι νυκτός που έχουμε στο υπνοδωμάτιο για την μπέμπα χωρίς να το θυμάμαι!! Το πρώτο βράδυ νόμιζα ότι το έκανε ο άντρας μου αλλά μου ορκίζεται ότι δεν έχει ασχοληθεί επί του θέματος. Τι να κάνω να ανησυχήσω;;
Παλιά 26-09-08, 13:09   #79
nanaka

Περιοχή: Β.Ελλάδα
nanaka ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ τωρα με τα αυτοκινητα τι μου θυμισατε (το ειχα αποθησει στην ληθη απο το σοκ μου φαινεται)
Ειναι ο γιος μου 3 μηνων, και αποφασιζω να βγω πρωτη φορα μονη μου μαζι του (ηταν το πρωτο παιδι και εγω αγχωμενη πρωταρα μαμα) για καφεδακι με τις 2 φιλεναδες μου και τα παιδια τους. Ειναι καλοκαιρακι, πολυ ζεστη και παμε σε μια καφετερια με γρασιδια, νερα κτλ ολα ωραια και καλα. Αφου ηπιαμε τα καφεδακια μας και δεν συνεβη τιποτα τρομερο εγω περιχαρης μαζευω την πραματεια μας και ξεκιναμε να φυγουμε. Δενω το παιδι στο καρεκλακι του αυτοκινητου και παω να μπω στην θεση του οδηγου...... και τοτε συνηδητοποιω οτι εχω κλεισει ολες τις ασφαλειες και το κλειδι ειναι πανω στην μηχανη (συμβατικες πορτες οχι αυτοματο κλειδωμα)! Τωρα μην ρωτησετε πως τα καταφερα..η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα! Το παιδι να σκουζει, το αυτοκινητο να καει απο την ζεστη και εγω να εχω τρελαθει.....με τα πολλα ευτυχως ο αντρας της φιλης μου ο οποιος ειχε μηχανακι ετυχε να βρισκεται εκει κοντα, ηρθε του δινω τα κλειδια του σπιτιου και μου φερνει αντικλειδι του αυτοκινητου (ευτυχως μενουμε σε επαρχια και οι αποστασεις ειναι μικρες). Βεβαια ολο αυτο κρατησε ισως και πανω απο μισαωρο, και πραγματικα πολυ φοβηθηκα μηπως παθει τιποτα το παιδι απο την ζεστη μεσα στο αυτοκινητο. Με καθυσηχαζε βεβαια το γεγονος οτι ειχα αναψει το αιρκοντισιον (ολο το κακο φυσικα γι' αυτο εγινε, για να δροσισω το αυτοκινητο μεχρι να τακτοποιησω τα καροτσια κτλ) που να ηξερα η ασχετη η οδηγος οτι μονο ο ανεμιστηρας δουλευε εφοσον η μηχανη δεν ηταν αναμενη παρα μονο ξεκλειδωτη? (και ειμαι και καραμελαχρινη!!!!). Περριτο να πω οτι οταν βγαλαμε το παιδι απο το αμαξι εσταζε κυριολεκτικα! Ευτυχως ομως σε λιγακι συνηλθε, αλλα για να οδηγησω πισω σπιτι, συνοδεια με το μηχανακι με πηγε ο αντρας της φιλης μου (ετρεμα απο το σοκ για μερες μετα). Τι να πει κανεις για τα μυαλα της αλληνης.......
Παλιά 26-09-08, 13:22   #80
galat

Το avatar του χρήστη galat

Περιοχή: Πόρτο Λίλι
galat ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γελάω γιατί λίγο πολύ όοοοοοολα τα έχω κάνει....

Τελευταία ξεχνάω να κατεβάσω το κρεας από την κατάψυξη ή το γάλα της μικρής από το προηγούμενο βράδυ...

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές