Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μασουλάει τα κάγκελα του κρεβατιού!


Recommended Posts

καλησπέρα!

ο μικρός μου μασουλάει με μανία τα ξύλινα κάγκελα του κρεβατιού του! :shock:

δυστυχώς δεν πήραμε κρεβάτι με ενσωματωμένο πλαστικό προστατευτικό (που να ξέραμε τότε!!!) και μας είπαν ότι δεν υπάρχει κάποιο μεμονωμένο που να προσαρμόζεται στο κρεβάτι που έχουμε τώρα!

έχετε αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα? δοκιμάσατε καμία "πατέντα" που να φέρνει αποτελέσματα?

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι, αλλά το θεωρώ περιττό. Ο δικός μου μασουλάει τον καναπέ, το τραπέζι, το πάσο, τις καρέκλες, τα μαχαιροπήρουνα, την τσαγιέρα, τις κουτάλες, τα τάπερ, τα καπάκια των τάπερ, τα πιάτα, τα ποτήρια και γενικώς για να μην το κουράζω ο,τιδήποτε βρεθεί μπροστά του. Δε γλυτώνεις από αυτό, χαλάρωσε και απόλαυσέ το. Επίσης, τί πειράζει αν τα μασήσει και τα κάγκελα; Δεν είναι να ανησυχείς ότι θα τη χαλάσει, η κούνια έχει διάρκεια ζωής.

 

Αν σε ενοχλεί πολύ μπορείς να του βάζεις μέσα την κούνια άλλα πράγματα για να μασάει, βραχιόλια οδοντοφυίας, κουτάλες, τάπερ, τσαγιέρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενοχλεί πολύ μπορείς να του βάζεις μέσα την κούνια άλλα πράγματα για να μασάει, βραχιόλια οδοντοφυίας, κουτάλες, τάπερ, τσαγιέρες :lol:

:lol::lol::lol:

 

αυτό που με ανησυχεί είναι ότι τα έχει φάει στην κυριολεξία! έχει φάει το χρώμα και τώρα τρώει και ξύλο! έχει γίνει λακούβα σε συγκεκριμένο σημείο! δεν είναι πρόβλημα?

.png
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενοχλεί πολύ μπορείς να του βάζεις μέσα την κούνια άλλα πράγματα για να μασάει, βραχιόλια οδοντοφυίας, κουτάλες, τάπερ, τσαγιέρες :lol:

:lol::lol::lol:

 

αυτό που με ανησυχεί είναι ότι τα έχει φάει στην κυριολεξία! έχει φάει το χρώμα και τώρα τρώει και ξύλο! έχει γίνει λακούβα σε συγκεκριμένο σημείο! δεν είναι πρόβλημα?

 

Καλο θα ηταν να μην τον αφηνεις να τρωει λουστραρισμενα ξυλα...δε ξερεις τι φαρμακια τα εχουν ποτισει... :roll:

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν του δωσεις κατι αλλο ειδικο να μασαει?

Εμεις ειχαμε βολευτει αυτα που μπαινουν στο ψυγειο. Ηταν δροσερα και τα λατρευε :D:lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

έχει διάφορα για μασούλημα, αλλά μάλλον επειδή είναι πολύ σκληρό, του αρέσει το κάγκελο! περί ορέξεως... χιχιχι!

και δεν γίνεται να είμαι συνέχεια από πάνω του, ειδικά όταν είναι στο κρεβάτι του. ξυπνάει και ξεκινάει το... γεύμα.

σκέφτηκα να τυλίξω πανιά γύρω-γύρω αλλά φοβάμαι ότι αν τα βγάλει (πολύ πιθανό) είναι πολύ επικίνδυνα.

τι λέτε?

.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν, την κορδέλα θα τη λύσει 10000000%, δεν υπάρχει περίπτωση

 

Έπειτα, σχετικά με τα χρώματα της κούνιας, λογικά δεν είναι τοξικά, τώρα πια όλες οι κούνιες αυτό διαφημίζουν, για κοίτα τί λέει η δικιά σου

 

Νομίζω ότι το σοβαρότερο πρόβλημα είναι μήπως πνιγεί εκεί που καταπίνει τα κομματάκια που κόβει. Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο πράγμα, αλλά μήπως θα μπορούσες να πάρεις αυτή την πλαστική θηκούλα που έχουν κάποιες κούνιες στα κάγκελά τους; Να πας σε κατάστημα που έχει τέτοιες κούνιες και να ρωτήσεις αν τις πουλάνε και χώρια. Χλωμό μεν αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Επίσης, ο γιατρός τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι καπου εχω δει ενα πλαστικο που μπαινει κατα μηκος της κουνια για ακριβως αυτον το λογο. Λετε να ειναι της φαντασιας μου?Και μαλιστα μηπως το ειδα στα mothercare?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ στο mothercare νομίζω ότι το έχω δει. Νομίζω μάλιστα ότι όλες οι κούνιες τους το έχουν. βέβαια στον κατάλογο δεν έχω δει να το πουλάνε χώρια, αλλά αν πας και ρωτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

μόλις τηλεφώνησα στο mothercare και δυστυχώς δεν έχουν κάτι τέτοιο... έχω μιλήσει και με το λητώ απ΄όπου πήραμε το κρεβάτι και μου είπαν ότι δεν πωλείται τέτοιο προστατευτικό χωριστά. ό,τι υπάρχει πάει σετ με το κρεβάτι. το κρεβάτι που έχουμε πάρει δεν είχε τέτοιο, έτσι κι αλλιώς... :cry:

.png
Link to comment
Share on other sites

βρήκα-βρήκα!!!!!!!! :D:D:D

 

http://www.cosycorner.gr/products/details.php?lang=gr&id=784

 

το συγκεκριμένο δεν υπάρχει αλλά επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι σε λίγες μέρες θα έχουν κάτι παρόμοιο από ισπανία.

Ekabn ευχαριστώ πολύ για την ιδέα!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως απ το αρχικό σου ποστ είχα καταλάβει ότι δεν προσαρμόζεται κάτι τέτοιο στην κούνια σας και γιαυτό ψάχνεις άλλη λύση :oops:

έχω δει κι εγώ σίγουρα στα mothercare και νομίζω ότι έχουν και τα jumbo

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνώμη αν δεν εξήγησα επαρκώς... :oops:

το κρεβάτι που έχουμε δεν είχε ενσωματωμένο και μας είπαν οτι δεν πωλείται προστατευτικό μεμονωμένο. για οποιοδήποτε κρεβάτι. γι' αυτό ψαχνόμουν, επειδή νόμιζα ότι δεν υπάρχει πουθενά!

.png
Link to comment
Share on other sites

εκείνο που περιμένουν μου είπαν ότι είναι ψιλό-ελαστικό, ότι δηλαδή προσαρμόζεται. θα δω και φωτογραφία πριν το παραγγείλω, εννοείται.

τουλάχιστον ανακάλυψα ότι όντως πωλούνται αυτά τα προστατευτικά και μεμονωμένα, σε αντίθεση με αυτό που μου είχαν πει από το πολυκατάστημα που αγόρασα το κρεβάτι! :twisted:

.png
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλά όπως το είδα στη φωτο του λινκ που έβαλες μου φαίνεται σα να αποτελείται από πολλά κομμάτια, που τα βάζεις σε παράθεση. Μήπως όμως αν είναι έτσι μικρά ο μπόμπιρας τα βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο αποτελείται από 4 κομμάτια των 30cm. το άλλο που θα φέρουν σε λίγες μέρες δεν ξέρω αν είναι έτσι, ακόμα. έτσι κι αλλιώς θα κάνω πιο εκτεταμένη έρευνα (το βράδυ που τα μωρά θα κοιμηθούν!!!).

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

επιτέλους το έφεραν!

αυτό είναι ό,τι χρειάζομαι! θα το παραγγείλω όταν επιστρέψουμε από διακοπές και θα σας πω εντυπώσεις.

helen18 ευχαριστώ πάρα πολύ!

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...