Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

απογευματινο...?


vickygirl79

Recommended Posts

η μικρη μου δειχνει να εχει τελικα προτιμηση οχι τοσο στισ κρεμες και στα γλυκα αλλα στο σπιτικο φαγακι(κοτοπουλο,μοχαρακι,παταουλα καροτακι κτλ)

και ρωταω...αν το απογευμα αντι για κρεμα εμποριου τρωμε το ιδιο με το μεσημερι αλλα σε λιγοτερη ποσοτητα πειραζει...?δειχνει να το προτιμαει απο τ κρεμα δημητριακων και τισ υπολοιπες

φρουτοκρεμα φυσικη τρωει το πρωι και γιαουρτι τελικα δε της πολυαρεσει........

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω,γιατι ολοι μου λενε πως θα τη κανω χοντρη...?και λεω εγω με το φτωχο μου το μυαλο...?τι ειναι ποιο υγιεινο το φαγακι της μαμας η οι κρεμες που ειναι φουλ ζαχαρη.....???

δεν της το δινω αργα...γυρω στις 6 τρωμε !!!!

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

μα υπαρχει τιποτα πιο παχυντικο απο τις κρεμες?

 

καλο θα ηταν παντως να ρωτησεις και τον παιδιατρο....

 

να σου ζησει το μωρακι σου....ειναι κουκλι! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η μικρη μου δειχνει να εχει τελικα προτιμηση οχι τοσο στισ κρεμες και στα γλυκα αλλα στο σπιτικο φαγακι(κοτοπουλο,μοχαρακι,παταουλα καροτακι κτλ)

και ρωταω...αν το απογευμα αντι για κρεμα εμποριου τρωμε το ιδιο με το μεσημερι αλλα σε λιγοτερη ποσοτητα πειραζει...?δειχνει να το προτιμαει απο τ κρεμα δημητριακων και τισ υπολοιπες

φρουτοκρεμα φυσικη τρωει το πρωι και γιαουρτι τελικα δε της πολυαρεσει........

Και εμένα την ίδια αντίδραση έχει με τα φαγητά..μόνο αν πεινάσει τρώει..

Και με την φρουτόκρεμα επειδή δεν έτρωγε πέρα απο 3-4 κουταλιές...του λιώνω πατάτα μέσα και την εξαφανίζει...

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Eμενα τρωει στις 3-4 το φαγητο και το απογευμα γυρω στις 7 αντι για κρεμα της δινω παλι γαλα. η παιδιατρος μου ειπε οκ. παντως οποτε τους λεω οτι δεν τρωει κρεμες εμποριου τις βλεπω λιγο σφιγμενες. δεν μπορω να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από μόνη μου του έδινα φαγητό το απόγευμα αντί κρέμας που δεν ήθελα να του δώσω με τίποτε! το είπα και στη γιατρό και όλα ΟΚ! όπως το λες! καλύτερα το φαγάκι της μαμάς παρά οι @@%#&$%&* του εμπορίου!

Ακόμη και τώρα, πότε τρώμε γιουρτάκι και πότε φαγάκι! :)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου έτρωγε κρέμες το απογ. Κάποια στιγμή έδειξε να τις βαρέθηκε και δυσανασχετούσε. Οπότε της έδινα μαγειρεμένο φαγητό. Τώρα πια ψωμι με βούτυρο- μερέντα ή αυγόφετες ή κορν φλείκς με γάλα ή τόστ με κασεράκι ή φαγητό. Το καλο με εμας ήταν οτι το μεσημέρι ετρωγε στο σχολείο οπότε το απόγ έτρωγε διαφορετικό φαγητό στο σπίτι- το δικό μας.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ο δικός μου, οι φορές που έφαγε κρέμα του εμπορίου είναι ελάχιστες. Φαγητό όμως αποφεύγω να του δίνω το απόγευμα γιατί το βράδυ δεν πίνει γάλα και γιατί είναι τροφαντούλης :). Τρώει γιαουρτάκι ή φρούτο (αυτό με δυσκολία) και πρόσφατα άρχισα να του δίνω τοστ με τυρί ή κορν φλέικς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Έχω πρόβλημα με τον μικρό μου (10 μηνών). Δοκιμάσαμε γιαούρτάκια για κάποιο διάστημα, τα βαρέθηκε σταμάτησε να τα τρώει, μπισκοτοκρέμες κλπ τις έφαγε για λίγο όταν άρχισε στερεά και το τελευταίο διάστημα του έφτιαχνα τραχανά από την πεθερά μου (πεντανόστιμος, ό,τι έμενε το έτρωγα εγώ). Μάλλον όμως τον βαρέθηκε κι αυτόν. Σας παρακαλώ δώστε μου ιδέες...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τον μικρό μου (10 μηνών). Δοκιμάσαμε γιαούρτάκια για κάποιο διάστημα, τα βαρέθηκε σταμάτησε να τα τρώει, μπισκοτοκρέμες κλπ τις έφαγε για λίγο όταν άρχισε στερεά και το τελευταίο διάστημα του έφτιαχνα τραχανά από την πεθερά μου (πεντανόστιμος, ό,τι έμενε το έτρωγα εγώ). Μάλλον όμως τον βαρέθηκε κι αυτόν. Σας παρακαλώ δώστε μου ιδέες...

 

Σιμιγάλι φτιαγμένο σαν κρεμα με γάλα, ρυζόγαλο. Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σου πω...

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δημητριακά με λιωμένα φρούτα, μπισκότα παιδικά χωρίς ζάχαρη ή αυγό.

Μπα δεν μπορεί να μασήσει ακόμα η ψυχούλα...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

ααα εκλεκτικός ο Μιχαλάκος, εγώ σε αυτή την ηλικία της έδινα γιαούρτι ( μπορούσε και 300 γρ να φάει άμα την άφηνα), φρούτα με νιφάδες δημητριακών περασμένα στο μούλτι, και όταν τα βαριόταν περνούσαμε μερικές μέρες μόνο με θηλασμό για απόγευμα και μετά της φαινόταν πάλι ωραία

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Το τρώει μωρέ... αλλά ξέρω 'γω, πάλι το ίδιο;

αν δεν έχει προβλημα, γιατι όχι. Μπορείς πάλι αν δε βαριεσαι να του φτιάχνεις άλλο φαγητό δηλαδή δυο φαγητά και να τα τρώει εναλλάξ μεσημερι απογευμα.

Καλύτερο το μαγειρεμένο φαγητό (και όσο πιο απλό τόσο καλύτερο) από ΌΛΑ τα τυποποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο κοριτσια..απο τις κρεμες σιγουρα καλυτερα το φαγητο του σπιτιου..εμεις ειμαστε 17μηνων και δινω γιαουρτακι,το τοστ το βαρεθηκε(αχχχχχ)την κρεμα δεν την πολυσυμπαθει,μια φορα της εδωσα γαλα με δημητριακα κ χθες που επιχειρησα να ξαναδωσω δεν τα ετρωγε και εμεινε νηστικη το απογευμα,ηπιε το βραδυ γαλα...εχω προβλημα με το απογευματινο κοριτσια...κρεμα καουστερ παουντερ επισης με τιποτα,το φαγητο το φοβαμαι λογω βαρους..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...