Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι την ενοχλει; στο σημείο του κόκκυγα - 20 μηνών


Recommended Posts

Κοριτσαρες μου τα φωτα σας!! Εδω και αρκετες ημερες κατα διαστηματα η κορη μου δειχνει κατι στον ποπο της και κλαψουριζει σαν να την ενοχλει. Ακουμπαει το χερακι, πισω, στο παμπερς στο υψος της "ουρας" Εκει δηλαδη που αρχιζει η σχισμη του ποπου στη βαση της μεσης. Δερματικα δεν υπαρχει τιποτα εκει, ουτε συγκαμα, ουτε σπυρακι. Δεν καταλαβαινω τι την ενοχλει. Που πονας μωρο μου; Βαζει κατευθειαν το χερακι εκει. Σκεφτηκα για κυστη κοκκυγος αλλα δεν φαινεται τιποτα υποπτο εκει. (συνηθως αυτο φαινεται). Δεν ξερω τι να υποθεσω. Το κανει κανα δυο φορες τη μερα. Βαζω τα δαχτυλα μου και πιανω την ουρα, μου φαινεται φυσιολογική. εχει δηλαδη αυτο το κοκκαλακι που εχουμε ολοι. Ανησυχω ρε γμτ. Να παρω λετε την παιδιατρο; Εχετε τιποτα υποψη σας σχετικα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπαρχει περιπτωση να επεσε κ να χτυπησε?χωρις να εχει αφησει σημαδι κ απλα το παιδακι να ποναει,ειναι μερες που την ενοχλει?πιστευω οτι καλο θα ηταν να παρεις τον παιδιατρο εκεινος ξερει περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

Να χτυπησε, οχι, ολη μερα εγω την εχω, δεν εχει πεσει καθολου κατω, ουτε εκατσε με δυναμη κατω. Αλλωστε ρε συ, μια μελανιτσα θα την ειχε κανει, ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν 3χρονια ειχα πεσει κ ειχα χτυπησει ακριβως σε αυτο το σημειο δεν εκανα ποτε μελανια αλλα υπεφερα για 3μηνες,τελικα δεν πηγα ποτε στον γιατρο γιατι περασε απο μονο του,αλλα δεν μου ειχε κανει κανενα σημαδι,βεβαια εγω δεν ειμαι μωρο κ ισως να παζει κ αυτο ρολο του οτι δεν εκανα σημαδι.Παρε ενα τηλ τον παιδιατρο εγω αυτο θα εκανα για να ησυχασω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επιδη ανεφερες την κυστη κογγηγος καμια φορα οταν η κυστη γεμιζει ποναει και δεν κανει κανενα ερεθησμο και καμια κοκκινιλα και δεν φαινετε καθολου( ετσι το πα για την ιστορια..) αλλα ναι βρε Levies μου παρε το γιατρο σου ....

Link to comment
Share on other sites

Η κυστη κοκκυγος ειναι κληρονομική; Ειχα κανει κι εγω αλλα ημουν 15 χρονων και θυμαμαι οτι το σημειο εκει ειχε γινει τουμπανο και με ετσουζε τρελα κι ειχε και 3 τρυπουλες, γι' αυτο ειπα οτι δεν φαινεται κατι... Ελπιζω να μην ειναι αυτο γιατι θα φρικαρω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε πάρε τον παιδίατρο για σιγουριά.

 

Από την άλλη μήπως απλά θέλει να σου τραβήξει την προσοχή;

Η Μαρία για ένα διάστημα μου έλεγε όποτε τη ρωτούσα σε φάσεις γκρίνιας τι της φταίει ότι την πονάει η κοιλίτσα. Η οποία ως δια μαγείας περνούσε μόλις ασχολιόμουν μαζί της λίγο περισσότερο. Με λίγα φιλάκια στην περιοχή και μετά αγκαλιές και παιχνίδια ήταν περδίκι. Εδώ και καιρό το έκοψε πια να το λέει.... (Τώρα προτιμάει να μας λέει τι θέλει αφού γκρινιάξει για τα καλά)....

 

Όπως και νάχει πρέπει πρώτα να αποκλείσεις πως δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Λια μου εχει περασει κι αυτο απο το μυαλο γιατι εχει ενα παιχνιδιαρικο υφος οταν την ρωταω που πονας και μου δειχνει εκει. Αλλα την εχω πιασει να βαζει εκει το χερι και σε ανυποπτο χρονο. Θα παρω τη γιατρο το απογευμα, για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κυστη κοκκυγος ειναι κληρονομική; Ειχα κανει κι εγω αλλα ημουν 15 χρονων και θυμαμαι οτι το σημειο εκει ειχε γινει τουμπανο και με ετσουζε τρελα κι ειχε και 3 τρυπουλες, γι' αυτο ειπα οτι δεν φαινεται κατι... Ελπιζω να μην ειναι αυτο γιατι θα φρικαρω!!!!!!!

 

αυτο δεν το ξερω θα σε γελασω....για το αν ειναι κληρονομικο λεω....

εγω βασανιζομαι χρονια αλλα οχι σε σημειο που να παω για επεμβαση κι οταν γεμιζει καμια φορα με ποναει χωρις κανενα σημαδι.....κοκκινηλα η πριξημο

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν είναι χτυπηματάκι (πράγμα αρκετά πιθανό) τσέκαρε μήπως με αυτό τον τρόπο τραβά την προσοχή σου.Η κορούλα μου για παράδειγμα κάνει ενα περίεργο βηχάκι σε άσχετες φάσεις και χωρίς λόγο μόνο και μόνο επειδή με βλέπει να αγχώνομαι και να την ρωτάω αν πονάει ο λαιμός της.Θα έχω καμιά περίεργη και γελοία φάτσα φαίνεται εκείνη την ώρα γιατί τις περισσότερες φορές ξεκαρδίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η παιδιατρος μου ειναι σε μια δυσκολη περιπτωση με νεογνο στο Παιδων και μου ειπε αν δεν ειναι επειγον να την παρω αυριο και της ειπα οκ!

Παντως να σας πω φαση; Ενω ολη μερα δεν επιασε τον ποπο της πριν απο λιγο τη μαλωσα γιατι εριξε με δυναμη στο πατωμα το τηλεκοντρολ. Μετα απο λιγο ηρθε και μου εδειχνε παλι οτι την ενοχλει. Της λεω που πονας; Μου δειχνει. Της λεω γυρνα να δω. Και γυρναει με μια προθυμια αλλο πραγμα!!! Εχω την υποψια πως τσαμπα θα την παω στη γιατρο. Μου φαινεται πως ειδε το φοβο στα ματια μου οταν μου πρωτοκλαψουρισε οτι κατι την ενοχλει και τωρα το χρησιμοποιει αναλογως της περιστασης... Αλλα μπορεις να μην την πας στο γιατρο;; Ε ρε γελια που θα κανει η παιδιατρος.... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κυστη κοκκυγος σε τοσο μωρο? δεν εχω ξαναακουσει κατι τετοιο..

Παντως για οποια κανει υποψην σας..Δικαιολογειτε ενας μηνας αναρρωτικη αδεια απο τη δουλεια.. :lol:

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...