Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Αγορές! > Παιδικό δωμάτιο & Ασφάλεια μέσα στο σπίτι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 18-07-08, 14:17   #1
chrysa.ps

Το avatar του χρήστη chrysa.ps

Περιοχή: θεσσαλονικη
chrysa.ps ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ιδεες για παιδικο δωματιο

κοριτσια ειμαι στον 7ο μήνα και σιγά σιγά λεω να ασχοληθώ και με το δωματιο της μπέμπας. Το πρόβλημα είναι ότι δεν εχω ιδέα του τι θέλω να κάνω και πως να το βάψω. Σιγουρα δεν θέλω να έχει ροζ αποχρώσεις.
Βοηθήστε με σας παρακαλώ!!
Ο χρήστης chrysa.ps δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-07-08, 15:06   #2
mel

Περιοχή: ΚΗΦΙΣΙΑ
mel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για παιδικό δωματιο μου αρεσει πάρα ολυ το πορτοκαλί χρωμα που συμβολιζει και την ευτυχία,τη χαρά, δινει ενεργεια κτλ.
Αυτο είναι και το χρωμα που έχω στο παιδικο δωματιο. Αγόρασα και μια αυτοκολλητη ταινία τοιχου και εκανα και μερικά σχεδια πάνω στον τοιχο, της εβαλα και φωσφορίζοντα αστεράκια στον ένα τοιχο γυω γυρω από ένα φωτιστικο τοιχου με σχημα φεγγαρι και ετσι ολοκληρωσα το δωματιο.
Αν ψαξεις στα μαγαζια σιγουρα θα βρεις υπεροχα αυτοκολλητα τοιχου που θα σε εμπνευσουν για εξαιρετικες δημιουργιες.
Με το καλό η μπέμπα και με εναν πόνο!
Ο χρήστης mel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-07-08, 15:48   #3
natasaZ

natasaZ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμείς έχουμε τους δύο τοίχους σε κίτρινο και τον άλλο σε λιλά-ροζ. Ο τέταρτος τοίχος είναι η ντουλάπα. Κι έχουμε βάλει μια μπορντούρα με τις πριγκηπισες, που έχουν διάφορα χρώματα. Τώρα ψάχνουμε για χαλί και κουρτίνες. Πάντως κι εγώ βρίσκω το πορτοκαλί πολύ καλή ιδέα....

Ο χρήστης natasaZ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-07-08, 09:57   #4
candy1234

candy1234 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμείς βάψαμε το Σάββατο το παιδικό. Τα χρώματα που διαλέξαμε είναι απαλό σιέλ και απαλό κιτρινάκι, καθώς όλη η προίκα του μπέμπη μας και τα σχετικά του είναι σε αυτές τις αποχρώσεις. Μέχρι ένα ύψος, λίγο πιο κάτω απο την μέση είναι στο σιέλ οι τοίχοι και απο εκεί και πάνω κίτρινο. Το γύψινο του δωματίου και λίγο πιο κάτω είναι σιέλ. Το ίδιο και η ροζέτα του φωτιστικού. Επίσης, μια κολωνίτσα που έχει μέσα το παιδικό την βάψαμε απο πάνω μέχρι κάτω σιέλ. Τώρα περιμένω μπορντούρα που παρήγγειλα απο COSYCORNER (μπεζ φόντο με καφέ αρκουδάκια) και αυτοκόλλητα αφρώδει αρκουδάκια για να τα κολλησουμε σε διαφορα σημεία. Επίσης μια κρεμαστούλα αρκουδάκι. Μέχρι στιγμής έχει γίνει πολύ όμορφο και γλυκούλικο. Περιμένω όμως και το τελικό αποτέλεσμα με τις μπορντούρες και τα σχετικά για να δω πως θα "δείξει". Ελπίζω να του αρέσει του μπέμπη μας...
Ο χρήστης candy1234 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-03-11, 13:48   #5
sofia papamixali

sofia papamixali ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ του το χω βάψει ανοιχτο πορτοκαλι απο πανω και πρασινακι απο κατω στη μεση εχω βαλει μια μπορντουρα του γουινι και διαφιορα καδρα και στη ντουλαπα αναλογη ταπετσαρια... προσωπικα ειναι πολυ ωραιο και ζωντανο... μπορεισ κι εσυ να το κανεισ θεματικο όπως κι εγώ που το κανα γουινι
Ο χρήστης sofia papamixali δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές