Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΡΩΜΑΤΟΣ


Recommended Posts

Μπήκα στη διαδικασία να αποφασίσω τι θα πάρω για για τον ερχομό του μωρού και φυσικά τι είναι το καλύτερο για εκείνο.Ένα απο αυτά είναι το στρώμα. Πείτε μου τη γνώμη σας και εσείς που σκέφτεστε τι θα πάρετε αλλά και εσείς που έχετε την εμπειρία.

Είναι καλύτερο ένα στρώμα μόνο απο latex ή καλύτερο θα είναι με κοκοφοίνικα και πάνω κάτω latex?

Εγώ μόνο που τον βλέπω αυτόν τον κοκοφοίνικα κάτι παθαίνω αλλά και απο την άλλη λέω μήπως το μόνο latex είναι πολύ μαλακό ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου nikol!Εμεις πηραμε με κοκοφοίνικα και απο κάτω latex!Ηταν νομιζω μια καλη επιλογη!Στην αρχη οταν ηταν μικρουλης ειχαμε την πλευρα του κοκοφοινικα και τωρα το latex (ειναι 27 μηνων).

an1cxyD0g411110NDc3MTRkfDQ1NDg2NjQ1ZGF8b3VyIGxpdHRsZSBzdGFyIQ.gifas1cEUz0g410010MTA4ODIwcGR8MDAwNDcxN2R8b3VyIGZhaXJ5IGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κοκκοφοίνικα-λάτεξ έχω πάρει για το μπουμπούκι μου

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

και γιατί βρε κορίτσια το latex είναι πιο ακριβό ?

λέτε να διαλέξω κι εγώ με κοκοφοίνικα-latex ?

 

α και κάτι άλλο

το κάλλυμα του στρώματος βγαίνει και πλένεται?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει φερμουαρ για να εαριζεται το εσωτερικο του στρωματος αλλα καλα θα ηταν οπως κι εσυ αναφερεις να αγορασεις ενα καπιτονε καλλυμα για να το πλενεις συχνα πυκνα! :D Εχω κι εγω μια μανια με την καθαριοτητα!!

an1cxyD0g411110NDc3MTRkfDQ1NDg2NjQ1ZGF8b3VyIGxpdHRsZSBzdGFyIQ.gifas1cEUz0g410010MTA4ODIwcGR8MDAwNDcxN2R8b3VyIGZhaXJ5IGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το λικνο του μωρου ή την καλαθούνα που χρησιμοποιησατε τι στρωμα πηρατε; Εμενα μου δανεισε μια φιλη το λικνο της αλλα το στρωμα ειναι ραμενο σε βαμβακερο υφασμα κ δεν μπορω να δω το εσωτερικο...

Σιγουρα κοκοφοινικας η λατεξ δεν ειναι ..Τα δικα σας ; :roll:

Link to comment
Share on other sites

Για το λικνο του μωρου ή την καλαθούνα που χρησιμοποιησατε τι στρωμα πηρατε; Εμενα μου δανεισε μια φιλη το λικνο της αλλα το στρωμα ειναι ραμενο σε βαμβακερο υφασμα κ δεν μπορω να δω το εσωτερικο...

Σιγουρα κοκοφοινικας η λατεξ δεν ειναι ..Τα δικα σας ; :roll:

 

Εγώ πήγα και πήρα από το ΟνειραBebe νομίζω κίολας ότι έχει και σαιτ http://www.oneira.gr γιατί του πορτ μπεμπέ του καροτσιόυ δεν μου έφτασε, έχει την θήκη με φερμουάρ και από μεσα λάτεξ κόστος 30ευρώ. Κοκοφοινικα δεν ήθελα γιατι ήταν άκαμπτος και μου μύρισε όταν το έιδα στο Λητώ.Μάλλον είμαι περίεργη αλλά έτσι μου φάνηκε!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοκοφοινικα δεν ήθελα γιατι ήταν άκαμπτος και μου μύρισε όταν το έιδα στο Λητώ.Μάλλον είμαι περίεργη αλλά έτσι μου φάνηκε!![/

 

Είναι αλήθεια.. Ο κοκοφοίνικας μυρίζει και δεν συνιστάται για νεογέννητα μωρά.. Επειδή ο άντρας μου έχει έκθεση επίπλου επικοινώνησε με τη GRECO STROM με την οποία και συνεργάζεται και του είπανε για το latex, είναι υποαλλεργικό, εύκαμπτο, προσφέρει καλύτερο αερισμό και είναι κατα των ακάρεων. Εμείς έχουμε αυτό εδώ: http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=197195-215&itm=619&ct=10805&pid=40

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια αυτα τα σελτεδακια μου φαινονται πολυ "πλαστικα" ωστε βα κοιματε πανω του το παιδι καλοκαιριατικα τουλαχιστον..Υπαρχει αλλος τυπος;Ειδα σε μια λιστα που μου δωσανε να αναφερει κατι για "υδροφυλλα" ;Ξερεται τι ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγα στα bebehome και εκεί προτείνουν ένα υπόστρωμα με κάτι κυψέλες , περισσότερα δεν ρώτησα αλλά μου φάνηκε πολύ καλύτερο απο τα σελτεδάκι που νομίζω ότι με τα σελτεδάκια δεν αναπνέει καλά το δερματάκι του μωρού!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Κοριτσια την βοηθεια σας !!!!

Αγορασαμε παρκοκρεβατο για τον μικρο αλλα το στρωμα δεν το ειχε οποτε θα το περναμε μετα το Πασχα. Το θεμα ειναι οτι μας μπερδεψαν για το αν πρεπει να ειναι latex ή κοκοφοινικα. Εσεις τι εχετε κ τι προτεινετε ?

Πρεπει να αποφασισω κ εχω πελαγωσει!

Link to comment
Share on other sites

γιατί τόσο βαρύ στρώμα?Θα το έχετε σαν μόνιμο κρεβάτι?

εγώ που το είχα για διακοπές ή στην γιαγιά είχα πάρει ένα απλο νομίζω εσωτερικά αφρολέξ ίσα ισα για να είναι μαλακό για έναν περιστασιακό ύπνο. Δίπλωνε κιόλας στα 3 για εύκολη μεταφορά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμεις αυτο που διπλωνει στα τρια απο το jumbo το πηραμε! και τα καλοκαιρια εκει την εβγαλαν τα παιδια οταν ηταν μικρα, απλα για να μην ειναι στο συνθετικο καλλυμα εβαλα μια πικε κουβερτα διπλωμενη και απο πανω το σεντονακι τους

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω κρεββάτι παιδικό στο γιο μου και θέλω τη γνώμη σας για το στρώμα που πρέπει να αγοράσω. Ποιό είναι το καλύτερο για παιδιά και αν ξέρετε περίπου τιμές.

Όταν αγόρασαμε στρώμα για το κρεββάτι μας το διπλό την πατήσαμε γιατί το πληρώσαμε αρκετα χρήματα και δεν είναι καθόλου πρακτικό, είναι ασήκωτο, δε μπορώ ούτε να το στρώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας! Σε ένα μήνα γεννάω κ οι πληροφοριεσ Περί στρωμάτων με έχουν μπερδέψει πολύ!Αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάρουμε ένα παρκοκρεβατο,να κοιμάται ο μικρούλης μας δίπλα μας είτε από την αρχή είτε μόλις δεν χωράει πια στο πορτ μπεμπέ..που σημαίνει από 0μηνων μέχρι 7-8 μηνών..κ μετά βέβαια στα ταξίδια μας..ψάχνοντας λοιπόν για στρώματα παρκοκρεβατου ο καθένας μας λέει τα δικά του ..σε μεγάλο κατάστημα μας είπαν ότι για τον πρώτο καιρό είναι καλύτερος ο κοκοφοίνικες,είναι σκληρός κ αναπνέει..μετά παίρνω σε γνωστή εταιρία στρωμάτων κ μου λέει ο κύριος ότι τον πρώτο χρόνο καλύτερα να του έχω λατέξ κ μετά μετά στην κούνια να του βάλω στρώμα με ελατήρια..τον κοκοφοινικα ενώ τον έχει δεν μου τον σύστησε..

 

Την κούνια-προεφηβικο κρεββάτι την πήραμε από τα bebejou και μας είπαν ότι θα μας βάλουν ένα στρώμα γερμανικό που λέγεται dream cloud κ είναι στα 150? .ειναι λέει ένα πολύ καλό υλικό ψυχρού αφρού,κάτι τέτοιο..κ είπα οκ ..τώρα βέβαια το σκεφτομαι γιατί στα ίδια λεφτά έχει η grecostrom αυτό με τα ελατήρια που φαίνεται όντως πολύ καλό..υπάρχει κάποιος που να έχει αυτό της bebejou??

 

Βοήθεια με το στρώμα του παρκοκρεββατου..σίγουρα θα το πάρω σπαστό..να το πάρω σκέτο latex ή κοκοφοινικα-latex?

 

Ευχαριστώ πολύ κ συγνώμη αν σας ζάλισα !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...