Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.....


Recommended Posts

Καλήμερα σας έχθες το βράδυ εκει που επαιζε ο Θεοφιλος ( 32 μηνών ) βγηκε ο αντιχειρας του,αλλαξε θεση εντελως και πεταχτηκε το κοκαλο.Εκλαψε στιγμιαια για πολυ λιγο.Την ώρα που ετοιμαζομουν για νοσοκομειο μπηκε ξανα στη θεση του.Αυτά που ηθελα να ρωτησω ειναι τα εξης:

1) Λέτε να χρειαζεται να επισκεφτω καποιον ορθοπεδικό?

2) Απο'δω και περα θα το παθαινει συνεχεια?

 

Υ.Γ: επειδη ξέρω οτι θα με ρωτησετε, όχι δεν ενημερωσα τον παιδιατρο μας :?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ξανθια μπουγατσα μου.... λεω να μιλησεις πρωτα με τον παιδιατρο και να του πεις το περιστατικο...εν συνεχεια αν σε καθησυχασει και δεν το θες, πανε σε εναν ορθοπεδικο ...εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

....

 

Υ.Γ: επειδη ξέρω οτι θα με ρωτησετε, όχι δεν ενημερωσα τον παιδιατρο μας :?

 

 

Γιατί; Μήπως θάπρεπε; Εγώ πάντως με το παραμικρό παίρνω τηλ. τον παιδίατρο....

 

Δεν ξέρω να απαντήσω στις ερωτήσεις σου... Σου εύχομαι να μην είναι τίποτε σημαντικό και να πέρασε από μόνο του.

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα να ρωτήσεις τον παιδίατρο, γιατί συνήθως αν βγει μια φορά μπορέι να του ξαναβγει...

 

Μιας φίλης μου ο μικρός όταν ήταν λίγο μεγαλυτερος από ενος έτους του βγήκε το χεράκι (ο ώμος) και από τότε εχει ευαισθησία και το ξαναπαθαινει αν δεν προσεξει :cry:

 

Να σου πω κι εγώ δεν τα αφήνω αυτά.... Το Σάββατο έφαγε μια τούμπα η μικρή και πέταξε ένα καρούμπαλο στο μέτωπο σαν βερύκοκο.. Την βούτηξα κι επι τόπου στων Παίδων.. Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα, θα περάσει...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aυτα που περιγραφουν οι μανουλες λεγονται κεθεξιν εξαρθρωση ...συμβαινει πολυ συχνα στον ωμο πραγμα το οποιο οφειλετε στην χαλαροτητα των συνδεσμων στην συγκεκριμενη αρθρωση ....

για τον αντιχειρα τολμω να πω οτι με πιανεις αδιαβαστη :cry:

παντως σιγουρα θα τηλεφωνουσα στον ορθοπεδικο και οχι στον παιδιατρο...

καλο θα ηταν να μας πεις και τον μηχανισμο της πτωσης μπας και καταλαβουμε περισσοτερα αλλα αληθεια ΓΙΑΤΙ δεν τηλεφωνησες σε καποιον γιατρο?

ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΖΕΙς...Οταν αφορα την υγεια του παιδιου σου θα ρωτας και τα πιο χαζα πραγματα....τουλαχιστον εγω ετσι κανω και ας με χαρακτηρισει οπως θελει..

Link to comment
Share on other sites

Dalia θα πρότεινα να ρωτήσεις κάποιον παιδοορθοπεδικό ή ακόμα καλύτερα να τον επισκεφθείτε.

Πρίν 1,5 χρόνο βγήκε το χέρι της κόρης μου για πρώτη φορά και στο νοσοκομείο ο παιδοορθοπεδικός απλά της το ξαναέβαλε. Οταν τον ρώτησα αν χρειάζεται κάποιο δέσιμο για ορισμένο χρονικό διάστημα έτσι ώστε να μην ξαναβγεί η απάντηση του ήταν αρνητική. Πέρασε καιρός και πάνω στο παιχνίδι ξαναβγήκε πάλι το χεράκι της αλλά αυτή τη φορά ο παιδοορθοπεδικός(ιδιωτικός) που την είχε εξετάσει μου είχε πει τότε οτι αν από τη πρώτη φορά το είχανε δέσει το χεράκι της δεν θα είχε πρόβλημα ξανά. Αλλά αφού δεν είχε γίνει αυτό εξαρχής μας συνέστησε ιδιαίτερη προσοχή στο χεράκι της γιατί πλέον ήταν ευαίσθητο.Αυτό θα γίνεται,μας είπε, μέχρι την ηλικία των 4~5 ετών ηλικία που τα κόκκαλα δένουν και γίνονται πιο γερά.

Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απλά θα πρέπει από εδώ και πέρα να το δίνεις ιδιαίτερη προσοχή και φυσικά να μη στεναχωριέσαι δεν πρόκειται να δημιουργήσει πρόβλημα στο μέλλον.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

48190z6r0s99iu3.gif

 

 

Περαστικά στο παλικαράκι σου!!!

Συμφωνώ με το Kiknaki για το ότι πρέπει να το δει παιδοορθοπεδικός!!!

Όλα να σας πάνε καλά από δω και στο εξής .

Αχ! Ας γινόταν να μην υποφέρουν και να μην χτυπάνε τα παιδάκια μας!

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θα ηθελα να σας ευχαριστησω που ασχοληθηκατε με το θεμα μου.Ευτυχως με ταρακουνησατε λιγο και μολις πηρα τηλ.σε παιδορθοπεδικο και μου ειπε οτι απο την στιγμη που χρησιμοποιει το δαχτυλακι του κανονικα χωρις να εχει καμια ενοχληση και επειδη ειναι η πρωτη φορα του το παθαινει δεν χρειαζεται να τον δει και να του κανει κατι.

Μου εξηγησε οτι λογω ηλικιας εχει χαλαρα ισχια.Αυτο που μου ειπε επισης ειναι να προσεξω γιατι πολλα παιδακια σ'αυτη την ηλικια το κανουν επιτηδες ( δηλ.βγαζουν και βαζουν το χερακι ) βλεποντας το για παιχνιδι.

Για φανταστειτε να μου κανει κατι τετοιο :twisted::P

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παιχνίδι και η ψυχή της μάνας στην κούλουρη :roll::roll:

 

Ευτυχώς όλα καλά dalia κι ελπίζω να μην ξανασυμβεί τίποτα.....

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο που μου ειπε επισης ειναι να προσεξω γιατι πολλα παιδακια σ'αυτη την ηλικια το κανουν επιτηδες ( δηλ.βγαζουν και βαζουν το χερακι ) βλεποντας το για παιχνιδι.

Για φανταστειτε να μου κανει κατι τετοιο :twisted::P

 

Έλα Παναγία μου :shock: ... Αυτό πρώτη φορά το ακούω...

 

Ευτυχως που δεν ήταν κάτι σοβαρό τελικά...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...