Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Αγορές! > Παιδικό δωμάτιο & Ασφάλεια μέσα στο σπίτι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 05-07-08, 16:54   #1
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΚΟΥΝΙΑ ΑΠΟ ΙΚΕΑ

λετε να παρω κι εγω κουνια απο το ΙΚΕΑ?

μου φανηκαν λιγο... ψευτικες, εννοω οχι στιβαρες σε σεχεση μ αυτες που ειδα στα ΗΡΑ και τα ΛΗΤΩ.. επειτα σκεφτηκα, οτι για να ειναι πολυ πιο φτηνες, καποιο λακο εχει η φαβα...

μετα διαβασα αυτα που γραφετε οσες ψωνισατε απο ΙΚΕΑ..

αξιζει το κοπο, λετε?
Παλιά 07-07-08, 01:55   #2
Nanou

Περιοχή: Π.Κοκκινιά
Nanou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

nen μου για αρχη καλως να το δεχτεις το μωρακι σου. οταν ηταν να γεννησω το μωρο μου εψαξα και γω στα ιδια μαγαζια και για να σου πω την αληθεια ωραια τα κομματια που ειδα αλλα δεν μου δινονταν ,αλλα και να τα ειχα δεν θα τα εδινα,με τις τιμες που είχαν. μια κουνια που θα κοιμοταν το πολυ δυο(απο το πασχα αποφασισε οτι δεν θελει πια καγκελα) χρονια να ξεκιναει απο 350ευρω. εεε οχι. τελικα πηρα κουνια που γινεται κρεβατι για να κοιμηθει μεχρι τα 5 του περιπου απο ΙΚΕΑ. έμεινα και συνεχιζω να ειμαι ευχαριστημένη, αντεχει τα χοροπηδητα του και τα κιλα μου! το μονο αρνητικο που εντόπισα και δεν θα με απασχολουσε αν λογω της εγκυμοσυνης δεν μου απαγορευονταν δια ροπαλου να σηκωσω τον μικρο, ήταν οτι έπρεπε να σκύψω πανω απο το κάγκελο για να τον σηκωσω ή να του αλλαξω το σεντονακι του κλπ καθώς το καγκελο δεν κατεβαινει απο καμια πλευρα. τωρα για την μικρη εχουμε κοιταξει κατι δειλα δειλα και μαλλον θα παρουμε κουνια απο το mothercare.ειδαμε στον καταλογο καποια οικονομικη και να βολευει.ετσι και αλλιως ουτε ο αντρας μου ουτε εγω είμαστε των διαφορων ζωγραφιων και σχεδιων. απλα και πρακτικα.
ελπιζω να σε καλυψα

Ο χρήστης Nanou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-08, 10:35   #3
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δε κατεβαινει το καγκελο???? σοβαρα?????
ωχ,δε το ξερα!!!!!

αυτο οντως ειναι προβλημα!!!!!

σ ευχαριστω πολυ!!!!!
Παλιά 07-07-08, 10:39   #4
Christie

Christie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν δεν κατεβαίνει το καγκελο δεν είναι και πολύ πρακτικό, πίστεψέ με...

Πάντως κι εγώ τα θεωρώ πεταμένα λεφτά να δώσεις μια περιουσία για κούνια... Η κόρη μου ήδη εδώ και 3-4 μήνες κοιμάται σε μονό κρεβάτι και την κούνια την έχουμε διακοσμησει με κουκλάκια...

Δε έχω ψωνίσει από ΙΚΕΑ έπιπλα αλλά για να τα έχει αγοράσει τόσος κόσμος δεν θα έιναι και μαπα...
Παλιά 07-07-08, 10:42   #5
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

παιδια, αν δε κατεβαινει το καγκελο, και τζαμπα να ειναι, χλωμο το βλεπω!!!! ηδη η μεση μου ειναι για αποσυρση!!! με απειλει οτι αν τη καταπονισω κι αλλο θα σε συρει στα δικαστηρια!!! (η μεση μου ολα αυτα!!! αυτονομηθηκε!!!!)
Παλιά 07-07-08, 10:45   #6
patousaki

Το avatar του χρήστη patousaki

Περιοχή: Poole, Dorset
patousaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΙΚΕΑ και το πατουσάκι! Και μια χαρά... Και ευχαριστημένη. Και σκέφτηκα ότι όταν θα κατεβάσω το στρώμα, το παιδί θα σηκώνεται και μετά λίγο καιρό θα του βγάλω το ένα κάγκελο. Και λίγο μετά θα πάρει κανονικό κρεββάτι και όλα καλά! ΣΚΕΦΤΗΚΑ... Δε ξέρω πόσο εύκολο θα είναι. Πάντως όπως και οι άλλες μανούλες με δωμάτια ΙΚΕΑ, τα βρίσκω πάρα πολύ όμορφα και δεν το έχω μετανιώσει...
Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή να ανεβάσω φωτογραφία πατουσοδωματίου...

Ο χρήστης patousaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-08, 10:46   #7
Christie

Christie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η δική μου να δεις ... Και κάνουμε και μπανιο καθε βράδυ και πρεπει να έιμαι σκυμμένη στη μπανιέρα
Παλιά 07-07-08, 10:58   #8
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τελικα, κατεβαινει ρε μαγκες το καγκελο η δε κατεβαινει???

θα σας καταγγειλω για ελλειπη ενημερωση!!!!!
Παλιά 07-07-08, 11:08   #9
nenaki

Το avatar του χρήστη nenaki

Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
nenaki ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nenaki Send a message via Skype™ to nenaki
Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια..και εμεις σκεφτομαστε την επομενη εβδομαδα να παμε να δουμε για κρεβατακι και τα συναφι απο ΙΚΕΑ...Παντως εχω ακουσει καλα λογια...Αλλα αν δεν κατεβαινει το καγκελο ειναι ενα ψιλοπροβλημα..Η κουμπαρα μου, μου εχει πει για ενα πολυκαταστημα στην Θεσσαλονικη που λεγεται ποδηλατουπολη με πολυ καλες τιμες..Πηρανε κουνια με συρταρι-στρωμα-κουνουπιερα και την προικα του μωρου και τους βγηκε 300 ευρω...Πολυ καλη τιμη μου φαινεται.Γνωριζει καμια σας να μου πει περισσοτερα γιαυτο το καταστημα?
Ο χρήστης nenaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-08, 11:10   #10
Nanou

Περιοχή: Π.Κοκκινιά
Nanou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια! δε ξερω αν τα καγκελα κατεβαινουν απο τις κουνιες του ΙΚΕΑ. εκφερω γνωμη για ττην κουνια-κρεβατι. εξαρχης θελαμε κατι τετοιο και ειχαμε αποκλεισει την κουνια που ειναι μεχρι δυο ετων.την αγορα την εκανα πριν δυο χρονια και σε μια γρηγορη ματια που εριξα προσφατα δεν προσεξα αν εφεραν. τωρα που επεστρεψε επιτελους ο αντρας μου θα ξεκινησουμε την ερευνα αγορας. για οτι νεωτερο ανακαλυψω θα σας ενημερωσω!!

Ο χρήστης Nanou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-08, 11:32   #11
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nenaki
Καλημερα κοριτσια..και εμεις σκεφτομαστε την επομενη εβδομαδα να παμε να δουμε για κρεβατακι και τα συναφι απο ΙΚΕΑ...Παντως εχω ακουσει καλα λογια...Αλλα αν δεν κατεβαινει το καγκελο ειναι ενα ψιλοπροβλημα..Η κουμπαρα μου, μου εχει πει για ενα πολυκαταστημα στην Θεσσαλονικη που λεγεται ποδηλατουπολη με πολυ καλες τιμες..Πηρανε κουνια με συρταρι-στρωμα-κουνουπιερα και την προικα του μωρου και τους βγηκε 300 ευρω...Πολυ καλη τιμη μου φαινεται.Γνωριζει καμια σας να μου πει περισσοτερα γιαυτο το καταστημα?
αααααααααα εχουμε το ιδιο ονομα!!!!
Παλιά 07-07-08, 11:38   #12
patousaki

patousaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΟΚΑΓΚΕΛΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕ
ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Απλά, όταν μεγαλώσει το παιδί, βγαίνει. Στη θέση του μπαίνει τραβέρσα.
Στο μεταξύ...έχω δευτέρου βαθμού σκολίωση (σίγμα τελικό δηλαδή ...ΦΙΔΙΣΙΟ κορμί, 1.59) και από μέση και εγώ σκίζω!
Δύο λουμπάγκο με έχουν ρίξει στο κρεββάτι από τότε που γέννησα, πριν τη βάλω στο κρεββατάκι της ακόμη... Φαντάζομαι τί με περιμένει...

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 07-07-08, 11:51   #13
nenaki

nenaki ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nenaki Send a message via Skype™ to nenaki
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nen
αααααααααα εχουμε το ιδιο ονομα!!!!
Γεια σου βρε συνονοματη!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 07-07-08, 12:09   #14
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο patousaki
ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΟΚΑΓΚΕΛΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕ
ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Απλά, όταν μεγαλώσει το παιδί, βγαίνει. Στη θέση του μπαίνει τραβέρσα.
Στο μεταξύ...έχω δευτέρου βαθμού σκολίωση (σίγμα τελικό δηλαδή ...ΦΙΔΙΣΙΟ κορμί, 1.59) και από μέση και εγώ σκίζω!
Δύο λουμπάγκο με έχουν ρίξει στο κρεββάτι από τότε που γέννησα, πριν τη βάλω στο κρεββατάκι της ακόμη... Φαντάζομαι τί με περιμένει...
δεν εχεις αναγκη βρε!!! δε σε φοβαμαι!!!! αφου μαζι καναμε ενοργανη μικρες, δε θυμασαι???
Παλιά 07-07-08, 12:29   #15
patousaki

patousaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nen
δεν εχεις αναγκη βρε!!! δε σε φοβαμαι!!!! αφου μαζι καναμε ενοργανη μικρες, δε θυμασαι???
BΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ... Αυτή την "τούμπα-Μελισσανίδης" μαζί την κάναμε??? Πες το μου και σε είχα χάσει! Θυμάσαι? Και να στα δίζυγα, και να στη δοκό...Βέβαια το δυνατό μου σημείο είναι το ανοίγω-πόδι-σα-χταπόδι, αλλά μην το κυκλοφορήσεις...Μεταξύ μας!!!

Παλιά 07-07-08, 12:34   #16
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λοιπν, θα παω ικεα το απογευμα...

θα τσεκαρω κι ολας αν λες αληθεια για το καγκελο, μικρη πατουσα της κομανετσι!!!
Παλιά 07-07-08, 15:00   #17
Μαμά του Ωρίων

Περιοχή: Περιστέρι
Μαμά του Ωρίων ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λοιπόν το κάγκελο από την κούνια του ΙΚΕΑ ΔΕΝ κατεβαίνει
ΑΛΛΑ.... έχει δύο σταθερές θέσεις
μία πιο ψηλά για όταν είναι πολύ μικρό και μία πιο χαμηλά για αργότερα που θα στέκεται όρθιο
άρα δεν είναι τόση η αναγκαιότητα να κατεβαίνει το κάγκελο γιατί για αρκετούς μήνες μπορεί να είναι απλά στην ψηλή θεση
Παλιά 07-07-08, 15:34   #18
Maya

Maya ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν ανεβαίνει το στρώμα είναι ίδιο και καλύτερο. Εμείς την super κουνια που αγοράσαμε πανάκριβα, που το κάγγελο κατέβαινε σε τρεις θέσεις, τώρα την ευχαριστιέμαι που μπαινοβγαίνει μόνος. Αλλιώς, είχε πιαστεί η μέση μου να το βάζω και να τον βγάζω, γιατί το στρώμα ήταν πολύ χαμηλά!
Ο χρήστης Maya δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-08, 13:24   #19
citron

citron ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να αναφερω οτι σε ολες τις περιπτωσεις καλο θα ειναι το κρεβάτι να ειναι απο ξυλο μασιφ και οι μπογιες / λουστρα εγκεκριμενα για αυτην την χρηση. Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να κοιμαται ενα παιδι σε κρεβατι φτιαγμενο απο MDF, μελαμινες, συνθετικα χρωματα και κολλες.

Του ΙΚΕΑ νομιζω οτι ειναι μασιφ μιας και οι σουιδοι προσεχουν πολυ αυτα τα πραγματα, οπως και εχει μια σειρα απο παιδικα επιπλα ολα μασιφ. Αλλες εταιριες που εχω δει ειναι πολυ ακριβες, αλλα στην τελικη ειναι ενα σημειο που δεν πρεπει να κανουμε οικονομια με τιποτα.
Παλιά 09-07-08, 13:31   #20
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

citron,ενας λογος που σκεφτομαστε τα ΙΚΕΑ ειναι αυτο που μου λενε ολοι, οτι δηλαδη οι Σουηδοι ειναι πολυ αυστηροι σε θεματα ασφαλειας χρωματων,ξυλου και στρωματος...

μαλλον απο κει θα παρουμε τελικα
Παλιά 09-07-08, 17:22   #21
patousaki

patousaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και μια που μαζευτήκαμε πολλές με κούνια από ΙΚΕΑ, το πλαστικό που μπαίνει και καλύπτει το κάγκελο (προστασία κούνιας από την οδοντοφυΐα) το έχετε βρει?
Όσες φορές πήγα προς αναζήτησή του, ήταν υπό παραγγελία... Όχι τίποτα άλλο, αλλά πλησιάζει εκείνη η ώρα που θα μασάμε σίδερα!

Παλιά 09-07-08, 18:03   #22
starlight

Το avatar του χρήστη starlight

starlight ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nen
citron,ενας λογος που σκεφτομαστε τα ΙΚΕΑ ειναι αυτο που μου λενε ολοι, οτι δηλαδη οι Σουηδοι ειναι πολυ αυστηροι σε θεματα ασφαλειας χρωματων,ξυλου και στρωματος...

μαλλον απο κει θα παρουμε τελικα
Κι εγώ έτσι το σκέφτηκα παρόλο που δεν το έψαξα!!!

Την κούνια την μικρής την πήραμε πριν από 2 χρόνια και τώρα βγάλαμε τα κάγκελα και έγινε κρεβατάκι, όχι πολύ μεγάλο βέβαια, οπότε θα το έχουμε σίγουρα λίγα χρόνια ακόμα.
Στρώμα πάντως πήρα οικολογικό, δεν ξέρω αν του ΙΚΕΑ θα ήταν τελικά καλύτερο, αλλά το ήθελα οικολογικό.
Παλιά 09-07-08, 18:21   #23
sunsun

Το avatar του χρήστη sunsun

Περιοχή: Αθήνα
sunsun ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο patousaki
Και μια που μαζευτήκαμε πολλές με κούνια από ΙΚΕΑ, το πλαστικό που μπαίνει και καλύπτει το κάγκελο (προστασία κούνιας από την οδοντοφυΐα) το έχετε βρει?
Όσες φορές πήγα προς αναζήτησή του, ήταν υπό παραγγελία... Όχι τίποτα άλλο, αλλά πλησιάζει εκείνη η ώρα που θα μασάμε σίδερα!
Έχει το www.cosycorner.gr me 18 euro. Είναι μη τοξικό και έχει 4τμχ. των 30 εκ. Μπορείς να πάρεις στο 2106254413 να δεις αν υπάρχει. Έχουν κατάστημα στην Κηφισιά..

Την κούνια ΙΚΕΑ την πήρε μια φίλη μου και είναι μια χαρά αλλά λίγο μικρότερη από τα κρεβατάκια που θεωρείται οτι κρατάνε μέχρι 5 ετών. Είναι πιο στενή και πιο μικρή. Έχει διαστάσεις κούνιας νομίζω 130 Χ 60, όπως του mothercare, από αυτές που κατεβαίνουν τα κάγκελα και έχουν ροδάκια, αλλά σε αυτή δεν κατεβαίνουν και δεν έχει ροδάκια.

Βέβαια σε αυτές που κατεβαίνουν τα κάγκελα, το μειονέκτημα είναι οτι μετά δεν βγαίνουν... Οπότε δεν τις κρατάς και πολύ γιατί διαμαρτύρονται.

Πάντως και στο ΛΗΤΩ Κηφισιάς υπήρχαν λίγες κούνιες τέτοιου είδους με 160 ευρώ.
Παλιά 10-07-08, 09:43   #24
Μαριλίνα

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μαριλίνα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πάντως δεν έχει μόνο το ΙΚΕΑ φθηνά πράγματα. Αν και δεν ξέρω που μένεις, υπάρχει αρχικά το ΗΡΑ stock στην Αθήνα (δεν με πολυενθουσίασε) αλλά και άλλα μαγαζιά.
Εγώ είχα βρει πολύ ωραίες και φθηνές κούνιες (αν θυμάμαι καλά γύρω στα 350€ κούνια + συρταριέρα-αλλαξιέρα πριν από 1,5 χρόνο) σε μαγαζιά στην Αθήνα. Στην Καλλιθέα στην chicco (από όπου τα πήραμε) και στα Κ. Πατήσια, δε θυμάμαι την επωνυμία, είναι όμως Καραβία & Πατησίων. Μην βλέπεις μόνο τα μεγάλα μαγαζιά, θέλω να πω, πήγαινε και σε κάποιο μικρότερο... θα εκπλαγείς. Εγώ πήγα στην chicco γιατί ήθελα να πάρω υποχρεωτικά κάποιες πιπίλες που έχει.
Παλιά 10-07-08, 10:41   #25
nenaki

nenaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια να ρωτησω κατι αλλο???????
Την συναρμολογηση στην κουνια την κανουμε εμεις?Δηλαδη την παιρνουμε πακεταρισμενη ετσι?
Παλιά 10-07-08, 10:44   #26
Christie

Christie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η συναρμολόγηση είναι εύκολη, δεν έιναι και τιποτα σπουδαίο, άνετα μπορει να την κανει ο άντρας σου... Κι εμεις μονοι μας τη στήσαμε...
Παλιά 10-07-08, 10:46   #27
yogini

Το avatar του χρήστη yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω τρελαίνομαι να φτιάχνω έπιπλα απο το ΙΚΕΑ
Μονο το κρεβάτι και το τραπεζι έχει φτιάξει ο άντρας μου! Αμα σου αρέσει να κάθεσαι ήρεμη και να δημιουργείς θα το απολαύσεις! Καλά βέβαια με την κοιλιά τούρλα άσε τον άντρα σου κσλυτερα! Πάντως οι οδηγιες τους ειναι για χαζούς.
Ο χρήστης yogini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-07-08, 10:55   #28
nenaki

nenaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ναι το γνωριζω οτι ειναι ευκολο γιατι ειχαμε παρει ενα κρεβατι διπλο απο εκει και το συναρμολογησαμε απλα αναρωτιομουν μηπως σταβρεφικα ειναι ετοιμα αλλα αυτη ειναι η φιλοσοφια του ΙΚΕΑ τα συναρμολογεις εσυ για να τα αγορασεις σε χαμηλοτερο κοστος.Γνωριζεται αν και σε αλλα καταστηματα τα παιρνεις ετοιμα ή τα συναρμολογεις?
Παλιά 10-07-08, 10:57   #29
Christie

Christie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ δεν τα είχα παρει από το ΙΚΕΑ, ήταν από πρατήριο με βρεφικά... Μονοι μας τη συναρμολογησαμε...
Παλιά 10-07-08, 11:52   #30
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

φαντοζομαι οτι αν θες, στα φερνουν και στα συναρμολογουν κι ολας με καποιο μικρο κοστος
Παλιά 10-07-08, 14:16   #31
patousaki

patousaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nenaki
Γνωριζεται αν και σε αλλα καταστηματα τα παιρνεις ετοιμα ή τα συναρμολογεις?
Η kitten για παράδειγμα στα φέρνει και στα συναρμολογεί. Και όταν μεγαλώσει το παιδί, σου βγάζει το κάγκελο και σου βάζει την τραβέρσα. Μη με ρωτήσεις αν έχει επιπλέον κόστος... Δε γνωρίζω, μπορώ όμως να ρωτήσω το αδελφάκι μου!

Παλιά 11-07-08, 09:38   #32
nenaki

nenaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια καλημεραααααααααα...Θελω τα φωτα σας σημερα γιατι αυριο θα κατεβουμε Θεσσαλονικη να δουμε-παρουμε κουνια-αλλαξιερα...Θελω λοιπον να μου πειτε τις τιμες που παιζουν σε αυτα τα πραγματα στο ΙΚΕΑ?Για να ξερουμε και τι money θα εχουμε μαζι μας!!!!!!!
Παλιά 11-07-08, 10:48   #33
nenaki

nenaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια που ειστε και με αφηνεται μοναχουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θελω να ρωτησω και κατι ακομη.......Αν παρουμε απο το ΙΚΕΑ κουνια-αλλαξιερα καμια συρταριερα χωρανε στο φορτπαγκαζ...Το αμαξι ειναι renault megane και δεν εχει παρα πολυ μεγαλο φορτπαγλαζ ή να παμε με το κλουβακι της δουλειας (οπου θα σκασουμε που δεν εχει aircondition??????????????
Παλιά 11-07-08, 10:57   #34
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ε κοίτα να δεις αμα πάρεις μόνο κουνια πιθανολογώ ότι θα χωράει αλλά άμα πάρεις και συρταριερες κτλ δεν ξέρω!
Δεν πάτε με την κλουβίτσα να μην το χετε και άγχος....δεν κάνει πολύ ζεστη σήμερα!
Παλιά 11-07-08, 11:07   #35
nenaki

nenaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

yogini μου αυριο θα παμε....και μαλλον με την κλουβα γιατι δεν βλεπω να χωραει στο αλλο...ελεγα μηπως παμε με το επιβατικο και ερθει και η μαμα μου μαζι!!!Αλλα που να την βαλω με την κλουβα?????????Πισω στην καροτσα???????(ειναι ναι μεν κλειστη αλλα θα πιαστει μια ωρα διαδρομη και ζεστη!!!!!!!!!!!!!!!Γνωριζεται που εχει κοντα στο ΙΚΕΑ στην θεσσαλονικη καταστημα ΚΟΥΚΟΥ?
Παλιά 11-07-08, 15:00   #36
kalamaraki

Το avatar του χρήστη kalamaraki

Περιοχή: Πέρασα Θεσσαλονίκηηηηηηηηηηηηη
kalamaraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nenaki
yogini μου αυριο θα παμε....και μαλλον με την κλουβα γιατι δεν βλεπω να χωραει στο αλλο...ελεγα μηπως παμε με το επιβατικο και ερθει και η μαμα μου μαζι!!!Αλλα που να την βαλω με την κλουβα?????????Πισω στην καροτσα???????(ειναι ναι μεν κλειστη αλλα θα πιαστει μια ωρα διαδρομη και ζεστη!!!!!!!!!!!!!!!Γνωριζεται που εχει κοντα στο ΙΚΕΑ στην θεσσαλονικη καταστημα ΚΟΥΚΟΥ?
Κατάστημα ΚΟΥΚΟΥ έχει όπως θα πηγαίνετε από καλαμαριά προς το ΙΚΕΑ λιγο πριν στο προηγούμενο φανάρι ακριβώς πριν στρίψετε δεξια στην υπόγεια στροφή για το ΙΚΕΑ , στο φανάρι εκεί στο δεξί σας χέρι έχει το ΚΟΥΚΟΥ και είναι και μεγάλο υποκατάστημα.
Ο χρήστης kalamaraki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 11-07-08, 15:03   #37
πανος χριστοφιδης

Το avatar του χρήστη πανος χριστοφιδης

Περιοχή: kypros
πανος χριστοφιδης ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

οχι απο ικεα εινε ψευτικες

http://ec.europa.eu/consumers/dyna/r...rchives_en.cfm

οτι μαρκα γραψετε θα σας βγαλει προβληματικα προοιντα απο ευροπαικη ενωση
Ο χρήστης πανος χριστοφιδης δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-08, 15:48   #38
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο πανος χριστοφιδης
οχι απο ικεα εινε ψευτικες

http://ec.europa.eu/consumers/dyna/r...rchives_en.cfm

οτι μαρκα γραψετε θα σας βγαλει προβληματικα προοιντα απο ευροπαικη ενωση

Ωχ κουφάθηκα τώρα! Φοβερή ιστοσελίδα. Πάντως σχετικά με τα προιόντα ΙΚΕΑ που βγάζει λέει ότι τα νακαλούν απο μόνοι τους κατόπιν τέτοιας οδηγίας. Νιώθεις πιο μεγάλη ασφάλεια μωρέ με ενα ΙΚΕΑ που το τσεκάρουν συνέχεια....
Παλιά 11-07-08, 15:49   #39
nen

nen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nenaki
γεια σου συνονοματη!!

νομιζω οτι με μικρη επιβαρυνση στα φερνουν σπιτι....
θα ρωτησω και γω οταν παω να παρω τα δικα μου πραγματα απο το ΙΚΕΑ κι αν δεν ειναι πολλα τα λεφτα, θα τους πω να μου τα φερουν σπιτι
Παλιά 11-07-08, 18:28   #40
nenaki

nenaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Συνονοματη αλλο πραγμα να γεμιζεις το αμαξι με πραγματα και αλλο να στα φερνουν σε καμια εβδομαδα γιατι ειμαι και απο Σερρες!!!!!!!!!
Τελικα θα παμε με το επιβατικο και θα τα βαλουμε αν μερικα δεν χωρανε στο φορτπαγκαζ μεσα στα πισω καθισματα....ε δεν νομιζω να παρουμε και ολο το ΙΚΕΑ!!!!!!Αυριο παμε!!!!!!!!Θα σας πω νεοτερα μαλλον απο Δευτερα!!!!!!!!αααααα το ξεχασα στο ΙΚΕΑ εχει μπορντουρες για τον τοιχο?Το praktiker ειναι κοντα στο ΙΚΕΑ στην Θεσσαλονικη?
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές