Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 02-03-10, 23:49   #281
sfragidoula

sfragidoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο hope_thessaloniki Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα κορίτσια!!!
Γνωρίζει καμία τον ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΜΙΚΟ που είναι στην Μητροπόλεως????????ειναι στο Παπαγεωργίου και στο Γενεσις
please help me!!εχω απογοητευτεί τελείως με το θέμα τον γιατρών!!
Καλησπέρα!σημερα μολις διαβασα το συγκεκριμενο θεμα για τους γιατρους της Θεσσαλονικης. Εγω έχω τον Θεμιστοκλή Μικο και ειμαι ευχαριστημενη προς το παρον. εχω βεβαια φυσιολογικη εγκυμοσυνη και δεν εχω γεννησει ακόμα.ελπίζω να πανε ολα καλα.
Ο χρήστης sfragidoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-03-10, 17:31   #282
wannabe-mom

wannabe-mom χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο papaki70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακόμα δεν έχω καταλήξει αν η δικιά μου η γυναικολόγος έπραξε σωστά. Τη λένε Χριστοπούλου Χριστίνα και στον τοκετό χωρίς να έχει περάσει ώρα από την έναρξη των ωθήσεων μου το πήρε το μωρό με βεντούζα. Μπήκε στη θερμοκοιτίδα 3 μέρες από αυτό. Λέει ότι έπεφταν οι παλμοί. Δεν ξερώ αν ισχύει γιατί ήταν πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Αν ξέρει κάποιος κάτι για τη συγκεκριμένη γιατρό ας το πει για να διασταυρώσουμε απόψεις.
Papaki70 κατ'αρχήν να σου ζήσει το μικρό σου! Κατά δέυτερον με ανησύχησες πολύ γιατί κι εγώ πηγαίνω κάποια χρόνια στη Χριστοπούλου (για τα βασικά, ελεγχο,ΠΑΠ κλπ). Η αλήθεια είναι ότι γενικά όταν έχει κόσμο είναι βιαστική,πρέπει εσύ να της ζητήσεις ψηλάφηση αλλά στα θετικά της να πω ότι πάντα απαντά στο κινητό της και ποτέ δεν δυσανασχετησε, είναι πολύ καθησυχαστική και φιλική κάτι που είναι βασικό για μένα τουλάχιστον που είμαι φοβιτσιάρα. Κι εγώ δυστυχως δεν γνωρίζω γυναίκες που να τις έχει ξεγεννήσει και θα ήθελα να μάθω πώς συμπεριφέρεται. Εχω ακόυσει από φίλες φίλων ότι μία είχε 2 ευκολες γέννες αλλά αυτό δε λέει και τίποτα. Απ΄τη δική σου εμπειρία, μπορώ να πω ότι...φοβήθηκα και δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να πηγαίνω. Επίσης με θορύβησε λίγο το ότι ενώ της είπα ότι πιθανόν να έχω καθυστερημένη σύλληψη, όταν βγήκε αρνητική η χοριακή και της είπα μήπως είναι ακόμα νωρίς μου λεει δε μπορεί κάτι θα είχε δείξει και τελικά σήμερα που ξαναέκανα (5 μέρες μετά) δεν είναι αρνητική, είναι γύρω στο 10. Είναι δυνατό να αποκλείει ενα θετικό αποτέλεσμα ενώ ξέρει ότι η χοριακή μπορεί να θέλει και το χρόνο της αν ο οργανισμός..καθυστερήσει; Σίγουρα δεν ειναι αξιόλογος αριθμός το 10 αλλά πιθανόν να ανέβει και κάτι δείχνει αυτό για μένα που δεν έχω ξαναμείνει έγκυος. Κάνω λάθος;
Ο χρήστης wannabe-mom δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-03-10, 19:31   #283
wannabe-mom

wannabe-mom χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Και συμπληρώνω: Τώρα μόλις πήρα τα αποτελέσματα και έχω 41,88 χοριακή!! Και έχω ανάμικτα αισθήματα γιατί χαίρομαι τόσο για μένα αλλά απογοητεύτηκα από τη βιαστική απόρριψη της γιατρού μου... Περιμένω να δω τι θα μου πει και θα αποφασίσω ανάλογα..
Ο χρήστης wannabe-mom δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-03-10, 10:24   #284
melisoula

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
melisoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο μικυ Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια εγω εχω τον γκριμπιζη γρηγοριο ειναι τσιμισκη 51 ξεγενναει παπαγεωργιου, γενικη κλινικη και γεννεσις ειναι αστερι!!!!!
πηρα να κλεισω ραντεβου για τεστ παπ και μου εκλεισε σε 2 μηνες.... ειναι λογικο? γενικα εχει μεγαλη αναμονη στα ραντεβου του?
Ο χρήστης melisoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-03-10, 20:06   #285
rrena

rrena χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας,
μου πρότειναν σαν γιατρο τον κ. Αθάνατο ο οποίος συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου. Ξερει καμία γι' αυτόν?
Ο χρήστης rrena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-03-10, 00:00   #286
ioanna21

ioanna21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο melisoula Εμφάνιση μηνυμάτων
πηρα να κλεισω ραντεβου για τεστ παπ και μου εκλεισε σε 2 μηνες.... ειναι λογικο? γενικα εχει μεγαλη αναμονη στα ραντεβου του?
Κι εγω τον Γκριμπίζη εχω, πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη!!!!!
Όσο για την αναμονή είναι μέγαλη δυστυχώς!!!!
Παλιά 09-03-10, 09:12   #287
Εννιπώ

Εννιπώ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια καλημέρα,

δεν είμαι από Θεσσαλονίκη, και ψάχνω γυναικολόγο. Μου έχουν συστήσει κάποιον Φώτη Γκουτζιούλη από Διαβαλκανικό. Τον ξέρει καμία?
Ο χρήστης Εννιπώ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-03-10, 12:55   #288
haido

Το avatar του χρήστη haido

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
haido ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Koρίτσια καλημέρα και από μένα και Χρόνια μας πολλά για χτες. Αν ξέρει κάποια για τον Αθάνατο, βασικά τόπο ιατρείου και αν υποστηρίζει φ.τ., ας μας ενημερώσει, καθότι με ενδιαφέρει το ότι συνεργαζεται με το Παπαγεωργίου. ΚΑι ξαναθέτω την παράκληση, αν ξέρετε κάποιον καλό δυτικά, που να συνεργάζεται με Παπαγεωργίου.

Παρ' όλ' αυτά πρόκειται να δοκιμάσω τον Καραμπίνα αυτήν την εβδομάδα, εκτός απροόπτου.
Ο χρήστης haido δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-03-10, 13:52   #289
ditop

ditop ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ο Αθανατος με εβλεπε στο Παπαγεωργείου στους τακτικους ελεγχους και οταν πηγενα για αδεια. Συμπαθητικός είναι αλλά εγω νομιζα οτι ειναι ειδικευόμενος οποτε δεν θα εχει Ιατρείο. Ισως κανω λαθος ομως.

Ο χρήστης ditop δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-03-10, 15:26   #290
voula29

voula29 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο haido Εμφάνιση μηνυμάτων
Koρίτσια καλημέρα και από μένα και Χρόνια μας πολλά για χτες. Αν ξέρει κάποια για τον Αθάνατο, βασικά τόπο ιατρείου και αν υποστηρίζει φ.τ., ας μας ενημερώσει, καθότι με ενδιαφέρει το ότι συνεργαζεται με το Παπαγεωργίου. ΚΑι ξαναθέτω την παράκληση, αν ξέρετε κάποιον καλό δυτικά, που να συνεργάζεται με Παπαγεωργίου.

Παρ' όλ' αυτά πρόκειται να δοκιμάσω τον Καραμπίνα αυτήν την εβδομάδα, εκτός απροόπτου.

αν πας στον Καραμπίνα να μας ενημερώσεις. Θέλω να κάνω τεστ ΠΑΠ και σκέφτομαι να πάω σ' αυτόν για να τον γνωρίσω κιόλας.
Παλιά 09-03-10, 21:41   #291
haido

Το avatar του χρήστη haido

haido ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

OK Voula! Κι εγώ θέλω να κάνω ΠΑΠ τεστ, ξέρετε αν μπορώ να κάνω και αμέσως μετά από περίοδο, ή πρέπει να περάσει λίγος χρόνος?

Έψαχνα γυναικολόγους στον Ευοσμο στο Ιντερνετ, και βρήκα τον Δανιηλίδη Άγγελο, με τον οποίο είμασταν συμμαθητές στο φροντιστηριο 3η Λυκείου! Είμαστε συνομηλικοι κι έχω να τον δω 20 χρόνια! Τον ξέρει καμιά? Πλάκα θά 'χει...
Ο χρήστης haido δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-03-10, 00:27   #292
rrena

rrena χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ο Αθάνατος έχει γραφείο Μητροπόλεως 85. Επίσης δυτικά έχω επισκεφθεί την Σαλονικίδου στον Εύοσμο η οποία επίσης συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου
Παλιά 12-03-10, 13:27   #293
ΠΕΖΗ

Το avatar του χρήστη ΠΕΖΗ

ΠΕΖΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο rrena Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας,
μου πρότειναν σαν γιατρο τον κ. Αθάνατο ο οποίος συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου. Ξερει καμία γι' αυτόν?
Γνωριζω για τον Αθανατο καθως συστεγαζει το ιατρειο του με τον δικο μου γιατρο Τυμπανιδη Γιαννη στην Μητροπολεως. Δεν ειναι πλεον ειδικευομενος και ακουω πολυ καλα λογια και απο οτι ξερω ειναι του φυσιολογικου τοκετου.

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Ο χρήστης ΠΕΖΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-10, 14:14   #294
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΓΙΑ τον Αθανατο εχω ακουσει και εγω πολυ καλα λογια..γεννησε τον φεβρουαριο μια γνωστη στο παπαγεωργιου και εμεινε παρα πολυ ευχαριστημενη....
Οσο για τον Γκριμπιζη δεν εχω την καλυτερη αποψη αλλα καθε κοπελα καλα θα κανει να πηγαινει σε αυτον που αισθανεται σιγουρια και ασφαλεια..
Προσωπικα τον Ζεπειριδη Λεωνιδα δεν τον αλλαζω και ειναι και στο παπαγεωργιου αλλα αυτα ειναι υποκειμενικα θεματα....
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-10, 23:18   #295
fraoulina

Περιοχή: Θεσσαλονικη
fraoulina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Eγω εχω τον κ.Γαβοτση Αστεριο ειναι στην εγνατια,ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Ειναι και στο Ι.Κ.Α οποτε μου γραφει αδειες,φαρμακα και εξετασεις και ετσι αποφευγω το τρεξιμο και τα πολλα εξοδα των εξετασεων.Περνει 50Ε επισκεψη και για την γεννα 1000 ειτε με φ.τ. ειτε με καισαρικη.Ξεγενναει στο Γεννεσις.
Ο χρήστης fraoulina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-03-10, 21:03   #296
rrena

rrena χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

λοιπόν επισκεφθήκαμε με τον άνδρα μου τον κ. Αθάνατο και μας άρεσε αρκετα είναι πολύ συζητήσιμος, ήρεμος και χαλαρός και μου άρεσε που δεν είναι υπέρ των πολλών φαρμάκων κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.
Εγω λόγω του ότι μένω εκτός Θεσσαλονίκης εχω αναγκαστεί να με παρακολουθεί και άλλος γιατρός στον άλλο τόπο κατοικίας μου οπότε έχω επισκεφθει αρκετούς και έχω καταλήξει ότι γενικά σε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη όπως είναι η δικιά μου σχεδόν όλοι οι γιατροί είναι πάνω κάτω τα ίδια εκει που κρίνεται ο άλλος έιναι όταν παρουσιαζονται προβλήματα..
Πάντως όσον αφορά την κ. Σαλονικίδου εμένα με κούρασε το γεγονός ότι περίμενα 1 ώρα για να μπω και ήμουν άλλη μια ώρα μέσα χωρίς να μου λεει τιποτα ιδιαίτερο. Απο την άλλη πιστεύω οτι μάλλον τελικά προτιμώ άνδρα γυναικολόγο καθως είναι πιο ήρεμοι.
Συγγνώμη αν σας κούρασα...
Παλιά 08-04-10, 13:19   #297
IOLI2729

Το avatar του χρήστη IOLI2729

IOLI2729 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κορίτσια μήπως ξέρετε τον ζαφειρατη οδυσσέα. σκεφτομαι να παω γιατι θελω να αλλαξω γιατρο.
Παλιά 12-04-10, 18:36   #298
Madlen

Madlen χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια!!Είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζει καμιά σας την κυρία Αγγελίδου Αναστασία.Έχω επισκεφτεί μόνο μια φορά το ιατρείο της για ΠΑΠ Τεστ και δεν εχω σχηματίσει κάποια γνώμη ακόμη.Αν τη γνωρίζετε πως σας φαίνεται ως γιατρός και ως άνθρωπος?
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Ο χρήστης Madlen δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-04-10, 23:45   #299
taspaa

Το avatar του χρήστη taspaa

taspaa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας.οποια γνωριζει θελω να μου πει μια γυναικολογο ή γυναικολογο που να ειναι και στο ιπποκρατειο.εγω τωρα εχω τζιβελεκιδου αλλα δεν ξερω..τωρα τελευταια με εχει δυσαρεστησει και δεν συνεργαζεται με ικα.θα με βοηθουσατε πολυ....
Ο χρήστης taspaa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-04-10, 10:52   #300
rania_t

rania_t ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια! Μετά από σχεδόν ένα χρόνο απουσίας, λόγω της γέννησης της κόρης μου, επέστρεψα. Μπορώ να σας μεταφέρω τη δική μου γνώμη και για την Αγγελίδου και για τον Αθάνατο, αφού η πρώτη με ξεγέννησε στο πρώτο μου παιδί και ο Αθάνατος στο δεύτερο.
Η Αγγελίδου είναι στο ΤΕΒΕ και την είχα για χρόνια πριν μείνω έγκυος. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήμουν στο ΤΕΒΕ μου εγραφε τα φάρμακα, τις εξετάσεις κτλ. Είναι πολύ καλή, βέβαια στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα πρόβλημα. Για όσο διάστημα είχα ΤΕΒΕ μου έπαιρνε 25€ την επίσκεψη, αλλά επειδή στο τέλος της εγκυμοσύνης έληξε το ΤΕΒΕ μου έπαιρνε 30€, μιλάμε για το 2006. Παρόλο που είχα υψηλή μυωπία δεν με προέτρεψε για καισαρική, αλλά μου είπε να το ψάξω με τον οφθαλμίατρο. Βέβαια στο τέλος έκανα καισαρική και μου πήρε 1200€, συνεργάζεται με το Γεννεσις. Το κακό είναι ότι έχει πολύ κόσμο και περιμένεις. Βέβαια πάντα σήκωνε το κινητό και στο τέλος που την έπαιρνα συνέχεια τηλέφωνο, αφού γέννησα μέσα στη νύχτα. Και ως γιατρός και ως άνθρωπος είναι καλή.
Στη δεύτερη εγκυμοσύνη επειδή δεν είχα την οικονομική δυνατότητα για κλινική, είπα να δοκιμάσω το Παπαγεωργίου. Κάποιοι γνωστοί μου συνέστησαν τον Αθάνατο, ο οποίος ήταν ακόμη ειδικευόμενος στο Παπαγεωργίου. Στην αρχή είχα τις επιφυλάξεις μου, αλλά είναι πολύ καλός. Παρόλο, που είχα και κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και έκανα αμνιοπαρακέντηση, όλα πήγαν πολύ καλά και γέννησα στο Παπαγεωργίου. Τώρα έχει ιατρείο έξω και ξεγεννάει στο Γέννεσις και στο Διαβαλκανικό. Από τότε έχει ξεγεννήσει και άλλες φίλες μου και είναι πολύ ευχαριστημένες.
Παλιά 03-05-10, 20:53   #301
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

να ξεκαθαρισω την θεση μου για τον Γκριμπιζη ο οποιος ειναι καλος γιατρος σαφως απλα οι ατελειωτες ωρες αναμονης δεν αντεχονται γιατι εχει περα πολυ κοσμο..
στις γεννες οι μαιες κανουν ολοι την δουλεια και ερχεται τελευταια στιγμη..το εκανε στηνκουμπαρα μου η οποια εκνευριστηκε φοβερα μαζι του αλλα παλι σε αυτον παει γιατι του εχει εμπιστοσυνη..
ισως θα επρεπε να μην αναλαμβανει τοσο πολυ κοσμο γιατι απλα δεν προλαβαινει...
οταν πηρα εγω για ραντεβου ημουν 2 μηνων εγκυος και η γραμματεας εκλεισε ραντεβου μετα απο 2 μηνες...δεν πηγα βεβαια..
Παλιά 04-05-10, 16:50   #302
ioanna21

ioanna21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο demi Εμφάνιση μηνυμάτων
να ξεκαθαρισω την θεση μου για τον Γκριμπιζη ο οποιος ειναι καλος γιατρος σαφως απλα οι ατελειωτες ωρες αναμονης δεν αντεχονται γιατι εχει περα πολυ κοσμο..
στις γεννες οι μαιες κανουν ολοι την δουλεια και ερχεται τελευταια στιγμη..το εκανε στηνκουμπαρα μου η οποια εκνευριστηκε φοβερα μαζι του αλλα παλι σε αυτον παει γιατι του εχει εμπιστοσυνη..
οταν πηρα εγω για ραντεβου ημουν 2 μηνων εγκυος και η γραμματεας εκλεισε ραντεβου μετα απο 2 μηνες...δεν πηγα βεβαια..
Τον Γκριμπίζη τον έχω γιατρό, είναι ακριβως όπως τα περιγράφεις... μεγάλη αναμονή και όσο για την γέννα ναι όντως όλη την δουλεια την κάνουν οι μαιες, αλλά νομίζω ότι όλοι οι γιατρόι κάπως έτσι ενεργούν είναι σύστημα πλέον.
Όσο για ραντεβού εγκυμοσύνης εμένα προσωπικά όταν πήρα τηλεφωνο να κλείσω ραντεβού ζήτησα καταρχην τον ίδιο και μου έκλεισε την επόμενη εβδομάδα.
Δυστυχώς οι κοπέλες που έχει γραμματεία είναι λίγο περιεργες.
Πηγαίνω 15 χρόνια στον Γρηγόρη είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, όποτε κι αν τον χρειαστηκα πάντα τον έβρισκα και πάντα ήταν δίπλα μου. Ααααα και κάτι τελευταιο...
Στην κλινική πήγα με προγραμματισμένο ραντεβού για πρόκληση, μπήκα 12 το βράδυ και η αιθουσα που με έβαλαν ήταν κοντα στην ρεσεψιόν κι ετσι άκουγα τα πάντα (δεν κοιμηθηκα όλη νυχτα απο τον φόβο και το άγχος μου) πήρε 3 φορες τηλεφωνο(στις 00:30, 02:00 και 04:00, στις 07:30 ήρθε στην κλινική) και ρωτουσε την μαια που με είχε αναλάβει πως είμαι κι αν όλα πάνε καλά..... εμενα αυτό κάτι μου λέει...

Αλλά όντως έχεις απόλυτο δίκιο!!!!!!
Παλιά 18-05-10, 13:38   #303
rioula85

rioula85 χωρίς αξιολόγηση
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην rioula85
Προεπιλογή

κοριτσάκια μου, είμαι καινούργια στην παρεούλα σας, και είμαι 25 χρονών, χωρίς παιδάκια ακόμα. Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για την Κ. Μπίλη Ελένη που είναι στην μητροπόλεως. μου την σύστησαν , για γυναικολογική εξέταση που έψαχνα, και θα ήθελα την γνώμη σας. Έχω πολυκυστικές οοθήκες, και έχω ένα θεματάκι με αυτό αφού περίοδος ...γιοκ!!! και θέλω να συζητήσω και για την γονιμότητα μου, τι γίνεται!!! αγχόνομαι πάρα πολύ για το μέλλον που θα θέλουμε με τον αραβωνιαστηκό μου να κάνουμε παιδάκι. Περιμένω γνώμες.... φιλάκια!!
Ο χρήστης rioula85 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-05-10, 00:17   #304
melissaki2010

Το avatar του χρήστη melissaki2010

Περιοχή: Thessaloniki
melissaki2010 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια!!!ειμαι νεα στο forum..ψαχνω μια καλη γυναικολογο για να την εχω και σε εγκυμοσυνη,οταν με το καλο έρθει..πηγα 2 φορες στην κα Γαϊτάνη Μαρια.Ηταν Μποτσαρη,και τωρα Βασ.Ολγας.Τη γνωρίζει καμια ? Καμια γιατρο του ικα?θελω γυναικα...
Ευχαριστω!
Παλιά 31-05-10, 22:40   #305
melissaki2010

Το avatar του χρήστη melissaki2010

Περιοχή: Thessaloniki
melissaki2010 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

να ρωτησω και κατι ακομα...?οταν λεμε οτι ο ..ταδε γιατρος ειναι επιστημονικος συνεργατης του ταδε νοσοκομειου τι εννουμε?
Παλιά 08-06-10, 15:01   #306
angie1981

Το avatar του χρήστη angie1981

Περιοχή: Ωραιόκαστρο,Θεσσαλονικη
angie1981 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αγαπητη Demi,
κι εγώ τον Γριμπίζη έχω γιατρό. Εχεις δίκιο για την αναμονή, αν κι εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερες. Δεν περίμενα ποτέ πάνω από μια ώρα.
Την ημέρα που γεννούσα ερχόταν συχνά και με έβλεπε αλλα δεν είχα και την απαίτηση να μείνει εκεί από πάνω μου 16 ώρες!!!
Από όσο μου είπαν οι κοπέλες στο Γένεσις, τους είχε πει ότι φοβάμαι και να μην πονέσω καθόλου. Αυτό δείχνει ότι θυμάται όλες τις κοπέλες που αναλαμβάνει αν σκεφτείς ότι εμένα με έβλεπε και με άκουγε μόνο όταν πηγαινα στο ιατρείο, σπανια χρειάστηκε να τον πάρω τηλέφωνο.
Όσο για το ραντεβού, εγώ τον κάλεσα στο κινητό και με είδε στο Γένεσις, επειδή πραγματικά στο ιατρείο του γίνεται χαμός.
Πάντως σαν γιατρος και σαν άνθρωπος είναι ΤΕΛΕΙΟΣ - ΤΕΛΕΙΟΣ - ΤΕΛΕΙΟΣ !!!!!! Περίμενε 16 ώρες και γλύτωσα την καισαρική. Είναι πάρα πολύ ευγενικός και ήρεμος. Τουλάχιστον εμένα που είχα πολύ αγχος εξαιτίας μιας προηγούμενης αποβολής με ηρεμούσε πάρα πολύ.
Να σημειώσω ότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα άλλο γιατρο και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Εκεί να δεις αναμονη!!! Πηγαινα στις 5 και με έβλεπε στις 11 με αιμοραγία. Τελικά απέβαλα. Δεν μιλούσε καθόλου καλα, το έπαιζε ότι μας είχε πολύ θάρρος!!! Σκέψου ότι φώναζε τον σύζηγο γίγαντα!!!! Εγώ πιστευω ότι κάποιος γιατρος τα κάνει αυτά για να καλύψει την άγνοιά του!!!
Ο χρήστης angie1981 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-06-10, 15:38   #307
Danielaki

Το avatar του χρήστη Danielaki

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Danielaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγω εχω τον Ελκοτη Μιχαλη που συνεργαζεται με το γενεσις..Ειναι πολυ καλος και παρολο που εχει αρκετο κοσμο ποτε δεν περιμενα πανω απο μισαωρο και μαλιστα χωρις ραντεβου..Ειναι στη Χαριλαου και οταν γεννησα ηρθε στην κλινικη περιπου ενα μισαωρο αφου εφτασα εγω..

Nefeli doesn't share anything at all!
Ο χρήστης Danielaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-06-10, 21:39   #308
popi1987

Περιοχή: θεσσαλονικη
popi1987 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια
εγω εχω τον βοσνακη χριστο στο ιπποκρατειο ειναι παρα μα παρα πολυ καλος και πανω απολα ανθρωπος .
και θ τον εχω και για το μελλον
Ο χρήστης popi1987 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-06-10, 22:34   #309
mpampi

Το avatar του χρήστη mpampi

mpampi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπερα.Εγω εχω τον Σαραβελο που ξεγενναει στη γενικη.Ειναι καταπληκτικος και πολυ καλος στις τιμες.Τον βρισκεις οτι ωρα τον χρειαστεις και εμπνεει εμπιστοσυνη.Τον συστηνω ανεπιφυλακτα!!!
Ο χρήστης mpampi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-06-10, 15:28   #310
marvin

marvin χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ξέρει κανείς πληροφορίες για την Κα Μπλούχου?
Ο χρήστης marvin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-06-10, 13:33   #311
marvin

marvin χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ξέρει κανείς πληροφορίες για την Κα Μπλούχου?
Παλιά 03-07-10, 20:32   #312
Magia_melissa

Magia_melissa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mpampi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Εγω εχω τον Σαραβελο που ξεγενναει στη γενικη.Ειναι καταπληκτικος και πολυ καλος στις τιμες.Τον βρισκεις οτι ωρα τον χρειαστεις και εμπνεει εμπιστοσυνη.Τον συστηνω ανεπιφυλακτα!!!

Τον έχουν γιατρό δύο φίλες μου και είναι πολύ ευχαριστημένες.
Παλιά 08-07-10, 11:36   #313
marvin

marvin χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα σας, έχω ξαναρωτήσει αλλά επειδή δεν είχα νέα, και είναι και επείγον, μήπως ξέρει κανείς πληροφορίες για την Κα Μπλούχου?Ευχαριστώ και σόρυ για το πρήξιμο.....
Παλιά 08-07-10, 12:04   #314
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

οχι κοριτσια σαν γιατρος ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ και εγω εκει ηθελα να παω αλλα δεν ειχα το κινητο του και η γραμματεας μια αθλια μου ειπε ενα πολυ μακρινο ραντεβου...
και εγω επειδη μενω εκτος θεσσαλονικης καταλαβαινετε οτι δεν μπορω να περιμενω να με εξετασει επειτα απο 2 ωρες και αλλη μια ωρα και παραπανω για να φτασω σπιτι μου..
Τον ειδα και στο παπαγεωργιου που ξεχωριζε με διαφορα απο ολους τους υπολοιπους...

στον γκριμπιζη αναφερομαι.
Παλιά 08-07-10, 13:16   #315
ioanna21

ioanna21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
οχι κοριτσια σαν γιατρος ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ και εγω εκει ηθελα να παω αλλα δεν ειχα το κινητο του και η γραμματεας μια αθλια μου ειπε ενα πολυ μακρινο ραντεβου...
και εγω επειδη μενω εκτος θεσσαλονικης καταλαβαινετε οτι δεν μπορω να περιμενω να με εξετασει επειτα απο 2 ωρες και αλλη μια ωρα και παραπανω για να φτασω σπιτι μου..
Τον ειδα και στο παπαγεωργιου που ξεχωριζε με διαφορα απο ολους τους υπολοιπους...

στον γκριμπιζη αναφερομαι.
Καλα το έχω ξαναπει..... απορώ με ποια λογική ο Γρηγόρης έχει τέτοια άτομα στην γραμματεία?????
Αφού εχω σκεφτεί να του το πω.. Μα καμμια στα τόσα χρόνια που πάω 15 παρακαλώ καμμία δεν ήταν νορμάλ!!!
Τι να πω..
Παλιά 12-07-10, 11:23   #316
sisika

sisika ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Υπάρχει κανένα κορίτσι που να πηγαίνει στην Δεληγεώργη Φωτεινή?
Ο χρήστης sisika δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-07-10, 11:52   #317
melisoula

Προεπιλογή

κοριτσια s.o.s
το σαβ.κο διαπιστωσα οτι ειμαι εγκυος και ψαχνω επειγοντως για γιατρος.
σκεφτηκα
α) τον γκιμπιζη που εχω ακουσει πολυ καλα λογια σαν γιατρος αλλα με τρομαζει η αναμονη που εχει στο ιατρειο του κ αν θα με κλεισει γρηγορα η γραμματεας του για ραντεβου- επιβεβαιωση εγκυμοσυνης. (παρεπιπτωντως οταν σου κλεινει ραντεβου στο γενεσις τι πληρωνεις? και γενικα απο τιμες τι παιζει σε επισκεψη κ καισαρικη?)
β) τον ζεπειριδη που ενημερωσε η συμφορουμιωτισσα demi οτι λειπει στις βρυξελες κ γυρναει 8 αυγουστου
ο Αθανατος ξεγεναει στο παπαγεωργιου ή μονο σε ιδιωτικες κλινικες?
ρωταω γιατι θα προτιμουσα να γεννησω στο παπαγεωργιου...
την βοηθεια σας .... παρακαλω!
Παλιά 12-07-10, 23:00   #318
Xristina.

Το avatar του χρήστη Xristina.

Περιοχή: θεσσαλονικη
Xristina. χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΣΤΕΛΛΑ ΜΑΚΡΗ;;;;;

Γεια σας κορίτσια....
είμαι στον 6ο μήνα, περιμένω διδυμάκια και η γιατρός μου είναι η Στέλλα Μακρή.Πριν μείνω έγκυος την επισκέφτηκα 1 φόρα και μου είχε φανεί καλή.Να σημειώσω οτι είμαι 27 και έχω αλλάξει 6 γυναικολόγους είτε γιατί δεν μου άρεσε η συμπεριφορά τους,είτε γιατί δεν μου ενέπνεαν εμπιστοσύνη είτε γιατι δεν ήμουν ευχαριστημένη απο την αγωγή που μου έδιναν(έκανα πολλές κολπίτιδες για χρόνια και θεραπεύτηκα μονο με ομοιοπαθητική)
Για παράδειγμα δεν κατάλαβε απο την πρώτη επίσκεψη οτι τα μωρά είναι 2.Δέν ξέραμε απο την αρχη αν τα μωρα έιναι διζυγωτικα , διαμνιακα και αν έχουν δύο πλακούντες και όταν μας το ρώτησαν στην κλινική που πήγα γιατι είχα συσπάσεις στον 4ο μήνα δεν ήξερα καν τι σημαίνει Ρώτησα στην επόμενη επίσκεψη τη γιατρό και μου απάντησε πως δεν με ενδιαφέρει αυτό και να μην μπαινω στο internet γιατι αγχώνομαι άδικα.Ευτυχώς το μάθαμε στον β επιπέδου και και αυτο γιατι είναι διαφορετικού φύλου τα μωρα και είναι η μόνη απόδειξη μετα τον 4ο μήνα οτι είναι διζυγωτικά και διαμνιακα-αλλιώς δεν θα το μαθαίναμε ποτέ-. .Επίσης ξεχνάει κάποια πράγματα και πρέπει να της τα θυμίσω εγώ όπως τις εξετάσεις και την επόμενη επίσκεψη.Δεν με ζυγίζει και δεν μου παίρνει την πίεση.Τέλος μου λέει να την επισκεφτώ σε ένα μήνα αλλά απο οτι έχω ακούσει στις δίδυμες κυήσεις οι επισκέψεις έιναι πιο συχνές.
Απο την άλλη δείχνει ενδιαφέρον, προσπαθεί να μου διώξει το αγχος και απαντάει σε όλες μου τις ερωτήσεις.Είναι υπέρ του θηλασμού και του φτ αλλά εμείς θα παμε για κτ για αποφυγή επιπλοκών.Είναι άνθρωπος όσων αφορά το οικονομικό 40ε η επισκεψη και 1200 η καισαρικη για δυο μωρα.Επίσης επειδή το άγχος μου είναι η προωρότητα μου είπε πως δεν έχει ξεγεννησει ποτέ πριν τις 34w και πως αν γίνει κάτι τέτοιο πάμε νοσοκομειο και οχι κλινικη χωρίς δευτερη σκέψη.Τέλος το ιατρείο της έχει πάντα πολύ κόσμο και κυρίως εγκυούλες!!
Αν πηγαίνει καμία στη Στελλα ή αν έχετε ακούσει κάτι σχετικα απαντήστε η στείλτε πμ
Ο χρήστης Xristina. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-07-10, 23:58   #319
ioanna21

ioanna21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο melisoula Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια s.o.s
το σαβ.κο διαπιστωσα οτι ειμαι εγκυος και ψαχνω επειγοντως για γιατρος.
σκεφτηκα
α) τον γκιμπιζη που εχω ακουσει πολυ καλα λογια σαν γιατρος αλλα με τρομαζει η αναμονη που εχει στο ιατρειο του κ αν θα με κλεισει γρηγορα η γραμματεας του για ραντεβου- επιβεβαιωση εγκυμοσυνης. (παρεπιπτωντως οταν σου κλεινει ραντεβου στο γενεσις τι πληρωνεις? και γενικα απο τιμες τι παιζει σε επισκεψη κ καισαρικη?)
β) τον ζεπειριδη που ενημερωσε η συμφορουμιωτισσα demi οτι λειπει στις βρυξελες κ γυρναει 8 αυγουστου
ο Αθανατος ξεγεναει στο παπαγεωργιου ή μονο σε ιδιωτικες κλινικες?
ρωταω γιατι θα προτιμουσα να γεννησω στο παπαγεωργιου...
την βοηθεια σας .... παρακαλω!
Θα σου πω για τον Γκριμπίζη. Τους άλλους 2 δεν τους ξέρω.

Είναι πάρα πολύ καλός!!!Όσον αφορά για το ραντεβού πίεσε την κοπέλα κι αν είναι , μου ξου του κτλ ζήτα τον ίδιο!!
Στο Γέννεσις πλήρωνεις ότι και στο ιατρείο του (50€)
Η επίσκεψη κάθε φορά είναι 50 €.
Φυσιολογικος τοκετός: 800 € και Καισαρική: 1.200 € (όλα αυτά μέχρι και τον Δεκ 08 αλλά δεν νομιζω να έχει αλλάξει κάτι ιδαίτερα)
Είναι και στο Παπαγεωργίου.
Παλιά 13-07-10, 09:31   #320
melisoula

Προεπιλογή

ιωαννα σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, πηρα χθες τηλ και ειπα στην γραμματεα οτι ειμαι εγκυος κ θελω να κλεισω ραντεβου κ απο μονη της μου ειπε να με συνδεσει στον γιατρο. μου εκλεισε ραντεβου το Σαββατο στο γενεσις κ μου κανονισε κ το 2ο ραντεβου στο ιατρειο. ελπιζω να ειναι τοσο καλο οσο τον περιγραφετε ολες σας κ να μεινω ευχαριστημενη.
το μονο που με προβληματισε ειναι ποσο θα με παρει επισκεψη στο γενεσις αλλα αφου μου λες οτι ειναι το ιδιο κανενα προβλημα.
βασικα ελπιζω να μην εχει προβλημα να γεννησω στο παπαγεωργιου γιατι θελω αυτην την φορα να αποφυγω την κλινικη μια που δεν πληρωσα κ λιγα στην πρωτη γεννα.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές