Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-01-15, 23:09   #841
ioannafragou

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ioannafragou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stefo Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω πριν 2,5 μηνες εκανα δυστυχως διακοπη κυησης λογω σοβαρου προβληματος στο μωρακι που ειδαμε στο μεγαλο υπερηχο..ηθελα να αλλαξω γιατρο οποτε πηγα τωρα για εναν ελεγχο κ για να τον γνωρισω ωστε να ξεκινησουμε παλι προσπαθειες.
Εχεις δικιο στις σερρες δεν εχει κλινικες..
Λυπαμαι!!ειχες τετοια εμπειρια?
απο οσο εχω διαβασει και στη σελιδα του στο fc και εδω ειναι ειδικος στην παρακολουθηση εγκυμοσυνης,ειναι απο τους πιστοποιημενους που αναλαμβανουν να παρακολουθουν ολη την εγκυμοσυνη.σου ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και μαζι τους σιγουρα θα εχεις σωστη παρακολουθηση.
καλο βραδυ!σου ευχομαι γρηγορα να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη.
Ο χρήστης ioannafragou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-15, 13:59   #842
stefo

stefo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ioannafragou Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπαμαι!!ειχες τετοια εμπειρια?
απο οσο εχω διαβασει και στη σελιδα του στο fc και εδω ειναι ειδικος στην παρακολουθηση εγκυμοσυνης,ειναι απο τους πιστοποιημενους που αναλαμβανουν να παρακολουθουν ολη την εγκυμοσυνη.σου ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και μαζι τους σιγουρα θα εχεις σωστη παρακολουθηση.
καλο βραδυ!σου ευχομαι γρηγορα να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη.
Σε ευχαριστω πολυ Ιωαννα! Μακαρι οσες κοπελες προσπαθουν να εχουν συντομα ευχαριστα! Τελειομηνες εγκυμοσυνες με υγιη μωρακια!
Το οτι ειναι πιστοποιημενος στους υπερηχους ηταν αλλος ενας λογος που ηθελα να τον επισκεφτω!!
Ο χρήστης stefo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-15, 11:42   #843
anchelita

Περιοχή: thessaloniki
anchelita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

O Μπυρος ειναι ο γιατρός μου. Γεννησαμε τα διδυμακια μου στις 37 εβδ. Ειναι φοβερος, και γιατρος και πανω απο ολα ανθρωπος.Ο Παπαγεωργιου μου εκανε β επιπεδου στο ιατρειο του Μπυρου.Μια φορα τον ειδα, καλη εντυπωση μου εκανε, αναλυτικός, ηρεμος και πιστοποιημενος.
Παλιά 17-01-15, 10:20   #844
ioannafragou

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anchelita Εμφάνιση μηνυμάτων
O Μπυρος ειναι ο γιατρός μου. Γεννησαμε τα διδυμακια μου στις 37 εβδ. Ειναι φοβερος, και γιατρος και πανω απο ολα ανθρωπος.Ο Παπαγεωργιου μου εκανε β επιπεδου στο ιατρειο του Μπυρου.Μια φορα τον ειδα, καλη εντυπωση μου εκανε, αναλυτικός, ηρεμος και πιστοποιημενος.
Ο Παπαγεωργιου ειναι εξαιρετικος καθε φορα εχει αυτη την ηρεμια να σου εξηγησει τα παντα,εχει γνωσεις ο ανθρωπος και σε καθησυχαζει.και το καλο ειναι για εμας εδω στη θεσσαλονικη που εκανε δικο του ιατρειο.Απο οσο ξερω θα παρακολουθει και εγκυους οποτε αλλη σιγουρια.
Μακαρι να τακαταφερουμε και να το ζησουμε αυτο το ονειρο.Προς το παρον τον εχω σα γυναικολογο
Παλιά 26-01-15, 14:52   #845
HoPe*M

HoPe*M ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο blueblack Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα,γιατρο εχω αλλα λογο αποτυχημένων προσπαθειών για εγκυμοσύνη με σπερματεγχύσεις μας στελνει στον Παππα και στο embryolab για να μπουμε στον δρομο τις εξωσωματικης,γιαυτο ηθελα να μαθω πληροφοριες γιαυτον.Ευχαριστω για την απαντηση σου

μονο τα καλυτερα εχω να πω για ολη την ομαδα της μοναδας , τον παππα ειχα και εγω στην προσπαθεια μου και μετα απο χρονια και πολλες απογοητευσεις και προσπαθειες με αλλα κεντρα ,σημερα με την βοηθεια τους διανυω τον εβδομο μηνα με γυναικολογο μετα την συλληψη τον Ανεσιδη επισης συνεργατη της μοναδας, απιστευτοι ανθρωποι! απιστευτοι γιατροι, οτι και να πω ειναι λιγο!
Παλιά 15-02-15, 20:26   #846
popina

popina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα! Ηθελα να γραψω κι εγω για την (τραυματικη) εμπειρια που ειχα με τον Ζεπειριδη... Δεν θα πω πολλα, διδυμη κύηση με πολλα προβλήματα. Το αποτελεσμα; Το ενα μωρο να εχει ενδωμητριο θανατο, το αλλο να νοσηλευτει σχεδον ενα μηνα στη ΜΕΝΝ του Ιπποκρατείου και φυσικα δεν ήρθε ουτε να με δει... Εχω ενα υγιεστατο μωρο γιατι το ηθελε ο Θεος. Παίρνει 60 Ευρω χωρις αποδειξη και οταν ο αντρας του ζητησε καποια στιγμη του ειπε: "εγω να σου δωσω, αλλά τί να την κανεις δεν περνάει πουθενα"!
Ο χρήστης popina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-02-15, 12:50   #847
nina

nina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο popina Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα! Ηθελα να γραψω κι εγω για την (τραυματικη) εμπειρια που ειχα με τον Ζεπειριδη... Δεν θα πω πολλα, διδυμη κύηση με πολλα προβλήματα. Το αποτελεσμα; Το ενα μωρο να εχει ενδωμητριο θανατο, το αλλο να νοσηλευτει σχεδον ενα μηνα στη ΜΕΝΝ του Ιπποκρατείου και φυσικα δεν ήρθε ουτε να με δει... Εχω ενα υγιεστατο μωρο γιατι το ηθελε ο Θεος. Παίρνει 60 Ευρω χωρις αποδειξη και οταν ο αντρας του ζητησε καποια στιγμη του ειπε: "εγω να σου δωσω, αλλά τί να την κανεις δεν περνάει πουθενα"!
Δεν σημαίνει όμως ότι φταίει ο γιατρός για ό,τι μας συμβαίνει. Όσο για την επίσκεψη, αν γεννούσες κάπου που ξεγεννάει κι αυτός, σίγουρα θα ερχόταν να σε δει. Δεν τρελαίνομαι με τους γιατρούς που σε παίρνουν και τηλέφωνο για να δουν τι κάνεις- το θεωρώ απλά ψεύτικο και επικοινωνιακό για να βγάζει καλο όνομα να γεμίζει την τσέπη του. Να σου ζήσει το μωρό σου!
Ο χρήστης nina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-02-15, 13:21   #848
popina

popina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στη δική μου περιπτωση αν με ειχε προσεξει παραπανω δεν θα γινοταν ό,τι έγινε... Μία μερα πριν γεννησω ημουν στο ιατρειο του λέγοντας του οτι δεν νιωθω καλα. Δεν με εβαλε καν στον καρδιοτοκογραφο. Ειχε ξεκινησει τοκετος και το περασα ολο μονη μου στο σπιτι. Αφενος, δεν ειχα εμπειρια γιατι ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη και αφετερου επειδη γεννησα στις 33 εβδομαδες, δεν περιμενα οτι ηταν οι συσπασεις τοκετου. Το βραδυ ηταν πλεον αργα. Εφτασα με διαστολη 10 στο Ιπποκρατειο με κινδυνο να χασω και το δευτερο μωρο μου και φυσικα και τη ζωη μου.
Οπότε οταν ενας ανθρωπος περνάει μια τοσο τραγικη κατασταση οφειλεις να πας να τον δεις γιατι πέρα απο γιατρος εισαι πανω απ'όλα, ανθρωπος.
Ισως, ο συγκεκριμένος ειναι καλός στα εύκολα. Να σου ζήσουν κι εσένα τα παιδακια σου και να εισαι υγιης και ευτυχισμενη πάντα.
Ο χρήστης popina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-02-15, 00:14   #849
Milonou

Milonou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα! Τελικά για τον κο Δανηιλιδη στον Ευοσμο, δεν εχουμε καμια πληροφορια? Τα τελευταια χρονια κανω το ΠΑΠ τεστ σ αυτον κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη (εξηγει σε καθε βημα τί κανει κ γιατί, ειναι διακριτικος, ευγενικός, δεν κοιταει το ρολόι του, συνεπης, δινει αποδειξη). Τωρα όμως πρεπει να τον μετρησω αλλιως, γιατι εχω ενα θετικό τεστ εγκυμοσυνης στα χέρια μου! Δεν τον εχει επιλεξει καμια για να γεννησει το παιδακι της?
Ο χρήστης Milonou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-03-15, 12:51   #850
XRISOULA1

XRISOULA1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Γυναικολόγος μετά από άτυχες εγκυμοσύνες?

Γεια σας κορίτσια. Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω δύο αποβολές και μια βιοχημική πριν λίγες μέρες. Θα ήθελα να πάρω τη γνώμη και άλλου γυναικολόγου, πλέον η απογοήτευση έχει χτυπήσει κόκκινο. Κάθε μέρα ψάχνω στο ίντερνετ ιστορίες παρόμοιες με αίσιο τέλος μπας και πάρω λίγη δύναμη. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοιο “βεβαρημένο” ιστορικό που την καθοδήγησε σωστά και τη στήριξε ο γυναικολόγος της? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον στη Θεσσαλονίκη?
Ο χρήστης XRISOULA1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-03-15, 23:03   #851
xristinat7

xristinat7 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εγω πάντως στον Ζεπειριδη που πήγα δενε εμέινα ευχαριστημένη, με τρομοκράτησε με τις ιώσεις που τον ρώτησα, μου ειπε διώξε τους όλους, και αν κανω πυρετο του είπα; Και η απάντηση ήταν να πας σε παθολόγο, και μου φάνηκαν υπερβολικές οι εξετασεις που βάζει και πιο ακριβός χωρις απόδειξη
Ο χρήστης xristinat7 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-03-15, 10:41   #852
sissy

sissy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τον Γουλή τι πληροφορίες έχουμε? Έχω διαβάσει καλά λόγια γενικά.
Αλλά θα ήθελα να μάθω με ποιες κλινικές και νοσοκομεία συνεργάζεται, ποια είναι η αμοιβή του για επίσκεψη και πόσα παίρνει στον τοκετό.
Ο χρήστης sissy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-03-15, 13:27   #853
maria.srk

maria.srk ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι εντελώς καινούρια και λίγο άσχετη. Με συγχωρείτε αν ανεβάζω την ερώτησή μου σε λάθος σημείο του φόρουμ ή αν το θέμα έχει ήδη απαντηθεί. Έχετε να μου προτείνετε πολύ καλό/καλή γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη που να είναι συμβεβλημένος-η με τον ΕΟΠΥΥ; Τα βασικά μου κριτήρια είναι κυρίως α)να γνωρίζει πολύ καλά το αντικείμενό του και να ενημερώνεται συνεχώς (δηλ. να εμπνέει εμπιστοσύνη) και β)να σε κάνει να νιώθεις άνετα,να έχει υπομονή και να είναι πρόθυμος να εξηγήσει τα πάντα αναλυτικά και να λύσει απορίες χωρίς να σε κάνει να αισθάνεσαι άσχημα που ρωτάς. Δεν έχω κανένα παράπονο από το γιατρό μου, αλλά δεν έχει σύμβαση με τον ΕΟΠΥΥ και επειδή θέλω να αρχίσω τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη, φοβάμαι μήπως κάτι στραβώσει στα οικονομικά μας και δεν μπορώ να αντεπεξέλθω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Θα ήθελα λοιπόν πριν μείνω έγκυος, να έχω υπόψιν μου και κάποιον του ΕΟΠΥΥ. Ευχαριστώ πολύ!
Ο χρήστης maria.srk δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-03-15, 19:58   #854
sissy

sissy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν σε βολεύει δυτικά, στη Σταυρούπολη είναι ο Μπύρος στον ΕΟΠΥΥ. Προσωπικά, επειδή αυτό το θέμα είναι πολύ υποκειμενικό, μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση τα τελευταία χρόνια που τον επισκέπτομαι.
Παλιά 24-03-15, 20:30   #855
ioannafragou

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο XRISOULA1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κορίτσια. Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω δύο αποβολές και μια βιοχημική πριν λίγες μέρες. Θα ήθελα να πάρω τη γνώμη και άλλου γυναικολόγου, πλέον η απογοήτευση έχει χτυπήσει κόκκινο. Κάθε μέρα ψάχνω στο ίντερνετ ιστορίες παρόμοιες με αίσιο τέλος μπας και πάρω λίγη δύναμη. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοιο “βεβαρημένο” ιστορικό που την καθοδήγησε σωστά και τη στήριξε ο γυναικολόγος της? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον στη Θεσσαλονίκη?
Νομιζω πως δε θελεις απλα ενα γυναικολογο μα με καποια εξειδικευση αυτος που πραγματικα θα σε βοηθησει ειναι ο Παπαγεωργιου.ειναι απο τους πιστοποιημενους που ακνουν αυχενικη β επιπεδου κ.α και παρακολουθει ολη την εγκυμοσυνη.Οποτε ειναι ειδικος στο θεμα εγκυμοσυνης
http://fertility-biocenter.com/el/re...-failures-1069
εγω ξεκινησα στα πλαισια διευρυνησης και ειμαι δυο μηνων εχουμε δρομο μπροστα μας
Παλιά 24-03-15, 20:39   #856
ioannafragou

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria.srk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι εντελώς καινούρια και λίγο άσχετη. Με συγχωρείτε αν ανεβάζω την ερώτησή μου σε λάθος σημείο του φόρουμ ή αν το θέμα έχει ήδη απαντηθεί. Έχετε να μου προτείνετε πολύ καλό/καλή γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη που να είναι συμβεβλημένος-η με τον ΕΟΠΥΥ; Τα βασικά μου κριτήρια είναι κυρίως α)να γνωρίζει πολύ καλά το αντικείμενό του και να ενημερώνεται συνεχώς (δηλ. να εμπνέει εμπιστοσύνη) και β)να σε κάνει να νιώθεις άνετα,να έχει υπομονή και να είναι πρόθυμος να εξηγήσει τα πάντα αναλυτικά και να λύσει απορίες χωρίς να σε κάνει να αισθάνεσαι άσχημα που ρωτάς. Δεν έχω κανένα παράπονο από το γιατρό μου, αλλά δεν έχει σύμβαση με τον ΕΟΠΥΥ και επειδή θέλω να αρχίσω τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη, φοβάμαι μήπως κάτι στραβώσει στα οικονομικά μας και δεν μπορώ να αντεπεξέλθω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Θα ήθελα λοιπόν πριν μείνω έγκυος, να έχω υπόψιν μου και κάποιον του ΕΟΠΥΥ. Ευχαριστώ πολύ!
θα σου απαντησω για τον δικο μου
α)εξειδικευμενος στο κομματι της εγκυμοσυνης με ειδικευση στη Γερμανια κ πιστοποιησεις για την αυχενικη β επιπεδου ντοπλερ κ.α απο το fmf.(μπορεις να βρεις το ονομα του στη λιστα)καθε χρονο δινεις εξετασεις για να εισαι μεσα.και αναλαμβανει παρακολουθηση εγκυμοσυνης οπως καταλαβα πιο ειδικος δεν υπαρχει στο κομματι εγκυμοσυνης.σε καθε επισκεψη σου δινει ενα πορισμα με μετρησεις ακομη κ στις γυναικολογικες μου επισκεψεις
β)τον βρισκω συνεχεια στο κινητο μια ωρα εξεταση και καθε φορα που φευγω νομιζω πως με εχει καλυψει.
Ειναι συμβεβλημενος με τον εοπυυ,ομως σε οποιον γιατρο κ να πας πληρωνεις συμμετοχη απο 40-50 ευρω για τον υπερχηχο. Δεν ειναι δωρεαν με τον εοπυυ.
Παλιά 31-03-15, 19:24   #857
Dina123

Dina123 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια! Σκέφτομαι να πάω για υπέρηχο και τεστ παπ στη γυναικολόγο Μπούχλου Ευαγγελία; Τη γνωρίζετε; Είναι καλή;
Ο χρήστης Dina123 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-05-15, 23:45   #858
maria.srk

maria.srk ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ιωάννα και Σίσσυ, ευχαριστώ πολύ!
Ο χρήστης maria.srk δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-06-15, 20:07   #859
Puppet1

Puppet1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Καμιά άποψη για Κίμων Χατζησταματίου ή για Τσουματίδη Δημοσθένη Θεσσαλονίκη;

Καμιά άποψη για γυναικολόγους Κίμων Χατζησταματίου ή για Τσουματίδη Δημοσθένη Θεσσαλονίκη;
Ο χρήστης Puppet1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-06-15, 22:23   #860
Giotako

Περιοχή: θεσ\νικη
Giotako χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπερα κ απο μενα...ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι κ θελω να μου πειτε αν γνωριζει καμια τον ρομπερτ ναιντετσκι στον ευοσμο.....πηγα πρωτη φορα τωρα που εμεινα εγκυος κ μου φανηκε πολυ ηρεμος κ χαλαρος....εχει καμια μανουλα καποια εμπειρια με τον γιατρο?
Ο χρήστης Giotako δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-07-15, 23:49   #861
sissy

sissy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καμμιά κοπέλα να έχει γιατρό κάποιον από τους παρακλατω για να τη ρωτήσω 2-3 πραγματακια?

Θεοδωρίδης Θεόδωρος

Δημήτρης Αθάνατος

Δημήτρης Τσολακίδης

Φώτης Πουρναρόπουλος
Παλιά 24-07-15, 18:29   #862
sofiachatzi

sofiachatzi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή πασίγνωστος γιατρός από Θεσσαλονίκη

Να σας πω και δω για κάποιον πολύ γνωστό γιατρό από Θεσσαλονίκη. Δίδυμη κύηση έπαθα χολόσταση. με τα χίλια ζόρια να κάνω εξετάσεις (τον πίεσα). οι εξετάσεις την πρώτη φορά βγήκαν καλές. Μου λέει δεν έχεις τίποτα. Η φαγούρα στην εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική. Φαγούρα και να ξύνεσαι 24 ώρες να κλαις και να κάνεις 3 ντουζ μέσα στη νύχτα για μένα δεν ήταν φυσιολογικό. Ξανακάνω εξετάσεις χωρίς να τον ρωτήσω (γιατί ο ίδιος δεν το θεωρούσε απαραίτητο) και βγαίνουν χάλια. του τηλεφωνώ δεν πίστευε στα αφτιά του. Με έβαλε 33 εβδομάδων να γεννήσω. Καλά πήγαν από εκεί και πέρα. Αλλά με εκνεύρισε το γεγονός ότι ενώ όλες οι εγκυες χαιδεύαν την κοιλιά τους εγω ξυνόμουν μέχρι αηδίας με πιρούνια και εκείνος γελούσε και έλεγε είναι φυσιολογικό.
Ο χρήστης sofiachatzi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-07-15, 22:22   #863
sissy

sissy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πες μου το όνομα του σε ΠΜ αν θέλεις
Παλιά 24-07-15, 22:58   #864
τιγρης

τιγρης ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια καλησπερα μηπως καμια γνωριζει τον κλωνο γεωργιο?
Ο χρήστης τιγρης δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-07-15, 15:14   #865
lia_1979

lia_1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κοριτσια!
θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε κατι για τον κο Βιργιλιου Μανωλη.
Ο χρήστης lia_1979 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές