Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 09-11-08, 21:09   #41
maira07

Περιοχή: Αθήνα
maira07 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για το δημόσιο δεν γνωρίζω, σίγουρα είναι στο ταμείο των φαρμακοποιών που είναι η ξαδέρφη μου και από εκείνη τη γνώρισα.
Συνεργάζεται με το Γενεσις και κάποιο ακόμα, δε θυμάμαι.
Είναι πάρα πολύ καλή
Ο χρήστης maira07 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-11-08, 21:19   #42
ΧΕΛΙΔΟΝΙ

Το avatar του χρήστη ΧΕΛΙΔΟΝΙ

ΧΕΛΙΔΟΝΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΒΑΤΣΗ ΘΩΜΗ!!! Γιατραρα η γυναικα!!!!!! Και πραγματι ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
Ο χρήστης ΧΕΛΙΔΟΝΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-11-08, 08:27   #43
MARIAGALS

MARIAGALS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμείς έχουμε τον Τζιαφετα στο Διαβαλκανικό
Παλιά 10-11-08, 13:36   #44
mamageor

Περιοχή: Θεσσαλονικη
mamageor ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω εχω τον Πραπα ..εχει ιατρειο με τον αδερφο του και μια κλινικη το ********... εμεινα πολυ ευχαριστημενη καθως γεννησα αρκετα δυσκολα ...με εμβρυουλκους αλλα παρολα αυτα ολα πηγαν μια χαρα...Πολυ χαλαρος ανθρωπος..δεν σε αγχωνει...Τον ειχε καμμια σας???
Ο χρήστης mamageor δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-11-08, 16:05   #45
Bachiemama

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Bachiemama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας εγώ έχω τον κ. Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο. Μου τον σύστησε ο γυναικολόγος που είχα τόσα χρόνια ο κ. Ζησόπουλος επειδή πλέον εκείνος δεν αναλαμβάνει γέννες. Πήγα στον κ. Χατζηγεωργίου επειδή εμπιστεύομαι τυφλά τον κ. Ζησόπουλο που μέχρι τώρα με έχει σώσει με κάτι ψιλοπροβλήματα που είχα. Είναι στο Γέννεσις και στην Γενική Κλινική και στο Παπαγεωργίου επιστημονικός συνεργάτης. Εγώ θα πάω στην Γενική Κλινική (είναι και κοντά στο σπίτι μου!
Παλιά 12-11-08, 10:31   #46
xuito

Το avatar του χρήστη xuito

xuito ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Bachiemama
Γεια σας εγώ έχω τον κ. Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο. Μου τον σύστησε ο γυναικολόγος που είχα τόσα χρόνια ο κ. Ζησόπουλος επειδή πλέον εκείνος δεν αναλαμβάνει γέννες. Πήγα στον κ. Χατζηγεωργίου επειδή εμπιστεύομαι τυφλά τον κ. Ζησόπουλο που μέχρι τώρα με έχει σώσει με κάτι ψιλοπροβλήματα που είχα. Είναι στο Γέννεσις και στην Γενική Κλινική και στο Παπαγεωργίου επιστημονικός συνεργάτης. Εγώ θα πάω στην Γενική Κλινική (είναι και κοντά στο σπίτι μου!
Bachiemama ,κι εγώ τον Χατζηγεωργίου έχω , μετά από σύσταση του
κου Ζησόπουλου και μάλλον στη Γενική με βλέπω!

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
Ο χρήστης xuito δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-11-08, 10:47   #47
maraki 1

maraki 1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mamageor κι εγώ τον Πράπα είχα. Όντως είναι πολύ χαλαρός και χάρη σ' αυτόν γλίτωσα την καισαρική στην 1η μου κόρη. Με χαλάει όμως λίγο η χαλαρότητά του όσον αφορά τις γυναικολόγικές πλέον εξετάσεις (δεν μιλάω για εγκυμοσύνη). Με χαλάει το γεγονός ότι δεν κρατάει ιστορικό και είναι πολύ βιαστικός στην εξέταση.
Παλιά 13-11-08, 09:08   #48
gerakina

gerakina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tery
Για το δημόσιο δεν γνωρίζω, σίγουρα είναι στο ταμείο των φαρμακοποιών που είναι η ξαδέρφη μου και από εκείνη τη γνώρισα.
Συνεργάζεται με το Γενεσις και κάποιο ακόμα, δε θυμάμαι.
Είναι πάρα πολύ καλή
πηγαίνει μήπως στο Παπαγεωργίου?
Παλιά 14-11-08, 02:09   #49
maira07

Περιοχή: Αθήνα
maira07 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν γνωρίζω για το Παπαγεωργίου. Αν θέλεις να σου στείλω πμ με τηλέφωνο για να επικοινωνήσεις μαζί της.
Ο χρήστης maira07 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-11-08, 13:03   #50
maria250499

maria250499 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια ξέρετε κανέναν καλό γιατρό που να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου?
Δεν είμαι ακόμα έγκυος αλλά είμαστε στηις προσπάθειες.
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα έναν πολύ καλό γιατρό αλλά είναι μόνο στο Γένεσις. Το 2005-2006 έπαιρνε 40 ευρώ επίσκεψη και 1500 καισαρική που γέννησα εγώ.Πολλά λεφτά ρε σεις. Συν την κλινική μας βγήκε 3500 ευρώ. Το δεύτερο θέλω να το γεννήσω στο Παπαγεωργίου και να πληρώσω κάτι το γιατρό. Θέλω να με παρακολουθεί κάποιος στο ιατρείο του όλη την εγκυμοσύνη, να πληρώνω επισκέψεις αλλά να μη χρειαστεί να τον πληρώσω για τη γέννα. Τουλάχιστον όχι τόσο μεγάλο ποσό. Ένα δωράκι φυσικά θα του δώσουμε (πχ 500 ευρώ). Γίνονται αυτά που θέλω ή είναι πολύ ουτοπικά?
Ο χρήστης maria250499 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-11-08, 01:32   #51
μπου μπου

Το avatar του χρήστη μπου μπου

Περιοχή: θεσσαλονίκη
μπου μπου ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην μπου μπου
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xuito
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Bachiemama
Bachiemama ,κι εγώ τον Χατζηγεωργίου έχω , μετά από σύσταση του
κου Ζησόπουλου και μάλλον στη Γενική με βλέπω!

Κορίτσια έχω και εγώ τον Χατζηγεωργίου, τον γνώρισα από την κουμπάρα μου. Με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη και γέννησα μαζί του φυσιολογικά στην Γενική Κλινική. Πολύυυυυυυ καλός και δεν τον αλλάζω! Από την πρώτη μέρα ήταν σαν να μην γέννησα! Υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού :P Αν ου μη γέννητο χρειαστεί καισαρική ντε και καλά παίρνει τα ίδια λεφτά.
Παλιά 21-11-08, 11:50   #52
ditop

ditop ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[quote="maria250499"]Κορίτσια ξέρετε κανέναν καλό γιατρό που να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου?
[/
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΕΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΚΕΙ. ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΘΕΡΘΕΙ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ. ΕΓΩ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΗ ΟΠΟΙΟΣΔΥΠΟΤΕ. ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ. ΑΠΛΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΕΞΩ Η Κ. ΠΑΝΑΓΟΥ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΕΚΕΙ. ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΤΩΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΟΝ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΕΙΛΗΚΡΗΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ.
Ο χρήστης ditop δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-12-08, 17:05   #53
PAKEL

Περιοχή: ΠΟΛΙΧΝΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
PAKEL ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

nikol28 έγραψε:
sardelaki έγραψε:
μπα δεν τον ξέρω...
τον Γκριμπίζη που λέει η nikol28 τον ξέρω σαν όνομα, εκεί θα πήγαινα αλλά αργούσε πολύ για ραντεβού και δεν μπορούσα να περιμένω 2 μήνες για να μου κάνει επιβεβαίωση εγκυμοσύνης

Έτσι πήγα στον Σόρτση Ανδρέα...τέλειος...φανταστικός γιατρός, είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη! Είναι στο Γένεσις και στο Διαβαλκανικό

όντως αργούν τα ραντεβού του, αλλά όταν πρόκειται για εγκυμοσύνη και τον ενημερώσεις τότε σε δέχεται στο γένεσις αμέσως

εμένα πάντως η δεσποινίς στο τηλ. δεν μου είπε κάτι τέτοιο...πως αν πάω στο Γένεσις θα με δεχτεί...και γιατί δηλ. να μην με δεχτεί στο Ιατρείο του, αλλά στο Γένεσις ναι;;; Αυτά ακούω εδώ στην Ελλάδα και με πιάνει κρίση και μου έρχεται να τους σφάξω όλους

κι εγώ έχω τον Γκριμπίζη και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη..όταν γέννησα την κόρη μου έκανα 14 ώρες και παρόλα αυτά δεν με έβαλε για καισαρική.Περίμενε να φτάσω στην κατάλληλη διαστολή ώστε να γεννήσω φυσιολογικά.Ούτε ήθελε να ακούσει για καισαρική.¨
Όσον αφορά την επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης κι εμένα με δέχτηκε στην Γενική κλινική όχι για κάποιον άλλο λόγο αλλά επειδή ήταν κλεισμένα τα ραντεβού δεν ήθελε να καθυστερήσουμε.¨ετσι από την στιγμή που μίλησα μαζί του και του είπα πως θέλω επιβεβαίωση εγκυμοσύνης την επόμενη κιόλας με δέχτηκε και δεν πλήρωσα κάτι εξτρά αλλά ότι πλήρωνα και στο ιατρείο του.Ειδικά για επιβεβαίωση εγκυμοσύνης καλύτερα είναι να μιλάς με τον ίδιο το γιατρό και όχι με την οποιαδήποτε βοηθό..
Ο χρήστης PAKEL δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-12-08, 13:26   #54
Lilia1

Lilia1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

rakel και γω γκριμπιζη εχω.ειμαι πολυ ευχαριστημενη. δε λεω, εχει τρελλο κοσμο, αλλα αξιζει. γεννησα γενικη κλινικη, επιμενει σε φυσιολογικο τοκετο, συνεργαζεται και με μαιες τσακαλια. το λεω γιατι η μαια που ηταν κοντα μου μεχρι τελος και μου την ειχε συστησει ογιατρος ηταν γατονι.
Παλιά 05-12-08, 00:49   #55
ioanna21

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ioanna21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγώ Γκριμπίζη έχω... Πολύ καλός, δεν σε αγχώνει καθόλου......
Σε λίγες μέρες που θα γεννήσω θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη......
Ο χρήστης ioanna21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-12-08, 15:01   #56
Palladin

Το avatar του χρήστη Palladin

Palladin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια!
Κι εγώ Γκριμπίζη, πω πω γίναμε πολλές!!

Να ρωτήσω, ξέρω ότι αποφεύγει τις καισαρικές όταν μπορεί, και αυτός ήταν ένας από τους λόγους που τον επέλεξα, αλλά μήπως αποφεύγει και την επισκληρίδιο;;;;;;

Δεν έτυχε ακόμα να το συζητήσουμε, ξέρει κάποια από εσάς;

Ο χρήστης Palladin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-12-08, 23:57   #57
Lilia1

Lilia1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

palladin γεια σου!!
ειμαστε πολλες οντως τελικα!
η απαντηση ειναι οχι, δεν αποφευγει την επισκληριδιο. πως καταλαβες κατι τετοιο? τουλαχιστον απο την δικη μου εμπειρια, οταν πηγα στην γενικη κλινικη και τελικα γεννησα με προκληση, ο γκριμπιζης ηταν ακομα στο ιατρειο του(ηταν 8 με 9 το βραδυ). οι μαιες που ειχαν βαρδια +την δικια μου μαια που ειχα αποκλειστικα για μενα, τον ενημερωναν συνεχως απο το τηλ. Ο ιδιος δεν ασχοληθηκε καθολου με το θεμα της αναισθησιας. καποια στιγμη πριν ακομα ερθει, ζητησα επισκληριδιο και ηρθε η αναισθησιολογος βαρδιας(μια γλυκυτακη κυρια) μου την εβαλε και αυτο ηταν ολο. οταν ηρθε ο γκριμπιζης, ηδη ειχα διαστολη 10 και με βρηκε μουδιασμενη.
τουλαχιστον ετσι εγινε με την δικη μου περιπτωση, για να μην ειμαι απολυτη. θυμαμαι οτι το ειχαμε συζητησει και στο γραφειο του και δεν εξεφρασε καποια αντιρρηση.
οτι αλλο θες, στην διαθεση σου! φιλια!
Παλιά 08-12-08, 00:58   #58
ioanna21

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ioanna21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω που συζήτησα μαζί του για την επιλογή τοκετού δεν έφερε απολύτως καμμία αντίρρηση για επισκληρίδιο.
Έχουν γεννήσει πολλές φίλες μου στον συγεκριμένο γιατρό και όλες έμειναν πολύ ευχαριστημένες... μόνο που λίγο αργεί να εμφανιστει και τα συντονίζουν τα περισσότερα οι μαιες..
Θα δείξει σε λίγες μέρες....
Ο χρήστης ioanna21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-12-08, 11:24   #59
Lilia1

Lilia1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ιωαννα καλημερα. η αληθεια ειναι οτι επειδη εχει πολλη δουλεια και στο ιατρειο του και σε αλλες κλινικες, η πρωτη φαση του τοκετου γινεται με τις μαιες. βεβαια τον ενημερωνουν συνεχεια και ερχεται καποια στιγμη.συζητωντας με αλλες κοπελες, φαινεται πως ειναι συνηθης τακτικη τους,το κανουν οι περισσοτεροι γιατροι, γιατι ολες αυτες οι ωρες ωσπου να κανεις διαστολη δεν μπορουν να σε περιμενουν.
με το καλο!!
Παλιά 08-12-08, 12:30   #60
Palladin

Το avatar του χρήστη Palladin

Palladin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια ευχαριστώ πολύ!
ωραία, γιατί δεν νομίζω ότι θα αντέξω χωρίς επισκληρίδιο!

Ο χρήστης Palladin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 02-01-09, 16:59   #61
KANGOO

Το avatar του χρήστη KANGOO

Περιοχή: παντου και πουθενα
KANGOO ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα

ψαχνω για γιατρο, συνεργασιμο, ομιλητικο και οργανωτικο..βλεπω οτι ψηφιζετε πολλες το παπαγεωργιου.Μπορει καποιος να με ενημερωσει σχετικα με την εφημερια?αν δηλαδη πρεπει να γεννησω και δεν εχει εφημερια , ο γιατρος που συνεργαζεται με το αυτο το νοσοκομειο, θα με παει σε αλλη κλινικη? καταλαβα καλα? Επισης, ποιοι ειναι οι γιατροι του παπαγεωργιου?(ονοματα), τιμες και συνθηκες τοκετου? μπορω να παρω πληροφοριες απο το ιδιο το νοσοκομειο ή θα φαω πορτα?
Αυτη την στιγμη ειμαι τελειως ξεκρεμαστη απο γυναικολογο-μαιευτηρα γιατι ο προηγουμενος εκανες μεγαλες παραληψεις και δεν μιλουσε καθολου, ουτε απαντουσε σε καμια μου ερωτηση!!!Αν εχετε μου προτεινετε καποιον απο παπαγεωργιου.....γιατι οι μερες περνανε και φτανω στην επομενη εξεταση-σταθμος..ευχαριστω.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Ο χρήστης KANGOO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-09, 00:04   #62
angy

angy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

έμεινα πολύ ευχαριστημένη και θα την ξαναπροτιμήσω σε τυχόν επόμενη εγκυμοσύνη και γέννα...Ειναι αναλυτικότατη,πολύ φιλική,σου τα χώνει για το τσιγάρο, και σου τα λέει χύμα και τσουβαλάτα....Εμένα τουλάχιστον έτσι μου έκανε... Άσε δε που μου έβγαλε ένα παίδαρο 4200
φυσιολογικότατα... Τζιβελεκίδου Ελένη είναι στη Καλαμαριά...
Ο χρήστης angy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-09, 22:32   #63
Dali

Περιοχή: Κιλκίς
Dali ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αγαπητη Angy κι εγω πριν την εγκυμοσυνη μου, ειχα αυτην την γιατρο, αλλα καποια μερα ειχα αφορητους πονους (χωρις να ειμαι εγκυος) και πηρα τηλεφωνο να ξεκινησω να παω να με δει και μου ειπε οτι χωρις ραντεβου δεν γινεται!! Ειναι λογικό? Για κατι επειγον να μην μπορει να σε δεχτει? Δε λεω ειναι ανοιχτος ανθρωπος, αλλα απο συμπεριφορα χαλια!! Εγω τωρα εχω τον Διχαλα Ιωαννη στην Αγ.Σοφιας και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη, προς το παρον τουλαχιστον, γιατι εμπειρια γεννας δεν εχω ακομα, ελπιζω ομως ολα να πανε καλα. Παντος οποτε τον χρειαζομαι ειναι παντα εκει!
Ο χρήστης Dali δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-09, 14:07   #64
Eleniparis

Eleniparis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ έχω το Σαραβέλο (και άλλες 10 φίλες μου) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Πέρσι που γέννησα μου πήρε μόνο 500 ευρώ και 50 ευρώ την επίσκεψη. Έχει πολύ κόσμο στο ιατρείο του αλλά είναι πολύ ήρεμος και σου γεννάει εμπιστοσύνη. Ξεγεννάει στη Γενική Κλινική και έχει και εκεί γραφείο όπου δέχεται με ραντεβού αλλά χωρίς πολύ αναμονή.
Ο χρήστης Eleniparis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-09, 16:27   #65
papaki70

papaki70 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην papaki70
Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσια. Εχω την Χριστοπουλου Χριστινα και προς το παρον φαινεται πολυ καλη και συνεργασιμη. Επλιζω να ειναι ετσι και στο τοκετο. Αν εχει καμια εμπειρια με τη συγκεκριμενη γιατρο να μας πει.
Ο χρήστης papaki70 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-09, 02:29   #66
anastacia

anastacia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ι εγω εχω τη Χριστοπουλου, χωρις επισης εμπειρια τοκετου. Ειναι πολυ ευχαριστη και με κανει να χαλαρωνω στις τυπικες για εξετασεις επισκεψεις. Ελπιζω να ειναι ιδια και στην εγκυμοσυνη, οταν ερθει με το καλο.
Ο χρήστης anastacia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-09, 14:00   #67
angy

angy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dali
Αγαπητη Angy κι εγω πριν την εγκυμοσυνη μου, ειχα αυτην την γιατρο, αλλα καποια μερα ειχα αφορητους πονους (χωρις να ειμαι εγκυος) και πηρα τηλεφωνο να ξεκινησω να παω να με δει και μου ειπε οτι χωρις ραντεβου δεν γινεται!! Ειναι λογικό? Για κατι επειγον να μην μπορει να σε δεχτει? Δε λεω ειναι ανοιχτος ανθρωπος, αλλα απο συμπεριφορα χαλια!! Εγω τωρα εχω τον Διχαλα Ιωαννη στην Αγ.Σοφιας και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη, προς το παρον τουλαχιστον, γιατι εμπειρια γεννας δεν εχω ακομα, ελπιζω ομως ολα να πανε καλα. Παντος οποτε τον χρειαζομαι ειναι παντα εκει!
Κοίτα να δεις, συμφωνω ότι ορισμένες φορές είναι απότομη και εμένα μου έχει μιλήσει απότομα αλλά πότε? Όταν την ρωτάω χαζές ερωτήσεις...
Προσωπικά, όταν είχα ανεβάσει πυρετό το διάστημα που θήλαζα(επείγον) και την πήρα τηλ.αυτό που μου είπε χωρίς να της το ζητήσω ήταν "¨Ελα αμέσως εδώ για να σε δω"Οταν πήγα δε, άφησε το ραντεβού της για να με δει .Όταν τελικά από δικό μου λάθος έκανα απόστημα εκείνη μου άνοιξε το στήθος και εκτός από το ότι δεν κατάλαβα τίποτα μου το έκανε χωρις ραντεβού.Τα ραντεβού της περίμεναν... Μπορεί το πρόβλημά σου να μην το θεώρησε τόσο επέιγον όσο περιγράφεις...Προς Θεού δεν υποτιμώ το πρόβλημά σου, αλλά μήπως ήθελες λίγο ντάντεμα...γιατί η Ελένη δεν είναι από τους ανθρώπους που νταντεύει γι 'αυτο τη πάω και σαν άνθρωπο αλλά και σαν επιστήμονα...
Αυτά....
Ο χρήστης angy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-01-09, 18:27   #68
papaki70

papaki70 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην papaki70
Προεπιλογή

Παντως οποια κοπελα ενδιαφερεται να γεννησει στο Παπαγεωργιου προτεινω ανεπιφυλακτα Παπαμελετιου Βασιλη. Εχει σωσει κοσμο και κοσμακη απο κομπογιαννιτες γιατρους. Εμεις θα παμε στη γενικη κλινικη για να μπορει να ειναι κ ο αντρας μου μεσα στον τοκετο που εχει λυσσαξει να ζησει την εμπειρια μιας και στα δημοσια νοσοκομεια δεν επιτρεπεται, αλλα το δευτερο πρωτα ο Θεος θα το κανουμε εκει.
Ο χρήστης papaki70 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-01-09, 12:43   #69
chris 81

Το avatar του χρήστη chris 81

chris 81 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια δεν είχα δει ότι υπήρχε ήδη συζήτηση για γιατρούς στην Θεσσαλονίκη και ήμουν ήδη στο ψάξιμο.
Εγω έχω την Τζιβελεκίδου που όντος είναι ευχάριστος άνθρωπος αλλα με έχει λίγο έως πολύ κουράσει να θέλεις να της μιλήσεις για κάτι ή να την ρωτήσεις και να μην μπορείς να την βρείς ή όταν την βρίσκεις να σε κάνει να νιώθεις άσχημα που την ενόχλησες.
Επειδη διάβασα από κάποια ότι όταν την ρωτάς κάτι χαζό εκνευρίζεται έγω είμαι της άποψης ότι από τι στιγμή που έναν ασθενή σου τον απασχολεί κατί ή αγχώνεται για κάτι και θέλει τη βοήθεια σου σε πληρωνει για αυτό ακόμα και αν εσύ το θεωρείς χαζό ή ασήμαντο.
Δεν ξέρω ίσως τελικά είμαι υπερβολικη τι να πω θα διαβάσω ξανά για τους γιατρούς για να κάνω προσπάθεια να παω σε κανέναν από αυτους μπας και κάνω επιτέλους ένα παιδάκι. :P :P :P :P :P
Ο χρήστης chris 81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-01-09, 19:40   #70
menny

menny ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια
διαβασα σχεδον τα περισοτερα pm διοτι με απασχολη το θεμα μαιευτηρα σε θεσ/νικη, αλλα αυτο που θα ηθελα εγω ειναι εναν γιατρο που να συνεργαζεται με το ΓΕΝΕΣΙΣ διοτι εχω ακουσει καλα λογια να εχει δικο του εξωτερικο ιατρειο αλλα και να ειναι και στο παπαγεωργιου και αυτο γιατι σε περιπτωση εκτακτης αναγκης να μπορεσει ο γιατρο σου να σε βαλει στο δημοσιο νοσ/μειο
Και φυσικα να μην ειναι αποτωμος διοτι εχω μια αναλογη εμπειρια απο το νοσ/μειο του Μποδοσακειου (διοτι ειμαι απο πτολ/δα) και συμπειφορα καποιου μαιευτηρα εκει μεσα ειναι απαραδεκτη εως προσβλητικη
τελος παντων και σκεφτομαι να βρω καποιων στη Θεσ/νικη
Αν γνωριζεται καποιον θα με βοηθουσατε πολυ
Ευχαριστω
Ο χρήστης menny δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-09, 20:52   #71
Stam

Το avatar του χρήστη Stam

Stam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chris 81
Γεια σας κορίτσια δεν είχα δει ότι υπήρχε ήδη συζήτηση για γιατρούς στην Θεσσαλονίκη και ήμουν ήδη στο ψάξιμο.
Εγω έχω την Τζιβελεκίδου που όντος είναι ευχάριστος άνθρωπος αλλα με έχει λίγο έως πολύ κουράσει να θέλεις να της μιλήσεις για κάτι ή να την ρωτήσεις και να μην μπορείς να την βρείς ή όταν την βρίσκεις να σε κάνει να νιώθεις άσχημα που την ενόχλησες.
Επειδη διάβασα από κάποια ότι όταν την ρωτάς κάτι χαζό εκνευρίζεται έγω είμαι της άποψης ότι από τι στιγμή που έναν ασθενή σου τον απασχολεί κατί ή αγχώνεται για κάτι και θέλει τη βοήθεια σου σε πληρωνει για αυτό ακόμα και αν εσύ το θεωρείς χαζό ή ασήμαντο.
Δεν ξέρω ίσως τελικά είμαι υπερβολικη τι να πω θα διαβάσω ξανά για τους γιατρούς για να κάνω προσπάθεια να παω σε κανέναν από αυτους μπας και κάνω επιτέλους ένα παιδάκι. :P :P :P :P :P
Κι εγώ έχω γυναικολόγο την Ελένη Τσιβελεκίδου εδώ και 6 χρόνια περίπου. Θα συμφωνήσω μαζί σου όπως και με τη Dali ότι είναι αρκετά απότομη, όχι τόσο επεξηγηματική αρκετές φορές και ίσως κάποιες φορές είρωνας. ΟΜΩΣ είναι εξαιρετική επιστήμονας, ξέρει πολύ καλά τι κάνει και πως το κάνει και κυρίως δεν δουλεύει για το χρήμα με την έννοια "ελάτε να σας γδύσουμε". Με παρακολουθούσε και στις 2 μου εγκυμοσύνες, και μάλιστα στην πρώτη με περίμενε για να γεννήσω φυσιολογικά 13 ώρες, παρόλο που εγώ το ΖΩΟ την παρακαλούσα για καισαρική.
Η απόφαση για τον/την γυναικολόγο που θα επιλέξεις είανι δική σου αλλά σκέψου πρώτα τι είανι πιο σημαντικό για σένα.:ένας γυναικολόγος κόλακας που μπορεί όμως να μην είναι τόσο συνειδητός στη δουλειά του ή κάποιος άλλος που μπορεί να μην χαιδεύει αυτιά αλλά ξέρει πολύ καλά την δουλειά του και σε αντιμετωπίζει σαν άνθρωπο και όχι σαν πορτοφόλι?
Παλιά 05-02-09, 13:02   #72
chris 81

chris 81 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ισως αυτα που ζητάω να είναι πολλά αλλά θέλω έναν γυναικολόγο που όταν του λέω ότι έχω προβλημα ή ότι θέλω να κάνω παιδί βοηθησε με να με ακούει και να μου εξηγεί για ποιους λόγους γίνεται ή δεν γίνεται. Εχω 1 χρόνο που έχω κάνει παλλίνδρομη και δεν μου κάνει ούτε μία εξέταση. Δεν με ακούει καν που της λέω ότι δεν έχω άλλη υπομονή και δεν μπορω να την βρω.
Πραγματικά πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιστήμονας και μακάρι να συχέχιζα μαζί της αλλά κουραστηκα να περιμένω και αφού αυτή δεν με βοηθαέι θα ψαξω κάποιον που ίσως να μπορεί να με ακούσει. Μια έρευνα θα κάνω απλώς για να μου φύγουν οι υποψίες που έχω ή όχι.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 05-02-09, 20:06   #73
TERATAKI

TERATAKI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΣΕΡΓΕΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ ΤΣΙΜΙΣΚΗ 119
Ο χρήστης TERATAKI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-02-09, 20:10   #74
TERATAKI

TERATAKI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΟΠΩς ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΕς ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝΜΕ ΟΛΕς ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ
Παλιά 06-02-09, 11:36   #75
chris 81

chris 81 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια άνοιξα και θέμα αλλά μεχχρι στιγμής καμία δεν μου απάντησε.
Ζεπερίδης λέγεται ο γιατρός που ψάχνω να δω αν το ξέρει κανείς και είναι στην Αγ.Σοφίας.
Σας παρακαλώ αν έχεται ακούσει κάτι απαντήστε μου!!!
Ευχαριστώ
Παλιά 06-02-09, 17:06   #76
TERATAKI

TERATAKI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[quote="chris 81"]Ισως αυτα που ζητάω να είναι πολλά αλλά θέλω έναν γυναικολόγο που όταν του λέω ότι έχω προβλημα ή ότι θέλω να κάνω παιδί βοηθησε με να με ακούει και να μου εξηγεί για ποιους λόγους γίνεται ή δεν γίνεται. Εχω 1 χρόνο που έχω κάνει παλλίνδρομη και δεν μου κάνει ούτε μία εξέταση. Δεν με ακούει καν που της λέω ότι δεν έχω άλλη υπομονή και δεν μπορω να την βρω.
Πραγματικά πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιστήμονας και μακάρι να συχέχιζα μαζί της αλλά κουραστηκα να περιμένω και αφού αυτή δεν με βοηθαέι θα ψαξω κάποιον που ίσως να μπορεί να με ακούσει. Μια έρευνα θα κάνω απλώς για να μου φύγουν οι υποψίες που έχω ή όχι.[/quo

γεια σου
καταρχην εχω μια γνωστη σαν εσενα που πηγαινε σε γνωστο γιατρο στη θεσσαλονικη και 4 χρονια δεν την ελεγε γιατι δεν μπορει να πιασει παιδι μετα 4 χρονια τωρα αλλαξε γιατρο και πηγε στον δικο μου και τις τα εξηγησε ολα.εγω σου προτεινω να τον δοκιμασεις διοτι εμενα μου σταθηκε πολυ διπλα στην εγκυμοσυνη και εκτος αυτου ειναι πολυ κατα τον φαρμακων
Παλιά 07-02-09, 23:07   #77
savropinguinos

Περιοχή: Chios!!!!
savropinguinos ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας εγω εχω τη ΒΑΤΣΗ ΘΩΜΑΗ και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένη και απο θέμα άμεσης ανταποκρισης αλλα και συμπεριφορας.Είναι αξιόλογος άνθρωπος.
Ο χρήστης savropinguinos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-02-09, 00:04   #78
ΧΕΛΙΔΟΝΙ

Το avatar του χρήστη ΧΕΛΙΔΟΝΙ

ΧΕΛΙΔΟΝΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο savropinguinos
γεια σας εγω εχω τη ΒΑΤΣΗ ΘΩΜΑΗ και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένη και απο θέμα άμεσης ανταποκρισης αλλα και συμπεριφορας.Είναι αξιόλογος άνθρωπος.
Κι εγω αυτην εχω,ειναι εγγυηση!!!!!!!
Ο χρήστης ΧΕΛΙΔΟΝΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-09, 00:14   #79
Silo

Περιοχή: Τρίκαλα
Silo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να ρωτήσω μήπως καμιά σας έχει ή γνωρίζει τον Αλέξη Παπανικολάου? Έχει ιατρείο στην Τσιμισκή
Ο χρήστης Silo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-09, 14:05   #80
smaragdam

Περιοχή: καβαλα
smaragdam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας και απο μενα εγω πηγαινω στον τερζόπουλο στη βογατσικού τον ξέρει κάποια απο εσας??και εμεις ξεκινήσαμε για παιδάκι και εχουμε κάποια προβλήματα εγω εχω χαμηλή προγεστερόνη γιαυτό σας ρωτάω
Ο χρήστης smaragdam δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές