Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 01-09-10, 19:47   #361
me tin niki

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
me tin niki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή έρχεται.......

Κορίτσια έχω καλά νέα που θέλω να μοιραστώ με όλες σας αφού με τις ιστορίες σας κατάλαβα ότι δεν είμαι η μόνη που έχει πρόβλημα.
Εχω την μια σάλπιγγα αδιάβατη και την άλλη με συμφύσεις και μερική διαβατότητα. Μου έλεγαν ότι τίποτα δεν αποκλείεται αλλά η φυσιολογική σύλληψη θα ήταν πολύ δύσκολή.
Τον προηγούμενο μήνα είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση, έκανα 2 τεστ (αρνητικά) και υπέρηχο στη γιατρό μου. Τίποτα.
Τον Αύγουστο που πήγαμε διακοπές ήμουν χαλαρή. Ελεγα μέσα μου "τιποτα δεν συμβαίνει, μην ελπίζεις, μην το σκέφτεσαι. Απο Σεπτέμβρη πάμε για εξωσωματική και τέλος". Περίμενα περίοδο το πολύ μέχρι 26/8. Παρασκευή 27/8 το πρωί πήγα καρφί στο φαρμακείο και έκανα τεστ: θετικό. Δεν πίστευα στα μάτια μου. Το κοίταγα και το ξανακοίταγα. Κοίταγα και τις οδηγίες μήπως και κάτι δεν είχα καταλάβει καλά. Μέχρι την ημερ. λήξης είδα μήπως ήταν ληγμένο και έλεγε άλλα αντ' άλλων. Ενώ είδα ταξίδι και έπρεπε να φύγω το συντομότερο, δεν άντεχα... πήγα στο μικροβιολογικό για χοριακή. Οι ώρες μέχρι το απόγευμα που θα τηλ. για το αποτέλεσμα δεν πέρναγαν με τίποτα. Τελικά ήρθε η ώρα και μου είπε 1406 μονάδες.
Μετά ανησυχούσα για το που θα είχε εμφυτευτεί καθώς ο κίνδυνος να είναι εξωμήτριο ήταν περισσότερο απο υπαρκτός λόγω των συμφύσεων. Δευτέρα έκανα υπέρηχο....και το σποράκι μου είναι γατζωμένο στην μήτρα μου. Αύριο θα κάνω νέα χοριακή και γύρω στις 15/09 θα πάμε μαζί με τον μπαμπά να ακούσουμε την καρδούλα του. Πρώτα ο Θεός, θα έρθει περίπου στις 06/05/11.

Εχω διάφορες αγωνίες και φοβίες αλλά αφού με βοήθησε ο Μεγάλος μέχρι εδω, θα με βοηθήσει και παρακάτω και θα βοηθήσει και όλες εσάς. Κορίτσια, χαλαρά. Απολαύστε τον έρωτα και σκεφτείτε και κάποια αναποδιά που θα σας έφερνε μια εγκυμοσύνη τώρα.
Παράδειγμα εγώ έλεγά: Δεν βαριέσαι, έχω να καθαρίσω την οικοδομή για να μετακόμισουμε το χειμώνα και τελικά η ανάγκη της εξωσωματικής σε γλιτώνει απο ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες.

Φιλιά σε όλες. Θα σας λέω τα νέα μου και θα περιμένω τα δικά σας ευχάριστα για να γίνουμε πολλές.
Παλιά 01-09-10, 19:54   #362
robenula

robenula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

με το καλο με ολη μου την καρδια!!!
Ο χρήστης robenula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-09-10, 20:00   #363
πολυξενη76

πολυξενη76 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο me tin niki Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια έχω καλά νέα που θέλω να μοιραστώ με όλες σας αφού με τις ιστορίες σας κατάλαβα ότι δεν είμαι η μόνη που έχει πρόβλημα.
Εχω την μια σάλπιγγα αδιάβατη και την άλλη με συμφύσεις και μερική διαβατότητα. Μου έλεγαν ότι τίποτα δεν αποκλείεται αλλά η φυσιολογική σύλληψη θα ήταν πολύ δύσκολή.
Τον προηγούμενο μήνα είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση, έκανα 2 τεστ (αρνητικά) και υπέρηχο στη γιατρό μου. Τίποτα.
Τον Αύγουστο που πήγαμε διακοπές ήμουν χαλαρή. Ελεγα μέσα μου "τιποτα δεν συμβαίνει, μην ελπίζεις, μην το σκέφτεσαι. Απο Σεπτέμβρη πάμε για εξωσωματική και τέλος". Περίμενα περίοδο το πολύ μέχρι 26/8. Παρασκευή 27/8 το πρωί πήγα καρφί στο φαρμακείο και έκανα τεστ: θετικό. Δεν πίστευα στα μάτια μου. Το κοίταγα και το ξανακοίταγα. Κοίταγα και τις οδηγίες μήπως και κάτι δεν είχα καταλάβει καλά. Μέχρι την ημερ. λήξης είδα μήπως ήταν ληγμένο και έλεγε άλλα αντ' άλλων. Ενώ είδα ταξίδι και έπρεπε να φύγω το συντομότερο, δεν άντεχα... πήγα στο μικροβιολογικό για χοριακή. Οι ώρες μέχρι το απόγευμα που θα τηλ. για το αποτέλεσμα δεν πέρναγαν με τίποτα. Τελικά ήρθε η ώρα και μου είπε 1406 μονάδες.
Μετά ανησυχούσα για το που θα είχε εμφυτευτεί καθώς ο κίνδυνος να είναι εξωμήτριο ήταν περισσότερο απο υπαρκτός λόγω των συμφύσεων. Δευτέρα έκανα υπέρηχο....και το σποράκι μου είναι γατζωμένο στην μήτρα μου. Αύριο θα κάνω νέα χοριακή και γύρω στις 15/09 θα πάμε μαζί με τον μπαμπά να ακούσουμε την καρδούλα του. Πρώτα ο Θεός, θα έρθει περίπου στις 06/05/11.

Εχω διάφορες αγωνίες και φοβίες αλλά αφού με βοήθησε ο Μεγάλος μέχρι εδω, θα με βοηθήσει και παρακάτω και θα βοηθήσει και όλες εσάς. Κορίτσια, χαλαρά. Απολαύστε τον έρωτα και σκεφτείτε και κάποια αναποδιά που θα σας έφερνε μια εγκυμοσύνη τώρα.
Παράδειγμα εγώ έλεγά: Δεν βαριέσαι, έχω να καθαρίσω την οικοδομή για να μετακόμισουμε το χειμώνα και τελικά η ανάγκη της εξωσωματικής σε γλιτώνει απο ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες.

Φιλιά σε όλες. Θα σας λέω τα νέα μου και θα περιμένω τα δικά σας ευχάριστα για να γίνουμε πολλές.
συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!χαιρομαι πολυ για σενα!!!!!!!!
σου ευχομαι ολα να πανε πολυ καλα,να απολαυσεις την εγκυμοσυνη και να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου!!!!!!!!!
εγω προσπαθω μολις τρεις μηνες εντατικα...και ισως ενα χρονο ''ερασιτεχνικα''
και δεν γινεται τιποτα ...και σαν να μην εφτανε αυτο εμφανισα και για πρωτη φορα στην ζωη μου λειτουργικη κυστη και κατ επεκταση καθυστερηση περιοδου...ημουν σιγουρη οτι ημουν εγκυοςαλλα τζιφος!!!!!!
εχω αρχισει να απογοητευομαι λιγο,διαβαζοντας και τις ιστοριες των κοριτσιων...αλλα περιπτωσεις σαν την δικη σου ειναι αξιες θαυμασμου!!!!!!!
το σπορακι σας περασε αναμεσα σε συμφυσεις αυτο το μωρο θα ειναι αστερι!!!!!!!!!
φιλακια,ολα χαρουμενα απο δω και πεερα!!!!!!
Ο χρήστης πολυξενη76 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-09-10, 21:44   #364
me tin niki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο πολυξενη76 Εμφάνιση μηνυμάτων
συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!χαιρομαι πολυ για σενα!!!!!!!!
σου ευχομαι ολα να πανε πολυ καλα,να απολαυσεις την εγκυμοσυνη και να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου!!!!!!!!!
εγω προσπαθω μολις τρεις μηνες εντατικα...και ισως ενα χρονο ''ερασιτεχνικα''
και δεν γινεται τιποτα ...και σαν να μην εφτανε αυτο εμφανισα και για πρωτη φορα στην ζωη μου λειτουργικη κυστη και κατ επεκταση καθυστερηση περιοδου...ημουν σιγουρη οτι ημουν εγκυοςαλλα τζιφος!!!!!!
εχω αρχισει να απογοητευομαι λιγο,διαβαζοντας και τις ιστοριες των κοριτσιων...αλλα περιπτωσεις σαν την δικη σου ειναι αξιες θαυμασμου!!!!!!!
το σπορακι σας περασε αναμεσα σε συμφυσεις αυτο το μωρο θα ειναι αστερι!!!!!!!!!
φιλακια,ολα χαρουμενα απο δω και πεερα!!!!!!
Μην απογοητεύεσαι. Και μεις 1,5 χρόνο προσπαθούσαμε, επίσης απο άλλη επέμβαση!!! έχω στενό τράχηλο και δεν περνάνε καλά και τα σπερματοζωάρια. Η γιατρός μου όταν πήγα για τον υπέρηχο είπε: είδες που τελικά στην ιατρική τίποτα δεν αποκλείεται;
Και αν θες σου έχω κι' άλλες ιστορίες άξιες θαυμασμού. Μια ΠΟΛΥ δύσκολη περίπτωση μετά απο 3 εξωσωματικές και 1 χειρουργείο θυρεοειδή, έπιασαν φυσιολογικά και τώρα έχουν ένα κούκλο 7 μηνών. Ο γιατρός τους είπε ότι ήταν σαν να έπεσαν απο την Ακρόπολη να στάθηκαν όρθιοι και να βρήκαν και πορτοφόλι.
Γίνονται θαύματα!!!! Είμαι 34 και και απο ότι καταλαβαίνω είμαστε στην ίδια ηλικία και νιώθουμε κάπως. Κράτα την ψυχραιμία σου και κάνε συντονισμένες ενέργειες για να μην χάνεις χρόνο και ψυχική ηρεμία. Πάρε και την γνώμη κάποιου δεύτερου γιατρού, ο άντρας μου είναι γιατρός και το πρώτο που λέει είναι αυτό.

Θα δεις σύντομα θα έχουμε και τα δικά σου μαντάτα.....
Παλιά 02-09-10, 23:38   #365
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

Περιοχή: θεσσαλονικη
ΑΝΝΑ4 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα ηθελα να ρωτησω,γιατι συντομα θα κανω υστεροσκοπηση διαγνωστ,αν ποναει κ αν πρεπει κατι να προσεξω!!!!
Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-09-10, 11:22   #366
michel

Το avatar του χρήστη michel

michel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Anna4,μην φοβασαι τιποτα.Αφου θα κανεις διαγνωστικη,μην εχεις φοβο.Σαν ενα απλο τεστ παπ ειναι.Θα νιωσεις καλυτερα οταν θα δεις τον εσωτερικο σου κοσμο,στην οθονη.Θα σου δειξει τις σαλπιγγες και τη μητρα απο μεσα.Αυτο! Καλη επιτυχια!
Ο χρήστης michel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-09-10, 12:42   #367
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο me tin niki Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην απογοητεύεσαι. Και μεις 1,5 χρόνο προσπαθούσαμε, επίσης απο άλλη επέμβαση!!! έχω στενό τράχηλο και δεν περνάνε καλά και τα σπερματοζωάρια. Η γιατρός μου όταν πήγα για τον υπέρηχο είπε: είδες που τελικά στην ιατρική τίποτα δεν αποκλείεται;
Και αν θες σου έχω κι' άλλες ιστορίες άξιες θαυμασμού. Μια ΠΟΛΥ δύσκολη περίπτωση μετά απο 3 εξωσωματικές και 1 χειρουργείο θυρεοειδή, έπιασαν φυσιολογικά και τώρα έχουν ένα κούκλο 7 μηνών. Ο γιατρός τους είπε ότι ήταν σαν να έπεσαν απο την Ακρόπολη να στάθηκαν όρθιοι και να βρήκαν και πορτοφόλι.
Γίνονται θαύματα!!!! Είμαι 34 και και απο ότι καταλαβαίνω είμαστε στην ίδια ηλικία και νιώθουμε κάπως. Κράτα την ψυχραιμία σου και κάνε συντονισμένες ενέργειες για να μην χάνεις χρόνο και ψυχική ηρεμία. Πάρε και την γνώμη κάποιου δεύτερου γιατρού, ο άντρας μου είναι γιατρός και το πρώτο που λέει είναι αυτό.

Θα δεις σύντομα θα έχουμε και τα δικά σου μαντάτα.....
Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μπράβο κοπέλα μου!!!!!
Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου!!!!
Να μπαίνεις σε αυτό το θέμα να ενθαρύνεις κι άλλες κοπέλες γιατί κι εσύ όπως κι εγώ γνωρίζουμε πόσο μεγάλη ανάγκη το έχουμε!!!!

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!
Ο χρήστης MARILYN δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-09-10, 17:48   #368
robenula

Προεπιλογή

σημερα εμαθα για μια φιλη μου.τις ειχαν πει οτι ο κολπος της ηταν σπερματοκτονος.3 χρονια ετρεχε.φαρμακα σπερματεγχυσεις απογοητευσεις.ειναι εγκυος φυσιολογικοτατα.και στα δικα μας!!!
Παλιά 05-09-10, 19:11   #369
latiatoula

Το avatar του χρήστη latiatoula

Περιοχή: Αθήνα
latiatoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Συγχαρητήρια men tin ki. Εύχομαι μία πάρα πολύ καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι! (για αρχή, γιατί μετά θα ξαναευχηθώ να κάνεις και δεύτερο).
Χθες το πρωί έκανα λαπαροσκόπηση, δεν βρέθηκε τίποτα το πολύ ανησυχητικό, σήμερα το πρωί βγήκα και, να χτυπήσω ξύλο, είμαι μια χαρά.
Σε κανέναν μήνα θα κάνουμε εξωσωματική. Στην περίπτωσή μας είναι εξαιρετικά δύσκολο να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Δεν πειράζει. Χαίρομαι και ευγνωμονώ που η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο και μας κάνει να ελπίζουμε και εμείς, οι "κάτοχοι προβληματικών σαλπιγγών, μητρών και ωοθηκών". Εγώ είμαι στα 37. Κάποια στιγμή θα μου κάτσει και μένα, μωρέ! Θα γυρίσει ο τροχός....εύχομαι και στις υπόλοιπες φίλες που προσπαθούν, να έχουν το καλύτερο αποτέλεσμα οι προσπάθειες τους.
Ο χρήστης latiatoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-09-10, 19:50   #370
robenula

Προεπιλογή

γιατι οχι φυσιολογικα?τι σου ειπε ο γιατρος?με το καλο παντως
Παλιά 05-09-10, 23:07   #371
latiatoula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο robenula Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι οχι φυσιολογικα?τι σου ειπε ο γιατρος?με το καλο παντως
Από που θες να αρχίσω, ήρθε η ώρα να μιλήσω
Κλειστές οι σάλπιγγες, η μία ωοθήκη σε μυστήρια θέση (άκρα αριστερά, κολλημένη στο έντερο), η μήτρα με κλίση προς τα δεξιά κλπ κλπ κλπ Πολλά από αυτά τα ξέραμε ήδη και με τη λαπαροσκόπηση τα επιβεβαιώσαμε. Ευτυχώς, η ενδομητρίωση δεν είναι σε μεγάλο βαθμό και με καθάρισε όσο μπορούσε και ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα και σύντομα!
Παλιά 05-09-10, 23:12   #372
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο latiatoula Εμφάνιση μηνυμάτων
Από που θες να αρχίσω, ήρθε η ώρα να μιλήσω
Κλειστές οι σάλπιγγες, η μία ωοθήκη σε μυστήρια θέση (άκρα αριστερά, κολλημένη στο έντερο), η μήτρα με κλίση προς τα δεξιά κλπ κλπ κλπ Πολλά από αυτά τα ξέραμε ήδη και με τη λαπαροσκόπηση τα επιβεβαιώσαμε. Ευτυχώς, η ενδομητρίωση δεν είναι σε μεγάλο βαθμό και με καθάρισε όσο μπορούσε και ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα και σύντομα!
Αφού έκανες λαπαροσκόπηση γιατί δεν σου τα διόρθωσαν;
Κι εγώ κλειστές σάλπιγγες, συμφήσεις, μία ωοθήκη την άλλη μου την είχα αφαιρέση πριν χρόνια και η σάλπιγγα κολλημένη στο έντερο, πολύποδες, ενδομητρίωση και κύστες.....κι όμως ΌΛΑ μου τα διόρθωσε και μετά την επέμβαση ήταν σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος φυσιολογικά! Έτσι κι έγινε!!!
Δεν ξέρω τι άλλο έχεις πάντως αυτά που ήδη είπες διορθώνονται με μια απλή λαπαροσκόπηση!!! Δεν νομίζω να είχες κάτι παραπάνω από εμένα σωστά;

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 06-09-10, 14:50   #373
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

ΑΝΝΑ4 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο michel Εμφάνιση μηνυμάτων
Anna4,μην φοβασαι τιποτα.Αφου θα κανεις διαγνωστικη,μην εχεις φοβο.Σαν ενα απλο τεστ παπ ειναι.Θα νιωσεις καλυτερα οταν θα δεις τον εσωτερικο σου κοσμο,στην οθονη.Θα σου δειξει τις σαλπιγγες και τη μητρα απο μεσα.Αυτο! Καλη επιτυχια!
ουφ με εχει πιασει αγχος,σε ευχαριστω!!!!
Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-09-10, 19:18   #374
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια! Είμαι καινούρια στο forum! Έχω την εξής απορία: ο γιατρός μου διέγνωσε ενδομητρίωση. Έκανα 1 τρίμηνη ένεση arvekap 11.25 την πρωτοχρονιά και άλλη μία τρίμηνη την 14η Απριλίου. Μέχρι και σήμερα 06/09/2010 δεν μου έχει έρθει περίοδος (σήμερα κλείνω την 148η ημέρα). Τί λέτε να φταίει? Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία?
Ο χρήστης ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-09-10, 19:20   #375
robenula

Προεπιλογή

μηπωσ εισαι εγκυος?πηγες στο γιατρο σου?
Παλιά 06-09-10, 20:10   #376
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κι εγώ αυτό θα ρωτούσα: Μήπως είσαι έγκυος;
Δεν πας για μία β΄χοριακή που δείξει και μετά μίλησε οπωσδήποτε με τον γιατρό σου.

Παλιά 07-09-10, 21:12   #377
latiatoula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARILYN Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού έκανες λαπαροσκόπηση γιατί δεν σου τα διόρθωσαν;
Κι εγώ κλειστές σάλπιγγες, συμφήσεις, μία ωοθήκη την άλλη μου την είχα αφαιρέση πριν χρόνια και η σάλπιγγα κολλημένη στο έντερο, πολύποδες, ενδομητρίωση και κύστες.....κι όμως ΌΛΑ μου τα διόρθωσε και μετά την επέμβαση ήταν σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος φυσιολογικά! Έτσι κι έγινε!!!
Δεν ξέρω τι άλλο έχεις πάντως αυτά που ήδη είπες διορθώνονται με μια απλή λαπαροσκόπηση!!! Δεν νομίζω να είχες κάτι παραπάνω από εμένα σωστά;
Δεν είχα πολύποδες, ούτε κύστες και η ενδομητρίωση ήταν σε πολύ πρώιμο στάδιο, οπότε τις εστίες τις καθάρισε. Προσπάθησε να μετακινήσει την ωοθήκη, αλλά είδε ότι γενικά, η μήτρα έχει πολύ προβληματική θέση, πράγμα το οποίο το ξέραμε ήδη σε μεγάλο βαθμό. Γενικά, δεν είδε κάτι που διορθώνεται χειρουργικά ούτε με φάρμακα.
Παλιά 07-09-10, 21:25   #378
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεν είχα πολύποδες, ούτε κύστες και η ενδομητρίωση ήταν σε πολύ πρώιμο στάδιο, οπότε τις εστίες τις καθάρισε. Προσπάθησε να μετακινήσει την ωοθήκη, αλλά είδε ότι γενικά, η μήτρα έχει πολύ προβληματική θέση, πράγμα το οποίο το ξέραμε ήδη σε μεγάλο βαθμό. Γενικά, δεν είδε κάτι που διορθώνεται χειρουργικά ούτε με φάρμακα.
Α μάλιστα. Λάθος είχα καταλάβει....
Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου όπως κι αν προχωρήσεις!!! Σύντομα με ένα μωράκι!

Παλιά 07-09-10, 23:35   #379
nikol14

nikol14 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο robenula Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια μου και εγω στο γιατρο τησ marilyn πηγα.εχω ακουσει τα καλυτερα και επισης η μαριλιν αγγιξε την ψυχη μου.μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ευχαριστημενη.κανω μια τριμηνη θεραπεια και μετα περιμενω το πολυποθυτο μωρακι!
καλησπερα robenoula θα μπορουσες να μου πεις το ονομα του γιατρου σου,θελω να κανω λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και δεν ξερω που να παω
Ο χρήστης nikol14 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-09-10, 00:12   #380
robenula

Προεπιλογή

βεβαιως!Αργυριου Χρηστος στη θεσσαλονικη.εγω δεν πηγα αρχικα για ενδωμητριωση αλλα ειχα ακουσει οτι στην ενδομητριωση ειναι τρομερος.αν θες τηλ και διευθ πες μου να σου στειλω πμ.ειμαι σιγουρη οτι θα τον εμπιστευτεις με την πρωτη επισκεψη
Παλιά 08-09-10, 00:14   #381
robenula

Προεπιλογή

δεν πονεσα ουτε για μια στιγμουλα,στις τομες μου εκανε πλαστικη.3 εβδομαδες περασαν και ισα που φαινονται και πανω απολα ειμαι σιγουρη οτι μου διορθωσε ολα οσα επρεπε.ευτυχωσ υπαρχουν και επιστημονες
Παλιά 08-09-10, 01:20   #382
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikol14 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα robenoula θα μπορουσες να μου πεις το ονομα του γιατρου σου,θελω να κανω λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και δεν ξερω που να παω
Καλή επιτυχία!!! Να τον εμπιστευτείς τον γιατρό μας!!!!
Είναι απίστευτος επιστήμονας και πάρα πολύ καλός άνθρωπος!!!!!!!!
Κι εγώ έκανα λαπαροσκόπηση και πόνος μηδέν!!!

Παλιά 09-09-10, 01:29   #383
hope_thessaloniki

hope_thessaloniki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Marylin μπορεις να μου δωσεις σε παρακαλω το ονομα του γιατρου σου? εγω εχω 1 σαλπιγγα και ο αντρας μου χαμηλή κινητικοτητα (δηλ 10-20%)...η γιατρός μου λέει να κανω λαπαροσκοπιση αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθήσει με τοσο χαμηλό σπέρμα...
Ο χρήστης hope_thessaloniki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-09-10, 07:18   #384
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο hope_thessaloniki Εμφάνιση μηνυμάτων
Marylin μπορεις να μου δωσεις σε παρακαλω το ονομα του γιατρου σου? εγω εχω 1 σαλπιγγα και ο αντρας μου χαμηλή κινητικοτητα (δηλ 10-20%)...η γιατρός μου λέει να κανω λαπαροσκοπιση αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθήσει με τοσο χαμηλό σπέρμα...
μμμμμμμμ πιθανότατα να σε στείλει για εξωσωματική λόγω σπέρματος......όμως καλύτερα να μιλήσεις μαζί του για να δεις τι έχει να σου προτείνει......σωστά σκέφτεσαι πάντως.
Σου στέλνω pm.

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-09-10, 12:52   #385
latiatoula

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τις ευχές, κούκλες και καλή επιτυχία σε όλες μας!
Παρεπιμπτόντως, να σας πω και τον πόνο μου. Όλα καλά, απλή η λαπαροσκόπηση, όλα ΟΚ, κλπ κλπ κλπ αλλά από την Κυριακή έως και σήμερα, έχω συνέχεια διάρροιες. Πίνω αντιβίωση και παράλληλα πίνω ultra levure, έκανα και διατροφή τις πρώτες δύο μέρες, αλλά πλέον έχω κουραστεί και τρώω τα πάντα εκτός από όσπρια και ζαρζαβατικά. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και αν θέλω να πάρω κανένα χαπάκι κατά της διάρροιας. Εσάς σας είχε τύχει?
Κατά τα άλλα, δεν έχω πόνους, ιδιαίτερους και δεν μπορώ να πω και ότι προσέχω ιδιαίτερα. Δεν σηκώνω βάρη και δεν έχω βγει από το σπίτι από την Κυριακή που γυρίσαμε, για να μην με σκουντήξει κανείς στην κοιλιά (προληπτικά) αλλά το Σαββατοκύριακο λέω να αρχίσω να κυκλοφορώ και τη Δευτέρα, λέω να πάω στη δουλειά. Εσείς πως είσαστε?
Παλιά 09-09-10, 13:14   #386
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστώ για τις ευχές, κούκλες και καλή επιτυχία σε όλες μας!
Παρεπιμπτόντως, να σας πω και τον πόνο μου. Όλα καλά, απλή η λαπαροσκόπηση, όλα ΟΚ, κλπ κλπ κλπ αλλά από την Κυριακή έως και σήμερα, έχω συνέχεια διάρροιες. Πίνω αντιβίωση και παράλληλα πίνω ultra levure, έκανα και διατροφή τις πρώτες δύο μέρες, αλλά πλέον έχω κουραστεί και τρώω τα πάντα εκτός από όσπρια και ζαρζαβατικά. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και αν θέλω να πάρω κανένα χαπάκι κατά της διάρροιας. Εσάς σας είχε τύχει?
Κατά τα άλλα, δεν έχω πόνους, ιδιαίτερους και δεν μπορώ να πω και ότι προσέχω ιδιαίτερα. Δεν σηκώνω βάρη και δεν έχω βγει από το σπίτι από την Κυριακή που γυρίσαμε, για να μην με σκουντήξει κανείς στην κοιλιά (προληπτικά) αλλά το Σαββατοκύριακο λέω να αρχίσω να κυκλοφορώ και τη Δευτέρα, λέω να πάω στη δουλειά. Εσείς πως είσαστε?
Δες τις παρενέργειες από τα φάρμακα που παίρνεις μήπως σου φέρνει διάρροια κάποιο από αυτά.
Πίνε πολλά υγρα να μην αφυδατωθείς. Και το imodium είναι Τέλειο κατά της διάρροιας. 1 ή 2 χαπάκια το πολύ και τέλος!!!
Πώς σου είπε ο γιατρός να προχωρήσετε από εδώ και πέρα;
Καλή ανάρρωση!!!

Παλιά 14-09-10, 23:04   #387
me tin niki

Προεπιλογή

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο, είδα το κορμάκι του (1 εκ) και άκουσα και είδα την καρδούλα του. Οπως καταλαβαίνετε .... έβαλα τα κλαμάτα. Μακάρι να έρθει μέχρι το τέλος και να ακούσω και το δικό του κλάμα.
Μην το βάζετε κάτω!!!! πολλές απο εμάς τα καταφέραμε και ας αντιμετωπίζαμε προβλήματα είτε μεγαλύτερα είτε μικρότερα.
Θα δείτε, όλα είναι πιθανά και καμιά μας δεν θα μείνει έτσι. Υπάρχουν τρόποι, λύσεις και μέθοδοι. Μην κολλάτε όμως σε ένα γιατρό ειδικά αν έχετε λόγο (ή έστω και απο ένστικτο). Πάρτε γνώμες.... Εγώ 3 γιατρούς ρώτησα και ο άντρας μου είναι γιατρός αλλά επειδή δεν είναι γυναικολόγος ήθελε και άλλες γνώμες.
"ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ."αυτό είπε η γιατρός μου όταν με είδε έγκυο γιατί δεν με είχε για φυσιολογική σύλληψη.

Ολες μου οι ευχές είναι μαζί σας και σας σκέφτομαι συχνά. Εσεις μου μάθατε πολλά πράγματα και νομίζω ότι αν δεν με είχατε υποψιάσει εσείς για να κινηθώ, δεν θα περίμενα το σποράκι μου σήμερα.

Με όλη μου την καλή ενέργεια κατά πάνω σας...... σας εύχομαι ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ... (αν θέλετε σας χαρίζω το ψευδόνυμο, φάνηκε πολύ γουρλίδικο)
Παλιά 18-09-10, 11:12   #388
ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ

Το avatar του χρήστη ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ

ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μου τελειωσε σημερα η περιοδος και επιτελους απο Δευτερα θα τηλεφωνησω για να κλεισω ραντεβου στον Αργυριου Χρηστο.Συγκινουμαι οταν διαβαζω για γυναικες που προσπαθουσαν χρονια να τα καταφερνουν σε αυτο τον γιατρο.Ο πατερας του ξεγεννησε την μαμα μου και βγηκα εγω και ο αδερφουλης μου.Πηρα κι αλλες γνωμες,πηγα και στον πρ@π@, με βρηκε υγιεστατη αλλα πολυ αναμονη και σε κοιταει στην τσεπη.Τελικα μετα από 2 χρονια που προσπαθω ακαρπα,λετε να μου προτεινει λαπαροσκοπηση?Θα τον εμπιστευτω παντως.Οσες εξετασεις καναμε αυτα τα δυο χρονια με τον αντρουλη μου (σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα,ορμονικες,προγεστερονη) ηταν αψογες και το προβλημα εδειχνε να ειναι ψυχοσωματικο.Τον Σεπτεμβρη του 2008 διενυα την πιο γεματη φαση της ζωης μου με την εγκυμοσυνη,αλλα καθως παλλινδρομησε σερνομαι να προχωρησω παρακατω,πενθος,απογοητευση,ζηλεια,συνεχης συμφιλιωση με τον Θεο κι απο μοναστηρι σε μοναστηρι προσπαθωντας να παρω απαντησεις γιατι εχασα το μωρο μου και γιατι το κανε ο θεος σε μενα αυτο.

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...
Ο χρήστης ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-09-10, 12:14   #389
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου τελειωσε σημερα η περιοδος και επιτελους απο Δευτερα θα τηλεφωνησω για να κλεισω ραντεβου στον Αργυριου Χρηστο.Συγκινουμαι οταν διαβαζω για γυναικες που προσπαθουσαν χρονια να τα καταφερνουν σε αυτο τον γιατρο.Ο πατερας του ξεγεννησε την μαμα μου και βγηκα εγω και ο αδερφουλης μου.Πηρα κι αλλες γνωμες,πηγα και στον πρ@π@, με βρηκε υγιεστατη αλλα πολυ αναμονη και σε κοιταει στην τσεπη.Τελικα μετα από 2 χρονια που προσπαθω ακαρπα,λετε να μου προτεινει λαπαροσκοπηση?Θα τον εμπιστευτω παντως.Οσες εξετασεις καναμε αυτα τα δυο χρονια με τον αντρουλη μου (σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα,ορμονικες,προγεστερονη) ηταν αψογες και το προβλημα εδειχνε να ειναι ψυχοσωματικο.Τον Σεπτεμβρη του 2008 διενυα την πιο γεματη φαση της ζωης μου με την εγκυμοσυνη,αλλα καθως παλλινδρομησε σερνομαι να προχωρησω παρακατω,πενθος,απογοητευση,ζηλεια,συνεχης συμφιλιωση με τον Θεο κι απο μοναστηρι σε μοναστηρι προσπαθωντας να παρω απαντησεις γιατι εχασα το μωρο μου και γιατι το κανε ο θεος σε μενα αυτο.
Κορίτσι μου χαίρομαι καταρχήν που θα επισκεφτείς τον γιατρό μου! Είναι φοβερός!!! Και για τον μπαμπά του είχα ακούσει ότι ήταν ο καλύτερος στην εποχή του! Τίποτα δεν είναι τυχαίο...
Μπορεί να σου προτείνει λαπαροσκόπηση μιας και όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι καλές...γιατί μπορεί απλά να έχεις μια ενδομητρίωση και εξαιτίας της να είχες ακόμη και την παλινδρόμηση...
Σε παρακαλώ μη βυθίζεσαι σε τόση στενοχώρια και πένθος, μόνο κακό σου κάνει....δεν σε βοηθάει καθόλου...ο Αργυρίου θα σε βοηθήσει θα δεις! Σημασία έχει να βρει τι έχεις και να το διορθώσει. Εγώ όταν ήταν να κάνω την λαπαροσκόπηση μαζί του, έλεγα μακάρι να έχω κάτι και να μου το διορθώσει έτσι ώστε να μπορέσω να μείνω έγκυος φυσιολογικά! Κι έτσι κι έγινε!!!
Μην κατηγορείς τον Θεό και μην ψάχνεις να βρεις γιατί έγινε αυτό. Δεν μπορούμε να ξέρουμε τα σχέδια του Θεού και για πιο λόγο επιτρέπει να γίνονται κάποια πράγματα...Εμπιστεψου Τον και απλά προσευχήσου να σου δώσει ένα γερό παιδάκι και θα γίνει!
Όλα αυτά που περνάμε είναι δοκιμασίες που στο τέλος κάπου οδηγούν...εγώ πιστεύω πώς σε όλες τις δοκιμασίες αν ερχόμαστε πιο κοντά στον Θεό και του ζητάμε να προχωρήσουμε Μαζί Του τα αντιμετωπίζουμε πιο εύκολα και το βουνό γίνεται πλέον απλά ένα μονοπάτι!!! Σου μιλάω μέσα από την καρδιά μου γιατί έτσι αντιμετώπισα κι εγώ και αντιμετωπίζω κάθε δύσκολη στιγμή που φέρνει πόνο και θλίψη...
Κάνε κουράγιο και όπως έχω πει και σε άλλες κοπέλες, σκέψου ότι μετά από την λαπαροσκόπηση που ίσως σου προτείνει θα είσαι πολλά βήματα πιο κοντά στο μωράκι σου!!!
Σκεψου θετικα και όλα θα πάνε καλά! Εδώ εμεινα εγώ έγκυος μετά από τόσα χρόνια και τόσα προβλήματα, εσύ δεν θα μείνεις;

Παλιά 20-09-10, 21:32   #390
para80

para80 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ 30 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ 3 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ (5 ΧΡΟΝΙΑ )ΕΚΑΝΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ARVEKAP 3.75 TEXNHTH ΕΜΜΗΝΟΠΑΥΣΗ ΣΤΙΣ 10/10 ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 25\10 ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ?ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΜΒΡΥΑ ΣΤΗΝ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΡΩΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ?
Παλιά 26-09-10, 23:42   #391
martavani

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
martavani χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Κορίτσι μου χαίρομαι καταρχήν που θα επισκεφτείς τον γιατρό μου! Είναι φοβερός!!! Και για τον μπαμπά του είχα ακούσει ότι ήταν ο καλύτερος στην εποχή του! Τίποτα δεν είναι τυχαίο...
Μπορεί να σου προτείνει λαπαροσκόπηση μιας και όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι καλές...γιατί μπορεί απλά να έχεις μια ενδομητρίωση και εξαιτίας της να είχες ακόμη και την παλινδρόμηση...
Σε παρακαλώ μη βυθίζεσαι σε τόση στενοχώρια και πένθος, μόνο κακό σου κάνει....δεν σε βοηθάει καθόλου...ο Αργυρίου θα σε βοηθήσει θα δεις! Σημασία έχει να βρει τι έχεις και να το διορθώσει. Εγώ όταν ήταν να κάνω την λαπαροσκόπηση μαζί του, έλεγα μακάρι να έχω κάτι και να μου το διορθώσει έτσι ώστε να μπορέσω να μείνω έγκυος φυσιολογικά! Κι έτσι κι έγινε!!!
Μην κατηγορείς τον Θεό και μην ψάχνεις να βρεις γιατί έγινε αυτό. Δεν μπορούμε να ξέρουμε τα σχέδια του Θεού και για πιο λόγο επιτρέπει να γίνονται κάποια πράγματα...Εμπιστεψου Τον και απλά προσευχήσου να σου δώσει ένα γερό παιδάκι και θα γίνει!
Όλα αυτά που περνάμε είναι δοκιμασίες που στο τέλος κάπου οδηγούν...εγώ πιστεύω πώς σε όλες τις δοκιμασίες αν ερχόμαστε πιο κοντά στον Θεό και του ζητάμε να προχωρήσουμε Μαζί Του τα αντιμετωπίζουμε πιο εύκολα και το βουνό γίνεται πλέον απλά ένα μονοπάτι!!! Σου μιλάω μέσα από την καρδιά μου γιατί έτσι αντιμετώπισα κι εγώ και αντιμετωπίζω κάθε δύσκολη στιγμή που φέρνει πόνο και θλίψη...
Κάνε κουράγιο και όπως έχω πει και σε άλλες κοπέλες, σκέψου ότι μετά από την λαπαροσκόπηση που ίσως σου προτείνει θα είσαι πολλά βήματα πιο κοντά στο μωράκι σου!!!
Σκεψου θετικα και όλα θα πάνε καλά! Εδώ εμεινα εγώ έγκυος μετά από τόσα χρόνια και τόσα προβλήματα, εσύ δεν θα μείνεις;
Κοριτσια καλησπέρα. Και εγω στον Αργυρίου πηγαίνω, στις 04/06/10 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα, απλά θέλω να επιβεβεαιώσω πόσο τέλειος γιατρός είναι. Πριν 5 χρόνια μου αφερεσαι λαπαροσκοπικά μια κύστη που είχα στην ωοθήκη μου. Αν δεν το είχε κάνει ίσως να μην μπορούσα να μείνω τόσο γρήγορα και έυκολα έγκυος. Έκανα 12 ώρες να γεννήσω και δεν έφυγε ούτε λεπτό απο κοντά μου. Να τον εμπιστετείς με κλειστά μάτια. Βοήθησε και τη μητέρα μου που είχε πρόβλημα με υνομοιόματα και αιμοραγίες. Σου έυχομαι οτι καλύτερο.
Παλιά 26-09-10, 23:45   #392
martavani

Προεπιλογή

Συγγνώμη λάθος 06/04/10 γέννησα.
Παλιά 27-09-10, 00:47   #393
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο martavani Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη λάθος 06/04/10 γέννησα.
Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Εγώ με τον Αργυρίου γέννησα 31.03.10!!!!!!!!!
Τέλειος γιατρός και φανταστικός άνθρωπος!!!!

Παλιά 27-09-10, 10:50   #394
martavani

Προεπιλογή

Παράθεση:
Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Εγώ με τον Αργυρίου γέννησα 31.03.10!!!!!!!!!
Τέλειος γιατρός και φανταστικός άνθρωπος!!!!
Ναι πολυ καλος, αξίζει κάθε φορά η αναμονή στο ιατρείο του για να σε εξετάσει.
Και εσυ να χαιρεσαι το νινάκι σου. Πιστεύω πως αυτός ο άνθρωπος ζει για να κάνει τις γυναίκες ευτυχισμένες με τα μωράκια τους.
Εγώ γεννόυσα Πάσχα, Μεγάλη Εβδομάδα ήμουν κάθε μέρα στον Άγιο Λουκά και αυτός δίπλα μου, ούτε υπόνια για πρόκληση λόγω Πάσχα ωστε να φυγεί κάπου. Μπήκα Τρίτη του Πάσχα για πρόκληση γιατί είχα συμπληρώσει 40 εβδομάδες. Ξεκινήσαμε 8 το πρωί και γένησα 9 το βράδυ. Δεν έφυγε λεπτό απο δίπλα μου, το απόγευμα να φανταστείς έκανε ιατρείο στον Άγιο Λουκά. Πραγματικά χαίρομαι που τόσες κοπέλες επιβεβαιώνουν το πόσο καλός είναι.
Παλιά 27-09-10, 12:07   #395
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο martavani Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι πολυ καλος, αξίζει κάθε φορά η αναμονή στο ιατρείο του για να σε εξετάσει.
Και εσυ να χαιρεσαι το νινάκι σου. Πιστεύω πως αυτός ο άνθρωπος ζει για να κάνει τις γυναίκες ευτυχισμένες με τα μωράκια τους. -ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ-
Εγώ γεννόυσα Πάσχα, Μεγάλη Εβδομάδα ήμουν κάθε μέρα στον Άγιο Λουκά και αυτός δίπλα μου, ούτε υπόνια για πρόκληση λόγω Πάσχα ωστε να φυγεί κάπου. Μπήκα Τρίτη του Πάσχα για πρόκληση γιατί είχα συμπληρώσει 40 εβδομάδες. Ξεκινήσαμε 8 το πρωί και γένησα 9 το βράδυ. Δεν έφυγε λεπτό απο δίπλα μου, το απόγευμα να φανταστείς έκανε ιατρείο στον Άγιο Λουκά. Πραγματικά χαίρομαι που τόσες κοπέλες επιβεβαιώνουν το πόσο καλός είναι.
Εγώ γέννησα Μ.Τετάρτη και μέχρι και το Μ.Σάββατο ήρθε να με δει πριν φύγω και μου έδινε συμβουλές όχι μόνο γυναικολογικές αλλά και το πώς θα πρέπει ο άντρας μου να με προσέξει και πως θα βρούμε τους ρυθμούς μας με το μωρό...
Μέχρι και το τηλέφωνο στο σπίτι του μου είχε δώσει για να του τηλεφωνήσω αν χρειαστώ τίποτα την Κυριακή του Πάσχα! Απίστευτος!!!
Πολλές φορές ανατρέξαμε στις συμβουλές του καθώς μεγαλώναμε το μπουμπουκάκι μας!

Παλιά 27-09-10, 13:55   #396
martavani

Προεπιλογή

Παράθεση:
Εγώ γέννησα Μ.Τετάρτη και μέχρι και το Μ.Σάββατο ήρθε να με δει πριν φύγω και μου έδινε συμβουλές όχι μόνο γυναικολογικές αλλά και το πώς θα πρέπει ο άντρας μου να με προσέξει και πως θα βρούμε τους ρυθμούς μας με το μωρό...
Μέχρι και το τηλέφωνο στο σπίτι του μου είχε δώσει για να του τηλεφωνήσω αν χρειαστώ τίποτα την Κυριακή του Πάσχα! Απίστευτος!!!
Πολλές φορές ανατρέξαμε στις συμβουλές του καθώς μεγαλώναμε το μπουμπουκάκι μας!
Η μητέρα μου καθώς πλησίαζε στην εμμηνόπαυση είχε πρόβλημα χρόνια με οινομιόματα και αιμοραγίες. Όλοι οι γυναικολογοι που είχε πάει τις λέγανε ολική αφαίρεση οργάνων. Μόνο αυτός με ειδική χειρουργική επέμβαση κατάφερε να τις σταματήσουν οι αιμοραγίες και να ηρεμήσει.
Παλιά 28-09-10, 19:33   #397
robenula

Προεπιλογή

μπραβο στο γιατρο μας.μακαρι του χρονου να λεω και εγω για τη γεννα μου μαζι του!

Παλιά 28-09-10, 19:58   #398
ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ

Το avatar του χρήστη ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ

ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσακια, την Δευτερα επιτελους θα γνωρισω αυτο τον ανθρωπο στις 8:30,θα κανω τεστ Παπ και θα του δωσω το ιστορικο μου το οποιο ειναι αψογο ρε σεις.Ανυπομονω τρελα λεμε να τον γνωρισω,με ειδαν δυο γιατροι και δεν μου βρισκουν τιποτα,περιμενω να δω τι θα ακουσω απο τα χειλη του.Ειναι το Νο 1 στις λαπαροσκοπησεις και θελω να δω τι θα καταλαβει οταν με κανει υπερηχο,οταν οι αλλοι με βρισκουν τελεια.Αν ειναι τελικα ψυχολογικο,τι να πω...........περασαν 2 χρονια απ΄την παλλινδρομη και δεν μας εκατσε.

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...
Ο χρήστης ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-09-10, 20:38   #399
MARILYN

MARILYN χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Κοριτσακια, την Δευτερα επιτελους θα γνωρισω αυτο τον ανθρωπο στις 8:30,θα κανω τεστ Παπ και θα του δωσω το ιστορικο μου το οποιο ειναι αψογο ρε σεις.Ανυπομονω τρελα λεμε να τον γνωρισω,με ειδαν δυο γιατροι και δεν μου βρισκουν τιποτα,περιμενω να δω τι θα ακουσω απο τα χειλη του.Ειναι το Νο 1 στις λαπαροσκοπησεις και θελω να δω τι θα καταλαβει οταν με κανει υπερηχο,οταν οι αλλοι με βρισκουν τελεια.Αν ειναι τελικα ψυχολογικο,τι να πω...........περασαν 2 χρονια απ΄την παλλινδρομη και δεν μας εκατσε.
Καλη επιτυχία κοριτσάκι μου!
Είσαι σε πολύ καλά χέρια να το ξέρεις και σε συμβουλεύω από καρδιάς να κάνεις ότι σου πει!!!!
Αν είναι να εμπιστευτείς κάποιον γιατρό ΑΥΤΟΣ είναι ο κατάλληλος και το λέω με σιγουριά 100%!!!!!!!!
Να μπεις να μας πεις τι σου είπε!

Παλιά 29-09-10, 11:31   #400
martavani

Προεπιλογή

Παράθεση:
Κοριτσάκι σου έυχομαι μέσα απο την καρδία μου καλή επιτυχία. Θα δείς είναι υπέροχος άνθρωπος και γιατρός, θα ενθουσιαστείς. Μακάρι να σε βοηθησει και σε λίγο καιρό να κρατάς αγκαλία το νινάκι σου.

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές