Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

KENTΡΟ ΜΑΝΑΣ-ΠΑΙΔΙΟΥ


Recommended Posts

Απαράδεκτος γυναικολόγος στο κέντρο Μανας-παιδιου στις ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ o οποιος απ οτι εχω μάθει δημιουργεί παντα προβλημα στις εγκυμονούσες! :evil::evil:

πηγα και του ζητησα να μου γραψει τα συμπληρώματα που πρεπει να παιρνω οπως εκρινε σκοπιμο ο γυναικολογος μου (δηλαδη Μαγνησιο και Φυλλικο οξύ και ενα σιροπι για το στομαχι Μaalox) τα οποια μου χει πει να τα παιρνω απο την αρχη της εγκυμοσυνης και ο κυριος :evil: του Ικα μου πεταξε τις συνταγες στην μουρη λέγοντας μου οτι δεν γραφω οτι λεει ο καθε γιατρος και πρεπει να μου φερεις τα αποτελεσματα των προγγενητικων εξετασεων για να σου πω εγω τι θα παρεις :shock:

τι σχεση εχουνε τα συμπληρωματα με τα αποτελεσματα των προγγενητικων εξετασεων η θα με παρακολουθει εκεινος για να ακολουθησω την δικη του αγωγη ωστε να ειναι υπευθυνος αν θα παθω κατι?Ελεος πια με τα τυχαρπαστα γιατρουδακια του Ικα που θελουνε να λαδωνονται η να σε πιασουνε πελατισσα για να σε εξυπηρετησουνε!για πιο λογο τοτε δημιουργηθηκανε τα κεντρα μανας-παιδιου αφου δεν εξυπηρετουνε την εγκυο και οχι μονο δεν εξυπηρετουνε αλλα την ταλαιπωρουνε κιολας γιατι εγω εφυγα το πρωι απο την δουλεια μου στην Γλυφαδα για να παω μεσα στην κινηση στις Τζιτζιφιες για να μην μου γραψει τιποτα :twisted::twisted:

μηπως ξερει καποια κοπελα σε πιο κεντρο μανας-παιδιου θα μπορεσω να εξυπηρετηθω γιατι μεχρι στιγμης πληρωνω τα φαρμακα απο την τσεπη μου?

980992402e.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στου Πειραια το κεντρο να πας, δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που περιεγραψες,κ οι γιατροι ειναι πολυ καλη,εγω ειχα στειλει την μητερα μου να μου γραψει την αδεια κ δεν ζητησαν τιποτα, κ ειναι πολυ υποστηρικτες του θηλασμου.

Link to comment
Share on other sites

στου Πειραια το κεντρο να πας, δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που περιεγραψες,κ οι γιατροι ειναι πολυ καλη,εγω ειχα στειλει την μητερα μου να μου γραψει την αδεια κ δεν ζητησαν τιποτα, κ ειναι πολυ υποστηρικτες του θηλασμου.

Σε ευχαριστω πολυ vann :D

να φανταστεις οτι μεχρι την χωριακη του εδειξα γιατι αυτος ηταν ικανος να μου πει "κ που ξερω εγω αν εισαι εγκυος" αλλα ηταν ανενδοτος :mad:

θα παω την πρωτη φορα εγω (ετσι ειχανε πει οταν ειχα ρωτησει τηλεφωνικως) και μετα θα στελνω την μητερα μου να μου τα γραφει :wink:

980992402e.png
Link to comment
Share on other sites

δε θα πρεπει καποια στιγμη να βγαζουμε τα ονοματα ολων αυτων των δηθεν γιατρων που εχουν μια θεσουλα σε μια δημοσια υπηρεσια και νομιζουν πως μπορουν να φερονται οπως θελουν και να μη σεβονται κανεναν και τιποτα ?

Ειχα παρομοια εμπειρια στο ΙΚΑ κεραμεικου και δυστυχως δε μπορεσα να κανω τιποτα για το γιατρο που μου ζητησε να γινω πελατισσα του αν θελω να παιρνω αδειες στην εγκυμοσυνη μου αλλιως να το ξεχασω.......

Link to comment
Share on other sites

δε θα πρεπει καποια στιγμη να βγαζουμε τα ονοματα ολων αυτων των δηθεν γιατρων που εχουν μια θεσουλα σε μια δημοσια υπηρεσια και νομιζουν πως μπορουν να φερονται οπως θελουν και να μη σεβονται κανεναν και τιποτα ?

Ειχα παρομοια εμπειρια στο ΙΚΑ κεραμεικου και δυστυχως δε μπορεσα να κανω τιποτα για το γιατρο που μου ζητησε να γινω πελατισσα του αν θελω να παιρνω αδειες στην εγκυμοσυνη μου αλλιως να το ξεχασω.......

γιαυτο δημιουργουν προβλημα γιατι εχουνε και αυτοι ιατρεια και σου λεει γιατι πανε αλλου?ενω εβλεπε τις συνταγες του γιατρου μου που εγραφαν επανω οτι ειναι απο το μητερα,μου ελεγε "και ποιος ειναι αυτος ο γιατρος,δεν τον ξερω εγω και κατι τετοια για να υποτιμησει τον ιδιωτικο γιατρο!!!

εγω επειδη ετρεμα απο τα νευρα μου δεν το συγκρατησα το επιθετο του αλλα επειδη ρωτησα και αλλα κοριτσια εμαθα οτι ενας ειναι εκει ο οποιος παντοτε δημιουργει προβλημα.εστειλα e-mail στο ΙΚΑ απο τις 22/5 και τους εγραψα το γεγονος αλλα αυτοι δεν ιδρωνει το αυτι τους ,ουτε μου απαντησανε καν :evil:

τα καναλια θελουνε,επρεπε να παω με τον Αυτια να δουμε για ποτε θα τις εγραφε τις συνταγες :wink:

εχουνε γραψει και μια ανακοινωση στην πορτα οτι οι γιατροι δεν υποχρεουνται να γραφουνε συνταγες αλλων γιατρων και τον ρωτησα να μου πει ποια εγκυκλιος,νομος ειναι που το λεει αυτο και δεν ηξερε....

το γραψανε απο μονοι τους για να μην κουραζονται και γραφουνε και κανενα φαρμακο και παθουνε υπερκοπωση :evil::evil:

980992402e.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις απολυτο δικιο αλλα που να το βρεις,εγω παιδια οποια δημοσια υπηρεσια μου κανει νερα,τους απειλω οτι θα παω στον συνηγορο του πολιτη, κ τρεμουν στο ακουσμα γιατι τους βγαζουν στα καναλια.Βεβαια δεν ξερω εαν στο ΙΚΑ θα επιανε αυτο.Το κακο ειναι οτι τους πληρωνουμε κ δεν μας παρεχουν καμια υπηρεσια

Link to comment
Share on other sites

στου Πειραια το κεντρο να πας, δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που περιεγραψες,κ οι γιατροι ειναι πολυ καλη,εγω ειχα στειλει την μητερα μου να μου γραψει την αδεια κ δεν ζητησαν τιποτα, κ ειναι πολυ υποστηρικτες του θηλασμου.

 

Ναι κι εγώ στον Πειραιά που πήγαινα οι άνθρωποι ήταν εξυπηρετικότατοι... Και μάλιστα δεν πήγαινα καν εγώ, έστελνα τη μαμά μου και χωρίς χαρτί γιατρού, απλά του έλεγε ότι ήταν για εγκυμοσύνη και της τα έγραφε...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και στης Δροσοπουλου ο ενας απο τους δυο γυναικολογους ειναι μια απο τα ίδια. Εξαλλος αν πας με χαρτι αλλου γιατρου για φαρμακα.

Σε φιλη μου τα εχωσε κανονικα. Που πατε σε αλλους γιατρους και ερχοσαστε σε μας μονο για τα φαρμακα και άλλα τετοια.

Οταν ηρθε η ωρα μου να παω πηγε ο αντρας μου και επειδη σε αντρες συνηθως δεν τα χωνει το παει στο οικονομικο. Και "πες στη γυναικα σου να ερθει απο το ιατρειο και εγω στο Μητερα ειμαι" και το φοβερο? "Θα κανονισω να παρεις 1800 ευρω επιστροφη απο το ΙΚΑ." Ε ρε να μην κρατουσε κασετοφωνακι... Στο Τριανταφυλλοπουλο κατευθειαν. Μετα οταν πηγε η μανα μου την εκραξε παλι.

Στης Ν.Ιωνίας το κεντρο ειναι αψογος. Ενας ησυχος γιατρος. Ζηταει τα βασικα απο οποιον παει στα γραφει και τελειωσε. Αφου εχει το γνωθι σ'αυτον ο ανθρωπος για το τι γινεται στο ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

δε δικαιολογουνται για κανενα λογο να μας φερονται ετσι, εγω του ζητησα να με εξετασει γιατι ποναγα και μου ειπε πως δεν εξεταζει στο ικα, μονο στο γιατρειο του αν θελω..... δηλαδη εκει τι τον εχουν για διακοσμητικο?????

Link to comment
Share on other sites

Δόξα στο Θεό εμείς τύχαμε σε έναν πολύ καλό άνθρωπο στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης!

Από την αρχή μου γράφει τις άδειες και τα φάρμακα και μάλιστα διπλά κουτιά και πάντα μας εξυπηρετεί.

Την τελευταία φορά μάλιστα που πήγε ο άντρας μου μας έδωσε μαζί με το χαρτί της αναρρωτικής και τη Βεβαίωση Κυοφορίας ενώ δεν ίσχυε ακόμα για να μην ξαναπηγαίνουμε μόνο γι'αυτό.

Το μόνο κακό είναι οτι πρέπει να πας από τις 8 να πάρεις νούμερο κι εκείνος έρχεται 9-9.30.

Είχα ακούσει πολλά για τους γιατρούς του ΙΚΑ αλλά ευτυχώς ήμουν τυχερή.

Α και ούτε μια φορά δεν έκανε νύξη για το ιατρείο του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 3 ΟΥΡΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΟΠΟΥ Η ΜΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, Η ΑΛΛΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ 1ο ΟΡΟΦΟ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΠΟΥ ΧΩΡΑΕΙ 3 ΑΤΟΜΑ. ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑ ΑΛΛΟΔΑΠΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΑΟΣ, ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΑΣΑΝΣΕΡ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΠΟΡΗΜΕΝΗ. ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΔΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΙΛΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ. ΟΤΑΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΑΤΑΚΑ. "ΕΓΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΡΘΕΙ Η ΑΛΒΑΝΙΔΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ :shock::shock::shock: "

ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ :twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Δεν του δώσατε τα ευσημα οι υπολοιποι του "επιστημονα"?

 

Μολις ειπε οτι ειναι γιατρος δεν κανατε χωρο να περασει και να μπει και μονος του στο ασανσερ?

Τετοια γαιδουρια επιτελους? :P:P

 

Ενα φτυσιμο και λιγο θα του ηταν?

 

Να γιατι ειμαι και εγω υπερ στο να λεμε τα ονοματα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 3 ΟΥΡΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΟΠΟΥ Η ΜΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, Η ΑΛΛΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ 1ο ΟΡΟΦΟ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΠΟΥ ΧΩΡΑΕΙ 3 ΑΤΟΜΑ. ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑ ΑΛΛΟΔΑΠΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΑΟΣ, ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΑΣΑΝΣΕΡ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΠΟΡΗΜΕΝΗ. ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΔΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΙΛΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ. ΟΤΑΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΑΤΑΚΑ. "ΕΓΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΡΘΕΙ Η ΑΛΒΑΝΙΔΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ :shock::shock::shock: "

ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ :twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Τι να πει κανεις :shock: Η γαιδουριά σε όλο της το μεγαλειο (και δε φταινε σε τίποτε τα δόλια τα γαιδουρακια)...

 

Άντε αυτος να σου γράψει φαρμακα... :mad:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάς ποτε με συνταγη άλλου γιατρού ούτε κάν νοσοκομειο!!! ΚΑΝΟΝΑΣ

 

Αν πας με χαρτι άλλου γιατρου αφηνιάζουν. Οι περισσότεροι είναι εκεί για να ψαρευουν πελάτες για τα ιδιωτικά τους ιατρεια.

 

Εγω πήγαινα ελεγα θέλω αυτα και μου τα έγραφαν. Πότε μου έλεγαν ελα να σε εξετάσουμε στο ιατρειο... ελεγα καλα δώστε την κάρτα σας και έφευγα. Τον προγεννετικό τον έκανα εκει. Και πάλι δεν πήγα με το χαρτι του γιατρου. Είπα είμαι έγκυος θέλω να μου γράψετε τις εξετάσεις για τον προγ και μου τα έγραψε. Αν κάποια δεν μου εγραφε από αυτες που ήθελε ο γιατρός μου ή θα πήγαινα έξω ή θα του έλεγα ότι θέλω και αυτήν.

 

πάντως να ξέρετε ότι αν εχετε συναγή από νοσοκομείο μπορείτε να αγοράσετε τα φάρμακα από το φαρμακείο και με την απόδειξη να πάτε στο ικα στις δαπάνες και να σας επιστρέψουν την διαφορά από την συμμετοχή που έπρεπε μονο να πληρώσετε. Εγω είχα γιατρό του νοσοκομειου και έτσι οποτε με ζόριζαν το έκανα με αυτόν τον τρόπο.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πρότεινα να δημιουργήσουμε λίστες με ΙΚΑ-Κέντρα Μάνας -Παιδιού ανά περιοχές με σωστούς γυναικολόγους έτσι ώστε να εξυπηρετούνται όλες οι εγκυούλες μας...

ΔΕν είναι και ότι καλλίτερο να περιμένεις στην ουρά για να σου γράψουν μια συνταγή και στο τέλος να σε βρίζουν κι όλας ή να αρχίζουν το ...ψηστήρι...

ΈΛΕΟΣ!!!

 

Στο ΙΚΑ Τούμπας αν και τελικά γράφονταν οι συνταγές...όλες οι έγκυες είχαν παράπονα.

Δεν ερχόταν στην ώρα του,απουσίαζε χωρίς να έχει ειδοποιήσει κτλ.

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να δημιουργήσουμε λίστες με ΙΚΑ-Κέντρα Μάνας -Παιδιού ανά περιοχές με σωστούς γυναικολόγους έτσι ώστε να εξυπηρετούνται όλες οι εγκυούλες μας...

ΔΕν είναι και ότι καλλίτερο να περιμένεις στην ουρά για να σου γράψουν μια συνταγή και στο τέλος να σε βρίζουν κι όλας ή να αρχίζουν το ...ψηστήρι...

ΈΛΕΟΣ!!!

 

Στο ΙΚΑ Τούμπας αν και τελικά γράφονταν οι συνταγές...όλες οι έγκυες είχαν παράπονα.

Δεν ερχόταν στην ώρα του,απουσίαζε χωρίς να έχει ειδοποιήσει κτλ.

συμφωνω μαζι σου,και να φανταστεις οτι αυτα τα κεντρα Μανας-παιδιου δημιουργηθηκαν για να εξυπηρετουν την εγκυο και να μην περιμενει σε ουρες!!!!!!!!!!!!!

980992402e.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Εγώ πηγαίνω στο ΙΚΑ Αργυρούπολης, χωρίς να κρατάω κανένα χαρτί.

 

Τώρα πια κοιτάει τα φάρμακα από την προηγούμενη φορά και τα ξαναγράφει. Την πρώτη φορά του τα είπα εγώ. Επίσης, μου ζήτησε να δει τις πρώτες εξετάσεις.

 

Το μόνο που δεν μου έψει γράψει μέχρι τώρα είναι μία αντιβίωση που πήρα όταν έκανα αμνιοκέντηση γιατί είπε ότι έπρεπε να πάω τότε. Κι όταν του είπα μα δεν μπορούσα μου είπε να έστελνες κάποιον άλλον.

 

Επίσης, μου ζήτησε να δει κάποιον υπέρηχο αλλά δεν είχα μαζί μου (όχι σκόπιμα, δεν το σκέφτηκα) και με ρώτησε την τελευταία ημερομηνία περιόδου και από μόνος του έγραψε την πιθανή ημερομηνία τοκετού χωρίς να του πω τίποτα. Μάλιστα μου την έβαλε 4 μέρες αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πάει σε 2. το ένα ήταν το κέντρο μάνας παιδιού στη Ν.Ερυθραία το οποίο ήταν αξιοπρεπέστατο, καθαρότατο κ ο γιατρός ευγενέστατος. Με ρώτησε ποιά συμπληρώματα παίρνω κ μου τα έγραψε αμέσως.

 

τη 2η φορά, σήμερα, πήγα στο κέντρο μάνας παιδιού στην Λ.Αλεξάνδρας και νόμιζα οτι "παίζω" σε εκπομπή του Ευαγγελάτου! Βρώμα, δυσοσμοία, βρώμικος κόσμος, ο γυναικολόγος βγήκε κάποια στιγμή και είδε οτι περιμένουμε 2-3 κ στράβωσε (απ'/οτι άκουσα σ'ενα τηλεφώνημα την ώρα που μου έγραφε τη συνταγή, τον περιμέναν στο ΙΑΣΩ, κ ας έλεγε οτι είναι καθημερινά ανοιχτό εώς τις 12.30 αυτός είχε στραβώσει από τις 11.30 που δεν είχε φύγει ακόμα). Τα φάρμακα πάντως μου τα έγραψε αδιαμαρτύρητα.....

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΡΑΒΑΓΑ ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΣΕ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΕΙΓΟΝ. ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΙΚΟ ΟΠΟΥ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ. ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ 184 ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΙΚΑ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ. ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΙΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΓΡΑΨΟΥΝ.ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΓΡΑΨΟΥΝ. ΠΑΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΦΕΡΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΑΖΟΥΜΕ. ΕΙΔΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ. ΤΗΣ ΕΙΠΑ 3ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΩΝ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΦΕΤΡΕ ΤΟΝ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ(ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙ. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 11 ΤΣΑΝΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΜ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ. ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΕΣ 5 ΜΗΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΕ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΕΣΤΡΕΦΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ. ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΩΣ ΓΝΩΤΩΝ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΑΦΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ. ΤΗ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ. ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΡΘΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ. ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΕΛΕΓΚΤΗΣ ΝΑ ΤΑ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙ. ΕΤΣΙ ΜΠΗΚΑ ΞΑΝΑ ΜΕΣΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ. ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΤΟ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ Α ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ. ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΒΑΡΑΤΕ Η ΔΕΝ ΤΗ ΒΑΡΑΤΕ. ΘΑ ΕΙΧΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ. ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ Η ΙΣΤΟΡΙΑ. ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΣΤΟ 184 ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟΥ ΙΚΑ ΤΗΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ. ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΠΟΙΟ ΙΚΑ ΑΝΗΚΕΤΕ(ΚΑΛΛΙΘΕΑ ) ΠΑΡΤΕ ΕΚΕΙ. ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΚΥΡΙΟΝ ΠΑΠΑΡΟΥΠΑ. ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ. ΤΟΥ ΕΞΗΓΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΚΕΙ. ΑΝΤΕ ΑΛΛΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ. ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΦΟΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΙΚΑ. ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΕΙΔΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΙΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕ. ΤΟΥ ΤΑ ΧΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΦΑΣΑΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ(ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ). ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΩΙΝΟ ΣΤΙΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Η ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ. ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΕΣΚΥΨΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΝ ΞΕΧΕΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΘΑ ΠΑΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ 2 ΔΟΣΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΑΤΑΙ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΕΙΧΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΟΔΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΑΡΤΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ ΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ(ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ)ΤΩΡΑ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΕΥΚΡΥΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΓΙΑ ΝΟΥ ΜΟΥ ΣΦΡΑΓΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΩ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΕ ΔΕΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟ ΧΑΡΤΗ. ΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΙΚΑ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΥΕ ΕΥΔΑΠ ΟΥΤΕ ΔΕΗ. ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΗΓΙΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΡΟΦΟΛΙ ΜΕΣ ΣΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΕΣΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ. ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΕΚΕΙ ΕΙΧΑ ΚΑΡΤΕΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΑΚΥΡΩΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ 170ΕΥΡΩ.

Link to comment
Share on other sites

στου Πειραια το κεντρο να πας, δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που περιεγραψες,κ οι γιατροι ειναι πολυ καλη,εγω ειχα στειλει την μητερα μου να μου γραψει την αδεια κ δεν ζητησαν τιποτα, κ ειναι πολυ υποστηρικτες του θηλασμου.

 

Ναι κι εγώ στον Πειραιά που πήγαινα οι άνθρωποι ήταν εξυπηρετικότατοι... Και μάλιστα δεν πήγαινα καν εγώ, έστελνα τη μαμά μου και χωρίς χαρτί γιατρού, απλά του έλεγε ότι ήταν για εγκυμοσύνη και της τα έγραφε...

 

 

Ξέρετε μήπως ακριβή διεύθυνση του κέντρου μάνας κ παιδιού στον Πειραιά ? Γιατί προσπαθώ να βρω στο site του ΙΚΑ αλλά δεν έχει κάτι...

Εκεί γράφει ο γιατρός την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ η άδεια ξεκινάει από τότε που λέει ο γιατρός ή μπορεί και να μεταφερθεί μετά τον τοκετό (πχ 1 μήνας πριν και 2 μετά)??

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτος γυναικολόγος στο κέντρο Μανας-παιδιου στις ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ o οποιος απ οτι εχω μάθει δημιουργεί παντα προβλημα στις εγκυμονούσες! :evil::evil:

 

Παθούσα!!! εμενα καλλιθεα και με εστειλαν στην Τζιτζιφιες... ΔΡΑΜΑ!!! μετα λοιπον εβαλα την διευθυνση της μανας μου στους Αμπελοκηπους και εκει ο γιατρος ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στου Πειραια το κεντρο να πας, δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που περιεγραψες,κ οι γιατροι ειναι πολυ καλη,εγω ειχα στειλει την μητερα μου να μου γραψει την αδεια κ δεν ζητησαν τιποτα, κ ειναι πολυ υποστηρικτες του θηλασμου.

 

Ναι κι εγώ στον Πειραιά που πήγαινα οι άνθρωποι ήταν εξυπηρετικότατοι... Και μάλιστα δεν πήγαινα καν εγώ, έστελνα τη μαμά μου και χωρίς χαρτί γιατρού, απλά του έλεγε ότι ήταν για εγκυμοσύνη και της τα έγραφε...

 

 

Ξέρετε μήπως ακριβή διεύθυνση του κέντρου μάνας κ παιδιού στον Πειραιά ? Γιατί προσπαθώ να βρω στο site του ΙΚΑ αλλά δεν έχει κάτι...

Εκεί γράφει ο γιατρός την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ η άδεια ξεκινάει από τότε που λέει ο γιατρός ή μπορεί και να μεταφερθεί μετά τον τοκετό (πχ 1 μήνας πριν και 2 μετά)??

 

Σας ευχαριστώ!

 

Κοιτα εμένα υπάρχει Κέντρο Μάνας και Παιδιού ένα στενό πάνω απο το σπίτι μου, οδός Σπάρτης (Αγιος Δημήτριος Πειραια) ... Νούμερο δε θυμάμαι αλλά αν περάσω θα το δω... Εκει κάνουμε και όλα τα εμβόλια της μικρής δωρεάν ή με ελάχιστη συμμετοχή τα πιο ακριβα... Εξάλλου έχουμε το καλό ότι ο παιδιατρος που την παρακολουθεί είναι και διευθυντής εκει και μας εξυπηρετεί συχνα...

 

Αρχικά που δεν το ήξερα για το Κέντρο Μάνας και Παιδιού πήγαινα στα ιατρεια του ΙΚΑ Αγιας Σοφίας Πειραια, όπου ο γυναικολόγος ήταν εξυπηρετικότατος και γλυκύτατος επίσης..

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

στου Πειραια το κεντρο να πας, δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που περιεγραψες,κ οι γιατροι ειναι πολυ καλη,εγω ειχα στειλει την μητερα μου να μου γραψει την αδεια κ δεν ζητησαν τιποτα, κ ειναι πολυ υποστηρικτες του θηλασμου.

 

Ναι κι εγώ στον Πειραιά που πήγαινα οι άνθρωποι ήταν εξυπηρετικότατοι... Και μάλιστα δεν πήγαινα καν εγώ, έστελνα τη μαμά μου και χωρίς χαρτί γιατρού, απλά του έλεγε ότι ήταν για εγκυμοσύνη και της τα έγραφε...

 

 

Ξέρετε μήπως ακριβή διεύθυνση του κέντρου μάνας κ παιδιού στον Πειραιά ? Γιατί προσπαθώ να βρω στο site του ΙΚΑ αλλά δεν έχει κάτι...

Εκεί γράφει ο γιατρός την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ η άδεια ξεκινάει από τότε που λέει ο γιατρός ή μπορεί και να μεταφερθεί μετά τον τοκετό (πχ 1 μήνας πριν και 2 μετά)??

 

Σας ευχαριστώ!

 

Κοιτα εμένα υπάρχει Κέντρο Μάνας και Παιδιού ένα στενό πάνω απο το σπίτι μου, οδός Σπάρτης (Αγιος Δημήτριος Πειραια) ... Νούμερο δε θυμάμαι αλλά αν περάσω θα το δω... Εκει κάνουμε και όλα τα εμβόλια της μικρής δωρεάν ή με ελάχιστη συμμετοχή τα πιο ακριβα... Εξάλλου έχουμε το καλό ότι ο παιδιατρος που την παρακολουθεί είναι και διευθυντής εκει και μας εξυπηρετεί συχνα...

 

Αρχικά που δεν το ήξερα για το Κέντρο Μάνας και Παιδιού πήγαινα στα ιατρεια του ΙΚΑ Αγιας Σοφίας Πειραια, όπου ο γυναικολόγος ήταν εξυπηρετικότατος και γλυκύτατος επίσης..

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Christie!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...