Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 22-05-08, 09:50   #1
candy1234

candy1234 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΡΟΥΧΑ...ΓΡΑΜΜΗ ΑΛΦΑ...ΑΠΟ ΠΟΥ???

Αν και απο ότι έχω δει υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για ρούχα εγκυμοσύνης, θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν ξέρετε, έχετε δει σε κάποιο κατάστημα καμιά φουστίτσα σε γραμμή Α με λαστίχο, κανένα παντελονάκι φαρδουλό με λάστιχο και τπτ μπλουζοφορέματα καλοκαιρινά... Σκέφτομαι το Σάββατο να πάω Αθήνα να δω τι παίζει..αλλά δεν ξέρω πού να κινηθώ; Ένα κατ/μα H&M (αν το λέω σωστά) στην Σταδίου έχει τέτοια; Από τιμές γνωρίζετε; Γιατί θέλω αρκετά αφού έχω και ένα ψιλοκόλλημα και δεν μπορώ να φοράω σε μια εβδομάδα 2 φορές το ίδιο ρούχο (αυτό είναι κάτι που το είχα ανέκαθεν..δυστυχώς...δεν αλλάζει..είναι θέμα ψυχολογίας) Εν τω μεταξύ, τα μπλουζοφορέματα ή φορέματα τα θέλω σε γραμμή Α και αυτά..αφού η περιφέρεια μου, σε ότι αφορά την διάμετρο της, έχει γίνει εφάμιλλη της πλατείας Συντάγματος..
Ο χρήστης candy1234 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 22-05-08, 10:43   #2
sardelaki

Το avatar του χρήστη sardelaki

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
sardelaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΡΟΥΧΑ...ΓΡΑΜΜΗ ΑΛΦΑ...ΑΠΟ ΠΟΥ???

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο candy1234
Αν και απο ότι έχω δει υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για ρούχα εγκυμοσύνης, θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν ξέρετε, έχετε δει σε κάποιο κατάστημα καμιά φουστίτσα σε γραμμή Α με λαστίχο, κανένα παντελονάκι φαρδουλό με λάστιχο και τπτ μπλουζοφορέματα καλοκαιρινά... Σκέφτομαι το Σάββατο να πάω Αθήνα να δω τι παίζει..αλλά δεν ξέρω πού να κινηθώ; Ένα κατ/μα H&M (αν το λέω σωστά) στην Σταδίου έχει τέτοια; Από τιμές γνωρίζετε; Γιατί θέλω αρκετά αφού έχω και ένα ψιλοκόλλημα και δεν μπορώ να φοράω σε μια εβδομάδα 2 φορές το ίδιο ρούχο (αυτό είναι κάτι που το είχα ανέκαθεν..δυστυχώς...δεν αλλάζει..είναι θέμα ψυχολογίας) Εν τω μεταξύ, τα μπλουζοφορέματα ή φορέματα τα θέλω σε γραμμή Α και αυτά..αφού η περιφέρεια μου, σε ότι αφορά την διάμετρο της, έχει γίνει εφάμιλλη της πλατείας Συντάγματος..
Πάντως το H&M στην Γερμανία έχει πολλές φούστες με λάστιχο και μπλουζοφορέματα κι ότι άλλο θέλει η ψυχή σου. Εγώ αγόρασα πολλά από κεί
Τώρα το τι γίνετε στην Αθήνα δεν ξέρω...
Πάντως εδώ στην Θεσσαλονίκη άνοιξε πρόσφατα H&M αλλά δυστυχώς δεν έχει ρούχα εγκυμοσύνης...στην Αθήνα πάντως έχει...κι οι τιμές καθόλου τσουχτερές...
θα βρείς μπλουζίτσες από 10? στα κανονικά ρούχα...στα της εγκυμοσύνης δεν ξέρω...θα σου πούνε καλύτερα τα κορίτσια από Αθήνα!

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»
Ο χρήστης sardelaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-08, 11:12   #3
vazelaki

Το avatar του χρήστη vazelaki

vazelaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΡΟΥΧΑ...ΓΡΑΜΜΗ ΑΛΦΑ...ΑΠΟ ΠΟΥ???

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο candy1234
αφού η περιφέρεια μου, σε ότι αφορά την διάμετρο της, έχει γίνει εφάμιλλη της πλατείας Συντάγματος..
Παλιά 22-05-08, 11:35   #4
blue

blue ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω παντως που πηγα στα H&M στο Αvenue που μονο εκει εχει και ρουχα εγκυμοσυνης δε μ'αρεσε κατι ιδιαιτερο εκτος απο κατι παντελονακια τζην που απ'οτι ειδα δεν ξερω τι παιζει με νουμερα.
Τα περισσοτερα που ειχε εμπαινα εγω εις διπλουν, ασε που απο ποικιλια δεν ελεγε τιποτα.
Εγω πιστευω πως θα βρεις να παρεις σιγουρα φουστανακια που τα φοραν οι κανονικες γυναικες :P :P
ποσα κιλα εισαι?? εγω παντως πηρα ενα φουστανακι με 20 ευρω απο κει., οχι εγκυμοσυνης και ειναι μια χαρα .. σαν ρασο βεβαια μου φαινεται αλλα τι να κανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αλλοι 3 μηνες υπομονη και μετα σκληρη γυμναστικη για να επανελθουμε στα φυσιολογικα.
Ο χρήστης blue δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-08, 11:41   #5
naina

Το avatar του χρήστη naina

naina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπορείς να αποτανθείς στα καταστήματα Motherland (έχουν σε διάφορα σημεία στην Αθήνα, και έχουν και site). Τα ρούχα τους είναι σχετικά οικονομικά (κάτι ανάμεσα σε Η&Μ και Omor/Formes) και οι γραμμές τους αρκετά καλές. Νομίζω θα βρεις φούστες όπως τις περιγράφεις. Έχουν και πρατήριο στη Δάφνη, εγώ αγόρασα από κει 3 παντελόνια και τα έχω ευχαριστηθεί πολύ. Φιλική συμβουλή πάντως να αγοράζεις τα ρούχα λίγα λίγα, γιατί το σώμα σου μπορεί να τροποποιηθεί πολύ. Μπορεί πχ να κάνεις γρήγορα μεγάλη κοιλιά, ή πολύ αργότερα, κι αυτό θα καθορίσει πολύ τα νούμερα. Έτσι βέβαια θα ευχαριστιέσαι και περισσότερο τα ψώνια
Ο χρήστης naina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-08, 11:46   #6
sardelaki

sardelaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο naina
Μπορείς να αποτανθείς στα καταστήματα Motherland (έχουν σε διάφορα σημεία στην Αθήνα, και έχουν και site). Τα ρούχα τους είναι σχετικά οικονομικά (κάτι ανάμεσα σε Η&Μ και Omor/Formes) και οι γραμμές τους αρκετά καλές. Νομίζω θα βρεις φούστες όπως τις περιγράφεις. Έχουν και πρατήριο στη Δάφνη, εγώ αγόρασα από κει 3 παντελόνια και τα έχω ευχαριστηθεί πολύ. Φιλική συμβουλή πάντως να αγοράζεις τα ρούχα λίγα λίγα, γιατί το σώμα σου μπορεί να τροποποιηθεί πολύ. Μπορεί πχ να κάνεις γρήγορα μεγάλη κοιλιά, ή πολύ αργότερα, κι αυτό θα καθορίσει πολύ τα νούμερα. Έτσι βέβαια θα ευχαριστιέσαι και περισσότερο τα ψώνια
Εγώ πάντως κορίτσια ότι ρούχα εγκυμοσύνης άρχισα να φοράω από τον 4ο μήνα μου κάνουνε και σήμερα ακόμη...και φοράω και πολλά δικά μου μπλουζάκια ακόμη που φορούσα προ εγκυμοσύνης και μιά χαρά...έτσι δεν χρειάστηκε να δώσω του κόσμου τα λεφτά

Πάντως τα ρούχα απο H&M τα χάρηκα πολύ, αλλά όπως προείπα τα πήρα από Γερμανία που έχει απίστευτη ποικιλία

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»
Παλιά 22-05-08, 11:53   #7
naina

naina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sardelaki
Εγώ πάντως κορίτσια ότι ρούχα εγκυμοσύνης άρχισα να φοράω από τον 4ο μήνα μου κάνουνε και σήμερα ακόμη...και φοράω και πολλά δικά μου μπλουζάκια ακόμη που φορούσα προ εγκυμοσύνης και μιά χαρά...έτσι δεν χρειάστηκε να δώσω του κόσμου τα λεφτά

Πάντως τα ρούχα απο H&M τα χάρηκα πολύ, αλλά όπως προείπα τα πήρα από Γερμανία που έχει απίστευτη ποικιλία
Εγώ πάλι έχω ήδη καταργήσει ρούχα που πήρα στην αρχή γιατί η κοιλιά μου δείχνει σαν να είμαι 6 μηνών και βάλε (ειδικά οι μπλούζες και οι πυτζάμες είναι ένα θέμα). Τα παντελόνια όμως του Motherland πιστεύω θα με βγάλουν όλο το καλοκαίρι (ή τουλάχιστον έτσι εύχομαι)
Παλιά 22-05-08, 11:59   #8
sardelaki

sardelaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ ευτυχώς τα φοράω όλα ακόμη...και τις πυτζάμες μου και τα μπλουζάκια μου που ήταν λίγο μακρυά...τα κοντά βέβαια όχι τώρα πια γιατι σηκώνονται πάνω από την κοιλιά
Αλλά γενικά πρέπει να έχω μικρή κοιλίτσα εν συγκρίσει με άλλες...ετσι μου λενε τουλάχιστον

Παλιά 22-05-08, 12:14   #9
naina

naina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sardelaki
Εγώ ευτυχώς τα φοράω όλα ακόμη...και τις πυτζάμες μου και τα μπλουζάκια μου που ήταν λίγο μακρυά...τα κοντά βέβαια όχι τώρα πια γιατι σηκώνονται πάνω από την κοιλιά
Αλλά γενικά πρέπει να έχω μικρή κοιλίτσα εν συγκρίσει με άλλες...ετσι μου λενε τουλάχιστον
Σε σχέση με μένα σίγουρα
Παλιά 22-05-08, 12:28   #10
Aphrodite_k

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
Aphrodite_k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ παί εχω βολευετι τα ουχαλακι απο το ΖΑΡΑ το οποίο έχει κι για μανούλες ειδική σειρα. όχι και την τρελή πικοιλία βεβαια, αλλά κανενα πατελονακι ή τζινακι οπως και πουκαμισακια θα βρειτε ανετα.. αλλά σαν τα ελαστικα ρούχα βρε απιδί μου τιποτα... φουσκωνεις και ανοίγουν και αυτά μαζί σου... ξεφουσκώνεις, μπαίνουν και αυτά ... χιχιχι!!!
Παλιά 22-05-08, 12:32   #11
ELENA1974

Περιοχή: ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
ELENA1974 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πήρα από Η&Μ στη Θεσσαλονίκη ένα φορεματάκι πουα με σφηκοφωλιά στο στήθος μόλις 14 ευρώ. Επίσης πήρα μπλούζες και παντελόνια που η γραμμή τους επιτρέπει να φορεθούν και εκτός εγκυμοσύνης επίσης μου κάνουν κάποια από τα κανονικά μου ρούχα. Και ένα μόνο παντελόνι εγκυμοσύνης από μπενετον. Το μόνο που ελπίζω είναι να μου κάνουν και τους δύο τελευταίους μήνες. Πάντως εγώ πάντα ονειρευόμουν τον εαυτό μου έγκυο με καφτάνια και σανδάλια. Ε΄λπίζω να βρω κάτι τέτοιο
Παλιά 22-05-08, 12:33   #12
candy1234

candy1234 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ξεκίνησα απο 78κιλά (1,80 ύψος) και τώρα είμαι 88. Η κοιλιά μου δεν είναι τεράστια...η περιφέρεια όπως όμως προανέφερα είναι .... περιφέρεια Νομού Αττικής.. Γι'αυτό θέλω ρουχαλάκια ως επι το πλείστον μπλουζοφορέματα και φούστες σε άλφα γραμμή ...για να μην σας πω σε γραμμή Πυραμίδας...τελείως αντισκοινο.. Δεν ξέρω όμως που θα βρω...Τα παντελόνια δεν τα πολυθέλω..δεν νομίζω πως με κολακεύουν στην παρούσα φάση...ελεφαντίασης..
Παλιά 22-05-08, 12:40   #13
loukomamy

Το avatar του χρήστη loukomamy

loukomamy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ πάντως μέσα στο καλοκαίρι με την κοιλιά στο στόμα δεν υπάρχει περίπτωση να φοράω παντελόνια. Ετσι λοιπόν έχω προμηθευτεί μερικά ριχτά φορεματάκια (οχι εγκυμοσύνης απλά large size) ,μια φουστά Benetton (εγκυμοσύνης ) 45 ευρώ, και μερικά μπλουζάκια ΖΑΡΑ 10 ευρώ το καθένα, και τέλος. Απο Ιούλιο μόνο με μαγιώ...!! Αν δε με μαζέψει η GREENPEΑCE νομίζοντας οτι βρήκε τη φάλαινα Ορκα στην Αθήνα, το σώσαμε...
Ο χρήστης loukomamy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-08, 12:43   #14
anti1980

Το avatar του χρήστη anti1980

anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ELENA1974
Πήρα από Η&Μ στη Θεσσαλονίκη ένα φορεματάκι πουα με σφηκοφωλιά στο στήθος μόλις 14 ευρώ.
Που έχει Η&Μ στη Θεσσαλονίκη; Πήγες πρόσφατα; Έχει τίποτα καλό;

Ο χρήστης anti1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-08, 12:47   #15
candy1234

candy1234 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Melo
Εγώ πάντως μέσα στο καλοκαίρι με την κοιλιά στο στόμα δεν υπάρχει περίπτωση να φοράω παντελόνια. Ετσι λοιπόν έχω προμηθευτεί μερικά ριχτά φορεματάκια (οχι εγκυμοσύνης απλά large size) ,μια φουστά Benetton (εγκυμοσύνης ) 45 ευρώ, και μερικά μπλουζάκια ΖΑΡΑ 10 ευρώ το καθένα, και τέλος. Απο Ιούλιο μόνο με μαγιώ...!! Αν δε με μαζέψει η GREENPEΑCE νομίζοντας οτι βρήκε τη φάλαινα Ορκα στην Αθήνα, το σώσαμε...

Ένας ακόμη λόγος που δεν θα εμφανιστώ στην παραλία φέτος... θα με πανε μέσα για προσβολή δημοσίας αιδούς έτσι και βγω με μαγιώ...άσε που τι μαγιώ να βάλω..καμιά βερμούδα του συζύγου;;;;
Παλιά 22-05-08, 12:52   #16
ELENA1974

Περιοχή: ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
ELENA1974 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anti28
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ELENA1974
Πήρα από Η&Μ στη Θεσσαλονίκη ένα φορεματάκι πουα με σφηκοφωλιά στο στήθος μόλις 14 ευρώ.
Που έχει Η&Μ στη Θεσσαλονίκη; Πήγες πρόσφατα; Έχει τίποτα καλό;
Στην Αγίας Σοφίας κάτω από την Τσιμισκή. Απογοητεύτηκα λίγο γιατίπερίμενα μεγαλύτερη ποικιλία όπως στο εξωτερικό. Από τιμές όμως είναι φανταστικό. Ιδίως αν στα κανονικά σου φοράς μικρά νούμερα εκεί θα βρεις τέλεια φορεματάκια σε λίγο μεγαλύτερο νούμερο .Εδώ βρήκα εγώ που είμαι ΧL
Παλιά 22-05-08, 23:57   #17
ΚΟΝΙΝΑ

Περιοχή: Αθήνα - Χαλάνδρι
ΚΟΝΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

candy, το zara στην Κηφισιά έχει ωραιότατα ρουχαλάκια εγκυμοσύνης. Οχι μεγάλη ποικιλία, αλλά απλά και όμορφα.
Ο χρήστης ΚΟΝΙΝΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-08, 09:13   #18
anti1980

Το avatar του χρήστη anti1980

anti1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ Έλενα… Να ΅σαι καλά!!!
Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτό το μαγαζί. Για κάποια αλλά ήξερα που όταν τα επισκέφτηκα διαπίστωσα ότι το ένα είχε κλείσει και το άλλο ήταν στα πρόθυρα και δε θα έφερνε άλλα ρούχα. Κάποια άλλα που επισκέφτηκα δε μπορώ να πω ότι με ικανοποίησαν και το λητώ είναι πολύ μακριά για μένα.
ΓιΆ αυτό από ρούχα εγκυμοσύνης, έχω πάρει μόνο μια σαλοπέτα και όλα τα υπόλοιπα τα έχω πάρει από το Berscka σε L. Αλλά και αυτά αρχίζουν να μη μου κάνουν. Τώρα που έφτιαξε ο καιρός και φούσκωσα και εγώ κι άλλο θα πάω να το δω αυτό το μαγαζί…

Ο χρήστης anti1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-08, 16:01   #19
MARS

Το avatar του χρήστη MARS

MARS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το Η&Μ στο κέντρο της Αθήνας, δεν έχει την σειρά εγκυμοσύνης (απ'ότι μου είπαν οι πωλήτριες του Η&Μ στο Αvenue ) Στο Avenue έχει εγκυμοσύνης σε καλές τιμές, όχι τρελή ποικιλία βέβαια... αλλά μπορέι αν είσαι τυχερή να βρείς ορισμένα βολικά κομμάτια (ακόμα και στα μη εγκυμοσύνης)!!! Καλά ψωνιά!!!
Ο χρήστης MARS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-08, 17:14   #20
sylvienn78

Το avatar του χρήστη sylvienn78

sylvienn78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω βολευτηκα μια χαρα με ρουχα απο το Mothercare, πιστευω εχει ωραια ρουχαλακια που με κανουν να αισθανομαι ομορφα εστω και τωρα που μεγαλωσε αρκετα η κοιλια μου. Επισης βρηκα 2 πολυ ομορφα φορεματακια που δεν ειναι εγκυμοσυνης αλλα ειναι οτι πρεπει. Θελω καποια στιγμη να δω και τι εχουν στα Motherland.
Παλιά 27-05-08, 12:21   #21
niked

Το avatar του χρήστη niked

niked ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anti28
Σε ευχαριστώ πολύ Έλενα… Να ΅σαι καλά!!!

ΓιΆ αυτό από ρούχα εγκυμοσύνης, έχω πάρει μόνο μια σαλοπέτα και όλα τα υπόλοιπα τα έχω πάρει από το Berscka σε L. Αλλά και αυτά αρχίζουν να μη μου κάνουν. Τώρα που έφτιαξε ο καιρός και φούσκωσα και εγώ κι άλλο θα πάω να το δω αυτό το μαγαζί…
kai egw apo to berska exw parei 2-3 mplouzakia me 5 eyrw to ena se l kai mou kanoun akoma kai ena panteloni yfasmatino me 20 eyrw alla kanena foremataki den exw brei akoma ..prepei na ksanapaw mpas kai brw tpt allo akoma
Παλιά 27-05-08, 13:41   #22
gerakina

gerakina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πήγα εχθές πρώτη φορά στο H&M που άνοιξε στην Αγ.Σοφίας(Θεσσαλονίκη)

Έχει αρκετά χαριτωμένα ρούχα για εμάς και πάρα πολύ καλές τιμές.
Πήρα διάφορα,αλλά θα σας πω για ένα φουστανάκι με ράντα,σφηγκοφωλιά στο στήθος (έτσι δε λέγεται αυτό το σουρωμένο?) και μετά ριχτό σε γραμμή άλφα.Έκανε 14,90,ήταν σε μάυρο με μικρά σχεδιάκια σαν πουά.Το είχε και σε φούξια.
Είναι πολύ κολακευτικό για εμάς γιατί είναι λεπτό στη μέση και άνετο στην κοιλιά και πολύ δροσερό.
έχει κι άλλα σχέδια εμπριμέ κλπ
Και το σημαντικό,δεν είναι εγκυμοσύνης και θα μπορώ να το φοράω και το επόμενο καλοκαίρι!
Παλιά 27-05-08, 14:55   #23
CHRISTIE.M

Περιοχή: Αθήνα
CHRISTIE.M ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gerakina
Πήγα εχθές πρώτη φορά στο H&M που άνοιξε στην Αγ.Σοφίας(Θεσσαλονίκη)

Έχει αρκετά χαριτωμένα ρούχα για εμάς και πάρα πολύ καλές τιμές.
Πήρα διάφορα,αλλά θα σας πω για ένα φουστανάκι με ράντα,σφηγκοφωλιά στο στήθος (έτσι δε λέγεται αυτό το σουρωμένο?) και μετά ριχτό σε γραμμή άλφα.Έκανε 14,90,ήταν σε μάυρο με μικρά σχεδιάκια σαν πουά.Το είχε και σε φούξια.
Είναι πολύ κολακευτικό για εμάς γιατί είναι λεπτό στη μέση και άνετο στην κοιλιά και πολύ δροσερό.
έχει κι άλλα σχέδια εμπριμέ κλπ
Και το σημαντικό,δεν είναι εγκυμοσύνης και θα μπορώ να το φοράω και το επόμενο καλοκαίρι!
το ιδιο φουστανακι,μαυρο με πουα ψωνισα κι εγω πριν δυο εβδομαδες στα Η&Μ της οδου σταδιου στην αθηνα.κριμα που δεν ειχε xl σε φουξια.πολυ μου αρεσε.πηρα και αλλο ενα με λουλουδακια μπεζοκιτρινο.και τα δυο 29 ευρω.
μου φαινεται φετος ολες οι εγκυες θα φοραμε τα ιδια πουα φουστανακια.καπου θα συναντηθουμε .εδω λανσαρουμε μοδα,οχι αστεια!
πηγα και πηρα κατι ωραια μακο μπλουζακια απο κινεζικα στη ζηνωνος,ισα ισα να μου βγαλουν ενα καλοκαιρι.ωραιοτατα.και ανετα,ουτε ξεβαφουν ουτε τιποτα.
εδω στο ΛΗΤΩ που πηγα τον μαρτιο για παντελονια,χρυσοπληρωσα 50ε παρακαλω μια παντελονα-κολαν λεπτη βαμβακερη και ηταν made in turkey.(δεν εχω κατι με τα εργοστασια της τουρκιας.)τι σημαινει αυτο?οτι ξεχειλωσε με το πρωτο πλυσιμο,και εκανε "γονατα" με το που την πρωτοφορεσα.αισχος!δεν ξανα χρυσοπληρωνω τιποτα σε ρουχα εγκυμοσυνης.τουλαχιστον πηρα 6 μπλουζες απο τα κινεζικα,και εδωσα 26 ευρω.ηξερα τι πληρωσα.
και μη μου πειτε για τα χημικα που βαφουν τα ρουχα,εδω τρωγαμε ποσα χρονια ορυκτελαιο!
Ο χρήστης CHRISTIE.M δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-05-08, 15:33   #24
nikol28

Το avatar του χρήστη nikol28

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
nikol28 ουδετερη μηδέν
Send a message via Skype™ to nikol28
Προεπιλογή

κορίτσια θέλω επιεγόντως ρούχα
δε με χωράει τίποτα
αλλά το θέμα είναι ότι ο γιατρός μου είπε να μην πολυπερπατάω και δεν έχω την άνεση να κατεβώ αγορά και να ψάχνω.....

μπορεί καμμία να μου πεί που θα βρώ σίγουρα κάτι που να φοριέται για εγκυμοσύνη, π.χ. μου είπαν να ΄πάω στα Λητώ
εδώ Θεσσαλονίκη που αλλού μπορώ να πάω????????
Έχουμε Mothercare ή οτιδήποτε με ρούχα εγκυμοσύνης?

κι αν ναι, που είναι αυτά ?
γιατί είμαι εκτός πόλης

Ο χρήστης nikol28 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-05-08, 16:35   #25
gerakina

gerakina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στα Λητώ στη Μοναστηρίου θα βρεις μεγάλη ποικιλία οπότε είναι καλή ιδέα αφού δεν μπορείς να γυρίσεις στην αγορά.
Επίσης αν πας Βενιζέλου έχει Mothercare,παραδίπλα Prenatal,απέναντι Chicco και λίιιγο πιο πάνω Mamma Nattura.
Όλα μαζεμένα σε ένα δρόμο.
Θα σου πρότεινα πάντως να δεις και στο Zara στην Τσιμισκή,όπως και στα H&M στην Αγ.Σοφίας για να μη σου φύγουν ένα σωρό λεφτά!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές