Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση > Χώροι δεξιώσεων, Τραπέζι βάφτισης & Κεράσματα, Στολισμοί

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-05-08, 16:55   #1
marsa

Το avatar του χρήστη marsa

Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
marsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Χώρος για πάρτυ στη Θεσσαλονίκη;

Πρόκειται να βαφτίσω το αστεράκι μου αρχές Σεπτέμβρη στη Θεσσαλονίκη. Ψάνω για εξωτερικό χώρο για το πάρτυ της βάφτισης. Θα ήθελα να έχει πράσινο και χώρο να παίζουν τα παιδιά. Εχεται κάτι να προτείνεται;
Ο χρήστης marsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-08, 17:37   #2
th@lia

th@lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τον Σεπτεμβρη εξωτεερικός χωρος δεν ειναι λιγο επιφοβος για βροχή??Επισης τι ειδους χωρο!Χωρο δεξίωσεων?Χωρο αδειο που αναλαμβανεις εσυ catering?
Ο χρήστης th@lia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-08, 17:49   #3
marsa

marsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η βάφτιση θα γίνει το πρώτο Σ/Β του Σεπτέμβρη. Τα περισσότερα Κτήματα τα είδα αλλά δεν δέχονται για 70-80 άτομα. Βρήκα μόνο το villa valentina στο Χορτιάτη που έχει και παιδότοπο.
Παλιά 20-05-08, 17:59   #4
asteraki

Το avatar του χρήστη asteraki

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

marsa μου έχω ψάξει το θέμα κτήμα αρκετά. Στην πόλη όλα τα κτήματα θέλουν, κατά την γνώμη υπερβολικά χρήματα μόνο για την ενοικίαση του χώρου. Ένα από τα αγαπημένα μου πάντως είναι το Villarte, πίσω από την Νομαρχία, στο Ωδείο της Θεσσαλονίκης. Εγώ την βάφτιση θα την κάνω στο Κτήμα Λίκνο, στο Λευκοχώρι (μισή ώρα από την θεσσαλονίκη), ένα πολύ ωραίο μέρος. Αυτό στον Χορτιάτη δεν το ξέρω..μπες να δεις και στο site - gamosorganosi.
Ο χρήστης asteraki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-08, 00:23   #5
th@lia

th@lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στο kiwi garden ειδες?Ωραιος χωρος!Πηγα σε γαμο βεβαια!Και ενταξει δεν ειναι και κτημα αλλα ωραιος χωρος!Επισης μηπως οι διαφοροι ομιλοι ιππικοι κλπ κανουν και βαφτισεις??
Παλιά 21-05-08, 12:54   #6
daffy

Το avatar του χρήστη daffy

daffy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου προτεινω το Villa arte πισω απο την Νομαρχια (οπως ειπε και το Αστερακι). Εκει εκανα την δεξιωση του γαμου μου. Στεγαζεται το κρατικο ωδειο, ειναι ενα νεοκλασικο κτιριο με πολυ ωραιο κηπο και παιδικη χαρα.
Ο χρήστης daffy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-08, 16:58   #7
NESTOROUDI

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
NESTOROUDI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο th@lia
Στο kiwi garden ειδες?Ωραιος χωρος!Πηγα σε γαμο βεβαια!Και ενταξει δεν ειναι και κτημα αλλα ωραιος χωρος!Επισης μηπως οι διαφοροι ομιλοι ιππικοι κλπ κανουν και βαφτισεις??
αυτοι οι χωροι ειναι πολυ ακριβοι, στο kiwi για γαμο μου ειχαν ζητησει το 2005, 3.000€... δες ισως κατω στο remezzo στην Αρετσου, το νοικιαζει νομιζω ο δημος καλαμαριας. Και ειναι πολυ πιο φτηνο κια διπλα στη θαλασσα... δες εδω διαφορες εκδηλωσεις και χωρους... http://www.gala.gr/photoalbum.php
εχει και το villarte, μονο επειδη ειχε παρει το χωρο περσι το shark, εγινε δηλαδη μπαρ στον κηπο, δεν ξερω αν το δινουν ακομα... ρωτα. ειναι ωδειο βορειου ελλαδος και οχι το κρατικο...www.villarte.gr
Παλιά 22-05-08, 12:44   #8
marsa

marsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ. Συνεχίζω το ψαξιμο. Για το Λευκοχώρι ξέρω είναι πολύ ωραία. Ομως υπάρχουν πολύ φιλοζωοι καλεσμένοι και εκεί κάνουν εκτροφή σκύλων και έχουν πολλά σκυλιά κλεισμένα σε κλουβια . Θα με σκοτώσουν οι γονείς μου αν του δώσω και λεφτά. Η σελίδα για το REMEZZO δεν ανοίγει τί μπορώ να κά;

Η αλήθεια είναι πως τα κτήματα ζητάνε πολλά για ενοίκιο και εξτρα για catering. ;Aσε που δε δίνουν το χώρο για 70 άτομα. Daffy μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για το Villa arte. Thanks
Παλιά 22-05-08, 13:15   #9
NESTOROUDI

NESTOROUDI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

www.villarte.gr
http://www.gala.gr και πηγαινε στις εκδηλωσεις-φωτο. μηπως δεν εχεις καποιο προγραμμα για flash στον υπολογιστη σου...
Παλιά 22-05-08, 13:37   #10
SofiaDav

Το avatar του χρήστη SofiaDav

Περιοχή: thessaloniki
SofiaDav ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην SofiaDav Send a message via Skype™ to SofiaDav
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marsa
Κορίτσια ευχαριστώ πολύ. Συνεχίζω το ψαξιμο. Για το Λευκοχώρι ξέρω είναι πολύ ωραία. Ομως υπάρχουν πολύ φιλοζωοι καλεσμένοι και εκεί κάνουν εκτροφή σκύλων και έχουν πολλά σκυλιά κλεισμένα σε κλουβια . Θα με σκοτώσουν οι γονείς μου αν του δώσω και λεφτά. Η σελίδα για το REMEZZO δεν ανοίγει τί μπορώ να κά;

Η αλήθεια είναι πως τα κτήματα ζητάνε πολλά για ενοίκιο και εξτρα για catering. ;Aσε που δε δίνουν το χώρο για 70 άτομα. Daffy μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για το Villa arte. Thanks
το REMEZZO ειναι καλη ιδεα. Εχω παει και ειναι ομορφα. Το μονο προβλημα εκει ειναι το παρκινγ
Ο χρήστης SofiaDav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-08, 16:14   #11
asteraki

asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marsa
Ομως υπάρχουν πολύ φιλοζωοι καλεσμένοι και εκεί κάνουν εκτροφή σκύλων και έχουν πολλά σκυλιά κλεισμένα σε κλουβια . Θα με σκοτώσουν οι γονείς μου αν του δώσω και λεφτά.
marsa, όταν λες εκτροφή σκύλων, για ποιον λόγο τα εκτρέφουν? γνωρίζεις ποιός είναι στο Λευκοχώρι, γιατί είναι ένα μέρος με αρκετά κτήματα, κυρίως με άλογα, για καθημερινές βόλτες.
Για το Villarte, τον χώρο τον διαχειρίζεται η εταιρία gala, όπως και πολλά άλλα κτήματα. μπορείς να πάρεις να ρωτήσεις, πάντως για ενοίκιο του χώρου είναι κάπου στα 1500 ευρώ.
Παλιά 22-05-08, 17:56   #12
evoula k

Το avatar του χρήστη evoula k

evoula k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στο χωριό της Ειρήνης ρωτήσατε;
Ο χρήστης evoula k δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 22-05-08, 18:05   #13
th@lia

th@lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για το χωριο της Ειρηνης ξερω!Οποιος ενδιαφερεται να μου πει!
Παλιά 22-05-08, 18:55   #14
nano

Το avatar του χρήστη nano

nano ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δες και τον "Λοφο" στην επέκταση των Κωνσταντινοπολίτικων πάνω από το τούνελ της Περιφερειακής ~20?/το άτομο με κλειστό και ανοιχτό χώρο και παιδική χαρά - πήγα πέρσυ σε βάφτιση και ήταν καλά

έχω ακούσει και για ένα συγκρότημα στο Μελισσοχώρι με πολλές αίθουσες, εξωτερικούς χώρους και εκκλησία για τα μυστήρια αλλά δε ξέρω το όνομα του ούτε μπόρεσα να βρω άλλα στοιχεία

Εγώ θα κλείσω μάλλον στον "βυσσινόκηπο" δίπλα στον Κέδρινο λόφο

καλό ψάξιμο
Παλιά 22-05-08, 20:19   #15
marsa

marsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για το Λευκοχώρι ξέρω για ένα Κτήμα με άλογα παιδική χάρα που οργανώνει εκδηλώσεις και έχει και το εκτροφείο (για εμπόριο). Το είδα στο gamosorganosi στα κτήματα.
Παλιά 22-05-08, 21:33   #16
Franklin

Franklin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αυτο με το εκτροφειο σκυλων ατο ΚΤΗΜΑ ΛΙΚΝΟ ειναι λανθασμενη πληροφορια. Εχω παει σε ουκ ολιγες βαφτισεις και γαμο και ουδεποτε εχω δει κατι τετοιο. Μαλλον το μπερδευεις με καποιο αλλο.
Ο χρήστης Franklin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-08, 22:35   #17
th@lia

th@lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επειδη εχω παει σε εκδηλωση που εχει οργανωθει στο λοφο οχι βαφτιση δεν μου αρεσε καθολου το φαγητο!
Παλιά 28-05-08, 15:55   #18
ΡΙΑΚΙ

ΡΙΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟ VILLARTE ΤΟΝ ΠΙΣΩ "ΑΔΙΑΦΟΡΟ" ΧΩΡΟ ΤΟΝ ΝΟΙΚΙΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ GALA KAI ΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΧΩΡΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ LYSITANA(ΤΟΥ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ).Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 30 - 35 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ!!! SPESIAL ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΧΑΜΗΛΑ!
Ο χρήστης ΡΙΑΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-06-08, 22:43   #19
ΡΙΑΚΙ

ΡΙΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια!!!
ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι σημερα κλεισαμε τελικα το κτημα λικνο για τη βαφτιση της μπεμπουλας μας.πηγαμε εκει με καποιουσ φιλους μασ και ενθουσιαστηκαν με το μερος!!!φαγαμε και το φαγητο ηταν καλο!ουφ,ειχα κουραστει με το ψαξιμο!
Ο χρήστης ΡΙΑΚΙ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-08, 07:35   #20
marsa

marsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τί τιμή σας έδωσε το κτήμα Λίκνο; Έχει μήπως παιδική χαρά για τα πιτσιρίκια;
Παλιά 02-06-08, 22:49   #21
ΡΙΑΚΙ

ΡΙΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειναι πραγματικα υπεροχος ο χωρος.εχει κ παιδικη χαρα.οι τιμες ειναι 22 ευρω για μπουφε και 25 για σερβις. ισως ειναι λιγο ακριβα αλλα σε αποζημιωνει ο χωρος κ το εκκλησακι.
Παλιά 03-06-08, 12:53   #22
asteraki

asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΡΙΑΚΙ πότε είναι η βάφτιση σας??
Παλιά 03-06-08, 14:30   #23
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιον επειδη μενω στον Χορτιατη θα σε συμβουλευα να πας να δεις αυτο το κτημα αλλα και να ΦΑΣ το μενου τους....
στο Λευκοχωρι δεν υπαρχουν σκυλια κλεισμενα σε κλουβια και ειναι τσεκαρισμενο και στα 4 κτηματα που υπαρχουν εκει διοτι ο γιος μου κανει ιππασια καθε Σκ.το καλυτερο για μενα ειναι το Αγναντι οπου εχει υπεροχο φαγητο ,εχει ΤΕΛΕΙΑ παιδικη χαρα και απειρες δραστηριοτητες....ειναι ομορφα εκει και εχει και κλειστη αιθουσα για καθε ενδεχομενο....
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-08, 14:35   #24
ΡΙΑΚΙ

ΡΙΑΚΙ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΑΣΤΕΡΑΚΙ η βαφτιση μας θα γινει στις 7 Σεπτεμβριου. ειδα οτι η δικη σας ειναι αυτη την Κυριακη.ευχομαι να πανε ολα οπως τα ονειρευτηκες!αφου περασει η δικη σου βαφτιση και ησυχασετε θα με βοηθησεις?
Παλιά 03-06-08, 14:35   #25
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

να ενημερωσω οτι και στο Ωραιοκαστρο εχει nouvelle Πολυ τελεια αιθουσα με παιδοτοπο και εχει και ιππασια...ειναι τελειο..
και στο Μελισσοχωρι εχει ενα με εκκλησακι και πισινα και ειναι ομορφα..πες μου ποια περιοχη ψαχνεις συγκεκριμενα..
Παλιά 03-06-08, 15:01   #26
marsa

marsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μου άρεσε πολύ και η villa valentina. Έχει πάει καμμιά σας σε βάφτιση εκεί; Είναι στο Χορτιάτη( κάπου εκεί).Πολύ ωραίος χώρος με πράσινο.
Παλιά 03-06-08, 16:37   #27
asteraki

asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΤΕλικά έχουμε τόσα όμορφα μέρη και δεν τα ξέρουμε... που είναι αυτό το nouvelle βρε παιδί μου??? θέλω να πάμε καμιά Κυριακή.
ΡΙΑΚΙ όταν με το καλό τελειώσω είμαι στην διάθεση σου για ότι μπορώ να βοηθήσω!!!!
Παλιά 03-06-08, 22:30   #28
Franklin

Franklin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Α ναι καλε ξεχασα το "Skara's Village" αναμεσα στη Λητη και στο Μελλισσοχωρι που ειναι πολυυυυυυυυυ πιο φτηνο απο το Λικνο. Εκει ονειρευομουν μια ζωη να παντρευτω αλλα δεν ηθελε ο γαμπρος γιατι υπαρχει πιθανοτητα να βαλει 2 γαμους εναν στον κηπο κι εναν στην πισινα κ δεν ηθελε... Για βαφτιση δεν παιζει αυτο το σεναριο ομως... Ειναι ονειρεμενος χώρος με γκαζον πισινα γεφυρακια ποταμακια κιοσκια κλπ...αξιζει να τον δειτε και η τιμη επισης πολυ καλη.
Παλιά 03-06-08, 23:11   #29
marsa

marsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια έκλεισα τελικά στο villa valentina.Πολύ όμορφος χώρος. Τεράστια έκταση με γκαζόν,απίστευτη θέα(όλη η λιμνη του Αγ. Βασιλείου)και παιχνίδια για τα παιδιά. Ωραίο μενού και τη Κυρική που έχουν βάφτιση θα πάνε οι γονείς μου να δουν και να δοκιμάσουν. Σημειοτέον ότι η πευθυνη του catering και ο ιδιοκτήτης είναι ευγενέστατοι και εξυπηρετικότατη. Α! τιμη 20ε συν φπα
Παλιά 04-06-08, 11:25   #30
asteraki

asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

marsa, είναι πολύ ευχάριστο που σου άρεσε το μέρος. Με το καλό όλες οι υπόλοιπες προετοιμασίες και φυσικά με το καλό η βάφτιση!!!!!!!!
Παλιά 04-06-08, 11:53   #31
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στο ΣΚΑΡΑ στο Μελισσοχωρι παντρευτηκα εγω...ολα ηταν σχετικα καλα ΟΧΙ αψογα απλα καλα...στο τελος μας κλεψανε και ολα τα ρεσω (τις βασεις)και μια κατασκευη που ειχε κανει η ανθοπωλησα για την πισινα και μας ψιλοπριξανε με διαφορα θεματα...δεν θα πηγαινα ξανα εκει.
Παλιά 04-06-08, 17:20   #32
Franklin

Franklin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο demi
στο ΣΚΑΡΑ στο Μελισσοχωρι παντρευτηκα εγω...ολα ηταν σχετικα καλα ΟΧΙ αψογα απλα καλα...στο τελος μας κλεψανε και ολα τα ρεσω (τις βασεις)και μια κατασκευη που ειχε κανει η ανθοπωλησα για την πισινα και μας ψιλοπριξανε με διαφορα θεματα...δεν θα πηγαινα ξανα εκει.
Για πες για πες γιατι το εχω καημο 7χρονια τωρα που δεν ηθελε ο συζυξ να παντρευτουμε στο Σκαρα κι ακομα δεν του το εχω συγχωρησει... Ηταν το ονειρο μου ο συγκεκριμενος χώρος...Τουλαχιστον να μου φυγει το παραπονο...

Εννοεις οτι τα ρεσω κλπ τα κλεψανε απο το μαγαζι?

Βαζει οντως δύο γαμους μαζι?

Απο σερβις,φαγητο κλπ τι λεει?
Παλιά 05-06-08, 09:45   #33
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

MHN στεναχωριεσαι κοπελα μου που δεν παντρευτηκες εκει...
πηγαμε εκει διοτι βολευε πολυ ο χωρος γιατι ο γαμος εγινε στο εκκλησακι και ουτε που χαιρετησαμε τον κοσμο πηγαμε κατευθειαν στον χωρο δεξιωσης (εξω)..ητανε οντως ομορφα σαν χωρος αλλα ενω ο ιδιοκτητης ηταν θαυμασιος ανθρωπος ειχε μια τυπισα εκει που ηθελε αυτη ν ααναλαβει στολισμο και πυροτεχνηματα και τετοια...οπως επισης αν δεν αναλαμβανε αυτη τον στολισμο απαγορευεται να στολισεις την πισινα και απαγορευονται τα πυροτεχνηματα...ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ειχε δικαιωμα να τα αναλαβει αυτα....
ελα ομως που η κολλητη μου ειναι ανθοπωλισα και ο καλυτερος φιλος του αντρα μου εχει το boom(Πυρτεχνηματα)και η συγκεκριμενη μας τα χρεωνε ολα διπλη και τριπλη τιμη....με πολλες φασαριες τον στολισμο ΚΑΙ μεσα στην πισινα τον καναμε εμεις τα πυροτεχνηματα αυτη....η οποια κυριουλα ηταν μια γυναικα του χωριου και δεν ειχε ιδιεταιρες γνωσεις απο στολισμους κλπ.
η κατασκευη που εγινε στην πισινα ηταν κατι πρωτογνωρο για αυτην και απλα μετα τον γαμο εξαφανιστηκε...οπως εξαφανιστηκαν πολλα πραγματα μας ρεσω ,βασεις κλπ..οταν πηγα να τα ζητησω μου ειπαν οτι τ αεκλεψε ο σερβιτορος που ειχαν προσλαβει για πρωτη φορα και δεν ξερουν στοιχεια του...........
το φαγητο μετριο σε μικρες ποσοτητες...
ΚΟΙΤΑ αθλιο δεν ητανε ..ητανε καλο..απλα στον γαμο σου τα θελεις ολα αψογα και αψογα δεν ητανε...βεβαια για να πω και το αλλο η τιμη ητανε πολυ καλη και ισως με τετοια τιμη δεν θα επρεπε να εχω απαιτησεις στην ποσοτητα του φαγητου...
εγω εκνευριστηκα με την συγκεκριμενη κυρια και οτι χασαμε τα πραγματα μετα..
Παλιά 05-06-08, 10:08   #34
Virginia

Το avatar του χρήστη Virginia

Virginia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!
Εγω ειμαι απο Αθηνα, αλλα ετυχε περσι τον Ιουλιο να παω σε βαφτιση στο
nouvelle,στο Ωραιοκαστρο, ηταν φανταστικα και το φαγητο, αλλα και ο χωρος!!!!
Το ΣΚ που μας περασε, ξαναπηγα σε γαμο και ηταν παλι ωραια,
το μονο που δεν μας πολυαρεσε ηταν η ζωντανη μουσικη γιατι σε περιοριζε λιγο σε επιλογες!!!!!
Ελπιζω να βοηθησα λιγο........
Ο χρήστης Virginia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-08, 10:54   #35
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ναι αυτο στο Ωραιοκαστρο ειναι τελειο...εχει και παιδοτοπο και ιππασια και οτι θες...
Παλιά 06-06-08, 16:35   #36
nefg

Περιοχή: Νέα Σμύρνη
nefg ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα!
Κι εγώ θεσσαλονικιά είμαι, αλλά μένω (δυστυχώς) στην Αθήνα τα τελευταία 5 χρόνια..
Διάβαζα το θέμα αυτό και απλά ήθελα να σας γράψω πόσο τυχερές είστε που βρίσκετε τέτοιους χώρους με 20-25 ευρώ! Το ποσό είναι αδιανόητο για αθηναϊκά δεδομένα..
Εδώ με αυτά τα λεφτά το πολύ πολύ σε καμμιά ταβερνούλα της γειτονιάς να βρεις..

Σας ζηλεύω..
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-06-08, 14:10   #37
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

οι τιμες ξεκινανε απο 15 ευρω και σε πληροφορω οτι σχετικα ειναι καλο το φαγητο...
η βαφτιση του παιδιου εγινε σε ταβερνα στον Χορτιατη θεσ-νικης και οι καλεσμενοι εσκασαν απο το φαγητο..αλλα δεν ειχε πισινα και παιδοτοπο..ειχα καλεσει εγω μια ομαδα απο κλοουν ταχυδακτυλουργο κλπ κα περασανε φινα και οι γονεις και τα παιδια..η τιμη ηταν 16 ευρω και εκτος απο τις κλασσικες μεριδες εβγαλαν και γουρουνοπουλο ,αρνι και κατσικι...σκασαμε απο φαγητο λεμε...
οντως η θεσσαλονικη σε αυτα ειναι πολυ πιο φτηνη...τοσο καιρο που διαβαζω και γραφω στο φορουμ το εχω διαπιστωσει αυτο...
απλα το θεμα ειναι τι θελει κανεις για την βαφτιση και οπσο υψηλα ειναι τα κριτηρια του στο φαγητο..
δηλ.εμενα ο συζυγος ειναι ΠΟΙΟΤΙΚΟς καλοφαγας και δεν θα καναμε ποτε κετεριγκ ας πουμε...θεωρει απαραδεκτη την ποιοτητα των φαγητων...(Εγω δεν θα ειχα προβλημα με το κετεριγκ)
Παλιά 11-06-08, 12:42   #38
th@lia

th@lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα, κοριτσια πειτε μερικα μαγαζια με βαπτιστικα στην θεσσαλονικη αλλα να εχει ωραια ρουχαλακια οχι τα κλασσικα να γινεται το παιδακι σαν μπουμπουνιερα!!!!!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές