Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΡΑΠΕΖΙΩΝ ΔΕΞΙΩΣΗΣ


τανια

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΩΝ ΜΕ ΘΕΜΑ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΕΧΕΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΣΕ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΠΛΕ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ? ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΤΕΝΕΚΕΔΑΚΙΑ (ΖΙΝΚ ΛΕΓΟΝΤΑΙ?) ΣΕ ΤΥΡΚΟΥΑΖ ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ? ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΚΕΡΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΚΛΠ ΛΕΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ WELCOME TABLE ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΙΔΕΕΣ.

ΤΟ ΠΑΠΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 12 ΗΜΕΡΩΝ :D:D:D

ντινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χμχμχμχμχ...με το καλο η βαπτιση :) τσιγκινα ε? επρεπε να παρεις γιαλες βρε κουκλα νομιζω...μπορουσες να βαλεις μεσα αμμο με κοχυλια και ψαρακια, αγκυρουλες κλπ!!! Στα τσιγκινα πρεπει να βαλεις κατι που να φενεται απο πανω μαλλων, χμχμχμ μπορεις να κανεις το ιδιο που ειπα πριν, απλα να βαλεις περισοτερη αμμο να σου βγουν στην πανω μερια στο κουβαδακι τα πραματακια που θα βαλεις μεσα για να φαινοντε!!!

Αν σκευτω τπτ αλλο θα επανελθω :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ θα πάρεις καλαμάκια απο σουβλάκια μεγάλα, επίσης θα πάρεις χαρτί κανσόν στο χρώμα που θέλεις, θα κόψεις τετράγωνα κομμάτια χαρτί στο μέγεθος που θέλεις, και θα διπλώσεις καραβάκια όπως στο σχολείο που παίζαμε, μεσα στο τενεκεδάκι θα βάλεις χαρτί αφής με τρόπο ωστε να βγαίνει λίγο έξω και να φαίνεται, αν θές να το εμπλουτίσεις μπορείς να κάνεις τρύπα στα καραβάκια με το διακορευτή και να δέσεις κορδελίτσες τα καραβάκια θα τα κολλήσεις πάνω στα καλαμάκια και θα αφήσεις τη μυτερή πλευρά απο κάτω για να την καρφώσεις στην άμμο που θα έχεις βάλει στα κουβαδάκια μέσα είναι μία πολύ οικονομική και ωραία λύση

ελπίζω να βοήθησα, με κόλλα σιλικόνης απο θερμικο πιστόλι μπορείς να κολλήσεις και μεγάλα κοχύλια στα καλαμάκια και να βάλεις και κάτι τέτοιο ή ψαρακια πλαστικά ή λούτρινα απο το τζάμπο να το εμπλουτίσεις αλλά εμένα και τα καραβάκια μόνο με κορδελίτσες μου αρέσουν πολύ !!!

εγώ θα τα φτιάξω με τον ίδιο τρόπο και θα βάλω ζαχαρωτά μέσα στο καραβάκι στο τραπέζι υποδοχής!!

 

κοίτα εδώ τι έφτιαξε η Βέρα απλά το καλαμάκι θα το βάλεις απο κάτω για να γίνει σαν στίκ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4298&postdays=0&postorder=asc&start=45

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Mersy εχω παθει πλάκα,πραγματικα!Εχεις φοβερες ιδέες και λύσεις για ολους.Συγχαρητηρια!Γιατι δεν ασχολείσαι επαγγελματικά?

Για πες και για μενα.Θελω να βαλω νεραιδες στο κεντρο το τραπεζιου αλλα πως να τις τοποθετήσω?τι να βάλω άλλο να κάνω μια συνθεση?

ΛΟΙΠΟΝ θα πάρεις καλαμάκια απο σουβλάκια μεγάλα, επίσης θα πάρεις χαρτί κανσόν στο χρώμα που θέλεις, θα κόψεις τετράγωνα κομμάτια χαρτί στο μέγεθος που θέλεις, και θα διπλώσεις καραβάκια όπως στο σχολείο που παίζαμε, μεσα στο τενεκεδάκι θα βάλεις χαρτί αφής με τρόπο ωστε να βγαίνει λίγο έξω και να φαίνεται, αν θές να το εμπλουτίσεις μπορείς να κάνεις τρύπα στα καραβάκια με το διακορευτή και να δέσεις κορδελίτσες τα καραβάκια θα τα κολλήσεις πάνω στα καλαμάκια και θα αφήσεις τη μυτερή πλευρά απο κάτω για να την καρφώσεις στην άμμο που θα έχεις βάλει στα κουβαδάκια μέσα είναι μία πολύ οικονομική και ωραία λύση

ελπίζω να βοήθησα, με κόλλα σιλικόνης απο θερμικο πιστόλι μπορείς να κολλήσεις και μεγάλα κοχύλια στα καλαμάκια και να βάλεις και κάτι τέτοιο ή ψαρακια πλαστικά ή λούτρινα απο το τζάμπο να το εμπλουτίσεις αλλά εμένα και τα καραβάκια μόνο με κορδελίτσες μου αρέσουν πολύ !!!

εγώ θα τα φτιάξω με τον ίδιο τρόπο και θα βάλω ζαχαρωτά μέσα στο καραβάκι στο τραπέζι υποδοχής!!

 

κοίτα εδώ τι έφτιαξε η Βέρα απλά το καλαμάκι θα το βάλεις απο κάτω για να γίνει σαν στίκ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4298&postdays=0&postorder=asc&start=45

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

manoula 24 και εγω εχω σαν θεμα βαπτισης τις νεραιδες.Στα τραπεζια σκεφτομαι να βαλω τα μετταλικα κουβαδακια απο το jumbo τα οποια θα βαψω ροζ η φουξια με ασπρα πουα.Μεσα θα φυτεψω βασιλικο (την ιδεα την πηρα απο το forum του parents)και θα τοποθετησω ενα στικ με ενα αστερακι παλι ροζ η φουξια με ασπρα πουα,που πανω θα αναγραφεται το νουμερο του τραπεζιου.Πανω στα φυλλα του βασιλικου θα βαλω διασπαρτες πεταλουδιτσες (παλι απο το jumbo) που εχουν μικρο μανταλακι για να πιανονται.Επισης φτιαχνω για παιδικες μπομπονιερες ,νεραιδουλες, θα μπορουσαν και αυτες να μπουν σαν διακοσμηση στα τραπεζια.Αν πιανουν λιγο τα χερια σου γινονται πολυ ευκολα αλλα δεν μπορω ακομη να τις ανεβασω σε photo να τις δεις γιατι ειμαι αρχαρια οσον αφορα το internet και ειμαι ακομη στο ψαξιμο!Θα τα καταφερω, που θα παει!! :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευδοξια αυτο ταιριαζει περισσότερο στο θεμα μου.Εγω εχω ως θεμα την Ανοιξη γενικοτερα.Αυτα ειναι τα προσκλητηρια μου http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5410'>http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5410 και για μπομπονιερες εχω λουτρινα μεγαλα λουλουδια απο Jumbo(θα τα ανεβασω συντομα).Λες να κανω αυτο με το βασιλικο και να βαλω μια μεγαλη πεταλουδα σε στικ που να γράφει τον αριθμο?Ομως εχω κολλήσει στις νεραιδες με ραβδακι!Τις πεταλουδες λεω να τις κανω κατασκευη για τα δεντρα και επισης για το τραπέζι υποδοχης.

Προσπαθησε να μας βάλεις φωτο.Δες εδω και ισως τα καταφέρεις.

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?

 

t=3166&postdays=0&postorder=asc&start=15 quote="EYΔΟΞΙΑ"]manoula 24 και εγω εχω σαν θεμα βαπτισης τις νεραιδες.Στα τραπεζια σκεφτομαι να βαλω τα μετταλικα κουβαδακια απο το jumbo τα οποια θα βαψω ροζ η φουξια με ασπρα πουα.Μεσα θα φυτεψω βασιλικο (την ιδεα την πηρα απο το forum του parents)και θα τοποθετησω ενα στικ με ενα αστερακι παλι ροζ η φουξια με ασπρα πουα,που πανω θα αναγραφεται το νουμερο του τραπεζιου.Πανω στα φυλλα του βασιλικου θα βαλω διασπαρτες πεταλουδιτσες (παλι απο το jumbo) που εχουν μικρο μανταλακι για να πιανονται.Επισης φτιαχνω για παιδικες μπομπονιερες ,νεραιδουλες, θα μπορουσαν και αυτες να μπουν σαν διακοσμηση στα τραπεζια.Αν πιανουν λιγο τα χερια σου γινονται πολυ ευκολα αλλα δεν μπορω ακομη να τις ανεβασω σε photo να τις δεις γιατι ειμαι αρχαρια οσον αφορα το internet και ειμαι ακομη στο ψαξιμο!Θα τα καταφερω, που θα παει!! :roll:

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

IMG_0090.jpg[/img]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :D Αυτα εφτιαξα για την μικρη μου νεραιδουλα!Το προσκλητηριο ειναι αντιγραφη με μια μικρη τροποποιηση και η νεραιδα ειναι κατι αναμεσα απο τις νεραιδες της Αρχοντιας και αλλων ιδεων που πηρα απο εδω.Παντως σας ευχαριστω ολους για τις ιδεες αλλα και για την βοηθεια να ανεβασω τις φωτο.
Link to comment
Share on other sites

IMG_0093.jpg[/img]To πουα αστερακι θα το κολλησω σε στικ και θα το βαλω στα γλαστρακια με το βασιλικο που ελεγα παραπανω.Το αστερακι με το glitter ειναι απο το προσκλητηριο.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η νεραιδουλα ειναι φτιαγμενη απο υφασμα γαζα που πουλανε με το μετρο.Κοβω τετραγωνα κομματια στο μεγεθος που θελω,στο κεντρο βαζω για κεφαλακι το υλικο που γεμιζουν τα μαξιλαρια(σαν μεταξι ειναι αλλα σε συνθετικο)αφου το κανω πρωτα μπαλιτσα.Μετα καρφωνω το στικ και δενω το λαιμο σφιχτα γυρω απο το στικ και δημιουργηται ενα κεφαλακι με το φουστανακι.Τα φτερα ειναι απο ριζοχαρτο που τα εχω ζωγραφισει με χρυσο μαρκαδορακι, οπως επισης η κορωνα και το αστερακι.Τα χερια ειναι απο συρματακι πιπας που τα εχω δεσει γυρω απο το λαιμο και μετα καλυψα το δεσιμο με κορδελιτσα σατεν που την εχω γυρισει χιαστη γυρω απο το στικ.Τα μαλλια ειναι απο νημα μετταλιζε.Το προσωπακι το ζωγραφιζω με μαρκαδορακι καφε.Αυτα!!Ελπιζω να βοηθησα,σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια :):)

Link to comment
Share on other sites

NA EΠΕΡΝΕΣ ΓΙΑΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ...(ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3EURO)

ΤΕΤΡΑΓΩΝΕΣ Η' ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ...

ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΑΖΕΣ ΛΙΓΑ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΜΛΕ-ΣΙΕΛ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ....

...ΕΝΑ ΑΛΙΘΗΝΟ ΨΑΡΑΚΙ(1-2ΕΥΡΟ)!!!!!!!

:D:D:D:?:

ΕΕΕ?ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ???

ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΩΝ ΜΕ ΘΕΜΑ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΕΧΕΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΣΕ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΠΛΕ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ? ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΤΕΝΕΚΕΔΑΚΙΑ (ΖΙΝΚ ΛΕΓΟΝΤΑΙ?) ΣΕ ΤΥΡΚΟΥΑΖ ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ? ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΚΕΡΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΚΛΠ ΛΕΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ WELCOME TABLE ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΙΔΕΕΣ.

ΤΟ ΠΑΠΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 12 ΗΜΕΡΩΝ :D:D:D

μπορείς απλά να τα κάνεις βάζα!

και στο τραπέζι πάνω από τα λευκά τραπεζομάντηλα να στρώσεις γαλάζιο μακρόστενο τούλι ή άλλο ύφασμα, και να ρίξεις διάσπαρτα κοχύλια, πετρούλες και αστεριες

Επίσης, να διπλώσετε τις πάνινες πετσέτες, σε σχήμα καραβάκι και να τις ακουμπήσεις μέσα στο πιάτο!!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε βοηθατε και μενα....Θελω να κανω κατι για το κέντρο του τραπεζιου.Λεω να χρησιμοποιησω νεραιδούλες αλλα που να τις βάλω σε πιατελα?Τι αλλο να βάλω για να κανω μια ομορφη συνθεση?Help!!! :!:

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε βοηθατε και μενα....Θελω να κανω κατι για το κέντρο του τραπεζιου.Λεω να χρησιμοποιησω νεραιδούλες αλλα που να τις βάλω σε πιατελα?Τι αλλο να βάλω για να κανω μια ομορφη συνθεση?Help!!! :!:

 

 

ξέρεις τί μου άρεσε πολύ με τη νεράιδα ? είδα κάπου εδω μέσα δεν θυμάμαι όμως που μία κοπέλα είχε εμπλουτίσει το φόρεμα της νεράιδας ή έτσι κατάλαβα εγώ με ένα τούλι το οποίο άπλωνε επάνω στο τραπέζι και μπορείς επάνω να βάλεις ροδοπέταλα ! μου άρεσε πολύ η ιδέα αυτή αν σκεφτώ κατι άλλο θα σου πώ!

κοίτα το

http://www.fevronia.gr/wwwgreek/load.asp?img=http://www.fevronia.gr/images/products/106bb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΥΣΑΛΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ ΚΑΡΑΒΙΑ!!!!!ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΑΓΚΑΡΕΨΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ? :idea::idea: ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΑ ΤΕΝΕΚΕΔΑΚΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΤΙΚ ΜΕ ΛΟΥΤΡΙΝΟ ΨΑΡΑΚΙ (ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ ΤΖΑΜΠΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2.00€) ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟΤΟ ΤΕΝΕΚΕΔΑΚΙ ΝΑ ΔΙΠΛΩΣΩ ΔΙΚΤΥ ΜΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΥΣ ΑΣΤΕΡΙΕΣ Η ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ (ΤΟ ΔΙΧΤΥ). ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΗ? ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΥΝΔΥΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ (ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥΣ :(:(

ντινα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...