Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρουχαλακια στην Θεσσαλονικη


Recommended Posts

Θεσσαλονικιες μανουλες θελω την γνωμη σας :)

 

Μεχρι σημερα την μικρουλα μου της εχω φορεσει πολλα ρουχακια, κυριως φορμακια και πιτζαμακια, απο jumbo, mothercare, Λητω και ολα τα παρεμφερη βρεφικα καταστηματα.

 

Οι τιμες εως τωρα δεν με ενοιαζαν γιατι ηταν περιπου ιδιες σε ολα αυτα τα μαγαζια.

 

Τωρα ομως που μεγαλωνει το ζουζουνι και ψαχνω για κανονικα ρουχακια εχω παθει σοκ με τις τιμες.

 

Φορεματακια 40 ευρω, σετακι μπλουζακι-φουστα ή μπλουζακι-παντελονι 50 ευρω!! Μαλιστα αυτες τις τιμες τις βρηκα σε συνοικιακα μαγαζια στον Ευοσμο και τα ρουχα δεν ηταν και κατι το ιδιαιτερο.

 

Μονο τα jumbo κρατουν το επιπεδο στα 10 και 20 ευρω ... ... ... αλλα ειναι σε μικρα μεγεθη.

 

Καμια ιδεα για baby shopping therapy σε οποιαδηποτε περιοχη της πολης (θα κανω και βολτα με το αυτοκινητο :P ) ???

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΤΟ JUMBO ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΤΙΚΩΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΦΤΗΝΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ. (ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΕΥΡΩ ΠΗΡΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΡΑΣΙΛ!) ΣΤΙΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΕΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΨΩΝΙΣΑ ΡΟΥΧΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ (ΕΒΓΑΛΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ). ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ MEDITERANEAN COSMOS ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ . ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΑΜΠΩΣ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΑ ΦΟΡΕΣΕΙ; ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΦΤΗΝΑ ΣΕΤΑΚΙΑ ΕΧΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ. ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

nina thanks, σου εστειλα και εγω πμ :)

 

Στις εκπτωσεις οντως βρισκεις πολυ καλες τιμες. Τον Φλεβαρη ειχα παει στα benneton να αλλαξω ενα μπουφανακι της μικρης που μας εφεραν δωρο και ειχε σε ολα τα ρουχακια εκπτωση 70%.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και φθηνά ρούχα έχει το παιδικό zara και το skhuaban στο city gate.

Αλλά γενικότερα μην περιμένεις να βρεις καλή ποιότητα και τιμές. Ξέρουν που χτυπάνε, σου λένε "ε παιδί έχει θα κάνει τσιγκουνιές;". Και εννοείται οτι για το παιδί σου δεν θα κάνεις.Αυτό εκμεταλλεύονται. Εγώ φρόντισα να αγοράσω στις εκπτώσεις ρούχα για την επόμενη σεζόν, δηλαδή χειμωνιάτικα για του χρόνου, το ίδιο θα κάνω και στις καλοκαιρινές εκπτώσεις. :D

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΤΟ JUMBO ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΤΙΚΩΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΦΤΗΝΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ. (ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΕΥΡΩ ΠΗΡΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΡΑΣΙΛ!) ΣΤΙΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΕΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΨΩΝΙΣΑ ΡΟΥΧΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ (ΕΒΓΑΛΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ). ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ MEDITERANEAN COSMOS ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ . ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΑΜΠΩΣ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΑ ΦΟΡΕΣΕΙ; ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΦΤΗΝΑ ΣΕΤΑΚΙΑ ΕΧΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ. ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ

 

Nina στείλε και σε εμάς αν μπορείς :D

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως ο μόνος τροπος να παρεις ποιοτικως καλα, επόνυμα και φτηνα ειναι οι εκπτωσεις...

Αλλιως τα χρυσοπληρωνεις. Μην νομιζεται οτι τα πραγματα διαφερουν κι εδω στην Αθηνα..

Και γω το ιδιο κανω... του ψωνιζω στις εκπτωσεις για του χρονου.

Τωρα του εχω παρει ηδη καποια ρουχαλακια για Οκτωβριο (Σεπτεμβρη φοραμε καλοκαιρινα) και ευτυχως εχει 2 Νοεμβριου γενεθλια και ολο το χειμωνα τον βγαζουμε με τα δωρα που του φερνουν.

Το καλοκαιρι ευτυχως ειναι πιο οικονομικο μιας και τα παιδακια βολευονται με ενα σορτσακι και ενα μπλουζακι που ειναι πιο οικονομικα απο τα χειμωνιατικα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

επίσης στο city gate έχει το γαλλικό dpam (είναι σχεδόν απέναντι απο το παιδικό zara και το marks and spencer) που έχει φοβερά σχέδια και χρώματα και οι τιμές είναι καλούτσικες σε σχέση με αλλού.

 

κάποιες ιδέες ίσως δείς στην ιστοσελίδα του (είναι η γαλλική αλλά οι τιμές ίδιες) http://www.dpam.fr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

manina τελεια τα ρουχακια του dpam :P

 

Τοσες φορες πηγα citygate για σουπερ μαρκετ και ουτε τα ειχα δει!

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω συνηθως αγοραζω ρουχαλακια στις εκπτωσεις (συνηθως ακριβες αγορες οπως μπουφαν, παππουτσακια, φανελακια, βρακακια, φορμες). Αγοραζω παντα ενα νουμερο μεγαλυτερα για να τα φορεσει του χρονου το χειμωνα ή καλοκαιρι (αντιστοιχα χειμερινες και θερινες εκπτωσεις). Και συνηθως παω αρχες των εκπτωσεων στο cosmos που ειναι μαζεμενα ολα τα παιδικα ρουχαδικα με εχουν βολεψει τα unique και beneton. Για αλλες εποχες εκτος εκπτωσεων ωραια ρουχα εχει το Zara φθηνα και με ωραια σχεδια.

Link to comment
Share on other sites

benetton έχω πάρει κι εγώ αρκετά γενικά

 

 

στις εκπτώσεις το marks and spencer είναι άπαιχτο στα παιδικά. Αρχίζουν απο 3 μέχρι 9 ευρώ τα καθημερινά ρουχαλάκια,και βρίσκεις με 15 ευρώ μπουφαν/παλτουδάκια κλπ που είχαν αρχική τουλάχιστον 50.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επίσης στο city gate έχει το γαλλικό dpam (είναι σχεδόν απέναντι απο το παιδικό zara και το marks and spencer) που έχει φοβερά σχέδια και χρώματα και οι τιμές είναι καλούτσικες σε σχέση με αλλού.

 

κάποιες ιδέες ίσως δείς στην ιστοσελίδα του (είναι η γαλλική αλλά οι τιμές ίδιες) http://www.dpam.fr

 

dpam έχει ανοίξει και στο "μακεδονία" - carrefour

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

τέλεια! τη dpam την είχα ανακαλύψει στο σάιτ και είχα τρελαθεί! τα περισσότερα ρουχαλάκια πάντως εγώ τα πάιρνω από zara kids & skuhaban, Μια χαρά ποιότητα και τιμή σούπερ ντούπερ!

επίσης στην μητροπόλεως με αριστοτέλους έχει ένα υπόγειο με πολύ ωραία ρουχαλάκια 3 POmmes και νομίζω είναι ελληνικά, πολύ καλές τιμές.

και φυσικά στη φράγκων, όπου βρίσκονται όλες οι βιοτεχνίες,,, όμως πρέπει να ψάξεις ΠΟΛΥ για ποιότητα και ωραία σχέδια, κι εγώ δεν έχω χρόνο!

 

καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...