Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ti kanoume me tin zesti?


Recommended Posts

Κορίτσια σας παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας..

Εδώ και τρεις μέρες που χει ζεστάνει ο καιρός σηκώνω το Μελινακι απο το κρεβατάκι της και η πλατούλα της είναι μούσκεμα...

Της φορώ βαμβακερό κοντομάνικο εσωρουχάκι από μέσα και απέξω μακριμάνικολεπτό βαμβακερό και την σκεπάζω μόνο με σεντόνι όλα τα αλλα τα κλωτσάει...

Τι να κάνω?

να μην της φοράω το απομέσα όταν κοιμάται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμας ο μπουμπουκάκος μας ιδρώνει πάρα πολύ. Υπάρχουν φορές που τον αλλάζω και τρεις φορές το βράδυ και να σκεφτήτε ότι τον σκεπάζω πολύ ελαφρά. Και βέβαια κάθε φορά που πάω να τον δω είναι ξεσκέπαστος και χαλαρός........σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμας ο μπουμπουκάκος μας ιδρώνει πάρα πολύ. Υπάρχουν φορές που τον αλλάζω και τρεις φορές το βράδυ και να σκεφτήτε ότι τον σκεπάζω πολύ ελαφρά. Και βέβαια κάθε φορά που πάω να τον δω είναι ξεσκέπαστος και χαλαρός........σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

 

Ποσο ειναι ο μικρουλης σας κουκλα μου? μωρε λιγο κριμα δεν ειναι να τον ξυπνας μεσα στην νυχτα για να του αλλαξεις ρουχα ? δεν νομιζω οτι θα κρυωσει αμα απλα υδρωσει ,το προβλημα ειναι αμα υδρωσει και τον χτυπαει και αερας , αμα ειναι στο κρεββατακι του δεν θα υπαρχει προβλημα . Και κριμα και για σας δηλαδη μεσα στην νυχτα και για το μικρουλη .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας..

Εδώ και τρεις μέρες που χει ζεστάνει ο καιρός σηκώνω το Μελινακι απο το κρεβατάκι της και η πλατούλα της είναι μούσκεμα...

Της φορώ βαμβακερό κοντομάνικο εσωρουχάκι από μέσα και απέξω μακριμάνικολεπτό βαμβακερό και την σκεπάζω μόνο με σεντόνι όλα τα αλλα τα κλωτσάει...

Τι να κάνω?

να μην της φοράω το απομέσα όταν κοιμάται?

'

Μηπως να μην της φορας εσωρουχο??Να φορας μονο το φορμακι??

Επισης, μηπως εχει στο στρωμα του κρεβατιου κανενα υποστρωμα σαν σελτεδακι??Αυτο ζεσταινει πολυ!! :wink:

Και εμενα τα κλωτσαει τα σκεπασμαματα αλλά τα σφηνωνω καλα στα καγκελα του κρεβατιου και δεν μπορει να κανει και πολλα :D

Link to comment
Share on other sites

Τι θερμοκρασία έχετε μέσα στο δωμάτιο;

Μπορείς να δοκιμάσεις να βγάλεις το φανελάκι από μέσα και να έχεις πρόχειρη και μια κουβερτούλα για ώρα ανάγκης :wink:

Αν και αφού ζεσταίνεται τόσο μάλλον δεν θα τη χρειαστεί 8)

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποσο ειναι ο μικρουλης σας κουκλα μου? μωρε λιγο κριμα δεν ειναι να τον ξυπνας μεσα στην νυχτα για να του αλλαξεις ρουχα ? δεν νομιζω οτι θα κρυωσει αμα απλα υδρωσει ,το προβλημα ειναι αμα υδρωσει και τον χτυπαει και αερας , αμα ειναι στο κρεββατακι του δεν θα υπαρχει προβλημα . Και κριμα και για σας δηλαδη μεσα στην νυχτα και για το μικρουλη .

 

 

Δεν συμβαίνει αυτό και κάθε βράδυ, αλλά όποτε ιδρώνει πολύ, η παιδίατρος μου είπε ότι καλό είναι να τον αλλάζω γιατί δεν κάνει να στεγνώνει το φανελάκι πάνω του,υπάρχει κίνδυνος να αρρωστήσει. Το ευτύχημα είναι ότι όποτε χρειαστεί να τον αλλάξουμε δεν ξυπνάει...κοιμάται βαριά το πουλάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

... η παιδίατρος μου είπε ότι καλό είναι να τον αλλάζω γιατί δεν κάνει να στεγνώνει το φανελάκι πάνω του,υπάρχει κίνδυνος να αρρωστήσει.

 

Κι εμας το ιδιο μας ειπε (αν και εγω δεν τον αλλαζω)και μας προτεινε να βαζουμε μια μικρη πετσετουλα στην πλατουλα του και μετα να την αφαιρουμε.

Το εκανα και it works![/i]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...