Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 23-04-10, 14:21   #41
angel4

Περιοχή: Αθήνα
angel4 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω σε απολυτη ακινησια ημουν 2 βδομαδες, οσο για το τσιγαρο πριν καπνιζα παρα πολυ, με την εγκυμοσυνη το εκοψα μαχαιρι και μεχρι τωρα ελαχιστες φορες το ζηλεψα. θηλαζω ακομα, οταν σταματησω το πιο πιθανο ειναι να ξεκινησω παλι. μια αποφαση ειναι παρτην γρηγορα για το παιδακι σου. Α και παροτι καπνιζα 13 χρονια ουτε καν νευρα δεν με επιασαν οταν το εκοψα μονο υπνηλια, ισως ολα ειναι στο μυαλο μας τελικα.
Παλιά 25-04-10, 16:45   #42
rena

Το avatar του χρήστη rena

Περιοχή: Καβαλα
rena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγω παροτι καπνιζα πριν, το τσιγαρο το εκοψα στην εγκυμοσυνη και θα συνεχισω να μην καπνιζω και στο θηλασμο,οπως εκανα και στο πρωτο μου μωρακι.

Οσο για την ξεκουραση εγω παντως επηξα στην ξεκουραση και το αιμα,αιμα....Τι δυο μερες μου λες...Ελπιζω να μην εισαι σαν τη δικη μου περιπτωση,εγω ενιωθα εντελως αχρηστη και ανικανη να κανω το οτιδηποτε ολο το πρωτο τριμηνο, γιατι ξεκινουσε ξανα το αιμα.Κι οταν σταματησαν οι αιμορραγιες αρχισαν οι συσπασεις....
Παλιά 27-05-10, 01:42   #43
marija.k

marija.k χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Kalispera.. diavasa ta post sas k me voithisan poli alla stin diki mou periptwsi ola eixan adokso telos....
I aimoragia apodeixtike aimatwma k o giatros mou synestise katharismo amesa...
Avrio mpainw xeirourgeio k anisixw gia to mellon, giati exw akousei diafora senaria epiplokwn meta apo apovoli..
Telika se mena ta UTROGESTAN den voithisan.. 5 meres apo 6 xapia imerisiws alla xwris apotelesma....
Elpizw mono oi ypoloipes mellouses manoules na einai panta ygieis xwris epiplokes...
Ο χρήστης marija.k δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-10, 22:52   #44
ΚΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΝΟΒΑ

ΚΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΝΟΒΑ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Geia sas,me lene kristina.exo mini 2 fores egios kai omos eixa tin atixia na xaso kai ta 2.tin proti fora eimuna stin 8 evdomada kai eixa pai episkepsi ston giatro gia na akusume tin kardia tu moru kai omos andi na to akusume mu eipane oti to moro itane nekro...kai otan zitisa na ma8o ton logo mu ipane oti afta ta pragmata simvenune.meta apo 4 mines pu mu ipane na katso ksanaemina egios eixa ton fovo omos na min ksanapa8o tetio pragma,ospu mia evdomada prin na pao episkepsi ston giatro eno eimuna stin 9 evdomada eixa kati igra kafe xromatos den edosa poli simasia,omos afta sinexizan ospu ixa kai ligo pono stin kilia.kai mia mera me epiase poli dinatos ponos stin kilia kai otan piga sto nosokomio eixa kai aimoragia,k telika itane mia apovoliotan ksanazitisa gia pio logo eixe gini afto pali i apandisi itane idia,oti simvenune afta ta pragmata.afto pu zo aftes tis meres einai tragiko kai as eimai molis 19 misi xronon nio8o toso xalia.....8elo na sas po oti me to paramikro pu vlepete stin egimosini sas oti einai asini8isto to kalo einai a pigenete katef8ian sto giatro sas.i8ela na to mirasto me kapion afto...eftixos pu exo ton andra mu dipla kai poli kosmo pu me agapai an kai opoe meno moni mu me pianune ta klamata....sas efxaristo pu me akusate
Ο χρήστης ΚΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΝΟΒΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-10, 22:55   #45
ΚΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΝΟΒΑ

ΚΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΝΟΒΑ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ax maria se katalaveno poli kala,ama diavasis kai tin diki mu istoria 8a katalavis,mi fovase ego 2 fore bika sto xirurgio kai ola pigane kala,,,,,aplos eimaste ligo poli atixes emis oi 2 stin egimosini apo oti vlepo......
Ο χρήστης ΚΡΙΣΤΙΝΑ ΣΟΝΟΒΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-10, 12:25   #46
ΒΕΡΑ
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

ΒΕΡΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΑΙΜΑ 13ηεβδομάδα

Καλημέρα!

Σκουπίστηκα σήμερα και είδα λίγο κόκκινο αίμα. Είδα και μετά που ξαναπήγα ... (λίγο όμως)

Ο γιατρος μου είπε να ξεκουραστώ 2-3 μέρες και να σταματήσω τις clexan (ενέσεις ηπαρίνης για θρομβώσεις). Τον ρώτησα για κανένα χάπι αν χρειάζεται και μου είπε ότι σ' αυτή την εβδομάδα ο πλακούντας παράγει πάρα πολύ προγεστερόνη και δεν τα χρειάζομαι τα χάπια. Ακούω όμως εδώ τόσες κοπέλες που τα παίρνουν για πολύ παραπάνω από την εβδομάδα που είμαι εγώ. Τι λέτε??

Ο χρήστης ΒΕΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-10-10, 23:17   #47
lina 2

lina 2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα!ειμαι εγκυος 6 εβδομαδων και περιμενω διδυμα!δυστυχως ειχα και εγω αρκετο αιμα και πηγα στον γιατρο μου.μου ειπε οτι επαθα αποκολληση και το αιματωμα μου ειναι αρκετα μεγαλο.δεν μπορουσε να μου δωσει πιθανοτητες για τα μωρακια μου.μου ειπε μονο να ειμαι ξαπλωμενη συνεχεια και να παιρνω 2 utrogestan την μερα.την τεταρτη θα παω για περαιτερω εξετασεις.εχω αγχωθει πολυ!
Ο χρήστης lina 2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-10-10, 23:30   #48
rkt

Το avatar του χρήστη rkt

Περιοχή: PATRASSO
rkt χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αιμοραγία στην εγκυμοσύνη δεν είναι καλό. ΑΛΛΑ....
εγώ είχα αιμοραγία από την 7η βδομάδα, μέχρι την 26 τουλάχιστον! Και όταν λέμε αιμοραγία, εννοούμε αιμοραγια. Οχι σταγόνες. Επέστρεφα από τον γιατρό και ο άντρας μου σφουγγάρισε την σκάλα! Δεν με κάλυπταν 3 σερβιέτες μεγάλες για 5 λεπτά. Να θέλω να πάω για υπέρηχο και να μην μπορώ από το αίμα! σήμερα, όμως δείτε το ticker μου! Κοντεύουν 3 ετών και είναι και δίδυμες. Εκεί γλυκιά μου lina2, πάιζει ακόμα πιο συχνά το φαινόμενο. Κάτσε κάτω και μην κουνιέσαι παρά μόνο για τουαλέτα. Και εγώ έτσι έκανα στο μεγαλύτερο μέρος της εγκυμοσύνης μου. Και τα κατάφερα. Κουράγιο και θετική σκέψη.

Ο χρήστης rkt δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 04-10-10, 08:46   #49
ΒΕΡΑ
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

ΒΕΡΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο rkt Εμφάνιση μηνυμάτων
Αιμοραγία στην εγκυμοσύνη δεν είναι καλό. ΑΛΛΑ....
εγώ είχα αιμοραγία από την 7η βδομάδα, μέχρι την 26 τουλάχιστον! Και όταν λέμε αιμοραγία, εννοούμε αιμοραγια. Οχι σταγόνες. Επέστρεφα από τον γιατρό και ο άντρας μου σφουγγάρισε την σκάλα! Δεν με κάλυπταν 3 σερβιέτες μεγάλες για 5 λεπτά. Να θέλω να πάω για υπέρηχο και να μην μπορώ από το αίμα! σήμερα, όμως δείτε το ticker μου! Κοντεύουν 3 ετών και είναι και δίδυμες. Εκεί γλυκιά μου lina2, πάιζει ακόμα πιο συχνά το φαινόμενο. Κάτσε κάτω και μην κουνιέσαι παρά μόνο για τουαλέτα. Και εγώ έτσι έκανα στο μεγαλύτερο μέρος της εγκυμοσύνης μου. Και τα κατάφερα. Κουράγιο και θετική σκέψη.
Έβλεπες κόκκινο αίμα??

Εγώ βλέπω 1-2 σταγόνες και μετά σταματάει για 3-4μέρες και μετά πάλι...

Ο χρήστης ΒΕΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-08-11, 17:41   #50
νεος πατερας

νεος πατερας ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα σας σε ολους τους νυν και μελλοντικους γονεις γραφω στο φορουμ γιατι απλως θελω να μου τονωθει το ηθικο.η γυναικα μου βρισκεται στην 7-8 εβδομαδα κυησης και χθες το βραδυ ειχε αιμορραγια χωρις συνοδο πονο η οτιδηποτε αλλο πηραμε τη γυναικολογο και μας ειπε να παρουμε προγεστερονη και να τη δει μεσα στην εβδομαδα με υπερηχο. σας ευχομαι τα καλητερα
Ο χρήστης νεος πατερας δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-11, 07:19   #51
christin817

christin817 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

kalimera se olous...!!!....
loipon eimai kainourgia edw kai thelw epigontws na rwtisw...proxthes piga ston ginaikologo mou kai diapistwse oti imai stin 3i evdomada egkimosinis....twra apo exthes to vradi eixa trelous ponous kai arketo aima....distixws den mporw akoma na epikoinwnisw me ton ginaikologo mou....iparxei periptwsi na itan apovoli..???????....omws exakolouthw na exw piretous kai anakatosoures k.l.p. tis egkimosinis....ax apantiste mou giati tha trelathw....efxaristw para poli...!!!!
Ο χρήστης christin817 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-11, 07:30   #52
Κατερινα 1989

Περιοχή: καλαματα
Κατερινα 1989 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο christin817 Εμφάνιση μηνυμάτων
kalimera se olous...!!!....
loipon eimai kainourgia edw kai thelw epigontws na rwtisw...proxthes piga ston ginaikologo mou kai diapistwse oti imai stin 3i evdomada egkimosinis....twra apo exthes to vradi eixa trelous ponous kai arketo aima....distixws den mporw akoma na epikoinwnisw me ton ginaikologo mou....iparxei periptwsi na itan apovoli..???????....omws exakolouthw na exw piretous kai anakatosoures k.l.p. tis egkimosinis....ax apantiste mou giati tha trelathw....efxaristw para poli...!!!!

καλημερα! ισως να ειναι καποια επιπλοκη ,χωρις αυτο να σημαινει πως εχασες το μωρο... πιθανον ομως και να ηταν αποβολη..... αιμοραγια ειχες,οχι περιοδο ετσι?
Ο χρήστης Κατερινα 1989 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-11, 07:36   #53
christin817

Προεπιλογή

aimoragia itan...ala itan stin arxi entono kokkino kai meta apo ligo egine roz...
mipws me to kapnisma egine...giati molis proxthes to ematha....
Παλιά 25-09-11, 07:37   #54
ΑΝΝΑ4

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ4

Περιοχή: θεσσαλονικη
ΑΝΝΑ4 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα ευχομαι να πανε ολα καλα,μια αιμοραγ δεν σημαινει οτι ειναι αποβολη!μολις μιλησεις με τον γιατρο σου θα σου πει τι πρεπει να κανεις.να σε ρωτησω πως κ εμαθες τοσο νωρις την εγκυμοσυνη σου,απο την 3η εβδομαδα?

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης ΑΝΝΑ4 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-11, 07:39   #55
christin817

Προεπιλογή

ide ton sako...alla isa isa pou to ide..alla kai pali anisixw para poli alla ta simptwmata paramenoun....
Παλιά 25-09-11, 07:42   #56
christin817

Προεπιλογή

afiste pou me exoun piasei kai trela klamata...
Παλιά 25-09-11, 07:43   #57
ΑΝΝΑ4

ΑΝΝΑ4 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ide ton sako...alla isa isa pou to ide..alla kai pali anisixw para poli alla ta simptwmata paramenoun....
τι να σου πω αν την 3βδομαδα ειδατε σακο τοτε σημαινει οτι η εγκυμοσυνη εχει πιαστει καλα,κ στο λεω γιατι σακο βλεπεις μετα την καθυστερ της περιοδου,συνηθως 4-5εβδομ!καλη συνεχεια με το μπεμπακι σου!

Παλιά 25-09-11, 07:45   #58
christin817

Προεπιλογή

nai alla oi entonoi ponoi kai i aimoragia itan apla perastikoi arage.../???...ax makari na pane ola kala.....
Παλιά 25-09-11, 07:49   #59
ΑΝΝΑ4

ΑΝΝΑ4 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
nai alla oi entonoi ponoi kai i aimoragia itan apla perastikoi arage.../???...ax makari na pane ola kala.....
Μπορει κ να ταν καποια μικρη αποκολληση,μαλλον θα σου δωσει κ καποια χαπια ο γιατρος κ ολα θα πανε καλα!
να σε ρωτησω κ πως ανακαλυψες την εγκυμοσυνη σου?

Παλιά 25-09-11, 07:51   #60
christin817

Προεπιλογή

twra vevaia vgazei isa isa mikres stagonitses aimatos....
Παλιά 25-09-11, 09:54   #61
jo89

Το avatar του χρήστη jo89

jo89 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημεραααααα....χωρις να θελω να σε τρομαξω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ετσι ξαφνικα και εγω ειχα δει αιμα....πολυ αιμα και πονους κατευθειαν ειχα τηλεφωνησει στον γιατρο μου ημουν μια εβδομαδα ξαπλα αγκαλια με τα utrogestan αλλα τελικα δεν το γλιτωσα...απεβαλα...μπορει να μην ξερω πολλα...αλλα ξερω πωσ σε καθε περιπτωση το αιμα δεν ειναι καλο...ελπιζω η περιπτωση σου να ειναι διαφορετικη μονο σε παρακαλω....αν μπορεισ κατα την ταπεινη μου αποψη να εισαι ξαπλωμενη να μην κουραζεσαι πολυ και πανω απο ολα οχι κλαματα θετικεσ σκεψεισς η ψυχολογια παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο....ελπιζω να μην εχει γινει κατι και το φασολακι σου να ειναι καλα.....ποτε θα επικοινωνησεις με τον γιατρο σου???

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"
Ο χρήστης jo89 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-11, 22:36   #62
christin817

Προεπιλογή

ta simptwmata egkimosinis sinexizontai kai meta apo apovoli..????
Παλιά 29-09-11, 23:57   #63
jo89

Το avatar του χρήστη jo89

jo89 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ta simptwmata egkimosinis sinexizontai kai meta apo apovoli..????
σε μενα οχι προσωπικα μονο πονους χαμηλα ειχα κ λιγο πυρετο αλλα μαλλον ηταν λογω της αποβολης.....μιλησες με τον γιατρο σου?εχεις κανενα νεο?

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"
Ο χρήστης jo89 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-10-11, 19:14   #64
Ιωάννα Μπ.

Το avatar του χρήστη Ιωάννα Μπ.

Ιωάννα Μπ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα και από εμένα .
Είμαι στην 7η εβδομάδα και από την 1η ημέρα καθυστέρησης έχω καφέ υγρά τα οποία έρχονται και φεύγουν ...ξεκουράζομαι πάρα παρά πολύ και ο γιατρός μου που με παρακολουθεί μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και δεν βλέπει αποκόλληση ή αίμα ούτε κατά διάνυα ...Πριν λίγο πήγα στο super market που είναι 100 μέτρα από το σπίτι και επιστρέφοντας έχω για πρώτη φορά κόκκινο αίμα ... έχω τρομοκρατηθεί φοβάμαι να σηκωθώ από τον καναπέ και να πάω στην τουαλέτα πάλι .....έχουν κοπεί τα πόδια μου ... να πάρω τον γιατρό μου? Με είδε την Πέμπτη και όλα ήταν μια χαρά παρά το καφέ και το σποράκι μια χαρά και καρδιά ακούσαμε και όλα ... γιατί τώρα μου συμβαίνει αυτό ? :
Ο χρήστης Ιωάννα Μπ. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-10-11, 19:18   #65
Ιωάννα Μπ.

Προεπιλογή

Να πω ότι το κόκκινο ήταν στο σερβιετάκι και καθόλου στο χσρτί ...τώρα ξαναπήγα τουαλέτα ούτε στο χαρτί έχω κάτι ούτε στο σερβιετάκι...πο πο θα σκάσω σήμερα
Παλιά 22-10-11, 19:58   #66
niki8

niki8 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ιωαννα είχα καφέ υγρα΄απο 6 εβδομάδων. Παρ ολα αυτά ακουσαμε καρδιά και όλα ήταν καλα. Οταν ήμουν 9 περίπου εβδομάδων ο γιατρός είδε αποκόλληση. Μετα απο 4-5 μερες είχα αίμα πολύ που κρατησε 1 λεπτο. Πήγα στο γιατρό και όλα ήταν καλα. Μετα ξαναείδα αίμα αλλες δύο φορες και σκεψου πλεον ο γιατρός δε βλέπει αποκολληση. Περα απο αυτό μετα το άίμα έχω παντα καφε σκουρα υγρα. Για να καταλάβεις, απο 6 εβδομαδων ολο και κάτι βλέπω καθε μερα, είτε κοκκινο είτε καφε, και πλεον είμαι 14ων εβδομάδων. Και εγω εχω αγχος αλλά αφου πανε ολα καλά προσπαθω να μην το σκέφτομαι. Αφού κι εσενα το αιμα δεν κρατησε πιστευω δεν είναι κατι κακο. Ισως μια μικρή αποκολληση ή καποιο αγγείο που έσπασε.
Παρ ολα αυτά παρε το γιατρό σου και πες του το και πήγαινε να σε δει απο Δευτερα να ηρεμήσεις. Ξεκουράσου και μην αγχώνεσαι.
Ο χρήστης niki8 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-10-11, 20:27   #67
Ιωάννα Μπ.

Προεπιλογή

Τον πήρα τώρα τηλέφωνο δεν άντεξα και μου είπε να μην ανησυχώ εκτός και αν δω πολύ πολύ αίμα ξαφνικά ...με είδε δύο ημέρες πριν που είχα και πάλι καφέ και μου είπε ότι όλα είναι άριστα ακούσαμε κ καρδούλα και όλα καλά αλλά αυτό σήμερα μου έκοψε τα πόδια. Είμαι κάθε ημέρα στο κρεβάτι καθώς δεν δουλεύω και προσέχω παρότι ο γιατρός μου έχει πει ότι δεν χρειάζεται ... και έτσι σήμερα πήρα την απόφαση να μην το παρακάνω βγήκα από το καβούκι μου και είχα χαρεί πολύ έστω και με το super market που έκανα την βολτούλα μου και πηγαίνοντας τουαλέτα μου ήρθε τούβλο .. τώρα φοβάμαι να κουνηθώ έστω και μέχρι την τουαλέτα
Παλιά 22-10-11, 20:29   #68
Ιωάννα Μπ.

Προεπιλογή

Μάλιστα ο γιατρός στο τηλέφωνο μου είπε και πάλι να μην κάθομαι τέζα στο κρεβάτι αλλά να κάνω βολτούλες κτλ να καθαρίζει και η μήτρα από υπολείμματα ... εγώ δεν τολμώ να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι όμως όχι να σηκωθώ και όλας
Παλιά 22-10-11, 20:32   #69
niki8

niki8 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μην αγχωνεσαι, εγω σκέψου είχα πολύ αίμα τις δύο φορές. Παίρνεις ουτροτζεσταν;;;
Παλιά 22-10-11, 20:34   #70
niki8

niki8 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εμενα ο γιατρτος δε μου χε πει τελειως ξαπλα, απλως να μην κουράζομαι.
Παλιά 22-10-11, 20:34   #71
Ιωάννα Μπ.

Προεπιλογή

ναι έπαιρνα ένα πρωί ένα βράδυ των 100 και τώρα μου είπε για μια εβδομάδα να πάρω των 200 ανά 8 ώρες και μετά πάλι για μια εβδομάδα πρωί βράδυ μονό και να τα σταματήσω.
Παλιά 22-10-11, 20:40   #72
niki8

niki8 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρε λες να έχουμε τον ίδιο γιατρό;;;;;;;;; Στο Αλεξάνδρα είναι;;;;;;
Παλιά 22-10-11, 20:44   #73
Ιωάννα Μπ.

Προεπιλογή

ΝΑΙ!!! Τον Κο Δασκαλάκη έχω
Παλιά 22-10-11, 20:51   #74
niki8

niki8 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν το πιστεύω!!!! Μα οσα μου ελεγες ήταν σαν να ακουω το γιατρό μου!!!! χαχαχαχα... απίστευτο!!!!!! Είναι καλός πάντως!!! Πάντως μην ανησυχείς. Εγω οσες φορες εχω παει μετα απο αιμα να με δει, όλα ήταν μια χαρα. Για να ησυχάσεις πες του να πας να σε δει.
Παλιά 24-10-11, 10:38   #75
ΠΕΝΟΥΛΑ

ΠΕΝΟΥΛΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ιωαννα ημουν ιδια περιπτωση , απο την πεμπτη εβδομαδα ειχα συνεχεια καφε
επερνα και εγω ουτρο και ο γιατρος δε μου ειχε συστησει ξαπλα (απλα οχι υπερβολες)
και ξαφνικα την εβδομη ειδα κατακοκκινο αιμα στο σερβιετακι για μια φορα μονο
ο γιατρος μου ειπε τα ιδια(αφου με εξετασε πρωτα) οτι το μωρο ειναι μια χαρα
και απλα λιγη προσοχη
τα καφε παντως συνεχιστηκαν (καποια στιγμη ειδα και μαυρα κομματια) μεχρι και την 9 εβδομαδα οπου και δεν ξανα ειδα τιποτα

ολα θα πανε μια χαρουλα
Ο χρήστης ΠΕΝΟΥΛΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-10-11, 11:01   #76
Ιωάννα Μπ.

Προεπιλογή

Και εγώ περιμένω πως και πως αυτή την εβδομάδα όπου δεν θα ξαναδώ τίποτα! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά βρε κορίτσια να περάσουν αυτά τα άγχη και να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας. Διάβαζα μια έρευνα που έλεγε για τις επιπτώσεις της ψυχολογίας της εγκύου στο έμβρυο και έλεγε ότι οι έγκυες με κακή ψυχολογία κατά την διάρκεια της κύησης έχουν απίστευτα μεγαλύτερες πιθανότητες να φέρουν στο κόσμο αυτιστικά παιδάκια και γενικά με σοβαρά προβλήματα υγείας και τρελάθηκα!
Θετική σκέψη και μόνο! Τέλος το χαζό άγχος και οι υπερβολές .... Καλημερούλες
Παλιά 24-10-11, 12:00   #77
Eva333

Το avatar του χρήστη Eva333

Περιοχή: Αθήνα
Eva333 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγώ είχα καφέ αίμα και σκουρο κοκκινο τους 2 πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης και είχα πανικοβληθει! Τελικά ήταν λόγω πλακούντα που ήταν χαμηλά και απο τον τρίτο που ανέβηκε σταμάτησε και το αίμα πήρα όμως και utragestan για λίγο καιρό!
Τώρα για πολύ αίμα και κόκκινο αυτο που ξέρω από την αδερφή μου ήταν επειδη ειχε αποκόλληση και μιλάμε για πολύ αιμοραγία αλλα τελικά όλα καλα!
Παλιά 30-10-11, 09:13   #78
teta11

Περιοχή: πειραιας
teta11 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια..ειμαι στην 5 βδομαδα εγκυμοσινης και εδω και 5 μερες βλεπω ανα διαστιματα της ημερας κατι καφε υγρα στο σερβιετακι μου δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι αιμα η οχι..το ειπα στον γιατρο μου και μου ειπε να κατσω στο κρεβατι μεχρι την δευτερα που θα παω να με δει..μου ειπε να μην ανυσηχω και οτι ειναι φυσιολογικο..εγω ομως ανυσηχω..ειναι η πρωτη μου εγκυμοσινη και με εχει φαει το ανχος....μηπωσ ξερει καπια να μου πει τι ειναι αυτα τα καφε υγρα??ειναι αιμα???
Ο χρήστης teta11 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-10-11, 09:26   #79
ioanna v

Περιοχή: thessaloniki
ioanna v ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια καλημέρα, είμαι στην 4η εβδομάδα εγκυμοσύνης κα έχω καθημερινά καφέ και λίγο αίμα κατα το σκούπισμα..ο γιατρός δεν ανησυχεί(απορώ γιατί!!) παίρνω ουτρογκεσταν και σικλακουρ και την άλλη Δευτέρα θα πάω για τον πώτο υπέρηχο. η χοριακή ανεβαίνει κανονικά αλλά εγώ αγχώνομαι..απο τι μπορέι να είναι το αίμα δλδ??
Ο χρήστης ioanna v δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-10-11, 09:27   #80
ioanna v

Περιοχή: thessaloniki
ioanna v ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο teta11 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα κοριτσια..ειμαι στην 5 βδομαδα εγκυμοσινης και εδω και 5 μερες βλεπω ανα διαστιματα της ημερας κατι καφε υγρα στο σερβιετακι μου δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι αιμα η οχι..το ειπα στον γιατρο μου και μου ειπε να κατσω στο κρεβατι μεχρι την δευτερα που θα παω να με δει..μου ειπε να μην ανυσηχω και οτι ειναι φυσιολογικο..εγω ομως ανυσηχω..ειναι η πρωτη μου εγκυμοσινη και με εχει φαει το ανχος....μηπωσ ξερει καπια να μου πει τι ειναι αυτα τα καφε υγρα??ειναι αιμα???
τα καφέ δεν είναι κακό απ οτι ξέρω, οι περισσότερες έχουν στο πρώτο τρίμηνο
Ο χρήστης ioanna v δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές