Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περίεργες...κενώσεις! (με μαυτα σποράκια)


Recommended Posts

Η μπουμπου μου ειναι 6 μηνων και πριν 4 μερες αρχισαμε να βαζουμε μπανανα στη φρουτοκρεμα. Απο εκεινη την ημερα ομως αρχισε να κανει 3-4 φορες κακακια την ημερα. τα κακα της μεσα εχουν κατι μαυρα σπορακια μικρα μικρα.κατι σαν του ακτινιδιου αλλα πιο μικρα! η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανυσηχητικο απλα να το παρακολουθω! ξερει κανεις κατι? εχω αρχισει να ανυσηχω γιατι ποτε δεν εκανε κακα της τοσες φορες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!

αααα....οσο για τις φορες μην ανησυχεις!!

εμεις καποιες μερες 4 φορες ο καθενας!!!!!εχω φαει το ................!!!!!!!!!!!

αλλα μας ειπε η παιδιατρος οτι δεν ανησυχητικο.απλα μειωσαμε το αχλαδι στην φρουτοκρεμα.

και τωρα , για να καταλαβεις ειμαστε στις 1-2 φορες την ημερα(ο καθενας εννοω)

 

τωρα για τα σπορακια μεσα, δεν γνωριζω κατι............ :roll::roll::roll:

 

παντως οι παιδιατροι προτιμουν να κανει πολλες κενωσεις το μωρο, παρα αραια και που!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Η μπουμπου μου ειναι 6 μηνων και πριν 4 μερες αρχισαμε να βαζουμε μπανανα στη φρουτοκρεμα. Απο εκεινη την ημερα ομως αρχισε να κανει 3-4 φορες κακακια την ημερα. τα κακα της μεσα εχουν κατι μαυρα σπορακια μικρα μικρα.κατι σαν του ακτινιδιου αλλα πιο μικρα! η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανυσηχητικο απλα να το παρακολουθω! ξερει κανεις κατι? εχω αρχισει να ανυσηχω γιατι ποτε δεν εκανε κακα της τοσες φορες

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γελάω γιατί την Κυριακή που μας πέρασε πήρα τηλ κατα αγχωμένη τον γιατρό αφού πρώτα είχα πάρει τηλ όλες τις φίλες μου με μωρά και την αδερφή μου και του είπα...

"τα κακά του είναι ΓΕΜΑΑΑΑΑΑΤΑ ΜΕ ΜΙΛΙΟΥΝΙΑ μαυράκια"

 

:lol::lol::lol::lol:

 

είναι τα σπόρια της Μπανάνας :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαμα του ωριων το ξερεις οτι με εχεις σωσει?????

εχεις γινει ο καλυτερος συμβουλος μου!!!

μαλλον ο μπεμπης σου ειναι λιιιγο πιο πριν σε ολα απο την μπουμπου μου και εχεις την απαντηση ετοιμη!!

το φανταστηκα αυτο για τα σπορακια και ειπα στην μαμα μου που το κραταει να της βαζει μονο το γυρω γυρω για να δουμε τι γινεται!! λες να ειναι αυτο τελικα???αν και τωρα κατι βιολογικες μπανανες που πηρα δεν εχουν σπορακια μεσα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω και εγώ για τα κακάκια μας.

Μέχρι πρόσφατα ήταν σαν μουστάρδα.

Εδώ και 3 εβδομάδες περίπου είναι πρασινωπά.

Είναι normal :?::?:

Nα επισημάνω εδώ ότι πίνει μόνο ξένο γάλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή το θέμα "κακά" το έχω κάνει master πλέον ... :lol:

 

τα κακάκια μας ανησυχούν όταν

1) είναι μικρά σφιχτά μπαλάκια σαν κατσίκας

2) όταν το παιδί δεν έχει ενεργεθεί και δείχνει ότι υποφέρει

3) όταν είναι κόκκινα ή κοκκινοπά ή έχουν μέσα κοκκινάκια (όλες οι άλλες αποχρώσεις είναι οκ, πράσινο μουσταρδί κίτρινο λαδί κλπ :lol: )

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή το θέμα "κακά" το έχω κάνει master πλέον ... :lol:

 

τα κακάκια μας ανησυχούν όταν

1) είναι μικρά σφιχτά μπαλάκια σαν κατσίκας

2) όταν το παιδί δεν έχει ενεργεθεί και δείχνει ότι υποφέρει

3) όταν είναι κόκκινα ή κοκκινοπά ή έχουν μέσα κοκκινάκια (όλες οι άλλες αποχρώσεις είναι οκ, πράσινο μουσταρδί κίτρινο λαδί κλπ :lol: )

 

χαχαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τη μαμα του ωριων και θα προσθεσω να μην εχει βλεννες μεσα..ομως μαμα ( πες μου το ονομα σου να ξερω!) μαλλον δεν ειναι απο την μπανανα γιατι της δινω μονο το γυρω γυρω και εξακολουθει να εχει σπορακια!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τη μαμα του ωριων και θα προσθεσω να μην εχει βλεννες μεσα..ομως μαμα ( πες μου το ονομα σου να ξερω!) μαλλον δεν ειναι απο την μπανανα γιατι της δινω μονο το γυρω γυρω και εξακολουθει να εχει σπορακια!!

 

 

(Αναστασία με λένε :oops: )

μπορεί να είναι κι απ το αχλάδι μωρέ....

αν ανησυχείς τόσο πολύ σταμάτα ένα ένα τα φρούτα για να δεις τι παίζει

δλδ κανα δυο μέρες μην βάζεις αχλάδι αλλά μόνο μπανάνα μήλο... αν στα ξαναβγάλει μη βάλεις τη μπανάνα και βάλε μόνο αχλάδι μήλο...

τι να σου πω, εμένα δε με ανησυχεί πάντως και τον συνεχίζω κανονικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαρηκα αναστασια!! αντε γιατι σε λιγο θα ξεχασουμε τα ονοματα μας! πως σε λενε θα μας ρωτανε Ωριων θα λες εσυ νεφελη εγω! :lol::lol::lol: λες τελικα να ειμαι λιγο υπερβολικη ε??

ε λοιπον και εγω θα χαλαρωσω! 8)8)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή το θέμα "κακά" το έχω κάνει master πλέον ... :lol:

 

τα κακάκια μας ανησυχούν όταν

1) είναι μικρά σφιχτά μπαλάκια σαν κατσίκας

2) όταν το παιδί δεν έχει ενεργεθεί και δείχνει ότι υποφέρει

3) όταν είναι κόκκινα ή κοκκινοπά ή έχουν μέσα κοκκινάκια (όλες οι άλλες αποχρώσεις είναι οκ, πράσινο μουσταρδί κίτρινο λαδί κλπ :lol: )

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
λοιπον εμενα τωρα τα κακα του εκτος απο οτι ειναι κιτρινοπρασινα εχουν και κατι σαν μπιλακια στρογγυλα αλλα δεν τρωμε ακομα τη να ειναι :?::?

Κοκκους εννοεις?Αν ναι νομιζω ειναι φυσιολογικο!Εμας παντα εχουν κοκκους!!

Link to comment
Share on other sites

Η μπουμπου μου ειναι 6 μηνων και πριν 4 μερες αρχισαμε να βαζουμε μπανανα στη φρουτοκρεμα. Απο εκεινη την ημερα ομως αρχισε να κανει 3-4 φορες κακακια την ημερα. τα κακα της μεσα εχουν κατι μαυρα σπορακια μικρα μικρα.κατι σαν του ακτινιδιου αλλα πιο μικρα! η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανυσηχητικο απλα να το παρακολουθω! ξερει κανεις κατι? εχω αρχισει να ανυσηχω γιατι ποτε δεν εκανε κακα της τοσες φορες

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γελάω γιατί την Κυριακή που μας πέρασε πήρα τηλ κατα αγχωμένη τον γιατρό αφού πρώτα είχα πάρει τηλ όλες τις φίλες μου με μωρά και την αδερφή μου και του είπα...

"τα κακά του είναι ΓΕΜΑΑΑΑΑΑΤΑ ΜΕ ΜΙΛΙΟΥΝΙΑ μαυράκια"

 

:lol::lol::lol::lol:

 

είναι τα σπόρια της Μπανάνας :lol::lol:

 

Να γελασω κι εγω με τη σειρα μου;;; Φωναζα κι εγω στον αντρα μου: Ταααασο!! Το παιδι εχει σκουληκια στα κακα!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

 

Μην ανησυχεις, ειναι οι ινες της μπανανας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον εμενα τωρα τα κακα του εκτος απο οτι ειναι κιτρινοπρασινα εχουν και κατι σαν μπιλακια στρογγυλα αλλα δεν τρωμε ακομα τη να ειναι :?::?

Κοκκους εννοεις?Αν ναι νομιζω ειναι φυσιολογικο!Εμας παντα εχουν κοκκους!!

 

Nαι δεν ξερω πως να το περιγραψω ειναι κατι σαν κοκκους :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εμενα τωρα τα κακα του εκτος απο οτι ειναι κιτρινοπρασινα εχουν και κατι σαν μπιλακια στρογγυλα αλλα δεν τρωμε ακομα τη να ειναι :?::?

Κοκκους εννοεις?Αν ναι νομιζω ειναι φυσιολογικο!Εμας παντα εχουν κοκκους!!

 

Nαι δεν ξερω πως να το περιγραψω ειναι κατι σαν κοκκους :oops::oops::oops:

Αχ τι τραβαμε!!!Νομιζω ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι κοκκοι!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κατι ανυσηχητικο απλα να το παρακολουθω

 

Ρε τι κακό με αυτούς τους παιδιάτρους άμα δεν ξέρουν κάτι , να λένε αυτό το "παρακολουθώ"...

 

Είμαι πλέον ψυχολογικά έτοιμος να ακούσω:

 

-"Γιατρέ μου , ο γιός μου έβγαλε προβοσκίδα και δύο μεγάλα φτερά!!"

-"Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό!! Απλά να το παρακολουθείτε και αν επιμείνει για πάνω από 36 ώρες να με ενημερώσετε"

 

:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή το θέμα "κακά" το έχω κάνει master πλέον ... :lol:

 

τα κακάκια μας ανησυχούν όταν

1) είναι μικρά σφιχτά μπαλάκια σαν κατσίκας

χμμμμμμ γιατι?????? εμενα τα κανει ετσι συχνα ακομα και τώρα :P απο προσωπικη εμπειρια γνωρίζω οτι ειναι δυσκοιλιοτητα αυτο... την πλακωνω στα ακτινιδια και τα χορταρακια και στρώνει :)

Που να βάλετε ακτινιο στην κρεμα κοριτσια!!! εγω της εβαζα και ειχαμε πανα με πουα...

Αλλο παραξενο είναι ο αρακας στην πανα ολοκληρος :shock::shock::shock:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή το θέμα "κακά" το έχω κάνει master πλέον ... :lol:

 

τα κακάκια μας ανησυχούν όταν

1) είναι μικρά σφιχτά μπαλάκια σαν κατσίκας

χμμμμμμ γιατι?????? εμενα τα κανει ετσι συχνα ακομα και τώρα :P απο προσωπικη εμπειρια γνωρίζω οτι ειναι δυσκοιλιοτητα αυτο... την πλακωνω στα ακτινιδια και τα χορταρακια και στρώνει :)

Που να βάλετε ακτινιο στην κρεμα κοριτσια!!! εγω της εβαζα και ειχαμε πανα με πουα...

Αλλο παραξενο είναι ο αρακας στην πανα ολοκληρος :shock::shock::shock:

 

 

γιατί γενικώς δεν είναι καλό βρε παιδί μου να έχει το παιδί δυσκοιλιότητα

απ αυτή την άποψη :D

κι εγώ ακτινίδιο του βάζω στη φρουτοκρεμα και σώθηκα

(χωρίς τα σποράκια φυσικά... λίγο βάζω απ το απ έξω)

Link to comment
Share on other sites

Aναστασια :) υπομονη :) λιγο ακομα και θα το τρωει όλο... η δικια μου το τσακιζει, σκετο παρακαλω, κομματακια στο χερι...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα θα μου πεις :lol::lol::lol:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κατι ανυσηχητικο απλα να το παρακολουθω

 

Ρε τι κακό με αυτούς τους παιδιάτρους άμα δεν ξέρουν κάτι , να λένε αυτό το "παρακολουθώ"...

 

Είμαι πλέον ψυχολογικά έτοιμος να ακούσω:

 

-"Γιατρέ μου , ο γιός μου έβγαλε προβοσκίδα και δύο μεγάλα φτερά!!"

-"Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό!! Απλά να το παρακολουθείτε και αν επιμείνει για πάνω από 36 ώρες να με ενημερώσετε"

 

:P:P:P:P

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αστα να πανε! ειναι οντως απιστευτο! εχω εκνευριστει αφανταστα με τους "ειδικους". ειτε το πιστευετε ειτε οχι εδω μεσα εχω βρει σχεδον ολες τις απαντησεις που εψαχνα! κανενας παιδιατρος δε θα τις εδινε! νομιζω οτι τελικα χρειαζονται μονο για τις αρρωστιες! :shock: μη με παρεξηγησετε, ειμαι της αποψης παντα να ακουω τον παιδιατρο αλλα τις περισσοτερες φορες η αυτο που λεει ειναι λαθος η δεν θα ξερει ακριβως, η θα πει τα παραπανω που εγραψε ο κουλ μπαμπας! για ποσα πραγματα ημουν σιγουρη και εδω διαψευτηκα!! :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

επαναφερω το θεμαγια να πω και εγω οτι ειδα αυτα τα μαυρα σπορακια στα κακα του μπεμπουλη. ο μεγαλος δεν ειχε ποτε μαυρακια στα κακα του και παραξενευτηκα παρα πολυ.

 

και εμεις εχουμε 3 μερες που ξεκινησαμε φρουτο, μπανανα και αχλαδι και η πανα ηταν γεματη απο μαυρα μικρα σπορακια ενω εφαγε 3 κουταλακια φρουτοκρεμα. και εγω το παρακολουθω. αντε να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι? κι εμεις εχουμε ξεκινησει να τρωμε και τα κακα εχουν σφιξει αρκετα. Κανει περιπου 4 φορες τη μερα και υπαρχουν φορες που βγαινουν σαν της κατσικας αλλα το παιδι οταν τα κανει δεν υποφερει ποτε, μπορει εκεινη την ωρα να γελαει ουτε που σφιγγεται, ειναι νορμαλ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...