Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 18-05-09, 09:45   #41
chiqui

Το avatar του χρήστη chiqui

Περιοχή: Σεπόλια - Αθήνα
chiqui ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chiqui
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xanthi9 Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω τον Βλαση εχω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειμουν Αθηνα και γεννησα στο Αλεξανδρα με γιατρο τη κα.Λιαπη .Τι εννοεις οτι δεν εμπιστευεσαι το μαιευτηριο γιατι και εγω δεν εχω πολυ καιρο εδω και δεν ξερω τι γινεται γενικως με τη Λαμια

xanthi και εγώ την κα. Λιαπή έχω. Εξαιρετική γιατρός!!!

Ο χρήστης chiqui δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-05-09, 11:00   #42
Oh-Mamy

Περιοχή: Αθήνα
Oh-Mamy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεωργιος Βλάχος.
ΑΝ κρατησα το παιδι μου, μετα απο μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη το οφειλω στο ΘΕΟ, στον Βλάχο και στην Αναστασιου (την καθ Διαβητη Κυησης, τρομερη φροντιδα και γνωση στο τμημα αυτο).
Σε οτι αφορα τον τροπο του ειναι αποτομος και τα λεει τσεκουρατα (ως και ωμα θα ελεγα). Ομως
1. Μου ζητησε εξετασεις , βασει του Ιστορικου μου, που εσωσαν την εγκυμοσυνη μου γιατι χαρη αυτων αρχισα υποστηρικτικη της κυησης θεραπεια εγκαιρως
2. Βραδυ παντα εβγαινε στο τηλεφωνο (χρειαστηκε να κανουμε νοσηλειες στο νοσοκομειο κατι αγριες βραδυες).
Αυγουστο παραταγε το εξοχικο του ενω ηταν σε διακοπες και ερχοταν επισκεψη στο νοσοκομειο να με δει ακομα και σκ (και δε ζητησε γι αυτο χρηματα)

Ειναι ακριβος ναι (και ο αθεοφοβος ,,αυτο αληθεια μου εκανε ασκημη εντυπωση, ζητησε να πληρωθει την μετεγχειρητικη εξεταση), αλλά στον 8ο μηνα που πηγαιναμε καθε βδομαδα 2 και 3 φορες πληρωθηκε μια ή 2 φορες ολο και ολο και επισης μετα απο 2 χρονια που πηγε συναδελφος μου του πηρε λιγοτερα χρηματα απο εμενα, γιατι εργαζοταν μονο αυτος και οχι η συζυγος του (την οποια υποστηριξε σε μια διαδικασια μαραθωνιου φυσικου τοκετου).
Δε μας παρεπεμψε σε ιδιωτικα εξεταστηρια (ξερετε απο αυτα που παιρνουν οι γιατροι μιζες) παρα μονο στον 8ο μηνα οπου τα πραγματα ηταν πολυ σοβαρα για το παιδι και ηθελε συγκεκριμενο εξειδικευμενο γιατρο που να του εχει απολυτη εμπιστοσυνη, μεχτρ τοτε μας ελεγε και πηγαιναμε στο ταμειο μας ή στο Αλεξανδρας.
Στο Αλεξανδρας το προσωπικο τον σεβεται ως γιατρο αλλα δε τον πανε μερικοι γιατι δε σηκωνει πολλα πολλα με τους ασθενεις του, απαιτει γι αυτους σωστη νοσηλεια (παρεπιτοντως δεν εχω παρα μονο ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ καλα λογια να πω για την μοναδα εγκυμοσυνης σε κινδυνο, για ολο το προσωπικο ,,εκτος απο μια νοσηλευτρια . ΠΡΟΣΘΗΚΗ γεγονοτος. Ημουν με υψηλοτατο ζαχαρο, μπηκα να κανω ενεσεις κορτιζόνης και ενω η καθ Αναστασιου ειχε παρει τλεφωνα να μαθει τι και πως πηγαινα, η βοηθος ενδοκρινολογος ερχοταν καθε τρις και λιγο να με δει, το βραδυ καποια στιγμη κατεβασα ζαχαρο 40 , ξυπναω την νοσηλευτρια, η οποια με ρωτα με μισο ματι τι θελω να κανει , με προτρεπει να παω να κοιμηθω και θα το δουμε το πρωι. Ευτυχως ηδη ηξερα αρκετα ωστε να ξερω οτι επρεπε να φαω κατι, περιδρομιασα λιγο τυρακι και ενα ροδακινο και ηρθα στα ισα μου). Για το προσωπικο οταν γεννησα αφου βγηκα απο την εντατική (εξαιρετικο προσωπικο εκει) και μετα δε μπορω να πω τα ιδια καλα λογια,, δυστυχως,,εκει βλεπετε ειχαν μαθει σε αλλου ειδους συναλαγη χεχεχεχε,,,
Ο δε κος Βλαχος που λετε οτι ειναι περι του χρηματος, ,,,τον κυνηγουσε ο ανδρας μου να τον πληρωσει! Ομολογω οτι αφου γενησσα και μετα εχασε ενδιαφερον να εθει ο ιδιος προσωπικα, αλλα εστειλε βοηθους του και παρακολουθησαν την πορεια μου και ηρθε ο ιδιος και εκοψε τα 2 ραματα που ειχα δεξια και αριστερα απο την ουλη, η οποια εχει εξαφανιστει εντελως! Αλλα αμα γεννησεις παυει και ο ρολος του μαιευτηρα, ετσι δεν ειναι?

Εν κατακλειδι
δεν τον πηγα σε προσωπικο επιπεδο στην αρχη. Για ενα διαστημα ειχα και μια αλλη γιατρο, η οποια μου χαιδευε τα αυτια,,,, και στην οποια αν βασιζομουν δε θα ειχα το τερας μου τωρα να με αγκαλιαζει και να μου λεει μαμα σ αγαπω!

Οπως και να εχει το θεμα γυναικολογος ειναι προσωπικο.
Καταθετω ομως το ονομα μου σε οποιον το ζητησει σε πι εμ γιατι οντως ψηφιζω δαγκωτα Βλαχο Γ.
Ο χρήστης Oh-Mamy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-05-09, 13:58   #43
elena*

elena* ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην elena* Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην elena*
Προεπιλογή

εμενα ο δικος μου γιατρος ειναι ο Κουτρουμανης πολυ καλος γιατρος,ψειρας..και πανω απο ολα ανθρωπος!!!
Ο χρήστης elena* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-05-09, 16:15   #44
bp-IOLH

Το avatar του χρήστη bp-IOLH

bp-IOLH ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=aria;924527]μα άλλο νοσοκομείο δεν ειναι το αρεταιειο κ αλλο το αλεξανδρα;
αφου η πεθερα φορουσε ρουχα νοσηλευτριας και δουλευει στο αλεξανδρα πως βρεθηκε ντυμενη στο αρεταιειο; ειναι κατι που δεν καταλαβα καλα..;;QUOTE]

Η κοπέλα είχε έρθει στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ, για να κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας και τη συνόδευε η πεθερά της. Τα δυο νοσοκομεία είναι πολύ κοντά (πηγαινοέρχεσαι με τα πόδια).
Το παραπεμπτικό για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας το είχε γράψει ο Δασκαλάκης. Αυτό το είδα με τα μάτια μου.
Προφανώς στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ δε γίνονται εξετάσεις θρομβοφιλίας ή, αν γίνονται, για κάποιο λόγο ο Δασκαλάκης την έστειλε στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ.

Ο χρήστης bp-IOLH δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-09, 12:30   #45
TARA

Περιοχή: Αθηνα
TARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Oh-Mamy Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΝ κρατησα το παιδι μου, μετα απο μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη το οφειλω στο ΘΕΟ, στον Βλάχο και στην Αναστασιου (την καθ Διαβητη Κυησης, τρομερη φροντιδα και γνωση στο τμημα αυτο).
Τελικά οι γνώμες διαφέρουν! Είμαι πολύ απογοητευμένη από την Αναστασίου!
Ανακαλύψαμε τον διαβήτη πριν λίγο καιρό, στον 8ο μήνα, με παρακολουθούσαν από τον 6ο και δυστυχώς τώρα στο τέλος εκτοξεύτηκαν οι τιμές του ζαχάρου. Αντί λοιπόν να με βομβαρδίσει με ινσουλίνη μια και είμαστε στο τέλος και είναι επικίνδυνη κατάσταση, με άφησε με πολύ μικρή δόση, ενώ οι μετρήσεις μου ήταν χάλια! Μέχρι που την περασμένη εβδομάδα την πήρα τηλέφωνο, ήταν αγενής, και το μόνο που είπε ήταν να ξαναπάω και θα δούμε...! Κάνω υπερηχογράφημα και βλέπω ότι το παιδί είναι ήδη 3500 κιλά, επηρρεάστηκε από το ζάχαρο, και πάω επιτόπου σε άλλον διαβητολόγο, κοντά στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ. Ο άνθρωπος έπαθε πλάκα που με άφησαν με ασταθές ζάχαρο στο τέλος του 8ου, αρχίσαμε αμέσως μεγάλες δόσεις ινσουλίνης, και τώρα, μόλις μετά από λίγες μέρες, οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές.΄Ισως γλυτώσω και την καισαρική. Το μωρό μου όμως δυστυχώς πήρε πολύ βάρος, και θα μπορούσαμε να το΄χαμε προλάβει.
Για μένα, η εν λόγω καθηγήτρια, ήταν απαράδεκτη, και ο διαβητολόγος μου είπε ότι υπάρχουν πολλές έγκυες που δεν έμειναν ευχαριστημένες το τελευταίο διάστημα και έφυγαν από κει.

Και επειδή λέγατε για τον Δασκαλάκη, μου΄κανε doppler σε 5 λεπτά στην κυριολεξία, ξέχασε να πάρει μετρήσεις και ξαναγύρισε, δε μέτρησε ούτε περίμετρο κοιλίας, μουρτζούφλης, μου φάνηκε ή πολύ άσχετος ή πολύ βαριεστημένος.

Ο χρήστης TARA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-05-09, 11:12   #46
Aggela32

Aggela32 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τον Δρακάκη στο Αλεξάνδρας τον ξέρει κανείς;
Παλιά 04-06-09, 19:42   #47
lena13forever

lena13forever χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΛΕΝΑ!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΡΟΔΟΛΑΚΗ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ?????ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 2 ΚΥΣΤΕΣ Κ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ Κ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!
Ο χρήστης lena13forever δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-06-09, 12:44   #48
abby

Περιοχή: athina
abby χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΓΕΝΝΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Κ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΛΛΑ Κ ΜΕΤΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΠΙΠΩΜΑΤΙΚΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΙΝΔΥΝΕΨΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΣ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ Κ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ!
Ο χρήστης abby δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 29-06-09, 11:38   #49
nansoyla

Το avatar του χρήστη nansoyla

nansoyla χωρίς αξιολόγηση
Exclamation καλημερα

καλημερα μηπως γνωριζετε να με ενημερωσετε για τις τιμες των απλων υπερυχων στο νοσοκομειο αλεξανδρασ.και να χρειαζεται να κλεισω καποιο ραντεβου πρωτα?
Παλιά 29-06-09, 11:55   #50
TARA

TARA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα παρεις στο 1535 και θα κλεισεις ραντεβου. Το κοστος ειναι 8,28 ευρω.

Ο χρήστης TARA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-07-09, 16:18   #51
westie

westie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας κορίτσια και έμενα η γιατρός μου στο Αλεξάνδρα είναι και λέγεται Σαμπαλιώτη είναι πολύ καλή, είχα και ιδιώτη γυναικολόγο αλλά απ΄'οταν έμεινα εγκυος μόνο σ΄αυτη, είναι θέμα εμπιστοσύνης
Ο χρήστης westie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-07-09, 16:39   #52
Becky

Το avatar του χρήστη Becky

Περιοχή: νοτια προαστια αττικης
Becky ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα δεν θελω να σε απογοητευσω και εγω την Σαμπαλιωτη ειχα και πηγα συστημενη απο συναδελφους...ολα τελεια μαζι της μεχρι την πιθανη ημερομηνια τοκετου...2 μερες πριν τημ ΠΗΤ πηγα για το NST και δεν ηταν καλο αμεσως μς εστειλε για βιοφυσικο προφιλ που βγηκε οριακα καλο...δεν υπηρχε κινδυνος για μενα η το παιδι αμεσα και ηθελα να περιμενω να δω πως θα παει γιατι ηθελα να γεννησω φυσιολογικα....εκεινη την μερα εφημερευε και μου ειπε να με βαλει με καισαρικη επιτοπου...εννοιειται οτι δεν δεχτηκα και εφυγα!ξαναπηγα τις επομενες 2 μερες ολα ηταν καλα αλλα με ειδε καποιος ειδικευομενος βοηθος της...τελικα 2 μερες μετα με επιασαν κανονικα πονοι και εκανα εισαγωγη τη πηρα τηλεφωο και μου ειπε δεν ερχομαι εχω αδεια γιορταζει ο αντρας μου....εμεινα στην πιο δυσκολη στιγμη ξεκρεμαστη ενω μεχρι τοτε μου ελεγε μην ανυσυχεις παρε με τηλ οποτε γινει κατι μερα η νυχτα....
τελικα εμεινε αφαντη....στην εφημερια ηταν ο ευαγγελου που με ανελαβε και μετα απο 18 ωρες υπομονης επιμονης και προσπαθειας με εβαλε για καισαρικη...ηταν ενα τερας 4 κιλα με τεραστιο κεφαλι!!!ολα πηγαν καλα και η καισαρικη τελεια!
ετσι για πληροφορηση....ελπιζω σε σενα να πανε ολα καλα και να μην σου συμβει κατι παρομοιο....
Ο χρήστης Becky δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-07-09, 11:16   #53
aimi

Περιοχή: μεγαρα
aimi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Aggela32 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον Δρακάκη στο Αλεξάνδρας τον ξέρει κανείς;
καλημέρα και εγω την ιδια απάντηση ψάχνω.εμενα μου τον σύστησε γνωστός μου γυναικολογος.Για να καταλάβεις εγώ είμαι 19 εβδομάδων και λόγω κακόν οικονιμικών ψάχνω γιατρό του δημοσίου.Αν μάθεις κάτι για αυτόν απαντησέ μου.Ευχαριστώ!
Ο χρήστης aimi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-07-09, 21:53   #54
ΔΑΦΝΗ

ΔΑΦΝΗ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ - ΜΑΙΕΥΤΗΡΑΣ- ΛΕΚΤΟΡΑΣ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΤΗΝ 21η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟ - ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Ο χρήστης ΔΑΦΝΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-07-09, 22:43   #55
IRINARI

Το avatar του χρήστη IRINARI

IRINARI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΔΑΦΝΗ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΤΗΝ 21η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟ - ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Καλώς ήρθες και με το καλό σου εύχομαι!!
Ο Αθανασίου είναι ο γυναικολόγος μου,με αυτόν γέννησα τον μπεμπάκο μου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.Την ώρα της γέννας ήταν πάρα πολύ χαλαρός και ήρεμος και με βοήθησε πάρα πολύ.
Ότι άλλο θες,πες μου.
Ο χρήστης IRINARI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-08-09, 13:50   #56
Evi_K

Evi_K χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ "ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ"

Εγώ γέννησα το γιο μου Παναγιώτη κατόπιν προτροπής μιας συναδέλφου μου απο το αεροδρόμιο εκεί, με το γιατρό Ευάγγελο Κιοσέ. Έχει τεράστια φήμη και πείρα. Στο ιατρείο του επικρατούν ατελείωτες ουρές. Δέχεται στα εξωτ. απογευματινά του νοσοκομείου. Τώρα παρακολουθεί την εγκυμοσύνη της κόρης μου. Είμαι στις μέρες μου!........
Την 1η φορά που έμεινα έγκυος είχα αποβάλει στη 7w και πήγα στα επείγοντα (πριν κάνω τον γιο μου-το 2005) 12 τη νύχτα και με χειρούργησε ο Δασκαλάκης. Έξω από το χειρουργείο ήταν οι δικοί μου κλαμένοι και αγχωμένοι, και περνούσε το προσωπικό και τους έλεγε να μην ανησυχούν γιατί ήμουν στα καλύτερα χέρια. Πρόσφατα μια γιατρός του Παιδων Αγ. Σοφία μου είπε οτι 2 γέννες έκανε με το Δασκαλάκη και ήταν πολυ ευχαριστημένη. Ο Δασκαλάκης έίναι εκεί σε πολλές εφημερίες (τον εχω δει) και έτσι έχω σχηματίσει καλή γνώμη για αυτόν.
Αυτό που δεν μου άρεσε το 2006 στο νοσοκομείο ειναι τα δωμάτια και ότι εξαιτίας τους πέρασα τα πάνδεινα με το θηλασμό. Με έσωσαν κατόπιν 40ήμερης επίπονης δικής μου προσπάθειας οι εθελόντριες της LA LECHE LEAGUE ΕΛΛΑΔΑΣ, η κα Λώλου της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΝΑΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ και ο παιδίατρος ΣΠΥΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ολοι ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ!!!!!!!!!! (ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΠΛΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΛΑΨΟΥΝ-ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ)
Στο "Αλεξανδρας" η παιδίατρος μου είχε συνταγογραφίσει γάλα FRISOLAC, τη 3η μέρα, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!!!
Μου είχε δε συστηθεί σα φίλη του γιατρού. Τα γαλατάκια για τα προωρα δε πήγαιναν και έρχονταν εντος του Μαιευτηρίου στα υγιή τελειόμηνα -όπως ο γιος μου (στο 5ο όροφο)!!!
Μου είπαν παντως ότι τώρα και καλά άλλαξαν αυτά και ότι εφτιαξαν και καινούρια πτέρυγα!!! ΜΑΚΑΡΙ ΘΑ ΔΩ!!!!!!!!!!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ/ΓΙΑΤΡΩΝ/ΠΕΙΡΑΣ/ΚΛΠ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΠΙΤΗΔΙΩΝ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥΣ.
Αλλη μία απάτη είναι αυτή με τα βλαστοκύτταρα.
ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ SITE : www.hcbb.gr της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ στην ενότητα "'αρθρα".
Για το θηλασμό πριν τη γέννα ενδιαφερθείτε για τις ΔΩΡΕΑΝ ενημερωτικες συναντησεις του ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ (πάρτε τηλεφωνο η μπείτε στο ελληνικό site!
Επίσης φροντίστε να μην σας κάνουν ασκόπως καισαρική. Ενημερωθείτε απο το ΕΥΤΟΚΙΑ GR και απο τα κατα τόπους ιατρεία ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ του ΙΚΑ...
ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ -ΔΥΣΤΥΧΩΣ- ΕΜΠΟΡΙΟ!!!!

ΕΥΗ
Ο χρήστης Evi_K δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-09, 16:43   #57
Ζουζού1982

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ζουζού1982 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΔΑΦΝΗ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Γεννησα και τα 2 μου παιδια φυσιολογικά με τον Αθανασίου. Ήταν γνωστός του άντρα μου που είναι γιατρός. Για να καταλάβεις μενω Θεσσαλονίκη και κατέβαινα Αθήνα κάθε μήνα (μένουν και οι γονείς μου βέβαια εκεί) και γέννησα εκεί κυρίως λόγω του Αθανασίου που με παρακολουθούσε από την αρχή. Σου τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Ο άνθρωπος είναι φοβερός. Είναι πολύ φιλικός και σε υποστηρίζει αρκετά την ώρα του τοκετού. Και οι μαίες του είναι πολύ καλές, ειδικά η Πέρμα την οποία έχει στο Αλεξάνδρα. Πήγαινε και θα με θυμηθείς! Για οποιαδήποτε απορία στείλε μου pm που είναι πιο πιθανόν να το διαβάσω. Αν πας πες μου εντυπώσεις!
Ο χρήστης Ζουζού1982 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-08-09, 13:40   #58
vera

vera ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Becky Εμφάνιση μηνυμάτων
....στην εφημερια ηταν ο ευαγγελου που με ανελαβε και μετα απο 18 ωρες υπομονης επιμονης και προσπαθειας με εβαλε για καισαρικη...ηταν ενα τερας 4 κιλα με τεραστιο κεφαλι!!!ολα πηγαν καλα και η καισαρικη τελεια!

Ενημερωτικα τα 4 κιλα και το τεραστιο κεφαλι δεν ειναι απο μονα τους λογος για καισαρικη. Ο γιος ηταν 4.050 με μεγαλη περιμετρο κεφαλης (μαλιστα τον κρατησαν για υπερηχο γιατι τρομαξαν) και γεννησα φυσιολογικα σε δυομισι ωρες, απλα με εσκισαν αρκετα.
Το λεω για τις κοπελες που μπορει να εχουν μεγαλα παιδια και προσπαθησουν να τις πεισουν για καισαρικη λογω μεγεθους....
Παλιά 23-08-09, 14:00   #59
vera

vera ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ξερει κανεις τον Βαγγελη Αλεξοπουλο?
Παλιά 25-08-09, 08:44   #60
geokor08

Περιοχή: Athens
geokor08 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημέρα ,
Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει και για τον κο.Πρωτόπαπα.
Σοβαρός και μετρημένος επιστήμονας.Είναι λέκτορας του Πανεπιστημίου Αθηνών.
Ο χρήστης geokor08 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-08-09, 23:28   #61
Lia2009

Περιοχή: Αθήνα-Καισαριανή
Lia2009 χωρίς αξιολόγηση
Send a message via Skype™ to Lia2009
Προεπιλογή Παρουσία συζύγου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vera Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερει κανεις τον Βαγγελη Αλεξοπουλο?
Πρόσφατα, διάλεξα τον κο Ευάγγελο Αλεξόπουλο, και μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένη μαζί του, επειδή μου φαίνεται ανθρώπινος και ξέρει πως να επικοινωνεί μαζί μου. Πριν από αυτόν, ο σύζυγός μου και εγώ επισκεπτόμασταν τρεις γυναικολόγους : την κα Ανθή Λιάπη, έναν γιατρό από το Μητέρα και έναν από το Έλενα. Όλοι τους δεν ξέρουν Αγγλικά! Ο σύζυγός μου είναι Ευρωπαίος πολίτης και δεν είναι από την Ελλάδα. Επιτέλους, διαλέξαμε τον Αλεξόπουλο, επειδή μιλάει και Αγγλικά!

Έχω ακουστά τον κο Δασκαλάκη. Μια φίλη μου τον επισκέπτεται και είναι ευχαριστημένη μαζί του.

Ο κος Γεώργιος Βλάχος είχε κάνει εγχείριση στην αδερφή μου στο Αλεξάνδρα. Η αδερφή μου τότε ήταν 19 χρονών και είχε πρόβλημα με την κύστη. Ο κος Βλάχος είπε στην αδερφή μου ότι μπορεί να είχε καρκίνο μπροστά στη μητέρα μας! Μπορείτε να το φανταστείτε; Ευτυχώς, η αδερφή μου δεν είχε καρκίνο. Προφανώς, ο κος Βλάχος το είπε επειδή είχε έμμονη ιδέα με το οικονομικό.

Συναντήσαμε την κα Λιάπη μια φορά πριν από μερικούς μήνες. Δεν μας άρεσε η νοοτροπία της.
Ο χρήστης Lia2009 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-08-09, 17:17   #62
Βανέσσα

Βανέσσα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο abby Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΓΕΝΝΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Κ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΛΛΑ Κ ΜΕΤΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΠΙΠΩΜΑΤΙΚΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΙΝΔΥΝΕΨΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΣ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ Κ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ!
abby μπορεις να μου δωσεις την διευθυνση του ιατρειου και το τηλεφωνο του δασκαλάκη? κι εγω είμαι τωρα εγκυος στον 5ο μηνα με επιπωματικο πλακούντα και ψαχνω έναν καλό γιατρο. για τον δασκαλακη έχω ακούσει καλά λόγια από πολλές κοπέλες εδω στο φορουμ. τι ακριβώς έγινε και κινδύνεψες να χάσεις την μήτρα σου?
Ο χρήστης Βανέσσα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-09-09, 22:45   #63
lena13forever

Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια έχω 2 κύστες κ θα με χειρουργήσει ο πρωτόπαπας.Μου έχουν πει ότι είναι καλός γιατρός...ισχύει???και από άποψη οικονομικών αν γνωρίζει κάποια ή αν έχει κάνει το ίδιο χειρουργείο,επειδή δεν ξέρω πόσα χρήματα πιστέυετε ότι είναι καλά να του δώσω????Η μήπως ζητάει συγκεκριμένο ποσό???Βασικά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ κ πάρα πολλά γιαυτό σας ρωτάω..
Παλιά 06-09-09, 23:12   #64
MarcoPolo

Το avatar του χρήστη MarcoPolo

MarcoPolo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ο Δασκαλακης δεν ειναι ασχετος ουτε βαριεστημενος απλα ειναι ιδιαιτερα εμπειρος σε προβληματικες κυησεις και επειδη δουλευει απο το πρωι μεχρι το βραδυ και ειναι συνεχεια στο Αλεξανδρας δινει μεγιστη σημασια στις πραγματικα σοβαρες περιπτωσεις και οχι σε πραγματα ρουτινας. Και πιστεψτε με οτι κοβει τοσο πολυ το ματι του που δεν χρειαζεται να καθεται με τις ωρες στον υπερηχο. Δεν πεφτει εξω στις μετρησεις και ειδικα σε κυησεις υψηλου κινδυνου ειναι τοπ.

Το αρνητικο που εχει μονο ειναι οτι δεν εχει χρονο για χασιμο και σου λεει αυτα που χρειαζεται μονο, χωρις να χαιδευει αυτια και να κανει ψυχαναλυση στην εγκυο οπως κανουν αλλοι γιατροι. Στο Αλεξανδρας ανοιγουν ολες οι πορτες αν εισαι ασθενης του Δασκαλακη γιατι ολοι τον αγαπανε αλλα και τον σεβονται.

Εμενα αν δεν με παρακολουθουσε ο Δασκαλακης το πιο πιθανο ειναι οτι θα ειχα πεθανει και εγω και το μωρο. Σε ολα οσα μου ειπε επεσε μεσα ακομα και στο ακριβες βαρος του Μαριου που μας εκαιγε γιατι ηταν πολυ προωρος. Οταν σταθεροποιηθηκα αποφασισε αυτος ποτε ηταν η σωστη ωρα για το μωρο για να κανουμε καισαρικη ενω ολοι οι αλλοι γυναικολογοι του Αλεξανδρας τον πιεζαν απο την 28 εβδομαδα να με ξεγεννησει για να μην ρισκαρει ο ιδιος και το νοσοκομειο. Αυτος επεμενε να κερδισουμε οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο για να εχει περισσοτερες πιθανοτητες να τα καταφερει το παιδι. Το πρωι ερχοντουσαν αλλοι γυναικολογοι και πιο μεγαλοι σε θεση και μου ελεγαν αυριο θα σου παρουμε το παιδι και μετα αυτος ερχοταν εβλεπε το παιδι στον υπερηχο εκανε τις μετρησεις και μου ελεγε οχι θα το παλαιψουμε να περασει κι αλλη εβδομαδα και ακυρωνε το χειρουργειο.

Εγω επειδη ηξερα απο την αρχη οτι θα εχω μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη εψαξα πολυ πριν αποφασισω ποιος θα με αναλαμβανε. Και οποιον ρωτησα στον χωρο της υγειας μου ειπε τα καλυτερα για την εμπειρια του Δασκαλακη. Στο επικοινωνιακο ομως σιγουρα δεν ειναι ο γιατρος που σε εχει στα ωπα ωπα. Σου λεει την αληθεια παντα οπως αυτη ειναι. Και περιμενεις πολυ ωρα στο ιατρειο του.
Παλιά 07-09-09, 15:17   #65
geokor08

Περιοχή: Athens
geokor08 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο lena13forever Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κορίτσια έχω 2 κύστες κ θα με χειρουργήσει ο πρωτόπαπας.Μου έχουν πει ότι είναι καλός γιατρός...ισχύει???και από άποψη οικονομικών αν γνωρίζει κάποια ή αν έχει κάνει το ίδιο χειρουργείο,επειδή δεν ξέρω πόσα χρήματα πιστέυετε ότι είναι καλά να του δώσω????Η μήπως ζητάει συγκεκριμένο ποσό???Βασικά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ κ πάρα πολλά γιαυτό σας ρωτάω..

Καλησπέρα & Καλή Εβδομάδα ,
Σαν γιατρός είναι πάρα πολύ καλός.
Εχει αντιμετωπίσει επιτυχώς 2 αρκετά δύσκολες γέννες συγγενικού
μου προσώπου.Είναι άρκετα φιλικός και προσιτός σαν άνθρωπος.
Οσο αναφορά το χρηματικό μέρος δεν γνωρίζω οποτε δεν μπορώ να
σε κατατοπίσω..
Ο χρήστης geokor08 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-09-09, 15:44   #66
lena13forever

Προεπιλογή

ευχαριστώ πολύ...
Παλιά 16-09-09, 17:43   #67
katerina 27

Περιοχή: χανια κρητης
katerina 27 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή καλησπερα κι απο μενα!

ειμαι απο κρητη νοσηλευτρια στο επαγγελμα κ εχω το νεφρο μου σε μια σπανια θεση οπου θα με επηρασει σε πιθανη εγκυμοσυνη! αφου εψαξα καλα για γιατρους που ειδικευονται σε δυσκολες περιπτωσεις κυησης μου συστησανβ τον κ πελοπιδα κουτρουμανη! το συναντησα κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο τη συμπεριφορα του κ απο το ενδιαφερον του. κυροιος γτ ειναι πολυ καλος ανθρωπος κ πολυ σχολαστικος! θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας!
Ο χρήστης katerina 27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-09-09, 19:14   #68
vera

vera ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Lia2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο κος Γεώργιος Βλάχος είχε κάνει εγχείριση στην αδερφή μου στο Αλεξάνδρα. Η αδερφή μου τότε ήταν 19 χρονών και είχε πρόβλημα με την κύστη. Ο κος Βλάχος είπε στην αδερφή μου ότι μπορεί να είχε καρκίνο μπροστά στη μητέρα μας! Μπορείτε να το φανταστείτε; Ευτυχώς, η αδερφή μου δεν είχε καρκίνο. Προφανώς, ο κος Βλάχος το είπε επειδή είχε έμμονη ιδέα με το οικονομικό.

Ξερεις τι γινεται με το Βλαχο? Ασχολειται πολυ με τα αρνητικα σεναρια και στα λεει καταμουτρα.........και μπορει να σε πανικοβαλει χωρις λογο......αντι δλδ να περιμενει να δει πως θα εξελιχθουν τα πραγματα προιδεαζει αρνητικα τον ασθενη........

Το ιδιο προβλημα ειχε η ξαδερφη μου μαζι του......ελεγε πως καθε φορα που ειχαν ραντεβου εφευγε κλαμμενη απο το ιατρειο, της τα παρουσιαζε ολα μαυρα και τελικα η κοπελα δεν ειχε κανενα προβλημα (παλι για καρκινο της ελεγε) Δεν ειναι θεμα οικονομικου αυτο, απλα δεν ξερει πως να φερθει σε τετοια θεματα....
Παλιά 29-09-09, 18:06   #69
ANASTASIA-IRENE

ANASTASIA-IRENE χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΚΟΥΛΑΚΗ ΑΝΤΩΝΗ(ΜΗΤΕΡΑ),ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΚΩΝ-ΝΟ(ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ)?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΟΝΟΜΑΤΙ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΚΩΝ-ΝΟ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ή ΚΑΚΟΥΛΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ?
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Ο χρήστης ANASTASIA-IRENE δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-10-09, 12:24   #70
glykoula26

Το avatar του χρήστη glykoula26

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
glykoula26 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή μαιευτηριο αλεξανδρα

ειμαι στην 26η εβδομαδα και αποφασισα ν αλλαξω γιατρο και βρηκα εναν πολυ καλο στο αλεξανδρας.υπαρχει καμμια κοπελα που να γεννησε εκει?να μου πει μερικα πραγματα για το μαιευτηριο?
Παλιά 11-10-09, 20:03   #71
theolvas

Περιοχή: νεος κοσμος
theolvas ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

...εγω γεννησα εκει,3 φορες.τι ακριβως θελεις να μαθεις???χαρα μου να σε βοηθησω οπου μπορω...
Παλιά 11-10-09, 20:10   #72
glykoula26

Προεπιλογή

θελω να μαθω αν ησουν ευχαριστημενη, αν σου εδιναν το μωρο αρκετες ωρες πως ηταν οι συνθηκες του νοσοκομειου σε τι δωματιο ησουν περιπου και αν θελεις ποσο σου κοστισε...ζηταω πολλα ε?ειμαι γεματη αποριες σαν νεα μαμα
Παλιά 11-10-09, 20:30   #73
theolvas

theolvas ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λοιπον...το μωρο το ειχα συνεχεια μαζι μου (δεν εχεις επιλογη στο δημοσιο.το μωρο το εχεις διπλα,ανεξαρτητα απο το δωματιο που θα διαλεξεις.).το μωρο το ειχα συνεχως διπλα μου,απο τη στιγμη που μπηκα στο κανονικο μου δωματιο (γιατι γεννησα νυχτα,δηλ την επομενη μερα το πρωι).εμεινα ολες τις φορες σε δικλινο(την πρωτη φορα αμεσως μετα τη γεννα,τη δευτερη κ την τριτη,εμεινα μια μερα σε τετρακλινο μεχρι να βρεθει δωματιο (παντα βρισκεται το δωματιο που θελεις,το πολυ 12 ωρες μετα τη γεννα,).γενικα το βρηκα πολυ καθαρο.στο φαγητο υστερουσε λιγακι,αλλα βολευοταν η κατασταση με τους επισκεπτες που μου φερναν οτι ζητουσα.στο επισκεπτηριο ηταν αρκετα (εως σπαστικα) τυπικοι.σεντονια δεν μου αλλαζαν καθε μερα,ουτε ειχα την καλυτερη θεα,αλλα ειχα τον τελειο γιατρο,με τον οποιο θα γεννουσα κ στο δρομο(που λεει ο λογος).γενικα ομως εμεινα ευχαριστημενη..το καλυτερο????καπου 450 ευρω για 4 μερες σε δικλινο.....(δεν θυμαμαι ακριβως).κ το δωματιο ηταν πιο ευρυχωρο απο τα εξακλινα καποιων ιδιωτικων που τα πληρωνεις χρυσα....αν ξεχασα κατι,ρωτα ελευθερα...
Παλιά 11-10-09, 21:08   #74
glykoula26

Προεπιλογή

με βοηθησες αρκετα!σ ευχαριστω!
δεν ειχα ακουσει και τα καλυτερα και επειδη τωρα αλλαξα γιατρο, απο το ελενα, δεν υξερα τι τελικα ισχυει!
ποιον γιατρο ειχες?εγω τον χατζηπαπα και μου φαινεται μια χαρουλα...
Παλιά 11-10-09, 22:16   #75
theolvas

theolvas ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γουμαλατσος λεγεται,ειναι αναπλ καθηγητης κ πολυ καλος ανθρωπος...τον δικο σου δεν τον ξερω,αλλα γενικα δεν ξερω κ πολλα απο γιατρους.σταθηκα πολυ τυχερη κ βρηκα το γιατρο που μου ταιριαζει πολυ νωρις,κ δεν χρειαστηκε να ψαξω...
οσο για το μαιευτηριο.....3 μερες ειναι,θα περασουν,κ θα σου μεινουν κ στην τσεπη καπου 2500 τουλαχιστο που θα εδινες σε ιδιωτικο,να πας πιο ανετα διακοπες,η οτι αλλο θες.....δεν ειναι τοσο ασχημα παντως...
Παλιά 11-10-09, 23:58   #76
glykoula26

Προεπιλογή

τον ξερω τον γιατρο σου!
οντως δεν ειναι τοσο σημαντικο το που θα γεννησεις αλλα να ειναι καλα το μωρακι και να πανε ολα καλα!σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!
Παλιά 12-10-09, 00:03   #77
theolvas

theolvas ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

με το καλο το μωρακι σου.....
Παλιά 15-10-09, 22:07   #78
MAROU

MAROU χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς γέννησε σχετικά πρόσφατα στο Αλεξάνδρα τι πράγματα πήρατε μαζί σας στη βαλίτσα και τι πράγματα σας έδωσε το μαιευτήριο πχ.πάνες μωρού,σερβιέτες κ.α
Παλιά 15-10-09, 22:29   #79
MarcoPolo

Το avatar του χρήστη MarcoPolo

MarcoPolo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!! Εγω πανες ειχα παρει για το μωρο αλλα μπηκε θερμοκοιτιδα και δεν χρειαστηκαν εσυ καλο ειναι να εχεις μαζι. Σερβιετες παλι πρεπει να παρεις εσυ και ρουχα του παιδιου και οτι αλλο χρειαζεται το παιδι πετσετουλες, σελτεδες και κουβερτουλες, σεντονακια. Οτι χρειαζεσαι εσυ και το παιδι πρεπει να το εχεις μαζι σου.
Παλιά 15-10-09, 22:39   #80
glykoula26

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MAROU Εμφάνιση μηνυμάτων
κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς γέννησε σχετικά πρόσφατα στο Αλεξάνδρα τι πράγματα πήρατε μαζί σας στη βαλίτσα και τι πράγματα σας έδωσε το μαιευτήριο πχ.πάνες μωρού,σερβιέτες κ.α
στο αλεξανδρα θα γεννησεις?ποιον εχεις γιατρο?ποτε το περιμενεις?
σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και μια ευκολη γεννα..

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές