Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ!!


Recommended Posts

Ρε παιδιά ας μου απαντήσει ένας ειδικός..η κόρη μου γιατί κάποιες φορές σφίγγει το σώμα της??Εκεί δηλαδή που είναι όρθια και πολλές φορές και απο χαρα βέβαια..σφίγγει τις γροθιές της και όλο της το σώμα σαν να πιέζεται με τέτοια δύναμη που τρέμει!! Αυτό όπως είπα το κάνει τις περισσότερες φορές όταν ενθουσιαζεται με κάτι.Μήπως το παιδί μου είναι νευρικό?? Γενικά είναι υπερκινητική και όλο παει και έρχεται χωρις σταματημό δεν ηρεμεί ποτέ!! Πρέπει να κάνω κάτι?? Απλά μου έχει κάνει εντύπωση γιατι τελευταια το κάνει συχνα πυκνα .

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ουπς τώρα το ξετρύπωσα...

και η δικιά μου τα ίδια κάνει απο μώρο... ειδικά με κάτι κλείδια που όποτε τα έβλεπα νόμιζα ότι θα πάθει εγκεφαλικό... χαχαχα

Το έχει μειώσει λίγο τώρα πια, αλλά το θυμάτε που & που .

Μήν αγχώνεσε, απλά είναι τρόπος έκφρασης πιστεύω!!

μακια :lol:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να είναι ένας τρόπος έκφρασης και μόνο..απλά φοβάμαι επειδή με βλέπει κάποιες φορές να νευριάζω και να φωνάζω..ειδικά όταν τσακώνομαι με τον άντρα μου μήπως της έχω μεταδώσει νευρικότητα ..και εκδηλώνεται με αυτό το σφίξιμο..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπα δε νομιζω...εμένα μεγάλωσε σε ένα πολυ ήρεμο περιβάλον.

Αλλά τωρα που το σκεύτομαι...την είχε η πεθερά μου κάποιες ώρες που δουλεύω... η πεθερά λοιπόν έχει μια τάση να φωνάζει σαν να καυγαδίζει ακόμα και όταν συζητάει, γενικός κουβαλάει μια τρέλλα.

έλειπε 3 μήνες και η μικρή το έκοψε το τρέμουλο.

χμμμμμμμ ... δοκίμασε να μην φωνάζετε μπροστά στο παιδί για κάποιο διάστημα...

και παρατήρησε την συμπεριφορά του.

μακια!!!

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το κανει αυτο.

Πιστευω οτι εκτονονεται ετσι και βγαινει η ενεργεια

που εχει μεσα του. Αλλωστε οποτε το κανει

γελαει!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμενα σφιγγεται μονο πυ σταυρωνει και τα ποδαρακια και κοκκινιζει το προσωπακι του απο το σφιξιμο (και δεν κανει κακα εννοειται)..το εχω σκεφτει πολλες φορες να ρωτησω την γιατρο μας αλλα το ξεχναω...επισης εχουμε δυο βδομαδες που κουναει το κεφαλι του περα δωθε σαν να λεει οχι και ανυσηχω...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει. Αλλά όταν θυμώνει μαζί μου. Παράδειγμα είναι στο καροτσάκι της και θέλει να την πάρω αγκαλιά ενώ εγώ είμαι απασχολημένη με κάτι (πλένω πιάτα,βάζω πλυντήριο κτλ) και ενώ μιλάει στην αρχή ήρεμα και χαμογελαστά αρχίζει πιο έντονα και μετά φωνάζει... Εφόσον περάσουν 2-3 λεπτά, πριν αρχίσει να κλαίει, σφίγγεται κοκκινίζει και μουγκρίζει.. Μετά αρχίζει τα κλάματα και μου κάνει και μούτρα... Την έχω τσεκάρει...

 

Μήπως απλά είναι ένας τρόπος έκφρασης κι όχι λόγος ανησυχίας?

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

εγώ στην αρχή τρόμαξα λίγο. Αλλα γενικά η μουσούδο κάνει πολλά κόλπα.

Άσε το πείσμα το γαιδουρινό που έχει :)

Κάποια στιγμή άρχισαμε να της λέμε πως κάνουν διάφορα ζωάκια και στο τέλος της λέγαμε... πως κάνει η Μαρία? και κάναμε αυτό που έκανε το σφίξιμό και φωνάζαμε ιιιιιιιιιιι :) Το έκανε λίγο καιρό σαν παιχνίδι και μετά το έκοψε. Τώρα όταν ενθουσιάζεται λέει : ουυυυυυαααααααοοοοουυυ χαχαχαχα.

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...