Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΚΕΝΩΣΕΙΣ;;;;;;


Recommended Posts

Είμαι αρκετά προβληματισμένοι γιατί το μωρό μου σχεδόν 3 μηνών τον τελευταίο μήνα κάνει κακά του μόνο μετά απο κλίσμα. Εχει κάνει και 9 ημέρες να κάνει κακά του. Ο παιδίατρος λέει να κάνουμε κλίσμα κάθε 5 ημέρες. Εχει μόνο μητρικό θηλασμό κατα αποκλειστικότητα. Τι κάνουμε σαυτή την περίπτωση;;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είμαι ειδική στο θέμα, μπορεί να σου απαντήσει η Αγλαΐα καλύτερα, αλλά απ'όσο έχω καταλάβει, τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά μπορεί να κάνουν κακά τους μία φορά την εβδομάδα και να είναι απόλυτα φυσιολογικό΄και να μην χρειάζεται το κλίσμα. Οπότε θα έλεγα να μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

πονάει και του κάνεις κλίσμα?

αν το μωρό δε δείχνει να υποφέρει νομίζω δε χρειάζεται το κλίσμα

 

το θέμα είναι ότι θηλάζεις όπως λες και δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται αυτό που θα σου πω, θα μας πει η Αγλαΐα :wink:

Εγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα, πέραν του ειδικού γάλατος που του δίνω, του δίνω σε καθημερινή βάση χαμομήλι

αραιό και το πίνει μια χαρά.... 80-100 ml

το βγάζει στα τσίσα του και δεν επηρεάζει καθόλου την όρεξη του

δεν ξέρω αν ταιριάζει στην περίπτωση σου όμως για να μην τυχόν και μάθει στο μπουκάλι και μετά δεν πιάνει το στήθος σου ... οπότε όπως είπα και πριν, Αγλαΐα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει πως μετά την 5η μέρα χωρίς να έχει κάνει κακάκια, έχει πολύ γκρίνια και κλάματα. Ακόμα ανησυχώ. Εκανα κλίσμα εχτές αλλά για τόσες μέρες αναλογικά έκανε πολύ λίγα κακά.....

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδή το θέμα σου δεν είναι και στην κατηγορία του θηλασμού, ίσως αργήσει να το δει η Αγλαΐα

Θα σου πρότεινα να της στείλεις ένα πμ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...