Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-05-12, 15:14   #121
Skybeam

Το avatar του χρήστη Skybeam

Περιοχή: Athens downtown
Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Όχι, δεν έχουμε. Είμαστε σε φάση που περιμένω τη βιοψία της υστεροσκόπησής μου και θα πηγαίναμε μετά στη γυναικολόγο μου...
Παλιά 11-05-12, 16:09   #122
mariapo

mariapo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Skybeam Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι, δεν έχουμε. Είμαστε σε φάση που περιμένω τη βιοψία της υστεροσκόπησής μου και θα πηγαίναμε μετά στη γυναικολόγο μου...
το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε εναν ουρολόγο.Η ρευστοποιηση ξέρω πως πρέπει να γίνεται μέσα σε 30 λεπτά,τουλάχιστον έτσι γράφει το δικό μου χαρτί
Ο χρήστης mariapo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-05-12, 16:43   #123
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

To ξέρω. Η ρευστοποίηση απ' ό,τι είδα στο ιντερνετ είναι θέμα προστάτη (ελπίζω να μην χρειαστεί τίποτα παραπάνω από απλή αντιβίωση). Η κινητικότητα, πάλι απ' ό,τι βλέπω, θέλει τρίμηνη θεραπεία. Έκανα τόσα χειρουργεία για να είμαι έτοιμη και τώρα που τελείωσα μου βγήκε αυτό
Παλιά 11-05-12, 16:50   #124
Stardust

Το avatar του χρήστη Stardust

Stardust ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπερα κ απο εμενα. Ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα καλα στην οποια σου προσπαθεια. Το σπερμα του συζυγου μου εχει ακριβως το ιδιο θεματακι, την αυξημενη γλοιοτητα κ προχωρησαμε σε σπερματεγχυση. Ειναι σαν οι κολυμβητες μας να κολυμπανε σε μελι, πραγμα που δεν τους αφηνει να απελευθερωθουν ευκολα. Η φυσιολογικη συλληψη δεν ειναι ακατορθωτη, αλλα ειναι πολυ δυσκολη(κατα τα λεγομενα του γιατρου μου). Κ επειδη εχω κ εγω στην πλατη καποια χειρουργεια δεν ηθελα να περιμενω αλλο(δλδ αν βρεθει μικροβιο να παρει αγωγη ο συζυγος κτλ). Ελπιζω να σε βοηθησα.
Παλιά 11-05-12, 16:59   #125
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Stardust Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα κ απο εμενα. Ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα καλα στην οποια σου προσπαθεια. Το σπερμα του συζυγου μου εχει ακριβως το ιδιο θεματακι, την αυξημενη γλοιοτητα κ προχωρησαμε σε σπερματεγχυση. Ειναι σαν οι κολυμβητες μας να κολυμπανε σε μελι, πραγμα που δεν τους αφηνει να απελευθερωθουν ευκολα. Η φυσιολογικη συλληψη δεν ειναι ακατορθωτη, αλλα ειναι πολυ δυσκολη(κατα τα λεγομενα του γιατρου μου). Κ επειδη εχω κ εγω στην πλατη καποια χειρουργεια δεν ηθελα να περιμενω αλλο(δλδ αν βρεθει μικροβιο να παρει αγωγη ο συζυγος κτλ). Ελπιζω να σε βοηθησα.
Eυχαριστώ, χρήσιμες πληροφορίες. Εγώ μάλλον για εξωσωματική το κόβω στην περίπτωσή μας (έχω αρκετό ουλώδη ιστό στη μήτρα από χειρουργεία για ινομυώματα). Αλλά και πάλι, ακόμα και εξωσωματική να κάνουμε δεν θα χρειαστεί θεραπεία τουλάχιστον για την κινητικότητα?
Παλιά 11-05-12, 17:10   #126
Stardust

Stardust ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Eυχαριστώ, χρήσιμες πληροφορίες. Εγώ μάλλον για εξωσωματική το κόβω στην περίπτωσή μας (έχω αρκετό ουλώδη ιστό στη μήτρα από χειρουργεία για ινομυώματα). Αλλά και πάλι, ακόμα και εξωσωματική να κάνουμε δεν θα χρειαστεί θεραπεία τουλάχιστον για την κινητικότητα?
Καλη μου Skybeam το σπερμα το επεξεργαζονται δεν το αφηνουν ετσι κ οτι γινει!! Εδω το επεξεργαζονται στη σπερματεγχυση που ειναι διαδικασια της πλακας μπροστα στην εξωσωματικη και δεν θα το επεξεργαστουν στην εξωσωματικη;; Ρωτα κ τον γιατρο σου να σου εξηγησει ακριβως τη διαδικασια κ βλεποντας κ κανοντας! Μην τα βαφεις κατευθειαν μαυρα! Βεβαια εχεις και τα δικια σου με τοσα που εχεις περασει (σε διαβαζω καιρο), αλλα ο Θεος ειναι πολυ μεγαλος! Να το θυμασαι παντα!
Παλιά 11-05-12, 17:14   #127
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλη μου Skybeam το σπερμα το επεξεργαζονται δεν το αφηνουν ετσι κ οτι γινει!! Εδω το επεξεργαζονται στη σπερματεγχυση που ειναι διαδικασια της πλακας μπροστα στην εξωσωματικη και δεν θα το επεξεργαστουν στην εξωσωματικη;; Ρωτα κ τον γιατρο σου να σου εξηγησει ακριβως τη διαδικασια κ βλεποντας κ κανοντας! Μην τα βαφεις κατευθειαν μαυρα! Βεβαια εχεις και τα δικια σου με τοσα που εχεις περασει (σε διαβαζω καιρο), αλλα ο Θεος ειναι πολυ μεγαλος! Να το θυμασαι παντα!
Ευχαριστώ, για την απάντησή σου και όλες όσες μου δίνετε κουράγιο! Τώρα που το λες έχει λογική, καμιά φορά πρέπει να στα πουν για να τα συνειδητοποιήσεις. Αλλά με έπιασε πανικός μετά από όλη αυτή τη δική μου ιστορία. Και θυμώνω κιόλας γιατί εδώ και δυο μήνες έχουμε ξεκινήσει επεμβάσεις και εξετάσεις για να κάνουμε εξωσωματική, θα το είχαμε ήδη βρει αν δεν το πήγαινε από αύριο σε αύριο ο κύριος! Θα πάω στη γιατρό μου από βδομάδα, και βλέποντας και κάνοντας...
Παλιά 11-05-12, 17:21   #128
Stardust

Stardust ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστώ, για την απάντησή σου και όλες όσες μου δίνετε κουράγιο! Τώρα που το λες έχει λογική, καμιά φορά πρέπει να στα πουν για να τα συνειδητοποιήσεις. Αλλά με έπιασε πανικός μετά από όλη αυτή τη δική μου ιστορία. Και θυμώνω κιόλας γιατί εδώ και δυο μήνες έχουμε ξεκινήσει επεμβάσεις και εξετάσεις για να κάνουμε εξωσωματική, θα το είχαμε ήδη βρει αν δεν το πήγαινε από αύριο σε αύριο ο κύριος! Θα πάω στη γιατρό μου από βδομάδα, και βλέποντας και κάνοντας...
Μην του κακιωνεις.. Ολοι οι αντρες λιγο πολυ ετσι ειναι.. Εμεις εχουμε μπει απο μικρες στα βασανα κ ασχολουμαστε με το "αυτο" μας τουλαχιστον μια φορα το μηνα υπο φυσιολογικες συνθηκες!! Εχουμε συνηθισει! Για βαλε τωρα τον αντρα να του λες ξαφνικα ασχολησου εντατικα με το αυτο σου!! Ε θελει λιγο χρονο να το συνειδητοποιησει!! Ελα εμεις ομως που δεν εχουμε χρονο για χασιμο;; Κ καπου εκει γινομαστε κουλουβαχατα Γι αυτο σου λεω, τωρα παει εγινε.. Μιλα με το γιατρο σου κ βλεπεις! Καλη επιτυχια ολοψυχα!
Παλιά 11-05-12, 17:25   #129
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μην του κακιωνεις.. Ολοι οι αντρες λιγο πολυ ετσι ειναι.. Εμεις εχουμε μπει απο μικρες στα βασανα κ ασχολουμαστε με το "αυτο" μας τουλαχιστον μια φορα το μηνα υπο φυσιολογικες συνθηκες!! Εχουμε συνηθισει! Για βαλε τωρα τον αντρα να του λες ξαφνικα ασχολησου εντατικα με το αυτο σου!! Ε θελει λιγο χρονο να το συνειδητοποιησει!! Ελα εμεις ομως που δεν εχουμε χρονο για χασιμο;; Κ καπου εκει γινομαστε κουλουβαχατα Γι αυτο σου λεω, τωρα παει εγινε.. Μιλα με το γιατρο σου κ βλεπεις! Καλη επιτυχια ολοψυχα!

Μ' έκανες και πέθανα στα γέλια!!!!! Είσαι φοβερή!
Ευχαριστώ κουκλίνα μου, κι εσύ ό,τι επιθυμείς, όλα καλά να σου πηγαίνουν! Εύχομαι να είσαι ήδη έγκυος!
Παλιά 11-05-12, 17:31   #130
margi

Το avatar του χρήστη margi

margi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κι εμείς είχαμε πρόβλημα με ρευστοποίηση και πήρε για κάμποσο καιρό το σιρόπι amboral για ενήλικες ( πρωί- βράδυ). Διορθώθηκε. Μην ανησυχείς. Μια απλή θεραπεία θα του δώσει....
Παλιά 11-05-12, 17:33   #131
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο margi Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εμείς είχαμε πρόβλημα με ρευστοποίηση και πήρε για κάμποσο καιρό το σιρόπι amboral για ενήλικες ( πρωί- βράδυ). Διορθώθηκε. Μην ανησυχείς. Μια απλή θεραπεία θα του δώσει....
Τέτοια να μου λέτε! Σε πόσο καιρό διορθώθηκε?
Παλιά 11-05-12, 18:13   #132
girandola

Το avatar του χρήστη girandola

Περιοχή: ιονια νησια
girandola χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Skybeamουλα, μην μου αγχωνεσαι γιατι για την εξωσωματικη χρειαζεται ενας και μονο κολυμβυτης, πραγμα που θα βρουν οπως και να χει! Θα κανεις εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση και θα διαλεξουν το πιο δυνατο και ομορφο σπερματοζωαριο. Οποτε τσαμπα αγχωνεσαι, προβλημα θα ηταν αν προσπαθουσες φυσιολογικα! Αληθεια ΠΟΥ εκανες σπερμοδιαγραμμα?
Κατι αλλο που θελω να σου τονισω, υποψιαζομαι οτι υπαρχουν μικροβια, ασχετα που δεν φανηκαν στην καλλιεργια, και αυτο συμβαινει οταν τα μικροβια υπαρχουν πολλα χρονια στον οργανισμο οποτε ανεβαινουν στους αντρες στον προστατη και με τα χρονια προκαλουν προστατιτιδα. (Η μονη εξεταση που μπορει να σου λυσει αυτο το θεμα ειναι η καλλιεργια προστατικου υγρου).
Αυτο που με απασχολει ειναι οτι αν οντως ειναι μικροβια, το πιθανοτερο ειναι να εχεις κι εσυ (σε εμας ανεβαινουν στο ενδομητριο και τις σαλπιγγες) και αυτο δεν φαινεται με την απλη καλλιεργια αλλα με ιστο περιοδου! Αρα το προβλημα στην εξωσωματικη δεν ειναι αν το σπερματοζωαριο εχει μικροβιο γιατι εκει τα επεξεργαζονται αλλα αν εχεις κολλησει εσυ, και δεν πρεπει να μπεις σε διαδικασια εξωσωματικης αν δεν σιγουρευτεις γι αυτο!
Αυτη ειναι η αποψη μου, βεβαια να πας σε εναν ανδρολογο να δουμε τι θα σου πει αλλα και να συζητησεις τη σκεψη που σου λεω με τη γιατρο μας.
Ο χρήστης girandola δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 11-05-12, 18:17   #133
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλή μου girandola, όλα καλά?

Όχι, δεν έχω μικρόβιο, μου πήρε καλλιέργεια στη διάρκεια της υστεροσκόπησης. Θα τα συζητήσω και με τη γιατρό, αλλά δε νομίζω να γλιτώσουμε τον ουρολόγο...
Παλιά 11-05-12, 18:36   #134
girandola

Προεπιλογή

Παράθεση:

Όχι, δεν έχω μικρόβιο, μου πήρε καλλιέργεια στη διάρκεια της υστεροσκόπησης. Θα τα συζητήσω και με τη γιατρό, αλλά δε νομίζω να γλιτώσουμε τον ουρολόγο...
Τι καλλιεργια σου πηρε? Απλη κολπικου υγρου? Η απο το ενδομητριο?
Να το διευκρινισεις αυτο και αν ειναι να κανεις και την αλλη εξεταση!
Παλιά 11-05-12, 18:41   #135
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο girandola Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι καλλιεργια σου πηρε? Απλη κολπικου υγρου? Η απο το ενδομητριο?
Να το διευκρινισεις αυτο και αν ειναι να κανεις και την αλλη εξεταση!
Και τα δύο νομίζω! Της το είπα πριν τεζάρω, σήμερα βγήκαν τ' αποτελέσματα!
Παλιά 11-05-12, 18:53   #136
girandola

Προεπιλογή

Παράθεση:
Και τα δύο νομίζω! Της το είπα πριν τεζάρω, σήμερα βγήκαν τ' αποτελέσματα!
Ρωτα την ή αν το γραφει η καλλιεργεια σιγουρεψου και βλεπουμε!

Παράθεση:

Στον ουρολογο να πας ετσι κι αλλιως να δεις τι θα σου πει κι αυτος!
Σπερμοδιαγραμμα πού εκανες?
Παλιά 11-05-12, 18:56   #137
Skybeam

Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στο Αλεξάνδρα. Του έλεγα στον Λυμπερόπουλο και δεν με άκουσε...
Παλιά 30-05-12, 19:47   #138
νιναα

νιναα ουδετερη μηδέν
Question

Καλησπερα σε ολες.εγω προσπαθω εδω και εναμιση χρονο με τον αντρα μου για μωρακι...πριν λιγες μερες πηραμε τα αποτελεσματα του σπερματοδιαγραμματος.Λοιπον:
ογκος σπερματος:2.0 ml
χροια:λευκοκιτρινη
οψη:ελαφρως θολη
Αντιδραση΅:αλκαλικη
Ρευστοποιηση:40 minζ
Ζωτικοτητα:60%
Ολικος αριθμος σπερματοζωαριων:50.000.000
Ανωμαλες μορφες:18
Πυοσφαιρια:Σπανια
κινιτικοτητα:1η ωρα 40% 2η ωρα 35% 4η ωρα 30%

και η καλλιεργεια ηταν καλη Μυκητες οχι.Τριχομοναδες οχι, Neisser οχι
ολα αρνητικα
τι λετε ειναι καλα; ο γιατρος παντωσ το βρηκε αρκετα καλο και γονιμο οπως μου ειπε...
Ο χρήστης νιναα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-05-12, 23:45   #139
matilda38

Το avatar του χρήστη matilda38

matilda38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο νιναα Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολες.εγω προσπαθω εδω και εναμιση χρονο με τον αντρα μου για μωρακι...πριν λιγες μερες πηραμε τα αποτελεσματα του σπερματοδιαγραμματος.Λοιπον:

ολα αρνητικα
τι λετε ειναι καλα; ο γιατρος παντωσ το βρηκε αρκετα καλο και γονιμο οπως μου ειπε...

Οπως στο ειπε ο γιατρος.αρκετα καλο. Αν διορθωσει ισως λιγο διατροφη ή αν καπνιζει να ελλατωσσει σε 3 μηνες θα ειναι σουπερ. παντως μια χαρα γονιμο ειναι. Η μητρα σου τι κλιση εχει? αυτο ψαξε μηπως μετα την επαφη πρεπει να καθεσαι με τα ποδια πανω. Δεν ειναι γιατροσοφι πιανει πιστεψε με. Εφοσον βεβαια και σε εσενα δεν φαινεται καποιο θεμα.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!
Ο χρήστης matilda38 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-05-12, 07:55   #140
tinkerbell24

Το avatar του χρήστη tinkerbell24

tinkerbell24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο matilda38 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως στο ειπε ο γιατρος.αρκετα καλο. Αν διορθωσει ισως λιγο διατροφη ή αν καπνιζει να ελλατωσσει σε 3 μηνες θα ειναι σουπερ. παντως μια χαρα γονιμο ειναι. Η μητρα σου τι κλιση εχει? αυτο ψαξε μηπως μετα την επαφη πρεπει να καθεσαι με τα ποδια πανω. Δεν ειναι γιατροσοφι πιανει πιστεψε με. Εφοσον βεβαια και σε εσενα δεν φαινεται καποιο θεμα.
η δική μου έχει κλίση οπίσθια, με τα πόδια πάνω πρέπει να μένω?έχουμε πρόβλημα με τη κινητικότητα..τώρα με τη θεραπεία είναι σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά δεν είναι και σούπερ έκανα είδη μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και είπαμε το καλοκαιράκι να δοκιμάσουμε διάφορα κόλπα και από Σεπτέμβρη βλέπουμε...
κάθε συμβουλή είναι πολύτιμη...δοκιμασμένη ή όχι
Παλιά 31-05-12, 10:55   #141
matilda38

matilda38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tinkerbell24 Εμφάνιση μηνυμάτων
η δική μου έχει κλίση οπίσθια, με τα πόδια πάνω πρέπει να μένω?έχουμε πρόβλημα με τη κινητικότητα..τώρα με τη θεραπεία είναι σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά δεν είναι και σούπερ έκανα είδη μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και είπαμε το καλοκαιράκι να δοκιμάσουμε διάφορα κόλπα και από Σεπτέμβρη βλέπουμε...
κάθε συμβουλή είναι πολύτιμη...δοκιμασμένη ή όχι

ναι και εγω οπισθια κλιση εχω. Δεν το ηξερα οτι επρεπε να μενω ξαπλωμενα κανα τεταρτο με ψηλα τα ποδια. μου το ειπε ο τωρινος μου γιατρος αν και θα ακουσεις απο πολλους οτι δεν ισχυει. Και η μαια μας το ειπε. ισχυει και παραισχυει. Εγω εκτος απο τη βοηθεια που ειχα απο εκει ψηλα παντως οφειλω να σου πω οτι την πρωτη φορα που το εφαρμοσα εμεινα εγκυος! Μετα απο προσπαθειες ετων χωρις να εχουμε προβλημα. τα συμπερασματα δικα σου. Εχεις να χασεις τιποτα?

Παλιά 31-05-12, 11:06   #142
tinkerbell24

Προεπιλογή

Παράθεση:
ναι και εγω οπισθια κλιση εχω. Δεν το ηξερα οτι επρεπε να μενω ξαπλωμενα κανα τεταρτο με ψηλα τα ποδια. μου το ειπε ο τωρινος μου γιατρος αν και θα ακουσεις απο πολλους οτι δεν ισχυει. Και η μαια μας το ειπε. ισχυει και παραισχυει. Εγω εκτος απο τη βοηθεια που ειχα απο εκει ψηλα παντως οφειλω να σου πω οτι την πρωτη φορα που το εφαρμοσα εμεινα εγκυος! Μετα απο προσπαθειες ετων χωρις να εχουμε προβλημα. τα συμπερασματα δικα σου. Εχεις να χασεις τιποτα?
ευχαριστώ πάρα πολύ..το κάνω αυτό το μήνα αλλά δεν αντέχω πολύ ώρα...θα προσπαθήσω να μένω και εγώ κανένα τεταρτάκι...μακάρι να πετύχει και σε μένα...
σου εύχομαι τα καλύτερα!!!
Παλιά 01-06-12, 14:03   #143
νιναα

νιναα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν μου εχει πει τιποτα για την κλιση τις μητρας μου η γυναικολογος.Παντως το κολπικο υπερηχο που μου εκανε μου ειπε οτι ολα δειχνουν φυσιολογικοτατα...Εκανα και ορμονικες,δυστηχως εδειξαν χαμηλη ΑΜΗ.ξερει καποια ποσο σημαντικο ειναι αυτο;Σε λιγες μερες θα κανω και σαλπιγογραφια και θα τα παω ολα μαζι να τα δει η γιατρος διοτι ειναι και λιγο μακρια...
Παλιά 01-06-12, 14:15   #144
matilda38

matilda38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεν μου εχει πει τιποτα για την κλιση τις μητρας μου η γυναικολογος.Παντως το κολπικο υπερηχο που μου εκανε μου ειπε οτι ολα δειχνουν φυσιολογικοτατα...Εκανα και ορμονικες,δυστηχως εδειξαν χαμηλη ΑΜΗ.ξερει καποια ποσο σημαντικο ειναι αυτο;Σε λιγες μερες θα κανω και σαλπιγογραφια και θα τα παω ολα μαζι να τα δει η γιατρος διοτι ειναι και λιγο μακρια...

η οπισθια κλιση μητρας ή προσθια ή αλλη δεν ειναι κατι μη φυσιολογικο. Ειναι στο καθε "καλουπι" . Σπανιως στο λενε οι γιατροι , ρωτα το γιατρο σου να σου πει . Απλα -κακως κατ εμε- το θεωρουν καποιοι γιατροι αδιαφορο.

Παλιά 01-06-12, 18:37   #145
tinkerbell24

Προεπιλογή

Παράθεση:
εγώ στη σαλπιγγογραφία το έμαθα..ο γιατρός δεν έδωσε καμία σημασία..από το φόρουμ έμαθα ότι παίζει ρόλο
Παλιά 01-06-12, 20:53   #146
νιναα

νιναα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tinkerbell24 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ στη σαλπιγγογραφία το έμαθα..ο γιατρός δεν έδωσε καμία σημασία..από το φόρουμ έμαθα ότι παίζει ρόλο
Και ειναι κατι σοβαρο΄;ποσο πονεσες στη σαλπιγογραφια;και ποσο σου στοιχισε;
Παλιά 01-06-12, 21:00   #147
tinkerbell24

Προεπιλογή

Παράθεση:
Και ειναι κατι σοβαρο΄;ποσο πονεσες στη σαλπιγογραφια;και ποσο σου στοιχισε;
από ότι κατάλαβα επιστημονικά δεν έχει καμία σημασία, τώρα στη πράξη λένε να έχεις τα πόδια ψηλά..αλλά νομίζω ότι αυτό πρέπει να το κάνουμε όλες..
όσο για τη σαλπιγγογραφία δεν πόνεσα καθόλου, ούτε κατάλαβα κάτι..είχα ελαχιστό αιματάκι μετά αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα τίποτα..
δεν θυμάμαι έχει αρκετό καιρό που τη έκανα..
Παλιά 01-06-12, 21:35   #148
νιναα

νιναα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω tinkerbell24....για τις πληροφοριες...εχω λιγο αγχος για την εξεταση και κυριως για τα αποτελεσματα της...ελπιζω να πανε ολα καλα...θα σε ενημερωσω..
Παλιά 01-06-12, 21:41   #149
mantarini7

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
mantarini7 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εμένα ο άντρας μου έκανε δυο σπερμοδιαγράμματα. Το πρώτο ήταν απογοητευτικό (99% προβληματικά σπερματοζωάρια, ολιγο-ασθενο-τερατοσπερμία). Είχε πάει στη Euromedica. Δεν το πιστεύαμε διότι το είχε κάνει διερευνητικά, στο πλαίσιο του προγεννητικού ελέγχου. Στεναχώρια, κακό, πανικός, κλάμα, καταλαβαίνεις... Εμείς κάναμε τη βλακεία (εξαιτίας μου γιατί με είχε φάει το άγχος) να πάμε και σε ουρολόγο μετά που μας πήρε ένα σωρό λεφτά για εξετάσεις, οι οποίες βγήκαν όλες άριστες.

Λίγο μετά το επανέλαβε σε άλλο μικροβιολόγο και τα αποτελέσματα ήταν τέλεια! Ούτε ο superman να ήταν (χι!χι!). Και η κινητικότητα και ο αριθμός και η μορφολογία των σπερματοζωαρίων ήταν πιο πάνω από το μέσο όρο. Ο γιατρός μάλιστα μας είπε ότι μάλλον δεν το προσέξανε το δείγμα στο άλλο εργαστήριο και ίσως το άφησαν να αλλοιωθεί, διότι την τόσο μεγάλη απόκλιση δεν μπορούσε να τη δικαιολογήσει. Από την άλλη βέβαια έχω διαβάσει ότι ένα κακό σπερμοδιάγραμμα μπορεί και να οφείλεται σε άγχος, πυρετό ή σε κάποιο φάρμακο.

Τελικά λίγο αργότερα έμεινα έγκυος. Το μόνο που χρειάστηκε να κάνω ήταν τεστ ωορρηξίας για να βρω την ωορρηξία μου. Είμαι στο μήνα μου και σύντομα περιμένουμε το κοριτσάκι μας!
Ο χρήστης mantarini7 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-12, 11:07   #150
tinkerbell24

Προεπιλογή

Παράθεση:
Σε ευχαριστω tinkerbell24....για τις πληροφοριες...εχω λιγο αγχος για την εξεταση και κυριως για τα αποτελεσματα της...ελπιζω να πανε ολα καλα...θα σε ενημερωσω..
θα περιμένω!!!εγώ από όλα που άκουγα νόμιζα ότι θα πονούσα και έλεγα δεν με νοίαζει καλό να είναι το αποτέλεσμα και δεν πειράζει..δεν είχα καταλάβει τίποτα, όταν μου είπε ότι τελείωσαμε νόμιζα ότι με κοροείδευε..
σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις τέλεια αποτελέσματα, αυτό έχει σημασία!!!
Παλιά 02-06-12, 20:05   #151
janetta

janetta ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

ολα αρνητικα
νιναα νομιζω υπαρχει προβλημα με τη ρευστοποιηση ,θα πρεπει να γινετε μεσα σε 25λεπτα το πολυ 30!εσεις απο οτι βλεπω εχετε 40.αυτο το εγραφε ουρολογος στο gyn(ενα site για τετοια θεματα στο οποιο συμμετεχουν και γιατροι)για ρωτηστε τον γιατρο του συζυγου σου.και εμεις ειχαμε προβλημα με το σπερμα!παντως παιδια μετραει πολυ να ειναι καλο το εργαστηριο δηλ.να εχει καλους εργαζομενους και συγχρονα μηχανηματα!οποια ξερει καποιο καλο εργαστηρι για σπερμοδιαγραμμα ας το πει.ευχομαι γρηγορα να γινεις μητερουλα!
Ο χρήστης janetta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-12, 14:30   #152
νιναα

νιναα ουδετερη μηδέν
Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο janetta Εμφάνιση μηνυμάτων
νιναα νομιζω υπαρχει προβλημα με τη ρευστοποιηση ,θα πρεπει να γινετε μεσα σε 25λεπτα το πολυ 30!εσεις απο οτι βλεπω εχετε 40.αυτο το εγραφε ουρολογος στο gyn(ενα site για τετοια θεματα στο οποιο συμμετεχουν και γιατροι)για ρωτηστε τον γιατρο του συζυγου σου.και εμεις ειχαμε προβλημα με το σπερμα!παντως παιδια μετραει πολυ να ειναι καλο το εργαστηριο δηλ.να εχει καλους εργαζομενους και συγχρονα μηχανηματα!οποια ξερει καποιο καλο εργαστηρι για σπερμοδιαγραμμα ας το πει.ευχομαι γρηγορα να γινεις μητερουλα!
Σε ευχαριστω για τη γνωμη σου...παντως το εργαστηρι που πηγαμε το εμπιστευομε απολυτα,παω εκει απο μικρο παιδι οικογενειακως και οσο για τη ρευστοποιηση εχει ως φυσιολογικες τιμες στην εξεταση απο 10 εως 60 οποτε ειναι καλη μαλλον.Παντως την πηγα και σε ανδρολογο και δεν μου ειπε κατι τετοιο....
Παλιά 04-06-12, 16:11   #153
ΚΑΜΠΙΟΣ

ΚΑΜΠΙΟΣ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΟΓΚΟΣ 3ml
ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΛΗΡΗΣ ΣΕ 30 ΛΕΠΤΑ
ΟΨΗ ΛΕΥΚΟΦΑΙΗ
ΑΡΙΘΜΟΣ 10000000 ΜΕ ΟΡΙΟ 15 ΚΑΙ ΠΑΝΩ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 30000000
ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 28% ΣΕ 60 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 18% ΣΕ 180 ΛΕΠΤΑ
ΑΚΙΝΗΣΙΑ 42%
ΖΩΤΙΚΟΤΗΤΑ 70% ΣΕ 60 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 60 % ΣΕ 180 ΛΕΠΤΑ
ΜΟΛΥΝΣΗ ΚΑΜΜΙΑ
ΜΟΡΦΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ

ΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ PERMEN KAI EVIOL A ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΜΑΣ. ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ 7% ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ...ΑΡΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?
Ο χρήστης ΚΑΜΠΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-12, 20:13   #154
matilda38

matilda38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΚΑΜΠΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΟΓΚΟΣ 3ml
ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΛΗΡΗΣ ΣΕ 30 ΛΕΠΤΑ
ΟΨΗ ΛΕΥΚΟΦΑΙΗ
ΑΡΙΘΜΟΣ 10000000 ΜΕ ΟΡΙΟ 15 ΚΑΙ ΠΑΝΩ
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 30000000
ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 28% ΣΕ 60 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 18% ΣΕ 180 ΛΕΠΤΑ
ΑΚΙΝΗΣΙΑ 42%
ΖΩΤΙΚΟΤΗΤΑ 70% ΣΕ 60 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 60 % ΣΕ 180 ΛΕΠΤΑ
ΜΟΛΥΝΣΗ ΚΑΜΜΙΑ
ΜΟΡΦΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ

ΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ PERMEN KAI EVIOL A ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΜΑΣ. ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ 7% ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ...ΑΡΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?

Απο εμπειρια βεβαια και μονο , θα συμφωνησω με το γιατρο σου. Επισης διατροφη και τσιγαρο παιζουν μεγαλο ρολο στον αντρα, κυριως η διατροφη. Επισης οσο γιατροσοφι και αν σου ακουστει : βασιλικο πολτο , καρυδια , μελι... ουτως ή αλλως φυσικα προιοντα ειναι. δεν εχεις να φοβηθεις κατι

Παλιά 04-06-12, 20:22   #155
ΚΑΜΠΙΟΣ

ΚΑΜΠΙΟΣ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΤΙΛΝΤΑ! ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΕ ΚΑΠΝΙΣΕ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΕ ΑΣΧΗΜΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΜΝΑΖΟΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 31 ΤΟΥ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΟΥΤΕ ΠΙΝΕΙ ΑΛΚΟΟΛ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΝΓΧΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ή ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ?
Παλιά 04-06-12, 23:57   #156
matilda38

matilda38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΚΑΜΠΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΤΙΛΝΤΑ! ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΕ ΚΑΠΝΙΣΕ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΕ ΑΣΧΗΜΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΜΝΑΖΟΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 31 ΤΟΥ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΟΥΤΕ ΠΙΝΕΙ ΑΛΚΟΟΛ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΝΓΧΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ή ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ?

ειχα προσωπικη εμπειρια οπως ειπα αλλα δεν θελω να επεκταθω.
Οσο γι αυτο που ειπε ο γιατρος δεν παιζει. Το σπερμα που εξεταστηκε εχει "παρασκευαστει" 90 ημερες πριν. Η καλυτερη λυση ειναι επανεξεταση σε 90 ημερες
Τι παει να πει πηγε αγχωμενος? Καρδιογραφημα εκανε? Δεν το λεω ειρωνικα. Χαριτολογοντας.

Παλιά 05-06-12, 12:42   #157
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Απο εμπειρια βεβαια και μονο , θα συμφωνησω με το γιατρο σου. Επισης διατροφη και τσιγαρο παιζουν μεγαλο ρολο στον αντρα, κυριως η διατροφη. Επισης οσο γιατροσοφι και αν σου ακουστει : βασιλικο πολτο , καρυδια , μελι... ουτως ή αλλως φυσικα προιοντα ειναι. δεν εχεις να φοβηθεις κατι
Έχεις δίκιο φίλη matilda για τον βασιλικό πολτό. Εμείς αγοράσαμε και πιστεύω ότι θα βοηθήσει.
Ο χρήστης ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-12, 12:57   #158
tsitsa

tsitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μηπως ξερετε να μου πειτε πια φυσιολογικα ορια κινητικοτητας σπερματος.ενδιαφερει μονο η κινηση εμπρος η το αθροισμα εμπρος+πλευρικη. διαβασα οτι πρεπει η κινηση εμπρος να ειναι πανω απο 45% και καπου αλλου ελεγε εμπρος+ πλευρικη να ειναι μεγαλυτερες απο 50%. ο γυναικολος μου ειναι προβληματισμενος (ειναι βεβαια και πολυ τις λεπτομερειας) ενω ο ουρολογος δεν ανησυχει.
Ο χρήστης tsitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-12, 14:03   #159
ΚΑΜΠΙΟΣ

ΚΑΜΠΙΟΣ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 40 ΚΑΙ ΠΑΝΩ % ΠΡΟΣΘΙΑ ΚΑΙ ΠΛΕΥΡΙΚΗ. ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 28% ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ EVIOL-A KAI PERMEN ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ. ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ. ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ.... ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΧΡΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΘΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΚΑΝΑΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΚΑΝΑΝ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΕΙΝΑΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΕΓΚΥΟΣ...ΑΡΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ. ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΙΩΞΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΣΟΥ . ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...ΦΙΛΙΑ!
Παλιά 06-06-12, 15:17   #160
tsitsa

tsitsa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω για την απαντηση.γενικα οι αντρες ειναι λιγο ευαισθητοι με αυτο το θεμα και δεν ξερω πως να το χειριστω.βεβαια ο δικος μου δεν εχει φερει καμια αντιρηση ως τωρα αλλα εν θελει και πολλα πολλα!την παρασκευη εχει ραντεβοθ στον ουρολογο για να κανει και υπερηχο.
Ο χρήστης tsitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές