Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 21-03-08, 13:13   #1
CHRISA

Περιοχή: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
CHRISA ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην CHRISA Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην CHRISA
Προεπιλογή ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΓΑΜΟΥ

Καλημέρα σε όλους!

Επειδή δεν ήξερα σε ποιον να πρωτοαπαντήσω στα ερωτήματα περί βαπτιστικών, μαρτυρικών κλπ αποφάσισα να σας πώ τί ανακάλυψα πάνω στην προσπάθεια μου να οργανώσω την βάπτιση του γιου μου.
Όπως όλες μας έψαχνα κάτι πρωτότυπο, καλόγουστο, όμορφο και οικονομικό.
Και τί βρήκα 2 νέες κοπέλες (Έρση & Ελευθερία) γεμάτες όρεξη για να σου στύσουν μια ονειρεμένη βάπτιση και πάνω από όλα σε πολύ καλές τιμές! :P :P :P

Το μαγαζί τους βρίσκεται στο Αιγάλεο ακριβώς στην στάση του ΜΕΤΡΟ.
Τα στοιχεία του μαγαζιού είναι: "ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ" στην οδό Παπαναστασίου 22 και το τηλέφωνο είναι το 210-5907434.

Πραγματικά αν πάτε δεν θα χάσετε. Ελπίζω να σας βοήθησα έστω και λίγο.

Άντε να μας ζήσουν και καλή επιτυχία στην οργάνωση της βάπτισης!

Φιλικά
Χρύσα
Ο χρήστης CHRISA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-03-08, 13:15   #2
malouni

Περιοχή: νεα χαλκηδονα
malouni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΓΑΜΟΥ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο CHRISA
Καλημέρα σε όλους!

Επειδή δεν ήξερα σε ποιον να πρωτοαπαντήσω στα ερωτήματα περί βαπτιστικών, μαρτυρικών κλπ αποφάσισα να σας πώ τί ανακάλυψα πάνω στην προσπάθεια μου να οργανώσω την βάπτιση του γιου μου.
Και τί βρήκα 2 νέες κοπέλες (Έρση & Ελευθερία) γεμάτες όρεξη για να σου στύσουν μια ονειρεμένη βάπτιση και πάνω από όλα σε πολύ καλές τιμές! :P :P :P

Τα στοιχεία του μαγαζιού είναι: "ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ" στην οδό Παπαναστασίου 22 και το τηλέφωνο είναι το 210-5907434.

Φιλικά
Χρύσα
χρυσα, αγορασες δηλαδη απο κει το σετ βαπτιστικα-κουτι-λαμπαδα-λαδοπανα-εσωρουχα? θα ηθελες να μου πεις τιμη γι΄αυτα γιατι μου πεφτει λιγο μακρυα το μαγαζι, να δω αν αξιζει να τις επισκεφτω. Ευχαριστω
Ο χρήστης malouni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-03-08, 13:46   #3
happy duckie

happy duckie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και απο τιμες?
Ο χρήστης happy duckie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-03-08, 13:49   #4
Κ61207

Κ61207 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τιμη απο μπομπονιερες
Παλιά 21-03-08, 16:24   #5
Virginia

Το avatar του χρήστη Virginia

Virginia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αφου μπορουμε να παραθετουμε και στοιχεια για μαγαζια η' οτι αλλο καλο βρισκουμε, μολις επεστρεψα απο μια εξισου φοβερη κοπελα και επαγγελματια,
που εκτος απο το οτι εχει καταπληκτικα σχεδια σε βαφτιστικα για κοριτσια και για αγορια, ειδικα τα κοριτσιστικα που ειδα, ονειρεμενα, με δαντελες, πουλιες
και σχεδια που δεν τα εχω ξαναδει, (εχει και καποια επωνυμα....)
αναλαμβανει και στολισμο εκκλησιας και δεξιωσης, αλλα με λογικες τιμες!
DREAM SHOP (GAMOS-BAFTISH)
Κα Ελευθερια τηλ. 210-5321600 / 6944557056
(εχει και διαφημιση στο καινουριο τευχος του περιοδικου Βαφτισης)
Ο χρήστης Virginia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-03-08, 16:29   #6
malouni

Περιοχή: νεα χαλκηδονα
malouni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

virginia μας!!! πες μας τιμες!!!! εκει ποναει το θεμα!!! που ειναι αυτη??
Ο χρήστης malouni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-03-08, 17:12   #7
Virginia

Virginia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elia
virginia μας!!! πες μας τιμες!!!! εκει ποναει το θεμα!!! που ειναι αυτη??
400-700ΕΥΡΩ, ΑΛΛΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 500Ε ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ!!!!
ΡΟΥΧΟ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 220-240Ε ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ , ΑΛΛΑ ΣΤΟΛΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...
"ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ " ΕΝΝΟΩ ΚΟΥΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟ ΧΩΡΟ,
ΕΙΧΕ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΖΑ ΚΑΙ
ΕΠΙΠΛΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΕ ΣΚΑΜΠΟΥΔΑΚΙ ΑΣΟΡΤΙ, ΥΠΕΡΟΧΟ,
ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ???????
ΚΑΙ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑΣ!!!!
Α, ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ, ΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ, ΕΙΤΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ...
ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ!!!!!!
ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΙΔΑΡΙ.
Παλιά 24-03-08, 00:10   #8
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πες τε μας βρε κορίτσια και τιμές για μπομπονιέρες στολισμούς κλπ γιατί πέφτουν μακρυά και να μην τρε΄χουμε άδικα τόσο μακρυά. Πάντως εγώ που ρώτησα στα lapin δεν μου φάνηκαν τόσο ακριβά συγκεκριμένα για όλο το σετ με ρούχα trussardi κομπλέ ζήτησαν 700 ευρώ και η λαμπάδα και η δερμλάτινη βαλίτσα είναι εκπληκτικές.
Παλιά 24-03-08, 11:39   #9
Virginia

Virginia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΜΕΛΙΝΑ
πες τε μας βρε κορίτσια και τιμές για μπομπονιέρες στολισμούς κλπ γιατί πέφτουν μακρυά και να μην τρε΄χουμε άδικα τόσο μακρυά. Πάντως εγώ που ρώτησα στα lapin δεν μου φάνηκαν τόσο ακριβά συγκεκριμένα για όλο το σετ με ρούχα trussardi κομπλέ ζήτησαν 700 ευρώ και η λαμπάδα και η δερμλάτινη βαλίτσα είναι εκπληκτικές.
Μελινακι, εγω τελικα εκλεισα στολισμο για το κεντρο, στις ροτοντες στο κεντρο κουκλες πορσελανινες νεραιδες εκπληκτικες (20εκ) , φαναρακια, ρεσω, ροδοπεταλα, κρυσταλλακια και δεσιμο πετσετας και βεβαια ρανερ σα τρια χρωματα η' δαντελα, μονο 15 ευρω το τραπεζι, εκει που σου ειχα πει,
και στολισμο στον χωρο τριγυρω με φαναρακια και διαφορα εφε!!!
αν παρεις τηλ την κοπελα πιθανον να μπορει να ερθει και σπιτι σου με το λαπτοπ να σου δειξει.......
Παλιά 25-03-08, 11:30   #10
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

θα την πάρω τηλέφωνο και ελπίζω να μπορεί να ερθει στο σπίτι. Αυτό το περιοδικό βάπτισης που το βρίσκω? Εχω ψάξει και δεν υπάρχει και εχθές που είδα.
Παλιά 25-03-08, 23:39   #11
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

θα αξίζει ή θα είναι μάπα? Το περσινό το babybloom νομίζω είχε μόνο διαφημίσεις και ήταν όλα ντεμοντέ. Περισσότερα είχε στο partyguide παρά εκεί. Το λέω γιατί είναι και ακριβό.
Παλιά 28-03-08, 10:00   #12
kimi

Το avatar του χρήστη kimi

kimi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια εορασα τον ετησιο οδηγο Βαπτισης και ειναι μαπα και κανει 5ευρω!!!μονο διαφημισεις κανενα αρθρο και πανω απο ολα καμμια τιμη. χαλια εντελως.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 28-03-08, 10:17   #13
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην CHRISA Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην CHRISA
Προεπιλογή

Κορίτσια καλημέρα!

πάντα τα περιοδικά για βάπτιση ή γάμο έχουν μόνο διαφημίσεις. Ο ρόλος τους είναι να διαφημίσουν τα μαγαζιά και όχι να δώσουν τιμές (δυστυχώς για εμάς).

όποια θέλει πάρα πολύ καλές τιμές σε τέτοια είδη ας επικοινωνήσει μαζί μου να σας δώσω παραπέρα πληροφορίες.
Φιλιά
Παλιά 28-03-08, 11:36   #14
Virginia

Virginia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΔΛΔ ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ??
ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΔΗ???
Παλιά 28-03-08, 11:54   #15
xrysalis

Το avatar του χρήστη xrysalis

Περιοχή: εις το βουνό ψηλά εκεί...
xrysalis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ βρε κοριτσια... καλα τα λετε ολα αυτα...
site δεν εχουν τα μαγαζια που λετε;;; να ριξουμε καμια ματια;

..............http://mitrikosthilasmos.blogspot.com/
Ο χρήστης xrysalis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-03-08, 12:06   #16
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια μην παρεξηγηθώ!
και εγώ μια τρελλή μαμά είμαι που προσπαθεί να οργανώσει όσον το δυνατόν καλύτερα την βάπτιση του γιου της.
Απλά έχω φάει πολλές ώρες για βαπτιστικά και στολισμό. Για αυτό ξέρω αρκετά μαγαζιά και τιμές.

Όποια θέλει την βοήθεια μου εδώ είμαι να την δώσω.

Φιλιά
Χρύσα
Παλιά 28-03-08, 12:17   #17
νεφελη

Περιοχή: νοτια προαστια
νεφελη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιπον αν εχεις κανα καλο κ οικονομικο μαγαζι για στολισμο αιθουσας δε μας το λες κ εμας? Τρεχω σε διαφορα αλλα τα περισσοτερα εχουν κατι τρελες τιμες...
Παλιά 28-03-08, 13:01   #18
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γράψτα στο site για όλους γιατί δηλαδή δεν μπορούμε να δημοσιοποιούμε στοιχεία που μαζεύουμε από έρευνα αγοράς
΄Να μην πω δηλαδή ότι στο πακέτο που πήγα προχθές ήταν απαράδεκτες οι κοπέλες μέσα και όταν έμαθαν ότι είμαι λιανική μου έδιναν ότι τιμή μπορείτε να φανταστείτε για να φύγω/ Σας πληροφορώ ότι πήγε γνωστή που έχει μαγαζί και για ένα κουτί που έλεγαν 3€ το δίνουν 0,30 αυτό δεν είναι κλοπή? Να΄τα αγοράζουν δηλαδή τόσο φτηνά και νατα μεταπωλούν σε εμάς με 300% κέρδος? Απαράδεκτο που γίνονται αυτά.
Παλιά 28-03-08, 13:09   #19
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ξέχασα να σας πώ ότι τελικά επειδή μου την έδωσε πήγα σε τοπικά μαγαζιά εκεί που θα γίνει η βάφτιση και η κυρία στην Ν, Μάκρη νου έδωσε για το ίδιο μπαλόνι (ένα μεγάσλο για την πισίνα με μικρέ μπαλονάκια και καραμέλες την μισή τιμή και παρακάτω από αυτά που είχα δεί. Επίσης βρήκα ένα ανθοπωλέιο δίπλα στο κ΄τημα που ο άνθρωποσ κάνει φοβερή δουλειά με μισές τιμές που ζητόυσαν . Τον στολισμό θα τον κάνω μόνη. Στα τραπέζια θα βάλω τσίγκινα κουβαδάκια από τζάμπο 0,90 ευρώ πήγα ριζόχαρτα σε λαχανί από τον Διονυσόπουλο τα 30 τεμάχια 1,5 € και παρήγγειλα και γλυφιντζούρια ζαχαρωτά αλογάκια που 1,20 το ένα που είναι σε ξυλαράκια διακοσμημένα με κορδέλες. Ολες οι εταιρειές μου ζητούσαν 35 ευρώ για κάτι τέτοιο. Το μόνο που έμεινε είναι οι μπομπονιέρες αλλα σκέφτηκα να πάρω σκέτα κουτάκια με κορδέλες που βρήκα με 0,30 και να φτιάξω βραχιολάκια με γαλάζια στοιχεία που είδα στην βιτρίνα του nikolis για τους άντρες θα βάλω κομπολογάκια ποιο φτηνά θα μου βγεί και θα είναι και πολύ ωραία να φορεθούν.
Παλιά 28-03-08, 15:14   #20
xrysalis

xrysalis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΜΕΛΙΝΑ... δε μου στελνεις με πμ απο που παρηγγειλες τα γλιφιτζουρια...
ψαχνω κι εγω... οχι απαραιτητα αλογακια...
Σ΄ευχαριστω!

Παλιά 28-03-08, 22:10   #21
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ

Αν δεν σε ενδιαφέρει το σχέδιο στο γλυφιτζούρι μπορείς να αγοράσεις από την Πέτρου Ράλλη (περίπου απέναντι απο το ΡΟΥΦ) απο την αποθήκη που υπάρχει γλυφιτζούρια με 9,5€ τα 40 τεμάχια. Τα σχέδια που υπάρχουν τώρα είναι αρκουδάκια σε διαφορα χρώματα, τα πολύχρωμα που κάνουν στρογγυλό σαλιγκάρι, τα πολύχρωμα που είναι γυριστά σαν κουλουράκι σμυρνέϊκο, καρδούλες κόκκινες και κουνελάκια σε διάφορα χρώματα.

Εκεί θα βρείς διάφορα πραγματάκια που ίσως σου φανούν χρήσιμα.

Αν πάλι θες κάτι σε στύλ μπισκότου μπες στο site: www.sugarart.gr θα ενθουσιαστείς τόσο με τα γλυκά όσο και με τις τούρτες τους. Φοβερή δουλειά.
Παλιά 28-03-08, 22:18   #22
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νεφέλη καλησπέρα,
δεν ξέρω αν θα μπορούσες να πάς μέχρι την Χαμοστέρνας στον Ταύρο ή αν σου πέφτει μακρυά αλλά υπάρχει ένα μαγαζί με κατασκευές με μπαλόνια τόσο για την εκκλησία όσο και για το πάρτυ μετά που πραγματικά είναι στην μισή τιμή απο τα άλλα (γνωστά - επώνυμα) μαγαζιά με μπαλόνια. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα έφτιαξα πριν 2 μήνες εκεί μία μεγάλη κολώνα περίπου 2 μέτρα ύψος με την φυγούρα ενός λαγού και ενώ οι άλλοι μου ζητούσαν 90-120€ σε αυτό το μαγαζί μου κόστισε μόλις 45€. Όσον αφορά το τραπέζι έχει διάφορες ιδέες όπως λουδάκια πάνω στο τραπεζι φτιαγμένα απο μπαλόνια, διάφορα μπαλόνια με ήλιο και να στηρίζονται σε βαριδάκι διακοσμημένο με μικρότερα μπαλονακια. Οι τιμές αυτών ξεκινάνε αν θυμάμαι καλά απο 5-10€. Το καλό που έχει είναι ότι τους λές τι διαθέτεις και εκείνοι σου προτείνουν τι μπορείς να φτιάξεις.
Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω περισσότερα στοιχεία όπως τηλέφωνο, διεύθυνση κλπ
Παλιά 28-03-08, 22:28   #23
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΚΟΥΤΙΑ ΓΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ

Μελίνα,

αν δεν έχεις βρεί οικονομικά κουτάκια ή αν δεν έχεις ήδη αγοράσει τα πραγματα απο το Jumbo υπάρχει ένα μαγαζί στην Αθήνα κοντά στην αγορά ακριβώς κάτω απο την Αιόλου που έχει απίστευτα πράγματα σε ποικιλία τόσο σε κουτιά όσο και σε κορδέλες για να τα δέσεις. Επίσης έχει και αρκετά πραγματάκια για ντεκόρ. Το όνομα του μαγαζιού είναι ΛΙΛΑΣ ΑΕ.
Αν δεν έχεις βρεί κάτι πες μου να σου γράψω παραπάνω στοιχεία για το πως θα τον βρείς.

Επίσης μία περιοχή στην οποία είναι η πήγη των ντεκορατέρ αλλά και των τρελλομαμάδων (σαν εμάς) για να εμπνευστείς στολισμούς είναι στα κάτω Πατήσια στην οδό Ανθέων. Ενας δρόμος γεμάτος υλικά συσκευασίας και στολισμού. Εκεί βέβαια οι τιμές είναι πιο τσιμπημένες από ότι στην Αθήνα αλλά μπορείς να βρείς τι σου αρέσει και μετά να το αναζητήσεις στα μαγαζιά της Αθήνας.

Πες μου ποιές περιοχές σε βολεύουν για να σου πω μαγαζιά
Παλιά 30-03-08, 13:00   #24
beboulis

Το avatar του χρήστη beboulis

beboulis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

CHRISA
ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Η ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΒΑΦΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ 2-3 ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ (ΠΕΙΡΑΙΑ) ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ.
Ο χρήστης beboulis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-03-08, 16:07   #25
venia

Περιοχή: ΚΑΡΕΑΣ
venia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

CHRISA,
γιατί δεν τα βάζεις αυτά που ανέφερες να τα δούμε όλες?
Ούτως ή άλλως έχουμε δώσει τόσα τηλέφωνα, διευθύνσεις και site από τόσα μαγαζιά ...

Ο χρήστης venia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-08, 11:44   #26
xrysalis

xrysalis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χρυσα, σ' ευχαριστω για τις πληροφοριες σχετικα με τα γλιφιτζουρια!

οσο για το μαγαζι στον Ταυρο.. ενδιαφερομαι!!

αν δεν το γραψεις δημοσιως... μου το στελνεις με πμ;;

Παλιά 31-03-08, 16:59   #27
artemis

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
artemis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο CHRISA
Νεφέλη καλησπέρα,
δεν ξέρω αν θα μπορούσες να πάς μέχρι την Χαμοστέρνας στον Ταύρο ή αν σου πέφτει μακρυά αλλά υπάρχει ένα μαγαζί με κατασκευές με μπαλόνια τόσο για την εκκλησία όσο και για το πάρτυ μετά που πραγματικά είναι στην μισή τιμή απο τα άλλα (γνωστά - επώνυμα) μαγαζιά με μπαλόνια. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα έφτιαξα πριν 2 μήνες εκεί μία μεγάλη κολώνα περίπου 2 μέτρα ύψος με την φυγούρα ενός λαγού και ενώ οι άλλοι μου ζητούσαν 90-120€ σε αυτό το μαγαζί μου κόστισε μόλις 45€. Όσον αφορά το τραπέζι έχει διάφορες ιδέες όπως λουδάκια πάνω στο τραπεζι φτιαγμένα απο μπαλόνια, διάφορα μπαλόνια με ήλιο και να στηρίζονται σε βαριδάκι διακοσμημένο με μικρότερα μπαλονακια. Οι τιμές αυτών ξεκινάνε αν θυμάμαι καλά απο 5-10€. Το καλό που έχει είναι ότι τους λές τι διαθέτεις και εκείνοι σου προτείνουν τι μπορείς να φτιάξεις.
Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω περισσότερα στοιχεία όπως τηλέφωνο, διεύθυνση κλπ
Μπορείς να μου στείλεις τηλέφωνο και διεύθυνση?
Παλιά 31-03-08, 22:25   #28
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ

Κορίτσια δεν θυμάμαι ακριβώς το νούμερο στην Πέτρου Ράλλη αλλά .... έχω το τηλέφωνο (210-3450090). Το όνομα του ιδιοκτήτη είναι Κούλης και μέσα στο μαγαζί εκτός απο εκείνο κάνει κουμάντο και η κόρη του Τάνια. Το επίσης κορυφαίο είναι ότι δουλεύουν 7 μέρες την εβδομάδα απο τις 12:00μμ έως τις 01:00πμ. Κουφό και όμως αληθινό! Πάρτε τους ένα τηλέφωνο να σας πουν την ακριβή διεύθυνση.

Μην σας σοκάρει το γεγονός ότι θυμίζει τους στάβλους ... του βασιλιά (χι χι χι) μέσα μπορείς να βρείς σε πολύ καλές τιμές διάφορα πράγματα.

Καλή επιτυχία!

ΥΓ αύριο θα σας πω μαγαζί για πραγματικά πάμφθηνα βαπτιστικά, μαγαζί μπαλόνια και στολισμό και ανθοπωλείο (για αυτές που δεν έχουν δει το σχετικό άρθρο)
Παλιά 31-03-08, 23:04   #29
ΛΗΤΩ

Το avatar του χρήστη ΛΗΤΩ

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
ΛΗΤΩ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο artemis
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο CHRISA
Νεφέλη καλησπέρα,

Μπορείς να μου στείλεις τηλέφωνο και διεύθυνση?
CHRISA,γειτόνισσα μπορείς να μου στείλεις και μένα τα στοιχεία για το μαγαζί με τα μπαλόνια;;;
Thanks!
Ο χρήστης ΛΗΤΩ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-08, 09:04   #30
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΜΠΑΛΟΝΙΑ - ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ

ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΛΕΓΕΤΑΙ
AEROBALLES - ΚΑΙΤΗ
ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑΣ & ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 2, ΤΑΥΡΟΣ
ΤΗΛ.: 210-3471002 ΚΙΝ.: 6945685711

:P :P :P :P :P
Παλιά 01-04-08, 09:11   #31
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΦΘΗΝΑ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ

ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ:

ΚΟΤΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΡΟΜΒΗΣ 26, ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ.: 210-3220133

ΥΓ.: Επειδή εγώ και 2 φίλες μου έχουμε κλείσει ήδη 3 βαπτίσεις σε αυτόν όποια από εσάς θέλει να του πώ καμιά κουβέντα ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Καλή επιτυχία!!!

:P :P :P
Παλιά 01-04-08, 09:23   #32
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΚΑΛΟ ΑΝΘΟΠΩΛΕΙΟ

ΤΟ ΑΝΘΟΠΩΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ:

ΡΟΥΛΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 72 - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΠΡΑΧΑΜΙ)
ΤΗΛ.: 210-9710174

ΥΓ: Εχω βάλει σχετικό άρθρο μέσα στο φορουμ "βάπτιση" για αυτές που θέλουν να μάθουν κάτι παραπάνω (π.χ. κόστος)

:P :P :P
Παλιά 01-04-08, 10:52   #33
xrysalis

xrysalis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παλιά 01-04-08, 12:49   #35
gogo72

gogo72 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΧΡΥΣΑ ΕΙΣΑΙ ΣΟΥΠΕΡ
Ο χρήστης gogo72 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-08, 13:47   #36
mersy

Περιοχή: Αθήνα
mersy ουδετερη μηδέν

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο CHRISA
Καλημέρα σε όλους!

Φιλικά
Χρύσα
φοβερό μαγαζί με επώνυμα ρούχα πολύ καλές τιμές πήγα γιατί το έγραψες φοβερή εξυπηρέτηση και για παράδειγμα ένα πακέτο απο τα ακριβά της με ρούχο kitten παπουτσάκι Makis Tselios κομπλέ με λαμπάδα που δεν κυκλοφορεί τρομερή 600 ευρώ (χωρίς μαρτυρικά εγω ήθελα) και τα λαδόπανα φοριούνται και σαν ρούχα!!! για κοριτσάκι ρώτησα εγώ. αξίζει κοριτσια !! εχει guy laroche Makis tselios και αλλα
Ο χρήστης mersy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-04-08, 17:06   #37
vera

Περιοχή: Αθήνα
vera ουδετερη μηδέν

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mersy
φοβερό μαγαζί με επώνυμα ρούχα πολύ καλές τιμές πήγα γιατί το έγραψες φοβερή εξυπηρέτηση και για παράδειγμα ένα πακέτο απο τα ακριβά της με ρούχο kitten παπουτσάκι Makis Tselios κομπλέ με λαμπάδα που δεν κυκλοφορεί τρομερή 600 ευρώ (χωρίς μαρτυρικά εγω ήθελα) και τα λαδόπανα φοριούνται και σαν ρούχα!!! για κοριτσάκι ρώτησα εγώ. αξίζει κοριτσια !! εχει guy laroche Makis tselios και αλλα
Μερσυ με ενδιαφερει αυτο που λες οτι τα λαδοπανα φοριουνται σαν ρουχα.......επειδη τα θεωρω πεταμενα λεφτα προσπαθουσα να βρω οικονομικα για να μην επιβαρυνω τζαμπα τη νονα μας, αλλα αν φοριουνται και σαν ρουχα ισως αξιζει να ριξω μια ματια......

Περι τινος προκειται δλδ? Ειναι σαν μπλουζακι σορτσακι? Ποσο εχουν ?
Ο χρήστης vera δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-04-08, 00:45   #38
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΠΡΟΣΟΧΗ

Κορίτσια χαίρομαι πραγματικά που σας άρεσε το μαγαζί αλλά δεν ξέρω αν είδατε και την καταχώρηση που έκανα σχετικά με το μαγαζί στην Αθήνα. Έχει πραγματικά τρομαχτικά πιο χαμηλές τιμές. Αξίζει να κάνετε μία έρευνα αγοράς πριν κλείσετε!

Πάντως εγώ σας ενημέρωσα για να έχω ήσυχη την συνείδηση μου!

Καλή επιτυχία σε όλες! :P :P :P
Παλιά 05-04-08, 12:28   #39
irene77

Το avatar του χρήστη irene77

Περιοχή: Kαλλίπολη, Πειραιάς
irene77 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ

[quote="CHRISA"]Κορίτσια δεν θυμάμαι ακριβώς το νούμερο στην Πέτρου Ράλλη αλλά .... έχω το τηλέφωνο (210-3450090). Το όνομα του ιδιοκτήτη είναι Κούλης και μέσα στο μαγαζί εκτός απο εκείνο κάνει κουμάντο και η κόρη του Τάνια. Το επίσης κορυφαίο είναι ότι δουλεύουν 7 μέρες την εβδομάδα απο τις 12:00μμ έως τις 01:00πμ. Κουφό και όμως αληθινό! Πάρτε τους ένα τηλέφωνο να σας πουν την ακριβή διεύθυνση.
quote]

Χρυσα τι ακριβως εχεια αυτο το μαγαζι δηλαδη? μπορει να παει οποιοσδηποτε η ειναι μονο χονδρικη?

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...
Ο χρήστης irene77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-08, 22:03   #40
CHRISA

CHRISA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν είναι μαγαζί, είναι αποθήκη χονδρικής αλλά πουλάει σε όλους. Απλά θα σε ρωτήσει αν θες τιμολόγιο. Έχει διάφορα πράγματα. Για αυτό το λόγο επικρατεί χάος εκεί μέσα. Το μόνο καλό που έχει είναι ότι αν ψάξεις μέσα στο "χάος" μπορεί να βγείς και κερδισμένη αφού οι περισσότερες τιμές είναι 1/3 περίπου.

Αν πάλι ο χρόνος σου είναι περιορισμένος ή αν μένεις μακρυά άστο! Γιατί εκεί θες αρκετή ώρα.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές