Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα Βάφτισης


Irenegr

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σήμερα έκανα την πρώτη βόλτα στα μαγαζιά μαζί με τη νονά μας για τα βαφτιστικά. Τα νούμερα στα ρούχα ρε παιδιά είναι για 12 μηνών και τα μικρότερα για 9 μηνών. Εμένα η μπέμπα μου θα είναι 5 μηνων τον Ιούνιο που θα τη βαφτίσουμε. Πολύ περίεργο μου φαίνεται αυτό με τα νούμερα. Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση; Και αν τα παραγγείλουμε και της είναι μεγάλα;

Επίσης το ίδιο με ανυσηχει και το θέμα με τα παπουτσια. Πως θα είμαι σίγουρη ότι θα της κάνουν τον Ιούνιο αν τα παραγγείλω τώρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, να χαίρεσαι το μωράκι σου και με το καλό η βάπτιση.

μην σκάς για τα ρουχαλάκια, ή θα πάρεις το νο 9 και θα τα φοράει και αργότερα ή σκέψου την λύση να αγοράσεις τα ρούχα που σου αρέσουν - κανονικά και όχι βαφτηστικά - και να συνδιάσεις όλο το υπόλοιπο πακέτο σύμφωνα με τα χρώματα των ρούχων αν θές. Εμείς αυτό κάναμε με την νονά του δεύτερου γιού μου και τα ρούχα ήταν πολύ βολικά και τα φόραγε μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου, και τη επόμενη άνοιξη. και εμείς Ιούνιο τον βαφτήσαμε. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να πάρεις αυτά που είναι για 9 μηνών. Τα βαφτιστικα είναι πάντα μεγάλα στα παιδάκια, για να τους κάνουν να τα φορέσουν. Εσύ τα καλοκαιρινά ρούχα της κόρης σου για 6 έως 9 μηνών δεν θα της τα πάρεις? Παίζει ρόλο και η ανάπτυξη βέβαια...

Όσο για τα παπουτσάκια, δεδομένου ότι η μπουμπού δενθα περπατήσει το καλοκαίρι, μπορείς να της πάρεις τα αγκαλιάς - υπάρχουν και τέτοια σε βαφτιστικά. Άλλωστε νονά είναι, έχει να της πάρει παπούτσιαα..... :D

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μάλλον θα έχουμε το αντίθετο πρόβλημα, δεν θα μας κάνουν τα βαφτιστικά :lol::lol::lol: !!! Το Κατερινάκι θα είναι 15 μηνών όταν θα βαφτιστεί και αν κρίνω από τώρα που πάντα θέλει μεγαλύτερο νούμερο από την πραγματική της ηλικία ... μάλλον θα έχουμε πρόβλημα :roll: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Και εμεις θα ειμαστε 19 μηνων!

Λετε να εχουμε προβλημα?

Εμεις αντιμετωπιζουμε προβλημα με το υψος. Ειμαστε ψιλοι και λιγνοι!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ! Και εμεις θα ειμαστε 19 μηνων!

Λετε να εχουμε προβλημα?

Εμεις αντιμετωπιζουμε προβλημα με το υψος. Ειμαστε ψιλοι και λιγνοι!

 

Και εγώ ωχ! :) Και μεις θα είμαστε 15 μηνών και ακόμα χειρότερα, είμαστε στρουμπουλοί.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, εχετε να προτεινετε καποιο καταστημα με ωραια βαφτιστικα ρουχαλακια για τα μπομπουκακια μας?????

Κατα προτιμηση δυτικα προαστια και Πειραια........

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Βιργινία πού μένεις? Όταν ψάχναμε με τη νονά, βρήκαμε ωραία ρούχα σε ένα μαγαζί στην Καλλιθέα, καθώς επίσης και σε 2 στο Μοσχάτο (περιοχή μου). Από το ένα μάλιστα πήραμε κιόλας - 650ε ρούχα, λαμπάδα, κουτί και όλα αυτά που παίρνει η νονά.... Μικρό μαγαζάκι, αλλά πολύ εξυπηρετική η κοπέλα. Αν σε ενδιαφέρει, ξέρεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι σίγουρο αυτό??? Για το μέγεθος λέω...

 

Αν είναι σίγουρο έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα. Ο δικός μου 9 μηνών και φοράει ρούχα για 12. Είναι ήδη 80 εκατοστά και 10.200....

Τι θα κάνω???

 

Το πακέτο της βάφτισης για την νονά πάει στα 650ευρώ? κι αν τα βαπτιστικά είναι επώνυμα, πόσο παραπάνω φτάνει? ξέρετε?

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Σε μαγαζί στην Καλλιθέα που είδαμε και Guy Laroche, δεν είχε τρομερή διαφορά. Βέβαια δεν έψαχνα για επώνυμο ούτε και πηραμε κάτι μάρκας.... Ααα, δεν πήραμε παλτό, αλλά κάπα, που σίγουρα έχει μια διαφορά στην τιμή....

 

Σχετικά με το νούμερο, νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα να βρεις κάτι. Αν δεν βρεις βαφτιστικά, μπορείς να κοιτάξεις και κανονικά ρουχαλάκια και να είναι καλύτερα κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια!!!! εχει καμια υποψιν της τιμες της tricoteen στα βαπτιστικα?? γενικα στα ρουχα οι τιμες της ειναι πολυ καλες απο οτι ξερω. Στο site εχει 5 φωτογραφιες ολες κι ολες και ειναι παλια σεζον χωρις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο της βάφτισης για την νονά πάει στα 650ευρώ? κι αν τα βαπτιστικά είναι επώνυμα, πόσο παραπάνω φτάνει? ξέρετε?

τα βαπτιστικά η καλύτερη τιμή που βρήκα εγώ στα νεονάτο ξεκινάνε απο 500ευρώ το πακέτο και του Τσέλιου ξεκινούν απο 700 ευρώ στην Αιόλου όμως στην Αθήνα έχει πολλές βιοτεχνίες στους ορόφους που κάνουν καλές τιμές απο400 ευρώ σε επώνυμα βαπτιστικά χτύπα στο google Aιόλου βαπτιστικά και θα σου βγάλει αν σε ενδιαφέρει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα έκανα την πρώτη βόλτα στα μαγαζιά μαζί με τη νονά μας για τα βαφτιστικά. Τα νούμερα στα ρούχα ρε παιδιά είναι για 12 μηνών και τα μικρότερα για 9 μηνών. Εμένα η μπέμπα μου θα είναι 5 μηνων τον Ιούνιο που θα τη βαφτίσουμε. Πολύ περίεργο μου φαίνεται αυτό με τα νούμερα. Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση; Και αν τα παραγγείλουμε και της είναι μεγάλα;

Επίσης το ίδιο με ανυσηχει και το θέμα με τα παπουτσια. Πως θα είμαι σίγουρη ότι θα της κάνουν τον Ιούνιο αν τα παραγγείλω τώρα;

 

σου προτεινω να ριξεις μια ματια στα ENFANTINE εχουν λύση απο 3μηνων εως οσο θες ...απο κει θα ειναι τα βαφτιστικά της κόρης μου σου στελνω με pm τηλέφωνο και να μιλήσεις με την Ελισάβετ (εξαιρετική και γνώστης της δουλειας της)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα έκανα την πρώτη βόλτα στα μαγαζιά μαζί με τη νονά μας για τα βαφτιστικά. Τα νούμερα στα ρούχα ρε παιδιά είναι για 12 μηνών και τα μικρότερα για 9 μηνών. Εμένα η μπέμπα μου θα είναι 5 μηνων τον Ιούνιο που θα τη βαφτίσουμε. Πολύ περίεργο μου φαίνεται αυτό με τα νούμερα. Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση; Και αν τα παραγγείλουμε και της είναι μεγάλα; Επίσης το ίδιο με ανυσηχει και το θέμα με τα παπουτσια. Πως θα είμαι σίγουρη ότι θα της κάνουν τον Ιούνιο αν τα παραγγείλω τώρα;
σου προτεινω να ριξεις μια ματια στα ENFANTINE εχουν λύση απο 3μηνων εως οσο θες ...απο κει θα ειναι τα βαφτιστικά της κόρης μου σου στελνω με pm τηλέφωνο και να  μιλήσεις με την Ελισάβετ (εξαιρετική και γνώστης της δουλειας της)
αν μπορείς στείλε και σε εμένα γιατί θα είναι 6 μηνών τον Ιούλιο που θα την βαφτίσουμε :oops:  :oops:  :oops:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ψαχτε το πολυ καλα!!!! Υπαρχουν ωραιοτατα επωνυμα σε προσφορες σε καποια καταστηματα.......μια φιλη καταφερε να βρει πακετο guy laroche με 300 ευρω και μια αλλη περιπου τοσο για ασλανη.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

επειδη εμενα δεν μου αρεσουν καθολου ολα αυτα τα μεγαλιστικα ρουχακια-κουστουμακια που δεν θα τα ξαναφορεσουμε ποτε, ειδα στα prenatal πολυ χαριτωμενα ρουχακια, λαμπαδες, λαδοπανα και τα σχετικα. Και σε καλες τιμες. Επισης με λιγο ψαξιμο, κατι θα υπαρχει σε fena και lapin για αυτες που προτιμουν τα επωνυμα....

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Exei kai sto prenatal βαφτιστικα? Θα ριξω μια ματια.......

 

Και εμνα δεν μου αρεσουν τα κοστουμια.....ασε που δεν θα τα ξαναβαλουν........

 

Σκεφτομαι να παραγγειλω απο το ιντερνετ, εχω δει μουρλια ρουχαλακια για αγορια και σε καλες τιμες..........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

http://www.an-agapas.gr/vaptisi/clothes.html

 

 

 

http://www.an-agapas.gr/vaptisi/shoes.html

 

Διαφορετικου στυλ ρουχα.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια στο αν-αγαπας θα παω εγω αν κ ειναι λιγο μακρια, γιατι απο οτι ειδα εχει τα παντα συγκεντρωμενα, μπομπονιερες, κουτια, λαμπαδες κτλ. οποτε θα σας πω εντυπωσεις κ τιμες.

ελπιζω να αξιζει το ταξιδι :lol::lol:

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα στο αν αγαπας ειναι πολυ εξυπηρετικη η κοπελα..εχει ομορφα ρουχα και καλες τιμες σε σχεση με αλλα βαπτιστικα που εχω δει .

και κουτια και λαμπαδες εχει ποικιλια εχει και στο site τιμες για να εχεις μια ιδεα

 

επισης επειδη ειδα καπου για guy laroche..και στα μελισσια στο διατυπωσις

φερνει και τα εχει επισης σε καλες τιμες. εγω ειδα ενα συμπαθεστατο αγοριστικο σετακι χωρις μπουφαν ομως παντελονακι λινο με πουκαμισο και γιλεκο..γυρω στα 130 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

απο που καλε???? δωσε μας αν θες καμια πληροφορια!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Λοιπον επειδη καποιες ρωτησαν, εμαθα λεπτομερειες.....

 

Η κοπελα που πηρε απο την Θεσσαλονικη βαπτιστικα, εδωσε 280 ευρω για το ρουχο guy laroche (παντελονι πουκαμισο σακακι γραβατα καπελακι). Σε συνολο εδωσε 350 ( για το guy laroche και τα: λαμπαδα λαδοπανα πετσετες μπουκαλι λαδιου σαπουνι). Το μαγαζι που τα πηρε ειναι στη Μαρτιου (αυτό απεναντι από την Πυροσβεστική γιατί εχει δύο καταστήματα) και λεγεται Τραμπολινο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Απο το τραμπολινο πήραμε αρκετά πράγματα για το δωμάτιο του μπέμπη .

Τώρα που το αναφέρατε θα πάμε να δούμε και τα βαφτιστικά.

Ελπίζω να είναι καλές οι τιμές γιατί τότε που είχα πάει δεν κοιτούσα βαπτιστικά.

Πίστευω για επώνυμα θα έχει ωραία στη fena αλλά και fena stock για καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...