Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Κοινωνικοποίηση, Εκπαίδευση: τα πρώτα βήματα > Παιδικοί σταθμοί, Βρεφικοί σταθμοί & Babysitter > Αναζήτηση παιδικών σταθμών ανά περιοχή

Notices

Αναζήτηση παιδικών σταθμών ανά περιοχή ΠΡΟΣΟΧΗ: όταν περιγράφετε παιδικούς σταθμούς, νηπιαγωγεία κτλ. είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να μην συνοδεύεται το κείμενο που δημοσιεύετε απο αρνητικούς χαρακτηρισμούς όπως "ανεύθυνοι", "αναίσθητοι" ή άλλους παρόμοιους χαρακτηρισμούς, ειδικά όταν αναφέρετε και επωνυμία επιχείρισης. Κάτι τέτοιο είναι δυσφημιστικό και μπορεί να θεωρηθεί νομικά δυσφήμιση δια του τύπου. Χρήστες οι οποίοι περιγράφουν με τέτοιους χαρακτηρισμούς, παιδικούς σταθμούς και νηπιαγωγεία θα θεωρείται αυτόματα ότι παραβαίνουν τους κανονισμούς του φόρουμ και ενδέχεται να αποκλείονται προσωρινά μέχρι συμμόρφωσης με το ισχύον νομικό πλαίσιο. Έτσι ώστε να είναι ενημερωτικές οι δημοσιεύσεις, πάντα να περιγράφετε τα πραγματικά περιστατικά χωρίς χαρακτηρισμούς και να περιορίζεστε μόνο σε αυτά τα οποία οι ίδιοι μπορείτε να πιστοποιήσετε. Δεκτές θα γίνονται ΜΟΝΟ δημοσιεύσεις οι οποίες περιγράφουν περιστατικά ή καταστάσεις, ΧΩΡΙΣ να περιλαμβάνουν χαρακτηρισμούς. !!! ΕΠΙΣΗΣ: όταν αναφέρεστε στην καθαριότητα ενός χώρου να έχετε υπόψη σας ότι ένας χώρος όπου τα παιδιά απασχολούνται με ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ δραστηριότητες, είναι λογικό να μην είναι πεντακάθαρος όλες τις στιγμές. Θα ήταν αφύσικο σε ένα χώρο όπου μπαινοβγαίνουν δεκάδες παιδιά να μην υπάρχει κόκκος/σταγόνα πηλού, άμμου, αλευριού, χρώματος, στο πάτωμα στις καρέκλες και στους τοίχους. Δείτε εδώ κάποια κριτήρια επιλογής για παιδικούς σταθμούς: http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=19378 ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Πριν ανοίξετε νέο θέμα ρίξτε μια ματιά στο θέμα που βρίσκεται πάνω πάνω σε αυτή την ενότητα, με τίτλο "ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΟΙΓΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ" στο οποίο υπάρχει κατάλογος θεμάτων που έχουν ήδη ανοιχτεί για αναζήτηση παιδικών ή βρεφονηπιακών σταθμών, ταξινομημένα ανά περιοχή!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 14-03-08, 14:22   #1
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή παιδικοι σταθμοι στη θεσσαλονικη

Για πειτε βρε θεσσαλονικιες τι εμπειριες εχετε..ποιος ειναι καλος παιδικος σταθμος και που τα στελνετε εσεις?
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-08, 16:11   #2
asteraki

Το avatar του χρήστη asteraki

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

demi, εγώ έστειλα την μικρή μου φέτος σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό, ύστερα από αρκετό ψάξιμο αλλά και σύσταση φίλων. Τη στέλνω στο Παιδικόραμα, είναι στο δρόμο Θέρμης - Πανοράματος, έχει τμήματα από 2 ετών μέχρι και το τέλος του νηπιαγωγείου, δηλαδή την προετοιμασία για την πρώτη Δημοτικού. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη σε θέματα ασφάλειας πρώτα απ΄όλα, καθαριότητας, ενημέρωσης των γονέων και φυσικά ενασχόλησης και δραστηριοτήτων των παιδιών.
Ο χρήστης asteraki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-03-08, 13:07   #3
daffy

Το avatar του χρήστη daffy

daffy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω τον μεγάλο μου τον γιο τον στέλνω στην "Μέριμνα του παιδιού" στην Εθνικής Αμύνης. Έκανα αίτηση εκει γιατι πηγαινε το παιδι ενος γνωστου μου και μου ειχε πει τα καλυτερα λογια. Τελικα μετα απο 7 μηνες που πηγαινει εκει, οι εντυπώσεις μου ειναι οι καλυτερες. Συγκεκριμένα δεν ειναι απλώς "παρκινγκ" αλλα κάθε μέρα έχουν δραστηριοτητες. Έχουν προγραμμα αναρτημενο στην εισοδο το οποιο το αναναιωνουν καθε Δευτερα με Σκοπούς στοχους και επιδιώξεις και με ποιο τροπο τα πετυχαινουν αυτα. Καθε Παρασκευη στην τσαντα του βρισκω χαρτακι με το τι εχουν κανει ολη τη βδομαδα. Μια φορα τον μηνα εχουν συγκεντρωση γονεων. Πρωινο τρωνε δικό τους ενω μεσημεριανο μαγειρευω εγω και του δινω ταπερακι. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη με την εξελιξη του μικρου. Το μονο ομως που δεν μου αρεσει ειναι οτι στις γιορτες τους πχ χριστουγεννα δεν αφηνουν γονεις. Βεβαια ο δικος μου ειναι ακομα μικρος και δεν εχει ρολο στις γιορτες, ομως οταν πει το πρωτο του ποιημα πολυ θα ηθελα να τον καμαρωσω.
Ο χρήστης daffy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-08, 11:07   #4
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τι εχετε ακουσει για την Μοντεσορριανη αγωγη στο πανοραμα?εχει 2 βεβαια αλλα θα ηθελα γνωμη και για τα 2.
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-08, 14:23   #5
Franklin

Franklin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγω θα ηθελα πληροφοριες για τη μοντεσοριανη στο Πανοραμα... Για τη Μοντεσοριανη στην Νεα Κρηνη παντως δεν εχω ακουσει τα καλυτερα...

Αυτη η "Μεριμνα του παιδιου" μηπως λεγεται και "Ασυλο του παιδιου?"

Ποσο πληρωνεις? Θελει μεσον για να το παρουν το παιδι εκει?

Εγω μενω Καλαμαρια αλλα περναω καθε μερα για να παω στη δουλεια απο εκει,θα το δεχτουν ή πρεπει να μενω δημο Θεσσαλονικης?

Υπαρχει και ανατολικα καλα ακουσα?
Ο χρήστης Franklin δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-08, 14:33   #6
Nantia

Το avatar του χρήστη Nantia

Nantia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το ασυλο του παιδιου ειναι διαφορετικο απο την μεριμνα.
Τα ασυλο ειναι απεναντι απο το συντριβανι και και η μεριμνα εθνικης αμυνης.
Εγω το παιδακι μου το παω εδω και 2 χρονια στο ασυλο του παιδιου
Πληρωνω 165 το μηνα. Και η ωρες ειναι απο τις 6.00 το πρωι μεχρι τις 5 παρα τεταρτο. Εγω ειμαι ευχαριστημενη εχουν πολυ καλο φαγητο. Οι παιδαγωγοι αρκετα καλοι.

Κανεις αιτηση (πρεπει να παρεις τηλ να ρωτησεις ποτε γινονται νομιζω οτι τωρα γινονται) και αναλογα με την φορολογικη σου δηλωση σε παιρνουν. Ή αν εχεις μεσο.
Ο χρήστης Nantia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-08, 16:02   #7
asteraki

asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια στους σταθμούς αυτούς που είναι κέντρο, υπάρχει αυλή με χώμα ή χόρτο όπου μπορούν να παίζουν τα παιδιά?
Παλιά 19-03-08, 16:41   #8
daffy

daffy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η Franklin ειπε: Αυτη η "Μεριμνα του παιδιου" μηπως λεγεται και "Ασυλο του παιδιου?"
Ποσο πληρωνεις? Θελει μεσον για να το παρουν το παιδι εκει?

Όχι η Μεριμνα ειναι διαφορετικη απο το ασυλο. Πληρωνω 160 αλλα αν εισαι στο ικα νομιζω ειναι πολυ φτηνοτερα σε διψηφιο νουμερο αλλα δεν θυμαμαι. Αν σε ενδιαφερει μπορω να ρωτησω. Και στην μεριμνα τα περνουν με σειρα προτεραιοτητας.
Παλιά 25-03-08, 13:37   #9
Franklin

Franklin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μηπως ξερετε πού μπορω να βρω μια λιστα με ολους τους παιδικους σταθμους της Θεσσαλονικης (ενδιαφερομαι για ανατολικα βασικα απο Πανοραμα μεζρι Θερμη) μαζεμενους?
Παλιά 27-03-08, 12:45   #11
kasma31

kasma31 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια,

Εμένα η κόρη μου πηγαίνει στο Κοπερτί (επι της Όλγας, πρώην Κοραή).
Είμαι τρομερά ευχαριστημένη και όποια θέλει μπορώ να της δώσω πληροφορίες.
Παλιά 27-03-08, 12:51   #12
daffy

daffy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kasma31
Καλημέρα κορίτσια,

Εμένα η κόρη μου πηγαίνει στο Κοπερτί (επι της Όλγας, πρώην Κοραή).
Είμαι τρομερά ευχαριστημένη και όποια θέλει μπορώ να της δώσω πληροφορίες.
Τι ωραιο το κοπερτι!!!!
Καθε φορα που περναω το χαζεω. Ο κηπος του ειναι φανταστικος!!!
Τι φαντασια που εχουν και κανουν τοσο ωραιες διακοσμησεις!!!
Πολυ χαρουμενο κεφατο.
Απο μεσα δεν ξερω, αλλα φανταζομαι το ιδιο θα ειναι.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 27-03-08, 14:07   #13
asteraki

asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

kasma31, εσύ μάλλον θα ξέρεις. Γνωρίζεις αν στο κοπερτί διοργανώνονται και απογευματινές ώρες δημιουργικής απασχόλησης για παιδάκια εκτός σταθμού?
Παλιά 27-03-08, 14:21   #14
kasma31

kasma31 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια, θα τα πούμε και από κοντά την Κυριακή βέβαια αλλά σας δίνω κάποιες πρώτες πληροφορίες. Κάθε Δευτέρα διοργανώνονται δράσεις γονείς και παιδιά μαζί. Εγώ πήγαινα πέρυσι κάθε Δευτέρα και έτσι κατέληξα ότι είναι ο σταθμός που μας ταιριάζει. Κάθε εβδομάδα υπάρχει διαφορετικό θέμα, διαβάζουμε παραμύθια, και στο τέλος κάνουμε κάποια κατασκευή μαζί με το παιδί. Απλώς πρέπει να δηλώσεις συμμετοχή εγκαίρως γιατί οι θέσεις είναι περιορισμένες. Το κόστος είναι 10 ευρώ γονιός-παιδί.
Οι αίθουσες του σταθμού είναι πολύ ωραίες, αλλά το βασικό είναι οι δασκάλες που είναι πολύ καλές. Η μικρή μου είναι 2,5, ξεκίνησε παιδικό όταν ήταν 23 μηνών και η δασκάλα της με βοήθησε σε όλα. Από το κόψιμο της πιπίλας, από το να κόψουμε τις πάνες και πολλά άλλα. Επίσης σημαντικό, κατά την προσαρμογή ήμουνα μια εβδομάδα μαζί με το παιδί στην τάξη και όποια μέρα θέλω (που δεν θέλω) μπορώ να μείνω με το παιδί στην τάξη. Τα παιδιά πάνε σε ένα αγρόκτημα περίπου μια φορά στους 2 μήνες, έχουνε πάει και θέατρο. Δεν είναι αυτό το ζητούμενο, απλώς το αναφέρω για όσες μαμάδες θέλουν τα παιδιά τους να κάνουν πολλές δραστηριότητες
Παλιά 29-03-08, 23:41   #15
Franklin

Franklin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω παλι το Κοπερτι δεν το θελω με τιποτα ..... περναω καθε πρωι για να παω στη δουλεια μου και σκεφτομαι τι καυσαέριο τρωνε αυτα τα παιδακια μεσα στα μουτράκια τους...εκεινη η Ολγας ειναι μονιμως μποτιλιαρισμενη... Καποτε που δουλευα στο κεντρο σε παρομοιο δρομο εκανα μπανιο καθε βραδυ και τα μαλλια μου εβγαζαν μαυρα ζουμια... Ξερετε πώς ειναι να τρως τις εξατμισεις ολης της Θεσσαλονικης στη μάπα?γιατι να πληρωνω κιολας για να ειναι 8 ωρες μεσα στον πιο πολυσυχναστο δρομο της πολης...ενω υπαρχουν τοσοι παιδικοι πιο "εξοχικοι"? Προσωπικα θα επιλεξω προάστιο....
Παλιά 01-04-08, 22:17   #16
kasma31

kasma31 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γιατι να πληρωνω κιολας για να ειναι 8 ωρες μεσα στον πιο πολυσυχναστο δρομο της πολης...ενω υπαρχουν τοσοι παιδικοι πιο "εξοχικοι"? Προσωπικα θα επιλεξω προάστιο.

Ισως επειδή για κάθε γονιό, οι λόγοι που επιλέγει ένα παιδικό σταθμό να είναι διαφορετικοί. Καταρχήν εμένα η δουλεία μου είναι στο κέντρο και μεγάλωσα κέντρο. Οπότε αυτό που λες δεν μου φαίνεται περίεργο. (να σημειώσω πως όταν λουζόμουν δεν έβγαζα μαυρίλες).
Έκρινα πως αυτά που μου προσφέρει το Κοπερτί είναι περισσότερα και πήρα την απόφαση μου. Πηγαίνω εγώ τη μικρή μου, έχω προσωπική επαφή με τη δασκάλα της, με το σχολείο και πολλά άλλα που μπορώ να τα αναφέρω σε κάποιον που ενδιαφέρεται.
Παλιά 02-04-08, 18:11   #17
Franklin

Franklin ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kasma31
Ισως επειδή για κάθε γονιό, οι λόγοι που επιλέγει ένα παιδικό σταθμό να είναι διαφορετικοί.
Σαφως και ειναι διαφορετικοι...

Για μενα ενα απο τα βασικοτερα κριτηρια για την επιλογη παιδικου ειναι το περιβαλλον και το να βγαλω το παιδι εξω απο το κλουβι του διαμερισματος για να το βαλω σε ενα αλλο διαμερισμα-κλουβί μεσα στην πολη δεν μου λεει κατι... Θελω οπωσδηποτε να ειναι στην εξοχη...και μακρια απο το καυσαεριο...αν δεν υπηρχαν τοσοι παιδικοι με κηπους αρκετων στρεμάτων γυρω μου θα το εβλεπα ως λυση αλλα ως λυση αναγκης... αλλα και παλι ποτέ σε ενα τοσο πολυσυχναστο δρομο με τις εξατμισεις μεσα στη μυτουλα του...

Γνωμη μου ετσι? Καθενας δινει βαρυτητα σε διαφορετικα πραγματα...
Παλιά 02-04-08, 18:25   #18
mama-mia

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
mama-mia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγω περσι τον εστελνα στο παιδικοραμα.Δεν μειναμε κ πολυ , 4-5 μην, μετα σταματησαμε λογω ασθενειων
Σκεφτομαι να τον στειλω παλι εκει για νηπειαγωγειο του χρονου.
Παλιά 02-04-08, 22:01   #19
asteraki

asteraki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mama-mia, όταν λες λόγω ασθενειών εννοείς τις ιώσεις γενικά, ή υπήρχε κάτι στον συγκεκριμένο σταθμό (θέματα υγιεινής ή κάτι άλλο) που σας ανάγκασε να σταματήσετε??? Ρωτώ γιατί εκεί στέλνω την μικρή μου και θα ήθελα να ξέρω. Ευχαριστώ πολύ
Παλιά 02-04-08, 22:39   #20
mama-mia

mama-mia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ασθενειων εννοω επιπλοκες ιωσεων, οχι θεματα υγιεινης του σταθμου.Ισα ισα που θεωρω οτι ειναι ενας απο τους πιο καθαρους σταθμους, αν οχι ο πιο καθαρος
Παλιά 19-04-08, 23:59   #21
LENAV

LENAV ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

όπως έγραψα και σε άλλο ποστ ψάχνω βρεφικό. Μένουμε Περαία. Ο μικρός είναι 5 μηνών. Καμια πρόταση????
Παλιά 10-05-08, 00:31   #22
anna-a

anna-a ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια μακρια απο
edit admin αφαιρεση λόγω πιθανης δυσφήμισης
και ολα τα παρακλαδια του πασχει απο καθαριοτητα
Ο χρήστης anna-a δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-04-09, 20:03   #23
mona-melita

Περιοχή: thessaloniki
mona-melita χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μηπως γωριζετε για τα Προτυπα Εκπαιδευτηρια?
Ο χρήστης mona-melita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-04-09, 10:28   #24
sasasam

sasasam ουδετερη μηδέν
Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mona-melita Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως γωριζετε για τα Προτυπα Εκπαιδευτηρια?
Kαταρχην καλωςηρθες..Τα Προτυπα ειναι πολυ ωραιο σχολειο(πηγα και τα ειδα ολα τα σχολεια πριν γραψω τα παιδια μου στα νηπια).Προσωπικα το παιδικοραμα και η κοκκινοσκουφιτσα (Πανοραμα και τα δυο)θεωρω οτι ειναι εκπληκτικα.Εγω μενω Πανοραμα και τα εστειλα στο δημοτικο παιδικο σταθμο Πανοραματος και ειναι καταπληκτικος.Οσες μενετε Πανοραμα τον συνιστω ανεπιφυλακτα.Απο σχολεια για νηπια και δημοτικο ο Μαντουλιδης ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη με δευτερο τα Προτυπα.Το ανατολια elementary εχει το προβλημα των πυλωνων που για μενα ειναι πολυ βασικο θεμα και δε το συζητησα καν.
Παλιά 23-04-09, 13:25   #25
μαρουλί

Περιοχή: θεσσαλονικη
μαρουλί ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην μαρουλί
Προεπιλογή

κοριτσια τι ξερετε για το ασυλο του παιδιου στη θερμη?
Παλιά 23-04-09, 13:30   #26
μαρουλί

Περιοχή: θεσσαλονικη
μαρουλί ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην μαρουλί
Προεπιλογή

για το ασυλο του παιδιου στη θερμη ξερει κανα κοριτσι κατι?
Παλιά 23-04-09, 20:06   #27
mona-melita

Περιοχή: thessaloniki
mona-melita χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sasasam Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαταρχην καλωςηρθες..Τα Προτυπα ειναι πολυ ωραιο σχολειο(πηγα και τα ειδα ολα τα σχολεια πριν γραψω τα παιδια μου στα νηπια).Προσωπικα το παιδικοραμα και η κοκκινοσκουφιτσα (Πανοραμα και τα δυο)θεωρω οτι ειναι εκπληκτικα.Εγω μενω Πανοραμα και τα εστειλα στο δημοτικο παιδικο σταθμο Πανοραματος και ειναι καταπληκτικος.Οσες μενετε Πανοραμα τον συνιστω ανεπιφυλακτα.Απο σχολεια για νηπια και δημοτικο ο Μαντουλιδης ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη με δευτερο τα Προτυπα.Το ανατολια elementary εχει το προβλημα των πυλωνων που για μενα ειναι πολυ βασικο θεμα και δε το συζητησα καν.
Ευχαριστω sasasam και καλως σας βρηκα...Μενω Καλαμαρια και εστελνα εως πριν 1 μηνα το γιο μου προνηπια στον Μαντουλιδη αλλα τον διεκοψα γιατι παρουσιασε εντονες κρισεις θυμου,πηγα σε ψυχολογο και ολα οφειλοταν στις φωνες της δασκαλας και την αυστηροτητα του σχολειου...
Ο χρήστης mona-melita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-04-09, 21:24   #28
sasasam

sasasam ουδετερη μηδέν
Exclamation

Παράθεση:
Ευχαριστω sasasam και καλως σας βρηκα...Μενω Καλαμαρια και εστελνα εως πριν 1 μηνα το γιο μου προνηπια στον Μαντουλιδη αλλα τον διεκοψα γιατι παρουσιασε εντονες κρισεις θυμου,πηγα σε ψυχολογο και ολα οφειλοταν στις φωνες της δασκαλας και την αυστηροτητα του σχολειου...
Aπιστευτο!!!!!!!!!Να σου πω την αληθεια εγω δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα...οι δασκαλες στα νηπια φαινεται οτι ειναι πολυ καλες γιατι τα παιδια μου τις λατρευουν..Βεβαια προεκυψαν αλλα θεματα αλλα τελος παντων τα προσπερασαμε..Τα Προτυπα εχουν καλο ονομα,δες και το ΑΡΣΑΚΕΙΟ..Εχω φιλες με παιδια και στα 2 σχολεια και σε γενικες γραμμες ειναι ευχαριστημενες
Παλιά 29-04-09, 14:00   #29
Marina-

Marina- χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ερώτηση για το Μαντουλίδη

Παράθεση:
Γεια σου mona-melita

εάν σου είναι εύκολο μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς τι ακριβώς έγινε με στο Μαντουλίδη? Στέλνω και εγώ το μικρό μου για πρώτη φορά στα Προνήπια του Μαντουλίδη. Ίσως να ήταν και στο ίδιο τμήμα. Σε ευχαριστώ πολύ εάν μου απαντήσεις, διότι και εγώ το ψάχνω λίγο το θέμα με το εάν και του χρόνου τον συνεχίσω εκεί ή κάπου άλλου.
Ο χρήστης Marina- δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-04-09, 14:22   #30
Marina-

Marina- χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

χαιρετώ και όλες τις υπόλοιπες μανούλες

θα ήθελα την γνώμη σας για παιδικό σταθμό - δημοτικό σχολείο της περιοχής γύρω από Τρίλοφο, Σχολάρι της Θεσσαλονίκης.
Υπάρχει κάτι που θα μπορούσατε να με προτείνεται. Ακόμα ακόμα και για τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη τι γνώμη έχετε και εσείς. Εκεί στέλνω το μικρό μου φέτος, αλλά θα ήθελα και την άποψη και άλλων γονέων.
Ο χρήστης Marina- δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-09, 15:20   #31
sofiaalex

sofiaalex χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Marina- Εμφάνιση μηνυμάτων
χαιρετώ και όλες τις υπόλοιπες μανούλες

θα ήθελα την γνώμη σας για παιδικό σταθμό - δημοτικό σχολείο της περιοχής γύρω από Τρίλοφο, Σχολάρι της Θεσσαλονίκης.
Υπάρχει κάτι που θα μπορούσατε να με προτείνεται. Ακόμα ακόμα και για τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη τι γνώμη έχετε και εσείς. Εκεί στέλνω το μικρό μου φέτος, αλλά θα ήθελα και την άποψη και άλλων γονέων.
καλησπέρα μαρίνα,
εγω έχω 2 παιδάκια και τα στέλνω χρόνια τώρα στο μπλε μπαλόνι είναι λίγο πιο κέτω από το μαντουλίδη,στον ίδιο δρόμο..εκεί έχει μέχρι και νηπιαγωγείο.είμαι πολύ ικανοποιημένη από τις δασκάλες,τη δουλειά που κάνουν στα παιδια,τις εξορμήσεις που έχουν και γενικά από τα πάντα.το μεγάλο μου παιδάκι θα πάει το Σεπτέμβριο δημοτικό και πραγματικά είναι πανέτοιμο,έγινε πολύ καλή προετοιμασία.για το μαντουλίδη δε γνωρίζω τίποτα.
Ο χρήστης sofiaalex δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-09, 17:00   #32
babina

babina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας θα ηθελα τη γνωμη σας για εναν πιδικο σταθμο στο κεντρο
Ο χρήστης babina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-05-09, 23:15   #33
sandy8

sandy8 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μηπως γνωριζει καμια τον παιδικο σταθμο βατραχακια στα Μετεωρα Θεσσαλονικης
Ο χρήστης sandy8 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-05-09, 11:56   #34
Monica

Monica χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γονείς, καλημέρα,

Είχα θέσει ένα ζήτημα σχετικά με την άποψή σας για τους παιδικούς σταθμούς Μαντουλίδη και Μοντεσοριανής στη Θεσσαλονίκη. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.... Ευχαριστώ.
Ο χρήστης Monica δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-05-09, 22:03   #35
christina1

christina1 χωρίς αξιολόγηση
Question μικρος πριγκιπας

μηπως γνωριζετε τιποτα για τον συγκεκριμενο σταθμο¨?
Ο χρήστης christina1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-05-09, 00:35   #36
SOFTZ

SOFTZ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ??

Γνωρίζετε αν το λένε έτσι?Σήμερα άκουσα πως πρόκειται για πάρα πολύ καλό σχολείο,βασικά βρεφονηπιακό και νηπιαγωγείο, με εξαιρετικές εγκαταστάσεις και πραγματικά μεσ τη φύση....νομίζω πως είναι στον τρίλοφο....αν ξέρετε κάτι περισσότερο βοηθήστε...το ψάχνω και σας ενημερώνω και γω.............
Παλιά 15-05-09, 00:38   #37
SOFTZ

SOFTZ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

sofiaalex από ποιά ηλικία τα στειλες στο μπλέ μπαλόνι???19 μηνων θα ναι ο δικός μου............
Παλιά 15-05-09, 13:16   #38
IOASMA

IOASMA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SOFTZ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωρίζετε αν το λένε έτσι?Σήμερα άκουσα πως πρόκειται για πάρα πολύ καλό σχολείο,βασικά βρεφονηπιακό και νηπιαγωγείο, με εξαιρετικές εγκαταστάσεις και πραγματικά μεσ τη φύση....νομίζω πως είναι στον τρίλοφο....αν ξέρετε κάτι περισσότερο βοηθήστε...το ψάχνω και σας ενημερώνω και γω.............
EΓΩ ΕΣΤΕΛΝΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΛΕ ΜΠΑΛΟΝΙ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ
ΕΧΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ..........ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ
ΑΝ ΘΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ PM
Παλιά 18-05-09, 22:05   #39
sofiaalex

sofiaalex χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SOFTZ Εμφάνιση μηνυμάτων
sofiaalex από ποιά ηλικία τα στειλες στο μπλέ μπαλόνι???19 μηνων θα ναι ο δικός μου............

εγώ στέλνω το μεγάλο από 7 μηνών και το μικρό από ενός έτους σχεδόν..
αν χρειαστείς παραπάνω λεπτομέρειες στείλε μου μήνυμα να σε ενημερώσω!
Ο χρήστης sofiaalex δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-08-09, 10:22   #40
xaroula77

Το avatar του χρήστη xaroula77

xaroula77 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλήμερα,

κορίτσια θα ήθελα να μου προτείνετε βρεφικούς σταθμούς στο κέντρο της θεσσαλονίκης, συκιές, νεάπολη σε αυτές τις περιοχές. ο γιος μου είναι 9,5 μηνών. δεν θέλω με τίποτα να τον στείλω σε βρεφικό σταθμό, Αρχικα τα πράγματα πήγαιναν πολύ καλά με τη δούλεια του άντρα μου, και δεν χρείαζοταν να εργαστώ, δυστυχώς όμως πήραν άσχημη τροπη με όλα αυτά που γίνονται και πιθανόν να χρειαστεί να επιστρέψω στη δουλεία, εαν και εφόσον βρούμε ένα σταθμό που να μας εμπνεύσει εμπίστοσυνη. έχει στείλει καμιά το παιδί της τόσο μικρό σε σταθμό? ο δικόσ μου δεν περπατά ακόμα, θα τον έχουν όλη μέρα μέσα σε μια κούνια να κοιτάει το ταβάνι? τι ακριβώς κάνουν 8 ώρες με τα μικρουλια?
Νιωθω απαισια που ισως χρειαστει να τον στειλω σε σταθμο... :'(

Ο χρήστης xaroula77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές